Misja w Zambii - cz. IV - Strona 149 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-10-21, 18:55   #4441
ChoosingHope
Raczkowanie
 
Avatar ChoosingHope
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Connecticut, USA
Wiadomości: 212
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Ale dzis tu ruch. Super! Marta i Nastka--tez sie ciesze, ze widze Wasze przesylki. Nastka--przyszly 2 Playmobile, napisze pozniej.

Adopcja Grupowa... Widzieliscie juz filmik i pewnie pamietacie mala Grace z ogromnymi smutnymi oczkami. Nela odwiedzila ja na moja prosbe. Zobaczcie, komu dajemy szanse na dziecinstwo... Dziewczynka w niebieskiej bluzce to kuzynka Grace, rowniez z Adopcji Grupowej. Dziekuje Neli i Rodzicowi Grace za zgode wykorzystania tego filmiku.

http://www.youtube.com/watch?v=VfU3hA_ek9E

Pozdrawiam raz jeszcze!
ChoosingHope jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-21, 19:59   #4442
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez heidelbeere Pokaż wiadomość
hey! mam prośbę
Możecie podpowiedzieć jak pakujecie swoje paczki wysyłając je do Zambii? Czy poczta stawia jakieś wymagania co do opakowania (typu konkretny karton, oklejenie taśmą itp.)?
Anastazja na pewno lepiej opowie, bo w pudłach wysyłała, ale chyba normalnie - karton porządnie zaklejony a w środku wszystko w workach, bo to płynie statkiem. No i nie wkładać do środka czekolad, bo szczury się dobierają i paczki z dziurami dochodzą.

W kopertach bąbelkowych to normalnie - do koperty , zaklejamy i dochodzi.
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-21, 20:13   #4443
ChoosingHope
Raczkowanie
 
Avatar ChoosingHope
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Connecticut, USA
Wiadomości: 212
Talking Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Kochani!!

Siedzialam od kilku dni na szpilkach, bo mialam gotowa prezentacje, ale czekalam na zgode Zgromadzenia. Dzis poslalam e-mail do Mamy proszac ja o SMS do Zgromadzenia i zgoda jest. Dziekuje.

Nowa prezentacja na temat Arki Noego. Mam nadzieje, ze Wam sie spodoba! Zdjecia Krzysztofa, Neli, Susan z Irlandii, Siostry Jozefy i Maggie oraz Sylwii (studentki, ktora wlasnie byla w Zambii). Filmiki Neli. Dziekujemy Ci Agatko za wszystko, co robilas w Zambii.

http://www.youtube.com/watch?v=Dcb3HN2tVIY

Ten filmik robilam, zeby pokazac, jak dziala Arka w rok po otwarciu. Pierwsza prezentacja byla inna. Ta ma przyblizyc Wam zajecia w Arce.

Ale dzis zaszalalam. 3 wpisy!
ChoosingHope jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-22, 08:20   #4444
Anastazja#
Zakorzenienie
 
Avatar Anastazja#
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: niedaleko TG
Wiadomości: 3 878
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez heidelbeere Pokaż wiadomość
hey! mam prośbę
Możecie podpowiedzieć jak pakujecie swoje paczki wysyłając je do Zambii? Czy poczta stawia jakieś wymagania co do opakowania (typu konkretny karton, oklejenie taśmą itp.)?
Ja zawsze zbieram rzeczy do dużego pudła. Paczki mi wychodzą 17-18 kilowe. Normalnie je zaklejam taśmą. Zawsze staram się napchać, jak najwięcej, więc te pudełka nie są do końca kanciaste. Panie nigdy mi się nie przyczepiły na poczcie. Jedynie raz jak zobaczyły mnie z takim pudłem, to popatrzyły i pytały czy na pewno nie ma więcej niż 20 kilo. Ja mam w domu wagę łazienkową, więc zawsze sobie sprawdzam Od jakiegoś czasu pudło owijam też taką czarną folią:
http://allegro.pl/e-market-folia-str...842045590.html
Przepraszam za link do aukcji, ale chciałam, żeby było wiadomo o co chodzi.
Folię doklejam taśmą i tyle. Wysyłałam takie paczki już na kilku pocztach i nikt nie robił problemu. Zresztą jak były zaklejone tylko taśmą to też poszły i dotarły.

Słuchajcie zostało mi jeszcze jedno pudło do wysłania- mam już naszykowane. Pewnie w przyszłym tygodniu poleci do Zambii Tym samym skończyły mi się podkłady poporodowe ze wspólnych zakupów
Może ktoś byłby chętny na podobną akcję? Poszperam po All w przyszłym tygodniu.
Macie jakieś sugestie co do zakupów?
Pomyślałam, że fajnie by było zorganizować coś na początku listopada, bo potem grudzień- Święta i inne wydatki.
Anastazja# jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-22, 09:47   #4445
suzi82
Rozeznanie
 
Avatar suzi82
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 591
GG do suzi82
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez ChoosingHope Pokaż wiadomość
Super!!!
Suzi--co Ty tam fajnego wysylasz?? Moze wrzucisz kiedys jakas fotke?? Moje paczki maja byc wkrotce w Zambii--wtedy tez cos wrzuce. Ty chyba w jakims konkursie startujesz! Nawet na tej liscie pokonalas iloscia Straznikow. Dzieki.
Czuję się wywołana do tablicy

Kochani ja wysyłam koperty babelkowe a naszych strażników miejskich to ja chyba nigdy nie pokonam haha mimo że taki ze mnie paczkoholik!

Faktycznie nigdy nie pomyślałam o tym żeby fotkę zrobic bo wiem, że każdy się stara i pomaga wysyłając piekne i potrzebne rzeczy ... więc w czym ja mogę byc inna ??

kiedyś polecalam portal graty z chaty. Tam ludzie oddają całkowice za darmo co mają niepotrzebnego w domu. Więc ja grzecznie prosiłam o zabawki dla naszych dzieci jak tylko ktoś wystawiał i czasem przychodziło w wielkich worach. Tylko wystarczyło odświeżyc. Maskotki naprawdę często były bardzo mało używane A i ubranka się znalazły.

We wrześniu w Realu wynalazłam książeczki w języki angielskim i cwiczenia do nauki liter nasiona też wysylam no i co tam do glowy przyjedzie.

Strażnicy Miejscy dziękujemy! to niesamowite jakie piękne rzeczy dzieciaczki dostaną
__________________




suzi82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-22, 11:00   #4446
Ażurek
Raczkowanie
 
Avatar Ażurek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 93
GG do Ażurek
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Dziękuję wam za "wymiary", kompletuję paczkę z zeszytami i wyprawką jeszcze tylko parę zabawek i ubranka chce dorzucić, postaram się w przedziale okolo 134.
Ja jednak chce myśleć, że to zdjęcia "mojego" chłopaka. Przyznam się szczerze, nie rozpoznaję go w tłumie
Ażurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-22, 14:24   #4447
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Anastazja ja jestem zawsze chętna na wspólną paczkę - tylko powiedz ile trzeba przelać na konto A już na podkłady to obowiązkowo - przeraża mnie wizja połogu bez nich Ja wiem, że kobiety sobie tam dają radę w inny sposób a moda na szmatki i wielorazowe podpaski przyszła już do Polski (paradoks!) to ja i tak sobie nie mogę tego wyobrazić

---------- Dopisano o 15:24 ---------- Poprzedni post napisano o 15:24 ----------

Choosing piękne robisz te filmiki
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-22, 14:40   #4448
ChoosingHope
Raczkowanie
 
Avatar ChoosingHope
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Connecticut, USA
Wiadomości: 212
Talking Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Kochani!

Skorzystalam z tego, ze w Zambii byla Agatka i poprosilam ja, zeby poszla obdarowac zambijskie mamy. Jak wiecie, program "Mamy dla Mam" jest mi bardzo bliski... Mam wielkie szczescie, ze sa osoby, ktore bardzo w niego wierza. Mowilismy wlasnie o paczkach, wiec zamieszczam zdjecia kilku paczek (dary). Probuje robic duzo zdjec, bo chce ludziom pokazac, co dzieje sie z ich pomoca. Rozumiem jednak, ze jak sami kupujecie, to czujecie sie dziwnie fotografujac wlasne zakupy. Mysle, ze z zainteresowaniem zobaczycie najpierw zdjecia zrobione u mnie (wyprawki i podpaski spakowane) i te, ktore zrobila dla mnie Agata w Zambii (paczka w calosci i obdarowywanie dzieci oraz mam, a czasem i tatusiow ). Dziekuje, ze wysylacie te podpaski i wyprawki. Jestescie kochani!

Pozdrawiam!

PS. Suzi, Nastka, Marta, Seona- Wszyscy-
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 020.jpg (64,4 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 027.jpg (32,5 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 041.jpg (32,5 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 043.jpg (40,3 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 045.jpg (55,1 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_7851.jpg (37,3 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_7853.jpg (47,8 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_7862.jpg (34,2 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_8105.jpg (27,4 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_8558.jpg (59,0 KB, 32 załadowań)
ChoosingHope jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-22, 15:11   #4449
New_Rock
Rozeznanie
 
Avatar New_Rock
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 714
Lightbulb Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez ChoosingHope Pokaż wiadomość
[...] Rozumiem jednak, ze jak sami kupujecie, to czujecie sie dziwnie fotografujac wlasne zakupy.
E tam ;P

Poniżej przykładowe książki, broszurki z UK, paczka zapakowana, kwitek na paczkę oraz kwitek na list polecony (wzory jak wypełniać). Przez jakiś czas robiłem naklejki biblioteczne do książek, żeby może mniej ginęły.

Jak coś niejasne, to piszcie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg paczka_maj_2010a.jpg (55,6 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg paczka_maj_2010b.jpg (86,3 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg paczka_czerwiec_2010.jpg (76,4 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Book_sticker.jpg (29,7 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2jezyczne_11sztuk.jpg (103,9 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Flyers_UK_900.jpg (96,4 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kwitek_paczkowy_new.jpg (50,3 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kwitek_na_list_polecony.jpg (64,4 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Books1_may_2010.jpg (124,7 KB, 19 załadowań)
__________________
poCZATuj z nami!
CENNIK POCZTY =>suwak na Afryka
(paczka ekonomiczna 20 kg [max] = 187 zł)
New_Rock jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-22, 19:04   #4450
heidelbeere
Przyczajenie
 
Avatar heidelbeere
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Gniezno
Wiadomości: 13
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Seona, Anastazja, New Rock ;*

Wielkie dzięki za rady dotyczące paczek!
__________________
"Nikt nie ma prawa być szczęśliwym w oderwaniu od innych!"
heidelbeere jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-22, 22:06   #4451
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Super paczki!!

I z innej beczki:
Czy u Was dzisiaj w kościele też było tak mało ludzi? O ile ktoś był, bo dzisiaj wspomnienie bł. Jana Pawła II. Mąż się z pracy urwał, żeby Pati do babci zawieść, żebym ja na mszę poszła (bo ciężko mi jej samej upilnować, a poza tym ona mi w kościele śpiewa "Pieski małe dwa" i "Pszczółkę Maję"), ja wyszła 20 min. wcześniej, żeby sobie miejsce zająć a tu... garstka ludzi Po różańcu na mszy to dosłownie zostało kilkanaście osób w tym dużą frekwencję zrobiła rodzina chłopczyka, który był dzisiaj chrzczony. I u mojej mamy też tak mało osób było. W szoku jestem, bo się nastawiłam na nie wiem jakie tłumy, bo wydawało mi się, że święto "naszego" papieża jakoś więcej ludzi uczci.
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-23, 08:12   #4452
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Anastazja, czy Ty korzystasz może z aptek DOZ Dbam o zdrowie? Można zamawiać przez internet i odbiór w wybranej aptece w Twoim mieście. Ja korzystam i można założyć kartę klienta "dla Mamy i Maleństwa" i kupować ze zniżkami!! Np. podkłady poporodowe Bella są za 2,90!! Butelki za 6,83 i 8,81 , smoczki uspokajacze za 3,95 (o ile się używa?, bo później ciężko oduczyć)!!! Może udałoby się poskładać w kilka osób, chyba, że na Allegro znajdziesz taniej takie rzeczy?

Linków nie wstawię, bo tu wycina DOZy.

Ja mogę kupić kilka rzeczy i podesłać w paczce do Ciebie, ale czy będziesz na pewno tą paczkę robić?
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-23, 12:54   #4453
ChoosingHope
Raczkowanie
 
Avatar ChoosingHope
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Connecticut, USA
Wiadomości: 212
Exclamation Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez Seona Pokaż wiadomość
Np. podkłady poporodowe Bella są za 2,90!! Butelki za 6,83 i 8,81 , smoczki uspokajacze za 3,95 (o ile się używa?, bo później ciężko oduczyć)!!! Może udałoby się poskładać w kilka osób, chyba, że na Allegro znajdziesz taniej takie rzeczy?
SMOCZKOW nie wysyla sie do Zambii! W mojej pierwszej paczce byly smoczki, wiec zapytalam, czy na przyszlosc tez wysylac. Dostalam info (wiarygodne), ze ludzie tam tego nie znaja, wiec po co.

Najtaniej mozna znalezc podklady poporodowe Absorgyn tutaj:

http://www.blizejciebie.pl/podklady_...146_283,1368,1

Ja nie wiem, czy moge zamiescic link. Jesli nie przejdzie, to wpiszcie w wyszukiwarke "Bella Handel" i powinien wyskoczyc sklep "Blizej Ciebie". Poszukajcie "Absorgyn" i to sa te najtansze z trzech, ktore sa dostepne. Przy zakupie 50 opakowan dostawa GRATIS, a paczka podkladow wychodzi 2,65 zl za 10 sztuk. Przychodzi to w jednym pudle i to pudlo moze pojsc do Zambii. 132,50zl za 50 paczek. Jak ktos znajdzie taniej, to prosimy o info. Ten sklep mam juz sprawdzony, ale pierwsza zamowila Ania-eczek (nie pamietam dokladnego nicka, bo piszemy e-mailowo) i poslala mi to info. Dzieki.

Pozdrawiam wszystkich i zycze milej niedzieli!

Edytowane przez ChoosingHope
Czas edycji: 2011-10-23 o 12:55
ChoosingHope jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-23, 13:18   #4454
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Choosing, dzięki za info!! To może Anastazja by tam kupiła, o ile byliby chętni aby dołożyć się? Ja na jakieś 5 paczek mogę się złożyć. No i chętnie bym dokupiła z DOZu jakieś drobiazgi bo bym sobie też punktów nabiła (poza podkładami, skoro tam są tańsze). Sama dla siebie chyba też tam kupię
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-23, 18:34   #4455
basiaczek11
Raczkowanie
 
Avatar basiaczek11
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 470
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez Seona Pokaż wiadomość
To może Anastazja by tam kupiła, o ile byliby chętni aby dołożyć się? Ja na jakieś 5 paczek mogę się złożyć.
Ja też mogę się dorzucić tylko komu i gdzie?
__________________
Pozdrawiam Basia


Adopcja Serca na facebooku:

Adopcja Serca


basiaczek11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-23, 19:08   #4456
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Jakby uzbierać 10 osób, które by po 5 paczek podkładów kupiły czyli po 13,25 zł to byśmy uzbierały te 50 pak
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-23, 19:23   #4457
basiaczek11
Raczkowanie
 
Avatar basiaczek11
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 470
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez Seona Pokaż wiadomość
Jakby uzbierać 10 osób, które by po 5 paczek podkładów kupiły czyli po 13,25 zł to byśmy uzbierały te 50 pak
Mnie możesz liczyć jako dwie osoby. Mogę wpłacić 30 zł.
__________________
Pozdrawiam Basia


Adopcja Serca na facebooku:

Adopcja Serca


basiaczek11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-24, 08:18   #4458
Anastazja#
Zakorzenienie
 
Avatar Anastazja#
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: niedaleko TG
Wiadomości: 3 878
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Wczoraj na All znalazłam te podkłady taniej:
http://allegro.pl/podkaldy-poporodow...html?source=oo
Napisałam do sprzedawcy z zapytaniem, czy przy zakupie wszystkich byłaby możliwa wysyłka gratis. Dam znać jak dostanę odpowiedź
Anastazja# jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-24, 08:19   #4459
New_Rock
Rozeznanie
 
Avatar New_Rock
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 714
Cool Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez Seona Pokaż wiadomość
Jakby uzbierać 10 osób, które by po 5 paczek podkładów kupiły czyli po 13,25 zł to byśmy uzbierały te 50 pak
...i daj nr konta
__________________
poCZATuj z nami!
CENNIK POCZTY =>suwak na Afryka
(paczka ekonomiczna 20 kg [max] = 187 zł)

Edytowane przez New_Rock
Czas edycji: 2011-10-24 o 08:20
New_Rock jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-24, 08:20   #4460
Ażurek
Raczkowanie
 
Avatar Ażurek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 93
GG do Ażurek
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

znalazłam tańsze
http://allegro.pl/podklady-ginekolog...884651424.html
Ażurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-24, 08:58   #4461
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez New_Rock Pokaż wiadomość
...i daj nr konta
To będzie konto Anastazji. Jak się uzbiera osób, to poda na pewno wszystkim chętnym na PW.
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-24, 19:15   #4462
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

ale ruch
nie nie mam nowego adopcyjnego dziecka, po Victorze powiedziała sobie nie będę sie angażować w adopcje konkretnego dziecka ale....
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-24, 23:50   #4463
Juss
Raczkowanie
 
Avatar Juss
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 184
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

też chętnie się dołożę na podkłady (2x) - proszę mi wysłać nr. konta i kwotę do zapłaty na PW, bo nie bywam codziennie na forum

edit: chodzi o 10 paczek (2X po 5sztuk) w sensie że możecie liczyć mnie jako 2 osoby tak jak basiaczek11

Edytowane przez Juss
Czas edycji: 2011-10-25 o 00:03
Juss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 09:05   #4464
Agrawka82
Przyczajenie
 
Avatar Agrawka82
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Ja tez chetnie sie dorzuce W razie potrzeby mozecie mnie policzyc jako 2 osoby
Agrawka82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 13:47   #4465
ChoosingHope
Raczkowanie
 
Avatar ChoosingHope
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Connecticut, USA
Wiadomości: 212
Exclamation Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Witam wszystkich!

Pomyslalam sobie, ze moze wkleje tu opis programu "Mamy dla Mam", bo on nie jest opisany na stronie. Rok temu burzliwie tu dyskutowalismy na ten temat, ale komu chce sie szperac po watku, prawda? Zalaczam tez kilka zdjec z dystrybucji podkladow i podpasek z darow. Jakis czas temu stworzylam logo dla tego programu (moj avatar) i mam kilka t-shirtow (zalaczam zdjecie projektu t-shirta), ktore chetnie wysle osobom (jesli sie takie znajda), ktore chcialyby nosic je i promowac ten projekt. Jesli sa zainteresowani, to prosze o e-mail na adres bernadeta@adopcjaserca.pl

Dziekuje Wam wszystkim za wysylanie tych podkladow . Cieszy mnie szczegolnie to, ze nowe "Mamy" z Adopcji Grupowej chca sie wlaczyc w to piekne dzielo. Zikomo!

W samym sercu afrykańskiego buszu, w miejscowości Mpanshya w Zambii, znajduje się Szpital Misyjny Św. Łukasza, którym kierują polskie Siostry Boromeuszki. Stworzono w nim piękną salę porodową, aby kobiety z zambijskiej prowincji miały szansę na poród w godziwych warunkach. Tradycyjne porody w bliżej bądź dalej oddalonych wioskach zbyt często kończyły się komplikacjami, nierzadko śmiercią…
Na początku trudno jednak było rywalizować Szpitalowi z tą odwieczną tradycją, a ogromny obszar, który obsługiwany jest przez Szpital nie sprzyjał szybkiemu obiegowi informacji. Siostry Boromeuszki zaczęły wiec przygotowywać paczuszki z wyprawkami dla ciężarnych kobiet, które postanowiły spróbować porodu w szpitalu. W Zambii, gdzie ponad 20% dzieci jest sierotami, życie każdej matki jest na wagę złota. Paczuszki miały być dla nich zachętą. Powoli coraz więcej kobiet zaczęło pojawiać się w Misji tuż przed terminem porodu. Obecnie w szpitalu przychodzi na świat około 50 dzieci miesięcznie. Fachowa opieka położnych i ginekologa zapewnia im, a także noworodkom wielką szansę na przeżycie w razie komplikacji. Siostry próbują nadal obdarowywać nowe mamy, które zdecydowały się wybrać szpital, co często wiąże się z uciążliwą, nierzadko kilkudniową pieszą podróżą. Wyprawki kompletowane są z darów wysyłanych do Misji przez darczyńców w odpowiedzi na apele Sióstr. Do tych wyprawek zaczęto dodawać podpaski dla mam po tym, jak zauważono dużą zachorowalność na infekcję krocza tuż po porodzie. Zambijskie mamy przynosiły bowiem ze sobą swoje własne „podpaski”, które w rzeczywistości są ręcznie robionymi i pranymi gałgankami.
Podpaski w Zambii są bardzo drogie, od 7,3 do 12,5 zł za 10 sztuk, a typowe podkłady poporodowe są właściwie niedostępne. Stąd zrodziła sie mysl, aby stworzyc odrębny projekt. „Mamy dla Mam” to akcja zbierania chłonnych podpasek (nocnych) oraz podkładow poporodowych i wysyłania ich do Zambii. Sądzimy, że akcja ta będzie cieszyć się dużym powodzeniem szczególnie wśród mam, które same przeszły przez doświadczenie porodu i wiedzą, jak nieodzowne są podpaski podczas tych trudnych dni. Pokażmy, że nie jest nam obojętny los afrykańskich mam i stwórzmy piękną więź pomiędzy mamami w Polsce i mamami w Afryce! W imieniu zambijskich mam z góry dziękujemy za każdą paczuszke podpasek.
Poza podpaskami zawsze można wysyłać ubranka dla noworodkow, kocyki, butelki do karmienia, mleko modyfikowane (o dlugim terminie ważności) i wszystko, co pomoże Siostrom kompletować nowe wyprawki dla zambijskich Mam.

Paczki prosimy wysyłać na adres:

St. Luke’s Mission Hospital
Mpanshya
P.O. Box 32789 Lusaka
Zambia
Central Africa

ZIKOMO!! DZIEKUJEMY!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg MUM TO MUMS 010.jpg (19,5 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg MUM TO MUMS 005.jpg (54,4 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg M4M.jpg (43,5 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_8411.jpg (61,7 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg designall.jpg (17,2 KB, 16 załadowań)

Edytowane przez ChoosingHope
Czas edycji: 2011-10-25 o 13:53
ChoosingHope jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 16:34   #4466
MartaiMaciej
Raczkowanie
 
Avatar MartaiMaciej
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 355
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Anastazja nas też policz jako dwie sztuki,tak jak Basię. Czekam na pw na kwotę i nr konta.
__________________
Chcesz wiedzieć gdzie jest Twoja paczka?
http://sledzenie.poczta-polska.pl/

Edytowane przez MartaiMaciej
Czas edycji: 2011-10-25 o 16:56
MartaiMaciej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 17:24   #4467
Anastazja#
Zakorzenienie
 
Avatar Anastazja#
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: niedaleko TG
Wiadomości: 3 878
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Kupiłam już podkłady na tej aukcji:
http://allegro.pl/podkaldy-poporodow...893103596.html
Jak dojdą zrobię fotki i dam znać ile ważą. Podkłady już opłaciłam, więc jak ktoś będzie chętny może się dorzucić do przesyłki do Zambii.
Anastazja# jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 17:40   #4468
MartaiMaciej
Raczkowanie
 
Avatar MartaiMaciej
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 355
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

ANASTAZJA Jak będziesz coś wiedzieć to pisz.
__________________
Chcesz wiedzieć gdzie jest Twoja paczka?
http://sledzenie.poczta-polska.pl/
MartaiMaciej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 18:21   #4469
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Anastazja podaj nr konta na PW
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 20:51   #4470
Juss
Raczkowanie
 
Avatar Juss
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 184
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Anastazja podaj nr konta i ile mam zapłacić?
Juss jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:01.