pomniejszenie piersi - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-12, 22:05   #61
Yaza
Rozeznanie
 
Avatar Yaza
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 879
Dot.: pomniejszenie piersi

Cytat:
Napisane przez Xsenia1 Pokaż wiadomość
eh dziewczyny, 70D, 75 DD to duży biust???? Ja mam 80J, a są nawet 80L (przynajmniej takie staniki można kupić w Polsce). Można nawet kupić stanik 80O (angielskie 36K). I wy mówicie że macie duży biust?? Radzę najpierw poczytać FORUM BIUŚCIASTYCH na gazeta.pl, a wtedy będziecie mogły coś powiedzieć. Poza tym 80% kobiet nosi źle dobrane staniki. Gdyby nosiły dobrze dobrane to nie ma mowy o "wiszących" dużych piersiach w rozmiarze D. Może wypadałoby się zmierzyć i dobrać odpowiedni stanik a nie myśleć o operacji. Pozdrawiam wszystkie biuściaste
Dokładnie o tym samym miałam pisać. Podajecie kosmiczne rozmiary 75E/75DD - mówicie, że macie duże biusty, że ramiączka od stanika się wrzynają, że plecy bolą. Znaczy to tyle tylko, że macie niedobrane rozmiarowo staniki, które nie trzymają biustu w ryzach, fiszbiny okalają piersi a obwód nie utrzymuje ciężaru biustu i podjeżdża do góry. Polecam forum biuściastych, kończy się problem wiszących piersi i często problemy zdrowotne z kręgosłupem związane.

Polecam także bloga balkonatkę, na którym jest notka o zmniejszaniu biustu i inne artukuły: http://balkonetka.pl/?page=14

No i oczywiście małobiuściaste również zachęcam do dobierania staników - mówię to ja, rok temu 75A, teraz 60FF. Dzięki dobraniu biustonosza w biuście przybyło 10 cm a zamiast nieokreślonych placków stworzyły się nieduże, jędrne kulki.

I zwracam uwage, że nie ma czegoś takiego, że A to mały biust, B to średni, C duży a D - monstrualny. Rozmiar stanika określamy numerem obwodu i literką, w innym wypadku stajemy się ofiarami fobii literkowej ('ja mam eeFFF? Ale F to ogromny biust!') i same strzelamy sobie tym w stopę.
__________________
"When you loved the one who was killing you, it left you no options. How could you run, how could you fight, when doing so would hurt that beloved one? If your life was all you had to give your beloved, how could you not give it?

If it was someone you truly loved?"
Yaza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 22:30   #62
Ivanka90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3
Dot.: pomniejszenie piersi

Obwód mam dobrze dobrany, gdybym miała mniejszy to by wrzynał mi się w kręgosłup. Czytam fora wszelkiego rodzaju, strony o dobieraniu staników i nic Obwód jak trzeba, miseczka jak trzeba, a biust jest ciężki I jest jak u starej baby. Masaże, kremy, staniki i zero efektu Wisi i trzeba niemalże stalowej konstrukcji żeby trzymał się odpowiedniej pozycji. Poza tym jestem bardzo drobna,niziutka,mam długie nogi a przez to nie mam długiej klatki piersiowej czy jak to określić i dużą część tej maleńkiej przestrzeni zajmuje ten biust.
Ivanka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 23:33   #63
Yaza
Rozeznanie
 
Avatar Yaza
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 879
Dot.: pomniejszenie piersi

A jakie masz wymiary? Jaki to ten obwód jak trzeba i miska jak trzeba? Stanik to nie tylko miska i obwód, to też rozciągliwość, fiszbiny (bardzo ważne!), odpowiedni krój (niektórym nie pasują plunge, innym owszem itd.). Byc może nie zakładasz stanika poprawnie? Napisz coś więcej, być może będziemy mogły pomóc?

doczytałam - 70F. Napisz ile masz pod biustem i w biuście, rozmiar źle dobranego stanika niewiele mówi.
__________________
"When you loved the one who was killing you, it left you no options. How could you run, how could you fight, when doing so would hurt that beloved one? If your life was all you had to give your beloved, how could you not give it?

If it was someone you truly loved?"

Edytowane przez Yaza
Czas edycji: 2009-06-12 o 23:37
Yaza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-13, 17:19   #64
Ivanka90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3
Dot.: pomniejszenie piersi

Pod biustem 68 cm, czasem pasuje 65, teraz mam 70tkę, która jest mniejsza w obwodzie niż 65 np. Freyi a większa od 60, która jest za mała.
W biuście niewiele mówi bo mam bardzo wklęsłą budowę od miejsca pod biustem wzwyż także mimo 85cm to mam bardzo dużo objętościowo biustu. Wymiary w moim przypadku niewiele mówią. Staniki, które wychodzą z bra-fittera pasują mi na 1/3 piersi, reszta poza stanikiem (mam wąskie plecy i wklęsłość pod biustem, więc jęsli chodzi o obwód w biuście nijak się ma ten kalkulator do rzeczywistości).
Ivanka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-02, 11:51   #65
jowisia
Wtajemniczenie
 
Avatar jowisia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Luksemburg
Wiadomości: 2 886
Send a message via Skype™ to jowisia
Dot.: pomniejszenie piersi

Xsenia i Gothic Daisy : mówicie o stanikach korygujących wygląd biustu. Wydaje mi się jednak, że założycielce wątku chodzi o coś więcej, niż wymodelowanie i ukrycie. W naszym biuście powinnyśmy czuć się dobrze, czuć się dobrze patrząc na siebie w lustro, czuć się dobrze w sytuacjach intymnych z facetem i tak dalej. Ukrywanie i modelowanie go dobrym stanikiem wcale nie poprawia tego "problemu psychicznego", on go tylko ukrywa. Wszystko to, żeby powiedzieć, iż rozumiem kobiety które decydują się na operację zmniejszenia piersi. I sama się na nią zdecyduję po urodzeniu i wykarmieniu dziecka.
__________________

jowisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-01, 15:23   #66
manuela87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2
Dot.: pomniejszenie piersi

dziewczyny, w lubuskim robia w nowej soli operacje...
manuela87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-03, 22:09   #67
warzywniak
Raczkowanie
 
Avatar warzywniak
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 358
Dot.: pomniejszenie piersi

Mój problem nie jest zdrowotny. 65G(pod biustem 69, w biuście 96) posiadam. Zawsze marzyłam, żeby być drobna. Po prostu drobna. Chciałam mieć małe , zgrabne piersi. od początku rosły tak, że było wiadomo, że będą duże. Chodzi mi to, żeby zmniejszyć je ładnie. Żeby miały mały, zgrabny, drobny kształt. Żeby móc kupować stanik bez problemu, żeby móc chodzić w sukienkach bez stanika, choć czasem. Zależy mi na tym, żeby mój biust wyglądał jak u innych dziewczyn, żeby chodzić w wymarzonych ubraniach. Jestem skłonna zmniejszyć swój biust wyłącznie dla urody i wygody. Jak tylko zacznę na siebie zarabiać, zabiorę się za to. Czy jest tu ktoś w ogóle, kto poddał się takiej operacji?
warzywniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-07, 16:40   #68
monisiaaaa87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 30
Dot.: pomniejszenie piersi

Cytat:
Napisane przez warzywniak Pokaż wiadomość
Mój problem nie jest zdrowotny. 65G(pod biustem 69, w biuście 96) posiadam. Zawsze marzyłam, żeby być drobna. Po prostu drobna. Chciałam mieć małe , zgrabne piersi. od początku rosły tak, że było wiadomo, że będą duże. Chodzi mi to, żeby zmniejszyć je ładnie. Żeby miały mały, zgrabny, drobny kształt. Żeby móc kupować stanik bez problemu, żeby móc chodzić w sukienkach bez stanika, choć czasem. Zależy mi na tym, żeby mój biust wyglądał jak u innych dziewczyn, żeby chodzić w wymarzonych ubraniach. Jestem skłonna zmniejszyć swój biust wyłącznie dla urody i wygody. Jak tylko zacznę na siebie zarabiać, zabiorę się za to. Czy jest tu ktoś w ogóle, kto poddał się takiej operacji?
Jutro mija 6 tygodni od mojej operacji miałam rozmiar 70H poprosiłam lekarza o ładne C, piersi wyszły sliczne choc wydaje mi się że sa troche wieksze niż C, narazie chodze jeszcze w staniku korekcyjnym i nie ustaliłam obecnego rozmiaru, decyzji nie żałuje a wręcz ciesze się z moich małuch cycuchów

jak macie jakies pytania to smiało postaram się na wszystkie odpowiedzieć

pozdrawiam
monisiaaaa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-07, 16:47   #69
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: pomniejszenie piersi

Warzywniak, ja mam identyczne wymiary i chciałabym mieć nawet większy biust. Tobie nie operacji potrzeba, ale pomocy psychologa i próby zaakceptowania siebie taką, jaka jesteś. Naprawdę chcesz poddać się operacji dla ubrań? Masz ładny, średni biust i nie ma potrzeby, żeby go zmniejszać.
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-08, 07:28   #70
manuela87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2
Dot.: pomniejszenie piersi

Cytat:
Napisane przez monisiaaaa87 Pokaż wiadomość
Jutro mija 6 tygodni od mojej operacji miałam rozmiar 70H poprosiłam lekarza o ładne C, piersi wyszły sliczne choc wydaje mi się że sa troche wieksze niż C, narazie chodze jeszcze w staniku korekcyjnym i nie ustaliłam obecnego rozmiaru, decyzji nie żałuje a wręcz ciesze się z moich małuch cycuchów

jak macie jakies pytania to smiało postaram się na wszystkie odpowiedzieć

pozdrawiam


monisia,robilas to prywatnie czy na nfz? jesli na nfz to napisz jak p[rzebrnelas przez ten ich caly system dofinansowan

manuela87@wp.pl
manuela87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-08, 19:08   #71
monisiaaaa87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 30
Dot.: pomniejszenie piersi

Cytat:
Napisane przez manuela87 Pokaż wiadomość
monisia,robilas to prywatnie czy na nfz? jesli na nfz to napisz jak p[rzebrnelas przez ten ich caly system dofinansowan

manuela87@wp.pl

ja operacje robiłam prywatnie w Gdyni u dr Muraszko niestety ta klinika nie ma podpisanej umowy na te zabiegi z nfz,: mad:
ale jeśli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o komisji to wejdz na http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3211219 tam znajdziesz informacje jak się przez to przechodzi, zacznij jakos od str 35 albo zapytaj dziewczyn one ci powiedzą na której stronie wszystko zostało omówione powodzenia
monisiaaaa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-10, 12:42   #72
warzywniak
Raczkowanie
 
Avatar warzywniak
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 358
Dot.: pomniejszenie piersi

Cytat:
Napisane przez velika Pokaż wiadomość
Warzywniak, ja mam identyczne wymiary i chciałabym mieć nawet większy biust. Tobie nie operacji potrzeba, ale pomocy psychologa i próby zaakceptowania siebie taką, jaka jesteś. Naprawdę chcesz poddać się operacji dla ubrań? Masz ładny, średni biust i nie ma potrzeby, żeby go zmniejszać.

nie jest średni. z moimi szerokimi ramionami i wąskimi biodrami to tragedia. to dziwne, ale nie mam z jego powodu kompleksów(mm inne powody, żeby się ich nabawić), chcę po prostu, żeby był mniejszy
warzywniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 18:07   #73
Edytkaaaa
Raczkowanie
 
Avatar Edytkaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 172
Dot.: pomniejszenie piersi

a czy zeby zrobic taka operacje trzeba miec skonczone 18 lat? ja mam 15 lat a wbiuscie mam 105cm ;/ nie znam osoby z wiekszymi cyckami odemnie;/
__________________

Edytkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 22:49   #74
roksanula
Rozeznanie
 
Avatar roksanula
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 950
GG do roksanula
Dot.: pomniejszenie piersi

Edytka, bardzo wątpię, żeby 15latki mogło się poddać tej operacji a nawet jeśli- odradzam Ci.

Ja zmniejszyłam sobie piersi rok temu, ale urosły. Zastanawiam się czy to ze względu na wiek (miałam wtedy niecałe 20 lat) czy co, ale one po prostu zaczęły w lipcu rosnąć. W sierpniu zaszłam w ciążę to juz wogóle poleciały, teraz noszę swoje staniki z poprzedniej ciąży- 80H, ale wtedy miałam marne pojęcie o dobieraniu staników, bo pod biustem mam 71cm, więc cały obwód mam między łopatkami, fiszbiny mnie cisną. Ale nie kupię teraz jeszcze stanika, bo piersi mi rosną z dnia na dzień i zastanawiam się, co to będzie w czasie laktacji



A co do kobiet, które chcą sobie zmniejszyć piersi- to jest indywidualna decyzja. Nawet jeśli komuś się wydaje, że to nie takie duże piersi , to inna kobieta może się czuć z nimi źle.

Ja się tak własnie czułam. Przy mojej drobnej budowie, 50kg, 164, wyglądałam (i wyglądam ) karykaturalnie.

Dlatego jestem zdecydowana na kolejną korekcję piersi- tym razem poważną redukcję.
roksanula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 13:19   #75
mloda84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1
Dot.: pomniejszenie piersi

ello kobitki mam takie pytanko bardzo bym chciała sobie pomniejszyc biust i czy cos wiecie na temat refundacji z nfz? mam bardzo duzu biust. prosze o pomoc jak mozna załatwic przez nfz buziaczki
mloda84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 11:31   #76
roksanula
Rozeznanie
 
Avatar roksanula
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 950
GG do roksanula
Dot.: pomniejszenie piersi

Zapytaj swojego lekarza rodzinnego. A z ciekawości- jaki masz obwód biustu i obwód pod biustem, mierzony centymetrem?
|I jaki rozmiar stanika obecnie nosisz?

Z tego co już zdążyłam się zorientować, to operację na nfz mają przeważnie kobiety z nadwagą, które mają faktycznie duże biusty, bo są grube.
roksanula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-12, 07:17   #77
milagros2
Przyczajenie
 
Avatar milagros2
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1
Dot.: pomniejszenie piersi

TAK CZYTAM TE WASZE OPINIE I CZYTAM. OPERACJA TO NIE ROZWIĄZANIE

BO RAZ: DUŻO KOSZTUJE A DRUGI: BLIZNY DŁUGO SIĘ GOJĄ I PRZEZ PRZYNAJMNIEJ PÓŁ ROKU TRZEBA SIĘ BARDZO OSZCZĘDZAĆ ŻEBY SZWY NIE POPĘKAŁY.ale jeśli mogę pomóc to powiem że ja od 1,5 roku szukałam sposoby by zmalały mi piersi i ciężko było bo nawet od ćwiczeń one nawet nie drgnęły ale 3

dni temu całkiem przypadkiem natknęłam się na salon modelowania sylwetki i postanowiłam spróbować bo jeśli nic nie pomogło

to może jednak to. urządzenie powerslim activ (tylko ten lepszy model

niż były jakiś czas temu) naprawde jest świetny. trzeba się troche namęczyć przez 30 min w ciągłym ruchu na tym stojącym rowerku ale jest warto . piersi podniosły się i stały się jędrniejsze ale i widze srtawają się mniejsze i zgrabniejsze a byłam dopiero 2 razy. do tego jest specjalny krem który przyspiesza spalanie tłuszczu z piersi.piszę tutaj bo ja próbowałam wszystkiego i nic a teraz mam nadzieję że wkońcu się uda skoro widać już rezultaty polecam..warto spróbować bo karnet za 10 wejść nie jest zbyt drogi

milagros2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-17, 09:04   #78
melka67
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 13
Dot.: pomniejszenie piersi

rozwiązaniem jest liposukcja, choć ta zależy od samej budowy piersi. jest małoinwazyjna i szybciej dochodzisz do siebie. zerknij tutaj: http://☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠/liposukcja-piersi-...szenie-piersi/
melka67 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 21:00   #79
roksanula
Rozeznanie
 
Avatar roksanula
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 950
GG do roksanula
Dot.: pomniejszenie piersi

Cytat:
Napisane przez milagros2 Pokaż wiadomość
DRUGI: BLIZNY DŁUGO SIĘ GOJĄ I PRZEZ PRZYNAJMNIEJ PÓŁ ROKU TRZEBA SIĘ BARDZO OSZCZĘDZAĆ ŻEBY SZWY NIE POPĘKAŁY.

Chyba żartujesz. Przynajmniej pół roku? Szwy pół roku? Szwy się same rozpuszczają po kilku tygodniach, oszczędzać się powinno przez conajmniej 2-3 miesiące. Skąd masz takie bzdurne informacje? Nie rozumiem po co wypisujesz takie głupoty.
Marna reklama z Twojej strony, brak wiedzy....
__________________
Niby miasto, a świnie luzem chodzą
roksanula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-13, 14:18   #80
megankab
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1
Dot.: pomniejszenie piersi

Witam. Bardzo chciałabym pomniejszyć o kilka rozmiarów swoje piersi ponieważ mam rozmiar 90 "i" a nawet rozmiar "i" zaczyna już być przymaławy. Chciałabym się dowiedzieć, jak można to zrobić, gdzie się udać i jakie trzeba posiadać zaświadczenia, aby zabieg był refundowany przez NFZ ze względów zdrowotnych. Nie mogę już wytrzymać z tym ciężarem. Bardzo boli mnie kręgosłup, często mam problemy, aby podnieść się z łóżka. Często czuje ucisk w klatce piersiowej, myślałam, że to serce, ale po badaniach lekarz stwierdził, że to ucisk od kręgosłupa. Do tego miewam częste bóle głowy i czuję ucisk w czaszce np. przy pochylaniu. Jest jeszcze szereg innych dolegliwości występujących u mnie z powodu obciążenia kręgosłupa, ale najważniejsze jest to, że mam roczną córeczkę, z którą chciałabym się pobawić i powygłupiać, jak każdy rodzic, ale mój kręgosłup mi na to nie pozwala. Kiedyś pewien lekarz powiedział mi, że jeśli nie zmniejszy mi się biust to za ileś lat grozi mi jazda na wózku inwalidzkim. Proszę o pomoc!

Edytowane przez megankab
Czas edycji: 2011-10-13 o 14:21
megankab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-15, 12:33   #81
roksanula
Rozeznanie
 
Avatar roksanula
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 950
GG do roksanula
Dot.: pomniejszenie piersi

Idź do lekarza rodzinnego, on Ci wszystko powie.
90i ? A jakie masz wymiary?
Bóle biorą się w większości stąd, że masz źle dobrany stanik.

Najpierw dowiedz się, jaki masz prawidłowy rozmiar stanika, poszukaj ulgi u brafitterki, a później idź pod nóż.

Ja miałam podobny rozmiar przy wadze 60kg i wyglądałam jak karykatura.
__________________
Niby miasto, a świnie luzem chodzą
roksanula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:48.