Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-23, 17:03   #961
dojna komarzyca
Raczkowanie
 
Avatar dojna komarzyca
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 223
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez Mala_Zmijka Pokaż wiadomość
Dojna komarzyca mamy bardzo podobne wymiary Muszę powiedzieć, że w szoku jestem, że pasuje Ci E. Ja teraz noszę B (za małe) i myślę o C... ale E
myslę, że C tez będzie za małe jeśli masz bardzo zbliżone wymiary, ja jestem na etapie poszukiwania ale C to akurat z każdej firmy jest za małe na mnie, mówie oczywiście o 70C ja właśnie dlatego piszę, że obawiam się że Kinga ma może "mała" rozmiarówkę i dlatego E bylo dla mnie idealne i boję się zamówić z Avy na przykład 70E bo nie wiem jak się mają do siebie te rozmiarówki...
__________________

dojna komarzyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-23, 17:09   #962
Mala_Zmijka
Raczkowanie
 
Avatar Mala_Zmijka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 240
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Widziałam tabelkę w sam raz dla Ciebie na początku tego tematu. Poszukaj w tamtych linkach. Chyba przy kalkulatorku po prawej stronie na dole jest link. Dziewczyny opisywały tam staniki rożnych firm, spisywały prawdziwe rozmiary etc.

Ja mam 71 i 87 Także różnice centymetrowe. Na razie spróbuję coś znaleźć w 70C. Jak odkryję jakiś fajny staniczek dam znać jakiej firmy, może jakimś cudem na Ciebie też będzie dobry ten typ. A na poszukiwania cz. 1 idę jutro ^^
Mala_Zmijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-23, 17:24   #963
waterfall
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 209
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez Mala_Zmijka Pokaż wiadomość
Widziałam tabelkę w sam raz dla Ciebie na początku tego tematu. Poszukaj w tamtych linkach. Chyba przy kalkulatorku po prawej stronie na dole jest link. Dziewczyny opisywały tam staniki rożnych firm, spisywały prawdziwe rozmiary etc.

Ja mam 71 i 87 Także różnice centymetrowe. Na razie spróbuję coś znaleźć w 70C. Jak odkryję jakiś fajny staniczek dam znać jakiej firmy, może jakimś cudem na Ciebie też będzie dobry ten typ. A na poszukiwania cz. 1 idę jutro ^^
Ja tam jestem zwolenniczką firm brytyjskich - Panache/Freya albo Effuniaka. To znaczy wiem, że Kinga, Corin czy Conexim rozszerzają swe rozmiarówki, ale ja jestem wierna ściśliwości Effuniakia i wzronictwu Panache czy Freyi I będę powtarzała się, ale no po prostu muszę - spotkanie z brafitterką nie gryzie. Półdobrze dobrane rozmiary - jakiś tam kroczek w kierunku poprawnego ostanikowania - nie mają moim zdaniem większego sensu, bo co z tego, że odczujecie różnicę, ale małą? Same będziecie się męczyły metodą prób i błędów i choć może zaoszczędzicie trochę pieniędzy - jeśli np kupujecie same na allegro i mozecie zwrocic - zmarnujecie mnostwo czasu i energii.

Mala_Zmijka, 70 to by ci pasował w Effuniakach, jestem prawie pewna, że w 65 też byś się dobrze czuła (oczywiście przy dobrze dobranej miseczce). Stanikowy kalkulator na stronie Ewy Michalak daje ci rozmiar (wpisalam 88, bo tam w kalkulatorze jest rozmiar biustu w pozycji pochylonej, dodalam 2 cm do obwodu mierzonego luzno, ale najlepiej zmierz sie wg zalecen i wylicz sobie) 70D, w brytyjczykach obstawiam dla ciebie 65E.
http://stanikowamapa.blox.pl/strony/listasklepow.html - to powinna być Wasza Biblia, naprawdę, bo nie radzę półśrodków i półdobrze dobranych rozmiarów - uwierzcie, sama tak błądziłam i wiem, że nie warto, po prostu udajcie się do sklepu z porządną brafitterką i popróbujcie. Jak nic nie kupicie, będziecie bogatsze o sporo doświadczenia.
waterfall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-23, 17:58   #964
thisriveriswild
Rozeznanie
 
Avatar thisriveriswild
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 725
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez waterfall Pokaż wiadomość

Możliwe, że będziesz nosiła 65D, kalkulatory czasami zaniżają - ale dużo zależy też od typu wojego biustu.
dzieki mam jeszcze jedno glupie pytanie, czy brafitterka mierzy na golo, czy trzeba przyjsc w jakims miekkim staniku do mierzenia?
thisriveriswild jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-23, 18:34   #965
nicko
Zadomowienie
 
Avatar nicko
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 752
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
ze do ucha, to nie slyszalam, toc to chyba kazdemu by wtedy spadly ramiaczka O_o
a co do odciagania obwodu z tylu, to pytam stad, ze zaczelam sie jakis czas temu zastanawiac jak to jest z dopasowaniem obwodu u mnie, bo z jednej strony - z tylu moge odciagac na tyle, ze spokojnie piesc sie zmiesci, z drugiej zas strony - bywa, ze przy tyle odciagajacym sie obwodzie mam problem z nalezytym umiejscowieniem stanika z przodu - fiszbiny potrafia sie odbic za nisko, tak jakby stanik byl za ciasny...

Ja też mogę tak swoje odciągnąć i są ok. A jak zakładasz stanik? Ja zakładam w pochyleniu, ramiączka zarzucone na ramiona, nakładam je na końcu, unoszę pierś do góry i jakby pod nią wsuwam fiszbinę.
Jeżeli obwód cię nie gniecie, nie zostawia trwałych śladów to jest ok.
nicko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-23, 18:57   #966
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez nicko Pokaż wiadomość
Ja też mogę tak swoje odciągnąć i są ok. A jak zakładasz stanik? Ja zakładam w pochyleniu, ramiączka zarzucone na ramiona, nakładam je na końcu, unoszę pierś do góry i jakby pod nią wsuwam fiszbinę.
Jeżeli obwód cię nie gniecie, nie zostawia trwałych śladów to jest ok.
znaczy, ja sie nie obawiam, ze nosze za ciasne obwody - raczej dziwi mnie, ze czasem wyglada z przodu (przez za nisko odbite fiszbiny), jakbym miala obwod za ciasny, a przeciez moge wlasnie z tylu spokojnie obwod odciagnac. przy czym zauwazylam, ze np. w mojej ukochanej Fauve Indii mam obwod z tylu nieco wyzej niz z przodu (przy czym stanik nie "jezdzi" mi po plecach, jest stabilny). zastanawialam sie tez czy to moze kwestia zbyt duzego naciagniecia ramiaczek z kolei (i ciagniecia obwodu w gore, w zwiazku z tym), ale jesli mialabym luzniejsze - spadalyby z ramion.
ot, takie przemyslenia mam po ponad 2. latach zreformowania stanikowego^^

ps stanik zakladam tak samo jak Ty
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-23, 19:45   #967
aam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Wiadomości: 1 370
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez dojna komarzyca Pokaż wiadomość
myslę, że C tez będzie za małe jeśli masz bardzo zbliżone wymiary, ja jestem na etapie poszukiwania ale C to akurat z każdej firmy jest za małe na mnie, mówie oczywiście o 70C ja właśnie dlatego piszę, że obawiam się że Kinga ma może "mała" rozmiarówkę i dlatego E bylo dla mnie idealne i boję się zamówić z Avy na przykład 70E bo nie wiem jak się mają do siebie te rozmiarówki...
Ja mam 71/86 a dobre na mnie jest 70b albo 65d, mimo że kalkulator wyliczał o miskę więcej Chociaż z jednej firmy z polską rozmiarówką mam 65e więc aż takiej tragedii nie ma, ale i tak jestem niepocieszona mym małym biustem
aam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-23, 20:30   #968
Mala_Zmijka
Raczkowanie
 
Avatar Mala_Zmijka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 240
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Ja bym chętnie poszła do brafitterki, tylko powiem wam szczerze, że dla mnie te kobitki, które niby dobierają idealny stanik w sklepach typu: Intimissimi etc. to mi ściemą zalatują. Ma ktoś jakieś namiary do brafitterki w Wawie? Ale takiej z prawdziwego zdarzenia.
Mala_Zmijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-23, 20:57   #969
waterfall
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 209
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez thisriveriswild Pokaż wiadomość
dzieki mam jeszcze jedno glupie pytanie, czy brafitterka mierzy na golo, czy trzeba przyjsc w jakims miekkim staniku do mierzenia?
Mnie mierzyli do tej pory w stanikach, są nawet teorie, że lepiej w staniku, bo jest jakby zachowany kształt biustu, zresztą nikt nie będzie kazać ci się rozbierać

---------- Dopisano o 21:57 ---------- Poprzedni post napisano o 21:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Mala_Zmijka Pokaż wiadomość
Ja bym chętnie poszła do brafitterki, tylko powiem wam szczerze, że dla mnie te kobitki, które niby dobierają idealny stanik w sklepach typu: Intimissimi etc. to mi ściemą zalatują. Ma ktoś jakieś namiary do brafitterki w Wawie? Ale takiej z prawdziwego zdarzenia.
mazowieckie
Warszawa
Piaseczno
  • 6 zmysł outlet, ul. Puławska 42e (Fashion House)
Proszę. Przepraszam, ale załamuje mnie to, że podaję linka i niektórzy nie są w stanie wykazać trochę dobrej woli i go sobie rozklikać... Nie znam tych sklepów, w razie wątpliwości są wątki na lobbystarczy wejść na www.stanikowamapa.blox.pl w alfabetyczny katalog sklepów i tak porozklikiwać te wątki
(oczywiście skopiowałam za www.stanikowamapa.blox.pl )
waterfall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-23, 21:02   #970
Mala_Zmijka
Raczkowanie
 
Avatar Mala_Zmijka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 240
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Bardzo dziękuję i przepraszam za kłopot ale mi się stanikowa mapa nie wczytuje... nie wiem dlaczego. Próbowałam już kilka razy, po godzinie wciąż pisze, że mi się wczytuje. Może mam za wolny komputer?

No nic poczytam na Lobby Biuściastych opinie i się kopsnę do którejś. Tylko może w czasie promocji... bo trochę głupio skorzystać z porady w sklepie a potem nic tam nie kupić. Zwłaszcza skoro to brafitterka.
Mala_Zmijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-23, 21:09   #971
waterfall
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 209
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Przepraszam za wybuch, ale bałam się, że jestem ignorowana Generalnie rzecz biorąc możesz celować w nieco tańszego Effuniaka, w stacjonarnych w cenach 100-150 zł, superściśliwe genialne staniki ;D

DOPASOWANA
Warszawa, al. Waszyngtona 122
www.dopasowana.pl


SECRET HILLS
Warszawa, al. KEN 15 lok. U3
www.secrethills.pl


BIUSTOKRACJA
Warszawa, ul. Żelazna 31 (róg Twardej)
biustokracja@gmail.com



To lista w Wawie. Są też inne polskie marki tańsze, nie miałam z nimi styczności, ale na lobby pewnie znajdziesz wątki w/w sklepów i dowiesz się, jaką mają ofertę. Myślę, że warto w ten pierwszy stanik poświęcić trochę kasy, potem zamawienie przez internet stanie się łatwiejsze ;D
waterfall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-23, 21:13   #972
Mala_Zmijka
Raczkowanie
 
Avatar Mala_Zmijka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 240
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Nie czuj się ignorowana. Czytam te artykuły z linków już od dwóch dni . Jeszcze raz dziękuję ślicznie. Ech, wiem, że na dobry stanik nie ma co szczędzić kasy, ale ja będę miała teraz straszny wydatek bo nie dość, że chcę kupić w końcu "stanik idealny" to zaraz potem muszę zakupić stanik sportowy, który również pierwszy raz lepiej kupować w sklepie stacjonarnym. Chyba, że przymierzę w sklepie i kupię przez neta. No nic trzeba sobie radzić.
Mala_Zmijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-23, 21:18   #973
waterfall
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 209
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

No niestety, to zdecydowanie największy minus dobrze dobranych staników - na sportowych się nie znam, więc nie pomogę ;< No i cieszę się, jeśli mogłam pomóc Jeśli mowa o sklepach, mam doświadczenie, żę sklepy firmowe - np. Freyi - nie są tak dobre jak sklepiki "no name", tzn oferujące wiele marek. W 6 zmysłach, gdzie Freya i spółka to jedyny typ, sprzedawczynie mimo że są przeszkolone, mimo wszystko chcą sprzedać produkt. Bardziej czułam się, że zajęto się mną i podejście było ekstraprofesjonalne w MiGu w Katowicach, ale najbardziej - w LadyBra w Katowicach
waterfall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-23, 21:41   #974
Apiska
Zakorzenienie
 
Avatar Apiska
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 501
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Dziewczyny czy biustonosze/stroje kąpielowe z Freye'i ładnie leża? bo ktoś napisał, że są wyprzedaże na asosie i do tego wysylka free a znalazlam kilka ładnych bikini i z chęcią bym kiknela, ale nie kupowalam jeszcze nigdy nic z freyi.
__________________
Razem: 08.08.2009r
Zaręczyny
: 06.03.2011r
Ślub
: 28.09.2013r


41/40
Apiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-23, 21:47   #975
waterfall
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 209
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

No ja mam dwa staniki z Freyi. To dobra firma, ładne designy, jakość ale jako że mam więcej biustu na dole - typ kropelkowy - w stanikach koronka, górna część miseczki mi odstawała
http://balkonetka.pl/katalog/style/k...99%C5%9Bciowy/ Tu na Balkonetce recenzje strojów kąpielowych, ja z dobrze dobranymi nie miałam styczności
waterfall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-23, 21:52   #976
Apiska
Zakorzenienie
 
Avatar Apiska
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 501
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Ja własnie z strojami dobrze dobranymi również nie, ale te na asosie kusza! Zaraz zerknę na balkonetkę
__________________
Razem: 08.08.2009r
Zaręczyny
: 06.03.2011r
Ślub
: 28.09.2013r


41/40
Apiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-23, 21:58   #977
nicko
Zadomowienie
 
Avatar nicko
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 752
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
znaczy, ja sie nie obawiam, ze nosze za ciasne obwody - raczej dziwi mnie, ze czasem wyglada z przodu (przez za nisko odbite fiszbiny), jakbym miala obwod za ciasny, a przeciez moge wlasnie z tylu spokojnie obwod odciagnac. przy czym zauwazylam, ze np. w mojej ukochanej Fauve Indii mam obwod z tylu nieco wyzej niz z przodu (przy czym stanik nie "jezdzi" mi po plecach, jest stabilny). zastanawialam sie tez czy to moze kwestia zbyt duzego naciagniecia ramiaczek z kolei (i ciagniecia obwodu w gore, w zwiazku z tym), ale jesli mialabym luzniejsze - spadalyby z ramion.
ot, takie przemyslenia mam po ponad 2. latach zreformowania stanikowego^^

ps stanik zakladam tak samo jak Ty
To może jednak masz za luźne obwody? Niektóre staniki są też takie łukowate i właśnie może wydawać się, że obwód z tyłu źle leży. Ja też ze 2-3 razy dziennie poprawiam stanik i wtedy wszystko jest na swoim miejscu

Cytat:
Napisane przez Apiska Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy biustonosze/stroje kąpielowe z Freye'i ładnie leża? bo ktoś napisał, że są wyprzedaże na asosie i do tego wysylka free a znalazlam kilka ładnych bikini i z chęcią bym kiknela, ale nie kupowalam jeszcze nigdy nic z freyi.
Tak ładnie, ale dużo zależy też od biustu, czasem ciężko się dogadać z freyami, szczególnie tym mniejszym biustom, ale myślę, że warto spróbować.
nicko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-23, 22:14   #978
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez nicko Pokaż wiadomość
To może jednak masz za luźne obwody? Niektóre staniki są też takie łukowate i właśnie może wydawać się, że obwód z tyłu źle leży. Ja też ze 2-3 razy dziennie poprawiam stanik i wtedy wszystko jest na swoim miejscu
gdybym to wiedziala, nie pytalabym
mam na maksymalny scisk 72 cm, na luzno kolo 77 - 78 cm, nosze obwody 70 - tki w brytyjczykach, w Effuniakach mam 75 - tki z przedluzkami, mam raczej malo otulinki.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-23, 23:45   #979
aam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Wiadomości: 1 370
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Ja sobie wczoraj zamówiłam na asosie strój kąpielowy i stanik:

http://www.asos.com/Panache-Amalfi-B...aspx?sgid=2638

http://www.asos.com/Panache/Panache-...px?iid=1239912

Mam nadzieję, że będą dobre Jak na pierwszy zakup takiej marki to zaszalałam
aam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-24, 04:26   #980
Miss Puppet
Zadomowienie
 
Avatar Miss Puppet
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 567
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez waterfall Pokaż wiadomość
Gdy byłam pierwszy raz na brafittingu, dostałam do mierzenia rozmiar 60D - też cuzłam się za ciasno, ale nie za sprawą obwodu - jak pisałam wcześniej, biust nie mieści się w misce, nie ma gdzie uciec, bo obwod jest za ciasny, więc to po prostu kwestia źle dobranego rozmiaru. Moim zdaniem 75DD/E powino ci być dobre, i to wcale nie aż taki rzadki rozmiar - 75E występuje coraz powszechniej, niestety w trochę babciowatych fasonach w "standardowych sklepach". Ja jestem zwolenniczką wizyt u brafitterki - da to ci jakiś ogląd, a spotkania nie są (z tego co ja doświadczyłam i z tego co wiem) płatne, bo to zazwyczaj ekspedientki. Zresztą marki, które produkują szerokie rozmiary - Effuniak, Freya, Panache etc - używają zazwyczaj lepszych, mniej rozciągliwych materiałów, dzięki którym stanik ma bardziej ściśliwy obwód, dzięki czego stanik nie traci swojego obwodu, kształtu - czyli swoich podtrzymujących właściwości. Oczywiście nie musisz kupować stanika, jeśli nie chcesz - spotkanie może dać ci fajną wiedzę teoretyczną, a jeśli kupisz dobry stanik - będzie tym fajniej
Ale oczywiście rozumiem, że przerzucenie się na dobrze dobrane staniki jest trudne - trzeba sie przyzwyczaic, bo choc obwod jest wygodny, jest ciasniejszy niz przedtem i trzeba sie przyzwyczajac; ja też probowalam stopniowo i w Triumphie kupilam zamiast 75B rozmiar 70C, ale nie była to prawdziwa różnica.

A odnośnie wystawania stanika - miseczki przy prawidłowym brafittingu zazwyczaj okazuja sie większe, dlatego więcej może być widać spod bokserek, ale jest wiele krojów z różnym zabudowaniem - mniej zabudowane są halfcupy, plunge chyba są nieco większe z boku, a mają niższy mostek. No ale niestety - takie uroki dobrze dobranej bielizny, ze czasami moze wystawac, przyznaje to z bolem, bo tez tego nie lubię
niestety halfcupy jak dla mnie odpadają - o ile mały biust może dobrze w nich wyglądać, o tyle w średnich i większych wygląda to dla mnie wulgarnie i jakby miał zaraz wypaść

a co do plunge to i tu dla mnie większość odpada - nie lubię jak jest za mało materiału pomiędzy miseczkami, poza tym tak jak piszesz są więsze z boku, a mi ten stanik z h&mu wystawał właśnie z boku

a co do kupna stanika takiego dobrze dopasowanego to ja nie mam nic przeciwko by był ściślejszy (bo już takie lepiej dopasowane i lepsze jakościowo, choć jeszcze nie ejst to to, kupiłam jakiś czas temu - te 3 o których wspomniałam wcześniej i one były właśnie ściślejsze niż te 80C które ostatnimi laty kupiłam i mimo że były również oznaczone jako 80C jak je zmierzyłam to były od tamtych ciaśniejsze, i nadal są, a miseczki lepiej dopasowane), chodzi mi raczej o tak duży jednorazowy wydatek na część stroju którą nie mam od okazji tylko noszę przecież na codzień, a staników obecnie mam kilkanaście i nei wyobrażam sobie nagle mieć 1 czy 3 i ciągle je prać, dlatego poszukam tańszych albo poczekam z zakupem nieco dłużej

---------- Dopisano o 05:26 ---------- Poprzedni post napisano o 05:26 ----------

Cytat:
Napisane przez tiramisu_ Pokaż wiadomość
Kupiłaś straplessa z silikonowymi paskami? One mogą być ciaśniejsze niż normalne staniki.
Co do linku, to naprawdę uważasz, że w tym staniku o większym obwodzie bohaterka wygląda lepiej? Moim zdaniem ma wiszący, spłaszczony biust. A w nowym - bomba.[COLOR="Silver"]
nie, kupiłam taki jak na zdjęciu - z nieodpinanymi ramiączkami (straplessa też przymierzałam i te silikonowe paski są rzewczywiście fajne, ale takowy nie jest mi teraz jakoś szczególnie potrzebny) - zresztą dziewczyny przekonałyście mnie i myślę że jednak powinnam spróbować 75dd/e i ten z h&mu dziś oddaję

ja generalnie też wolę niewiszący itd. ale na tych zdjęciach jakoś mi to gorzej wyglądało (może to wina bluzki albo czegoś innego) - z boku i na boki biust wyglądał jakby się rozciągnął i jakby stanik był właśnie źle dobrany (na początku jak spojrzałam na to zdjęcie to myślałam, że ten dobrze dobrany jest źle dobrany) - ot taki przypadek
__________________
Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
Nie goni się facetów i autobusów
wielbicielka wody mineralnej, herbat, ziółek i kawusi

zakupoholizm pomniejszony

If you always do what you always did, you'll always get what you always got.

Edytowane przez Miss Puppet
Czas edycji: 2011-06-24 o 04:28
Miss Puppet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 08:03   #981
Apiska
Zakorzenienie
 
Avatar Apiska
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 501
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez aam Pokaż wiadomość
Ja sobie wczoraj zamówiłam na asosie strój kąpielowy i stanik:

http://www.asos.com/Panache-Amalfi-B...aspx?sgid=2638

http://www.asos.com/Panache/Panache-...px?iid=1239912

Mam nadzieję, że będą dobre Jak na pierwszy zakup takiej marki to zaszalałam
Też sie czaje na stroje, ale akurat nie na te ;D Powiedz mi masz konto na PP?
__________________
Razem: 08.08.2009r
Zaręczyny
: 06.03.2011r
Ślub
: 28.09.2013r


41/40
Apiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 08:33   #982
dojna komarzyca
Raczkowanie
 
Avatar dojna komarzyca
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 223
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez aam Pokaż wiadomość
Ja mam 71/86 a dobre na mnie jest 70b albo 65d, mimo że kalkulator wyliczał o miskę więcej Chociaż z jednej firmy z polską rozmiarówką mam 65e więc aż takiej tragedii nie ma, ale i tak jestem niepocieszona mym małym biustem
naprawdę dobre jest na Ciebie 70b? szok ja jak już pisałam mam 72/88 i z kalkulatora wychodzi 65E, jak nie byłam jeszcze uświadomiona (teraz tez wciąz szukam ) to zamówiłam panache 70c i oczywiście leży bo obwód jest super, na taśmie silikonowej, ścisły ale miseczka....eh! znowu jak już mówiłam z la senzy 70dd jest dla mnie mała miseczka a z chantelle 70d był za luźny obwód....mozna sie pogubić..
__________________

dojna komarzyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 13:27   #983
aam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Wiadomości: 1 370
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez Apiska Pokaż wiadomość
Też sie czaje na stroje, ale akurat nie na te ;D Powiedz mi masz konto na PP?
No właśnie specjalnie zakładałam konto do tego zamówienia założyłam konto, zrobiłam przelew, zaraz doszedł nawet, i wszystko grało


Cytat:
Napisane przez dojna komarzyca Pokaż wiadomość
naprawdę dobre jest na Ciebie 70b? szok ja jak już pisałam mam 72/88 i z kalkulatora wychodzi 65E, jak nie byłam jeszcze uświadomiona (teraz tez wciąz szukam ) to zamówiłam panache 70c i oczywiście leży bo obwód jest super, na taśmie silikonowej, ścisły ale miseczka....eh! znowu jak już mówiłam z la senzy 70dd jest dla mnie mała miseczka a z chantelle 70d był za luźny obwód....mozna sie pogubić..
70b to tylko z effuniaka w sumie mierzyłam, no ale było dobre
aam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 15:33   #984
Niecodzienna
Zadomowienie
 
Avatar Niecodzienna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: duszą na Śląsku, ciałem w Krakowie
Wiadomości: 1 341
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Hej, dołączam do grona kobiet, które noszą dobrze dobrane biustonosze . Jest u nas niesamowity facet, który sprzedaje staniki. Wystarczy mu zmierzenie pod biustem palcem wskazującym i kciukiem i już mniej więcej wie, jakie przygotować. W życiu nie przymierzyłam tylu staników, jak przedwczoraj. Byłam tam chyba godzinę. Od 70c, po 65d itd. Skończyłam na 75B Konrada(zwykle kupowałam 70b), ale różne rozmiary leżały idealnie. Dla mnie to jeszcze trochę męczące, że nie mamy jednego stałego rozmiaru we wszystkich firmach, ale mam nadzieję, że następny stanik kupię w 10, a nie 60minut
__________________

So where is the passion, when we need it the most?
Niecodzienna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 17:07   #985
waterfall
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 209
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez Niecodzienna Pokaż wiadomość
Hej, dołączam do grona kobiet, które noszą dobrze dobrane biustonosze . Jest u nas niesamowity facet, który sprzedaje staniki. Wystarczy mu zmierzenie pod biustem palcem wskazującym i kciukiem i już mniej więcej wie, jakie przygotować. W życiu nie przymierzyłam tylu staników, jak przedwczoraj. Byłam tam chyba godzinę. Od 70c, po 65d itd. Skończyłam na 75B Konrada(zwykle kupowałam 70b), ale różne rozmiary leżały idealnie. Dla mnie to jeszcze trochę męczące, że nie mamy jednego stałego rozmiaru we wszystkich firmach, ale mam nadzieję, że następny stanik kupię w 10, a nie 60minut
Niecodzienna, skoro nosiłaś 70B, to obwód 75B z firmy, która raczej produkuje rozciągliwe obwody nie będzie ci za duży? 0_o I jakie w ogóle masz wymiary? No i pierwszy raz słyszę o facecie, który jest brafitterem 0_o
waterfall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 17:45   #986
nicko
Zadomowienie
 
Avatar nicko
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 752
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez Niecodzienna Pokaż wiadomość
Hej, dołączam do grona kobiet, które noszą dobrze dobrane biustonosze . Jest u nas niesamowity facet, który sprzedaje staniki. Wystarczy mu zmierzenie pod biustem palcem wskazującym i kciukiem i już mniej więcej wie, jakie przygotować.W życiu nie przymierzyłam tylu staników, jak przedwczoraj. Byłam tam chyba godzinę. Od 70c, po 65d itd. Skończyłam na 75B Konrada(zwykle kupowałam 70b), ale różne rozmiary leżały idealnie. Dla mnie to jeszcze trochę męczące, że nie mamy jednego stałego rozmiaru we wszystkich firmach, ale mam nadzieję, że następny stanik kupię w 10, a nie 60minut
Ja już o nim słyszałam, że nawet nie mierzy tylko na oko tak świetnie udaje mu się dopasować, ale ja jakoś nie wierzę w te umiejętności, jestem niedowiarek raczej. Podaj swoje wymiary, raczej obwód zmienia się na mniejszy a nie większy.
nicko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 18:29   #987
Niecodzienna
Zadomowienie
 
Avatar Niecodzienna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: duszą na Śląsku, ciałem w Krakowie
Wiadomości: 1 341
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

No nie straszcie .
75cm pod, 86cm w biuście. Wiem, że z tabelek wychodzą inne. Ale jak mówiłam różne rozmiary różnych firm pasowały, kojarzę Samantę, Konrada, jakieś bardotki innych, których nie pamiętam. Z kilkudziesięciu zostało mi trzy- różne firmy i przy tym różne rozmiary.
Ten, który kupiłam, wydaje mi się dobry, nie podjeżdża mi do góry, nie tworzy bułek ani nie odstaje. Chociaż teraz mam wątpliwości (jak zawsze po kupieniu stanika).
A facet prowadzi rodzinną firmę, żona (i córka bodajże) też sprzedają w innych punktach, siostrze, mamie zawsze dobrze dobiera, z tego , co widziałam wszystkie kobiety wychodzą od niego zadowolone i co najważniejsze- wracają. Same staniki wytrzymują kilka lat, a i wtedy psują się np. dopiero koronki.
__________________

So where is the passion, when we need it the most?

Edytowane przez Niecodzienna
Czas edycji: 2011-06-24 o 18:49
Niecodzienna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 19:21   #988
nicko
Zadomowienie
 
Avatar nicko
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 752
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez Niecodzienna Pokaż wiadomość
No nie straszcie .
75cm pod, 86cm w biuście. Wiem, że z tabelek wychodzą inne. Ale jak mówiłam różne rozmiary różnych firm pasowały, kojarzę Samantę, Konrada, jakieś bardotki innych, których nie pamiętam. Z kilkudziesięciu zostało mi trzy- różne firmy i przy tym różne rozmiary.
Ten, który kupiłam, wydaje mi się dobry, nie podjeżdża mi do góry, nie tworzy bułek ani nie odstaje. Chociaż teraz mam wątpliwości (jak zawsze po kupieniu stanika).
A facet prowadzi rodzinną firmę, żona (i córka bodajże) też sprzedają w innych punktach, siostrze, mamie zawsze dobrze dobiera, z tego , co widziałam wszystkie kobiety wychodzą od niego zadowolone i co najważniejsze- wracają. Same staniki wytrzymują kilka lat, a i wtedy psują się np. dopiero koronki.
My nie straszymy poprowstu dziwnie to wygląda, poprostu pan ma talent albo do dobierania staników albo do wmawiania, że właśnie ten stanik jest dobry. Zrób sobie fotki i pokaż się w nim.
A ile masz luźno pod biustem? W sumie to Konrad czy Samanta to chyba do takich ściśliwców nie należą, no ale jak ci nie lata po plecach, podtrzymuje biust, miski nie odstają, piersi z misek nie uciekają to chyba ok.
nicko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 20:13   #989
Apiska
Zakorzenienie
 
Avatar Apiska
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 501
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Połowa bikini już nie ma na asosie, także niestety nie zrobię zakupów Jutro wybiorę się do milli lub onlyher, zobaczymy co mają.
__________________
Razem: 08.08.2009r
Zaręczyny
: 06.03.2011r
Ślub
: 28.09.2013r


41/40
Apiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 21:04   #990
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez waterfall Pokaż wiadomość
Niecodzienna, skoro nosiłaś 70B, to obwód 75B z firmy, która raczej produkuje rozciągliwe obwody nie będzie ci za duży? 0_o I jakie w ogóle masz wymiary? No i pierwszy raz słyszę o facecie, który jest brafitterem 0_o
http://www.youtube.com/watch?v=J7C-KhAI2wQ
obejrzyjcie do konca
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:20.