A mnie jest do końca trudno w to uwierzyć ;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-07, 08:23   #1
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207

A mnie jest do końca trudno w to uwierzyć ;)


Mam na myśli ten artykuł z gazety wyborczej
Być może ta żenująca sprawa ma miejsce w regionach, gdzie o pracę nieco łatwiej. Tam, gdzie 1000-1200zł brutto to norma, walka o etat jest solidna. Wszyscy się biją o miejsce pracy, oby tylko te ochłapinę rzucili I pracodawcy to wiedzą, ooo i to bardzo dobrze, wybierają pracownika "eksploatacyjnego" takiego, który nie będzie brał zwolnień L4, takiego, który nie będzie korzystał z przerw na karmienie, zwolnień na dziecko itp.
że młodzi wyjeżdzają? Pewnie, uciekają masowo. Ale wciąż pracodawcy mają w czym przebierać.Pytają o życie prywatne? ciążę? preferencje seksualne? Norma. A to przecież jest absolutnie niezgodne z prawem. Częściej zdarzy się "nie przedłużenie umowy" z pracownicą, która właśnie ogłosiła ciążę, niż świadome faworyzowanie ciężarówek podczas procesu rekrutacyjnego.
Reasumując, wielce mnie oburzył artykuł, bo jeśli odnosi się choć trochę do rzeczywistych wydarzeń, to krzywdzi nas- kobiety, zarówno nieplanujące rodziny, krzywdzi też matki.
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-07, 10:02   #2
Joasiaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Joasiaa
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 2 150
GG do Joasiaa
Dot.: A mnie jest do końca trudno w to uwierzyć ;)

Zmieniałam pracę wiele razy i pytanie o ciąże jest u nas normą. Nikt nie skakał z radości gdy mówiłam, że chce mieć dziecko. Często pracodawca robił kwaśną minę i odwracał wzrok. Kobieta-matka nie bedzie chętna aby zostawać po godzinach, wyjeżdżać. Kobieta-matka to pracownik drugiej kategorii. Nawet gdy uda się jej wrócić na dawne stanowisko to nikt nie przejmuje się faktem że ma małe dziecko. Moja była (na szczęście) szefowa była oburzona gdy dziewczyny brały wolne żeby iść z dziećmi na szczepienie, gdy wykorzystywały ustawowy monit na dziecko. Paranoja.
Nigdy nie spotkałam się z praktykami opisywanymi w artykule. Aż mam ochote napisać do Wyborczej skąd oni wytrzasnęli ten materiał. Ok może jest tak w wielkich aglomeracjach. Na prowincji - nigdy!
__________________
Zapraszam na mój blog turystyczny:
http://blog.palcem-po-mapie.pl/


"Ludzie nie zdają sobie sprawy jak mało istnieją" Leo Lipski
Joasiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-07, 10:37   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: A mnie jest do końca trudno w to uwierzyć ;)

Cytat:
Napisane przez Joasiaa Pokaż wiadomość
Zmieniałam pracę wiele razy i pytanie o ciąże jest u nas normą. Nikt nie skakał z radości gdy mówiłam, że chce mieć dziecko. Często pracodawca robił kwaśną minę i odwracał wzrok. Kobieta-matka nie bedzie chętna aby zostawać po godzinach, wyjeżdżać. Kobieta-matka to pracownik drugiej kategorii. Nawet gdy uda się jej wrócić na dawne stanowisko to nikt nie przejmuje się faktem że ma małe dziecko. Moja była (na szczęście) szefowa była oburzona gdy dziewczyny brały wolne żeby iść z dziećmi na szczepienie, gdy wykorzystywały ustawowy monit na dziecko. Paranoja.

zgadzam sie ale tez rozumiem pracodawce.oni czesto maja tez zwiazne rece przez ustawy,pomysly rzadu itp.


Cytat:
Napisane przez Joasiaa Pokaż wiadomość
Nigdy nie spotkałam się z praktykami opisywanymi w artykule. Aż mam ochote napisać do Wyborczej skąd oni wytrzasnęli ten materiał. Ok może jest tak w wielkich aglomeracjach. Na prowincji - nigdy!
tez chcialbym zapytac gdzie sie tak dzieje ?
podobnie jak wkurza mnie akcja "firma przyjazna matkom " i siedza takie bizneswoman pracujace w wielkich warszawkich agencjach PR ,bankach i wychwalaja swoja firmy,tylko ze swiat nie konczy sie na wawce i amerykanskich firmach.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-07, 11:10   #4
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: A mnie jest do końca trudno w to uwierzyć ;)

rozśmieszył mnie ten artykuł nie wierzę że tak jest, pracowałam w wielu firmach i zawsze kobieta która mówiła otwarcie o chęci zajścia w ciąże długo nie pracowała w niej, przeważnie nie przedłużali jej umowy.
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:35.