Ciekawość. ciąża w technikum. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-02, 19:57   #1
ChmielOwaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 32
Lightbulb

Ciekawość. ciąża w technikum.


Ciekawi mnie to, czy dziewczyna będąc w szkole ponadgimnazjalnej (np. w technikum), jeśli ma ukończone 18ście lat, a jest w ciąży, dyrekcja ma prawo wyrzucić ją ze szkoły.? Czy jednak może normalnie uczęszczać do szkoły z rówieśnikami bez względu na stan zdrowia ?
Mam znajomą w innym mieście, która jest w takiej sytuacji. I nie wie czego się spodziewać idąc tą "nowiną" do szkoły
ChmielOwaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 20:14   #2
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Ciekawość. ciąża w technikum.

Nie, dyrektor nie może cię wyrzucić ze szkoły z powodu ciąży - nigdy. Bez względu na wiek. Możesz chodzić normalnie lub uczyć się indywidualnym tokiem nauczania, czyli umawiając się z poszczególnymi nauczycielami na zaliczanie partii materiału, na sprawdziany, na różne prace klasowe.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 20:28   #3
Sumi
Zadomowienie
 
Avatar Sumi
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 1 056
Dot.: Ciekawość. ciąża w technikum.

Chyba w ogóle nie ma prawa jej wyrzucić. A osoby niepełnoletnie mają obowiązek nauki, więc jeśli uczennica uczęszcza na lekcje i nie sprawia problemó to nie ma podstaw do wyrzenia. A jeśli już kogoś wyrzucają to powinien trafić do innej szkoły. Problem może być z obecnością i zaliczeniem roku (jest jakaś minimalna frekwencja no i obecność na sprawdzianach), ale tu pomoże decyzja dyrekcji o indywidualnym toku.
__________________
Come to the Dark Side - we have cookies
<3 Oriflame
Sumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 20:32   #4
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Ciekawość. ciąża w technikum.

czy w gimnazjum, czy w liceum (na przykładzie znajomych zaciążonych ) - nie wyrzucono
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 20:42   #5
TheDocha
Dossisława I
 
Avatar TheDocha
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 354
Dot.: Ciekawość. ciąża w technikum.

To prawda co piszą dziewczyny. Nie wyrzucą, bo niemaja takiego prawa. Najczęściej takim dziewczynom jeszcze pomagają np. z zaliczeniami itd. Oczywiście zależy na jakich nauczycieli się trafi, ale najczęściej bardzo pomagają. Wychowawca nawet zwalnia do domu w razie pogorszenia się stanu zdrowia.
TheDocha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 20:46   #6
Hortencja
Zadomowienie
 
Avatar Hortencja
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 692
Dot.: Ciekawość. ciąża w technikum.

A z mojego liceum wyrzucono dziewczynę w ciąży. Było to jakoś w 2004 roku, czyli nie jakoś super dawno temu. Dyrektorka "zasugerowała", że lepiej by było, gdyby tamta dziewczyna przeniosła się do innej szkoły.
__________________

2 more months...
Hortencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 20:49   #7
Cassie901
Raczkowanie
 
Avatar Cassie901
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 161
Dot.: Ciekawość. ciąża w technikum.

Cytat:
Napisane przez ChmielOwaa Pokaż wiadomość
Ciekawi mnie to, czy dziewczyna będąc w szkole ponadgimnazjalnej (np. w technikum), jeśli ma ukończone 18ście lat, a jest w ciąży, dyrekcja ma prawo wyrzucić ją ze szkoły.? Czy jednak może normalnie uczęszczać do szkoły z rówieśnikami bez względu na stan zdrowia ?
Mam znajomą w innym mieście, która jest w takiej sytuacji. I nie wie czego się spodziewać idąc tą "nowiną" do szkoły
Nie maja prawa wyrzucić ciężarnej uczennicy. Często też nauczyciele i dyrekcja idzie im na rękę, ułatwia zaliczanie itd. W moim technikum, dwie koleżanki były w ciąży, jedna miała termin na początek wakacji i już w kwietniu pisała wniosek o urlopowanie - nauczyciele nie zgłosili zastrzeżeń i od maja nie chodziła do szkoły. Inna urodziła jakoś w październiku cy listopadzie - do szkoły wróciła po nowym roku kalendarzowym. Też za zgodą nauczycieli i dyrekcji.
Cassie901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-02, 21:23   #8
strzalka44
Wtajemniczenie
 
Avatar strzalka44
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 2 287
GG do strzalka44
Dot.: Ciekawość. ciąża w technikum.

Ja w ciągu 4 lat nauki w technikum miałam w klasie chyba 6 ciężarnych koleżanek. Żadna nie została wyrzucona, nauczyciele starali się im ułatwić przejście do kolejnej klasy oczywiście jeżeli same wyrażały na to chęć
__________________
... i ślubuję Ci ...

...Liwia ur. 3.05.2015, 3820 g, 58 cm...
strzalka44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 23:00   #9
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Ciekawość. ciąża w technikum.

Cytat:
Napisane przez Hortencja Pokaż wiadomość
A z mojego liceum wyrzucono dziewczynę w ciąży. Było to jakoś w 2004 roku, czyli nie jakoś super dawno temu. Dyrektorka "zasugerowała", że lepiej by było, gdyby tamta dziewczyna przeniosła się do innej szkoły.
ale dyrektorka nie wyrzucila. po prostu posluchaly jej sugestii...

u mnie bylo kilka ciezarnych w szkole - nie zostaly wyrzucone. ale to nie bylo technikum.
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 23:49   #10
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Ciekawość. ciąża w technikum.

Cytat:
Żadna nie została wyrzucona, nauczyciele starali się im ułatwić przejście do kolejnej klasy
zrób sobie dida to ci każdy odpuści

nie mogą wyrzucić. nie da się wyrzucić ucznia za to. tak jak wyżej, po prostu uczennica posłuchała się sugestii że nie ma taryfy ulgowej dla dzieciatych i np będą pilnować obecności bardziej niż u innych
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-03, 14:59   #11
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 252
GG do limonka1983
Dot.: Ciekawość. ciąża w technikum.

Nie rozumiem, dlaczego ciężarna laska miałaby zostać wyrzucona ze szkoły Jestem po studiach, teraz zaczynam studium farmaceutyczne i w 1 połowie 2012 r. planuję zajść w ciążę (mam 28 lat). W życiu nie pomyślałabym, że ktoś miałby wywalić z jakiejś szkoły ciężarną, pełnoletnią (nie mówię już o "małoletniej) kobietę. No, sorry Takie rzeczy zdarzają się chyba tylko w jakichś zaściankowych wioskach, gdzie młoda laska w szkole "drażni" oczy, czy też gorszy...
---------- Dopisano o 15:59 ---------- Poprzedni post napisano o 15:55 ----------

Cytat:
Napisane przez ChmielOwaa Pokaż wiadomość
Ciekawi mnie to, czy dziewczyna będąc w szkole ponadgimnazjalnej (np. w technikum), jeśli ma ukończone 18ście lat, a jest w ciąży, dyrekcja ma prawo wyrzucić ją ze szkoły.? Czy jednak może normalnie uczęszczać do szkoły z rówieśnikami bez względu na stan zdrowia ?
Mam znajomą w innym mieście, która jest w takiej sytuacji. I nie wie czego się spodziewać idąc tą "nowiną" do szkoły
Dawno, dawno temu, gdy byłam jeszcze w podstawówce (która trwała wtedy 8 lat), "wpadki" zdarzyły się 2 dziewczynom. Dyrekcja zakupiła im wózki i wyprawki. Poszła też "na rękę", jeśli chodzi o zaliczanie przedmiotów.

Stan zdrowia chyba najbardziej decyduje o tym, czy dziewczyna chodzi "normalnie" do szkoły, czy ma też jakiś inny tok nauczania... Podobnie jak w pracy. Koleżanka w 1 ciąży leżała w szpitalu prawie przez 9 miesięcy ze względu na wysokie ciśnienie, a teraz, w 2 ciąży, pracuje normalnie i czuje się świetnie.

Edytowane przez limonka1983
Czas edycji: 2011-09-03 o 15:01
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-03, 17:51   #12
monik.a
Zakorzenienie
 
Avatar monik.a
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 390
Dot.: Ciekawość. ciąża w technikum.

W moim liceum ( kiedy już je skończyłam) była 1 dziewczyna w ciąży, której zasugerowano odejście...
A swoją drogą nie rozumiem tego przepychania z klasy do klasy i ułatwiania. Rozumiem zwolnienie z powodu złego samopoczucia, możliwość zaliczenia w innym terminie, ale taryfa ulgowa?
monik.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-03, 18:00   #13
Bayje
Zakorzenienie
 
Avatar Bayje
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 4 012
Dot.: Ciekawość. ciąża w technikum.

Byłam w gimnazjum, w liceum(chyba jak każda lub większość z Nas) i w szkole policealnej
W każdej z tych szkół chociaż jedna uczennica była w ciąży. Żadna z nich nie została wyrzucona.

W gimnazjum - dziewczyna była w moim wieku (ale zaliczyła 'kibla' wcześniej) więc była w drugiej klasie gimnazjum - nauczyciele z tego co pamiętam dali jej lekką taryfe ulgową po porodzie - ale nie trwało to wiecznie. Po prostu każdy z Nas wie, że po porodzie trzeba czasu by się pozbierać.

W liceum - dziewczyna również nie została wyrzucona z klasy. Nauczyciele chcieli iść jej na jakieś ustepstwa ale dziewczyna powiedziała, że to nie jest choroba i da sobie radę.

W szkole policealnej jak jedna dziewczyna z naszej grupy zaszła w ciąże - miała pewne ustępstwa z takiego typu, że miała poród akurat na maja - więc to był okres gdzie było dużo zaliczeń. Nauczyciele zgodzili się by zaliczyła materiał wcześniej - ale notatki musiała sama opracować więc nie wiem czy to było takie ustępstwo. Po prostu jak to nauczyciele powiedzieli -'Ty będziesz sobie tam spokojnie rodzić i malucha karmiła a nie będziesz się zamartwiała, że czegoś nie będziesz miała zaliczonego'

Oczywiście - każdej ciężarnej przysługuje zwolnienie z w-fu o czym nie musze mówić ale to lekarz ginekolog wystawi.
__________________




Have you noticed the saddest person always has the most beautiful smile
Kid Cudi
Bayje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-04, 09:36   #14
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Ciekawość. ciąża w technikum.

najprosciej przeczytac regulamin szkoly za co mozna zostac usunietym z szeregow uczniowskich. nie ma tam raczej ciazy, bo nie jest to zachowanie aspoleczne
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:56.