jak dzieci uczyc jezyków obcych? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-27, 17:48   #1
kaska20_2005
Raczkowanie
 
Avatar kaska20_2005
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 79
Smile

jak dzieci uczyc jezyków obcych?


Witam wszystkie forumowiczki....... ciekawi mnie jak uczyć dwulwtnie dziecko języka obcego? czy macie jakies porady. Moja córeczka ma dwa latka i jest bardzo bystra i wszystko "chwyta w mgnieniu oka" i chce to wykorzystać. czekam na porady , a może macie jakieś swoje doświadczenia.... pozdrawiam
__________________
Zapraszam http://tellmewhattoswallow.pinger.pl// Ear cuffy
kaska20_2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-27, 17:57   #2
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: jak dzieci uczyc jezyków obcych?

http://helendoron.pl/metoda

Koleżanka z pracy uczy angielskiego tą metodą, chwali bardzo. Osobiście nie sprawdziłam.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-27, 18:08   #3
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: jak dzieci uczyc jezyków obcych?

Ja nie jestem zwolenniczką uczenia dzieci do 4 roku życia języków obcych.

Kaska20, rozejrzyj się u siebie czy nie ma, bo teraz pełno takich zajęć uczących języków przez zabawę, muzykę itp, rodzice też w nich w nich uczestniczą, bo są dla dzieci już od 3 miesiąca.

Edytowane przez taszkin
Czas edycji: 2011-10-27 o 18:11
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-27, 18:16   #4
Lucy1111
Zakorzenienie
 
Avatar Lucy1111
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 6 276
Dot.: jak dzieci uczyc jezyków obcych?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;30184394]http://helendoron.pl/metoda

Koleżanka z pracy uczy angielskiego tą metodą, chwali bardzo. Osobiście nie sprawdziłam.[/QUOTE]

potwierdzam. dobra i skuteczna metoda
Lucy1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-27, 19:46   #5
kaska20_2005
Raczkowanie
 
Avatar kaska20_2005
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 79
Dot.: jak dzieci uczyc jezyków obcych?

dziękuje bardzo .... ale mialam na myśli takie proste metody tzn "bezpłatne" znacie coś takiego?
__________________
Zapraszam http://tellmewhattoswallow.pinger.pl// Ear cuffy
kaska20_2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-27, 20:07   #6
zanetaa88
Zakorzenienie
 
Avatar zanetaa88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 5 346
Dot.: jak dzieci uczyc jezyków obcych?

Bajki po angielsku albo niemiecku,
mój mąż tak się nauczył niemieckiego.
__________________
"Pozwól dzieciom błądzić i radośnie dążyć do poprawy..."


zanetaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-27, 21:24   #7
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: jak dzieci uczyc jezyków obcych?

są też gry pod postacią kart/planszy z obrazkami i odpowiednikami słownymi, albo poślij do przedszkola za rok, tam może chodzić na j. ang
gothika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-27, 21:30   #8
Lucy1111
Zakorzenienie
 
Avatar Lucy1111
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 6 276
Dot.: jak dzieci uczyc jezyków obcych?

śpiewanie piosenek z pokazywaniem tego, o czym się śpiewa
Lucy1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-27, 21:58   #9
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: jak dzieci uczyc jezyków obcych?

Cytat:
Napisane przez kaska20_2005 Pokaż wiadomość
dziękuje bardzo .... ale mialam na myśli takie proste metody tzn "bezpłatne" znacie coś takiego?
A, tak w domu No to obrazki, piosenki, pokazywanki. Moja zaczęła interesować się angielskim jakoś pół roku temu (też wtedy wydaje mi się rodzi się świadomość innego języka, wcześniej to abstrakcja), ciągle pyta "jak jest po angielsku coś tam", ja jej mówię, ona zapamietuje, potem sprawdzamy czy zapamiętała. Sporo już umie, ale to nauka słówek, wyrazów (żadne zdania, no najwyżej I`am ... , My name is ...., I like....") itp.
Ogląda za to "Ni Hao Kai Lan" i ciągle mówi do mnie po chińsku

Edytowane przez taszkin
Czas edycji: 2011-10-27 o 21:59
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-28, 09:50   #10
lachkasia
Zadomowienie
 
Avatar lachkasia
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 1 156
GG do lachkasia Send a message via Skype™ to lachkasia
Dot.: jak dzieci uczyc jezyków obcych?

Cytat:
Napisane przez taszkin Pokaż wiadomość
Ogląda za to "Ni Hao Kai Lan" i ciągle mówi do mnie po chińsku
Hehehe skąd to znam
Moi chłopcy - 4,5 i 2,5 namiętnie oglądają Diego, Dorę i Kai Lan. zależy od humorów ale taż czasami gadają mi coś po chińsku
Starszak dodatkowo chodzi na angielski do przedszkola i prywatnie (niech więcej umie niż mamusia) i bardzo ladnie mu idzie zapamiętywanie słówek.
A w domu - książeczki, piosenki.
lachkasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-28, 13:29   #11
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: jak dzieci uczyc jezyków obcych?

Cytat:
Napisane przez lachkasia Pokaż wiadomość
Hehehe skąd to znam
Moi chłopcy - 4,5 i 2,5 namiętnie oglądają Diego, Dorę i Kai Lan. zależy od humorów ale taż czasami gadają mi coś po chińsku
No właśnie że też pamiętają te chińskie określenia tak dokładnie je wymawiając, z akcentem. a Diego i Dora fajnie ucza słówek.

Edytowane przez taszkin
Czas edycji: 2011-10-30 o 21:47
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-28, 21:56   #12
gucia6
Zakorzenienie
 
Avatar gucia6
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 7 636
Dot.: jak dzieci uczyc jezyków obcych?

Cytat:
Napisane przez kaska20_2005 Pokaż wiadomość
Witam wszystkie forumowiczki....... ciekawi mnie jak uczyć dwulwtnie dziecko języka obcego? czy macie jakies porady. Moja córeczka ma dwa latka i jest bardzo bystra i wszystko "chwyta w mgnieniu oka" i chce to wykorzystać. czekam na porady , a może macie jakieś swoje doświadczenia.... pozdrawiam
Cytat:
Napisane przez kaska20_2005 Pokaż wiadomość
dziękuje bardzo .... ale mialam na myśli takie proste metody tzn "bezpłatne" znacie coś takiego?
rodzice roznego pochodzenia, mieszkajacy w obcym dla obojga kraju

u nas tak jest... ja rozmawiam z corka po polsku, maz po hiszpansku, w zlobku uczy sie niemieckiego... i mimo iz jeszcze nie ma 2 lat, to calkiem niezle sobie radzi ze wszystkimi trzema i jest na rownym poziomie rozwojowym z rowiesnikami


i osobiscie odradzam "samodzielna" nauke jezykow... no chyba, ze ma sie ten jezyk opanowany perfekt.
My np mimo iz bardzo dobrze mowimy po niemiecku, swiadomie zdecydowalismy sie uczyc corke tylko naszych jezykow rodzimych, ktore sa jedynymi jezykami, ktore potrafimy nauczyc ja poprawnie.
A uczac dziecko jezyka juz od podstaw z bledami jest wg nas wielkim nieporozumieniem... takze do nauki jezykow tylko osoby kometentne, czyli z odpowiednim wyksztalceniem lub tacy, ktorych dany jezyk jest jezykiem rodzimym
__________________
"what doesn't kill me makes me feel alive"
gucia6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-28, 23:28   #13
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: jak dzieci uczyc jezyków obcych?

Cytat:
Napisane przez gucia6 Pokaż wiadomość


i osobiscie odradzam "samodzielna" nauke jezykow... no chyba, ze ma sie ten jezyk opanowany perfekt.
My np mimo iz bardzo dobrze mowimy po niemiecku, swiadomie zdecydowalismy sie uczyc corke tylko naszych jezykow rodzimych, ktore sa jedynymi jezykami, ktore potrafimy nauczyc ja poprawnie.
A uczac dziecko jezyka juz od podstaw z bledami jest wg nas wielkim nieporozumieniem... takze do nauki jezykow tylko osoby kometentne, czyli z odpowiednim wyksztalceniem lub tacy, ktorych dany jezyk jest jezykiem rodzimym
Masz racje, chcąc nauczyć dziecko porozumiewania się trzeba to robić dobrze, ale czasem wchodzi w grę tylko "osłuchanie" się z językiem, poznawanie zwrotów, słówek, liczenie. Do tego nie trzeba chyba kompetencji.

Edytowane przez taszkin
Czas edycji: 2011-10-29 o 23:06
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-30, 09:17   #14
blueberry_11
Raczkowanie
 
Avatar blueberry_11
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 323
Dot.: jak dzieci uczyc jezyków obcych?

Żeby uczyć dziecko samo w domu trzeba mieć do tego odpowiednie przygotowanie, a nie tylko chęci. To jest proces, który musi być systematyczny. Na rynku znaleźć można wiele książeczek, bajeczek, cudawianek, ale równie dobrze można dziecku włączyć wiadomości BBC albo CNN, tylko co tym osiągniemy???

Mózg dziecka do 3 roku życia rozwija się najszybciej. Jest to okres czasu, kiedy dziecko uczy się absolutnie wszystkiego: jedzenia łyżeczką, siadania, pełzania, raczkowania, obracania się na boki, w końcu chodzenia, siusiania do nocnika, ale najważniejszego: MÓWIENIA. I jeżeli dziecko będzie wystawione na kilka języków to tych języków się nauczy, jak będzie miało mamę Polkę, tatę Niemca, a babcię Czeszkę to tych 3 języków jest w stanie się nauczyć ot tak, bez problemów. I co najważniejsze, będzie wiedziało w jakim języku do kogo mówić.

Na rynku polskim jest tylko JEDNA metoda nauczania dzieci języka angielskiego i jest to metoda HELEN DORON. Pozostałe szkoły, które oferują angielski dla najmłodszych, nie mają metody, ale TECHNIKI nauczania, a to jest ogromna różnica. Nie sztuką jest wprowadzić do oferty szkoły językowej angielski dla dziecka, sztuką jest robić to dobrze, a to z doświadczenia wiem, że potrafią tylko szkoły Helen Doron. Moje dziecko chodzi już od jakiegoś czasu, wyniki są super i tak... posłałam dziecko na angielski od 3 miesiąca życia i nie żałuję ani minuty, jaką dziecko spędziło na zajęciach ze mną, mężem lub moją siostrą, która też z nim była. Nigdy nie widziałam mojego dziecka tak skupionego na tym co się dzieje podczas zajęć.

Niedowiarków zachęcam do obejrzenia lekcji pokazowej bezpłatnej, która jest na życzenie w każdej szkole Helen Doron w Polsce.

Pozdrawiam.
__________________
Kubusiątko
24/06/2011
blueberry_11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-30, 20:25   #15
emijachor
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 55
Dot.: jak dzieci uczyc jezyków obcych?

wszystkie metody m.in helen doron czy nowosc lippy and messy, wykorzystuja technike TPR- total physical response, to oznacza ze dziecko aby sie nauczyc musi wchodzic w interakcje z rowieśnikami, sluchac powtarzac i przede wszystkim duzo ruchu, piosenek z pokazywaniem nauczylam moja corke sama, ma teraz 3 lata, od miesiaca chodzi na angielski metoda lippy and messy, i zaczela uzywac jezyka produktywnie a przeciez oto wlasnie chodzi w nauce jezyka a nie o nauczenie malucha kiku slowek, popieram przedmowczynie ze nauke warto zaczac jak najwczesniej wykorzystuja niesamowite wlasciwosci mogzu malucha, w 5 roku zycia nastepuje tzw, critical period po ktorym dzieci nie potrafia przyswoic jezyka obcego jako swojego tylko maja swiadomosc ze jest to obcy i wtedy gorzej jest z produktywnoscia
emijachor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 16:42   #16
cherrymilk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 10
Dot.: jak dzieci uczyc jezyków obcych?

Może odświeżę wątek - moja córa ma w przedszkolu angielski, a dokłądniej zajecia z native speakerem. I faktycznie widać u niej postęp w znajomości języka i chęć do tego, by go poznawać. Pierwszy kontakt z angielskim miała juz w 3 roku życia i żałuję, ze sama nie zaczęłam się wtedy uczyć

A jak u Was? Czy którejś z Waszych dzieci chodzi do dwujęzycznego przedszkola? I jak oceniacie rezultaty?
cherrymilk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 09:38   #17
blueberry_11
Raczkowanie
 
Avatar blueberry_11
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 323
Dot.: jak dzieci uczyc jezyków obcych?

Jako, że jestem trochę w temacie obyta dodam, ze metoda Helen Doron nie opiera się głównie na TPR, jest to częścią składową, ale nie głównym składnikiem. W metodzie Helen Doron jest mnóstwo takich składowych, m.in. metoda dr Suzuki czy Sugestopedia.

Natomiast polski rynek zalały inne szkoły oferujące naukę angielskiego dla dzieci, ale niestety ludzie nie wiedzą o tym, że dziecko często bezwiednie powtarza pewne słowa wcale ich nie rozumiejąc, dlatego też samo osłuchanie z językiem nic nie daje. To tak, jakby mówić do dziecka po polsku nie pokazując zabawek, zwierzątek czy innych czynności, samym mówieniem nie osiągniemy efektu.

Cytat:
Napisane przez cherrymilk Pokaż wiadomość
Może odświeżę wątek - moja córa ma w przedszkolu angielski, a dokłądniej zajecia z native speakerem. I faktycznie widać u niej postęp w znajomości języka i chęć do tego, by go poznawać. Pierwszy kontakt z angielskim miała juz w 3 roku życia i żałuję, ze sama nie zaczęłam się wtedy uczyć

A jak u Was? Czy którejś z Waszych dzieci chodzi do dwujęzycznego przedszkola? I jak oceniacie rezultaty?
Powiem tak: to kolejna rzecz, której ludzie nie wiedzą. rzadko który native ma odpowiednie przygotowanie do uczenia dzieci, jeżeli w tym przedszkolu jest native, który potrafi zachęcić dzieci do zabawy, utrzymać dyscyplinę i nauczyć to oddałabym dziecko do takiego przedszkola bez zmrużenia okiem. Native speakerzy, którzy przyjeżdżają do Polski uczyć to np. hydraulicy, kominiarze, budowlańcy, bankierzy itd., czyli osoby, które tylko mówią w swoim ojczystym języku, nie znają zasad gramatyki, mówią tak a nie inaczej, bo u nich się tak mówi. Zapytani dlaczego rozkładają ręce. Nie twierdzę, że wszyscy, ale większość, dopiero tu na miejscu po zetknięciu się z naszymi dziećmi, młodzieżą, która jest dociekliwa (i chwała im za to) native speakerzy się douczają.
My chodzimy na Helen Doron, synek jest jeszcze nie-przedszkolny, ale poślę go do "zwykłego" przedszkola zostając w szkole Helen Doron do kiedy się da.
__________________
Kubusiątko
24/06/2011
blueberry_11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 11:27   #18
sylwiakoszykowa
Rozeznanie
 
Avatar sylwiakoszykowa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: wieś
Wiadomości: 733
Dot.: jak dzieci uczyc jezyków obcych?

skoro tak to czasem mów do niej po angielsku albo w jakimś innym języku często powtarzaj może coś załapie no i czytaj jej książki na dobranoc. Tak moja mama robi mojej młodszej siostrze no i przez to jest strasznie inteligentna czasem to nawet wkurza
__________________
wieżę tylko sobie nikomu innemu
sylwiakoszykowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 21:45   #19
cherrymilk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 10
Dot.: jak dzieci uczyc jezyków obcych?

Cytat:
Napisane przez blueberry_11 Pokaż wiadomość
Jako, że jestem trochę w temacie obyta dodam, ze metoda Helen Doron nie opiera się głównie na TPR, jest to częścią składową, ale nie głównym składnikiem. W metodzie Helen Doron jest mnóstwo takich składowych, m.in. metoda dr Suzuki czy Sugestopedia.

Natomiast polski rynek zalały inne szkoły oferujące naukę angielskiego dla dzieci, ale niestety ludzie nie wiedzą o tym, że dziecko często bezwiednie powtarza pewne słowa wcale ich nie rozumiejąc, dlatego też samo osłuchanie z językiem nic nie daje. To tak, jakby mówić do dziecka po polsku nie pokazując zabawek, zwierzątek czy innych czynności, samym mówieniem nie osiągniemy efektu.



Powiem tak: to kolejna rzecz, której ludzie nie wiedzą. rzadko który native ma odpowiednie przygotowanie do uczenia dzieci, jeżeli w tym przedszkolu jest native, który potrafi zachęcić dzieci do zabawy, utrzymać dyscyplinę i nauczyć to oddałabym dziecko do takiego przedszkola bez zmrużenia okiem. Native speakerzy, którzy przyjeżdżają do Polski uczyć to np. hydraulicy, kominiarze, budowlańcy, bankierzy itd., czyli osoby, które tylko mówią w swoim ojczystym języku, nie znają zasad gramatyki, mówią tak a nie inaczej, bo u nich się tak mówi. Zapytani dlaczego rozkładają ręce. Nie twierdzę, że wszyscy, ale większość, dopiero tu na miejscu po zetknięciu się z naszymi dziećmi, młodzieżą, która jest dociekliwa (i chwała im za to) native speakerzy się douczają.
My chodzimy na Helen Doron, synek jest jeszcze nie-przedszkolny, ale poślę go do "zwykłego" przedszkola zostając w szkole Helen Doron do kiedy się da.
Zgadzam się z Tobą. Wiem o tym doskonale, bo kiedyś pracowałam w szkole językowej i wiem jak przebiega rekrutacja ludzi na stanowisko 'nativa' - tym bardziej kiedy język jest wyjątkowo egzotyczny i nie ma w kim wybierać.

A pewność, co do nativa w mądrych Główkach mam, dlatego, że tam każda jedna osoba z personelu musi mieć wykształcenie pedagogiczne i dodatkowo muszą to być nauczyciele montessoriańscy. Tym samym wymaganiom muszą też sprostać owi nativi.
cherrymilk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-09, 12:54   #20
michal_n
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 33
Dot.: jak dzieci uczyc jezyków obcych?

Bardzo skuteczne jest puszczanie piosenek dla dzieci w obcym języku.
Podczas zabawy, jedzenia itp. Tak jak ty słuchasz radia tak pozwól dziecku słuchać piosenek. Po pewnym czasie możecie razem próbować śpiewać. Na rynku jet mnóstwo piosenek i bajek dla dzieci w wieku przedszkolnym w obcych językach.
michal_n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 11:25   #21
znasz_mnie
Matka na full etat
 
Avatar znasz_mnie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 315
Dot.: jak dzieci uczyc jezyków obcych?

jeśli nie chcesz zapisywać dziecka na jakiś kurs juz w tym wieku po prostu baw sie z nim mówic po angielsku, puszczaj angielskie piosenki, bajki, dziecko szybko złapie i nie będzie miało problemów jesli w domu będzie się mówiło po polsku, będzie po prostu dwujezyczne
znasz_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 10:43   #22
cherrymilk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 10
Dot.: jak dzieci uczyc jezyków obcych?

Cytat:
Napisane przez znasz_mnie Pokaż wiadomość
jeśli nie chcesz zapisywać dziecka na jakiś kurs juz w tym wieku po prostu baw sie z nim mówic po angielsku, puszczaj angielskie piosenki, bajki, dziecko szybko złapie i nie będzie miało problemów jesli w domu będzie się mówiło po polsku, będzie po prostu dwujezyczne
Wydawałoby się to proste i oczywiste, jednak podejrzewam, że trochę trudno może być z realizacją. Większość ludzi nawet jeśli umie język angielski, to nie czuje się podczas mówienia na tyle swobodnie, by był w stanie komunikować się nim w domu. Ale oczywiście - osłuchiwanie dziecka z językiem poprzez słuchanie piosenek, oglądanie filmów z napisami w oryginalnej wersji językowej [oczywiście przez rodziców, dla dziecka w późniejszym wieku] jest b dobry sposobem na oswajanie z językiem.
cherrymilk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 10:03   #23
morela22
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 76
Dot.: jak dzieci uczyc jezyków obcych?

Wydaje mi się, że dość trudno samodzielnie nauczyć dziecko języka obcego. Tym bardziej, że można mu przez przypadek jakieś błędy podać a później trudno z tym walczyć. Ja raczej jestem za nauką przez lektora. A zawsze można sprawdzić na kilku lekcjach jak będzie. A teraz można wygrać kurs dowolnego języka, tylko hasło reklamowe dla szkoły trzeba wymyślić. Więc warto spróbować bo zawsze można do przeznaczyć dla malucha http://www.facebook.com/moose.cjo?sk...53284594738391
morela22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 15:08   #24
crozee
Zakorzenienie
 
Avatar crozee
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 3 643
Dot.: jak dzieci uczyc jezyków obcych?

oprocz tego w języku obcym jest trudniej wyrazic emocje, uczucia... Sama studiuję filologię i wiem, ze bede mowic do mojego dziecka po angielsku, a mąż po polsku, jednak i tak mimo bardzo dobrej znajomości języka mam obawy jak sobie poradze, bo angielski to nie jest moj jezyk ojczysty...
jesli ktoś nie mowi płynnie, ja radziłabym ograniczyc się tylko do bajek, czytania książeczek w drugim języku, żeby dziecko coś przyswoiło. mówienie jest ryzykowne, bo mozna uczyc z błędami
__________________
A & Z
"miłość się wreszcie stała ciałem, które chce trzymać nas za rękę"
crozee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:27.