Wielka Prośba CzuCZenki !!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-13, 14:59   #1
czuczenka
Zakorzenienie
 
Avatar czuczenka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 369

Wielka Prośba CzuCZenki !!!


Jestem w obłedzie... zawsze biore tabletki w srode rano.... dzis zauwazylam dokladnie po 15dniach od przyjmowania tebletek ze biore dzis tabletke oznaczona innym dniem niz powinnam... nie byloby to problem gdyby nie to ze cofajac sie w listku do poczatku patrze ze pierwsza tabletke wzielam we wtorek i sie strasznie zdziwilam bo przeciez zawsze biore w srode... i co?? niby sobie przerwe zrobilam 6 dniowia a nie 7. Ale nie pamietam czy wzielam tą tabletke jednak we wtorek czy tez przez omyłke srodowa tabletke wzielam z oznaczeniem wtorek i potem nie patrzac lecialam po kolei jak leca tabletki w listku na pcozatku pomyslalam ze po prostu nie wzielam wczorajszej tabletki bo biorac dzis patrze ze zostala mi wtorkowa tabletka a dzis jest sroda... to z tego wszystkiego wzielam ta dzisiejsza tabletke i ta niby wczorajsza a wczorajsza wedlug tego wszystkiego byla dzisiejsza czyli wzielam dzisiejsza niby i jutrzejsza juz i co ja mam teraz robic błagam was pomóżcie mi jutro ide do ginekologa by zapytac sie o mam robic ale do jutra nie wytrzymam czy mam skonczyc te opakowanie i nie robic przerwy i zaczac nowe opakowanie odrazu?? pomózcie mi błagam
__________________

Już Pani Licencjat
teraz sie MaGistRuje
5-ty rok na Wizażu



DUKAM
czuczenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-13, 15:22   #2
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Wielka Prośba CzuCZenki !!!

Strasznie musisz się denerwowac, bo tak namotałaś, że niewiele zrozumiałam

Jeśli to są tabletki jednakowego koloru, to nie ma znaczenia, którą weźmiesz - one wszystkie są jednakowe przecież.

Jeśli nie wiesz, w który dzień zapomniałaś połknąc tabletkę, to po prostu uznaj ten miesiąc za niepewny i dodatkowo się zabezpieczaj.

Przerwę możesz zrobic i zacząc jak zwykle nowe opakowanie.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-13, 15:29   #3
czuczenka
Zakorzenienie
 
Avatar czuczenka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 369
Dot.: Wielka Prośba CzuCZenki !!!

bo to było tak ze nie pamietam czy wzielam w 6 dzien przerwy tabletke czy w 7 oznaowana jako wtorek a powinnam jako środe i potem wyszło wlasnie ze dopiero po 15 dniach zauwazylam ze jest cos nie tak z dniami tygodnia na listku ehhh.... i wystraszylam sie ze nie wzielam wczoraj tabletki i wzielam podwojna dawke do tego jak pwiedzialam o tym chlopakowi to po prostu wyzwał mnie od gówniar...
__________________

Już Pani Licencjat
teraz sie MaGistRuje
5-ty rok na Wizażu



DUKAM
czuczenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-13, 15:55   #4
Kizia Mizia19
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Heaven :)
Wiadomości: 1 215
Dot.: Wielka Prośba CzuCZenki !!!

wyzwał cię!! a to bym takiemu dała po mordzie!!
__________________
Kizia mizia 24 powinno być
Kizia Mizia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-13, 16:09   #5
marsylia
Wtajemniczenie
 
Avatar marsylia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 165
Dot.: Wielka Prośba CzuCZenki !!!

jesli wzielas o jedna za duzo to jest mniejszy problem, tak samo jesli zaczelas je brac w 6 a nie 7 dniu przerwy. Wtedy jestes zabezpieczona. Tak moglo sie stac jesli rzadko patrzysz na dni i robisz to raczej machinalnie. Jesli jednak nie masz dzidziisia w planach lepiej nie szalej w tym miesiacu lub po prostu dodatkowo sie zabezpiecz. Tak jak napisala Weronisia w kolejnym normalnie zrob sobie 7-dniowa przerwe i potem dalej jak zawsze.
tak sytuacje "dramatyczne" czasem jednak sie przydaja, powiem szczerze ze mnie ( na Twoim ) miejscu conajmniej daloby troche do myslenie zachowanie chlopaka. W koncu masz na glowie pewnie wiele innych rzeczy i mysle ze kazda z nas kiedys sie kopnela z tabletkami mi dwa razy zdarzylo sie wogole zapomniec wziasc tabletki, bo kiedy dzwonilo przypomnienie w telefonie bylam czyms zajeta i machinalnie je wy;laczylam, myslac ze bede pamietac za chwile .. dlatego przeszlam na plastry
marsylia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-13, 16:09   #6
molly83
Raczkowanie
 
Avatar molly83
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 224
Dot.: Wielka Prośba CzuCZenki !!!

Cytat:
Napisane przez czuczenka Pokaż wiadomość
a do tego jak pwiedzialam o tym chlopakowi to po prostu wyzwał mnie od gówniar...
Sam zachował sie jak gówniarz, w takiej sytacji, powinien Cie uspokoic i pomyslec co dalej, a nie wyzywac Cie
molly83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-13, 16:14   #7
novakia
Zakorzenienie
 
Avatar novakia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9 660
Dot.: Wielka Prośba CzuCZenki !!!

niewiele zrozumiałam w tej wypowiedzi, ale jęsli są to tabletki jednofazowe(ten sam kolor, wszysktie takie same) to nie bedzie źle
__________________
"Jeśli nie masz dzieci, to tak, jakby część twojego serca nigdy nie czuła. Jakby została na zawsze odłączona..."Gillian Flynn – Ostre przedmioty
novakia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-13, 16:30   #8
czuczenka
Zakorzenienie
 
Avatar czuczenka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 369
Dot.: Wielka Prośba CzuCZenki !!!

no wlasnie nie wiem co teraz mam robic. Bo nie pamietam czy wzielam ta tabletke jednak 7 dnia przerwy czy 8 kiedy juz powinno sie zaczac brac... na pewno sie nie spóźnilam z przyjeciem pierwszej tabletki wiec jestem spokojna. Kochalam sie raz z dodatkowo z gumka nic nie pekło. i nie zapomnialam o zadnej tabletce kurde..!! tylko po prostu chyba cos z dniami tygodnia mi sie pomerdało i wzielam zamiast srodowej tabletki w srode to wtorkowa tabletke w srode a tabletki mam jedno fazowe. i teraz nie wiem jak nawet zrobic ta przerwe teraz? ilu dniowa, skoro mi brakuje jednej tabletki bo dzis wzielam 2 na raz bo sie wystraszylam ze wczoraj zapomnialam wziac tabletki z tych nerów moze po prostu nie zrobie tej 7 dniowej przerwy teraz jak skoncze te tabletki brac.bo zostało mi ich 5 do konca opakowania i tyle.... wezme nastepne 21 i nic nie bedzie zaburzone moze? co wy o tym sadzicie? tylko ciekawe jak to teraz jest z tym zabezpieczeniem?? tak czy siak kocham sie z gumka zawsze mimo iz biore tabletki.
__________________

Już Pani Licencjat
teraz sie MaGistRuje
5-ty rok na Wizażu



DUKAM
czuczenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-13, 17:15   #9
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Wielka Prośba CzuCZenki !!!

Zrób przerwę jak skończy się opakowanie.

Jeśli nie chcesz nie musisz robic przerwy.

Z jednofazowymi tabletkami jest to o tyle wygodne, że można cykle wydłużac nie robiąc przerwy, lub tylko skracając przerwę.


Nic się nie stresuj, tylko do końca tego opakowania uważaj
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-13, 18:06   #10
yedanna
Zakorzenienie
 
Avatar yedanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 345
Dot.: Wielka Prośba CzuCZenki !!!

Spokojnie, zrób tak jak piszą dziewczyny. Zresztą upewnisz się jeszcze u lekarza.

Nie obraź się, ale ten Twój chłopak zachował się jak pierdoła i chyba powinnaś go trochę zdyscyplinować.
__________________
Akuku
yedanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-13, 21:19   #11
naanahanae
Zadomowienie
 
Avatar naanahanae
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 019
Dot.: Wielka Prośba CzuCZenki !!!

nie masz co panikowac jeśli stosujesz podwujną antykoncepcję. jesli wziełas 2 tabletki to mogą wystąpic bóle piersi (z nadmiaru hormonów

a jak gównaż zachował się twój facet bo powinien z tobą wszytko na spokojnie przeanalizować.
dla niektórych facetów branie pigułek jest takie "banalne". bo wiadomio że trzeba codziennie łykać i już. ale to przecież nie jest takie i już
trzeba o nich pamiętać, cały czas kontrolować, pamiętać żeby miec opakowanie w zapasie, uważać na interakcje z innymi lekami, wymioty, biegunke i co jakis czas umówic się do lekarza (z odpowiednim wyprzedzeniem), i jak się gdzieś wychodzi albo wyjażdza pamiętać zeby je wziąc ze sobą.

dla mnie najtrudniejsze są przerwy, bo na początku mam wrażenie że zapomniałam wziąc tabletke, a póżniej zacząc i złapac rytm. całe szczescie mój TŻ to docenia, sam twierdzi ze to odpowiedzialnosc i gdyby zalezało to od jego sumiennosci nie byłby taki pewny
naanahanae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-13, 21:38   #12
czuczenka
Zakorzenienie
 
Avatar czuczenka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 369
Dot.: Wielka Prośba CzuCZenki !!!

nanahanaee a wlasnie co mam teraz robic jak wzielam na raz te dwie tabletki;/;/;/ sama nie wiem czyz robic sobie ta przerwe czy nie;/ nawet nie wiem jak mam to ginekol. wytlumaczyc
__________________

Już Pani Licencjat
teraz sie MaGistRuje
5-ty rok na Wizażu



DUKAM
czuczenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-13, 21:49   #13
marsylia
Wtajemniczenie
 
Avatar marsylia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 165
Dot.: Wielka Prośba CzuCZenki !!!

Jak bralam tabletki kiedys chcialam przesunac sobie okres jeden dzien do przodu, i potem juz zawsze brakowalo mi w opakowaniu tej jednej tabletki wiec kolejna bralam z nowego i robilam dopiero przerwe.. i kiedy chcialam przejsc na plastry brakowalo mi znowu tej 21-ej tabletki do pelnego cylku i lekarka powiedziala ze nic sie nie stanie jak wezme tylko 20 i zrobie przerwe.
wiec uwazam ze powinnas po prostu dokonczyc opakowanie i zrobic 7 -dniowa przerwe. Zreszta jesli zabezpieczasz sie podwojnie ( co zawsze mnie zastanawia ) nie masz sie zupelnie czego bac.
marsylia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-13, 21:56   #14
czuczenka
Zakorzenienie
 
Avatar czuczenka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 369
Dot.: Wielka Prośba CzuCZenki !!!

no otoz to, powinnam sie wogole nie bac a mam jakies dziwne schizy bo gdybym sie nie kochala ten jeden raz w tym miesiacu to bym nawet sie nie zastanawiala... ale fakt kochalam sie dodatkowo z gumecka wiec powinnam byc spokojna.... ale boje sie jakos tak przerywac ot sobie te tabletki bo na wet nie pamietam czy wzielam ta pierwsza we wtorek czy w srode ..ehh tak to jest kiedy czlowiek sie zakreci i nawet nie jest w stanie sobie przypomniec czy na pewno wzial wczoraj tabletke tak jak ja...
__________________

Już Pani Licencjat
teraz sie MaGistRuje
5-ty rok na Wizażu



DUKAM
czuczenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 11:15   #15
naanahanae
Zadomowienie
 
Avatar naanahanae
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 019
Dot.: Wielka Prośba CzuCZenki !!!

normalnie bierzesz, nie ma nic takiego jak przedawkowanie antykoncepcji. poprostu tak jak np przed przerwą z odstawirenia miałaś bolesność piersi to moze wystąpic wczesniej a jak nie miałas to nie zdziw sie jeźeli bedą cie bolały.
naanahanae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:13.