Visanne = walka z endometriozą - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-31, 14:57   #481
lauretta1979
Raczkowanie
 
Avatar lauretta1979
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Deutschland
Wiadomości: 136
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

Cytat:
Napisane przez aga779 Pokaż wiadomość
A mi lekarz kazał brać 8 opakowań a potem zobaczymy,nie wiem dla czego tak zdecydował mam I stopień endo.na jelitach więc na usg nie wychodzi.Najbardziej denerwują mnie zmiany nastroju wszystko mnie wkurza,chodzę jak bomba zegarowa i po kontach płaczę już sama ze sobą nie wytrzymuję a co dopiero mąż i dzieci ;(
no tak ...zmiany nastroju są okropne ..u mnie to teraz główny a raczej jedyny skutek uboczny i to tak dający w kość że oszaleć idzie!!
Czasami czuję się jak wariatka.A jeszcze facet w tych moich "atakach" patrzy na mnie jak na kobitę niespełna rozumu...wie że mam te swoje napady po Visanne ale pewnie też już ledwo daje ze mną rade.Czasem mnie samą nawet śmieszy moje zachowanie i te moje "głupio-mądre" tłumaczenia w czasie drak z ukochanym-dlaczego się np.wkurzyłam itp...!No ręce opadają!haha
__________________
nadzieja istnieje zawsze... do ostatniej chwili... ?
lauretta1979 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-31, 19:48   #482
Mixi89
Raczkowanie
 
Avatar Mixi89
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 324
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

Cytat:
Napisane przez szywia Pokaż wiadomość
Kochana przede wszystkim więcej wiary w siebie, w to że wszystko z czasem się ułoży, wiem że ze mnie marna pocieszycielka, ponieważ ja już mam swoją pociechę, ale wspomnę to jeszcze raz... mi udało się zajść w ciąże mają endo także jest szansa dla każdej z Was, ja podczas pierwszych tygodni ciąży miałam laparoskopie na torbiel endometrialną i usunęli mi wtedy cały jajnik, dzieciątko donosiłam do końca.Obecnie jestem w trakcie szóstego opakowania Visanne, po drugiej laparoskopi, gdzie pozostało mi zaledwie 3/4 prawego jajnika, lewego już nie mam od kilku lat, a lekarz się mnie pyta czy będę starała się o dziecko...mając tylko niecały jeden jajnik, ciąża również jest możliwa, ale wymaga cierpliwości,także i Ty postaraj się być bardziej cierpliwa, nie daj się endometriozie, staraj się nie myśleć o niej, oczyść swój organizm ze złych wibracji.Pozytywne myślenie to podstawa w walce z endo...wiem że o to ciężko, bo przeważnie nasze głowy są przepełnione tym co złe, tym z czym nie dajemy sobie rady...ale uwierz mi nie warto...do niedawna byłam zawziętą pesymistką, wszystko widziałam w ciemnych kolorach, dzisiaj się już to zmieniło, nie mówię że nie miewam gorszych dni, ale staram się je zwalczać na różne sposoby.Kiedy jest mi źle myślę o tym co lubię i staram się to realizować w miarę możliwości, nie zadręczam się czarnymi myślami bo to mi nic nie da...a tylko może zawszkodzić...Głowa do góry...będzie dobrze...
Dzięki za słowa otuchy, to bardzo ważne dla mnie. Wiem, że są kobiety, które zachodzą w ciążę mając torbiele, ale boje się, że to tylko wyjątki. A ja jestem dziwnym przypadkiem chyba, lekarz gdy zobaczył, że po miesiącu od zabiegu mam już duże torbiele wgapiał się w monitor jakby pierwszy raz go widział.
Wiem, że powinnam wyluzować, ale ile można czekać, każdy miesiąc to czas wyczekiwania, gdy dostaje miesiączkę staram się tylko zachować spokój i nic więcej, kolejny czas to zwijanie się z bólu, zwalnianie z pracy i uciekanie z wykładów. Nikt nawet nie rozumie, że @ potrafi tak dać w kość. Mam wrażenie, że tylko tutaj dziewczyny wiecie co każda z nas czuje tak naprawdę w środku. Żadna nasza koleżanka nie potrafi lepiej pomóc niż Wy tutaj.

Kiedy się wszystkie przeniesiemy na fora dla kobiet z dużymi brzuszkami???
Mixi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 08:43   #483
kilianna
Zakorzenienie
 
Avatar kilianna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 023
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

Cytat:
Napisane przez Kelle1986 Pokaż wiadomość
emka sthlm - dzięki za odpowiedź, wychodzi na to ja też będę musiała się leczyć w Polsce...

Byłam tydzień temu u mojej pani dr która pocieszyła mnie że najważniejsze to nie przejmować się za bardzo, przyjmować leki i wyluzować. Mówiła, że miała pod opieką wiele kobiet z endometriozą w ciąży. Po tej wizycie faktycznie przestałam się przejmować, jestem pesymistką ale z tym trzeba walczyć bo umysł i ciało to jedność, pozytywne nastawienie jest kluczem do wyzdrowienia

Mam do Was jeszcze pytanie dziewczyny, czy któraś z Was opalała się podczas stosowania Visanne, czy to jest bezpieczne? Czy także mogą wystąpić plamy, przebarwienia (jak po antykoncepcyjnych)? Pytam bo wybieram się za miesiąc na wakacje.. czy wysokie filtry wystarczą?
ja uzywam filtrów 50+, bo kiedy ich nie używalam, wyskoczyły mi paskudne plamy i nie chcą w ogole znikać. NIe wiem,czy to wina visanne, ale wolę teraż używać filtrów.


szywia, bardzo się cieszę, że udało się donosić ciążę, pewnie bardzo się bałaś mając operację w czasie ciąży.
Cytat:
Napisane przez Mixi89 Pokaż wiadomość
Dzięki za słowa otuchy, to bardzo ważne dla mnie. Wiem, że są kobiety, które zachodzą w ciążę mając torbiele, ale boje się, że to tylko wyjątki. A ja jestem dziwnym przypadkiem chyba, lekarz gdy zobaczył, że po miesiącu od zabiegu mam już duże torbiele wgapiał się w monitor jakby pierwszy raz go widział.
Wiem, że powinnam wyluzować, ale ile można czekać, każdy miesiąc to czas wyczekiwania, gdy dostaje miesiączkę staram się tylko zachować spokój i nic więcej, kolejny czas to zwijanie się z bólu, zwalnianie z pracy i uciekanie z wykładów. Nikt nawet nie rozumie, że @ potrafi tak dać w kość. Mam wrażenie, że tylko tutaj dziewczyny wiecie co każda z nas czuje tak naprawdę w środku. Żadna nasza koleżanka nie potrafi lepiej pomóc niż Wy tutaj.

Kiedy się wszystkie przeniesiemy na fora dla kobiet z dużymi brzuszkami???
po operacji zrobiły się duże torbiele? a brałaś jakieś leki? po operacji powinno się brać przez jakiś czas leki wybijające ogniska endo (danazol, visanne, zoladex), żeby nie powstały torbiele.

na pewno niebawem wszystkie trafimy na tamto forum wierzę w to
kilianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 12:49   #484
KAJA2872
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 35
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

Witam, w czerwcu skonczylam leczenie vissane i po miesiacu dostalam miesiaczke, dzis mialam kontrole i mam totalnego dola bo wykryl na lewym jajniku a w sumie jego pewnej czesci torbiel 46,6mm i odrazu skierował mnie do lekarza ktory mnie operował, bo stwierdził ze trzeba bedzie usunac caly jajnik do konca.
Wizyte mam na piatek ale czarno to widze ((
KAJA2872 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 13:04   #485
kilianna
Zakorzenienie
 
Avatar kilianna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 023
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

Cytat:
Napisane przez KAJA2872 Pokaż wiadomość
Witam, w czerwcu skonczylam leczenie vissane i po miesiacu dostalam miesiaczke, dzis mialam kontrole i mam totalnego dola bo wykryl na lewym jajniku a w sumie jego pewnej czesci torbiel 46,6mm i odrazu skierował mnie do lekarza ktory mnie operował, bo stwierdził ze trzeba bedzie usunac caly jajnik do konca.
Wizyte mam na piatek ale czarno to widze ((
ojej a przed leczeniem visanne jak dużą torbiel miałaś?

podziel się z nami info, jak po piątkowej wizycie. Trzymam kciuki.

P.s. Taka ciekawostka - słyszałam, że m.in. Baby Spice Girl ma endometriozę (ta blondyna) i urodziła 2 dzieci, chora na to dziadostwo jest również Susan Sarandon, która bardzo walczy o odpowiednie leczenie endopacjentek

Edytowane przez kilianna
Czas edycji: 2011-08-01 o 13:06
kilianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 13:51   #486
KAJA2872
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 35
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

W zeszłym roku stwierdzono 2 torbiele jeden ok., 3cm drugi ok.,5cm.
W grudniu mialam laparoskopie ale w trakcie zabiegu okazało sie ze musi być laparotomia i usuneli dodatkowo kawalek lewego jajnika.
I teraz znowu to paskuctwo wróciło, a miałam nadzieje ze odpuści
Napisze w piątek po wizycie.
pozdrawiam
KAJA2872 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 15:09   #487
ando100
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 6
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

witam dziewczyny.Długo podczytywałam ten wątek,postanowiłam dołączyć..1 września miałam laparoskopie ,usunięto ogniska endo - uwolniono jelita które były pozarastane. od 1 wrzesnia do czerwca bylam trzymana na Logest bez przerw żadnych na miesiączkę..nie pomogło jestem w połowie drugiego opakowania Visanne.na początku 1 była miesiączka teraz się nie pojawia już..
martwię się troszkę że jej nie ma..
dokuczają mi skutki uboczne..w nocy kilkakrotnie muszę się przebierać pocę się i mam drgawki z zimna na przemian...
ando100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-01, 15:28   #488
ando100
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 6
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

witam

---------- Dopisano o 16:28 ---------- Poprzedni post napisano o 16:23 ----------

witam. od dawna podczytuje wasz wątek postanowiłam dołączyć.1 wrześnie miałam laparoskopie usunięto ogniska endo - uwolniono jelita z zrostów.od czasu zabiegu byłam do czerwca trzymana na logest bez przerwy na okres.nie pomogło.jestem w polowie drugiego opakowania visanne.przy 1 pojawiła sie miesiączka i była jedynie wtedy..troszkę mnie marwti brak miesiączki..
walcze z tą choroba sporo lat..
mam 4 letniego synka..
ando100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 15:31   #489
kilianna
Zakorzenienie
 
Avatar kilianna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 023
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

Cytat:
Napisane przez KAJA2872 Pokaż wiadomość
W zeszłym roku stwierdzono 2 torbiele jeden ok., 3cm drugi ok.,5cm.
W grudniu mialam laparoskopie ale w trakcie zabiegu okazało sie ze musi być laparotomia i usuneli dodatkowo kawalek lewego jajnika.
I teraz znowu to paskuctwo wróciło, a miałam nadzieje ze odpuści
Napisze w piątek po wizycie.
pozdrawiam
rozumiem, czyli visanne mialas zalecone po operacji, tak?
Bardzo Ci współczuję, a ile masz lat jeśli można wiedzieć?
kilianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 15:33   #490
ando100
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 6
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

starania o synka trwały rok czasu - nie wiedziałam nawet wówczas na co jestem chora..mimo kilku pobytów w szpitalu przed ciążą z silnymi bólami podbrzusza i wielu innych objawów..
zaszłam w ciąże dopiero po porodzie było wielkie buuuumm gdy dostałam po jakimś czasie miesiączkę...lekarze zdziwieni że przeszłam ciąże i doszło do zapłodnienia ..przy takim stanie...synek urodził się jako wcześniak - ale ma już 4 lata!więc nie martwcie się są duże szanse
ando100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 16:05   #491
szywia
Raczkowanie
 
Avatar szywia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: woj.łódzkie
Wiadomości: 57
Smile Dot.: Visanne = walka z endometriozą

Cytat:
Napisane przez ando100 Pokaż wiadomość
witam

---------- Dopisano o 16:28 ---------- Poprzedni post napisano o 16:23 ----------

witam. od dawna podczytuje wasz wątek postanowiłam dołączyć.1 wrześnie miałam laparoskopie usunięto ogniska endo - uwolniono jelita z zrostów.od czasu zabiegu byłam do czerwca trzymana na logest bez przerwy na okres.nie pomogło.jestem w polowie drugiego opakowania visanne.przy 1 pojawiła sie miesiączka i była jedynie wtedy..troszkę mnie marwti brak miesiączki..
walcze z tą choroba sporo lat..
mam 4 letniego synka..
Witaj brak miesiączki przy stosowaniu Visanne to normalne...ja również miałam plamienia przy pierwszym opakowaniu, teraz jestem przy szóstym i nic...ale tak ma być...nie zapominajmy że endometrioza rozwija się podczas miesiączki...także jej brak wpływa tylko korzystnie na nasze leczenie...Pozdrawiam
szywia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-01, 16:12   #492
ando100
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 6
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

mi zalecono 3 miesiące kuracji visanne ,czytam że co niektórym dużo więcej! zastanawiam się od czego jest to zależne..
czy macie też suchość pochwy?
i bolesne stosunki?
ando100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 16:42   #493
KAJA2872
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 35
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

Cytat:
Napisane przez kilianna Pokaż wiadomość
rozumiem, czyli visanne mialas zalecone po operacji, tak?
Bardzo Ci współczuję, a ile masz lat jeśli można wiedzieć?

Tak, zapisane miałam po operacji bo przed nie było szansy na rezultaty. Mam 27 lat.
KAJA2872 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 17:48   #494
emka sthlm
Przyczajenie
 
Avatar emka sthlm
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Sverige&Polska
Wiadomości: 28
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

a czy mialaś operację? jeśli tak - co lekarze u Ciebie zobaczyli? Mialas jakies zrosty, ogniska endo, czy tylko torbiele?

kurcze w Szwecji takie olewanie? Zdziwiłam się...

A wiec ja mialam operacje w grudniu.Plany byly na laparoskopie a pozniej stwierdzili,ze pociachaja mnie poziomo-a wiec laparotomia.
Usuniete liczne ogniska endo,2 torbiele,jajowod i jajnik obrosniety zrostami.Ogolnie niezbyt sympatycznie!A caly czas licze an to,ze bedzie dobrze i,ze juz niedlugo dowiem sie,ze mozemy dzialac..

Co do Szwecji- to moze nie olewanie tylko oni podchodza z wielkim luzem do wszystkiego.Nie faszeruja sie lekami ani antybiotykami.Ja jednak wychowalam sie w Poslce i moze dlatego chce wszystko zalatwic od razu.W Szwecji musze czekac a w Polsce-moge robic wszystko troche szybciej.
__________________
Don't worry be happy
emka sthlm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 17:49   #495
ania5134
Raczkowanie
 
Avatar ania5134
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 108
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

Cytat:
Napisane przez KAJA2872 Pokaż wiadomość
Witam, w czerwcu skonczylam leczenie vissane i po miesiacu dostalam miesiaczke, dzis mialam kontrole i mam totalnego dola bo wykryl na lewym jajniku a w sumie jego pewnej czesci torbiel 46,6mm i odrazu skierował mnie do lekarza ktory mnie operował, bo stwierdził ze trzeba bedzie usunac caly jajnik do konca.
Wizyte mam na piatek ale czarno to widze ((
Kaja nie przejmuj się na wyrost, dla pocieszenia Ci powiem że ja też w tamtym roku miałam laparoskopię i byłam leczona 6 m-cy Visanne, ale podczas brania ostatniego opakowania zaczął boleć mnie jajnik, okazało się że pojawił się torbiel który znikł po miesiączce. Kochana nie przejmuj się takie torbiele to też może być objaw uboczny Visanne, natomiast te torbiele są najczęściej torbielami czynnościowymi, czasami mogą być wypełnione krwią i lekarz może pomylić ją z torbielą endo. A lekarz który powiadomił Cię o obecności torbieli stwierdził jakiego to rodzaju torbiel? Radzę odczekać trochę, u mnie ładnie torbiel się wchłonęła. Nie denerwuj się na zapas, dobrze radzę
ania5134 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 17:50   #496
emka sthlm
Przyczajenie
 
Avatar emka sthlm
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Sverige&Polska
Wiadomości: 28
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

Cytat:
Napisane przez KAJA2872 Pokaż wiadomość
W zeszłym roku stwierdzono 2 torbiele jeden ok., 3cm drugi ok.,5cm.
W grudniu mialam laparoskopie ale w trakcie zabiegu okazało sie ze musi być laparotomia i usuneli dodatkowo kawalek lewego jajnika.
I teraz znowu to paskuctwo wróciło, a miałam nadzieje ze odpuści
Napisze w piątek po wizycie.
pozdrawiam
Kurcze!Jakze paskunda jest endometrioza!Jestem w podobnej sytuacji co Ty.Podobnie wszystko wygladalo ...przed i po ..teraz czeka mnie wizyta kontrolna... Ehhh ...Mam nadzieje,ze Nam wszystkim kiedys odpusci ta diablica!!!

Pozdrowienia dla Was wszystkich!
__________________
Don't worry be happy
emka sthlm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 18:22   #497
ando100
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 6
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

ja miałam pozarastane jelita do tego stopnia że nie były drożne..
a do tego po kolanoskopii okazało się że jelito grube jest całe pozajmowane..tak więc endo zatakowało mi jelita..lewa nerka ma powiększone kielichy już jest nieprawidłowa też została zatakowana i przewlekłe stany zapalne pechęrza (mocz z krwią) ..czy któraś z was ma też te organy pozajmowane?bo w sumie najwięcej tutaj u was piszecie o jajnikach.ja jajniki o dziwo mam czyste.
ando100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 19:21   #498
elisa1983
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

Hej,
ja też jestem w takiej sytuacji. Miałam małe torbiele przed laparoskopią, a teraz mam jakieś przestrzenie płynowe dwa razy większe. Powiedziano mi, że nie jest to zmiana wywołana endometriozą. Mam odczekać do okresu i iść na ponowne USG. Mam nadzieję, że się to wchłonie. Dam wam oczywiście znać. Trzymajcie się i grunt to pozytywne myślenie
elisa1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 19:40   #499
KAJA2872
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 35
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

To stwierdził mój ginekolog ale nie określił rodzaju torbieli dlatego od razu skierował mnie do ginekologa który mnie operował i on ma zadecydować co będziemy robić dalej.
Tak więc czekam z niecierpliwością na piątek.
Dzięki dziewczyny za słowa otuchy i pozdrawiam.
KAJA2872 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-01, 20:26   #500
Mixi89
Raczkowanie
 
Avatar Mixi89
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 324
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

Cytat:
Napisane przez kilianna Pokaż wiadomość
ja uzywam filtrów 50+, bo kiedy ich nie używalam, wyskoczyły mi paskudne plamy i nie chcą w ogole znikać. NIe wiem,czy to wina visanne, ale wolę teraż używać filtrów.


szywia, bardzo się cieszę, że udało się donosić ciążę, pewnie bardzo się bałaś mając operację w czasie ciąży.

po operacji zrobiły się duże torbiele? a brałaś jakieś leki? po operacji powinno się brać przez jakiś czas leki wybijające ogniska endo (danazol, visanne, zoladex), żeby nie powstały torbiele.

na pewno niebawem wszystkie trafimy na tamto forum wierzę w to
Wiem, że po operacjach powinno leczyć się jakimiś tabletkami. Miałam zabieg-punkcję i po nim poszłam po receptę by zacząć brać Visanne, ale już wtedy wszystko zaczęło się od nowa. One odrosły po prostu natychmiastowo. Lekarz już mnie na urlop nawet przymusił, bym wyjechała nad morze, zmieniła klimat, ale to też nic nie dało.
Chcąc nie chcą z dnia na dzień torbiele rosną, a ja staje się coraz bardziej bezpłodna... Czy może być coś gorszego?
Mixi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 21:01   #501
Mixi89
Raczkowanie
 
Avatar Mixi89
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 324
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

Cytat:
Napisane przez kilianna Pokaż wiadomość
ja uzywam filtrów 50+, bo kiedy ich nie używalam, wyskoczyły mi paskudne plamy i nie chcą w ogole znikać. NIe wiem,czy to wina visanne, ale wolę teraż używać filtrów.


szywia, bardzo się cieszę, że udało się donosić ciążę, pewnie bardzo się bałaś mając operację w czasie ciąży.

po operacji zrobiły się duże torbiele? a brałaś jakieś leki? po operacji powinno się brać przez jakiś czas leki wybijające ogniska endo (danazol, visanne, zoladex), żeby nie powstały torbiele.

na pewno niebawem wszystkie trafimy na tamto forum wierzę w to
Jak pisałam wcześniej, po punkcji poszłam po receptę by zacząć brać Visanne ale torbiele już się wtedy odnowiły niestety, kółko się zamyka. Już nawet lekarz wysłał mnie na urlop nad morze, bym zmieniła klimat, odpoczęła ale to też nie pomogło. Teraz mam laparotomię przesuniętą o tydzień z powodu miesiączki, po tej operacji mam zacząć brać Visanne. By tylko nie było tak jak ostatnio...
Mixi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 21:05   #502
szywia
Raczkowanie
 
Avatar szywia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: woj.łódzkie
Wiadomości: 57
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

A ja zaczynam się bać bo coraz częściej piszecie o jakichś płynach pod koniec leczenia ja też niedługo kończę 6 miesięczną kurację Visanne i jedną wizyte mam 8 sierpnia a drugą 11 u dwóch lekarzy, aż boję się pomyśleć co będzie bo od jakiegoś czasu bobolewa mnie jajnik, ale staram się nie dopuszczać do siebie niczego złego...Pozdrawiam
szywia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 21:15   #503
Mixi89
Raczkowanie
 
Avatar Mixi89
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 324
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

Kilianna Jak wcześniej wspomniałam po punkcji poszłam do mojego lekarza po receptę na Visanne, wtedy okazało się, że torbiele już są z powrotem, odrosły niestety natychmiastowo. Lekarz wysyłał mnie nawet na urlop, bym zmieniła klimat, odetchnęła ale to nie pomogło na torbiele również. W tej chwili mam przesuniętą laparotomię(oraz przy okazji sprawdzenie drożności jajowodów) o tydzień z powodu miesiączki, po tej operacji mam zacząć brać Visanne, mam tylko nadzieję, że nie będzie jak ostatnio, że połykając pierwszą tabletką torbieli wtedy nie będzie...
Mixi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-02, 08:27   #504
kilianna
Zakorzenienie
 
Avatar kilianna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 023
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

Cytat:
Napisane przez ando100 Pokaż wiadomość
ja miałam pozarastane jelita do tego stopnia że nie były drożne..
a do tego po kolanoskopii okazało się że jelito grube jest całe pozajmowane..tak więc endo zatakowało mi jelita..lewa nerka ma powiększone kielichy już jest nieprawidłowa też została zatakowana i przewlekłe stany zapalne pechęrza (mocz z krwią) ..czy któraś z was ma też te organy pozajmowane?bo w sumie najwięcej tutaj u was piszecie o jajnikach.ja jajniki o dziwo mam czyste.
i niech tylko ktoś mi powie,że endometrioza nie jest groźną chorobą przerażające, jak to dziadostwo potrafi się rozplęgnąć!!! a uwalniane jelita mialaś podczas operacji przez ginekologa? Czy to musiał no nie wiem... chirurg robić, czy inny lekarz?
kilianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-02, 19:00   #505
LadyCurly
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 70
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

jestem w polowie 4 op. Visanne i do tej pory nie miałam żadnych problemów, ale teraz pojawiły się problemy z owłosieniem włoski szybko rosną, są ciemniejsze i grube niż były dawniej i do tej pory tak nie miałam czy ktoraś z Was też tak miała ?
__________________
LadyCurly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 11:38   #506
ando100
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 6
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

było kilku lekarzy przy operacji i zostałam przecięta w 3 miejscach- jelita się pozrastały..uwolnili je ale od 4 miesiecy na nowo..dlatego wprowadzili mi visanne i ma byc poprawa- ale jakoś nie raz opadam z sił w wiarę że będzie lepiej.
ando100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 11:48   #507
Kara85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 16
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

Hej, pisałam już jakiś czas temu o mojej torbieli 3x4cm na lewym jajniku która po 28dniach stosowania visanne zmalała do 1,6x2,2cm, teraz jestem po prawie 3 opakowaniach leku i jeszcze troche a zwariuje skutki uboczne tego leku które u mnie wystepują to zmienność nastroju głównie z wkurzenia na płacz gdy tylko pomysle o torbielu zamiast cieszyc sie ze torbiel sie zmniejszyła i jest cieńsza to ja wmawiam sobie ze jak jutro pójde do ginekologa aby zobaczyć co tam po kolejnych 2 opakowaniach to bedzie wieksza albo cos innego jeszcze bedzie, masakra i drugi skutek uboczny to suchosc pochwy juz nie wiem co na to poradzic odechciewa sie i czuje od paru dni ze chyba przeziębiłam pęcherz może to jakieś zapalenie od tej suchości? ale powoli mi to przeziębienie chyba przechodzi chociaż nadal czuje delikatne parcie na mocz.
Kara85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 15:50   #508
ania5134
Raczkowanie
 
Avatar ania5134
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 108
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

Cytat:
Napisane przez Kara85 Pokaż wiadomość
Hej, pisałam już jakiś czas temu o mojej torbieli 3x4cm na lewym jajniku która po 28dniach stosowania visanne zmalała do 1,6x2,2cm, teraz jestem po prawie 3 opakowaniach leku i jeszcze troche a zwariuje skutki uboczne tego leku które u mnie wystepują to zmienność nastroju głównie z wkurzenia na płacz gdy tylko pomysle o torbielu zamiast cieszyc sie ze torbiel sie zmniejszyła i jest cieńsza to ja wmawiam sobie ze jak jutro pójde do ginekologa aby zobaczyć co tam po kolejnych 2 opakowaniach to bedzie wieksza albo cos innego jeszcze bedzie, masakra i drugi skutek uboczny to suchosc pochwy juz nie wiem co na to poradzic odechciewa sie i czuje od paru dni ze chyba przeziębiłam pęcherz może to jakieś zapalenie od tej suchości? ale powoli mi to przeziębienie chyba przechodzi chociaż nadal czuje delikatne parcie na mocz.
Nie przejmuj się ja przed każdą wizytą zaliczałam deprechę a przed wejściem do gabinetu serce tak mi waliło że myślałam że zaraz się wykończę oczywiście ze stresu że podczas usg usłyszę złe wieści, na szczęście okazało się że jest inaczej. A na suchość polecam feminum active gel-może być stosowany jako gel intymny aby zniwelować tarcie albo jako probiotyk bo zawiera dodatkowo kwas mlekowy.
ania5134 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 06:34   #509
gosiaizbyszek
Raczkowanie
 
Avatar gosiaizbyszek
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Gorlice
Wiadomości: 308
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

Cześć dziewczyny!
Nie wiem czy mnie pamiętacie, udzielałam się na poczatku tego wątku. Chciałam przekazać Wam wiadomość "ku pokrzepieniu serc", żebyście się nie poddawały w walce z chorobą. W grudniu 2010r. miałam laparoskopowo usuwaną torbiel endometrialną na lewym jajniku, okazało się że ogniska są też rozsiane w jamie brzusznej. Po operacji miałam 3 miesięczną kuracje Visanne. Nie staraliśmy się z mężem o dziecko, bo dopiero w zimie planujemy przeprowadzkę do nowego domu. Zaczęliśmy starania w lipcu, i udało się!!! Wczoraj zobaczyłam II kreski
Udało się w I cyklu starań
wiadomo, to początek ciąży więc wszystko może się zdarzyć ale fakt jest faktem: chorując na endometriozę można zajść w ciążę
Pozdrawiam Was serdecznie i proszę o kciuki za spokojne 9 miesięcy
__________________
16.10.2008r. - Adaś
05.04.2012r. - Piotruś


gosiaizbyszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 09:58   #510
kilianna
Zakorzenienie
 
Avatar kilianna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 023
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

Cytat:
Napisane przez gosiaizbyszek Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!
Nie wiem czy mnie pamiętacie, udzielałam się na poczatku tego wątku. Chciałam przekazać Wam wiadomość "ku pokrzepieniu serc", żebyście się nie poddawały w walce z chorobą. W grudniu 2010r. miałam laparoskopowo usuwaną torbiel endometrialną na lewym jajniku, okazało się że ogniska są też rozsiane w jamie brzusznej. Po operacji miałam 3 miesięczną kuracje Visanne. Nie staraliśmy się z mężem o dziecko, bo dopiero w zimie planujemy przeprowadzkę do nowego domu. Zaczęliśmy starania w lipcu, i udało się!!! Wczoraj zobaczyłam II kreski
Udało się w I cyklu starań
wiadomo, to początek ciąży więc wszystko może się zdarzyć ale fakt jest faktem: chorując na endometriozę można zajść w ciążę
Pozdrawiam Was serdecznie i proszę o kciuki za spokojne 9 miesięcy
Gosiu, serdeczne gratulacje!!!! Trzymam kciuki za Ciebie i za maleństwo, mam nadzieję, że wszystko będzie ok i dołączysz do grona zadowolonych mam. Odzywaj się mimo wszystko na naszym wątku, by pocieszać dziewczyny, które się starają
kilianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-11 09:20:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:56.