Samoligaturujący aparat ortodontyczny - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-28, 14:48   #361
Olcik18
Rozeznanie
 
Avatar Olcik18
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 670
GG do Olcik18
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Witam! Dołączam do grona zadrutowanych
W poniedziałek miałam założony aparat na górę Damon Clear. Zamki ładne, białe, ale dość odstające co na razie przeszkadza mi w zamykaniu ust. Zęby jeszcze trochę bolą, ale z dnia na dzień jest co raz lepiej. Powoli zaczynam zagryzać zęby.

Dół mam mieć założony gdzieś pod koniec roku prawdopodobnie i niestety przezroczystego u nas w Polsce jeszcze nie ma. Podobno ma się niedługo pojawić, może ktoś się orientuje coś na temat wprowadzenia kosmetycznego aparatu Damona na dół?

Próbuję się przyzwyczajać do nowego nabytku, najbardziej mi przeszkadzają problemy z domykaniem ust, mam nadzieję, że to minie za jakiś czas
__________________
>> jestem zagadką, której jeszcze nikt nie rozwiązał... <<

V rok- praca mgr

Olcik18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-30, 19:30   #362
Niusia22
Zadomowienie
 
Avatar Niusia22
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 1 221
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Witam, ja w sobote za tydzien 06.08. ide zakladac Damon Q na gore. nie moge sie doczekac
Niusia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-31, 12:31   #363
wesola84
Rozeznanie
 
Avatar wesola84
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 767
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez Olcik18 Pokaż wiadomość
Witam! Dołączam do grona zadrutowanych
W poniedziałek miałam założony aparat na górę Damon Clear. Zamki ładne, białe, ale dość odstające co na razie przeszkadza mi w zamykaniu ust. Zęby jeszcze trochę bolą, ale z dnia na dzień jest co raz lepiej. Powoli zaczynam zagryzać zęby.

Dół mam mieć założony gdzieś pod koniec roku prawdopodobnie i niestety przezroczystego u nas w Polsce jeszcze nie ma. Podobno ma się niedługo pojawić, może ktoś się orientuje coś na temat wprowadzenia kosmetycznego aparatu Damona na dół?

Próbuję się przyzwyczajać do nowego nabytku, najbardziej mi przeszkadzają problemy z domykaniem ust, mam nadzieję, że to minie za jakiś czas
Damon Clear - kosmetyczny, prawda? A gdzie zakładałaś? Bo ja zakładając aparat (mam damon q) pytałam o kosmetyczny, ale mówili, że w Polsce jest jeszcze niedostępny. Pokaż fotki - jestem ciekawa jak on wygląda
A do rozmiarów zamków itp. szybko się przyzwyczaisz
__________________
ex-aparatka damonowa
25.08.2010 - 25.06.2012
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2710


Miłość to jedyny sens tego szalonego snu, w którym jesteśmy uwięzieni.
wesola84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-31, 13:39   #364
Olcik18
Rozeznanie
 
Avatar Olcik18
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 670
GG do Olcik18
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez wesola84 Pokaż wiadomość
Damon Clear - kosmetyczny, prawda? A gdzie zakładałaś? Bo ja zakładając aparat (mam damon q) pytałam o kosmetyczny, ale mówili, że w Polsce jest jeszcze niedostępny. Pokaż fotki - jestem ciekawa jak on wygląda
A do rozmiarów zamków itp. szybko się przyzwyczaisz

Tak, kosmetyczny Zakładałam w Warszawie w klinice Villa Nova Dental Clinic- jak na razie jestem bardzo zadowolona z niej . Z tego co się tam dowiedziałam kosmetyczny jest już w Polsce trochę czasu, najpierw był tylko od 3 do 3( zęba) , a teraz już jest od 5 do 5. Czekają na dolny kosmetyczny- bo tego jeszcze nie ma, ale niby ma się lada chwila pokazać.

Wkleję zdjęcie, mam nadzieję, że już jutro
Powoli się przyzwyczajam, ale zęby nadal obolałe :p

A Ty gdzie zakładałaś damona q???
__________________
>> jestem zagadką, której jeszcze nikt nie rozwiązał... <<

V rok- praca mgr

Olcik18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-31, 19:05   #365
wesola84
Rozeznanie
 
Avatar wesola84
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 767
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Mieszkam daleko od Warszawy, a zakładałam w Złotoryi. Też jestem zadowolona jak na razie, a to już w sumie prawie rok!
__________________
ex-aparatka damonowa
25.08.2010 - 25.06.2012
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2710


Miłość to jedyny sens tego szalonego snu, w którym jesteśmy uwięzieni.
wesola84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-31, 19:43   #366
karton
Zakorzenienie
 
Avatar karton
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 028
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Wrzucam moje efekty po roku

Uwaga!

https://lh5.googleusercontent.com/-Q...kSZ68/orto.jpg
__________________
instagram: @uttterly
karton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 18:37   #367
wesola84
Rozeznanie
 
Avatar wesola84
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 767
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Pięknie!
Przyznam, że ja też 25go sierpnia będę miała złomka rok a nie mogę powiedzieć, żeby moje zęby podobały mi się tak jak Twoje... mam ohydną nierówną szparę pomiędzy górnymi jedynkami, co mnie coraz bardziej denerwuje... ale orto mówi, że na razie jest OK i wszelkie szpary pomiędzy zębami są bardzo pozytywne... na razie jeszcze ufam...
__________________
ex-aparatka damonowa
25.08.2010 - 25.06.2012
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2710


Miłość to jedyny sens tego szalonego snu, w którym jesteśmy uwięzieni.
wesola84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-01, 20:55   #368
karton
Zakorzenienie
 
Avatar karton
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 028
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez wesola84 Pokaż wiadomość
Pięknie!
Przyznam, że ja też 25go sierpnia będę miała złomka rok a nie mogę powiedzieć, żeby moje zęby podobały mi się tak jak Twoje... mam ohydną nierówną szparę pomiędzy górnymi jedynkami, co mnie coraz bardziej denerwuje... ale orto mówi, że na razie jest OK i wszelkie szpary pomiędzy zębami są bardzo pozytywne... na razie jeszcze ufam...
Myślisz? Bo ja wiem...
Na ostatniej wizycie mówiła, że istnieje szansa ściągania na następnej - 30.08, jakoś nie jestem przekonana Jasne, że bym chciała... ale nie wiem czy tak wyglądają 'normalne' zęby? Zawsze miałam taki "kasownik" więc szczerze mówiąc naprawdę ciężko mi powiedzieć jak one powinny wyglądać

A za Ciebie trzymam kciuki
__________________
instagram: @uttterly
karton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-02, 10:03   #369
Niusia22
Zadomowienie
 
Avatar Niusia22
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 1 221
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

W Polsce nie ma kosmetycznego? Nawet u mnie w Suwałkach jest

---------- Dopisano o 11:03 ---------- Poprzedni post napisano o 11:02 ----------

z tym ze u mojego orto tylko gora i tylko do czworek
Niusia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-02, 14:27   #370
paatryszjaa
Raczkowanie
 
Avatar paatryszjaa
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 51
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez WrednaPaulinica Pokaż wiadomość
Szczególnie interesują mnie ceny: ile kosztuje metalowy a ile estetyczny, jaki jest koszt wizyt. Czy wizyty rzeczywiście są rzadziej (bo tego co się dowiedziałam to często wizyty przy aparacie samoligaturującym są co 1,5 miesiąca). No i oczywiście czy jesteś ogólnie zadowolona z wyboru takiego aparatu i gabinetu ort?

wiem jedynie ile matalowy- 2000 zł, o estetyczny nawet nie pytałam. koszt wizyty 100 zł lub 150 zł, w zaleznosci co robi, i wizyty co 2 miesiace, i jestem zadowolona Polecam Panią Dunin-Wilczyńską.
paatryszjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-02, 19:57   #371
wesola84
Rozeznanie
 
Avatar wesola84
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 767
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Karton moim zdaniem masz bardzo ładne ząbki No a ja miałam dość mocno stłoczone, do tego zgryz głęboki... od razu mowa była o 2 latach.
A kosmetycznego damona nie było jeszcze kiedy ja zakładałam (rok temu) - przynajmniej u mojego orto. A teraz nawet nie pytam... przyzwyczaiłam się do "srebra" na zębach ;-)
__________________
ex-aparatka damonowa
25.08.2010 - 25.06.2012
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2710


Miłość to jedyny sens tego szalonego snu, w którym jesteśmy uwięzieni.
wesola84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-02, 22:19   #372
Niusia22
Zadomowienie
 
Avatar Niusia22
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 1 221
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Ja to sie zastanawiam jak bede sie czuc z aparate., dzis mi nawet sie snilo ze juz mi zalozyli tylko ze cos krzywo hehe jeszcze 4dni
Niusia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 12:45   #373
garfieldek
Zakorzenienie
 
Avatar garfieldek
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: puszka po Pepsi ;>
Wiadomości: 21 373
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

ja sama sie boje, jak to bedzie
__________________
PM2014


Wymianka
garfieldek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 13:11   #374
ariana77
Raczkowanie
 
Avatar ariana77
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 247
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Witam. Proszę o info. Jestem całkowicie zielona w temcie aparatów i ich zakałdania. Otóż chciałabym założyc w najbliższym czasie aparat ale nie wiem czy mogę to zrobić bo równocześnie palnuję zajście w ciąże. Moje pytanie dotyczy więc głównie zdjęć rentgenowskich . Domyślam się ze przed założeniem aparatu trzeba zrobić zdjęcie panoramiczne? ale czy potem w trakcie leczenia tez trzeba robić takie zdjęcia? Jeśli tak tona razie będę musiała zrezygnować jednak z zakąłdania aparatu - bardziej mi zależy na ciąży niż na prostych zębach, a w ciąży nie powinno się robić zdjęć rentgenowskich - chyba ze robi się jakiegoś innego typu zdjęcia?. Sorry za głupie pytania , ale tak jak pisałam jestem kompletnie zielona w temacie. Na pewno będę chciała aparat jak najmniej widoczny i jak najszybciej działający - czyli pewnie taki jak w temacie. Zęby mam całkowicie wyleczone, jeśli chodzi o próchnice , wiec przynajmniej z tym nie bezie problemu..
ariana77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-05, 10:15   #375
Niusia22
Zadomowienie
 
Avatar Niusia22
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 1 221
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Ja mialam robione zdjecia na pierwszej wizycie, i na drugiej przed wyrwaniem zeba, nastepnym razem jak wyrywalam kolejnego zeba to nie bylo juz potrzeby robienie jeszcze jednego zdjecia. Narazie tylko tyle moge powiedziec
Niusia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-06, 16:21   #376
Malwina_89
Zakorzenienie
 
Avatar Malwina_89
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: okolice Częstochowy/Opole
Wiadomości: 8 037
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Hej wszystkim

Ja dopiero dzisiaj znalazłam ten wątek

Mam Damona Q - od grudnia 2010 roku górny łuk i od maja tego roku dolny. Jestem naprawdę mega zadowolona

Jeżeli kogoś interesuje moja historia leczenia, to zapraszam tutaj --> http://aparatki123.p2a.pl/viewtopic.php?id=807
__________________
Była aparatka

Mój zakątek czytelniczy
02.12.2012 r.
52/2013
75/2014
7/2015
Malwina_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-06, 17:21   #377
Niusia22
Zadomowienie
 
Avatar Niusia22
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 1 221
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

A ja mam Damon Q od dzis tez jestem zadowolona i nawet jesc w miare moge bynajmniej narazie tylko cos mi zaczyna drucik na koncu kluc
Niusia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-06, 20:50   #378
anja415
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 530
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

ja mam aparat od czwartku i w sumie nie pytałam mojej orto jaki to rodzaj aparatu i nadal nie wiem, próbowałam coś dopasować ze zdjęć ale ni jak mi to wychodzi, faktycznie nie mam ligatur ale czy to już damon? i jaki rodzaj? dodam że mam zwykły metalowy aparat, zaden kosmentyczny
anja415 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 18:50   #379
Niusia22
Zadomowienie
 
Avatar Niusia22
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 1 221
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

No chyba przechwalilam bo dzis juz zeby bola i ciezko jesc i jedynka jakby do gory sie podniosla... Mam pytnko bo obciera mi aparat policzki i to juz tak bedzie zawsze? Niby jest ten wosk ale co ja mam go zakladac codziennie przez 2 lata? troszke glupawo i kiedy mija ten bol zebow?
Niusia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-07, 19:55   #380
anja415
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 530
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez Niusia22 Pokaż wiadomość
No chyba przechwalilam bo dzis juz zeby bola i ciezko jesc i jedynka jakby do gory sie podniosla... Mam pytnko bo obciera mi aparat policzki i to juz tak bedzie zawsze? Niby jest ten wosk ale co ja mam go zakladac codziennie przez 2 lata? troszke glupawo i kiedy mija ten bol zebow?
ja mam aparat dopiero 3 dni i bolało mnie tylko 2 dnia ale tylko trochę, teraz czasem boli jak myje zęby albo próbuje coś ugryźć, orto mówiła mi co do bólu to że zależy od osoby ale trwa max. do tygodnia, później powinien ustąpić bo organizm i zęby się przyzwyczajają
anja415 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 22:04   #381
Niusia22
Zadomowienie
 
Avatar Niusia22
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 1 221
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

A te otarcia? Tez mina niedlugo? Mi to sie wogle robi tak ze jak przestaje sie usmiechac to wargi mi zostaja czasem na aparacie i dopiero pozniej opadaja niz reszta warg tez tak macie? Czy to ja jakis ufolud?

---------- Dopisano o 23:04 ---------- Poprzedni post napisano o 23:03 ----------

A i odnosnie mycia zebow... jak sie czegos napije to tez mam je myc????
Niusia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-08, 04:43   #382
tormenta1302
Przyczajenie
 
Avatar tormenta1302
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3
GG do tormenta1302
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

[QUOTE=Niusia22;28614324]A te otarcia? Tez mina niedlugo? Mi to sie wogle robi tak ze jak przestaje sie usmiechac to wargi mi zostaja czasem na aparacie i dopiero pozniej opadaja niz reszta warg tez tak macie? Czy to ja jakis ufolud? [COLOR="Silver"]

Hahaha! Też tak mam, na początku mnie to strasznie złościło a teraz się z tego śmieję razem ze znajomymi :P Nasze wargi są po prostu slow motion

Otarcia szybko przechodzą, ja na otarcia polecam lody albo zimne piwo albo poprosić ortodontę o taki specjalny wosk, który się na zamek nakłada i nic nie szoruje
tormenta1302 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-08, 06:25   #383
anja415
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 530
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez Niusia22 Pokaż wiadomość
A te otarcia? Tez mina niedlugo? Mi to sie wogle robi tak ze jak przestaje sie usmiechac to wargi mi zostaja czasem na aparacie i dopiero pozniej opadaja niz reszta warg tez tak macie? Czy to ja jakis ufolud?

---------- Dopisano o 23:04 ---------- Poprzedni post napisano o 23:03 ----------

A i odnosnie mycia zebow... jak sie czegos napije to tez mam je myc????
też tak mam jak się uśmiechnę ale już się uczę "normalnie uśmiechać" i jeszcze jedno jak się napijesz to nie musisz myć zębów, co do otarć ja wosku już przestałam używać tak dużo jak kiedyś <ale mi kiedyś, aparat mam od 4 dni> , orto dała mi nazwę maści na rany powstałe po aparacie, jest w aptece bez recepty, minusem jest to że jest strasznie mała i kosztuje około 40zł, zalezy w jakiej aptece, jej nazwa to Solcoseryl , jakby się w aptece pytali to jest maść dentystyczna, bezbiałkowy dializat z krwi cieląt, tak wiem nieco ochydne
anja415 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-08, 08:06   #384
Niusia22
Zadomowienie
 
Avatar Niusia22
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 1 221
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

I pomaga ta masc?
Niusia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-08, 12:32   #385
anja415
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 530
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez Niusia22 Pokaż wiadomość
I pomaga ta masc?
ja nie mam aż takich dużych otarć ale moja koleżanka miała i mówiła że maść bardzo szybko zagoiła, niestety blizny pozostały, ale bardzo szybko goi i pomaga w bólu
anja415 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-08, 16:07   #386
Malwina_89
Zakorzenienie
 
Avatar Malwina_89
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: okolice Częstochowy/Opole
Wiadomości: 8 037
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Solcoseryl stosuje się głównie po ekstrakcjach, ja używałam go po chirurgicznych usuwaniach ósemek. Rana goi się dość długo a ta maść zatyka dobrze wszelkie dziury i nie pozwala dostać się tam jedzeniu, przez co rana goi się szybciej no i zawiera ona ten bezbiałkowy dializat z krwi cieląt, on też ma w sobie jakieś super ekstra działanie przyspieszające gojenie.
__________________
Była aparatka

Mój zakątek czytelniczy
02.12.2012 r.
52/2013
75/2014
7/2015
Malwina_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-08, 21:03   #387
anja415
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 530
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez Malwina_89 Pokaż wiadomość
Solcoseryl stosuje się głównie po ekstrakcjach, ja używałam go po chirurgicznych usuwaniach ósemek. Rana goi się dość długo a ta maść zatyka dobrze wszelkie dziury i nie pozwala dostać się tam jedzeniu, przez co rana goi się szybciej no i zawiera ona ten bezbiałkowy dializat z krwi cieląt, on też ma w sobie jakieś super ekstra działanie przyspieszające gojenie.
moja orto mówiła że bardzo dobrze działa na rany powstałe po aparacie, jak ja już przetestuje tą maść to dam znać
anja415 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-08, 22:02   #388
Malwina_89
Zakorzenienie
 
Avatar Malwina_89
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: okolice Częstochowy/Opole
Wiadomości: 8 037
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez anja415 Pokaż wiadomość
moja orto mówiła że bardzo dobrze działa na rany powstałe po aparacie, jak ja już przetestuje tą maść to dam znać
na pewno pomaga, skoro działa na dziury po usuniętych ósemkach tylko na inne miejsce, niż dziąsło, ciężko jest zaaplikować tę maść, bo próbowałam ją stosować również na otarcia od wewnętrznej strony warg czy policzków - kontakt ze śliną powoduje, że staje się ona bardzo śliska i jak od samego początku nie umieścisz jej tam, gdzie byś chciała, to później ciężko jest ją przemieścić ;/
__________________
Była aparatka

Mój zakątek czytelniczy
02.12.2012 r.
52/2013
75/2014
7/2015
Malwina_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 09:52   #389
ariana77
Raczkowanie
 
Avatar ariana77
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 247
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez Niusia22 Pokaż wiadomość
Ja mialam robione zdjecia na pierwszej wizycie, i na drugiej przed wyrwaniem zeba, nastepnym razem jak wyrywalam kolejnego zeba to nie bylo juz potrzeby robienie jeszcze jednego zdjecia. Narazie tylko tyle moge powiedziec

Niusia
dzięki za info. Jednak trochę poszukałam jakie teraz sa aparaty i mam wątpliowsci , czy jednak nie założyć takiej nowości - zapomniałam jak to isę naztwa - takie przeźroczyste szyny/nakładki które się nakład a na zęby co tydzięń jest inna - nie wiem tylko czy to prawda co piszą, że sa prawie neiwidcozne, i szybiej korygują wady niż inne, iwem ze na pewno nie nadają sięna kazda wadę ( tylko na lżejsze - ja nie mam dużej wady) mam tylko jedynki jedna zachodzi lekko na drugą, resztę przeboleję) no i niestety są driżesze? czy wy rzed zakupem tego aparatu samoligaturyjącego zastanawialiście się nad tym bezbarwnym zdejmowanym ( można go ponoć zdjać do jedzienia i umycia)
ariana77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 10:36   #390
Niusia22
Zadomowienie
 
Avatar Niusia22
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 1 221
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Ariana ja nie slyszalam o czyms takim. Wyciagane aparaty sa dla dzieci a czy teraz sa jakies tez dla doroslych to nie wiem. Ja juz mam zalozony od soboty metalowy damon Q i nie jest zle ma mniejsze zameczki i nie jest az tak strasznie duzy (czasamia mi sie wydaje ze dodaje uroku ) a tak jeszcze odnosnie robienia zdjec to przy zakladaniu juz ich nie robia.
Niusia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-14 12:41:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:00.