IV Faza diety dukana - Strona 94 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-09-27, 17:33   #2791
ROZALKA4
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 885
Dot.: IV Faza diety dukana

Cytat:
Napisane przez malutka20068 Pokaż wiadomość
ROZALKA4 moim zdanie chlebek jest ok, a na której fazie jesteś?
Ja ostatnimi czasy też nie bardzo mogę na kurczaka patrzeć... ryba prędzej ale zależy jaka na pewno nie tuńczyk w puszce.

U mnie dzisiaj dzień pod znakiem kucharzenia minął. Zrobiłam gołąbki w sosie pomidorowym, kapustkę gotowaną i leczo, czyli 3 obiady z głowy Mnóstwo warzywek i wszystko PRAWIE dukanowe Tylko w do leczo wpadło trochę nadprogramowej kiełbaski a do gołąbków ryż A teraz mam parcie na słodkie i nie wiem jak to zaspokoić aby wilk był syty i owca cała Może jakieś rady?
wiesz ja restrykcyjnie nie przestrzegam tzn jeden dzień zawsze robie białkowy jak duzy skok mam to kilka dni białka. bardziej licze teraz kalorie

dla mnie nie byloby problemu jakby mozna było wiecej otrąb ;]
ja mialam ochote na słodkie zrobiłam na obiad gofry posypalam słodzikiem ;] ale czy to mnie zaspokoiło

wiesz ja nie moge jeszcze z 1,5 roku temu jabłka rosły mi w ustach a teraz cały czas bym je jadła nie raz nawet 5 dziennie a to cukry nie wiem czy lepiej zjesc jakis baton czy te jabłka wiem ze to nie cukry proste no ale ilosc
ja w sumie nie chodze głodna problemem jest ten odruch jedzenia przy tv wieczorami itd
ROZALKA4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-27, 18:45   #2792
LyraBea
Zakorzenienie
 
Avatar LyraBea
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Z miejsca, gdzie morze dotyka chmur...
Wiadomości: 3 357
GG do LyraBea
Dot.: IV Faza diety dukana

Cytat:
Napisane przez malutka20068 Pokaż wiadomość
ROZALKA4 moim zdanie chlebek jest ok, a na której fazie jesteś?
Ja ostatnimi czasy też nie bardzo mogę na kurczaka patrzeć... ryba prędzej ale zależy jaka na pewno nie tuńczyk w puszce.

U mnie dzisiaj dzień pod znakiem kucharzenia minął. Zrobiłam gołąbki w sosie pomidorowym, kapustkę gotowaną i leczo, czyli 3 obiady z głowy Mnóstwo warzywek i wszystko PRAWIE dukanowe Tylko w do leczo wpadło trochę nadprogramowej kiełbaski a do gołąbków ryż A teraz mam parcie na słodkie i nie wiem jak to zaspokoić aby wilk był syty i owca cała Może jakieś rady?
ja Ci nie poradzę, sama już w okresie przedokresowym jestem i na przykład dzisiaj wciągnęlam 4 kostki gorzkiej czekolady z chilli A tak ja dzisiaj sobie wolne od kuch ni wzięłam.
Obiad na szybko smaczny zrobiłam. Polecam zabieganym: zupka pieczarkowa z kawałkami kurczaka obsmażonego w otrębach. Z ciągu 20 minut miałam sycący jak dla mnie obiadek.
Podgotowałam warzywka, dodałam pieczarki, przyprawy, podsmaczylam sosikiem sojowym- grzybowym, zagęściłam łyżką skrobi. Ugotowałam, zmiksowałam razem z warzywkami i dodałam podwójną, wcześniej przyprawioną i usmażoną w kawałeczkach pierś z kurczaka. Smaczniutkie.
Cytat:
Napisane przez ROZALKA4 Pokaż wiadomość
wiesz ja restrykcyjnie nie przestrzegam tzn jeden dzień zawsze robie białkowy jak duzy skok mam to kilka dni białka. bardziej licze teraz kalorie
dla mnie nie byloby problemu jakby mozna było wiecej otrąb ;]
ja mialam ochote na słodkie zrobiłam na obiad gofry posypalam słodzikiem ;] ale czy to mnie zaspokoiło

wiesz ja nie moge jeszcze z 1,5 roku temu jabłka rosły mi w ustach a teraz cały czas bym je jadła nie raz nawet 5 dziennie a to cukry nie wiem czy lepiej zjesc jakis baton czy te jabłka wiem ze to nie cukry proste no ale ilosc
ja w sumie nie chodze głodna problemem jest ten odruch jedzenia przy tv wieczorami itd
Rozalko, ale Ty Jesteś już na IV fazie tak?
No to co Ty chcesz robić bardziej restrykcyjnie? Robisz wszystko jak należy. A w naszej fazie te 2-3 łyżki obowiązkowo te otręby, ale nie słyszałam, że mamy jakiś limit Jeśli Ci smakują to przygotowuj sobie zamiast porcji chleba posiłki z nich.Lepsze węgle z otrąb niż z bułeczki dmuchanej.
No chyba, że ja coś przeoczyłam z tymi otrębami. No i duużo nadal pij przy spożywaniu trocinek koniecznie
LyraBea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-27, 18:56   #2793
ROZALKA4
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 885
Dot.: IV Faza diety dukana

Cytat:
Napisane przez LyraBea Pokaż wiadomość
ja Ci nie poradzę, sama już w okresie przedokresowym jestem i na przykład dzisiaj wciągnęlam 4 kostki gorzkiej czekolady z chilli A tak ja dzisiaj sobie wolne od kuch ni wzięłam.
Obiad na szybko smaczny zrobiłam. Polecam zabieganym: zupka pieczarkowa z kawałkami kurczaka obsmażonego w otrębach. Z ciągu 20 minut miałam sycący jak dla mnie obiadek.
Podgotowałam warzywka, dodałam pieczarki, przyprawy, podsmaczylam sosikiem sojowym- grzybowym, zagęściłam łyżką skrobi. Ugotowałam, zmiksowałam razem z warzywkami i dodałam podwójną, wcześniej przyprawioną i usmażoną w kawałeczkach pierś z kurczaka. Smaczniutkie.

Rozalko, ale Ty Jesteś już na IV fazie tak?
No to co Ty chcesz robić bardziej restrykcyjnie? Robisz wszystko jak należy. A w naszej fazie te 2-3 łyżki obowiązkowo te otręby, ale nie słyszałam, że mamy jakiś limit Jeśli Ci smakują to przygotowuj sobie zamiast porcji chleba posiłki z nich.Lepsze węgle z otrąb niż z bułeczki dmuchanej.
No chyba, że ja coś przeoczyłam z tymi otrębami. No i duużo nadal pij przy spożywaniu trocinek koniecznie

tak tak na IV
WIESZ NIE WIEM CZEMU SOBIE UBZDURALAM I JEM NAJWIECEJ 3 LYŻKI ALE TAKIE KOPIASTE
KIEDYS SIE NACZYTALAM ZE WIEKSZEJ ILOSCI SZKODZA I TAK MI W GLOWIE ZOSTALO ;]
ale w sumie racja lepiej samemu zrobic niz kupne ja jak kupuje chleb to ten ciezki żytni co predzej pisalam mastermacher co o nim myslisz?

w sumie wlasnie picie ostatnio zaniedbalam pilam okolo 4 szklanek dziennie dzisiaj wzielam wode do pracy i tak ja co chwila popijam wypilam dzisiaj dwa litry albo i wiecej a jak waga skoczyla z pol kilo ale wiadomo woda w organizmie co chwile wc;]
ROZALKA4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-27, 19:05   #2794
barbra66
Wtajemniczenie
 
Avatar barbra66
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 915
GG do barbra66
Dot.: IV Faza diety dukana

Ahoj Dziewczyny....

Ja po beztroskim przedłużonym weekendzie wskoczyłam na maxymalne obroty,i już nie mogę doczekać się weekendu...
Wezmę się porządnie za zaczyn chlebkowy i dopilnuję by chlebek był tak strikte na zakwasie jak trzeba,czyli z tym kilkugodzinnym wyrastaniem jak należy...

Finansowo spłukana jestem,to z jedzonkiem w zagonieniu tak bez szczególnej kontroli (zobaczymy co waga na koniec tygodnia pokaże ).

A tu kilka migawek dożynkowych.



Porobiłam trochę fotek z warzywkami,to będę mogła wykorzystać do bloga z czasem....

Tymczasem do miłego,poczytałam Was,samo życie....
U mnie z ruchem,to codzienne zabieganie,bo siłownia już w grę nie wchodzi....
Może z jedzeniem nie jest max zdrowo,ale obżarstwa w zagonieniu nie zaliczam (chociaż to).........
__________________
Narzekanie nie spali kalorii...ćwiczenia i dieta tak

Edytowane przez barbra66
Czas edycji: 2011-09-27 o 19:08
barbra66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-27, 19:09   #2795
LyraBea
Zakorzenienie
 
Avatar LyraBea
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Z miejsca, gdzie morze dotyka chmur...
Wiadomości: 3 357
GG do LyraBea
Dot.: IV Faza diety dukana

Cytat:
Napisane przez barbra66 Pokaż wiadomość
Ahoj Dziewczyny....

Ja po beztroskim przedłużonym weekendzie wskoczyłam na maxymalne obroty,i już nie mogę doczekać się weekendu...
Wezmę się porządnie za zaczyn chlebkowy i dopilnuję by był tak strikte na zakwasie jak trzeba,czyli z tym kilkugodzinnym wyrastaniem jak należy...

Finansowo spłukana jestem,to z jedzonkiem w zagonieniu tak bez szczególnej kontroli (zobaczymy co waga na koniec tygodnia pokaże ).

A tu kilka migawek dożynkowych.



Porobiłam trochę fotek z warzywkami,to będę mogła wykorzystać do bloga z czasem....

Tymczasem do miłego,poczytałam Was,samo życie....
U mnie z ruchem,to codzienne zabieganie,bo siłownia już w grę nie wchodzi....
Może z jedzeniem nie jest max zdrowo,ale obżarstwa w zagonieniu nie zaliczam (chociaż to).........
Nooo znalazła się córa marnotrawna
No właśnie na czymś podobnym byłam ja. Miody, wyroby regionalne, plony Ziemi. Ale z głowy mi wypadło żeby aparat wziąć Ale szwagier zdjęcia robił. Muszę go poprosić o nie i o prawa autorskie
LyraBea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-27, 19:21   #2796
barbra66
Wtajemniczenie
 
Avatar barbra66
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 915
GG do barbra66
Dot.: IV Faza diety dukana

Cytat:
tak tak na IV
WIESZ NIE WIEM CZEMU SOBIE UBZDURALAM I JEM NAJWIECEJ 3 LYŻKI ALE TAKIE KOPIASTE
KIEDYS SIE NACZYTALAM ZE WIEKSZEJ ILOSCI SZKODZA I TAK MI W GLOWIE ZOSTALO ;]
Rozalka4,na protalu zalecane 3 łyżki otrąb,ze względu na zawartość węglowodanów,które miały być ograniczane ,ale na stabilizacji do utrzymania wagi można pozwolić sobie na więcej (przynajmniej tak niektórzy mają).
Podobnie jak z chlebem,jedni jedzą taki na jaki mają ochotę,inni trzymaja się głównie pełnoziarnistych.

Ale straciłam rachubę,bo o ile dobrze kumam to przed moim wyjazdem weekendowym pisałaś że wracasz do diety,bo odzyskałaś kilogramy,a tu już na IV Jesteś?
__________________
Narzekanie nie spali kalorii...ćwiczenia i dieta tak
barbra66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-27, 19:23   #2797
LyraBea
Zakorzenienie
 
Avatar LyraBea
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Z miejsca, gdzie morze dotyka chmur...
Wiadomości: 3 357
GG do LyraBea
Dot.: IV Faza diety dukana

Cytat:
Napisane przez ROZALKA4 Pokaż wiadomość
tak tak na IV
WIESZ NIE WIEM CZEMU SOBIE UBZDURALAM I JEM NAJWIECEJ 3 LYŻKI ALE TAKIE KOPIASTE
KIEDYS SIE NACZYTALAM ZE WIEKSZEJ ILOSCI SZKODZA I TAK MI W GLOWIE ZOSTALO ;]
ale w sumie racja lepiej samemu zrobic niz kupne ja jak kupuje chleb to ten ciezki żytni co predzej pisalam mastermacher co o nim myslisz?

w sumie wlasnie picie ostatnio zaniedbalam pilam okolo 4 szklanek dziennie dzisiaj wzielam wode do pracy i tak ja co chwila popijam wypilam dzisiaj dwa litry albo i wiecej a jak waga skoczyla z pol kilo ale wiadomo woda w organizmie co chwile wc;]
Wiadomo, że napychanie się otrębami do bólu może tak zapchać jelita, że potem hydraulika trzeba będzie wzywać Ale przy popijaniu odpowiednią ilością wody powinno być super, zwłaszcza, że można z nich cuda w kuchni wyczarować.
Jadłam ten chlebek, póki nie zaczęłam sama piec chleba i bułek. Całkiem dobre parametry miał. Lubiłam ten ze śliwką, ale ten już miał więcej kalorii, których widok mnie odstrasza.
Aaaa jeszcze a propos otrąb przypomniało mi się jak doktorek pisał o otrębachP:
"Czy można spożywać kilka porcji otrąb dziennie?
W okresie utraty wagi, czyli w fazie uderzeniowej i w fazie równomiernego rytmu, aż do uzyskania właściwej wagi najlepiej nie jeść więcej niż 2 łyżki stołowe otrąb dziennie.
  • 1 łyżka stołowa otrąb dziennie jest nie tylko dozwolona, lecz wręcz zalecana.
  • 2 łyżki dają jeszcze lepsze rezultaty i poprawiają pracę jelit.
  • 3 łyżki jeszcze bardziej zwiększają skuteczność działania otrąb, ale mają już swoją wartość kaloryczną. Możecie spożywać taką porcję otrąb, kiedy rozpoczynacie 4 fazę planu Protal, czyli ostateczną stabilizację."
I teraz zależy jak to rozumieć. Doktorek pisze o otrębach takich spożywanych niemal prosto z łyżki. I wtedy faktycznie 3 łyżki mogą zapchać okrutnie. Ale chleb na otrębach, plus jakaś muffinka otrębowa a do tego porcja otrąb w owsiance moim zdaniem dodatkowo wspomaga i pracę jelit i nasz organizm w drogocenne składniki. Nie polecam osobom mającym problemy z porcelanką. ja należę do tych szczęśliwców, którym problemy z metabolizmem są obce. W/g mnie można zegarek rano nastawiać
LyraBea jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-27, 19:29   #2798
barbra66
Wtajemniczenie
 
Avatar barbra66
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 915
GG do barbra66
Dot.: IV Faza diety dukana

Lyra,no takie wystroje,trudno przeoczyć....
....szczególnie jak się blog kulinarny prowadzi.
Panie same mi podsuwały pomysły do fotografowania (choćby te świnki powyżej ),na jogurcie zrobione....
Ja lubię takie pokazy (właśnie pod względem pomysłowości,bo imprezka dożynkowa przy piwku już mnie mniej kręci).
__________________
Narzekanie nie spali kalorii...ćwiczenia i dieta tak

Edytowane przez barbra66
Czas edycji: 2011-09-27 o 19:30
barbra66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-28, 09:42   #2799
LyraBea
Zakorzenienie
 
Avatar LyraBea
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Z miejsca, gdzie morze dotyka chmur...
Wiadomości: 3 357
GG do LyraBea
Dot.: IV Faza diety dukana

Dzień dobry
...) )
...( (
("'"'"''')o
""""""""
Waga 56,5kg Kolejny słoneczny dzień. Trochę to tak, jakby jesień chciała mnie przekonać, że piękna może być.... Na dzisiaj plan mam taki, że nie mam planu czyli luzik totalny.
Będę zaglądać
LyraBea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-28, 16:05   #2800
ROZALKA4
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 885
Dot.: IV Faza diety dukana

Cytat:
Napisane przez barbra66 Pokaż wiadomość
Rozalka4,na protalu zalecane 3 łyżki otrąb,ze względu na zawartość węglowodanów,które miały być ograniczane ,ale na stabilizacji do utrzymania wagi można pozwolić sobie na więcej (przynajmniej tak niektórzy mają).
Podobnie jak z chlebem,jedni jedzą taki na jaki mają ochotę,inni trzymaja się głównie pełnoziarnistych.

Ale straciłam rachubę,bo o ile dobrze kumam to przed moim wyjazdem weekendowym pisałaś że wracasz do diety,bo odzyskałaś kilogramy,a tu już na IV Jesteś?

nie nie kochana ja nie pisałam ze mi przybyło kg widocznie mnie z kimś pomyliłaś

---------- Dopisano o 17:05 ---------- Poprzedni post napisano o 17:02 ----------

Cytat:
Napisane przez LyraBea Pokaż wiadomość
Wiadomo, że napychanie się otrębami do bólu może tak zapchać jelita, że potem hydraulika trzeba będzie wzywać Ale przy popijaniu odpowiednią ilością wody powinno być super, zwłaszcza, że można z nich cuda w kuchni wyczarować.
Jadłam ten chlebek, póki nie zaczęłam sama piec chleba i bułek. Całkiem dobre parametry miał. Lubiłam ten ze śliwką, ale ten już miał więcej kalorii, których widok mnie odstrasza.
Aaaa jeszcze a propos otrąb przypomniało mi się jak doktorek pisał o otrębachP:
"Czy można spożywać kilka porcji otrąb dziennie?
W okresie utraty wagi, czyli w fazie uderzeniowej i w fazie równomiernego rytmu, aż do uzyskania właściwej wagi najlepiej nie jeść więcej niż 2 łyżki stołowe otrąb dziennie.
  • 1 łyżka stołowa otrąb dziennie jest nie tylko dozwolona, lecz wręcz zalecana.
  • 2 łyżki dają jeszcze lepsze rezultaty i poprawiają pracę jelit.
  • 3 łyżki jeszcze bardziej zwiększają skuteczność działania otrąb, ale mają już swoją wartość kaloryczną. Możecie spożywać taką porcję otrąb, kiedy rozpoczynacie 4 fazę planu Protal, czyli ostateczną stabilizację."
I teraz zależy jak to rozumieć. Doktorek pisze o otrębach takich spożywanych niemal prosto z łyżki. I wtedy faktycznie 3 łyżki mogą zapchać okrutnie. Ale chleb na otrębach, plus jakaś muffinka otrębowa a do tego porcja otrąb w owsiance moim zdaniem dodatkowo wspomaga i pracę jelit i nasz organizm w drogocenne składniki. Nie polecam osobom mającym problemy z porcelanką. ja należę do tych szczęśliwców, którym problemy z metabolizmem są obce. W/g mnie można zegarek rano nastawiać

no to jest nadzieja
bede robiła cos z otrąb do pracy bo wtedy przychodze głodna i sie najem ) co wiadomo najgorszy błąd ...;] dziekuje za wyjasnienia
ja dzisiaj na obiad kapuśniaczek
a ja niestety należe do tych porcelanowych nieszczęśników co ja bym dała za to tak co rano.... hahahah
ROZALKA4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-28, 18:46   #2801
barbra66
Wtajemniczenie
 
Avatar barbra66
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 915
GG do barbra66
Dot.: IV Faza diety dukana

Witam...
U mnie zapracowania ciąg dalszy,ale już bliżej weekendu...
Cytat:
nie nie kochana ja nie pisałam ze mi przybyło kg widocznie mnie z kimś pomyliłaś
Aaaaaaaa,no to sorki Rozalka4,bo jak przeczytałam,że schudłaś 15 kg,to się zmartwiłam ,że tyle mogło wrócić....
A faktycznie to inna dukanka,która tu gościnnie zaglądnęła.

Tymczasem błogi wieczór (wcinam orzeszki laskowe) .
__________________
Narzekanie nie spali kalorii...ćwiczenia i dieta tak
barbra66 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-28, 19:35   #2802
LyraBea
Zakorzenienie
 
Avatar LyraBea
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Z miejsca, gdzie morze dotyka chmur...
Wiadomości: 3 357
GG do LyraBea
Dot.: IV Faza diety dukana

A ja dzisiaj ciągle za słodkościami gonie. I tak szczerze to sobie gorzkiej czekoladki nie pożałowałam
Obiad był lekki, (zupka pomidorowa z kawałkami kurczaka) to się wyrówna kalorycznie.
W garnku gotuje się pomarańcza. mam zamiar wypróbować przepis z moje wypieki na pomarańczowo czekoladowe ciasto. Tylko u mnie będą muffinki i na pewno po swojemu wymodzę. Ale to jutro....
A dzisiaj wieczór przed TV...
LyraBea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-29, 12:31   #2803
malutka20068
Zadomowienie
 
Avatar malutka20068
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 118
Dot.: IV Faza diety dukana

Dziś pewnie wszyscy białkują??? Ja bardziej warzywkuję,bo w lodówce nadal leczo i gołąbki. Mam dobry humor, byłam na zakupach, obkupiłam się porządnie a jak zakupy udane to i kobieta zadowolona Kupiłam kozaki- wiem że jeszcze dosyć wcześnie ale jak znalazłam takie, które mi się podobały i na dodatek zmieściła się w nie moja ŁYDKA (!!!) nie mogłam przejść obojętnie.

Teraz się zastanawiam nad pieczeniem chlebka i bułeczek. Bo zapasy wyjedzone i wszyscy zacierają ręce i pytają kiedy kolejne Drożdże kupiłam, zapas mąki mam więc tylko się brać do roboty, tylko nie wiem jakie tym razem, pewnie zajrzę na bloga do LyraBea i coś wybiorę

Wczoraj miałam lenia giganta,a moje współtowarzyszki sobie odpuściły wyjście na aerobik i już mało brakowałoi tez bym zrezygnowała ale nie, zebrałam się i poszłam i taki wycisk na stepie dostałam że mi się odechciało tych kopytek które na obiad jadłam- ogólnie jestem z siebie dumna hehe

Pogoda piękna, chyba jesień nie chce żebyśmy się na nią obraziły i w ten sposób chce nas przekupić, muszę przyznać że puki co dobrze jej idzie. W ramach aktywności umyję samochód

Może się ktoś pochwali jakie dobroci szykuję w ramach proto-czwartu? to może coś podłapię i chociaż kolacja będzie wzorowa
malutka20068 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-29, 15:45   #2804
barbra66
Wtajemniczenie
 
Avatar barbra66
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 915
GG do barbra66
Dot.: IV Faza diety dukana

Witam .
Ja dzisiaj nie białkuję,bo mam zagoniony tydzień,a waga w granicy z podpisu się trzyma,zatem sobie podaruję.
Mam i tak słabszy apetyt,bo tak grypowo trochę się czuję,zatem luz.

No właśnie Lyruś wstaw proszę na bloga przepis na chlebek,na zakwasie,bo jutro zabieram się za zakwas,to chętnie też bym podpatrzyła u Ciebie pomysł....
A mam tą mąkę Lubelli z 3 zbóż...


Cytat:
Może się ktoś pochwali jakie dobroci szykuję w ramach proto-czwartu?
Ja chociaz dzisiaj proto nie robię,polecam kotlety mielone z wołowego mielonego z otrębami i zieleniną,robię je często i jakoś mi się znudzić nie mogą....
Na sobotę pewnie je zrobię:
*pół kilo mielonego (wołowe lub indycze).
*2 jajka
*otręby z 3 kopiate łyżki
*zielenina typu pietruszka,koperek
*przyprawy wedle uznania
Najpierw je podsmażam,potem duszę koło pół godzinki na rosołku i gotowe danie (moje ulubione).
Wychodzą 4 solidne kotlety u mnie.
http://przepisowniabarbry.blogspot.c...one-woowe.html
....do miłego.....
__________________
Narzekanie nie spali kalorii...ćwiczenia i dieta tak
barbra66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-29, 16:25   #2805
LyraBea
Zakorzenienie
 
Avatar LyraBea
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Z miejsca, gdzie morze dotyka chmur...
Wiadomości: 3 357
GG do LyraBea
Dot.: IV Faza diety dukana

Dzień doberek
Zabiegany dzień u mnie dzisiaj. Miał być proto czwartek, ale nie do końca mi wyszedł, bo muffinki z pomarańczą piekłam i musiałam spróbować, czy warto było
Zaraz wybywam z domku znowu.
Basiu, wrzucę przepis na bloga wieczorkiem dopiero, teraz nie wyrobię się
Miłego dnia Dziewczyny
LyraBea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-29, 16:33   #2806
malutka20068
Zadomowienie
 
Avatar malutka20068
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 118
Dot.: IV Faza diety dukana

Cytat:
Napisane przez barbra66 Pokaż wiadomość
....
A mam tą mąkę Lubelli z 3 zbóż...



Ja chociaz dzisiaj proto nie robię,polecam kotlety mielone z wołowego mielonego z otrębami i zieleniną,robię je często i jakoś mi się znudzić nie mogą....
Na sobotę pewnie je zrobię:
*pół kilo mielonego (wołowe lub indycze).
*2 jajka
*otręby z 3 kopiate łyżki
*zielenina typu pietruszka,koperek
*przyprawy wedle uznania
Najpierw je podsmażam,potem duszę koło pół godzinki na rosołku i gotowe danie (moje ulubione).
Wychodzą 4 solidne kotlety u mnie.
http://przepisowniabarbry.blogspot.c...one-woowe.html
....do miłego.....

Ja ostatnio kupiłam tą mąkę Lubelli i jakaś taka gorzka mi się wydaje, wcześniej też kupywałam taką samą ale wydaje mi się że nie była taka? Czy Twoja też ma gorzkawy posmak?

A co do kotlecików to też często takie robię i bardzo lubię, tylko ja dodaję często też cebulkę a ostatnio nawet startą marchewkę i też są smaczniutkie
malutka20068 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-29, 16:48   #2807
barbra66
Wtajemniczenie
 
Avatar barbra66
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 915
GG do barbra66
Dot.: IV Faza diety dukana

Cytat:
Basiu, wrzucę przepis na bloga wieczorkiem dopiero, teraz nie wyrobię się
Spoko,jutro zakwas dopiero zaczynam robić,a nie zostawiłam zaczynu ostatnio,zatem od początku dla wprawienia się będę tworzyć bąbelkowanie ...

Malutka,jeszcze jej nie używałam (tzn tej z 3 zbóż) ,to nie umiem powiedzieć...

---------- Dopisano o 17:48 ---------- Poprzedni post napisano o 17:42 ----------

A cebulkę,to ja już w ramach przyprawy traktuję do kotletów,no i warzywka też lubię do mięsek (no ale poza proto).
__________________
Narzekanie nie spali kalorii...ćwiczenia i dieta tak
barbra66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-29, 20:52   #2808
ROZALKA4
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 885
Dot.: IV Faza diety dukana

Cytat:
Napisane przez barbra66 Pokaż wiadomość
Witam...
U mnie zapracowania ciąg dalszy,ale już bliżej weekendu...

Aaaaaaaa,no to sorki Rozalka4,bo jak przeczytałam,że schudłaś 15 kg,to się zmartwiłam ,że tyle mogło wrócić....
A faktycznie to inna dukanka,która tu gościnnie zaglądnęła.

Tymczasem błogi wieczór (wcinam orzeszki laskowe) .
kochana tak sie ciesze ze to nie ja chyba bym ie zapłakała jak 15 by wróciło jak bumerang ;]
ROZALKA4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-29, 22:07   #2809
LyraBea
Zakorzenienie
 
Avatar LyraBea
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Z miejsca, gdzie morze dotyka chmur...
Wiadomości: 3 357
GG do LyraBea
Dot.: IV Faza diety dukana

Cytat:
Napisane przez barbra66 Pokaż wiadomość
Spoko,jutro zakwas dopiero zaczynam robić,a nie zostawiłam zaczynu ostatnio,zatem od początku dla wprawienia się będę tworzyć bąbelkowanie ...

Malutka,jeszcze jej nie używałam (tzn tej z 3 zbóż) ,to nie umiem powiedzieć...

---------- Dopisano o 17:48 ---------- Poprzedni post napisano o 17:42 ----------

A cebulkę,to ja już w ramach przyprawy traktuję do kotletów,no i warzywka też lubię do mięsek (no ale poza proto).
A to spoko, to dzisiaj już sobie daruję, bo padam na nos.
Dobranoc i do jutra
LyraBea jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-30, 07:47   #2810
Magdolina1986
Rozeznanie
 
Avatar Magdolina1986
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 915
Dot.: IV Faza diety dukana

Witajcie kochane
Ostatnio doba jest dla mnie za krótka, dlatego nie jestem w ogóle na bieżąco.
Ostatnimi czasy moje odżywianie było, prawie wzorowe, a po wczorajszym pro-czwratku me oczy znowu ujrzały 65 (65.5kg)
Udanego weekendu
__________________
"Jutro...? Jutro będę ideałem"

And I wonder why
I'm addicted to love
One day I will run away from you and this love ...


DuKaM
Faza IV
Magdolina1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-30, 10:46   #2811
barbra66
Wtajemniczenie
 
Avatar barbra66
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 915
GG do barbra66
Dot.: IV Faza diety dukana

Witam .
Ja zajadam dzisiaj rybkę w sosie greckim,i popijam herbatkę z pigwą i miodzikiem lipowym.
Zrobiłam też zakwasik z mąki lubelli ,no i będę podziwiać jak pączkuje...

A tak poza tym codzienność....do miłego....
__________________
Narzekanie nie spali kalorii...ćwiczenia i dieta tak
barbra66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-30, 20:03   #2812
LyraBea
Zakorzenienie
 
Avatar LyraBea
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Z miejsca, gdzie morze dotyka chmur...
Wiadomości: 3 357
GG do LyraBea
Dot.: IV Faza diety dukana

Dobry wieczorek,
U mnie normalnie, ale ze skłonnościami do słodkiego, jak zawsze przed @@@
Na blogu nie działam, bo czasu mało żeby przysiąść. Za to za chlebek się dzisiaj wzięłam i upiekłam na tej mące 3 złoża. Pierwszy raz to nie wiem, czy gorzkie czy nie.
A ten przepis na mój wypróbowany przepis Basiu w przepisowni dawałam. Tyle, ze ja się wspomagam w nim drożdżami, bo nie chce mi się porażek znosić
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post20253610

A dzisiaj zakwas już wychodził z miski, więc upiekłam chlebek okrągły, ale pieczony w szklanym naczyniu żaroodpornym pod przykryciem przez pierwsze 15 minut. Super wyszedł. Zapowiada się smacznie, wygląda pyyysznie i tak samo pachnie, ale poczekam z krojeniem do jutra i jeśli będzie udany egzemplarz to spiszę składniki.
Ogólnie było 400 gramów mąki 3 ziarna; 3/4 szklanki otrąb; garść siemienia lnianego w całości; 250 zakwasu chlebowego, 1/2 łyżeczki cukru, 3,4 łyżki soli, 3 deko drożdży i około 200-220 ml ciepłej wody.

LyraBea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-30, 20:19   #2813
ROZALKA4
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 885
Dot.: IV Faza diety dukana

Cytat:
Napisane przez LyraBea Pokaż wiadomość
Dobry wieczorek,
U mnie normalnie, ale ze skłonnościami do słodkiego, jak zawsze przed @@@
Na blogu nie działam, bo czasu mało żeby przysiąść. Za to za chlebek się dzisiaj wzięłam i upiekłam na tej mące 3 złoża. Pierwszy raz to nie wiem, czy gorzkie czy nie.
A ten przepis na mój wypróbowany przepis Basiu w przepisowni dawałam. Tyle, ze ja się wspomagam w nim drożdżami, bo nie chce mi się porażek znosić
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post20253610

A dzisiaj zakwas już wychodził z miski, więc upiekłam chlebek okrągły, ale pieczony w szklanym naczyniu żaroodpornym pod przykryciem przez pierwsze 15 minut. Super wyszedł. Zapowiada się smacznie, wygląda pyyysznie i tak samo pachnie, ale poczekam z krojeniem do jutra i jeśli będzie udany egzemplarz to spiszę składniki.
Ogólnie było 400 gramów mąki 3 ziarna; 3/4 szklanki otrąb; garść siemienia lnianego w całości; 250 zakwasu chlebowego, 1/2 łyżeczki cukru, 3,4 łyżki soli, 3 deko drożdży i około 200-220 ml ciepłej wody.


o ja wygląda ślicznie !!! i na pewno tak smakuje
ja dzisiaj miło sie poczułam rano jakimś cudemv -0,5 kg
ROZALKA4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-01, 07:36   #2814
barbra66
Wtajemniczenie
 
Avatar barbra66
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 915
GG do barbra66
Dot.: IV Faza diety dukana

Witam .

Ja dzisiaj mam wreszcie całą wolną sobotę,coś dukanowego upichcę..

Zakwasik od wczoraj się robi,i dzisiaj już bąbelkująco mnie przywitał...
Robię też z mąki ,o której wspomniała Lyra-Lubella 3 zboża.

Dzięki Lyra za przepis na chlebek ,na tygodniu go wypróbuję.
Twój smakowicie wygląda...
A co do samego zakwasu,to bardziej mnie raduje niż poprzedni,bo ma konsystencję gęstej śmietany i ładnie ciągliwy jest (z tego co poczytałam,taki właśnie być powinien).

Tymczasem miłego weekendowania Dziewczyny....
A ja idę do łóżeczka odespać nocne dyżurowania ..
__________________
Narzekanie nie spali kalorii...ćwiczenia i dieta tak
barbra66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-01, 10:11   #2815
barbra66
Wtajemniczenie
 
Avatar barbra66
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 915
GG do barbra66
Dot.: IV Faza diety dukana

Woow...2 godzinki pospałam,wstałam zrobić kawusię,a mój zakwas po dokarmieniu i dogrzaniu "goni jak szalony",i omało by mi z miski nie uciekł.

Przy poprzednim,to takiego efektu po 4 dniach nie było.
Kurcze jednak to mąka chyba ma tu duże znaczenie.
No nic,jak tak dalej będzie,to dorzucę mu drożdży i może coś dzisiaj wyjdzie ().
No i ten już na pewno zostawię (bo mi się od razu spodobał ).
__________________
Narzekanie nie spali kalorii...ćwiczenia i dieta tak

Edytowane przez barbra66
Czas edycji: 2011-10-01 o 19:00 Powód: dodanie fotki
barbra66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-01, 12:14   #2816
05patus01
Zadomowienie
 
Avatar 05patus01
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 535
Dot.: IV Faza diety dukana

Zapraszam na mojego dietetycznego bloga

http://dietetycznepoczynania.blox.pl/html

Przepisy ze zdjeciami ,a ostatnio nawet ze zdjeciami podczas wykonywania., Sama wole odwiedzac takie blogi niz te bez zdjec
__________________
26.08.2008 ;*

im razem jak w niebie - stworzeni dla siebie
bez słów, a jak - ona i on.

Tabu - Bez słów

171cm, 95,2 - 70,9- będzie 63 a potem 57
05patus01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-01, 17:37   #2817
barbra66
Wtajemniczenie
 
Avatar barbra66
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 915
GG do barbra66
Dot.: IV Faza diety dukana

Ja dzisiaj upiekłam ciasto marchewkowe,z przepisu blogowego:

http://przepisowniabarbry.blogspot.c...rchewkowe.html
...i pozdrawiam z jesiennego spacerku...





05patus01 Witaj ,zapraszamy do dzielenia się zdrowymi nawykami i doświadczeniem po diecie....
__________________
Narzekanie nie spali kalorii...ćwiczenia i dieta tak
barbra66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-01, 18:47   #2818
LyraBea
Zakorzenienie
 
Avatar LyraBea
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Z miejsca, gdzie morze dotyka chmur...
Wiadomości: 3 357
GG do LyraBea
Dot.: IV Faza diety dukana

Cytat:
Napisane przez barbra66 Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj upiekłam ciasto marchewkowe,z przepisu blogowego:

http://przepisowniabarbry.blogspot.c...rchewkowe.html
...i pozdrawiam z jesiennego spacerku...





05patus01 Witaj ,zapraszamy do dzielenia się zdrowymi nawykami i doświadczeniem po diecie....
A ja myślę, że patus weszła tylko wyłącznie po to, żeby zareklamować swój blog i nic ponadto a tak to ja podziękuję
Pyszne ciasto Basiu.
A ja upiekłam muffinki z ugotowaną pomarańczą w środku i takie piaskowe z bakaliami, żółte. Pyszne mi wyszły a co najważniejsze, przemyciłam sporo zdrowych produktów. No może pomijając ten kolorowy lukier



A chleba już prawie nie ma... takie miałyśmy z Młodą chucie na pieczywko. Pyszne Już zakwas pracuje na kolejny bochenek... Ale Twój Basiu wyjątkowo ślicznie Ci pączkuje
LyraBea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-01, 19:13   #2819
barbra66
Wtajemniczenie
 
Avatar barbra66
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 915
GG do barbra66
Dot.: IV Faza diety dukana

Lyruś cudne muffinki
Jak ta cudna jesień twórczo nas mobilizuje....

Ja piekę już chlebek,bo by mi zakwas uciekł do jutra,zatem robię wg przepisu z drożdżami (bo nie było czasu na kilkugodzinne wyrastanie,a zakwas młody-bo tylko 2dni,to chyba by jeszcze niezbyt był dobry.
A tak połączyłam go z drożdżami i na szybko,zobaczymy co wyjdzie..

A pozostały zakwas dalej będę dokarmiać i dogrzewać.

---------- Dopisano o 20:13 ---------- Poprzedni post napisano o 20:11 ----------

Acha Lyrcia,byłam ciekawa Twojego przekrojonego chlebka,zrobiłaś mu może zdjęcie?
__________________
Narzekanie nie spali kalorii...ćwiczenia i dieta tak
barbra66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-01, 19:36   #2820
LyraBea
Zakorzenienie
 
Avatar LyraBea
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Z miejsca, gdzie morze dotyka chmur...
Wiadomości: 3 357
GG do LyraBea
Dot.: IV Faza diety dukana

Basiu, wychodziły mi już bardziej nadmuchane, ale ten rósł "wolno" okrągły to się bardziej rozlał i rozpłaszczył i nie poszedł w górę, jak taki co to uwięziony w formie jest, więc wygląda bardziej zbito, ale w dotyku jest pulchniutki.
Poniżej resztka, które się uchowała... Jutro nie będzie śladu po całym bochenku

Edytowane przez LyraBea
Czas edycji: 2011-10-01 o 19:38
LyraBea jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:00.