Czy wypada.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-31, 13:05   #1
201610041047
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 416
Question

Czy wypada..


Mam nadzieję że to odpowiedni dział na tego typu pytanie.
Czy orientujecie się czy wypada dać jakiś prezent prawniczce która dwa razy reprezentowała mnie w sądzie? Jakiś kwiat, kosz owoców czy coś? Czy w ogóle jest taki zwyczaj? Czy to czy sprawa została zakończona dla mnie pomyślnie ma jakiś wpływ na to czy powinnam czymś ją obdarować..? Jeśli któaś z Was ma jakieś doświadczenia w takich sytuacjach, to będę wdzięczna za rady!
201610041047 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 13:07   #2
Bayje
Zakorzenienie
 
Avatar Bayje
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 4 012
Dot.: Czy wypada..

Chyba i tak płacisz prawniczce za to, że Cie 'reprezentuje' ?
__________________




Have you noticed the saddest person always has the most beautiful smile
Kid Cudi
Bayje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 13:21   #3
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Czy wypada..

Dostała pewnie wynagrodzenie za to że Cię reprezentowała więc darowałabym sobie dodatkowe prezenty
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 13:26   #4
ta_iwona
Rozeznanie
 
Avatar ta_iwona
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 858
Dot.: Czy wypada..

też myślę, że nie musisz jej już więcej nic dawać, chociaż jeśli jesteś wyjątkowo zadowolona z jej pracy, to sądzę, że kwiaty będą ok
ta_iwona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 13:43   #5
agusiajnw
Zakorzenienie
 
Avatar agusiajnw
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 634
Dot.: Czy wypada..

Cytat:
Napisane przez Cukierka Pokaż wiadomość
Mam nadzieję że to odpowiedni dział na tego typu pytanie.
Czy orientujecie się czy wypada dać jakiś prezent prawniczce która dwa razy reprezentowała mnie w sądzie? Jakiś kwiat, kosz owoców czy coś? Czy w ogóle jest taki zwyczaj? Czy to czy sprawa została zakończona dla mnie pomyślnie ma jakiś wpływ na to czy powinnam czymś ją obdarować..? Jeśli któaś z Was ma jakieś doświadczenia w takich sytuacjach, to będę wdzięczna za rady!
prezenty chyba zawsze "wypada" dawać
pytanie - po co? To jej praca i w jej obowiązku jest wygrywać dla Ciebie sprawy, za to również dostaje pieniążki. Uważam że nie ma potrzeby kupować dodatkowych prezentów
agusiajnw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 14:44   #6
201610041047
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 416
Dot.: Czy wypada..

Tak to prawda, za każdą rozprawę płacę i to nie są jakieś grosze. Dzięki za odpowiedzi, jeszcze się zastanowię nad tym ale jeżeli to nie jest jakiś zwyczaj to chyba nie będzie potrzeby żebym coś kupowała.
201610041047 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 15:22   #7
Sarasfati
Rozeznanie
 
Avatar Sarasfati
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 752
Dot.: Czy wypada..

Ja mojemu adwokatowi płacę za rozprawę i nawet do głowy mi nie przyszło by dodatkowo go obdarowywać.
__________________
Bywa, że marzenia o rycerzu na białym koniu przekreśla romans ze stajennym
Sarasfati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-31, 15:50   #8
blekitne_niebo
Zakorzenienie
 
Avatar blekitne_niebo
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Czy wypada..

Jeśli faktycznie pani prawnik doskonale się spisuje lub dokonała cudów w sądzie to myślę że można podarować kwiaty - na pewno będzie jej miło. Nie musisz kupowac trzech tuzinów długich szkarłatnych róż, może być skromna wiązanka. Aczkolwiek nie ma oczywiście takiego obowiązku, można podziękować po prostu słownie
Ja uważam że jeśli ktoś się dla nas bardzo stara i przykłada do wykonywanych obowiązków (nawet jeśli za swoją prace dostaje pieniądze - tak jest przecież najczęściej) to jak najbardziej można kupić kwiaty oczywiście jak się chce i ma fundusze
Ja sama dostałam w czasie praktyk w szpitalu kwiaty od wdzięcznych pacjentów i było mi bardzo miło
blekitne_niebo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 16:32   #9
Deede
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3 965
Dot.: Czy wypada..

Cytat:
Napisane przez Cukierka Pokaż wiadomość
Tak to prawda, za każdą rozprawę płacę i to nie są jakieś grosze. Dzięki za odpowiedzi, jeszcze się zastanowię nad tym ale jeżeli to nie jest jakiś zwyczaj to chyba nie będzie potrzeby żebym coś kupowała.
Wg mnie nie powinnaś - dostaje za to kasę. Gdyby to była przysługa za frico, to tak.
__________________

Deede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 16:43   #10
thealee
Zakorzenienie
 
Avatar thealee
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 13 985
Dot.: Czy wypada..

To zalezy co to była za rozprawa - jeśli z góry wiadomo było, że wygrasz i Pani adwokat była tylko dla zasady - słowne podziękowanie wystarczy w zupełności, przecież ona za to dostaje pieniądze, i to czasem naprawdę nie małe.
Natomiast jeśli to była ciężka sprawa, gdzie musiała trochę główkować i się gimnastykować to myślę że ładne kwiaty z pewnością wystarczą.
W końcu dla niej najważniejsze jest to, żeby wygrać zleconą jej sprawę i myślę, ze sama wygrana i Twoja radość z niej jest najlepszym podziękowaniem
__________________
Aga.
Odchudzam się:
58kg - 49kg

thealee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 17:20   #11
Pampalini
Rozeznanie
 
Avatar Pampalini
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 719
Dot.: Czy wypada..

Cytat:
Napisane przez thealee Pokaż wiadomość
To zalezy co to była za rozprawa - jeśli z góry wiadomo było, że wygrasz i Pani adwokat była tylko dla zasady - słowne podziękowanie wystarczy w zupełności, przecież ona za to dostaje pieniądze, i to czasem naprawdę nie małe.
Natomiast jeśli to była ciężka sprawa, gdzie musiała trochę główkować i się gimnastykować to myślę że ładne kwiaty z pewnością wystarczą.
W końcu dla niej najważniejsze jest to, żeby wygrać zleconą jej sprawę i myślę, ze sama wygrana i Twoja radość z niej jest najlepszym podziękowaniem
w pełni się z tym zgadzam.
__________________
"Doctors finally figured out what's wrong with my brain:
on the left side, there's nothing right and on the right side, there's nothing left."
Pampalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-31, 17:33   #12
matyldaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: z zaskoczenia
Wiadomości: 3 428
Dot.: Czy wypada..

Cytat:
Napisane przez agusiajnw Pokaż wiadomość
prezenty chyba zawsze "wypada" dawać
pytanie - po co? To jej praca i w jej obowiązku jest wygrywać dla Ciebie sprawy, za to również dostaje pieniążki. Uważam że nie ma potrzeby kupować dodatkowych prezentów
Mam takie samo zdanie.
Tak samo jest z myśleniem, że trzeba dawać prezenty pielęgniarką i lekarzom bo inaczej się tobą nie zajmą, a bez koperty przed zabiegiem się nie obejdzie
matyldaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:20.