Aparaty ortodontyczne cz. XI - Strona 61 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-09, 20:38   #1801
meg22
Zakorzenienie
 
Avatar meg22
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 13 986
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez kasioonya Pokaż wiadomość
To fakt - ja też mam samoligaturujący i za 5-minutową wizytę płacę 160 zł Dobry biznes - czemu ja nie zostałam ortodontą?
ja kiedyś chciałam... potem stwierdziłam, że nie będę grzebać ludziom w zębach
__________________
"Zaiste, chciałoby się powiedzieć, że ludzie są diabłami na ziemi, a zwierzęta dręczonymi przez nich duszami"
meg22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-10, 03:09   #1802
karton
Zakorzenienie
 
Avatar karton
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 028
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez kasioonya Pokaż wiadomość
To fakt - ja też mam samoligaturujący i za 5-minutową wizytę płacę 160 zł Dobry biznes - czemu ja nie zostałam ortodontą?
Też mam Damona i płaciłam 200zł gdy wymieniały mi 2 druty i 'grzebały' chwilę Fakt, że wizyty nigdy nie trwały tylko 5 minut i są stosunkowo rzadko - bo minimum co 2 miesiące.
Czasem nie płacę nic, np tydzień temu
__________________
instagram: @uttterly
karton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-10, 06:58   #1803
chiccoo
Zadomowienie
 
Avatar chiccoo
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 106
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Witam!

Odzywałam się w poprzedniej części, ale czysto teoretycznie, bo nie wiedziałam jak będzie z aparatem.
A teraz mogę dołączyć oficjalnie (jeśli mnie przyjmiecie :P) bo jutro wieczorem, o 19, zakładam aparat, muszę mieć tylko górny łuk
Od wtorku mam separacje i dziś już jest w miarę spoko, zęby bolą, ale nie jakoś strasznie, a w czwartek myślałam, że oszaleje..

i od razu spytam, czy ma ktoś aparat SWLF?

Edytowane przez chiccoo
Czas edycji: 2011-07-10 o 07:09
chiccoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-10, 09:24   #1804
redrose89
Zadomowienie
 
Avatar redrose89
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 1 310
GG do redrose89
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Hey
Czy miał ktoś z Was wyrywaną ósemkę w tym czasie jak nosił retainer? Ja noszę taką przezroczystą nakładkę. Chyba OSAMu się nazywa... Pytam bo słyszałam, że po takim zabiegu jest się opuchniętym i nie wiem czy będę dała radę nosić dalej ten retainer??
__________________
...czerp z życia to co najlepsze...


redrose89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-10, 09:31   #1805
szprotka_mada
Wtajemniczenie
 
Avatar szprotka_mada
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 2 298
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez chiccoo Pokaż wiadomość
Witam!

Odzywałam się w poprzedniej części, ale czysto teoretycznie, bo nie wiedziałam jak będzie z aparatem.
A teraz mogę dołączyć oficjalnie (jeśli mnie przyjmiecie :P) bo jutro wieczorem, o 19, zakładam aparat, muszę mieć tylko górny łuk
Od wtorku mam separacje i dziś już jest w miarę spoko, zęby bolą, ale nie jakoś strasznie, a w czwartek myślałam, że oszaleje..

i od razu spytam, czy ma ktoś aparat SWLF?

Oczywiście, że przyjmiemy! Witaj!

Nie zapomnij jutro dodać zdjęć
__________________
29. 01. 2002 09. 02. 2011 10. 09. 2011

Kubuś

ex-aparatka
góra- 30.06.10- 17.11.11
dół- 01.09.10- 26.08.11

koszt leczenia- 6225 zł


szprotka_mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-10, 10:25   #1806
adzia2223
Zadomowienie
 
Avatar adzia2223
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 057
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez kasioonya Pokaż wiadomość
adzia2223 dobrze zrobiłaś, że się zdecydowałaś! Nawet jeśli trzeba będzie nieco pocierpieć, to nagrodą będzie cudowny uśmiech, więc warto
Mam nadzieję, że będziesz zadowolona! Trzymaj się i zdawaj relację z postępów
Też mam nadzieję, że będzie to warte efektów. Kiedyś jak miałam jakieś 12 lat byłam na wstępnych wizytach u ortodonty, miałam robione wyciski i zdjęcia ale sytuacja finansowa nie pozwoliła na założenie aparatu ale teraz mogę sobie na to pozwolić i bardzo się cieszę, bo chcę mieć równe zęby i prosty zgryz, bo nawet moja dentystka zauważyła, że powinnam się udać do ortodonty. Jak na razie nie boję się ale zobaczymy jak to będzie. (ja się nawet jako małe dziecko nie bałam chodzić do dentysty, a wręcz lubiłam to wiercenie, bo to takie ciekawe doświadczenie było)
__________________

adzia2223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-10, 13:21   #1807
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez kasioonya Pokaż wiadomość
To fakt - ja też mam samoligaturujący i za 5-minutową wizytę płacę 160 zł Dobry biznes - czemu ja nie zostałam ortodontą?
Ja po każdej wizycie u dentysty, albo orto żałuję, ze wybrałam prawo
Studia tak samo trudne i długie, ale mam wrażenie, że łatwiej jest zrobić karierę i zacząc zarabiać

Co powien czas dokładnie oglądam zęby. Dzisiaj szczególnie przyjrzalam się górnym 6 i okazało się, ze dookoła jest pełno osadu Niby myję po każdym posiłku, czyszczę i płuczę płynami, a i tak
Mam nadzieję, ze nowa szczoteczka elektryczna rozwiąże problem, bo osad jest świeży
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.

Edytowane przez cherry_flamme
Czas edycji: 2011-07-10 o 13:27
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-10, 15:01   #1808
@na
Zakorzenienie
 
Avatar @na
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 15 304
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

ja się swoim zębom przyglądałam i też mi się osad zaczyna gromadzić , zwłaszcza na trójkach wygrzebałam dzisiaj szczoteczkę elektryczną i zobaczę czy coś się zmieni , może do tego jeszcze pastę zmienie , bo nie chcę po ściągnieciu aparatu mieć dwukolorowych zębów
__________________

*Ćwiczę*

@na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-10, 15:25   #1809
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Właśnie ja się boję, ze będę miała odbarwienia wokół zamków jakby były to da się je jakoś usunąć?
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-10, 18:27   #1810
@na
Zakorzenienie
 
Avatar @na
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 15 304
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

ja po ściągnięciu aparatu białej perły będę używała,przed trochę używałam i byłam zadowolona chociaż ogólnie mam jasne zęby . Mój chłopak miał aparat kupę lat i nie ma śladów po zamkach wiec nie ma co się przejmować , nie każdemu musi coś zostać
__________________

*Ćwiczę*

@na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-10, 18:34   #1811
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez @na Pokaż wiadomość
ja po ściągnięciu aparatu białej perły będę używała,przed trochę używałam i byłam zadowolona chociaż ogólnie mam jasne zęby . Mój chłopak miał aparat kupę lat i nie ma śladów po zamkach wiec nie ma co się przejmować , nie każdemu musi coś zostać
Je też będę używać, ale boję się mimo to trochę Chciałabym mieć ładne, proste zęby, a nie proste, ale nieładne
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-10, 18:37   #1812
@na
Zakorzenienie
 
Avatar @na
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 15 304
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Je też będę używać, ale boję się mimo to trochę Chciałabym mieć ładne, proste zęby, a nie proste, ale nieładne
po ściągnieciu orto chyba też coś czyści , nie sądze żeby az tak się zęby przebarwiły , nie chce nawet o tym myśleć
__________________

*Ćwiczę*

@na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-10, 19:44   #1813
aggie3
Rozeznanie
 
Avatar aggie3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 534
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Mi po ściągnięciu aparatu orto wypiaskowała zęby żebym nie miała żadnych nalotów. Wiadomo przecież, że nawet jak się myje zęby to coś tam zawsze się osadzi na zamkach. U mnie nic nie zostało. Nie miałam "kolorowych" zębów
Tylko teraz mam problem bo zęby zaczynają mi znowu uciekać do poprzedniego "ułożenia"
aggie3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-10, 20:05   #1814
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

To uspokoiłyście mnie

aggie3, a nie nosisz już retainera?
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 07:30   #1815
karton
Zakorzenienie
 
Avatar karton
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 028
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez @na Pokaż wiadomość
ja się swoim zębom przyglądałam i też mi się osad zaczyna gromadzić , zwłaszcza na trójkach wygrzebałam dzisiaj szczoteczkę elektryczną i zobaczę czy coś się zmieni , może do tego jeszcze pastę zmienie , bo nie chcę po ściągnieciu aparatu mieć dwukolorowych zębów
właśnie tego się boję i chociaż z jednej strony cieszę się, że istnieje szansa na pozbycie się złomka za 1.5 miesiąca... to z drugiej strony wolałabym to owlec
nie wiem co się stało z moimi zębami - przed założeniem miałam jasne, właściwie mi nie oczyszczały zębów przed założeniem aparatu - a po założeniu? w przeciągu tygodnia (mimo mycia po każdym - lub prawie każdym - posiłku, później elektryczną itp, stosowania irygatora, płynu...) nagromadziło mi się więcej osadu niż wcześniej przez pół roku

noszę rok - więc możecie sobie wyobrazić może i nie mam "kasowanika" (miałam zgryz otwarty) ale za to żółte zęby
__________________
instagram: @uttterly
karton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 09:02   #1816
pam5
Raczkowanie
 
Avatar pam5
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 71
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez lilkaa009 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie, czym różni się aparat kryształowy od szafirowego?? i który jest lepszy?? Byłam na pierwszej wizycie u mojej ortodontki i zdecydowałam się na szafirowy, cena 2000zł. Jednak sprawy się pokomplikowały, bo przeprowadzam na studia i w związku z tym muszę zrezygnować z leczenia tutaj.. Chciałam założyć tutaj ten aparat a dalsze leczenie kontynuować u innego orto, ale jak się dowiedziałam nikt nie chce się tego podjąć.. Więc pozostaje mi założenie aparatu w większym mieście, do którego się wyprowadzam, tylko cena aparatu szafirowego wynosi tam 3500zł.. Stad moje pytanie, czy to możliwe, że różnica wynosi aż 1500zł?? Czy może są jakieś lepsze i gorsze rodzaje aparatów szafirowych?? Kryształowy w tym dużym mieście kosztuje 2500zł i podejrzewam, że może to ten sam co miałam mieć zakładany w moim małym mieście?? Co o tym myślicie??
Ja mam szafirowy, i to jest chyba to samo co kryształowy tylko inna nazwa( tak mi się wydaje).Zapłaciłam 2.500 za górę + ekspander 400 zł.Jestem bardzo zadowolona z tego aparatu, z daleka wcale go nie widać, nawet na zdjęciach jest niewidoczny, co bardzo mnie cieszy.

Edytowane przez pam5
Czas edycji: 2011-07-11 o 09:02 Powód: błąd:)
pam5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 09:47   #1817
ejzii
Rozeznanie
 
Avatar ejzii
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 949
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez enka999 Pokaż wiadomość
heh, ja mam mleczaka między jedynką a dwójką...;/ widzę w podpisie że miałaś założony aparat w kwietniu, zsunęła sie ta szpara choć trochę?
co ty ani milimetra jeszcze sie nie zsunelo, za szybko..

---------- Dopisano o 10:47 ---------- Poprzedni post napisano o 10:29 ----------

a tak wgl w czwartek mialam wizyte. stówka w plecy,ofc. na góre do czwórek mam założony czerwony łańcuszek, i na dół na wszystkie zęby. dobrze ze nie perłowy bo bym miała taki żólty pozniej oO. mam nadzieje ze ten nie zafarbuje
strasznie długie te druty mi pozostawiał i mi ranią policzek i przeszkadzaja no ale cóż dostałam nowe wyciągi, powiedzial mi ze zawsze musze je nosić oO.
boże ja juz nie chce tego zelastwa,mam takie małe zeby że ledwo je widać;/ ciemne punkty tylko sie rzucaja w oczy
__________________
Aparatka - góra: 28.04.2011; dół: 02.06.2011
WŁOSOMANIACZKA.
`bo gdy kochamy zawsze pragniemy być lepsi niż jesteśmy..

ejzii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 10:13   #1818
pam5
Raczkowanie
 
Avatar pam5
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 71
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez enka999 Pokaż wiadomość
ja bym się chciała dowiedziec jak jest różnica w czasie między 1. a 2. i 3. zdjęciem? i ile płaciłas za aparat?
Za aparat zapłaciłam 2.500 + 400 zł. ekspander.Orto ekspandera mi zdjęła 07.07.2011(w miniony czwartek).
Aparat zakładałam 02.03.2011r.

1. zdjęcie zrobione dwa dni po założeniu aparatu
2. zdjęcie z początku kwietnia 2011
3.zdjęcie z końca maja 2011
4. zdjęcie z końca czerwca 2011
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (21,7 KB, 90 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.JPG (6,3 KB, 70 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (7,1 KB, 65 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (8,0 KB, 72 załadowań)
pam5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 10:29   #1819
enka999
Zadomowienie
 
Avatar enka999
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 942
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez pam5 Pokaż wiadomość
Za aparat zapłaciłam 2.500 + 400 zł. ekspander.Orto ekspandera mi zdjęła 07.07.2011(w miniony czwartek).
Aparat zakładałam 02.03.2011r.

1. zdjęcie zrobione dwa dni po założeniu aparatu
2. zdjęcie z początku kwietnia 2011
3.zdjęcie z końca maja 2011
4. zdjęcie z końca czerwca 2011
dzieki za odp
__________________
from skinny to fit

Włosomaniaczka


Edytowane przez enka999
Czas edycji: 2011-07-11 o 10:31
enka999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-11, 10:50   #1820
pam5
Raczkowanie
 
Avatar pam5
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 71
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez kasioonya Pokaż wiadomość
Dla pięknych zębów warto się pomęczyć, żeby później swoje szczęście wyrażać cudownym uśmiechem dookoła głowy Ile czasu już nosisz aparat? I jak długo jeszcze ma trwać leczenie?

Muszę przyznać, że identycznie reaguję na zaaparatowane twarze mijane na ulicy być może z moją głową też jest coś nie tak, a może to normalna reakcja na ludzia, z którym łączą nas podobne doświadczenia...? A tak w ogóle to wydaje mi się, że jakoś coraz więcej osób się zadrutowuje i ja to lubię
Zapomniałam dodać, że aparat mam nosić ok. 2 lat. Dobrze wiedzieć, że nie tylko ja tak reaguję na ludzi w aparatach

Do oska99 :
Dziękuję, że pochwaliłaś moje efekty, ale jak zakładałam aparat to myślałam, że po takim czasie będę miała już naprawdę ładny zgryz,rzeczywiście widać,że zęby się pomalutku ustawiają, ale to tak wolno idzie naprzód i jeszcze półtora roku przede mną...

Edytowane przez pam5
Czas edycji: 2011-07-11 o 11:06 Powód: dopisek dla oska99
pam5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 11:03   #1821
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez aggie3 Pokaż wiadomość
Mi po ściągnięciu aparatu orto wypiaskowała zęby żebym nie miała żadnych nalotów. Wiadomo przecież, że nawet jak się myje zęby to coś tam zawsze się osadzi na zamkach. U mnie nic nie zostało. Nie miałam "kolorowych" zębów
Tylko teraz mam problem bo zęby zaczynają mi znowu uciekać do poprzedniego "ułożenia"
U mnie po ściągnięciu aparatu orto też wyczyściła mi zeby, żadnych sladów po zamkach nie mam

Ooo a ile czasu jesteś po zdjęciu stałego?? Ja miałam zdjęty w kwietniu i zęby są dalej proste.
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 11:15   #1822
Nusia_15
Zakorzenienie
 
Avatar Nusia_15
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 531
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Ileż mnie tu nie było Wtrącę się więc. Poluzował mi się pierścień. W tym tygodniu mam wizytę więc przeżyję, aczkolwiek bardziej martwię się tym, że dość spory kawałek zęba mi się wykruszył .. Co raz bardziej martwię się o stan moich zebow przez aparat .. w sierpniu będzie rok jak go mam (górę na razie). Pogadam z moja orto ale to jest już troszke starsza kobitka i nigdy nie mogę się dowiedzieć tyle ile chcę ;p Może któraś z Was miała podobnie ? We wtorek tydz. temu, wieczorem, zauwazyłam, że mam coś w buzi, malutkie i (blee) chrupiące, bo to przegryzłam. Wyplułam i był to jakby kawałeczek zęba .. po chwili znów, tylko, że troche wiekszy kawałeczek, i tak z 5 razy .. na drugi dzień w południe znów troszkę mi się ukruszyło, ale tym razem podeszłam do lusterka i zobaczyłam dość mocno wykruszoną siódemkę. Poruszyłam pierścieniem, a ten a mało mi nie spadł z zęba. No i tak do dziś, tzn. juz się nie kruszy, ale pierścień trochę lata.
__________________
kosmetyki: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=45634573 #post45634573

ciuchy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=45634451 #post45634451

Nusia_15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 12:14   #1823
Maliniarka
Zakorzenienie
 
Avatar Maliniarka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Gdzie diabeł tuli do snu...
Wiadomości: 17 670
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Nusia_15 Pokaż wiadomość
We wtorek tydz. temu, wieczorem, zauwazyłam, że mam coś w buzi, malutkie i (blee) chrupiące, bo to przegryzłam. Wyplułam i był to jakby kawałeczek zęba .. po chwili znów, tylko, że troche wiekszy kawałeczek, i tak z 5 razy .. na drugi dzień w południe znów troszkę mi się ukruszyło, ale tym razem podeszłam do lusterka i zobaczyłam dość mocno wykruszoną siódemkę. Poruszyłam pierścieniem, a ten a mało mi nie spadł z zęba. No i tak do dziś, tzn. juz się nie kruszy, ale pierścień trochę lata.
i Ty jeszcze nie poszłaś do orto/dentysty? chcesz zęba całkiem stracić?
__________________
bajzel kosmetyczny
NEW -->> Słodki mani z tortem
Hybrydy po raz pierwszy - przedłużanie
Makijaż z Lirene
Peelingi Nacomi
Rajstopki



Maliniarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 13:21   #1824
margo_78
Rozeznanie
 
Avatar margo_78
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 629
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

witam wszystkich można się przyłączyć do zmagań z aparatem
może coś o mnie aparat założyłam góra koniec marca 2011 dół koniec kwietnia 2011 leczenie planowane jest na 1,5 roku więc jeszcze większość przede mną co do efektów już widać nie są spektakularne ale widoczne właśnie w ostatni piątek miałam kolejne podkręcanie wrrr cały weekend w plecy bo nawet jedzenie jogurtu bolało ... a tu spływ ognisko i gril ech obeszłam się smakiem
a mam takie pytanie bo może jeszcze nie doczytałam czym czyścicie zęby bo przez ten aparat coraz bardziej mi żółkną i jakieś czarne naloty się robią, choć używam tej samej pasty co wcześniej ale już sama nie wiem co radzicie?
__________________
"Pokonanym jest ten, kto się uznał za pokonanego"
MADZIA 10.04.2013 godz. 11:30

[*] 17.XI.11 (11tc) Piotruś

margo_78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 13:40   #1825
ejzii
Rozeznanie
 
Avatar ejzii
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 949
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Nusia_15 Pokaż wiadomość
Ileż mnie tu nie było Wtrącę się więc. Poluzował mi się pierścień. W tym tygodniu mam wizytę więc przeżyję, aczkolwiek bardziej martwię się tym, że dość spory kawałek zęba mi się wykruszył .. Co raz bardziej martwię się o stan moich zebow przez aparat .. w sierpniu będzie rok jak go mam (górę na razie). Pogadam z moja orto ale to jest już troszke starsza kobitka i nigdy nie mogę się dowiedzieć tyle ile chcę ;p Może któraś z Was miała podobnie ? We wtorek tydz. temu, wieczorem, zauwazyłam, że mam coś w buzi, malutkie i (blee) chrupiące, bo to przegryzłam. Wyplułam i był to jakby kawałeczek zęba .. po chwili znów, tylko, że troche wiekszy kawałeczek, i tak z 5 razy .. na drugi dzień w południe znów troszkę mi się ukruszyło, ale tym razem podeszłam do lusterka i zobaczyłam dość mocno wykruszoną siódemkę. Poruszyłam pierścieniem, a ten a mało mi nie spadł z zęba. No i tak do dziś, tzn. juz się nie kruszy, ale pierścień trochę lata.
]

a czy to nie aby klej od zamka? bo ja tez raz wyjelam cos z buzi takie przezroczyste calkiem a ja kurde co to ząb ;O ale pozniej jednak wpadlam ze to ten klej.
__________________
Aparatka - góra: 28.04.2011; dół: 02.06.2011
WŁOSOMANIACZKA.
`bo gdy kochamy zawsze pragniemy być lepsi niż jesteśmy..

ejzii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 15:21   #1826
impressive20
Raczkowanie
 
Avatar impressive20
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 228
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Jestem nowa i przepraszam ze zaśmiecam ale za dużo tych wątków i nie mam czasu czytać.. mam pytania do was! czy któraś z was wie lub tak ma. 1) Czy można nosić aparat na dolna szczękę bez górnej? chce wyprostować zęby dolnej szczeki jako dziecko upadłam ze schodów i mam porozrzucane do przodu i tyłu zęby. Górna szczeka jest ładna i wyprostowana, najgorsza tylko dolna.
2) Czy trzeba przed założeniem aparatu wyrwać ósemki?
3)Czy przeszkadza w całowaniu?
__________________
Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł,
ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć...
impressive20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 16:09   #1827
aggie3
Rozeznanie
 
Avatar aggie3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 534
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Lady in Blue Pokaż wiadomość
U mnie po ściągnięciu aparatu orto też wyczyściła mi zeby, żadnych sladów po zamkach nie mam

Ooo a ile czasu jesteś po zdjęciu stałego?? Ja miałam zdjęty w kwietniu i zęby są dalej proste.
No ja juz nie nosze z 5 lat aparatu (nie pamietam doklanie kiedy mialam sciagany ) Przez ok 3-4 lata nosilam ruchomy. najpierw caly czas, potem co 2-3 dzien a na koniec tylko na noc. teraz od roku juz mi nie kazala go nosic. na ostatniej wizycie stwierdzila ze mi sie robi przerwa miedzy zebami. mam czekac na nastepna wizyte i zobaczy czy dalej sie cofaja czy moze stanely. ale teraz mam dziure na zeton miedzy jedynkami gornymi
na dole nie mam problemu bo mam od spodu przyklejony drut wiec sie trzyma.

Edytowane przez aggie3
Czas edycji: 2011-07-11 o 16:11
aggie3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 16:12   #1828
viera
Zadomowienie
 
Avatar viera
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 290
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez impressive20 Pokaż wiadomość
Jestem nowa i przepraszam ze zaśmiecam ale za dużo tych wątków i nie mam czasu czytać.. mam pytania do was! czy któraś z was wie lub tak ma. 1) Czy można nosić aparat na dolna szczękę bez górnej? chce wyprostować zęby dolnej szczeki jako dziecko upadłam ze schodów i mam porozrzucane do przodu i tyłu zęby. Górna szczeka jest ładna i wyprostowana, najgorsza tylko dolna.
2) Czy trzeba przed założeniem aparatu wyrwać ósemki?
3)Czy przeszkadza w całowaniu?
Idź do orto na konsultacje

1. zalezy od orto, i od Twojego zgryzu, bo to, ze zeby leza w jednej linii nie oznacza, ze zgryz jest OK ... Ja mam szczescie i moge nosic tylko 1 luk :P

2. Nie zawsze. Ja nie musialam. Wszystko zalezy od sytuacji.

3. NIE

Naprawde, polecam wizyte u lekarza, bo to ze ktos Ci napisze w necie ze 'nie trzeba wyrywac 8-mek' nie oznacza, ze tak bedzie w Twoim przypadku...
__________________
fun in the sun
viera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 17:31   #1829
rumpleteazer
Zadomowienie
 
Avatar rumpleteazer
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 622
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez viera Pokaż wiadomość
Idź do orto na konsultacje

1. zalezy od orto, i od Twojego zgryzu, bo to, ze zeby leza w jednej linii nie oznacza, ze zgryz jest OK ... Ja mam szczescie i moge nosic tylko 1 luk :P

2. Nie zawsze. Ja nie musialam. Wszystko zalezy od sytuacji.

3. NIE

Naprawde, polecam wizyte u lekarza, bo to ze ktos Ci napisze w necie ze 'nie trzeba wyrywac 8-mek' nie oznacza, ze tak bedzie w Twoim przypadku...
Impressive, Viera ma rację. Nikt z nas nie jest ortodontą ani jasnowidzem. Zresztą i ortodonta musi zrobić wycisk, zobaczyć zdjęcia rtg, pogrzebać w buzi aby wydać opinię.

Ja mam w miarę proste zęby a muszę korygować górę i dół, bo mam nieprawidłowy zgryz. Teoretycznie można nosić aparat tylko na jedną szczękę a nawet tylko na kilka zębów, ale musisz iść do ortodonty i poznać opinię na temat Twojego przypadku.

Całować się da Różne rzeczy się da A co do ósemek.Ja na razie mam wszystkie w buzi razem z aparatami

Edytowane przez rumpleteazer
Czas edycji: 2011-07-11 o 17:35
rumpleteazer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 18:11   #1830
oska99
Rozeznanie
 
Avatar oska99
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 507
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

dziewczyny , strasznie szczypie i piecze mnie język od 4ch dni ;/ i nie wiem od czego. Co radzicie, aby przestał szczypać ? jakieś płukanki domowe ? pomocy bo już nie mogę wytrzymać!
__________________
Starania od 2015 r.
3x iui
2x ivf Artvimed
10.2019 Macierzyństwo - dr Mirocki lub Przybycień ?



oska99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:13.