Wągry podskórne, zaskórniki :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-27, 12:08   #1
yrek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 3

Wągry podskórne, zaskórniki :(


Witam, mam z tym problem od ok 10 lat, pojawil sie od razu po trądziku.
Początkowo tylko na plecach, na szyi i na twarzy zaczeły mi wyskakiwać takie jakby wrzody, małe podskórne krosty.
Bardzo ciężko je wycisnąć (często trzeba przebić igłą), po wyciśnięciu wydobywa się coś białego, o konsystencji pasty do zębów. Czasami, ale dużo rzadziej pojawia się bąbeł z ropą i krwią, ale po wyciśnięciu na jego miejscu pojawia się, opisana wcześniej krosta.
Zazwyczaj po wyciśnięciu, w tym samym miejscu pojawia się nowy wrzód.
Mam 29 lat, a problem nie ustępuje, przeciwnie - nasila się.
Teraz te wągry pojawiają się na całych plecach (głównie ramiona), na klatce piersiowej i brzuchu, na głowie (głównie skronie), twarz, szyja, kark, a nawet czasami na udach i pośladkach.

Byłem u kosmetyczki, na oczyszczaniu twarzy, pomogło ale na krótko, po miesiącu od wizyty już było tak samo jak przed wizytą.
Kosmetyczka powiedziała aby samemu tego wszystkiego nie wyciskać A ja nie potrafie z czymś takim chodzic i od razu zdrapuje albo wyciskam), oraz trochę ją zaniepokoiło że w takim wieku jeszcze mnie wysypuje.

Jestem bardzo czysty, myję twarz dwa razy dziennie, żelem loreal man expert, po umyciu kremuje twarz kremem nivea (krem nawilżający matujący).
I to wszystko na nic.
Najgorzej jest po goleniu (problem na klatce i brzuchu właśnie pojawił się gdy zacząłem się tam golić).

Poszedłbym do dermatologa, ale kosmetyczka powiedziała mi, że tu dermatolog nie pomoże, że przypisze maści, leki, antybiotyki które i tak nie pomogą i że on mi skóry nie oczyści.

Nie wiem już kompletnie co robić.
Bo na ciele mam już dużo blizn po tych syfach.

Czy może to być wina hormonów, albo diety?
A nie np skóry?

Troche mi tutaj głupio o tym pisac, no ale na zadnym innym forum nie uzyskalem odpowiedzi, kompletnie nie wiem co robić
yrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 18:15   #2
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Wągry podskórne, zaskórniki :(

Cytat:
Napisane przez yrek Pokaż wiadomość
Najgorzej jest po goleniu (problem na klatce i brzuchu właśnie pojawił się gdy zacząłem się tam golić).
Może to zapalenie mieszków włosowych?
Albo wrastają Ci włoski po goleniu.
Cytat:
Poszedłbym do dermatologa, ale kosmetyczka powiedziała mi, że tu dermatolog nie pomoże, że przypisze maści, leki, antybiotyki które i tak nie pomogą i że on mi skóry nie oczyści.
Kopnij taką kosmetyczkę w d*pę i wybierz się do dobrego dermatologa.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-28, 16:40   #3
nowa_kacha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 152
Dot.: Wągry podskórne, zaskórniki :(

W przypadku trądziku najlepiej łączyć zabiegi kosmetyczne z terapią u lekarza. Nie zwlekałabym z wizytą u dermatologa, ale też nie rezygnowałabym zupełnie z kosmetyczki. Lekarz przede wszystkim zdiagnozuje Cię i zaleci odpowiednią metodę leczenia, co rozwiąże przyczynę problemu. Ale to prawda, że nie oczyści - tutaj właśnie przyda się kosmetyczka. Peelingi medyczne, mikrodermabrazja, peeling kawitacyjny. Tylko nie jednorazowo, a regularnie. Jeśli chcesz faktycznie pozbyć się problemu, to nie ma rady. Cierpliwość, cierpliwość, cierpliwość. I jeszcze jedno: to wcale nie jest dziwne, że w tym wieku masz jeszcze problemy z cerą. To coraz częstsze zjawisko
nowa_kacha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-30, 16:59   #4
potfolek_88
Przyczajenie
 
Avatar potfolek_88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 25
Dot.: Wągry podskórne, zaskórniki :(

Po pierwsze zmień kosmetyczke
a po drugie i najważniejsze umów się na wizyte u dermatologa bo przyczyny mogą być rózne.

Skoro po goleniu ten problem sie nasila to moze jest własnie zapalenie mieszków włosowych?? I napewno pora zmnienic kosmetyki do pięlegnacji a przede wszystkim zrerygnowac z kremów matujących. Wiem to z wasnego doświadczenia ze po 20 roku zycia pora zrezygnowac z kosmetków dla nastolatków, a poza tym kremy matujacy zatrzymuja wydzielanie sebum i owszem na chwile cera sie poprawia ale wkoncu zaczyna sie bronic i mozna zrobic sobie tylko krzywde
potfolek_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-18, 16:51   #5
babsik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 18
Dot.: Wągry podskórne, zaskórniki :(

wiem, ze łatwo mówić ale nie wyciskaj tego...
jeśli to sprawa bakteryjna to roznosisz je i tylko pogarszasz sprawe. ze swojej strony polecam taki system: myć buzię jakimś żelem (może chyba byc ten co masz) potem na wacik kosmetyczny nalewasz jakiś tonik łagodny, najlepiej poproś w sklepie o coś nawilżajacego, do skóry wrażliewj i koniecznie bez alkoholu, na wacik wkrapiasz jeszcze 2-3 krople naturalnego olejku z drzewa herbacianego (koniecznie kup a aptece, poniżej 10 zł powinieneś już kupić) i przetrzyj tym problematyczne miejsca. Potem jakiś krem, ja osobiście bardzo polecam Cethapil, może i drogi ale mnie wystracza na baardzo długo. Jesli się zdecydujesz na taki system to daj znać jakie efekty
babsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:20.