kiedy błogosławieństwo - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-22, 13:53   #1
luci118
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 73

kiedy błogosławieństwo


Poradźcie kiedy zrobić błogosławieństo.Chcę aby mój tata wprowadził mnie do kościoła a mój narzeczony by na mnie czekał przy ołtarzu.Mam problem bo nie wiem czy wtedy robić błogosławieństwo,jak u Was to było
luci118 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 14:19   #2
barwineczek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 073
Dot.: kiedy błogosławieństwo

Cytat:
Napisane przez luci118 Pokaż wiadomość
Poradźcie kiedy zrobić błogosławieństo.Chcę aby mój tata wprowadził mnie do kościoła a mój narzeczony by na mnie czekał przy ołtarzu.Mam problem bo nie wiem czy wtedy robić błogosławieństwo,jak u Was to było
niektórzy robia błogosławieństwo normalnie w domu a potem ojcieć wprowadza PM, ale dla mnie to głupota, ludzie na siłę chca byż bardziej amerykańscy... w takiej sytuacji albo dzień wcześniej błogosławieństwo i wtedy pan młody widzi Cię dopiero w kościele, albo bez błogosławiństwa
barwineczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 15:51   #3
nielegalnaa
Rozeznanie
 
Avatar nielegalnaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 864
Dot.: kiedy błogosławieństwo

Też się skłaniam co do powyższej opinii. Za wiele tu się nie da kombinować. Jeśli przyszły mąż ma koniecznie zobaczyć Cię dopiero przed ołtarzem to trzeba zrezygnować z czegoś innego.
A ja myślę, że błogosławieństwo rodziców i "wykupywanie" panny młodej to także świetne tradycje.
__________________


nielegalnaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 21:15   #4
luci118
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 73
Dot.: kiedy błogosławieństwo

Mój mieszka w innym mieście niż ja a ślub będziemy w jego parafi.Nie chciałabym aby jego goście jeździli w tę i z powrotem.Moi rodzice mieszkają w bloku więc głupio byłoby tez powiedzieć gościom że maja poczekac na dole aż wszystko sie skończy.Chciałabym wszystkich gości zaprosić od razu do kościoła,bo w mieszkaniu moich rodziców to za bardzo nie ma miejsca.A może spotkamy się z narzeczonym przed kościołem i wtedy rodzice dadzą nam błogosławieństwo i razem wejdziemy do kościoła?
luci118 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 07:55   #5
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: kiedy błogosławieństwo

Cytat:
Napisane przez luci118 Pokaż wiadomość
Mój mieszka w innym mieście niż ja a ślub będziemy w jego parafi.Nie chciałabym aby jego goście jeździli w tę i z powrotem.Moi rodzice mieszkają w bloku więc głupio byłoby tez powiedzieć gościom że maja poczekac na dole aż wszystko sie skończy.Chciałabym wszystkich gości zaprosić od razu do kościoła,bo w mieszkaniu moich rodziców to za bardzo nie ma miejsca.A może spotkamy się z narzeczonym przed kościołem i wtedy rodzice dadzą nam błogosławieństwo i razem wejdziemy do kościoła?
według mnie to niezły pomysł


Błogosławienstwo (jesli ktoś potrzebuje takiego formalnego,oficjalnego - bo przeciez wystarczy przytulic swoje dziecko i jego przyszłego męża/zonę ,słowa są w zasadzie zbędne ,klękanie tymbardziej ) to wedłgu mnie dość osobista sprawa i nie chciałabym,żeby były przy tym ciotki,dalsza rodzina itd, tak samo kamerzysta...
Aaa..cos jeszcze,prowadzenie córki do ołtarza to nie tradycja amerkańska,oni sobie to tylko ładnie przyswoili

Ogladałam kiedyś film kręcony przed slubem,taki amatorski. Młodzi podjechali pod kościół -kazde ze swoimi rodzicami ,kamera uchwyciła taki moment,kiedy ojciec poprawia PM suknię, w tym prostym gescie bylo wiecje tresci niz w wydumanych słowach błogosławieństwa....
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 08:18   #6
MartuNiunia87
Rozeznanie
 
Avatar MartuNiunia87
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 828
Dot.: kiedy błogosławieństwo

Cytat:
Napisane przez luci118 Pokaż wiadomość
Poradźcie kiedy zrobić błogosławieństo.Chcę aby mój tata wprowadził mnie do kościoła a mój narzeczony by na mnie czekał przy ołtarzu.Mam problem bo nie wiem czy wtedy robić błogosławieństwo,jak u Was to było
Moje 2 koleżanki tak miały i robili wszytko normalnie tylko u jednej z pod domu jechali 2 samochodami (w 1 pan młody w 2 Pani młoda) więc PAn młody wyjechał jakoś 5 - 10 min wczesniej, a u tej drugiej wszystko było normalnie jak zawsze - dopiero pod kościołem się rozdzielili Pan młody wprwadził gości do kościła i stał przy ołtarzu a Ojciec wprowadził Pannę młodą
__________________
Razem - 01.07.2006
Tomuś - 17.09.2007
Pierścionek - 14.02.2012
Sakramentalne TAK - 11.06.2011
Martynka- 23.02.2012


...Jeśli myślisz, ze wiesz wszystko to znaczy, że tak naprawdę nie wiesz nic...
MartuNiunia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 08:24   #7
arnama
Zakorzenienie
 
Avatar arnama
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 25 303
Dot.: kiedy błogosławieństwo

Ja nie cierpię Ameryki i nie chciałam być amerykańska, po prostu uważam że prowadzenie przez tatę przed ołtarz jest czymś pięknym i wzruszającym Zawsze bardzo mi się to podobało i zawsze chciałam tak mieć na swoim ślubie i miałam
Z tym że mnie również nie chodziło o to, aby mąż mnie widział dopiero przed ołtarzem, więc mieliśmy 'normalne' tradycyjne błogosławieństwo u mnie w domu, wśród najbliższych, razem pojechaliśmy do kościoła i tam mój TŻ wszedł pierwszy, prowadzony przez dwie dróżki, potem ja z tatą i za nami świadkowie
Wszystkim się to bardzo podobało, tata troszkę się trząsł ze stresu, ale dał radę i jeszcze mi szeptał do ucha bym się nie stresowała i uśmiechała
Ech fajnie było
__________________

Nie ma dobrych wymówek, są tylko słabi ludzie.



arnama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-23, 08:40   #8
Ashyshqa
Zakorzenienie
 
Avatar Ashyshqa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 643
Dot.: kiedy błogosławieństwo

A ja myślę, że nie ma nic piękniejszego niż właśnie z tym za chwilę mężem kroczyć do ołtarza, wspólnie. To takie uwieńczenie wspólnej drogi do tego momentu, znak, że zwyciężyło się razem wiele przeciwności. Wydaje mi się, że jest to jeszcze piękniejszy symbol niż prowadzenie córki przez ojca. To oddanie jej przyszłemu mężowi odbywa się w piękny sposób przy błogosławieństwie.
Ashyshqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 08:54   #9
arnama
Zakorzenienie
 
Avatar arnama
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 25 303
Dot.: kiedy błogosławieństwo

Cytat:
Napisane przez Ashyshqa Pokaż wiadomość
A ja myślę, że nie ma nic piękniejszego niż właśnie z tym za chwilę mężem kroczyć do ołtarza, wspólnie. To takie uwieńczenie wspólnej drogi do tego momentu, znak, że zwyciężyło się razem wiele przeciwności. Wydaje mi się, że jest to jeszcze piękniejszy symbol niż prowadzenie córki przez ojca. To oddanie jej przyszłemu mężowi odbywa się w piękny sposób przy błogosławieństwie.

A to ja znów uważam moment wspólnego Wyjścia z kościoła za coś takiego też jest to piękne. Idziemy ramię w ramię we wspólne życie
Jak widać każdemu podoba się co innego tak ze najważniejsze zrobić po swojemu i mieć najpiękniejsze wspomnienia z tego dnia czego wszystkim przyszłym PMkom życzę z całego serca
__________________

Nie ma dobrych wymówek, są tylko słabi ludzie.



arnama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 15:32   #10
lusesita23
Zakorzenienie
 
Avatar lusesita23
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 9 887
Dot.: kiedy błogosławieństwo

Cytat:
Napisane przez arnama Pokaż wiadomość
Ja nie cierpię Ameryki i nie chciałam być amerykańska, po prostu uważam że prowadzenie przez tatę przed ołtarz jest czymś pięknym i wzruszającym Zawsze bardzo mi się to podobało i zawsze chciałam tak mieć na swoim ślubie i miałam
Z tym że mnie również nie chodziło o to, aby mąż mnie widział dopiero przed ołtarzem, więc mieliśmy 'normalne' tradycyjne błogosławieństwo u mnie w domu, wśród najbliższych, razem pojechaliśmy do kościoła i tam mój TŻ wszedł pierwszy, prowadzony przez dwie dróżki, potem ja z tatą i za nami świadkowie
Wszystkim się to bardzo podobało, tata troszkę się trząsł ze stresu, ale dał radę i jeszcze mi szeptał do ucha bym się nie stresowała i uśmiechała
Ech fajnie było
dokladnie,zgadzam sie...jakos "amerykańskość"mnie nie kreci,a dla mojego taty i dla mnie to po prostu piękny,wzruszający moment...TŻ będzie czekał przy ołtarzu
a blogoslawienstwo normalnie-wczesniej u mnie w domu
__________________
Kciuki dla Ani:kciuk i:
lusesita23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 16:30   #11
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: kiedy błogosławieństwo

Cytat:
Napisane przez barwineczek Pokaż wiadomość
niektórzy robia błogosławieństwo normalnie w domu a potem ojcieć wprowadza PM, ale dla mnie to głupota, ludzie na siłę chca byż bardziej amerykańscy... w takiej sytuacji albo dzień wcześniej błogosławieństwo i wtedy pan młody widzi Cię dopiero w kościele, albo bez błogosławiństwa
Ludzie kochani, zrozumcie, że ten zwyczaj jest słowiański, a nie amerykański. Dobija mnie, że wszyscy łykają jak małpa kit to, co widzą w telewizji...

A do tematu - dla mnie jakieś wydumane błogosławieństwo (i to jeszcze z kamerzystą!) to coś strasznego. Moim zdaniem przytulenie dzieci w całości wystarczy, a klękanie i całowanie rąk jest według mnie totalnie sztuczne. W tym dniu powinno się robić wszystko z sercem, a nie według czegoś tam
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-23, 17:20   #12
T'ai
Zakorzenienie
 
Avatar T'ai
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 24 494
Dot.: kiedy błogosławieństwo

amerykańskie czy nie dla mnie i dla taty było ważne
a moment kiedy pocałował mnie w rękę i "oddał" TŻ...........

TŻ i tak mnie widział bo zdecydowaliśmy się na sesję w dzień ślubu
po zdjęciach u mnie w domu było błogosławieństwo, koło 16.25
16.40 byliśmy w kościele, podpisaliśmy dokumenty, świadkowie również
później TŻ ustawił się przy ołtarzu, świadkowie również
a ja z tatą w przedsionku
jak rozpoczęła się msza to tata wprowadził mnie do kościoła i "przekazał" TŻ-owi
T'ai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 17:47   #13
arnama
Zakorzenienie
 
Avatar arnama
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 25 303
Dot.: kiedy błogosławieństwo

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Ludzie kochani, zrozumcie, że ten zwyczaj jest słowiański, a nie amerykański. Dobija mnie, że wszyscy łykają jak małpa kit to, co widzą w telewizji...

A do tematu - dla mnie jakieś wydumane błogosławieństwo (i to jeszcze z kamerzystą!) to coś strasznego. Moim zdaniem przytulenie dzieci w całości wystarczy, a klękanie i całowanie rąk jest według mnie totalnie sztuczne. W tym dniu powinno się robić wszystko z sercem, a nie według czegoś tam

Ja myslę że wiele z tradycyjnych obrzędów weselnych jest właśnie sztucznych i pod publiczkę Jednak ja starałam sie w tym dniu do wszystkiego podejść jak najbardziej na luzie, aczkolwiek wiele odbywało się według tradycji
__________________

Nie ma dobrych wymówek, są tylko słabi ludzie.



arnama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 19:22   #14
barwineczek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 073
Dot.: kiedy błogosławieństwo

dla mnie wspólne wejście do kościoła jest symbolem samodzielnej świadomej decyzji, rodzice mnie nie oddają, ja sama wybrałam; nawet TŻ powiedział, że zadnych cyrków nie robimy i sami wchodzimy,
A co do błogosławiaństwa to też bedziemy mieć pod kościołem, bo mamy plener przed ślubem i mama TŻ nie da rady dojechać na wyznaczoną godzinę
barwineczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 19:52   #15
T'ai
Zakorzenienie
 
Avatar T'ai
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 24 494
Dot.: kiedy błogosławieństwo

Cytat:
Napisane przez barwineczek Pokaż wiadomość
dla mnie wspólne wejście do kościoła jest symbolem samodzielnej świadomej decyzji, rodzice mnie nie oddają, ja sama wybrałam; nawet TŻ powiedział, że zadnych cyrków nie robimy i sami wchodzimy,
A co do błogosławiaństwa to też bedziemy mieć pod kościołem, bo mamy plener przed ślubem i mama TŻ nie da rady dojechać na wyznaczoną godzinę
dlatego też ja np napisałam "oddał" w cudzysłowie
i nie uważam tego za cyrk

niech każdy robi jak uważa/chce/jak mu się wymarzyło
T'ai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 22:01   #16
bezaczek7
Zakorzenienie
 
Avatar bezaczek7
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: śląsk cieszyński
Wiadomości: 3 809
Dot.: kiedy błogosławieństwo

a my na przykład mieliśmy podzielone. z powodów zdrowotnych teścia dał nam błogosławieństwo dzień wcześniej, normalne stroje, moje odwiedziny u TŻta. a w dniu ślubu tylko mamy dawały, teść by nie wszedł na 4 piętro. i razem wchodziliśmy do kościoła, ale jeśli chcesz być prowadzona przez ojca, to proponuję właśnie dzień wcześniej u któregoś z was w domu. spokojnie, kameralnie...
__________________
odpisuję u Ciebie, Ty odpisuj, proszę, u mnie.
<a href="link">wszystkowątek </a>
ciuchy stary
wishlista
18WRZESIEŃ2010
08wrzesień2014 ostatecznie 17.09. 14:35
bezaczek7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 13:35   #17
Almariel
Zakorzenienie
 
Avatar Almariel
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 8 992
Dot.: kiedy błogosławieństwo

Cytat:
Napisane przez T'ai Pokaż wiadomość
dlatego też ja np napisałam "oddał" w cudzysłowie
i nie uważam tego za cyrk

niech każdy robi jak uważa/chce/jak mu się wymarzyło
Dokładnie, dla każdego co innego będzie cyrkiem. Niektórzy po prostu chcą, by było tradycyjnie, dla niektórych nawet to klękanie do błogosławieństwa i słowa rodziców są rzeczywiście ważne, a nie pod publiczkę wcale. Tak łatwo oceniać. Każdy powinien robić, tak jak uważa.
Almariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 13:54   #18
Anouk.
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Kraków/Pomorze
Wiadomości: 191
Dot.: kiedy błogosławieństwo

Cytat:
Napisane przez barwineczek Pokaż wiadomość
niektórzy robia błogosławieństwo normalnie w domu a potem ojcieć wprowadza PM, ale dla mnie to głupota, ludzie na siłę chca byż bardziej amerykańscy... w takiej sytuacji albo dzień wcześniej błogosławieństwo i wtedy pan młody widzi Cię dopiero w kościele, albo bez błogosławiństwa
Prowadzenie Panny Młodej przez ojca do ołtarza - to tradycja PROTESTANCKA, a nie amerykańska!! . Protestantyzm to też religia chrześcijańska i nie tak bardzo różniąca się od obrządku katolickiego, więc takie elementy można spokojnie zapożyczać Za duzo ogladacie TV, a za mało książek czytacie

U nas błogosłąwieństwo było tradycyjnie przed wyjazdem do Kościola, ale jesli mialambym zrobic to jeszcze raz, to nie wiem czy nie zdecydowałabym sie na blogoslawienstwo poprzedniego dnia - zeby TŻ zobaczyl mnie dopiero przy ołtarzu. Jednak dodatkowa trudnosc polegała na tym, ze dokumenty podpisywalismy w Zakrystii PRZED MSZĄ, zeby po slubie moc od razu wyjsc z goscmi z Kosciola - zeby goscie nie musieli na nas czekac z tym wszystkimi platkami kwiatow i rzeczami do rzucania
Anouk. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 18:50   #19
lusesita23
Zakorzenienie
 
Avatar lusesita23
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 9 887
Dot.: kiedy błogosławieństwo

Cytat:
Napisane przez Almariel Pokaż wiadomość
Dokładnie, dla każdego co innego będzie cyrkiem. Niektórzy po prostu chcą, by było tradycyjnie, dla niektórych nawet to klękanie do błogosławieństwa i słowa rodziców są rzeczywiście ważne, a nie pod publiczkę wcale. Tak łatwo oceniać. Każdy powinien robić, tak jak uważa.


a co do tego jaka to tradycja prowadzenia do ołtarza i licytowanie się, z której się to wzięło, to mało ważne jak dla mnie
może i pochodzić od małpbo chyba nie o to w tym chodzi
__________________
Kciuki dla Ani:kciuk i:
lusesita23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-25, 12:45   #20
izotropia
Rozeznanie
 
Avatar izotropia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 726
Dot.: kiedy błogosławieństwo

Błogosławieństwo najlepiej wtedy kiedy Wam pasuje
to że chcesz, żeby Tata prowadził Cię do ołtarza niczemu nie przeszkadza, by zrobić je tego samego dnia przed mszą
Moja bratowa tak chciała i zrobili tak: pojechaliśmy do niej przed mszą, z gośćmi, odbyło się błogosławieństwo, kamerzysta wszystko nagrał, porobili zdjęcia i razem zapakowali się do samochodu, pojechali do kościoła Pan Młody wszedł chyba sam (??) (ze względu na stres, zabieganie itp nikt nie pamięta już jak to było, ani nagranie tego nie pokazuje), a Pani Młoda za chwilkę została wprowadzona przez tatę i "przekazana".
Czy to fajne, ładne, skopiowane, czy ma jakieś znaczenie? Nie, Ona to sobie wymarzyła, to był jej idealny ślub i należy tak robić, aby ten dzień naszego ślubu był dla nas idealny wątki ślubne pokazują, że nie należy ulegać presji tłumu i podporządkowywać się innym.
ja tego nie krytykuję, nie doszukuję się ukrytych znaczeń, że niby jej decyzja o ślubie nie była samodzielna, że nie chciała, że zdecydowano i zmuszono ją? otóż nie nie myślmy tak.
a kamerzysty na ślubie/weselu podczas błogosławieństwa nie traktujcie jako złoooo to tylko obserwator, uwiecznia wasze najszczęśliwsze chwile, tworzy pamiątkę dla was, waszych rodziców bądźcie naturalni
izotropia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 07:36   #21
malgosia_23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 200
Dot.: kiedy błogosławieństwo

Cytat:
Napisane przez Ashyshqa Pokaż wiadomość
A ja myślę, że nie ma nic piękniejszego niż właśnie z tym za chwilę mężem kroczyć do ołtarza, wspólnie. To takie uwieńczenie wspólnej drogi do tego momentu, znak, że zwyciężyło się razem wiele przeciwności. Wydaje mi się, że jest to jeszcze piękniejszy symbol niż prowadzenie córki przez ojca. To oddanie jej przyszłemu mężowi odbywa się w piękny sposób przy błogosławieństwie.
Dokładnie tak, jestem tego samego zdania.
Prowadzenie panny młodej do ołtarza przez ojca jest tradycją protestncką i tak naprawdę nie symbolizuje ani ojcowskiej miłości ani więzi jaka łączy ojca z córką tylko oddanie kobiety mężczyźnie. Do dnia ślubu to ojciec sprawuje tzw. "piecze" nad córką i dlatego przed ołtarzem oficjalnie "przekazuje" ją drugiemu mężczyznie. Natomiast wejście pary młodej razem oznacza ich równouprawniene w związku, w życiu.
Kiedy rodzice nam błogosławią to w najpiękniejszy sposób pokazują, że akceptują nas, nasze przyszłe małżeństwo.
malgosia_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 07:53   #22
blueberry88
Zakorzenienie
 
Avatar blueberry88
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 5 322
Dot.: kiedy błogosławieństwo

A my mamy błogosławieństwo dzień wcześniej wieczorem. Do ołtarza będzie mnie prowadził brat
blueberry88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 08:14   #23
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: kiedy błogosławieństwo

Cytat:
Napisane przez izotropia Pokaż wiadomość
a kamerzysty na ślubie/weselu podczas błogosławieństwa nie traktujcie jako złoooo to tylko obserwator, uwiecznia wasze najszczęśliwsze chwile, tworzy pamiątkę dla was, waszych rodziców bądźcie naturalni
dla mnie był zuuueeeem...dlatego go nie było
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 11:36   #24
Anouk.
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Kraków/Pomorze
Wiadomości: 191
Dot.: kiedy błogosławieństwo

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość
dla mnie był zuuueeeem...dlatego go nie było
zalezy jaki kamerzysta typowy Pan wąsaty Wiesiek, który swieci po gałach wielką jarzeniówą i ustawia gości gdzie mają stac i co robic to masakra. Tzw. KAMERUN.
Ale ja mialam genialnych filmowców. Byli wprost niewidzialni i do tego złożyli mi piękny film, pełna profeska.
Anouk. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 11:53   #25
arnama
Zakorzenienie
 
Avatar arnama
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 25 303
Dot.: kiedy błogosławieństwo

Cytat:
Napisane przez Anouk. Pokaż wiadomość
zalezy jaki kamerzysta typowy Pan wąsaty Wiesiek, który swieci po gałach wielką jarzeniówą i ustawia gości gdzie mają stac i co robic to masakra. Tzw. KAMERUN.
Ale ja mialam genialnych filmowców. Byli wprost niewidzialni i do tego złożyli mi piękny film, pełna profeska.

Dokładnie
Mój kamerzysta również znakomicie wmieszał się w tłum. Nie było żadnych akcji typu "STOP bo ja muszę uchwycić jak wchodzicie, czekajcie na mój znak" My robiliśmy swoje, a On zawsze umiał się odpowiednio ustawić, by nam nie przerywać Podobnie fotograf, choć tu już czasem musiał błysnąć lampom- wiadomo, ale ja, pomimo że nie cierpię być na świeczniku- fotografowana i kręcona, to w ogóle tego nie odczułam A teraz jaka fajna pamiątka jest! A co dopiero za kilka lat... dopiero miło będzie obejrzeć. Zdjęcia są piękne, ale nie oddadzą wszystkiego, pomimo że początkowo nie chciałam za bardzo kamery, to cieszę się że mnie do tego ostatecznie przekonano
__________________

Nie ma dobrych wymówek, są tylko słabi ludzie.



arnama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 14:34   #26
Karinio
Zakorzenienie
 
Avatar Karinio
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 348
Dot.: kiedy błogosławieństwo

Mnie chyba podoba się prowadzenie PM przez tate do ołtarza. Aczkolwiek u nas tego nie było. A błogosławieństwo było przed ceremonią ślubną
Karinio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 16:21   #27
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: kiedy błogosławieństwo

Cytat:
Napisane przez Anouk. Pokaż wiadomość
zalezy jaki kamerzysta typowy Pan wąsaty Wiesiek, który swieci po gałach wielką jarzeniówą i ustawia gości gdzie mają stac i co robic to masakra. Tzw. KAMERUN.
Ale ja mialam genialnych filmowców. Byli wprost niewidzialni i do tego złożyli mi piękny film, pełna profeska.
ja ogolnie wolę zdjęcia jako pamiątkę, film obejrzałabym może raz...
no i sama świadomośc tego,że ktoś mnie nagrywa przeszkadzałaby mi ,niezaleznie do tego czy to pan Wiesiek,czy Wajda
Poza tym uważam,że są momenty,kiedy ani zdjęć,ani flimu robić się nie powinno,np. błogosławienstwo,czy jesli którys z rodziców nie zyje odiwedziny na cmenatrzu.
Wiem,ze moze jestem dziwna,ale dla mnie to na tyle osobiste,ze nie chciałabym przy tym ani gapiów,ani kamerzysty czy fotografa.
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 18:51   #28
Trauma
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 123
Dot.: kiedy błogosławieństwo

U nas błogosławieństwo będzie w domu Panny Młodej przed ślubem. Będą tylko rodzice bo Dziadkowie nie dadzą rady (zły stan zdrowia) i jadą od razu do kościoła.
__________________
Ślub 25.06.2011

Szukam pracy w turystyce

Trauma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-28, 12:52   #29
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: kiedy błogosławieństwo

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Ludzie kochani, zrozumcie, że ten zwyczaj jest słowiański, a nie amerykański. Dobija mnie, że wszyscy łykają jak małpa kit to, co widzą w telewizji...

A do tematu - dla mnie jakieś wydumane błogosławieństwo (i to jeszcze z kamerzystą!) to coś strasznego. Moim zdaniem przytulenie dzieci w całości wystarczy, a klękanie i całowanie rąk jest według mnie totalnie sztuczne. W tym dniu powinno się robić wszystko z sercem, a nie według czegoś tam
Popieram w 100%

A prowadzenie do ołtarza przez ojca było już wcześniej praktykowane w Polsce,dopiero w czasach PRLu wchodzenie do Kościoła Pary Młodej wspólnie stało się jakby tradycją.

Ja biorę ślub w Kościele Ewangelickim i tam prowadzenie PeeMki przez Ojca jest normalne, natomiast jak Para Młoda chce wchodzić wspólnie to jest to jakieś odejście od tradycji.
Więc denerwują mnie komentarze,że to takie "amerykańskie":/
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 10:14   #30
nadya69
Raczkowanie
 
Avatar nadya69
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: SB
Wiadomości: 278
GG do nadya69
Dot.: kiedy błogosławieństwo

Ja tak bardzo bym chciała mieć błogosławieństwo jakoś tak żebyśmy się zobaczyli dopiero w kościele ale boje się że będzie z tym więcej problemów niż pożytku no i rodzice mogą sobie tego nie wyobrażać, a o księdzu to nie wspomnę (podpisywanie dokumentów jest przed mszą).
nadya69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:52.