Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:) - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-11-06, 13:37   #511
monka23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 331
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

Witam
dziewczyny ile waza wasze bobaski moj ma 2 miesiace i 7 dni i wazy 5.200 to chyba dobrze nie? Bylismy tez dzis u lekarza na szczepieniu oj maly wojownik ryczallllllllllll dostal 2 razy w dwa udka. A co do tej soli do czyszczenia noska to ja mam firmy HUMEX i tez jest dobre .Jak juz wspomnialm ze podkarmilam malego kaszka to mam przestac jest to zbedne a mamie juz obiecalam kopniaki za to ze miesza mi w glowie .
Meme z tego co wyczytlam to juz masz jednego malca i teraz znow w ciazy jestes? kurcze my z moim TZ tez sie zastanawiamy on to by sie wogule nie zastanawiam odrazu by dzialal ja to wole sie nacieszyc jeszcze i szkole mam i nie wiem sama. A jeszcze jedno ile dajecie witaminki D3 ja to nie dawalam powiedziali mi jak bylam w Angli zeby nie dawac ze wystarczy w mleku modyfikowanym co jest zas dzis pani doktor kazala dawac po 2 kropelki "vigantol" .O za duzo pytan mam jak z waszymi bioderkami maluszkow ja zaraz jade mam nadzieje ze nic nie wyjdzie Dzieki bogu wrocilam w pore do domu bo jeszcze maly krzywy jakis by urusl. I mleko Nan ha musialam zmienic na bebilon mlekozastepcze czy jakos bo skorke to mial jak papier scierny Ciezko.
monka23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-06, 13:46   #512
gosia_wie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 99
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

Sterimar jest świetny.Miłoszkowi zwykle po nocy cos furczy w nosku i zle mu sie cyca je bo ma nosek zatkany.Siegam wtedy po sterimar i psikam po jednym razie do obu dziurek .Za chwilke psika razem z ogromniastymi kózkami ( i juz wtedy jest ok normalnie oddycha).Nie uzywam wogóle gruszek .Sterimar jest bezpieczny.
gosia_wie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-06, 14:16   #513
kaarolciaa
Raczkowanie
 
Avatar kaarolciaa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 479
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

hej moja Oliwka ma 3 miesiace i waży 6 kg i ma 60 cm dziś byłyśmy u lekarza.. mała ma uczulenie na białko.. narazie jest leczona miejscowo ale może bedzie trzeba jej zmienić mleko (jest karmiona sztucznie).. mam nadzieje ze to nie jest skaza białkowa chyba za niedługo bedzie ząbkowała pozdrawiam! 3 fotka kilka dni po porodzie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 061019_092923.jpg (12,9 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 061001_144847.jpg (36,0 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 060816_150128.jpg (24,3 KB, 7 załadowań)
__________________
...Bo Każdy ma swojego Anioła i jest dla kogoś Aniołem...
kaarolciaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-06, 14:16   #514
Meme
Zadomowienie
 
Avatar Meme
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: bielsko- biała
Wiadomości: 1 030
GG do Meme
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

Cytat:
Napisane przez monka23 Pokaż wiadomość
Witam
dziewczyny ile waza wasze bobaski moj ma 2 miesiace i 7 dni i wazy 5.200 to chyba dobrze nie? Bylismy tez dzis u lekarza na szczepieniu oj maly wojownik ryczallllllllllll dostal 2 razy w dwa udka. A co do tej soli do czyszczenia noska to ja mam firmy HUMEX i tez jest dobre .Jak juz wspomnialm ze podkarmilam malego kaszka to mam przestac jest to zbedne a mamie juz obiecalam kopniaki za to ze miesza mi w glowie .
Meme z tego co wyczytlam to juz masz jednego malca i teraz znow w ciazy jestes? kurcze my z moim TZ tez sie zastanawiamy on to by sie wogule nie zastanawiam odrazu by dzialal ja to wole sie nacieszyc jeszcze i szkole mam i nie wiem sama. A jeszcze jedno ile dajecie witaminki D3 ja to nie dawalam powiedziali mi jak bylam w Angli zeby nie dawac ze wystarczy w mleku modyfikowanym co jest zas dzis pani doktor kazala dawac po 2 kropelki "vigantol" .O za duzo pytan mam jak z waszymi bioderkami maluszkow ja zaraz jade mam nadzieje ze nic nie wyjdzie Dzieki bogu wrocilam w pore do domu bo jeszcze maly krzywy jakis by urusl. I mleko Nan ha musialam zmienic na bebilon mlekozastepcze czy jakos bo skorke to mial jak papier scierny Ciezko.

Monka, tak właśnie...dobzre sie doczytujesz...bedziemy mieli drugiego Bobaska...jakos poczatkiem maja. Filip ma teraz niecałe 9 miesiecy, jest ...no czasem ciężko, juz teraz, a wiem, ze pewnie bedzie jeszcze kolorowiej, ale co tam! Nie planowalismy drugiego az tak szybko, myslelismy o next year a dokładnie tak około wakacjji, czyli dokładnie rok, od tego jak teraz zaszłam w ciaże. No cóż, jak to powiedziała moja lekarka, "czasem natura jest od nas mądrzejsza.." i zgadzam siez nia w tym momencie w 150%!!! Na poczatku wcale nie byłam zadowolona, ba! Żeby nie powiedzieć zła, zrozpaczona! Teraz mam o to do siebie wyrzuty sumienia i cieszę się z tego , ze jest tak a nie inaczej. Jak na razie wychodzą tego same +, ale nie bedę o nich psać, bo za duzo by tego było. Suma sumaru - fajnie jest!
__________________
Kategorycznie odmawiam dalszego rozmnażania

FILIPEK
http://tickers.baby-gaga.com/t/squsq...pek+ma+już.png

MADZIA
http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbu...+Madzia+ma.png
Meme jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-06, 14:23   #515
kasia1361
Zadomowienie
 
Avatar kasia1361
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 641
GG do kasia1361 Send a message via Skype™ to kasia1361
Post Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

witam mój mały pije dość długo z piersi około 15 20 minut.Dzis bylismy u lekarza przybiera na wadze bardzo ładnie i pani doktor powiedziała ze mam sie nie martwic.Mój Igorek tez ma małe ciemiaczko no i na to lekarka powiedziała ze miał małe przy urodzeniu i szybciej mu zarośnie.Mówi ze jak bedzie miał osiem miesiecy to zarośnie mu całkowicie.Więc sie nie martwie.A co do butli i smoka to nie da sie przekonac mojego malucha moze byc głodny i tak nie pociągnie smoka.Juz to próbowałam .Pozdrawiam mamusie i dzieciaczki
kasia1361 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-06, 14:28   #516
Doridee
Zakorzenienie
 
Avatar Doridee
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 3 297
GG do Doridee
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

Meme, dzielna z Ciebie baba PODZIWIAM!!!! Nie wyobrażam sobie siebie z dwóją dzieci - jestem zbyt leniwa i egoistyczna (chociaż Ala skutecznie te cechy wytępia )

Karolcia Oliwka jest słodziutka. Czemu tak rzadko zaglądasz do nas?

Tak chwalicie ten Sterimar, że zaraz dam zlecenie Andrzejowi zeby kupił. Dziś znowu nici ze spacerku - pogoda przeokropna Nawet nie podchodzę do okna..
Doridee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-06, 14:31   #517
kaarolciaa
Raczkowanie
 
Avatar kaarolciaa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 479
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

Cytat:
Napisane przez Doridee Pokaż wiadomość
Karolcia Oliwka jest słodziutka. Czemu tak rzadko zaglądasz do nas?
dzięki rzadko bo Oliwka bardzo mało śpi w ciągu dnia (góra 2 godziny)
__________________
...Bo Każdy ma swojego Anioła i jest dla kogoś Aniołem...
kaarolciaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-11-06, 14:36   #518
Doridee
Zakorzenienie
 
Avatar Doridee
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 3 297
GG do Doridee
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

Cytat:
Napisane przez kasia1361 Pokaż wiadomość
Mój Igorek tez ma małe ciemiaczko no i na to lekarka powiedziała ze miał małe przy urodzeniu i szybciej mu zarośnie.Mówi ze jak bedzie miał osiem miesiecy to zarośnie mu całkowicie.Więc sie nie martwie.
Kasiu, ale dajesz Igorkowi wit. D3 czy nie???? Ja w piatek idę na szczepienie więc się też wypytam co z tym ciemiączkiem i wit.D
Doridee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-06, 14:41   #519
Daria&Grześ
Raczkowanie
 
Avatar Daria&Grześ
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 263
GG do Daria&Grześ
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

Znalazłam wreszcie chwilę! Dwa dni temu usiadłam, pisałam, pisała, pisałam a na koniec niechcący skasowałam . No i potem znowu musiałam upolować pół godzinki...
Witam i pozdrawiam wszystkie Mamusie i Maluszki.
Monka, mój Grześ ma za 4 dni 3 miesiące i waży pewnie już co najmniej 7,5 kg (20.X.06 r. ważył 7 kg) . Co do szczepienia: bardzo polecam szczepionki skojarzone! Fakt, że trzeba zapłaciC (ja płaciłam 112 zł ), ale kłucie było raz i potem żadnych gorączek, marudzenia czy czegoś tam. Niepotrzebnie kupiłam Viburcol.
Ja do noska używam disne mar (też woda morska), ale tylko jak jest mus, bo Grześ nie lubi, jak mu psikam
A na kaloryferze kładę mokry ręcznik z dwiema kropelkami olejku Olbas i u Grzesia i u nas - dużo lepiej się oddycha. Mamy piec c.o. i wieczorem jest gorąco, często robię szparkę w oknie, a potem piec wygasa i rano jest chłodniej. Ciekawa jestem, jak będzie zimą, bo mieszkamy na poddaszu i zmieniliśmy właśnie dach.
Jeśli chodzi o karmienie piersią, to Grześ wisiał przy piersi prawie non-stop, póki (z bólem serca) nie podałam mu oszusta - smoczka. Inaczej nie mogłabym wózkiem pojechać do przychodni! Cyca nie można odpiąć i włożyć do wózka...
Daria&Grześ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-06, 14:57   #520
kaarolciaa
Raczkowanie
 
Avatar kaarolciaa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 479
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

mam pytanko.. byłam z moją mała juz dwa razy na szcepieniu.. czy jeszcze moge wybrać tą szczepionke skojarzoną czy juz za późno? pozdrawiam!
__________________
...Bo Każdy ma swojego Anioła i jest dla kogoś Aniołem...
kaarolciaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-06, 17:14   #521
Alabama24
Raczkowanie
 
Avatar Alabama24
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 232
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

Witajcie,
Mój Tymuś pierwszego listopada skończył 3 m-ce, dzień wcześniej byliśmy na szczepieniu i ważył 5780 ( urodził się malutki:2720) i pani doktor powiedziała, że to prawidłowo; a długość, to jakieś 2 tygodnie temu go mierzyliśmy imiał 63 cm. Fajne uczucie, kiedy tak ubranka stają się za małe, niektóre ubrałam 2, 3 razy i już są za malutkie

Ja używam dla synka do noska również Disnemar i bardzo dobrze się sprawdza, to jest prkatycznie to samo co Sterimar. Do tego mam cała dobę włączony nawilżacz i właściwie od kiedy go mam, to już nie musze aplikować Disnemaru, bo w nosku malca nie jest sucho i nic mu nie przeszkadza.
Mój synek, choć karmiony piersią, też przesypia całe noce Budzi się dopiero między 7 a 8 rano

Kaarolciuu z tego , co wiem, to nie można już wziąć tej szczepionki skojarzonej, jeśli sczzepiłaś najpierw normalnie.

Tymuś trochę marudny stał się od kilku dni, popłakuje czasem i trzeba go na rączkach ponosić.

Śliczne zdjęcia dziewczyny Waszych maleństw, dorzucę też swoje
__________________

(...)Im bardziej wzrok natężam, tym widzę mniej,
i woda schylona nad słońcem tym bliższe przynosi odbicie,
im dalszy od słońca oddziela ją cień...
J.P.II

Tymuś = szczęście
Alabama24 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-06, 17:17   #522
Alabama24
Raczkowanie
 
Avatar Alabama24
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 232
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

Cosik mi się zdjęcia nie załączyły, więc jeszcze raz
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg PICT3814forum.jpg (58,8 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PICT3847forum.jpg (85,0 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PICT3937forum.jpg (85,3 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PICT4035forum.jpg (53,3 KB, 16 załadowań)
__________________

(...)Im bardziej wzrok natężam, tym widzę mniej,
i woda schylona nad słońcem tym bliższe przynosi odbicie,
im dalszy od słońca oddziela ją cień...
J.P.II

Tymuś = szczęście
Alabama24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-06, 18:56   #523
Doridee
Zakorzenienie
 
Avatar Doridee
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 3 297
GG do Doridee
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

Alabama Tymuś przesłodki, śliczny chłopak Ma piękne, duże oczy

Ja też wybrałam szczepiąnkę skojarzoną - nie załuję, mimo że trzeba trochę zapłacić.
Czy wasze dzieciaczki tak dużo śpią w ciagu dnia? Moja Ala ma drzemki średnio co dwie godz. (śpi od 0,5 do 1 godz.)
Doridee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-06, 19:39   #524
kaarolciaa
Raczkowanie
 
Avatar kaarolciaa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 479
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

Cytat:
Napisane przez Alabama24 Pokaż wiadomość
Kaarolciuu z tego , co wiem, to nie można już wziąć tej szczepionki skojarzonej, jeśli sczzepiłaś najpierw normalnie.
szkoda.. żałuje że jej nie wybrałam.. dzięki za odpowiedz śliczne te twoje maleństwo pozdrawiam!
__________________
...Bo Każdy ma swojego Anioła i jest dla kogoś Aniołem...
kaarolciaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-06, 19:44   #525
madzia7
Raczkowanie
 
Avatar madzia7
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 288
GG do madzia7
Wink Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

Witam was dzieczyny!
Wreszcie zaglądam po cieżkich dniach jakie miałam! otóż bodajże w czwartek rano zaczeła mnie boleć głowa i ból się nasilał,aż w końcu nie wytrzymałam i zażyłam proszek przeciwbólowy(co rzadko mi się zdaża bo raczej jestem wytrzymała na ból) ! niestety nic nie pomagało aż w końcu zaczeło mi sie robić słabo i niedobrze z bólu i w końcu zaczełam mdleć! Biedna moja mama sama ze mną i moją córeczką w domu nie wiedziała co robić i wezwała lekarza! lekarz dał mi zastrzyk przecibólowy i kazał zrobić badania!
Dziewczyny takiego bólu głowy nigdy nie miałam coś strasznego i z czego

Alabama śliczny twój Tymuś
karolcia też mi się wydaje że już nie można tej szczepionki jeśli od początku dziecko nie było nią szczepione
Doridee zazdroszcze ci nocnego spnia Ali i dziennego zresztą teżhmm co 2 godziny powiadasz-no moja córcia idzie spać po 3 godzinach a czasem nawet dłużej
buziaczki dla waszych dzieciaczków
madzia7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-06, 21:02   #526
Doridee
Zakorzenienie
 
Avatar Doridee
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 3 297
GG do Doridee
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

Kurcze no z tym spaniem niby fajnie ale ja, przewrazliwiona matka, już się zastanawiam czy to aby normalne :/ Na przykład teraz... Położyłam Ale (bo marudziła) o 19.00, myślę prześpi się góra godzinkę, już dochodzi 22.00 a ona ciągle śpi No i kiedy ja mam ją niby kąpać?? Zazwyczaj kąpię o 20.00... Mam ją budzić czy co? Ale takiej rozespanej i tak nie wsadzę przecież do wody... No ja już nie wiem, ale coś mi się to wydaje podejrzane...
Doridee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-06, 21:57   #527
wenezja
Rozeznanie
 
Avatar wenezja
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 752
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

Ja w końcu zaopatrzyłam się w disne mar Pisze, że czyści, nawilża i udrażnia nos u niemowląt i dzieci. Zapłaciłam za niego 20,04 zł do tego Esputicon i inne dodatkowe pierdółki... Z siateczką wróciłam. Ten disne mar przetestowałam najpierw na sobie. Nie jest to takie złe Psiknęłam Emilce i śpi bez szmerów
__________________
Zgubiła Emilka rękawicę
gdy przejeżdżała w wózku przez ulicę.
Leży rękawica i martwi się szczerze:
-,,Biedna Emilka marznie a ja tutaj leżę"
wenezja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-07, 09:44   #528
djamelka
Rozeznanie
 
Avatar djamelka
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 934
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

Czesc dziewczyny!!!Napiszcie mi czy znacie takie kropelki do noska dla niemowlat jak Nasivin?Moja mama przywiazla mi je z polski(bo tu lekarze nie doradzaja za bardzo by podawac krople dziecia!)A jak dziecko ma katar to bez kropelek nie jest latwo ani dla dziecka ani dla nas,wiec dlatego jestem zawsze zaopatrzona kroplami z pl.Kevinek dostal katar cztery dni temu-na poczatku pomagaly te kropelki bez problemu,ale od wczoraj wieczora ma lekko zakrwawiony nosek!!!Dzwonilam do pediatry i wytlumaczylam mu to ,ale on powiedzial zebym sie nie martwila ze to nic strasznego i ze jezeli nie ma goraczki to bez obaw i ze mu to przejdzie.NIEwiem co mam o tym myslec?Pzdrawiam Was i wasze pociechy!!!
djamelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-07, 10:23   #529
geminisv
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 81
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

Hej
Djamelka - Nasivin dobry jest ale nie iwem czy dobrze go stosować bez konsultacji z lekarzem. Mnie pediatra powiedział, żeby nie stosować samodzielnie żadnych kropel leczniczych bo one wysyszają śluzowkę i nnie wolno ich stosować zbyt długo. Że krople do nosa to ostateczność. Lepiej stoswać właśnie sterimar albo inne roztwory soli morskiejj, ew. sól fizjologiczną, My używamy Tetrisalu E (to najłagodniejszy - dla małych maluszków) Nasivin reklamowany w czasopismach dla młodych matek więc pewnie nadaje się dla dzieci tylko nie wiem co z ta śłuzówką - w końcu to lekarstwo a nie zapobiegawczy środek jak ta sól
Doridee - hihi to mnie uspokoiłaś bo ja myślałam, że moj bruno to jakiś kataleptyk albo inny hibernatus - śpi w nocy 8-9 godzin potem co 2-2,5 godziny śpi ok 0,5 - do nawt 2 godzin. Żywcem nie mam czasem kiedy go karmić bo wygląda, że je i śpi je i śpi a nie jest już przecież noworodkiem. Ale w okresach aktywności jest zadowolnony wesoły gadatliwy bawi sie i gada sobie - nie iwdać żadnych oznak choroby więc się trochę uspakajam - ajeszcze bardziej uspokaja mnie, że są dzieci, ktore tez tak mają (ot na przykład Twoje
Co do kompania kiedy jest zaspany - czasem musze bo by przespał całą noc bez kompania - kiedyś się bałam, że jak go obudzę kiedy spi ok 2 godzin i wykąpie oraz nakarmię to on nie zaśnie w nocy - nie sprawdziło ise śpi
Alabama - pięęęęęęęęęękny Tymuś
Bu uuuuua ja wracam do pracy za niecałe 2 tygodnie już (
geminisv jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-07, 12:41   #530
Rania
Raczkowanie
 
Avatar Rania
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: dziki zachód;)
Wiadomości: 321
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

No to się przeziębilam i teraz mam zmartwienie aby nie zarazić małej,katar i ból gardła.Wcinam czosnek no i mam dylemat nie wiem czy przez to ale moja Nadusia nie chce pić z cycka mleczka.
Piszecie tutaj o tych wodach do noska i chyba będę musiała sie w to zaopatrzyć bo mała po nocy ma sucharki w nosie.
Doridee ale masz dobrze ,Ala długo ci śpi a ja moją małą to może 3 razy po pół godzinki uspię a tak cały czas rozrabia.
Od wczoraj łapie sobie rączką stopę jak ją przebieram i ma frajdę że ma nóżkę.
Dziwczyny jak ze spacerami w taką pogodę ,chodzicie a jak tak to ile spędzacie czasu na dworze?
__________________
Nadia-mój mały WIELKI skarb)))
Rania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-07, 13:06   #531
aniuafen
Rozeznanie
 
Avatar aniuafen
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Łączkowice (25 km od słynnej Włoszczowy vel Gosiewa)
Wiadomości: 972
GG do aniuafen Send a message via Skype™ to aniuafen
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

Raniu ja się wypowiem ze my chodzimy nawet w deszcz ostatnio Zasadniczo nie powino sie wychodzic tylko przy naprawdę silnym wietrze - codzienne spacery naprawdę wspaniale hartują. Aha no i nie wychodziłam tylko wtedy gdy mała miała gorączkę - bo jak mały katarek to już szłysmy.
Jesli jest brzydka pogoda wychodzimy na pół godziny. Ale Ty Raniu uwazaj na siebie jak jestes przeziębiona i najlepiej ze spacerków ze względu na siebie zrezygnuj choc na dwa dni. A małą weranduj w dobrze wietrzonym pokoju Trzymam kciuki za szybkie wyzdrowienie!
__________________
"Każda kobieta jest piękna w swoim rozmiarze"
Strona rodzinna
Instrukcja przygotowywania fotek na aukcje na allegro
aniuafen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-07, 13:33   #532
martuniaK
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 24
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

Cześć dziewczyny .
Byłam wczoraj z synkiem u lekarza, powiedziała ze dziecko wpada w dół fizjologiczny, brakuje mu witamin, za malo przybiera na wadze( ma 3 miesiace i wazy 5400), kazała mi podawać mu kwas foliowy, i jabłuszko starte na tarce zmieszane z przygotowana woda mineralna, troche sie zdziwiłam bo wszedzie pisza ze dopiero od 4 miesiaca mozna podawac, a moj synek skonczyl dopiero 3!! Lekarz mowi ze trzeba wiec daje, maly wcina bo mu smakuje nawet niepluje. Kazala tez mi dawac 1 lyzeczke soku z marchwi tez zmieszanego z woda mineralna, a za 1 miesiac mowila ze juz bedzie trzeba mu podawac zupki jakies chyba z warzyw. Tlumaczyla ze wklada dlatego raczki do buzi i je ssa i gryzie bo budzi sie w nim odruch memlania i tez dlatego kaze dawac jabluszko. Mam nadzieje ze mu to niezaszkodzi tylko. Mi kazala brac witaminy jakies na zamowienie, bede miala je dopiero w czwartek, bo lepiej zeby dostawal je z moim mlekiem niz bezposrednio podawac dziecku. Co do spania to ynek zasypia ok 22 godz i spi do 4-5 i budzi sie jesc potem znow spi i budzi sie ok 8-9 na jedzonko, w ciagu dnia malo spi ok 3 godz. Na spacerki chodzimy prawie codziennie chyba ze pada deszcz to niewychodzimy.
Pozdrawiam Was i Wasze Dzieciaczki
__________________
...moje szczęście to Kacperek
martuniaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-07, 15:12   #533
kasia1361
Zadomowienie
 
Avatar kasia1361
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 641
GG do kasia1361 Send a message via Skype™ to kasia1361
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

Doridee małemu podaje jedna kropelke d3 raz dziennie i witaminki multitabs
kasia1361 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-07, 19:54   #534
kaarolciaa
Raczkowanie
 
Avatar kaarolciaa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 479
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

hej ja jak wykąpie moją malą o 19,00 to odrazu ją usypiam i śpi sobie różnie przeważnie do 3 w nocy wstaje tylko raz.. dostaje mleczko i śpi dalej potem wstaje już ok 6 i nie spi juz mi nawet dwa razy przespała calą noc.. ale niestety było to jednorazowe.. a waszym maluszką sie juz to udało? dziwne uczucie ja sie budze a mała nie.. hehe.. aż musiałam sprawwdzić czy ona oddych bo sie wystraszyłam.. pozdrawiam!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 061009_173148.jpg (38,2 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 061009_173208.jpg (40,1 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 060911_134704.jpg (42,2 KB, 10 załadowań)
__________________
...Bo Każdy ma swojego Anioła i jest dla kogoś Aniołem...
kaarolciaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-07, 21:05   #535
Doridee
Zakorzenienie
 
Avatar Doridee
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 3 297
GG do Doridee
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

Jejku, ja już zchizuję - ciągle tylko dotykam Ali to ciemiączko i mam wrażenie że jest coraz mniejsze Na szczęście już w piątek idziemy do lekarza, ufff. Kurcze i mnie jakieś choróbsko bierze Boli mnie strasznie gardło i w ogóle słabo się czuję...

MartuniaK no no - już stałe jedzonko Szybko...

Ciekawe ile moja Ala waży bo szczypiorek z niej straszny - jak tak patrzę na rączki i buźki Waszych dzieciaczków to normalnie szok, Ala jest szczuplutka - ale już zchizować sie nie będę, o nie

geminisv też mnie uspokoiłaś z tym spaniem Już myślałam że moja Ala jest "jakaś dziwna" A jak tam Twoje ćwiczenia z Brunonkiem?

Madziu uważaj na siebie.. może to migrena Dobrze że mama była u Ciebie...

Chyba się położę bo marnie się czuję
Doridee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-07, 21:13   #536
Daria&Grześ
Raczkowanie
 
Avatar Daria&Grześ
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 263
GG do Daria&Grześ
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

Cześć, Mamusie!
Co do spania, to mój Grześ (10.11. - 3 mce) zazwyczaj usypia po kąpieli i jedzeniu ok.19-20. Ma taki rytm, że je zwykle co dwie godziny, ale coraz częściej mu się zdarza pospać nawet do pierwszej bez mleczka , potem jednak nadrabia i potrafi się budzić co półtorej godziny . A wstaje różnie, o 7, o 8, o 8.30 najpóźniej (rzadko). Potem drzemka półgodzinna między 9-10, a po karmieniu w południe idziemy na dwór i wtedy Grześ potrafi przespać nawet do 4 godzin . Mam przy domu taką wiatkę - garaż, z wejściem z dwóch stron (jest cyrkulacja świeżego powietrza) i jak pada, to stawiam Grzesia pod daszkiem i śpi jak aniołek . Potem drzemka popołudniowa - z godzinkę lub pół gdzieś tak o 5. Jak krócej śpi na dworze, to i dwa razy się zdrzemnie. Jak nie śpi, to je co dwie godzinki.

Może jestem jakaś za ambitna, ale wyczytałam, że trzymiesięczny bąbel powinien chwytać grzechotkę . Tak Grzesia zachęcam, żeby coś złapał rączką - taką zabawkę, śmaką, mój palec, cokolwiek, wieszam, ale dyndające pierdołki w ogóle Grzesia nie interesują . Ale rączki chodzą, Mały cały czas nimi pracuje, jak Lady Makbet . Co by na to powiedział rehabilitant? Jak to u Was wygląda?

Ubawiłam się dziś!!! Trzymałam Grzesia na kolanach i gadałam z psiapsiółką przez telefon. No i Grześ zobaczył w TV krasnala (C?)Hałabałę i zaczął śmiać się w głos. Nie mogłam ze śmiechu rozmawiać! Aż trudno uwierzyć. Mój bąbel chyba będzie telemaniakiem, bo już lubi bajki w TV...

Ze zdumieniem czytam o śniegu, błocie, brei... U nas troszkę popadało, ale wody, jest dość ciepło (dziś 11 stopni). Najzimniej było ze 3 dni temu - 3 stopnie. No to raz trochę zmarzłam...

Całuski dla wszystkich bąbelków!
Mamusie, dbajcie o siebie i trzymajcie się zdrowo!
Daria&Grześ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-07, 21:46   #537
kasia1361
Zadomowienie
 
Avatar kasia1361
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 641
GG do kasia1361 Send a message via Skype™ to kasia1361
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

Cytat:
Napisane przez Doridee Pokaż wiadomość
Jejku, ja już zchizuję - ciągle tylko dotykam Ali to ciemiączko i mam wrażenie że jest coraz mniejsze Na szczęście już w piątek idziemy do lekarza, ufff. Kurcze i mnie jakieś choróbsko bierze Boli mnie strasznie gardło i w ogóle słabo się czuję...

MartuniaK no no - już stałe jedzonko Szybko...

Ciekawe ile moja Ala waży bo szczypiorek z niej straszny - jak tak patrzę na rączki i buźki Waszych dzieciaczków to normalnie szok, Ala jest szczuplutka - ale już zchizować sie nie będę, o nie

geminisv też mnie uspokoiłaś z tym spaniem Już myślałam że moja Ala jest "jakaś dziwna" A jak tam Twoje ćwiczenia z Brunonkiem?

Madziu uważaj na siebie.. może to migrena Dobrze że mama była u Ciebie...

Chyba się położę bo marnie się czuję
DORIDEE nie martw sie ciemiączkiem poprostu Alunia juz takie ma i pewnie miała małe jak sie urodziła mój Igorek tez ma naprawde malutkie na opuszke palca i wszystko jest w porządku nie zamartwiaj sie śliczna z niej dziewczynka pewnie nie chciałaby aby mamusia sie tak martwiła pozdrawiam trzymajcie sie cieplutko
kasia1361 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-07, 21:59   #538
Doridee
Zakorzenienie
 
Avatar Doridee
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 3 297
GG do Doridee
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

Cytat:
Napisane przez kasia1361 Pokaż wiadomość
DORIDEE nie martw sie ciemiączkiem poprostu Alunia juz takie ma i pewnie miała małe jak sie urodziła mój Igorek tez ma naprawde malutkie na opuszke palca i wszystko jest w porządku nie zamartwiaj sie śliczna z niej dziewczynka pewnie nie chciałaby aby mamusia sie tak martwiła pozdrawiam trzymajcie sie cieplutko
Dziękuję Kochana Kasiu Wiem, że jestem durna ale co jakiś czas mam takie jazdy Nienawidzę czekać - poleciałabym od razu do lekarza ale nie chcę Ali narażać na to skupowisko zarazków (w piątek mamy szczepienie). Kasiu widziałam Twój brzucholek w 9-tym m-cu No no, miałaś z czego być dumna

Daria&Grześ Ala też nie chwyta sama przedmiotów Chociaż smoczek sobie wyjmuje i potrafi trzymać go w rączce ale myślę, że jest to raczej przypadek niż świadome działanie Widzisz, ja mam tyle zmartwień że akurat tym sie nie zamartwiam I tak mam już siwe włosy... Dziewczyny co zrobić aby podejść bardziej na luzie do dziecka - ja widzę, że jestem naprawdę przewrażliwiona Musze nad sobą popracować..
Doridee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-07, 22:08   #539
kasia1361
Zadomowienie
 
Avatar kasia1361
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 641
GG do kasia1361 Send a message via Skype™ to kasia1361
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

Doridee ja przy moim pierwszym dziecku tez byłam przwrazliwiona mój tż mówił ze wymyślam bo jeśli tylko cos sie nie zgadzało tak jak ja bym chciała to od razu biegłam do lekarza .A martwiłam sie o niego bardzo bo to wczesniak
kasia1361 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-08, 09:20   #540
geminisv
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 81
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

Hej
Doridee - ćwiczenia - hmmmm dostaliśmy drugie ćwiczenie i masakra bo się drze jakby go ze skóry obdzierali Ale są efekty - głowę równiej trzyma i nie skręca się na boki , rączki otwiera już prawie cały czas i ma silniejszy chyba brzuch cz może plecy (nie wiem które mięśnie za co u dziecka odpowiedzialne) bo potrafi już podnosić się jak do siadania kiedy go trzymam na kolanach do karmienia.

Co do trzymania czegokolwiek i innych umiejętności to dziwnie jest (ja wiem że każde dziecko ma inaczej ale się powstrzymaxć nie mogę od posiadania świadomości że z moim akurat coś nie tak lub nie po kolei - schizy matki? Bruno trzyma grzechotki - byle miały cienkie w miarę miejsce do trzymania - i potrząsa nimi (musze mu kupic chyba pluszowe grzechotki bo przy potrząsaniu, które nie jest jeszcze intencyjne i celowe na pewno, walnał tak sobie grzechotką w głowę że 15 minut się go nie dało uspokoić - na szczescie nie ma siniaka. Za to nóżki jego prawie nie istnieją w jego świadomośći - choć od wczoraj jest progres bo zaczyna dotykać prawie przy każdym przewijaniu kolan - no ale niżej mógłby nie mieć nic No i za chiny nie chce się smiać choćby półgłosem - gębe w uśmiechu szczerzy non stop prawie ale jak wydaje przy tym odgłosy to brzmi to jak szczekanie albo charczenia - a i tak robi to rzadko - może2-3 razy do tej pory i smiech to raczej nie jest - jeszcze nie umie - a ja tak czekam na ten śmiech)))))
Heh dobrze isę czyta o innych dzieciaczkach - mozna mieć wrażenie spaceru z innymi mamami i wymieniania opinii - strasznie mi innego człeka z małym dzieckiem w okolicy brakuje

Hmm nie umię załaczyć zdjęcia - mojego syna można pooglądac na stronie męża:http://www.chemia.uj.edu.pl/~wozniaki/galeria/
geminisv jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:50.