Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:) - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-09-24, 22:30   #211
Doridee
Zakorzenienie
 
Avatar Doridee
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 3 297
GG do Doridee
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

Milka fajne zdjatka Alex śliczniutkia - bardzo podobna do Ciebie. Moja Ala to wykapany tatuś i trochę mi smutno, że nic a nic nie jest do mnie podobna Mi dziś na spacerku też Andrzej zrobił kilka fotek, tylko że on nie foci już cyfrówką ale analogiem i trzeba będzie fotki wywołać.. Będę musiała też Ali strzelic jakąś sesyjkę

A tak poza tym to co u Was? Moja Ala dużo spokojniejsza odkąd podaję jej Espumisan, od paru dni fajnie już reaguje na nas, uśmiecha się, próbuje gaworzyć - super

Byłam ostatnio na zakupach ciuszkowych i nawet się podbudowałam - nie jest tak ze mną najgorzej Kupiłam sobie nawet spódnicę z myślą o chrzcinach (a nie miałam spódnicy na sobie wieki) - to chyba te hormony wyzwalają we mnie więcej kobiecości Wchodzę już prawie we wszystkie ciuchy sprzed ciąży, zostało mi może ze 2 kg. Nie jest źle Ale ujędrnić sie trochę trzeba...
Ja stosuję krem ujędrniający z Deborah (można stosować w ciaży i w czasie karmienia), a jak mam więcej siły i chcę sie pomasować to kapsułek Collistara - polecam!
Doridee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-25, 13:39   #212
*milka*
Zakorzenienie
 
Avatar *milka*
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: pustelnia
Wiadomości: 5 380
GG do *milka*
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

Marti a Ty na kiedy masz termin ??? Spodziewasz sie coreczki czy synka ?
*milka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-25, 13:59   #213
Blondi2
Raczkowanie
 
Avatar Blondi2
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 196
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

Witajcie,
Milka, śliczna ta Twoja dziewuszka, wyrośnie z niej piękna kobietka!

Doridee, moja Natalka też jest niestety bardziej podobna do taty niż do mnie i muszę przyznać, że też mi z tego powodu smutno (choć nie przyznaję się przed nikim). TŻ bardzo się cieszy a ja zazdroszczę mu tego podobieństwa!

U mnie powoli wszystko wraca do normy, Natalka jest już pogodniejsza, zasypia spokojnie w dzień i nie krzyczy z bólu. Ten ostatni tydzień był dla mnie koszmarny. Dziecko płakało i ja płakałam bo wiedziałam że ją boli a ja nie mam jak jej pomóc. To okropne uczucie i mam nadzieję, że dłuugo się nie powtórzy i Natalka nie podłapie jakiegoś choróbska. Na razie siedzimy w domu i nie wychodzimy na spacerki. Natalka o dziwo bardzo ładnie pije syropek z łyżeczki, otwiera buzię i mlaska sobie tylko. Robi tylko zdzwioną minę że to coś innego niż mleczko czy koperek.
Poza tym jest już pogodna i gaworzy sobie jak najęta nawet w nocy jak ją przewijam to patrzy się na lampkę albo kwiatek i do nich gada. Rano też jak się obudzi to nie płacze tylko gada do karuzelki albo do wzorków na ochraniaczu łóżeczka i czeka aż do niej przyjdę.
Jedynym problemem jest dla mnie to że przez sen czasem ssie kciuka mimo, że nie jest głodna i boję się zeby nie weszło jej to w nawyk.Czytałam, że jest to normalne u małych dzieci i nie ma powodu do niepokoju ale wolałabym aby tego nie robiła. Kiedy próbuję jej wyjąć palec i wlożyć smoczka to od razu się orientuje że to nie to samo i go wypluwa pakując na nowo palec w buzię. Może znacie jakiś sposob żeby ją tego oduczyć?

Co do mojej wagi to nadal mam 5kg więcej niż przed ciążą i mimo ćwiczeń waga na razie nie chce pójść w dół ani o 10dkg!!
Blondi2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-25, 14:10   #214
Doridee
Zakorzenienie
 
Avatar Doridee
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 3 297
GG do Doridee
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

Blondi życzę Natalce szybkiego powrotu do zdrówka Wiem co czujesz - moją Alę szpikowano antybiotykiem od razu po urodzeniu Co prawda nie cierpiała chyba, była spokojna i nie płakała ale szkoda mi jej było strasznie.
Niestety nie wiem jak odzwyczaić dzidzię od kciuka, moja Ala też pakuje piąstki do buźki ale jej sie nie miszczą i odpuszcza - oby nie odkryła, że sam kciuk jest mniejszy
Doridee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-25, 17:30   #215
marti86
Zakorzenienie
 
Avatar marti86
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: ostróda
Wiadomości: 5 294
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

milko ja mam termin na 8 stycznia i wlasnie dzis dowiedzialam sie ze bede miala coreczke
__________________
Laura
4.01.2007

marti86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-25, 21:56   #216
*milka*
Zakorzenienie
 
Avatar *milka*
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: pustelnia
Wiadomości: 5 380
GG do *milka*
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

To super A masz juz dla malej wybrane imie ??? Moja mala przyzwyczaila sie do raczek i teraz mam problem caly czas musze ja nosic .... Chwilami rece opadaja w koncu klocek 5gk wazy. Nie da sie jej nie wziac na rece zawsze mi sie jej szkoda robi
*milka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-25, 22:44   #217
marti86
Zakorzenienie
 
Avatar marti86
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: ostróda
Wiadomości: 5 294
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

wierze Milko.ja tez mam w domku lipcowego chlopca(syn brata)i tez jest non stop noszony bo inaczej drze sie w nieboglosyja sama nie moge z nim zostac dluzej niz pol godziny bo kregoslup juz siada a czasami trzebanim ostro bujac zeby sie uspokoil.
co do imienia to jeszcze nie wiem.mi podobaja sie :Laura, Melania, Kalina ale nie wiem co na to TŻ zawsze jak zaczynam ten temat to jemu albo sie nie podobaja moje propozycje albo mowi ze jeszcze jest czas-cos czujeze bedziemy ciagnac za slomiki
__________________
Laura
4.01.2007

marti86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-26, 10:41   #218
martuniaK
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 24
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

Cześć Mamusie, byłam ze swoim synkiem u alergologa i dowiedzilam sie ze ma uczulenie na krowie mleko , podejrzewalam to jak dostal wysypki na calym ciele, wiec teraz do konca karmienia piersia nie moge jesc żadnego nabiału co dla mnie jest koszmarem bo ja tylko nabial jadlam, ale czego sie niezrobi dla dziecka . Mojemu synkowi coś sie poprzestawialo, bo jak mial 1 tydzien to przesypial cala noc, potrafil spac od 22 do 5>6 rano a teraz to budzi sie do jedzenia co 3 godz wiec noce nieprzespane, ale na razie nie ma kolek, w ciagu dnia malo spi góra 4 godz., jest spkojny bo placze tylko jak chce jesc, wiec w ciagu dnia odsypiam troche noce. Zaczelam juz cwiczyc ale na razie efektów zadnych! W ciazy duzo przytylam bo az 23 kg, zostalo mi do zgubienia jeszcze 8 kg, ale kiepsko to idzie . Mam problem z pampersami bo ciagle mi przemakaja, slyszalam ze sa jakies specjalne dla chlopcow ale nigdzie ich niewidzilam , czy wiecie cos o tym?
Pozdrawiam Was i Wasze Dzieciacki
martuniaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-26, 13:52   #219
monka23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 331
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

MartuniaK znaczy jak przemakaja moga tak? czyli ma cale plecki mokre ? Bo moj tak mial caly czas sama sie dziwilam jak to tak az w koncu wycwanilam ze moze siusiakiem jakos leje jak ma go do goru -sama nie wiem to zaczelam dawac mu siusiaka na dol i szybciutko zapnnij pampersa i pomaga plecki suche Tak mi sie wydaje ze to jest przyczyna no chyba ze hektolitrami siku roba hi nasze bobasy. Pa
monka23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-26, 15:14   #220
martuniaK
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 24
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

monka23- daje mu siusiaczka w dół, ale to czasem niepomaga, poprostu przeciekaja mu te pampersy, niewiem czemu myslalm ze sa za male ale to nie to, moze poprostu duzo siusia .
martuniaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-27, 16:42   #221
Alabama24
Raczkowanie
 
Avatar Alabama24
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 232
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

Hej dziewczyny. Moj synek tez przez miesiac ponad tak siusial,ze mial mokre plecki i za kazdym razem musialam go przebierac, budzil sie z placzem bo mial mokro pod soba, siusial na lewa strone, wiec przy przewijaniu ukladalam siusiaczka na prawa i teraz juz nie mam tego problemu, choc nie ukladam juz mu go na prawa strone, moze te maluszki tak czasem maja. Nie wydaje mi sie zeby pampersy przemakaly, bo czesto pieluszka byla cala sucha a plecki mokre.
__________________

(...)Im bardziej wzrok natężam, tym widzę mniej,
i woda schylona nad słońcem tym bliższe przynosi odbicie,
im dalszy od słońca oddziela ją cień...
J.P.II

Tymuś = szczęście
Alabama24 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-27, 18:04   #222
CIAMPUREK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 419
GG do CIAMPUREK
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

witam wszystkie mamusie strasznie dlugo mnie tu nie bylo ale za to mam se czym pochwalic Natalka jest juz zdrowa jestpo zapalniu pluc z ktorego na szczescie wyszla i mam nadzije ze mi juz nie bedzie chorowac, to chyba najgorsza rzecz na swiecie patrzec jak twoje dziecko cierpi i nie moc mu pomoc , mam nadzije ze wszytkie chorobska beda nas omijac szerokim lukiemzycze tego nam wszytkim a przedewszytkim naszym malentwom
CIAMPUREK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-27, 18:28   #223
Doridee
Zakorzenienie
 
Avatar Doridee
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 3 297
GG do Doridee
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

Ciampurku zapalenie płuc??? Jejku, biedna Natalka Cieszę się, że już wszystko dobrze, całusy wielkie dla Was Odzywaj się częsciej

My byliśmy dzis na szczepieniu - musze Alunie pochwalić, była bardzo dzielna Wybraliśmy tę skojarzoną (6w1), to chyba najlepszy wybór - a przede wszystkim najmniej cierpienia dla maluszków.
Ala teraz spi w swoim ulubionym leżaczku więc miałam chwilkę czasu i pozmniejszałam jej zdjęcia Rośnie jak na drożdżach - na pierwszym ma 3 tyg., na drugim i trzecim 4 tyg., na czwartm moja Ala wędrowniczka - zawsze rano leży w poprzek łóżka (Wasze maluchy też tak wędruja?), piąte i szóste z ostatnich dni czyli już 6 tyg.
Wklejajcie też fotki Waszych szkrabów,
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00878.jpg (119,1 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00928.jpg (120,3 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00981.jpg (118,6 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00991.jpg (119,7 KB, 43 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC01014.jpg (116,7 KB, 45 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC01061.jpg (117,4 KB, 45 załadowań)
Doridee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-27, 19:42   #224
Anchela
Zadomowienie
 
Avatar Anchela
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 146
GG do Anchela
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

Milka powiem ci, że ja miałam ten sam problem co ty, tzn zasypianie małej na ramieniu i natychmiastowe budzenie się przy najmniejszej próbie jej odłozenia. Nie wiem czy cię pocieszę ale u mnie to trwało ze dwa miesiące. Było jeszcze gorzej bo przed każdym zasypianiem mała darła sie w niebogłosy, sceny ze szok. Dochodziło to tego ze w ciagu całego dnia spała ze 2 godziny a jak chciałam żeby trochę pospała to musiałam ją trzymać właśnie tak na ramieniu. Mogłam wtedy prawie, że skakać i głośno mówić a Alusia spała jak zabita Pewnego dnia stwierdziłam, że mam już dosyć i zaczęłam stosować łatwy plan T. Hogg. Po prostu włączyłam kołysanki, włożyłam smoka i położyłam ją na płaskiej poduszcze, zeby miała się w co wtulic i zasnęła. Dodam, ze wcześniej Ala za nic na świecie nie chciała ssać smoka, załapała dopiero jak zaczęła ssać własne rączki Smok co by nie mówić dużo pomaga. Jak mała zaśnie to go po prostu wypluwa i jest ok. Przynajmniej jak na razie
Anchela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-27, 19:43   #225
Anchela
Zadomowienie
 
Avatar Anchela
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 146
GG do Anchela
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

Ps Milka Doridee - śliczności te wasze córeczki
Anchela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-28, 12:51   #226
kaarolciaa
Raczkowanie
 
Avatar kaarolciaa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 479
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

hej czy wasze szkraby tez tak szybko tyją? moja córeczka ma 6 tygodni a wazy juz 5 kg pozdrawiam! paa
__________________
...Bo Każdy ma swojego Anioła i jest dla kogoś Aniołem...
kaarolciaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-28, 12:59   #227
Doridee
Zakorzenienie
 
Avatar Doridee
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 3 297
GG do Doridee
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

Hej!
A właśnie, wczoraj zważyliśmy Alę - waży 4,385kg, spodziewałam sie więcej zważywszy na jej apetyt Ale chyba ma przeminę materii po tatusiu Laseczka z niej
Doridee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-28, 14:39   #228
Blondi2
Raczkowanie
 
Avatar Blondi2
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 196
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

hej dziewczyny
pomóżcie mi bo już nie mam siły. Moja Natalka wogóle nie chce spać w dzień - dziś usypiałam ją od godz. 12 aż do tej pory (dałam wreszcie spokój). Z tych 3 godzin usypiania mała spała łącznie może z pół godziny. Nie wiem co jej może być. Nie płacze, jest najedzona, chce spać bo oczy ma malutkie i prawie same jej się zamykają a usnąć nie chce - nie wiem dlaczego?? Nie pomaga ani noszenie ani tulenie ani cyc (zasypia przy nim owszem ale budzi się po chwili z wielkimi oczami jakby przespała ze 4godz.). Poza tym nie śpi od 7 rano a ma przecież dopiero 2,5 miesiąca!!! Powinna jeszcze sporo spać w ciągu dnia. Noc przesypia ładnie, z jedną pobudką na karmienie ale w dzień nic. Nie wiem już co mam z nią robić, pół dnia schodzi mi na próbach uspania jej i bez rezultatów.
Teraz leży w leżaczku, trze sennie oczy ale cały czas "gada" do wiszących zabawek. A Wasze maluchy ile czasu śpią w ciągu dnia?
Blondi2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-28, 21:21   #229
agnieszka2309
Przyczajenie
 
Avatar agnieszka2309
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Świnoujście
Wiadomości: 28
GG do agnieszka2309
Smile Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

cześć
dawno mnie nie było, to dlatego, że nie umiem się jeszcze chyba zorganizować do końca . Moja Hania ciągle przy piersi, więc mało mogę zrobić , ale za to rośnie jak na drożdżach 23 sierpnia skończyła miesiąc jest zdrowiutka nie miałam do tej pory z nią żadnych problemów tylko niedawno zaczęło się psuć- nad ranem malutka nie może zrobić kupki i pręzy się i popłakuje przy bączkach-bardzo mi jej żal masuje jej brzuszek i ruszam nóżkami mała nie chce za bardzo pić herbatki > na pewno macie jakiś złoty sposób na ten problem . Poza tym jest super
Aha mała nie chce pić herbatek a karmię piersią, lekarz przepisał nam wiatminę D mam jej podawać po kropelce dziennie, ale jak?do buzi wlać? i jak długo podawać?zapomniałąm zapytać
pozdrawiam
__________________
Agnieszka
agnieszka2309 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-29, 08:30   #230
kaarolciaa
Raczkowanie
 
Avatar kaarolciaa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 479
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

Cytat:
Napisane przez agnieszka2309 Pokaż wiadomość
cześć
dawno mnie nie było, to dlatego, że nie umiem się jeszcze chyba zorganizować do końca . Moja Hania ciągle przy piersi, więc mało mogę zrobić , ale za to rośnie jak na drożdżach 23 sierpnia skończyła miesiąc jest zdrowiutka nie miałam do tej pory z nią żadnych problemów tylko niedawno zaczęło się psuć- nad ranem malutka nie może zrobić kupki i pręzy się i popłakuje przy bączkach-bardzo mi jej żal masuje jej brzuszek i ruszam nóżkami mała nie chce za bardzo pić herbatki > na pewno macie jakiś złoty sposób na ten problem . Poza tym jest super
Aha mała nie chce pić herbatek a karmię piersią, lekarz przepisał nam wiatminę D mam jej podawać po kropelce dziennie, ale jak?do buzi wlać? i jak długo podawać?zapomniałąm zapytać
pozdrawiam
ja witaminy mam mojej Oliwce podawać do 6 miesiąca tak trzeba do buzi dac na łyżeczce moja niunia tez nie chciała robic kupek (nie robiła nawet z 5 dni) wiec poszłam z nią do lekarza i dostała 2 syropki i juz jest wszystko w porządku pozdrawiam!
__________________
...Bo Każdy ma swojego Anioła i jest dla kogoś Aniołem...
kaarolciaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-29, 08:34   #231
kaarolciaa
Raczkowanie
 
Avatar kaarolciaa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 479
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

Cytat:
Napisane przez Blondi2 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny
pomóżcie mi bo już nie mam siły. Moja Natalka wogóle nie chce spać w dzień - dziś usypiałam ją od godz. 12 aż do tej pory (dałam wreszcie spokój). Z tych 3 godzin usypiania mała spała łącznie może z pół godziny. Nie wiem co jej może być. Nie płacze, jest najedzona, chce spać bo oczy ma malutkie i prawie same jej się zamykają a usnąć nie chce - nie wiem dlaczego?? Nie pomaga ani noszenie ani tulenie ani cyc (zasypia przy nim owszem ale budzi się po chwili z wielkimi oczami jakby przespała ze 4godz.). Poza tym nie śpi od 7 rano a ma przecież dopiero 2,5 miesiąca!!! Powinna jeszcze sporo spać w ciągu dnia. Noc przesypia ładnie, z jedną pobudką na karmienie ale w dzień nic. Nie wiem już co mam z nią robić, pół dnia schodzi mi na próbach uspania jej i bez rezultatów.
Teraz leży w leżaczku, trze sennie oczy ale cały czas "gada" do wiszących zabawek. A Wasze maluchy ile czasu śpią w ciągu dnia?
moj skarb ma 7 tygodni prawie a potrafi nie spać 6-7 godzin.. kłade ją wtedy w łóżeczku i jak juz sie całkiem zmęczy to zasypia.. pozdrawiam!
__________________
...Bo Każdy ma swojego Anioła i jest dla kogoś Aniołem...
kaarolciaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-29, 09:13   #232
Doridee
Zakorzenienie
 
Avatar Doridee
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 3 297
GG do Doridee
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

Agnieszka witaj w końcu Widzę, że najczęściej wątek odwiedzam chyba ja To uzależnienie Ja Ali podaję kropelkę vigantolu prosto do buźki przed jedzeniem (z buteleczki) - tak chyba jest najprościej.

Blondi moja Ala też czasem potrafi nie spać cały dzień, robi sobie tylko 0,5-1 godz. drzemki... Ale na przykład wczoraj dla odmiany przespała cały dzień Budziła się tylko na jedzenie, przez to na spacer wyszłam dopiero o 16-tej bo nie chciałam jej budzić :/ To samo z kąpielą - patrzę wybudza się, to dawaj w te pędy wszystko szykuję, nalewam wodę itd. a ona stwierdziła że jeszcze pośpi - woda wystygła, musiałam wylewać, wlewać nowej... ehh, a wszystko sama bo TŻ w pracy do 21.00. Rano zjadła i śpi sobie z tatusiem, co za śpiochy
Doridee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-29, 09:51   #233
lumiaa
Rozeznanie
 
Avatar lumiaa
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: totutotam
Wiadomości: 638
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

hej!
u nas w sumie wszystko w porządku, malutka kończy własnie 2 miesiące- tez z niej spory klocek waży 5300- jest co nosić. Na szczęście z tym noszeniem jakś nie jest najgorzej- mała na ogół nie domaga sie tego. Czasem tak tylko ma na spacerku, że nie chce w wózku (jak odkładam ryk) tylko na rączkach.
Ale generalnie jest ok. W dzień nie śpi zbyt dużo (rankiem do ok 7, potem przed południem ze 2 godz i koło 18. Przez reszte dnia albo je albo ma okresy aktywności i lubi jak ktos koło niej jest. Leży sobie na naszym łóżku na przykład, rozgląda sie na wszystkie strony, guga i śmieje się rozkosznie.
Poza tym zauważyłam, że sie ślini- ale na ząbki chyba jeszcze za wcześnie.
Śmieszna jest bardzo. Przez sen czasem wydaje takie cichutkie guganie, a przy jedzeniu z zadowolenia rozkłada łapki na "heja" i tak trzyma.

Doreede wspomniałaś o chrzcinach- my planujemy 15.10 i sporo z tym w sumie kłopotu- glównie wydatków- mamy spora rodzinę, musimy robic w lokalu, w kościele zażyczyli sobie 100 zł (!) byłam w sklepach oglądac ubranka na chrzest TRAGEDIA- atłasowym komplecikom mówimy nie, a jednak chciałabym ubrac małą troche bardziej odświętnie niz w zwykłe śpiochy. Szukam na Allegro ale ładne rzeczy sa zwykle na dużo większe dzieci, na 62 wybór jest praktycznie żaden...myślałyśce juz o tym???????
lumiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-29, 11:39   #234
*milka*
Zakorzenienie
 
Avatar *milka*
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: pustelnia
Wiadomości: 5 380
GG do *milka*
Dot.: Dzieej Aga na kupe jest dobry elektrciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

Hej Aaga na kupke jest dobry termometr dzis zadzialal. odmierz Malej temp jak nie moze zrobic kupki. A co do witamin to moja Mala od wyjscia ze szpitala przyjmuje witamine K ( 6 kropelek raz w tygodniu) i dostaje Protovit ( takie zolte witaminy ) dostaje je codziennie po 6 kropel ... A co to za witamina D Moze Protovit to witamina D.... Ale jena kropelka to chyba za malo.....
*milka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-29, 11:49   #235
CIAMPUREK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 419
GG do CIAMPUREK
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

witam wszytkie mamusie pisze juz troche szczesliwsza bo moje malenswto juz jest prawie zdrowe jeszce ma troche katarku ale to nic w porownaiu z tym co bylo teraz na pierwszy plan znowu wysuwaja sie problemy ze spaniem wogole nie chce spac potrafi niespac caly dzien i no boze co za dziecko podobno powinna spac 16 godzin lekarz mowi ze tak czasmi dzieci maja nie moge wymyslic sposbu ani zeby spala ani zeby jadla spadla mi po chorobie 1,5 kg!!wrocial do wagi urodzeniowej jestem zalamana a do tego wogole nie spi- puszczalam jej kolysaniki cieple kapiele lulanie nic nie pomaga dze sie jakby ja ze skory obdzierali a jak juz usnie to tylko na brzuchu co jest koszmarne bo boje sie ze mi sie udusi bo jescze nie trzyma az tak dobze glowki probowalam ja wziasc na sposbo i obracac jak zasnie na plecy moment sie budzi juz nie mam pomyslow poradzcie mi cos prosze
pozdrawiam wszytkie mamusie i ich kochane pociechy
CIAMPUREK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-29, 11:56   #236
kasia1361
Zadomowienie
 
Avatar kasia1361
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 641
GG do kasia1361 Send a message via Skype™ to kasia1361
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

witam na mojego synka jak nie chce spac nie działa nic tylko wózek i wychodzimy moment zasypia a po wieczornej kąpieli kłade sie z nim i usypa przy piersi dodam ze nie śpi w łózeczku tylko ze mną.Nie chciał w nim spac od początku nie odpowiada mu
kasia1361 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-29, 12:01   #237
kasia1361
Zadomowienie
 
Avatar kasia1361
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 641
GG do kasia1361 Send a message via Skype™ to kasia1361
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

witam wszystkie mamusie i maleństwa.mój Igorek dostaje wit d3 (DEVIKAP) raz dziennie po kropelce i cebion multi po 5 kropelek . D3 podaje mu bezpośrednio do buzki a cebion mieszam z moim pokarmem na łyżeczce.
kasia1361 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-29, 12:10   #238
kasia1361
Zadomowienie
 
Avatar kasia1361
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 641
GG do kasia1361 Send a message via Skype™ to kasia1361
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

na wszelki wypadek na wzdęcia mam w domu kropelki ESPUTIKON po kropelce rano i wieczorem a na kupki nie proponuje termometru tylko czopki VIBURCOL działają na niepokoje niemowląt i ułatwiaja zrobienie kupki.Najwazniejsze jest to ze maluch sie nie uzalezni i sam zacznie robic bez problemu.Termometr po pewnym czasie rozleniwia jelita i czpoki glicerynowe takze . Chciałam wam powiedziec ze mój mały w zeszłym tyg.wazył 6540 za 5 dni moje słonko będzie miało 3 miesiące
kasia1361 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-29, 12:21   #239
kasia1361
Zadomowienie
 
Avatar kasia1361
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 641
GG do kasia1361 Send a message via Skype™ to kasia1361
Dot.: Dzieej Aga na kupe jest dobry elektrciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

dzuewczyny pomózcie jak ma zmniejszyc zdjecie chcialabym wam pokazac moje pociechy pozdrawiam
kasia1361 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-29, 15:35   #240
Blondi2
Raczkowanie
 
Avatar Blondi2
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 196
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

Witam,
korzystam z okazji że Natalka własnie usnęła. Byłyśmy dzis na kontrolnej wizycie u lekarza - niestety nadal z małą nie jest najlepiej. Uszka ma już lepsze ale gardło jest niestety czerwone i ma jeszcze katarek, który siedzi głęboko w nosku i ją momentami poddusza. Antybiotyk muszę dawać jeszce przez kolejne 4 dni i czyścić nosek. Jest to dla mnie bardzo trudne bo mała tak się przy tym wierci i denerwuje, że boję się żeby jej aspiratora do oka nie władować. Zważyłam ją dzis i okazalo się że mała waży 6400 ( 9 pażdziernika skończy 3 mies.) - niezły z niej już klocek!
Niestety nic nie dowiedziałam się na temat spania, lekarka powiedziała ze to jej pewnie minie a narazie mam jej dawać Viburcol. Trochę mnie uspokoiłyście że nie tylko Natalka nie chce spać w dzień ale i Wasze maluchy zachowują sie podobnie. Na moją córcię nawet wózek i spacer nie działa, nie mówiąc już o leżeniu na brzuszku.
Poza tym też zauważyłam że mała zaczęła się ślinić i to coraz bardziej. Pakuje piąchy do buzi i nieraz przygryza sobie nawet paluszki. Krzywi sie tylko przy tym bo pewnie ją nawet zaboli jak się ugryzie.Jak karmię ją butelką to też potrafi dziąsłami ściskać smoczka. Rozpoczęłam też walkę z jej kciukiem - kiedy tylko widzę że próbuje go ssać to jej go wyciągam i pakuję smoczek ale jak na razie jedyny efekt to dziki wrzask z jej strony. mam nadzieję że się jednak do niego wkońcu przekona bo ja nie zamierzam się poddać!

I jeszvcze kilka zdjęć mojej Nataleczki.
Pozdrawiam,
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Obraz 008xxxxxxxxxxxx.jpg (83,3 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 012xxxxxxxxxxx.jpg (86,5 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 025llxxxxxxx.jpg (75,9 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 028xxxxxxx.jpg (88,7 KB, 30 załadowań)
Blondi2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:36.