Nasze Codzienne Jadłospisy XV - Strona 47 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-08-12, 08:45   #1381
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
de volaya ze szpinakiem
to jakieś kotlety ?
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-12, 09:33   #1382
Lilllu
Zadomowienie
 
Avatar Lilllu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 928
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
to jakieś kotlety ?

Jadłam to u kuzynki, więc dokładnego przepisu nie znam
Jest to pierś z kurczaka pokrojona na cienkie plasterki. Na to położony plasterek sera żółtego i szpinak (nie wiem w jakiej postaci, bo czuć było jeszcze odrobinę czosnku). Zawijamy! doprawiamy pieprzem i majerankiem chyba. Smażymy bez panierki. Jak dokładnie się dowiem to dam znać
Lilllu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-12, 09:37   #1383
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez Lilllu Pokaż wiadomość
Jadłam to u kuzynki, więc dokładnego przepisu nie znam
Jest to pierś z kurczaka pokrojona na cienkie plasterki. Na to położony plasterek sera żółtego i szpinak (nie wiem w jakiej postaci, bo czuć było jeszcze odrobinę czosnku). Zawijamy! doprawiamy pieprzem i majerankiem chyba. Smażymy bez panierki. Jak dokładnie się dowiem to dam znać
Aha Wszytko jasne
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-12, 09:56   #1384
GreenBalance
Raczkowanie
 
Avatar GreenBalance
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 469
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
zamulam przed komputerem...

u [pomidorowo^^]
1. owsianka [platki owsiane, otręby pszenne&owsiane] na mleku z maslem orzechowym i prazonymi platkami migdalowymi
2. jablko, parę śliwek, jogurt naturalny 200 g?
3. zupa z bialym ryzem, z warzywami (taki bulion czy coś ), dwie ogromne kromki wieloziarnistego chleba z serkiem wiejskim, wedlina drobiowa i serem zoltym
4. zupa krem z pomidorów, oliwek, papryki, cebuli itd. , pierś z kurczaka z grilla na bardzo ostro z kalafiorem i bulka tarta z maslem
5. kromka wieloziarniaka z masłem orzechowym [*home made], kawa zbożowa na mleku
+ duzo soku pomidorowego wpadlo w pierwszej polowie dnia
Fajnie - smacznie, zdrowo & na luzie.
Muszę spróbować soku pomidorowego ^^
__________________
Every day is a chance...
GreenBalance jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-12, 10:53   #1385
ohmonique
Rozeznanie
 
Avatar ohmonique
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 794
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

R

Śniadanie: 2 kromki chleba razowego, sałata lodowa, 2 plasterki polędwicy, ogórek, papryka; porcja surówki (biała kapusta, ogórek, marchew, papryka, kukurydza); herbata zielona;

II śniadanie: kromka chleba, serek wiejski, sałata, papryka; nektarynka; i jedna marchewka;

Obiad: talerz zupy zalewajki; pół wędzonej ryby z surówkami z białej i czerwonej kapusty;

Podwieczorek: twarożek domowy naturalny z orzechami nerkowca, laskowymi i płatkami migdałów;

Kolacja: jajecznica z dwóch jajek na łyżeczce masła, cały pomidor z sałatą i cebulką; herbata zielona;
__________________
Bez słodyczy od 25.08.2015r.

Myśli się materializują!
ohmonique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-12, 11:43   #1386
mickey_mouse
Raczkowanie
 
Avatar mickey_mouse
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 192
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez ohmonique Pokaż wiadomość
R

Śniadanie: 2 kromki chleba razowego, sałata lodowa, 2 plasterki polędwicy, ogórek, papryka; porcja surówki (biała kapusta, ogórek, marchew, papryka, kukurydza); herbata zielona;

II śniadanie: kromka chleba, serek wiejski, sałata, papryka; nektarynka; i jedna marchewka;

Obiad: talerz zupy zalewajki; pół wędzonej ryby z surówkami z białej i czerwonej kapusty;

Podwieczorek: twarożek domowy naturalny z orzechami nerkowca, laskowymi i płatkami migdałów;

Kolacja: jajecznica z dwóch jajek na łyżeczce masła, cały pomidor z sałatą i cebulką; herbata zielona;

Bardzo mi się podoba, są warzywa, mały owocowy akcent też się pojawia ;-) ogólnie trzymasz się wszystkich zasad zdrowej, prawidłowej redukcji ale może niech ktoś bardziej obeznany się jeszcze wypowie, ja chciałam wyrazić tylko swoją skromną aprobatę



P



Śniadanie: 3 kromki chleba razowego: z masłem orzechowym / masłem, sałatą, 2 plastrami fileta z indyka, pomidorem / masłem, sałatą, plastrem żółtego sera, pomidorem; zielony ogórek

II Śniadanie: taki domowy deser: 100g twarogu półtłustego, 40 ml mleka, łyżka cukru wanilinowego, łyżeczka żelatyny. Na wierzch pokrojona brzoskwinia i maliny, zalane galaretką.

Obiad: Gulasz z piersi kurczaka z marchewką i fasolką szparagową (surowego mięsa ok. 180g) 3 ziemniaki z sosem z gulaszu, surówka z kapusty.

Podwieczorek: banan zmiksowany z malinami i jogurtem naturalnym, garść nerkowców

Kolacja: jajecznica z 2 jaj z pomidorem i szczypiorkiem na maśle, 2 kromki razowca z jajecznicą ^^

+ 2-3 kostki czekolady ritter sport z orzechami macadamia, kalarepa i coś tam warzywnego, czego nie zarejestrowałam zapewne ;]

__________________
Mimo, że zgubiłem się
mimo, że zabrnąłem w mrok
wymieszałem z błotem krew
ocaleję mimo to
mickey_mouse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-12, 12:25   #1387
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez mickey_mouse Pokaż wiadomość
Bardzo mi się podoba, są warzywa, mały owocowy akcent też się pojawia ;-) ogólnie trzymasz się wszystkich zasad zdrowej, prawidłowej redukcji ale może niech ktoś bardziej obeznany się jeszcze wypowie, ja chciałam wyrazić tylko swoją skromną aprobatę



P



Śniadanie: 3 kromki chleba razowego: z masłem orzechowym / masłem, sałatą, 2 plastrami fileta z indyka, pomidorem / masłem, sałatą, plastrem żółtego sera, pomidorem; zielony ogórek

II Śniadanie: taki domowy deser: 100g twarogu półtłustego, 40 ml mleka, łyżka cukru wanilinowego, łyżeczka żelatyny. Na wierzch pokrojona brzoskwinia i maliny, zalane galaretką.

Obiad: Gulasz z piersi kurczaka z marchewką i fasolką szparagową (surowego mięsa ok. 180g) 3 ziemniaki z sosem z gulaszu, surówka z kapusty.

Podwieczorek: banan zmiksowany z malinami i jogurtem naturalnym, garść nerkowców

Kolacja: jajecznica z 2 jaj z pomidorem i szczypiorkiem na maśle, 2 kromki razowca z jajecznicą ^^

+ 2-3 kostki czekolady ritter sport z orzechami macadamia, kalarepa i coś tam warzywnego, czego nie zarejestrowałam zapewne ;]

Mi się podoba. Ja robie sobie takie deserki

1/2 kostki twarogu (kostka 250 gram) mieszam ze słodkim serkiem homogenizowanym i do tego dorzucam migdały, orzechy lub opakowanie mieszanki studenckiej.

Jeśli mieszam z mlekiem dodaje cynamon lub kakao, orzechy lub migdały i jakieś owoce

Też to lubię.
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-12, 13:29   #1388
Nutella_1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 42
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

santos, dlaczego będę miała jojo ?
__________________
To moje zdanie. Nie musisz się z nim zgadzać.

Edytowane przez Nutella_1
Czas edycji: 2011-08-12 o 13:30
Nutella_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-12, 13:31   #1389
Annie1441
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 579
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Mi się podoba. Ja robie sobie takie deserki

1/2 kostki twarogu (kostka 250 gram) mieszam ze słodkim serkiem homogenizowanym i do tego dorzucam migdały, orzechy lub opakowanie mieszanki studenckiej.

Jeśli mieszam z mlekiem dodaje cynamon lub kakao, orzechy lub migdały i jakieś owoce

Też to lubię.
brzmi pysznie!

ja kiedyś robiłam tak: tarta marchewka z jabłkiem, polane serkiem wiejskim, posypane rodzynkami, bananem pokrojonym, słonecznik/orzechy włoskie, posypane kakao gorzkim mmm może brzmi dziwnie ale jest pycha
Annie1441 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-12, 13:42   #1390
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez GreenBalance Pokaż wiadomość
Fajnie - smacznie, zdrowo & na luzie.
Muszę spróbować soku pomidorowego ^^
dzięki! polecam pikantny tymbark

__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-12, 14:05   #1391
kasiekasiek
Zadomowienie
 
Avatar kasiekasiek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 431
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Moje U:

I Śn.: tost (dwie kromki żytniego razowego, trzy cienkie plastry polędwicy, plaster sera żółtego), keczup

II Śn.: kromka żytniego z masłem, schabem pieczonym, pomidorem
ok.6 śliwek, pasek gorzkiej czekolady

Obiad: zupa pieczarkowa z ogromną ilością pieczarek i makaronem

Podw.: 3 muffiny (własnego wypieku, więc jadłam jeszcze gorące ) ze śliwkami, kubek mleka

Kolacja: serek wiejski z wkrojonym małym ogórkiem, 1/2 pomidora, kawałkiem papryki, dwie kromki chleba orkiszowego z masłem

do tego dwie herbaty, woda, szklanka soku pomarańczowego





PS: Nie jestem osobą po ed, jednak mam problemy z @. Nie schudłam (nie licząc ok. 2 kg w ciągu ostatnich trzech lat) nie tyłam, trzymam wagę od lat. Zastanawiam się więc czy powinnam próbować działać na to jakoś dietą, czy pozostaje mi już tylko leczenie hormonalne (któremu byłam poddana przez pewien czas jednak bez rezultatu.) Wyniki hormonów nie są takie, jakie być powinny. Czy więc dieta coś pomoże? Czy może któraś z was była w podobnej sytuacji?
Przepraszam za offtop...
kasiekasiek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-12, 14:30   #1392
Irish lady 28
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 358
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Utrzymanie
  1. grahamka z masłem, sałata, pomidorem, salami, chrzanem, 2 nektarynki
  2. kanapka -pojedyncza, skład jak wyżej
  3. 2 żeberka wędzone na zimno
  4. babski wieczór: 2-3 kawałki pizzy, mnóstwa wina, troszkę orzeszków pikantnych


rzucicie okiem?
Irish lady 28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-12, 14:46   #1393
ohmonique
Rozeznanie
 
Avatar ohmonique
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 794
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez mickey_mouse Pokaż wiadomość
Bardzo mi się podoba, są warzywa, mały owocowy akcent też się pojawia ;-) ogólnie trzymasz się wszystkich zasad zdrowej, prawidłowej redukcji ale może niech ktoś bardziej obeznany się jeszcze wypowie, ja chciałam wyrazić tylko swoją skromną aprobatę

Bardzo mnie cieszy, że wszystko ok, nie chciałbym potem jojo
__________________
Bez słodyczy od 25.08.2015r.

Myśli się materializują!
ohmonique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-12, 14:53   #1394
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Wczorajsze U (trening do maratonu)

Sniadanie:

Placki owsiano-amarantusowe: 2 jajka, kilka lyzek owsianych i kilka amarantusa; na masle
+ 3 lyzki twarogu + 2 lyzki masla czekoladowego gorzkiego (bez cukru)
+ pomarancza
+ kakao mocne gorzkie

Przekaska:
3 tostady (takie wafle kukurydziane z sezamem, 160 kca

Przed treningiem:
1.5 batona amarantusa z czekolada (amarantus + mleczna czekolada)
odzywka bialkowa


40 min truchtu
50 min silowego


Obiad:

piers z kurczaka z rozna, 1/4 awokado, pomidor, kielki
3 tortille niebieskie

porcja galaetki (taki kubeczek)


Kawa + rice crispies bar (90 kcal)


Kolacja :

grejpfrut + kubek mleka z czosnkiem & imbirem (przeziebienie nadciaga) + garsc rodzynek na zagryzienie tego paskudztwa



Ktos oceni:r oza: ??
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-12, 15:01   #1395
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
dzięki! polecam pikantny tymbark

Piłam w butelce i myślałam ze zwymiotuje. to ni dla mnie
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-12, 15:07   #1396
carmen4400
Zadomowienie
 
Avatar carmen4400
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: m.in Poznań
Wiadomości: 1 879
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Piłam w butelce i myślałam ze zwymiotuje. to ni dla mnie
ja uwielbiam ale zawsze pierwszy łyk u mnie to prawie odruch wymiotny, nie wiem czemu tak reaguję..
__________________
carmen4400 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-12, 16:47   #1397
samarableed
Raczkowanie
 
Avatar samarableed
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 98
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez santos Pokaż wiadomość
Wczorajsze U (trening do maratonu)

Sniadanie:

Placki owsiano-amarantusowe: 2 jajka, kilka lyzek owsianych i kilka amarantusa; na masle Słyszałam, że smażenie na maśle jest szkodliwe...
+ 3 lyzki twarogu + 2 lyzki masla czekoladowego gorzkiego (bez cukru)
+ pomarancza
+ kakao mocne gorzkie
Porządne śniadanie to podstawa. Podoba mi się to masło czekoladowe bez cukru. Kakao na mleku?
Nie lubię pomarańczy... ; )
Przekaska:
3 tostady (takie wafle kukurydziane z sezamem, 160 kca No dobrze, rozumiem ; ]

Przed treningiem:
1.5 batona amarantusa z czekolada (amarantus + mleczna czekolada) Wolałabym gorzką, ale gościła już u Ciebie, więc uznam to za urozmaicenie.
odzywka bialkowa


40 min truchtu
50 min silowego


Obiad:

piers z kurczaka z rozna, 1/4 awokado, pomidor, kielki Jest białko, są węgle, warzywa i zdrowe tluszcze. Świetnie!
3 tortille niebieskie

porcja galaetki (taki kubeczek)


Kawa + rice crispies bar (90 kcal) Jest w końcu coś z ryżu ; )


Kolacja :

grejpfrut + kubek mleka z czosnkiem & imbirem (przeziebienie nadciaga) + garsc rodzynek na zagryzienie tego paskudztwa Kolację zmieniłabym drastycznie na coś zupełnie innego. Może jakaś ryba? Widzę, że nieczęsto je jadasz. I koniecznie warzywa.



Ktos oceni:r oza: ??
Wiesz już, że jestem fanką Twoich jadłospisów, chociaż wczorajszy bardziej trafiał w moje gusta. Dodałabym jakieś owoce, bo pomarańcza i grejpfrut to niewiele, przynajmniej dla mnie. Pomimo tego, jest zdrowo i smacznie
__________________
"If you can dream it, you can do it"
~`Walt Disney

'Czy gdyby łzy potrafiły mówić, wytłumaczyłyby ideę smutku?'


samarableed jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-12, 18:17   #1398
aTusiaaXx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 41
GG do aTusiaaXx
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

witam. po bardzo dłuuugim czasie wrzucam swoje jak zwykle zbyt słodkie Utrzymanie:

I. owsianka(5ł. płatków, szklanka mleka, łyżka masła orzechowego i banan), piernik i kawa z mlekiem

II. Jeszcze gorąca! bułka z pestkami dyni z samym masłem(uwielbiam) / z pasztetem pieczonym domowym, pomidorem i szczypiorkiem kubek kakao, mały mars

gruszka

III. minstaj smażony w panierce, kilka ziemniaków z koperkiem i masłem, surówka z kiszonej i jakaś z marchewki,
2 paski bąbolady orzechowej

IV. pucharek lodów kawowych,posypane płatkami migdałów, kawka z mlekiem, kilka kruchych ciastek i winogrona fioletowe też

jakieś owoce

V. 2 kromki razowego z masłem, miska ryby po grecku , surówka z marchewki z obiadu-resztka, chwilę po pasek drożdżowego z masłem / masłem orzechowym i konfiturą wiśniową

później były tradycyjnie lody, tylko orzechowe z 1/2litra, znów kawał piernika babcinego i coby było zdrowiej paluszki z sezamem

zdaję sobie sprawę z tego,że nie jem zdrowo,ale np. wczoraj starałam się hamować, bo mogłabym zjeść więcej...niestety

proszę o ocenkę, rady i pomoc!
aTusiaaXx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-12, 18:59   #1399
moja imaginacja
Zakorzenienie
 
Avatar moja imaginacja
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: De
Wiadomości: 9 061
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez aTusiaaXx Pokaż wiadomość
witam. po bardzo dłuuugim czasie wrzucam swoje jak zwykle zbyt słodkie Utrzymanie:

I. owsianka(5ł. płatków, szklanka mleka, łyżka masła orzechowego i banan), piernik i kawa z mlekiem

II. Jeszcze gorąca! bułka z pestkami dyni z samym masłem(uwielbiam) / z pasztetem pieczonym domowym, pomidorem i szczypiorkiem kubek kakao, mały mars

gruszka

III. minstaj smażony w panierce, kilka ziemniaków z koperkiem i masłem, surówka z kiszonej i jakaś z marchewki,
2 paski bąbolady orzechowej

IV. pucharek lodów kawowych,posypane płatkami migdałów, kawka z mlekiem, kilka kruchych ciastek i winogrona fioletowe też

jakieś owoce

V. 2 kromki razowego z masłem, miska ryby po grecku , surówka z marchewki z obiadu-resztka, chwilę po pasek drożdżowego z masłem / masłem orzechowym i konfiturą wiśniową

później były tradycyjnie lody, tylko orzechowe z 1/2litra, znów kawał piernika babcinego i coby było zdrowiej paluszki z sezamem

zdaję sobie sprawę z tego,że nie jem zdrowo,ale np. wczoraj starałam się hamować, bo mogłabym zjeść więcej...niestety

proszę o ocenkę, rady i pomoc!
nie jest aż tak nie zdrowo; fakt, sporo słodyczy, ale u Ciebie jest to wszystko na równi z innymi, zdrowymi i pełnowartościowymi produktami, także jadłospis na +

Moje U:

1. 1,5 długiej kromki chleba razowego: 1 podpiekana, z serkiem kiri (więcej niż połowa tej "kostki"), serkiem homo naturalnym i pomidorem, większe pół z 4 plastrami tego filecika: http://www.hermar.pl/index.php?akcja=produkty&ido=75 ,ogórkiem i rzodkiewką.
pasek czekolady z karmelizowanymi migdałami(na cukrze trzcinowym), kilka paluszków solonych
2.jakieś dwa ziemniaki z koperkiem, kilka kawalków kurczaka smażonych w niewielkiej ilości panierki i tłuszczu, surówka z pora(por+kilka lyzeczek jogurtu nat), wielki ogórek
3.kiść winogrona jasnego, wafelek typu familijne, 2 krakersy, mini pączek (taki na 2 gryzy)
4.mała kromka chleba słonecznikowego z plastrem szynki jak w śniadaniu, plastrem sera topionego tost i ogórkiem; kilka plastrów kalarepki, 3 plastry szynki łososiowej z indyka

w ciągu dnia jeszcze 2 łyżeczki kakao gorzkiego i ok 50 ml mleka 0,5% i 4? tabletki slodzika-do kawy, 3landrynki bez cukru.

o boże, masakra chyba co? :/...
nie wiem, czy czegoś jeszcze nie było.
moja imaginacja jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-12, 20:12   #1400
pozytywna-wariatka
Zadomowienie
 
Avatar pozytywna-wariatka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 024
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Czeeeść Wam, wrzucam U.
1śn
- owsianka - dwie owsianych, trzy orkiszowych, szklanka mleka i z braku sojowego mleka w proszku dosypałam waniliowej odżywki białkowej - wyszło fuj, więc nie powtórzę kromka żytniego z masłem orzechowym i nutellą.
godzinka biegu + rozciąganie.
2śn - pół kostki twarogu zmiksowanego z mrożonymi jagodami i jogurtem, posypane otrębami z czarną porzeczką.
3śn - wieśniak 200g.
obiad - porcja pełnoziarnistych klusek lanych z śmietanowym sosem z pieczarkami i kurczakiem, łyżka buraczków.
podwieczorek - kefir naturalny 330ml + garść migdałów
kolacja - jajecznica na maśle z dwóch jajek, na dwóch plastrach szynki z indyka z mozzarellą, pomidorami i przyprawami.
właśnie wróciłam z 2h wycieczki do lasu z kijami
pozytywna-wariatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-12, 20:28   #1401
Miikiii
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 111
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Proszę o ocenę mojego dzisiejszego P

Śniadanie:
2kromki chleba pszennego : 1 z maslem i plastrem polędicy białej, 1 z serkiem ze szczypiorkiem, kilka plasterków pomidora, herbata z 2 łyżeczkami cukru

2śniadanie:
200ml mlekal
2 łyżki kaszy mannej
Ok.100g malin

Obiad:
Filet z ryby 72 g pieczony w piekarniku,bez oleju +ziemniaki+buraczki+2kulk i inogron+2 maliny

Podwieczorek:
Niecały batonik „Mars”,łyżeczka biszkoptu z jabłkami 2 kulki winogron

Kolacja:
2 kromki pszennego:1 z masłem i chudym twarogiem, 1 z maslem i 2 plastry polędwicy z indyka,kilka plasterków pomidora, 130ml melka 3.2% ze słodzikiem
I potem jogurt
Miikiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-12, 20:42   #1402
aTusiaaXx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 41
GG do aTusiaaXx
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez moja imaginacja Pokaż wiadomość
nie jest aż tak nie zdrowo; fakt, sporo słodyczy, ale u Ciebie jest to wszystko na równi z innymi, zdrowymi i pełnowartościowymi produktami, także jadłospis na +

Moje U:

1. 1,5 długiej kromki chleba razowego: 1 podpiekana, z serkiem kiri (więcej niż połowa tej "kostki"), serkiem homo naturalnym i pomidorem, większe pół z 4 plastrami tego filecika: http://www.hermar.pl/index.php?akcja=produkty&ido=75 ,ogórkiem i rzodkiewką.
pasek czekolady z karmelizowanymi migdałami(na cukrze trzcinowym), kilka paluszków solonych
2.jakieś dwa ziemniaki z koperkiem, kilka kawalków kurczaka smażonych w niewielkiej ilości panierki i tłuszczu, surówka z pora(por+kilka lyzeczek jogurtu nat), wielki ogórek
3.kiść winogrona jasnego, wafelek typu familijne, 2 krakersy, mini pączek (taki na 2 gryzy)
4.mała kromka chleba słonecznikowego z plastrem szynki jak w śniadaniu, plastrem sera topionego tost i ogórkiem; kilka plastrów kalarepki, 3 plastry szynki łososiowej z indyka

w ciągu dnia jeszcze 2 łyżeczki kakao gorzkiego i ok 50 ml mleka 0,5% i 4? tabletki slodzika-do kawy, 3landrynki bez cukru.

o boże, masakra chyba co? :/...
nie wiem, czy czegoś jeszcze nie było.

dzięki za ocenę, to dla mnie wiele, że jest ktoś kto uważa, że nie jem zbyt dużo i byle co

co do Twojego jadła to dość skromne jest, śniadanie w miarę okej,chociaż mogły już wpaść dwie kanapki+ta czekolada, ale od obiadu to ilości minimalne i takie hmm...ostrożne. dlaczego tak?
nie bój się!

---------- Dopisano o 21:42 ---------- Poprzedni post napisano o 21:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Miikiii Pokaż wiadomość
Proszę o ocenę mojego dzisiejszego P

Śniadanie:
2kromki chleba pszennego : 1 z maslem i plastrem polędicy białej, 1 z serkiem ze szczypiorkiem, kilka plasterków pomidora, herbata z 2 łyżeczkami cukru

2śniadanie:
200ml mlekal
2 łyżki kaszy mannej
Ok.100g malin

Obiad:
Filet z ryby 72 g pieczony w piekarniku,bez oleju +ziemniaki+buraczki+2kulk i inogron+2 maliny

Podwieczorek:
Niecały batonik „Mars”,łyżeczka biszkoptu z jabłkami 2 kulki winogron

Kolacja:
2 kromki pszennego:1 z masłem i chudym twarogiem, 1 z maslem i 2 plastry polędwicy z indyka,kilka plasterków pomidora, 130ml melka 3.2% ze słodzikiem
I potem jogurt

może nie jestem odpowiednią osobą do oceniania jadłospisów,ale Ty jesteś na P? a wydaje mi się, że ja jem o wiele wiele więcej będąc na U...
nie wiem czy to ja wariuję czy świat
aTusiaaXx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-12, 20:44   #1403
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

U piątkowe:

U czwartkowe:

I: spora porcja ryżu (było tego z 6-7 łyżek) z mlekiem i łychą masła orzechowego; 2 duże śliwki; kawa z mlekiem;
II: jogurt naturalny, jabłko;
III: obiad taki jak wczoraj (ugotowałam na 2 dni), tj. zupa ogórkowa z ziemniakami zabielana śmietaną; na drugie kilka solidnych łyżek kaszy gryczanej zapiekanej z kurkami, cebulą i prażonymi pestkami słonecznika, polanej sosem śmietanowo-koperkowym i posypanej kiełkami słonecznika; spora garść pomidorków koktajlowych;
IV: muffinka razowo-owsiana, pojemnik borówek amerykańskich, kawa z mlekiem;
V: pół kabaczka faszerowanego nadzieniem z soi, suszonych pomidorów, cebuli, czosnku i parmezanu.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-12, 20:46   #1404
pozytywna-wariatka
Zadomowienie
 
Avatar pozytywna-wariatka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 024
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez Miikiii Pokaż wiadomość
Proszę o ocenę mojego dzisiejszego P

Śniadanie:
2kromki chleba pszennego : 1 z maslem i plastrem polędicy białej, 1 z serkiem ze szczypiorkiem, kilka plasterków pomidora, herbata z 2 łyżeczkami cukru jak na p to malutko, co to są dwie kromki? a jakiś omlet do tego, jajecznica z szynką?

2śniadanie:
200ml mlekal
2 łyżki kaszy mannej
Ok.100g malin dwie łyżki kaszy?

Obiad:
Filet z ryby 72 g pieczony w piekarniku,bez oleju +ziemniaki+buraczki+2kulki inogron+2 maliny 2 maliny? 2 winogrona?

Podwieczorek:
Niecały batonik „Mars”,łyżeczka biszkoptu z jabłkami 2 kulki winogron

Kolacja:
2 kromki pszennego:1 z masłem i chudym twarogiem, 1 z maslem i 2 plastry polędwicy z indyka,kilka plasterków pomidora, 130ml melka 3.2% ze słodzikiem Słodzik?
I potem jogurt
Widzę cyferki, łyżeczki i kulki. I słodzik. I niecały batonik.
Słabe P i w ogóle, pewnie sama wiesz.
Tyjesz na tym?

wybacz jak przeoczyłam coś, nie pamiętam Twojej sytuacji dokładnie. Ale to nie P.
pozytywna-wariatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-12, 20:58   #1405
Kaori_91
Raczkowanie
 
Avatar Kaori_91
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 78
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Bardzo proszę o pomoc i podpowiedzi gdzie coś dodać, co w ogóle dodać i w ogóle, bo sama nie wiem jak się za to zabrać

Moje U/P:
I: owsianka- 5 łyżek płatków owsianych, pół banana, szklanka mleka 2%; kawa.
II: grahamka- pół z masłem, twarogiem i łyżeczką dżemu; pół z Almette i połową pomidora.
III: gołąbek w sosie pomidorowym i 3 ziemniaki.
IV: jogurt Jogobella i jabłko.
V: (bardzo późno)- puszka tuńczyka wsw i pół pomidora.
Kaori_91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-12, 21:01   #1406
pozytywna-wariatka
Zadomowienie
 
Avatar pozytywna-wariatka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 024
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
U piątkowe:

U czwartkowe:

I: spora porcja ryżu (było tego z 6-7 łyżek) z mlekiem i łychą masła orzechowego; 2 duże śliwki; kawa z mlekiem; Sto lat nie jadłam ryżu na mleku, a kocham.
II: jogurt naturalny, jabłko; moje 2 śniadanie przez 3 lata lo.
III: obiad taki jak wczoraj (ugotowałam na 2 dni), tj. zupa ogórkowa z ziemniakami zabielana śmietaną; na drugie kilka solidnych łyżek kaszy gryczanej zapiekanej z kurkami, cebulą i prażonymi pestkami słonecznika, polanej sosem śmietanowo-koperkowym i posypanej kiełkami słonecznika; spora garść pomidorków koktajlowych; drugie a raczej KURKI -
IV: muffinka razowo-owsiana, pojemnik borówek amerykańskich, kawa z mlekiem; borówki średnio, ale muffinka... mmm.
V: pół kabaczka faszerowanego nadzieniem z soi, suszonych pomidorów, cebuli, czosnku i parmezanu. jak robisz nadzienie z soi? bo bardzo mi się podoba pomysł z tym kabaczkiem.
Fajnie!
pozytywna-wariatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-12, 21:10   #1407
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez pozytywna-wariatka Pokaż wiadomość
Fajnie!
Dzięki za dobre słowo
Nadzienie z soi to prościzna. Gotujesz soję na miękko, robisz z niej masę (ja używam blendera), przyprawiasz oliwą, solą, pieprzem, dodajesz podsmażaną cebulkę, sprasowany czosnek, pokrojone pomidory suszone (jeśli są w zalewie - jeśli kupię takie w paczce, zalewam je najpierw wrzątkiem i chwil gotuję), parmezan i co tam chcesz i gotowe. To świetny farsz do jarzyn, np. do papryki, bakłażanu, kabaczka. Można też robić go z gotowego granulatu sojowego.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-12, 21:11   #1408
GreenBalance
Raczkowanie
 
Avatar GreenBalance
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 469
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
U piątkowe:

U czwartkowe:

I: spora porcja ryżu (było tego z 6-7 łyżek) z mlekiem i łychą masła orzechowego; 2 duże śliwki; kawa z mlekiem;
II: jogurt naturalny, jabłko;
III: obiad taki jak wczoraj (ugotowałam na 2 dni), tj. zupa ogórkowa z ziemniakami zabielana śmietaną; na drugie kilka solidnych łyżek kaszy gryczanej zapiekanej z kurkami, cebulą i prażonymi pestkami słonecznika, polanej sosem śmietanowo-koperkowym i posypanej kiełkami słonecznika; spora garść pomidorków koktajlowych;
IV: muffinka razowo-owsiana, pojemnik borówek amerykańskich, kawa z mlekiem;
V: pół kabaczka faszerowanego nadzieniem z soi, suszonych pomidorów, cebuli, czosnku i parmezanu.
Mniam! - jak zwykle zdrowo & pomysłowo. Coś czuje, że ryż na mleku też się u mnie niebawem pojawi

Moje U:

I: owsianka z 4 łyżek płatków, z gruszką, domową konfiturą morelową, tłustym twarogiem i pestkami słonecznika; kawa z mlekiem
II: kromka chleba razowego z masłem, wędzoną makrelą, pomidorem i oliwkami zielonymi; jabłko
III: zupa-krem ze świeżych pomidorów z zieloną pietruszką; dwa jajka sadzone z cebulką; puree ziemniaczane z koprem; surówka z białej kapusty, marchwi, pietruszki i dressingu; parowany kalafior
IV: dwa duże ciastka owsiane z rodzynkami; rooibos
V: bułka orkiszowa z masłem, szynką i oliwkami zielonymi / masłem, twarogiem, rzodkiewkami; ogórki kiszone

+ 1,5 l wody mineralnej
__________________
Every day is a chance...
GreenBalance jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-12, 23:13   #1409
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Prosze o ocene mojego dzisiejszego R/U

Sniadanie:
Spora garsc pelnoziarnistych cheereeosow, 2 lyzki musli bez cukru i garsc platkow blonnikowych, zalane mlekiem sojowym,
3 chlebki ryzowe wieloziarniste (jem je bo mi smakuja) z dzemem truskawkowym niskoslodzinym i 1/2 opakowania wiesniaka

abs na brzuch x2 i cwiczenia z hantelkami
40 minut biegania(chociaz bardziej mi to dzisiaj przypominalo szybszy trucht)

II sniadania nie bylo bo bardzo pozno wstalam

Obiad:
mintaj w panierce(ponad 100g), usmazone 4 grube plastry cukini i 3 pieczarki pokrojone w plasterki,
surowka z calej marchewki i calego jablka(starte) z 2 plastrami ananasa i lyzka suszonej zurawiny,
mala miseczka warzyw(marchew,groch,faso la i kalafior) z duza lyzka serka homo

Podwieczorek:
homo z 2 garsciami orzechow nerkowca i lyzeczka masla orzechowego

Basen (przeplynelam 37 basenow) a pozniej jakuzzi

Kolacja(o 23...ale o tej godzinie wrocilam a i tak pojde spac za ok godzine,wiec chyba ok?):
jajecznica z calego jajka i jednego bialka z 3 plasterkami wedzonej piersi z kurczaka,
zielony ogorek gruntowy z 2 malymi kolbami kukurydzy(z tych mini ze sloiczka) i lyzka homo, kako bez cukru na mleku sojowym(plaska lyzeczka kako)

w ciagu dnia duzo wody,herbata zielona i czerwona i inne owocowo ziolowe

i jak?
__________________
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-13, 06:52   #1410
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez Miikiii Pokaż wiadomość
Proszę o ocenę mojego dzisiejszego P

Śniadanie:
2kromki chleba pszennego : 1 z maslem i plastrem polędicy białej, 1 z serkiem ze szczypiorkiem, kilka plasterków pomidora, herbata z 2 łyżeczkami cukru

2śniadanie:
200ml mlekal
2 łyżki kaszy mannej
Ok.100g malin

Obiad:
Filet z ryby 72 g pieczony w piekarniku,bez oleju +ziemniaki+buraczki+2kulk i inogron+2 maliny

Podwieczorek:
Niecały batonik „Mars”,łyżeczka biszkoptu z jabłkami 2 kulki winogron

Kolacja:
2 kromki pszennego:1 z masłem i chudym twarogiem, 1 z maslem i 2 plastry polędwicy z indyka,kilka plasterków pomidora, 130ml melka 3.2% ze słodzikiem
I potem jogurt
Moze sie nie znam ale jak czytam jadłospisy to niektóre dziewczyny jedzą tyle na R. To nie jest P i chyba nawet na U sie nie załapie.
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:18.