Pytanie o staż cz.II - Strona 123 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-06-15, 22:18   #3661
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez ikonka10 Pokaż wiadomość
firma nie ma żadnego obowiązku Cię zatrudnić, nawet jak podpisała, że deklaruje zatrudnienie stażysty. a tym bardziej jeśli jesteś w ciąży, bo za parę miesięcy polecisz na macierzyński a takich to im z pewnością nie potrzeba.

Nawet jak jest unijny staż, gdzie firma deklarowała się na przyjęcie pracownika ?
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-16, 23:36   #3662
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez ikonka10 Pokaż wiadomość
firma nie ma żadnego obowiązku Cię zatrudnić, nawet jak podpisała, że deklaruje zatrudnienie stażysty. a tym bardziej jeśli jesteś w ciąży, bo za parę miesięcy polecisz na macierzyński a takich to im z pewnością nie potrzeba.
Dlaczego właśnie?

U mnie jest odwrotnie, jak deklaracja została wypełniona, iż pracodawca po stażu planuje zatrudnić stażystę, to musi go zatrudnić, w przeciwym razie są za to kary pieniężne. Można jedynie wynegocjować warunki zatrudnienia, że nie w pełnym wymiarze godzin przez pół roku, ale np. na pół etatu czy 3/4 etatu, bo są problemy finansowe itd.

Ale nie zdziwię się, że co innym PUP, to inne zasady i wewnętrzne przepisy
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-17, 10:30   #3663
ikonka10
Raczkowanie
 
Avatar ikonka10
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 344
Dot.: Pytanie o staż cz.II

u mnie np nie nie było mowy o żadnych deklaracjach zatrudnienia. stażystów dostały urzędy i firmy, które wcześniej współpracowały z UP, czasami zatrudniały stażystę-w miarę zapotrzebowania na pracowników. kilka lat temu mój brat był na kursie prawa jazdy z up. znalazł firmę, która zadeklarowała się, że przyjmie go na kierowcę-taki był warunek skierowania na kurs. zrobił prawo jazdy a do pracy nie poszedł. i nikt nic się nie czepiał.
__________________
Zielona Wyspa

ikonka10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-17, 15:25   #3664
desporadka
Zadomowienie
 
Avatar desporadka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 249
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cześć, może Wy mi będziecie umiały odpowiedzieć na pytanie, bo trochę się w tym pogubiłam staram się o pierwszą pracę, więc nie znam się jeszcze na tym wszystkim dobrze
Dostałam dzisiaj telefon z zaproszeniem na rozmowę o staż. Firma ta nie została skierowana w moją stronę przez żaden urząd itp., po prostu wysłałam im kiedyś CV w odpowiedzi na ogłoszenie na portalu mojego miasta.
I tu moje wątpliwości. Czy muszę być zarejestrowana w urzędzie jako bezrobotna? Mam się zgłosić do Urzędu Pracy w moim mieście, czy może do Urzędu Gminy? Czy muszę to zrobić przez rozmową w sprawie stażu, czy mogę później?
Z góry dziękuję za odpowiedź
__________________
-> wymieniam kosmetyki

Edytowane przez desporadka
Czas edycji: 2011-06-17 o 15:26
desporadka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-17, 17:44   #3665
juhaska
Zadomowienie
 
Avatar juhaska
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: seven heaven
Wiadomości: 1 943
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez desporadka Pokaż wiadomość
Cześć, może Wy mi będziecie umiały odpowiedzieć na pytanie, bo trochę się w tym pogubiłam staram się o pierwszą pracę, więc nie znam się jeszcze na tym wszystkim dobrze
Dostałam dzisiaj telefon z zaproszeniem na rozmowę o staż. Firma ta nie została skierowana w moją stronę przez żaden urząd itp., po prostu wysłałam im kiedyś CV w odpowiedzi na ogłoszenie na portalu mojego miasta.
I tu moje wątpliwości. Czy muszę być zarejestrowana w urzędzie jako bezrobotna? Mam się zgłosić do Urzędu Pracy w moim mieście, czy może do Urzędu Gminy? Czy muszę to zrobić przez rozmową w sprawie stażu, czy mogę później?
Z góry dziękuję za odpowiedź
jeśli będą chcieli Cię przyjąć to muszisz być zarejestrowana w urzędzie pracy, ale możesz spokojnie zrobić to po rozmowie
__________________
Whatever, whatever happens, don't let go of my hand
juhaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-19, 11:21   #3666
uwielbiam_owoce22
Zadomowienie
 
Avatar uwielbiam_owoce22
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: wojewodztwo mazowieckie
Wiadomości: 1 218
Dot.: Pytanie o staż cz.II

W piatek bylam na rozliczeniu stazu, wszystko poszlo szybko Babeczka nawet nie lukala co jest napisane na opinii i sprawozdaniu - zobaczyla tylko czy daty sie zgadzaja i czy sa wszystkie podpisy i czy stanowisko jest poprawne Bardzo sie cieszylam, ze wszystko tak sprawnie poszlo i nie musialam byc ganiana po kilka razy bo ktos zauwazyl jakis blad.
uwielbiam_owoce22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-19, 17:03   #3667
olciunnnia
Raczkowanie
 
Avatar olciunnnia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 69
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez uwielbiam_owoce22 Pokaż wiadomość
W piatek bylam na rozliczeniu stazu, wszystko poszlo szybko Babeczka nawet nie lukala co jest napisane na opinii i sprawozdaniu - zobaczyla tylko czy daty sie zgadzaja i czy sa wszystkie podpisy i czy stanowisko jest poprawne Bardzo sie cieszylam, ze wszystko tak sprawnie poszlo i nie musialam byc ganiana po kilka razy bo ktos zauwazyl jakis blad.


No to super
Orientujesz się może czy w naszym PUP wydają cały czas staże ?
__________________
"Za często chcemy tego, czego nie możemy mieć. Pragnienia łamią nam serce, męczą nas. Pożądanie może rujnuje nam życie. Ale jeśli chodzi o pragnienia, najbardziej cierpią ci, którzy nie wiedzą, czego chcą."



"Prawda o prawdzie jest taka... że rani. Więc kłamiemy."
olciunnnia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-19, 17:22   #3668
uwielbiam_owoce22
Zadomowienie
 
Avatar uwielbiam_owoce22
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: wojewodztwo mazowieckie
Wiadomości: 1 218
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Pytalam sie babeczek o staze, to mowily, ze sa mozliwe ale trzeba znalezc sobie samemu pracodawce.
uwielbiam_owoce22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-19, 17:33   #3669
olciunnnia
Raczkowanie
 
Avatar olciunnnia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 69
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez uwielbiam_owoce22 Pokaż wiadomość
Pytalam sie babeczek o staze, to mowily, ze sa mozliwe ale trzeba znalezc sobie samemu pracodawce.

To fajnie, akurat jak przedłużyli mi staż
Ja jestem bardzo zadowolona ze stażu w tym miejscu, ale wolałabym coś bardziej pod studia. Ale cóż, już za późno
__________________
"Za często chcemy tego, czego nie możemy mieć. Pragnienia łamią nam serce, męczą nas. Pożądanie może rujnuje nam życie. Ale jeśli chodzi o pragnienia, najbardziej cierpią ci, którzy nie wiedzą, czego chcą."



"Prawda o prawdzie jest taka... że rani. Więc kłamiemy."
olciunnnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-19, 17:40   #3670
uwielbiam_owoce22
Zadomowienie
 
Avatar uwielbiam_owoce22
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: wojewodztwo mazowieckie
Wiadomości: 1 218
Dot.: Pytanie o staż cz.II

A gdzie masz ten staz? Ja teraz myslalam aby przejsc sie moze po jakis urzedach i pozostawiac cv, chetnie bym poszla na staz ale nie wiem czy by mnie przyjeli
Bylam teraz w sprawie rozmowy o prace w jednym z lodzkich sieciowek i masakra, niby wszytsko ok bylo na rozmowie kwalfikacyjnej, zaprosili mnie na godzine probna a po przepracowaniu tej godziny oczywiscie bezplatnie podziekowali mi i powiedzieli, ze jak cos oddzwonia. Nie chce mi sie w to wierzyc.
Musze szukac czegos innego.
uwielbiam_owoce22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-19, 20:44   #3671
dixie1990
Zakorzenienie
 
Avatar dixie1990
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 146
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Powiedzcie mi dziewczyny , bo juz sie pogubilam
Planuje jutro pojsc i zarejestrowac sie do UP , pracowalam niecaly rok w kawiarni , jestem po liceum i studium kosmetycznym . nie bylam nigdy zarejestrowana . Mam szanse na staz ? czy nie dlatego , ze juz pracowalam ?
Jesli tak to moge uderzyc do kancelarii , biur itp w celu zapytania czy nie potrzebuja kogos na staz ? jak to wyglada krok po kroku ? szukam pracy przez 4 miechy i nie mam juz sil
dixie1990 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-20, 16:51   #3672
olciunnnia
Raczkowanie
 
Avatar olciunnnia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 69
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez dixie1990 Pokaż wiadomość
Powiedzcie mi dziewczyny , bo juz sie pogubilam
Planuje jutro pojsc i zarejestrowac sie do UP , pracowalam niecaly rok w kawiarni , jestem po liceum i studium kosmetycznym . nie bylam nigdy zarejestrowana . Mam szanse na staz ? czy nie dlatego , ze juz pracowalam ?
Jesli tak to moge uderzyc do kancelarii , biur itp w celu zapytania czy nie potrzebuja kogos na staz ? jak to wyglada krok po kroku ? szukam pracy przez 4 miechy i nie mam juz sil


Najlepiej przejdź się do UP i spytaj czy wydają wnioski na staż, bo to zależy czy mają pieniądze.
Bez znaczenia jest to czy pracowałaś czy nie. Jeżeli tylko będą mieli środki to sami Ci zaproponują, oczywiście jak będziesz zarejestrowana.
__________________
"Za często chcemy tego, czego nie możemy mieć. Pragnienia łamią nam serce, męczą nas. Pożądanie może rujnuje nam życie. Ale jeśli chodzi o pragnienia, najbardziej cierpią ci, którzy nie wiedzą, czego chcą."



"Prawda o prawdzie jest taka... że rani. Więc kłamiemy."
olciunnnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-21, 07:47   #3673
asia665
Wtajemniczenie
 
Avatar asia665
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: **Marzenia**
Wiadomości: 2 996
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Dziewczyny mam pytanko i ja.
2tyg. temu wyszłam za mąz. Obecny dowód osobisty mam ważny 3 miesiące.W związku z tym jak mam się podpisywać?? Nazwiskiem z dowodu osobistego? Czy przyjętym po mężu?A stan cywilny?
__________________
Mów mi : Asia


"...i jesteś już mym świadomym tak wolnym w niewoli."


Jestem mamą


asia665 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-21, 17:34   #3674
ikonka10
Raczkowanie
 
Avatar ikonka10
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 344
Dot.: Pytanie o staż cz.II

przerwał ktoś może staż finansowany z EFS-u?jak to wygląda od strony formalnej?
chodzi oczywiście o kwestię uzyskania stałej umowy o pracę.
__________________
Zielona Wyspa

ikonka10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-21, 17:41   #3675
wrozkaaanka
Raczkowanie
 
Avatar wrozkaaanka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 456
Dot.: Pytanie o staż cz.II

jeżeli znajdziesz prace nie ponosisz zadnych kosztow.



a mi dzis przedluzyli staz! D
wrozkaaanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-21, 18:03   #3676
disarray
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 8
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez ikonka10 Pokaż wiadomość
przerwał ktoś może staż finansowany z EFS-u?jak to wygląda od strony formalnej?
chodzi oczywiście o kwestię uzyskania stałej umowy o pracę.

ja przerwalam z powodow osobistych i nie ponosilam zadnych kosztow.
disarray jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-21, 18:54   #3677
zoskasamoska
Wtajemniczenie
 
Avatar zoskasamoska
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 477
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez disarray Pokaż wiadomość
ja przerwalam z powodow osobistych i nie ponosilam zadnych kosztow.
To dziwne, bo jak ja załatwiałam staż to od razu na wstepie mi powiedzieli i zaznaczyli w umowie, ze jesli przerwe stazu (tez mam z efs-u) to zwracam wszystkie stypendia jakie dostałam za staż . Ty tak nie musiałas?
zoskasamoska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-21, 18:59   #3678
ikonka10
Raczkowanie
 
Avatar ikonka10
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 344
Dot.: Pytanie o staż cz.II

nie zwraca się kosztów stypendium. bo kiedys babka powiedziała mi jak pytałam o zawieszenie stażu w wyniku podjecia zatrudnienia, że staż unijny niechętnie przerywają. moja znajoma ma załapać sie do pracy i tak właśnie pytam-a jest akurat na unijnym stażu?

a może ja bym za nią mogła wskoczyć? bo mnie się akurat konczy staż z UP? słyszała może któraś z was o takich przypadkach? bo w koncu zostaną im niewykorzystane środki. a mamy razem ten staż w jednej firmie.
__________________
Zielona Wyspa

ikonka10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-21, 19:14   #3679
juhaska
Zadomowienie
 
Avatar juhaska
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: seven heaven
Wiadomości: 1 943
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez asia665 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanko i ja.
2tyg. temu wyszłam za mąz. Obecny dowód osobisty mam ważny 3 miesiące.W związku z tym jak mam się podpisywać?? Nazwiskiem z dowodu osobistego? Czy przyjętym po mężu?A stan cywilny?
ale pytasz rozumiem o sytuację w UP? u mnie jest tak, że dopóki osoba nie dostarczy aktu małżeństwa to podpisuje się nazwiskiem panieńskim, a jak już będzie akt, to zmienia się dane na karcie i w systemie i od tego momentu jest dla nas panią x
Cytat:
Napisane przez ikonka10 Pokaż wiadomość
nie zwraca się kosztów stypendium. bo kiedys babka powiedziała mi jak pytałam o zawieszenie stażu w wyniku podjecia zatrudnienia, że staż unijny niechętnie przerywają. moja znajoma ma załapać sie do pracy i tak właśnie pytam-a jest akurat na unijnym stażu?

a może ja bym za nią mogła wskoczyć? bo mnie się akurat konczy staż z UP? słyszała może któraś z was o takich przypadkach? bo w koncu zostaną im niewykorzystane środki. a mamy razem ten staż w jednej firmie.
jest tak, że ten staż musi być dalej kontynłowany, więc będą musieli dać tam innego stażystę, jak już będziesz wiedziała, że twoja znajoma na pewno odchodzi to idź do prezesa(?) firmy i pogadaj, może cię weźmie wtedy on zgłosi to do urzędu i jeśli będziesz spełniała warunki programu, to możesz zostać skierowana
__________________
Whatever, whatever happens, don't let go of my hand
juhaska jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-21, 19:21   #3680
zoskasamoska
Wtajemniczenie
 
Avatar zoskasamoska
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 477
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez ikonka10 Pokaż wiadomość
nie zwraca się kosztów stypendium. bo kiedys babka powiedziała mi jak pytałam o zawieszenie stażu w wyniku podjecia zatrudnienia, że staż unijny niechętnie przerywają. moja znajoma ma załapać sie do pracy i tak właśnie pytam-a jest akurat na unijnym stażu?

a może ja bym za nią mogła wskoczyć? bo mnie się akurat konczy staż z UP? słyszała może któraś z was o takich przypadkach? bo w koncu zostaną im niewykorzystane środki. a mamy razem ten staż w jednej firmie.
hmmmm, może u Ciebie tak jest. Mi Pani mówiła kilka razy, ze jak przerwe staż to musze zwrócic
zoskasamoska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-21, 19:55   #3681
wrozkaaanka
Raczkowanie
 
Avatar wrozkaaanka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 456
Dot.: Pytanie o staż cz.II

nie moga Ci zabrac stypendium bo to jest to za co pracowalas jak bys przerwała prace to tez wyplate by Ci zabrali? logiczne ze nie. mozesz zwracac np za koszty szkolen lekarzy itd ale nie stypendium ;d
wrozkaaanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-21, 20:00   #3682
zoskasamoska
Wtajemniczenie
 
Avatar zoskasamoska
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 477
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Żywcem wyciagniety cytat ze skierowania :

"w przypadku nie ukończenia stażu z własnej winy/z wyjątkiem podjęcia zatrudnienia /zwrócę koszty stypendium poniesione przez urząd"
zoskasamoska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-21, 20:06   #3683
uwielbiam_owoce22
Zadomowienie
 
Avatar uwielbiam_owoce22
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: wojewodztwo mazowieckie
Wiadomości: 1 218
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Tez wlasnie gdzies o tym czytalam: stypendium nie maja prawa zabrac bo to jest wynagrodzenie za twoja wykonana prace.
Jedyne czym ciebie moga obciazyc to kosztami za badania lekarskie ( cos kolo 50 zl ) i utracenie statusu bezrobotnego chyba na 180 dni ( jakos tak na pol roku chyba).
Ale jesli ktos przerwie staz i pojdzie do pracy to nie ma zadnych konsekwencji.
Moja siostra byla w podobnej sytuacji gdy byla kilka lat temu na stazu w urzedzie skarbowym, po miesiacu stazu dostala normalna posade w banku i przerwala staz i poszla normalnie pracowac na etat.
I z tego co wiem zadnych kosztow nie ponosila
Konsekwencje ponosi sie tylko wtedy gdy rzucasz staz i nie zamierzasz nigdzie w to miejsce podjac pracy tylko np siedzisz bezczynnie w domu zamiast odbywac staz.

To wtedy wyrzucaja cie z posredniaka i pokrywasz koszty badan.

---------- Dopisano o 21:06 ---------- Poprzedni post napisano o 21:02 ----------

Cytat:
Napisane przez zoskasamoska Pokaż wiadomość
Żywcem wyciagniety cytat ze skierowania :

"w przypadku nie ukończenia stażu z własnej winy/z wyjątkiem podjęcia zatrudnienia /zwrócę koszty stypendium poniesione przez urząd"
Przeciez jasno jest napisane, ze jezeli nie ukonczysz stazu z wlasnej winy : wyjatkiem od tego jest tylko podjecie zatrudnienia to zwracasz koszty czyli: to co wylozyl na ciebie urzad za badania lekarskie i ewentualnie koszty za przejazdy.
W twoim przypadku nie ukonczylas stazu z wlasnej winy bo podjelas prace.
Im to jeszcze jest na plus - bo kasa ze stypendium zostanie u nich a na twoja wynagrodzenie bedzie lozyl pracodawca.
uwielbiam_owoce22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-21, 22:44   #3684
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Tez wlasnie gdzies o tym czytalam: stypendium nie maja prawa zabrac bo to jest wynagrodzenie za twoja wykonana prace.
Jedyne czym ciebie moga obciazyc to kosztami za badania lekarskie ( cos kolo 50 zl ) i utracenie statusu bezrobotnego chyba na 180 dni ( jakos tak na pol roku chyba).
Dokładnie.
Pytałam kiedyś o to w tym wątku i jakaś dziewczyna wycinała mi paragraf z ustawy.

Sama pytałam u siebie w PUP, jak to wygląda i powiedzieli mi, że stypendium mi się należy, bo to moja należność za wykonaną pracę. Jedynie musiałabym zwrócić koszty dojazdu, jeżeli takowe bym miała, bo badania lekarskie płaci pracodawca.

I jestem zaskoczona, że taki punkt masz w skierowaniu.
Dla mnie jest to nie na miejscu...
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-22, 10:16   #3685
Jurgusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 38
GG do Jurgusia
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Hej!
Mam do Was pytanie, bo zupełnie się nie orientuję.
Udało mi się znaleźć firmę, która weźmie mnie na staż!!!

I w przyszłym tyg. miała iść się rejestrować i ro wszystko załatwić, a dzisiaj znalazłam na stronce pup z 16 czerwca takie ogłosz.:

"W związku z zaangażowaniem środków finansowych przeznaczonych na aktywizację zawodową osób bezrobotnych w formie stażu Powiatowy Urząd Pracy w Poznaniu z dniem 20.06.2011r. wstrzymuje rozpatrywanie przedmiotowych wniosków."

Czy to znaczy, że nie ma już kasy?
Nie wiecie, kiedy będą i co mam robić w takiej syt.?
__________________
Jurgusia
Jurgusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-22, 11:02   #3686
uwielbiam_owoce22
Zadomowienie
 
Avatar uwielbiam_owoce22
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: wojewodztwo mazowieckie
Wiadomości: 1 218
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez Jurgusia Pokaż wiadomość
Hej!
Mam do Was pytanie, bo zupełnie się nie orientuję.
Udało mi się znaleźć firmę, która weźmie mnie na staż!!!

I w przyszłym tyg. miała iść się rejestrować i ro wszystko załatwić, a dzisiaj znalazłam na stronce pup z 16 czerwca takie ogłosz.:

"W związku z zaangażowaniem środków finansowych przeznaczonych na aktywizację zawodową osób bezrobotnych w formie stażu Powiatowy Urząd Pracy w Poznaniu z dniem 20.06.2011r. wstrzymuje rozpatrywanie przedmiotowych wniosków."

Czy to znaczy, że nie ma już kasy?
Nie wiecie, kiedy będą i co mam robić w takiej syt.?
U mnie jest to samo, tylko ze moj urzad pracy wstrzymal wydawanie wnioskow juz 17 marca
Ta informacja oznacza, ze narazie wstrzymuja wydawanie wnioskow i nie beda one rozpatrywane.
Nie wiem jak jest w twoim UP ale w moim jest oddzielny pokoik gdzie siedzi pani i ona wtedy mowi ci jakie sa fundusze, czy sa wogole srodki na staze.
Wiesz nikt ci tutaj nie odpowie na 100% na nurtujace cie pytania bo w kazdym urzedzie pracy jest inaczej.
Ja ci radze sie po:
1. Zarejestrowac w UP - bo w innym przypadku nikt raczej nie bedzie chcial z toba gadac o ewentualnym stazu. Musisz byc najpierw u nich zarejstrowana. Potem szybko jak sie zarejestrujesz to dowiedz sie gdzie jest pokoik w ktorym pracuja ludzie, ktorzy orientuja sie jakie sa fundusze na staze, babka ci odrazu powie- czy jest kasa czy nie. Czy masz zalatwiac ten staz czy nie.
Bo co z tego, ze ty znajdziesz pracodawce jak oni nie rozpatrza wniosku bo nie ma funduszy juz.
Wiec lepiej sie dlugo nie zastanawiac tylko jeszcze dzisiaj ja bym na twoim miejscu leciala do posredniaka dowiadywac sie wszystkiego bo my nie jestesmy urzednikami UP.
My mozemy sie tylko domyslac.

Ale ja tak podejrzewam, ze najprawdopodobniej juz powysylali kolejna ture stazystow. Bierz pod uwage, ze niektorzy poprzedluzali sobie staze o kolejne miesiace.
A fundusze w tym roku sa ograniczone;/


Ja wiem, ze jak sie rejestrowalam w styczniu to tez taka informacja byla i nie moglam podjac zadnego stazu dopiero w marcu znalazly sie fundusze i od nowa mozna bylo ubiegac sie o wydawanie wnioskow.
Tylko , ze to ja mialam szczescie, bo zalapalam staz na 3 dni przed wydawaniem wnioskow i poszlam tego samego dnia co wydawano je i odrazu mi z miejsca staz pzyznali.
Bo juz za tydzien wstrzymali wydawanie bo tylu chetnych bylo.
Wiem , ze mojej kolezanki mamie nie przyznali stazysty bo chciala do sklepu bo juz funduszy nie bylo;/

Chociaz ja uwazam, ze zawsze mozesz zadzownic tam, sa przeciez wykazy numerow kontaktowych, mozesz pogadac z urzednikiem, ze np: natknelas sie na to ogloszenie i nie wiesz co w tej sytuacji zrobic bo znalazlas juz pracodawce ktory przyjalby ciebie na staz? Mysle ze takie podstawowe informacje udzielili by ci przez telefon i bys przynajmniej wiedziala na czym stoisz.

Edytowane przez uwielbiam_owoce22
Czas edycji: 2011-06-22 o 11:07
uwielbiam_owoce22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-22, 11:18   #3687
Jurgusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 38
GG do Jurgusia
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Dziękuję Ci bardzo za odp. i porady

Do urzędu już dzwoniłam i dowiedziałam się, że nawet nie mam po co składać papierów, bo nie ma już kasy i jest wielka kolejka i do końca roku nie ma szans
__________________
Jurgusia
Jurgusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-22, 12:51   #3688
desporadka
Zadomowienie
 
Avatar desporadka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 249
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Ostatnio pytałam tutaj o staż i dostałam satysfakcjonującą odpowiedź (dziękuję), więc pomyślałam, że może znów ktoś będzie mógł rozwiać moje wątpliwości

Byłam w poniedziałek na rozmowie kwalifikacyjnej o staż (znalazłam ogłoszenie, nie przez UP). podczas rozmowy dowiedziałam się, że jest to "staż unijny". Dzisiaj zadzwonili do mnie, żebym w piątek przyszła ustawić warunki stażu, no chyba mnie przyjmą ().
I teraz nie wiem, czy mam się zarejestrować w UP? (nie jestem zarejestrowana jako bezrobotna)
Czy może jeśli jest to staż unijny to nie muszę?
Podobno na takim stażu dostaje się ok 860 (?) zł na rękę, dobre mam informacje?

Wiem, że w piątek na rozmowie dowiem się wszystkiego, ale nie wiem czy mogę iść na chyba podpisanie umowy bez rejestracji w UP?
__________________
-> wymieniam kosmetyki

Edytowane przez desporadka
Czas edycji: 2011-06-22 o 13:10
desporadka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-22, 14:09   #3689
uwielbiam_owoce22
Zadomowienie
 
Avatar uwielbiam_owoce22
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: wojewodztwo mazowieckie
Wiadomości: 1 218
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez desporadka Pokaż wiadomość
Ostatnio pytałam tutaj o staż i dostałam satysfakcjonującą odpowiedź (dziękuję), więc pomyślałam, że może znów ktoś będzie mógł rozwiać moje wątpliwości

Byłam w poniedziałek na rozmowie kwalifikacyjnej o staż (znalazłam ogłoszenie, nie przez UP). podczas rozmowy dowiedziałam się, że jest to "staż unijny". Dzisiaj zadzwonili do mnie, żebym w piątek przyszła ustawić warunki stażu, no chyba mnie przyjmą ().
I teraz nie wiem, czy mam się zarejestrować w UP? (nie jestem zarejestrowana jako bezrobotna)
Czy może jeśli jest to staż unijny to nie muszę?
Podobno na takim stażu dostaje się ok 860 (?) zł na rękę, dobre mam informacje?

Wiem, że w piątek na rozmowie dowiem się wszystkiego, ale nie wiem czy mogę iść na chyba podpisanie umowy bez rejestracji w UP?
Z tego co mi wiadomo to dziewczyny, ktore mialy staz unijny to dostawaly cala kwote jaka byla na umowie - bodajze 890, 60 zl.
Z tego co wiem od czerwca miala byc waloryzacja i kwota bedzie cos kolo 914 zl cos kolo tego, ale jakbym sie mylila to niech ktos mnie poprawi.
Ja niestety nie mialam okazji korzystac ze stazu z EFS tylko z tego zwyklego organizowanego Z UP ( czlowiek najlepszym kapitalem??) - no i potracali mi na ZUS miesiecznie ponad 100 zl i na reke dostawalam po przepracowaniu miesiaca 765 zl mimo, ze na umowie widniala ta sama kwota co EFS.


A jezeli chodzi o staze unijne to nie wiem czy musisz byc zarejestrowana, ja wiem, ze w moim przypadku bylo tak, ze jak chcialam skorzystac ze stazu to musialam sie wpierw zarejestrowac w PUP.
Tylko, ze moj staz byl zalatwiany przez urzad pracy a ja tylko poszlam do pracodawcy ze skierowaniem.

A Jurgusia - tez tak myslalam, ze juz w twoim przypadku z tego stazu to beda nici;/
Wiesz masa ludzi rzucila sie w marcu po staze, teraz pewnie czesci z tych osob udalo sie przedluzyc i dali pewnie ilus tam nowym stazystom.
Jak cos to badz w kontakcie z pracodawca.

Edytowane przez uwielbiam_owoce22
Czas edycji: 2011-06-22 o 14:14
uwielbiam_owoce22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-22, 16:19   #3690
desporadka
Zadomowienie
 
Avatar desporadka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 249
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez uwielbiam_owoce22 Pokaż wiadomość
[B]Z tego co mi wiadomo (...)
dziękuję Ci bardzo za wyczerpującą odpowiedź
No cóż, to pójdę w piątek i jeśli będę musiała się zarejestrować to trudno, zrobię to po południu
__________________
-> wymieniam kosmetyki
desporadka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:20.