Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-11-09, 15:42   #121
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Hello
Byłam z koleżankami na kawie i nie umarłam Czyli tylko taka parzona w domu, fusiasta w kafetierze tak źle na mnie wpływa
Poza tym pogoda paskudna, choć u mnie jeszcze 16 nie ma, to w domu ciemno. Coś czuję, że jak się położę to momentalnie zasnę
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-09, 17:24   #122
nicki86
Zadomowienie
 
Avatar nicki86
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Giżycko
Wiadomości: 1 713
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

hanjah a jak koleżanka zareagowała?? w ogóle koleżanki już dzieciate? bo moje z tych bliższych jeszcze nie na tym etapie, co niektóre dopiero śluby planują.

Norniczka Ciekawe masz te testy, szczerze mówiąc nie słyszałam o takich A ja myślę że dobrze, że myślisz przyszłościowo Na pewno będzie dobrze a dlaczego chcesz rodzić w Polsce, myślisz że opieka zdrowotna lepsza czy chodzi Ci o obywatelstwo??

wodaqua dziękujemy

perelka-20 kto by pomyślał że kaca dzidzia Ci zapewni

muminek82 ja też zasypiam w mgnieniu oka, dziś pilnowałam synka siostry on wlazł mi na ręce przytulił się i zasnął a ja razem z nim na siedząco

asia665 odpowiedzialna decyzja!!! ale może pomyśl tak jak radziła norniczka o macierzyńskim?


Mała! jeszcze tylko 8 miesięcy?? jak to szybko leci fajnie macie obydwie zaciążone, a później razem z wózeczkami będziecie spacerować

Dziewczyny gdzieś na rozstępy radziliście zwykłą wazelinę, a mi koleżanka mówiła że oliwa z oliwek świetnie się sprawdza
nicki86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-09, 17:27   #123
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Cytat:
Napisane przez nicki86 Pokaż wiadomość
hanjah a jak koleżanka zareagowała?? w ogóle koleżanki już dzieciate? bo moje z tych bliższych jeszcze nie na tym etapie, co niektóre dopiero śluby planują.
Ja to mam tutaj same mężate i prawie wszystkie dzieciate koleżanki
Te moje najbliższe to tak: jedna 4 dzieci, a druga spodziewa się trzeciego
Obie zareagowały bardzo fajnie Zresztą wiedziały, że jakoś niedługo chcemy mieć drugie dziecko
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-09, 17:37   #124
agunia82
Zakorzenienie
 
Avatar agunia82
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 10 931
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Cytat:
Napisane przez nicki86 Pokaż wiadomość

Dziewczyny gdzieś na rozstępy radziliście zwykłą wazelinę, a mi koleżanka mówiła że oliwa z oliwek świetnie się sprawdza
Ja pisałam o wazelinie Oliwa też się pewnie sprawdzi, ale to już straaaasznie tłusta będzie i dlatego ja przy wazelinie zostanę
A mi się chce spać, ale usnąć jakoś nie mogę
__________________



agunia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-09, 17:47   #125
nicki86
Zadomowienie
 
Avatar nicki86
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Giżycko
Wiadomości: 1 713
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

hanjah, ale Ci fajnie... ja co najwyżej z siostrą posiedzę w piaskownicy i pospaceruje z wózkiem, ale między moim i jej małym będzie aż 2 lata różnicy... później pewnie jakoś się wyrówna. Muszę zawrzeć nowe znajomości:P

agunia82, a wazelina nie tłusta?? ja tylko kiedyś stosowałam do ust i wydawała mi się tępa do smarowania.. ale może to dlatego że nosiłam w kurtce i było to spowodowane niską temperaturą
nicki86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-09, 17:55   #126
aagula
Raczkowanie
 
Avatar aagula
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Wiadomości: 169
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

witam po kilku dniach przerwy!! wszystkim przyszłym mamom życzę spokojniej ciąży.. przez te kilka dni była w szpitalu.. niestety moje maleństwo nie przeżyło i miała zabieg! diagnoza- 8 tydz ciąża obumarła!! czasami będę do was zaglądała a wy dbajcie o siebie !!
aagula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-09, 17:59   #127
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Cytat:
Napisane przez nicki86 Pokaż wiadomość
hanjah, ale Ci fajnie... ja co najwyżej z siostrą posiedzę w piaskownicy i pospaceruje z wózkiem, ale między moim i jej małym będzie aż 2 lata różnicy... później pewnie jakoś się wyrówna. Muszę zawrzeć nowe znajomości:P
U mnie w rodzinie w przyszłym roku pojawi się dwójka maluchów, także kuzynostwo będzie tylko kilka miesięcy starsze od naszego Tylko że my mieszkamy za granicą, więc nie będzie częstego kontaktu z nimi Ale tu mamy sporo znajomych z dziećmi-niektóre w wieku córki (1,5-2 latka), a niektóre dopiero w drodze

Powiem Ci z doświadczenia-że jak już jesteś w ciąży albo masz dziecko, to znajomi z dziećmi sami z siebie się pojawiają Bo wydaje mi się że sporo młodych rodziców szuka takich znajomych z dziećmi.

---------- Dopisano o 17:59 ---------- Poprzedni post napisano o 17:58 ----------

Cytat:
Napisane przez aagula Pokaż wiadomość
witam po kilku dniach przerwy!! wszystkim przyszłym mamom życzę spokojniej ciąży.. przez te kilka dni była w szpitalu.. niestety moje maleństwo nie przeżyło i miała zabieg! diagnoza- 8 tydz ciąża obumarła!! czasami będę do was zaglądała a wy dbajcie o siebie !!
Tak mi strasznie przykro
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-09, 18:15   #128
agunia82
Zakorzenienie
 
Avatar agunia82
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 10 931
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Cytat:
Napisane przez nicki86 Pokaż wiadomość


agunia82, a wazelina nie tłusta?? ja tylko kiedyś stosowałam do ust i wydawała mi się tępa do smarowania.. ale może to dlatego że nosiłam w kurtce i było to spowodowane niską temperaturą
no tłusta, ale jednak mniej niż oliwa

aagula strasznie mi przykro Trzymaj się kochana
__________________



agunia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-09, 18:23   #129
d123
Rozeznanie
 
Avatar d123
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 582
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Cytat:
Napisane przez aagula Pokaż wiadomość
witam po kilku dniach przerwy!! wszystkim przyszłym mamom życzę spokojniej ciąży.. przez te kilka dni była w szpitalu.. niestety moje maleństwo nie przeżyło i miała zabieg! diagnoza- 8 tydz ciąża obumarła!! czasami będę do was zaglądała a wy dbajcie o siebie !!

tak bardzo mi przykro...życzę dużo siły i wytrwałości !
d123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-09, 18:38   #130
Norniczka
Rozeznanie
 
Avatar Norniczka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 553
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Aagula współczuje , sama przez to przeszłam i wiem jak to niesprawiedliwe. Trzymaj się i zaglądaj do nas jak będziesz miała czas.

Co do tych testów to są to testy elektroniczne Clear Blue z wyświetlaczem, dostępne w Anglii i Irlandii, są bardzo czułe. W Polsce nie wiem czy są dostępne.

No ale jak widać na każdym etapie ciąży może się coś zdarzyć . Ja znam różne przypadki, nie bedę o nich pisać bo są smutne. Pozostaje nam mieć nadzieję że wszystko bedzie ok.

---------- Dopisano o 19:38 ---------- Poprzedni post napisano o 19:34 ----------

Co do porodu w Polsce to nie chodzi o opiekę ani obywatelstwo, poprostu mam już dość Irlandii i tak jak pisałam planowaliśmy zjechać w grudniu. Teraz nie wiem co zrobimy. Muszę to dzisiaj przedyskutować z TŻ.
__________________
14 kwiecień 2011
AMELIA
Norniczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-09, 19:00   #131
aagula
Raczkowanie
 
Avatar aagula
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Wiadomości: 169
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Jakoś się trzymam.. rano wylałam morze łez ...jednak teraz już myślę o tym kiedy będę mogła kolejny raz próbować.. dziękuję Dziewczyny za wsparcie.. będę do was zaglądała i do waszych fasolek ..
aagula jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-09, 20:05   #132
Authentic
Raczkowanie
 
Avatar Authentic
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: neverland
Wiadomości: 290
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Dziewczyny, jak radzicie sobie w stresujących sytuacjach? Ja staram się nie reagować, ale "mamusia" TŻ-ta momentami doprowadza mnie do szału W skrócie- zero wsparcia, wciąż pretensje i wyrzuty, że jeszcze nie czas, że obiecaliśmy jej, że najpierw ślub.
Staram się uciekać myślami od stresogennych sytuacji, ale to nie takie proste i później mam do siebie żal, że nie uważam na naszego "groszka" jak to mówi przyszły tatuś
I do tego wszystkiego jutro te wyniki bety... Ile melisy można pić
Authentic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-09, 21:19   #133
asia665
Wtajemniczenie
 
Avatar asia665
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: **Marzenia**
Wiadomości: 2 996
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Cytat:
Napisane przez muminek82 Pokaż wiadomość
dziękujemy:ro za:

ja mogłabym spać non stop i cały czas ziewam,już nawet łóżka nie składam żebym mogła wskoczyć w każdej chwili

dziękujemy:ro za:

bardzo dobra decyzja Asiu
Cytat:
Napisane przez agunia82 Pokaż wiadomość
Dzidek teraz najważniejszy



ehh zazdraszczam, ja nie mam możliwości zdrzemnąć się w dzień
Dzięki

Cytat:
Napisane przez Norniczka Pokaż wiadomość
Asiu a czy Ty masz umowę o pracę?? Jeżeli tak to ja bym z pracy nie rezygnowała bo jak zrezygnujesz to nie dostaniesz zasiłku macierzyńskiego. Poprostu poszłabym prywatnie do ginekologa po zwolnienie i przedstawiła sytuację, skoro naprawdę nie możesz pracować ze względu na toksyczność. Zresztą decyzja należy do Ciebie.

Ja miałam wracać za niedługo do Polski ( w grudniu) ale właśnie przemyślałam sprawę i jutro powiem szefowi że chcę zostać bo jestem w ciąży. Nie chciałam tak szybko mówić o ciąży, bo boję się zapeszyć ale muszę skoro chcę zostać bo lada dzień bedą szukać kogoś na moje miejsce. Aktualnie jestem w Irlandii i muszę pracować do 24 tygodnia ciąży żeby dostać macierzyński, rodzić chce w Polsce.
Wiem że może dla niektórych to śmieszne że już myśle o takich rzeczach jak macierzyńskie i poród bo różnie może być. Zdaję sobie z tego sprawę, ale postanowiłam myśleć pozytywnie. Będzie co ma być (a będzie dobrze ).
No a ponieważ nie mam jak zrobić tutaj bety to zrobiłam dzisiaj kolejny test który pokazuje tygodnie ciąży. Pokazał dzisiaj tydzień wyżej niż w piątek gdy testowałam, także dzidzia rośnie . Mam jeszcze jeden test który zamierzam zrobić za tydzień. Później już test mi nic więcej nie powie.
Cytat:
Napisane przez nicki86 Pokaż wiadomość
hanjah a jak koleżanka zareagowała?? w ogóle koleżanki już dzieciate? bo moje z tych bliższych jeszcze nie na tym etapie, co niektóre dopiero śluby planują.

Norniczka Ciekawe masz te testy, szczerze mówiąc nie słyszałam o takich A ja myślę że dobrze, że myślisz przyszłościowo Na pewno będzie dobrze a dlaczego chcesz rodzić w Polsce, myślisz że opieka zdrowotna lepsza czy chodzi Ci o obywatelstwo??

wodaqua dziękujemy

perelka-20 kto by pomyślał że kaca dzidzia Ci zapewni

muminek82 ja też zasypiam w mgnieniu oka, dziś pilnowałam synka siostry on wlazł mi na ręce przytulił się i zasnął a ja razem z nim na siedząco

asia665 odpowiedzialna decyzja!!! ale może pomyśl tak jak radziła norniczka o macierzyńskim?

Mała! jeszcze tylko 8 miesięcy?? jak to szybko leci fajnie macie obydwie zaciążone, a później razem z wózeczkami będziecie spacerować

Dziewczyny gdzieś na rozstępy radziliście zwykłą wazelinę, a mi koleżanka mówiła że oliwa z oliwek świetnie się sprawdza
No własnie ja mam umowę na czas określony do 30 listopada. A pracuje w tej firmie od końcówki września, a z tego co czytałam to musiałabym przepracować min. 3 miesiące(albo mieć umowę na 3 miesiące) żebym miała macierzyński. A u mnie niestety nie da się tyle czasu pracować.
__________________
Mów mi : Asia


"...i jesteś już mym świadomym tak wolnym w niewoli."


Jestem mamą


asia665 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-09, 21:23   #134
siasia_31
Raczkowanie
 
Avatar siasia_31
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 54
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Witam
I ja się dołączę do Waszego grona Test zrobiłam w zeszłym tygodniu w czwartek - dwie kreski - a po chwili myśl że nie możliwe no i tak z tą myślą zrobiłam 5 kolejnych do poniedziałku rano. Jutro idę do gina potwierdzić. Radocha wielka bo już czas porządnie nagli w moim przypadku 36 lat, no i różnica między starszym synkiem a tym w brzuszku będzie 9 lat.
Trzymajcie się cieplutko
siasia_31 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-09, 21:41   #135
perelka-20
Wtajemniczenie
 
Avatar perelka-20
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 2 525
GG do perelka-20
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Cytat:
Napisane przez aagula Pokaż wiadomość
witam po kilku dniach przerwy!! wszystkim przyszłym mamom życzę spokojniej ciąży.. przez te kilka dni była w szpitalu.. niestety moje maleństwo nie przeżyło i miała zabieg! diagnoza- 8 tydz ciąża obumarła!! czasami będę do was zaglądała a wy dbajcie o siebie !!
Tak strasznie mi przykro to jest to czego teraz boję się najbardziej, chcę już zobaczyć bijące serduszko. Wiem, że zawsze może coś się stać, ale będę już spokojniejsza.
Trzymaj się cieplutko i powodzenia w kolejnych próbach

Cytat:
Napisane przez Authentic Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jak radzicie sobie w stresujących sytuacjach? Ja staram się nie reagować, ale "mamusia" TŻ-ta momentami doprowadza mnie do szału W skrócie- zero wsparcia, wciąż pretensje i wyrzuty, że jeszcze nie czas, że obiecaliśmy jej, że najpierw ślub.
Staram się uciekać myślami od stresogennych sytuacji, ale to nie takie proste i później mam do siebie żal, że nie uważam na naszego "groszka" jak to mówi przyszły tatuś
I do tego wszystkiego jutro te wyniki bety... Ile melisy można pić
Weź kilka głębokich oddechów, powiedz że nie możesz się denerwować i wyjdź do innego pomieszczenia. Ja bym tak zrobiła
Nas jeszcze czeka w piątek powiadomienie rodziców TŻta, moi są zachwyceni, jego zapewne też będą

Cytat:
Napisane przez siasia_31 Pokaż wiadomość
Witam
I ja się dołączę do Waszego grona Test zrobiłam w zeszłym tygodniu w czwartek - dwie kreski - a po chwili myśl że nie możliwe no i tak z tą myślą zrobiłam 5 kolejnych do poniedziałku rano. Jutro idę do gina potwierdzić. Radocha wielka bo już czas porządnie nagli w moim przypadku 36 lat, no i różnica między starszym synkiem a tym w brzuszku będzie 9 lat.
Trzymajcie się cieplutko
Witaj i gratuluję Starszy brat na pewno się cieszy
__________________
https://www.facebook.com/ICONYcompl
http://blog.icony.com.pl/

Whatever works for you!
perelka-20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-09, 21:48   #136
siasia_31
Raczkowanie
 
Avatar siasia_31
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 54
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

powiedziałam synkowi w niedzielę wieczorem i od tego czasu snuje plany na wspólną przyszłość z bratem bo jak będzie siostra no to trochę mniej ciekawie, ale i z tym gotów jest się pogodzić, w każdym razie żaden inny temat nie istnieje dla niego
siasia_31 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-10, 06:23   #137
asia665
Wtajemniczenie
 
Avatar asia665
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: **Marzenia**
Wiadomości: 2 996
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Cytat:
Napisane przez siasia_31 Pokaż wiadomość
Witam
I ja się dołączę do Waszego grona Test zrobiłam w zeszłym tygodniu w czwartek - dwie kreski - a po chwili myśl że nie możliwe no i tak z tą myślą zrobiłam 5 kolejnych do poniedziałku rano. Jutro idę do gina potwierdzić. Radocha wielka bo już czas porządnie nagli w moim przypadku 36 lat, no i różnica między starszym synkiem a tym w brzuszku będzie 9 lat.
Trzymajcie się cieplutko
Gratulacje i witamy
__________________
Mów mi : Asia


"...i jesteś już mym świadomym tak wolnym w niewoli."


Jestem mamą


asia665 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-10, 06:48   #138
agunia82
Zakorzenienie
 
Avatar agunia82
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 10 931
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Cytat:
Napisane przez siasia_31 Pokaż wiadomość
Witam
I ja się dołączę do Waszego grona
Gratuluje i witam

A ja dzisiaj idę do gina z wynikami badań, zobaczymy co powie
__________________




Edytowane przez agunia82
Czas edycji: 2011-11-10 o 06:52
agunia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-10, 08:27   #139
aagula
Raczkowanie
 
Avatar aagula
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Wiadomości: 169
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Cytat:
Napisane przez asia665 Pokaż wiadomość
Aguniu- mnie własnie czasem no-spa ratuje przed bólem.
Dziewczyny podjęłam decyzje- rezygnuje z pracy. Jutro ide do szefowej,przedstawie jej sytuacje i powiem że dla dobra swojego dziecka nie chce tam pracować. Po prostu dla tych 900 zł, które dostałabym jako wypłate uważam ,że nie warto jest mi się narażać.

Kodeks Pracy zabrania pracodawcy wypowiadać bądź rozwiązywać umowę o pracę w czasie ciąży. Wyjątkiem jest okres próbny, nie przekraczający jednego miesiąca. Bardzo ważna jest również kwestia rozwiązania umowy o pracę po upływie trzeciego miesiąca ciąży. Jeśli umowa zawarta jest na czas określony, na czas wykonania określonej pracy bądź okres próbny przekraczający jeden miesiąc, pracodawca zobowiązany jest przedłużyć ją do terminu porodu. Poza tym, jeśli pracownica otrzyma wypowiedzenie umowy o pracę, nie mając przy tym świadomości, że jest w ciąży i po jakimś czasie przedstawi zaświadczenie lekarskie, wypowiedzenie jest nieważne.
Świadomość prawna pozwala uniknąć przyszłym mamom wielu przykrości i nieporozumień. Pamiętajmy jednak, że uczciwość powinna dotyczyć obu stron. Nie traktujmy swoich szefów jak bezdusznych wrogów i pamiętajmy, że patologiczne sytuacje nie stanowią normy. Wiedza i pozytywne nastawienie są tu najistotniejsze.


http://www.poradnik-praca.pl/prawo-pracy/kodeks-pracy

nie rezygnuj z pracy idź do lekarza po zwolnienie!!
trzymam kciuki
aagula jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-10, 09:12   #140
muminek82
Wtajemniczenie
 
Avatar muminek82
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 192
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Cytat:
Napisane przez cos tam Pokaż wiadomość
Chyba jestem tu jedyna która jeszcze nie miała wizyty u lekarza. Ja dopiero idę w sobotę. Mój endokrynolog jest równocześnie ginekologiem a do niego nie jest łatwo się dostać, nawet prywatnie. Już w czerwcu mi powiedział, że na ten rok nie ma już żadnego wolnego terminu na NFZ. Mam nadzieje że będzie wszystko dobrze, może któraś z was też problemy z tarczycą? Ja stosunkowo niedawno o tym się dowiedziałam i trochę się tym martwię. Pozostaje mi tylko cierpliwie czekać do soboty.
Pozdrawiam Was wszystkie, chodź często was czytam i wizaż w ogóle to pisze mało ale może się rokręce
Witaj czekamy na relacje z wizyty

Cytat:
Napisane przez aagula Pokaż wiadomość
witam po kilku dniach przerwy!! wszystkim przyszłym mamom życzę spokojniej ciąży.. przez te kilka dni była w szpitalu.. niestety moje maleństwo nie przeżyło i miała zabieg! diagnoza- 8 tydz ciąża obumarła!! czasami będę do was zaglądała a wy dbajcie o siebie !!
Bardzo mi przykro Kochanatrzymaj się cieplutko,dbaj o Siebie i zaglądaj do nas!
Cytat:
Napisane przez Authentic Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jak radzicie sobie w stresujących sytuacjach? Ja staram się nie reagować, ale "mamusia" TŻ-ta momentami doprowadza mnie do szału W skrócie- zero wsparcia, wciąż pretensje i wyrzuty, że jeszcze nie czas, że obiecaliśmy jej, że najpierw ślub.
Staram się uciekać myślami od stresogennych sytuacji, ale to nie takie proste i później mam do siebie żal, że nie uważam na naszego "groszka" jak to mówi przyszły tatuś
I do tego wszystkiego jutro te wyniki bety... Ile melisy można pić
z tą melisą to nie mam pojęcia,ale staraj się nie denerwować myśl cały czas o dzidzi,a "teściową"sie nie przejmuj pogada sobie i jej przejdzie,ja mam czasami huśtawki nastroju, byle pierdołą się zdenerwuje ale zaraz staram sie naprostować że to hormony szaleją
Cytat:
Napisane przez siasia_31 Pokaż wiadomość
Witam
I ja się dołączę do Waszego grona Test zrobiłam w zeszłym tygodniu w czwartek - dwie kreski - a po chwili myśl że nie możliwe no i tak z tą myślą zrobiłam 5 kolejnych do poniedziałku rano. Jutro idę do gina potwierdzić. Radocha wielka bo już czas porządnie nagli w moim przypadku 36 lat, no i różnica między starszym synkiem a tym w brzuszku będzie 9 lat.
Trzymajcie się cieplutko
Witajsuper wiadomość gratuluje a starszy synek będzie napewno pomocy!!!

a tak wogóle to dzień dobry
muminek82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-10, 11:07   #141
cos tam
Przyczajenie
 
Avatar cos tam
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 23
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Dziewczyny wiecie może dlaczego jak wczoraj napisałam posta tutaj, to był taki komunikat, że mój post będzie widoczny dopiero jak przeczyta go moderator i faktycznie nie był od razu widoczny dopiero po długim czasie?
cos tam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-10, 12:32   #142
muminek82
Wtajemniczenie
 
Avatar muminek82
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 192
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Cytat:
Napisane przez cos tam Pokaż wiadomość
Dziewczyny wiecie może dlaczego jak wczoraj napisałam posta tutaj, to był taki komunikat, że mój post będzie widoczny dopiero jak przeczyta go moderator i faktycznie nie był od razu widoczny dopiero po długim czasie?
chyba dlatego że Jesteś nowym użytkownikiem i post jest sprawdzany czy nie ma reklamy wulgaryzmów itp.
muminek82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-10, 12:51   #143
Authentic
Raczkowanie
 
Avatar Authentic
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: neverland
Wiadomości: 290
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Cytat:
Napisane przez perelka-20 Pokaż wiadomość
Nas jeszcze czeka w piątek powiadomienie rodziców TŻta, moi są zachwyceni, jego zapewne też będą
Moi może super zachwyceni nie byli, ale przyjęli to dość entuzjastycznie jak ja nich. Może dlatego, że sami się domyślili. Mama już planuje zakupy dla bobaska, a tata zamierza wozić dzieciątko na sankach Teściowa póki co czeka na wyniki bety i łudzi się, że nie jestem w ciąży. Ale jej zdanie najmniej mnie obchodzi
Authentic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-10, 12:57   #144
Norniczka
Rozeznanie
 
Avatar Norniczka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 553
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Cytat:
Napisane przez siasia_31 Pokaż wiadomość
Witam
I ja się dołączę do Waszego grona Test zrobiłam w zeszłym tygodniu w czwartek - dwie kreski - a po chwili myśl że nie możliwe no i tak z tą myślą zrobiłam 5 kolejnych do poniedziałku rano. Jutro idę do gina potwierdzić. Radocha wielka bo już czas porządnie nagli w moim przypadku 36 lat, no i różnica między starszym synkiem a tym w brzuszku będzie 9 lat.
Trzymajcie się cieplutko
No to będziesz miała pomoc przy dziecku zawsze to będzie miał kto po pieluchy ganiać do pokoju

Cytat:
Napisane przez aagula Pokaż wiadomość
Kodeks Pracy zabrania pracodawcy wypowiadać bądź rozwiązywać umowę o pracę w czasie ciąży. Wyjątkiem jest okres próbny, nie przekraczający jednego miesiąca. Bardzo ważna jest również kwestia rozwiązania umowy o pracę po upływie trzeciego miesiąca ciąży. Jeśli umowa zawarta jest na czas określony, na czas wykonania określonej pracy bądź okres próbny przekraczający jeden miesiąc, pracodawca zobowiązany jest przedłużyć ją do terminu porodu. Poza tym, jeśli pracownica otrzyma wypowiedzenie umowy o pracę, nie mając przy tym świadomości, że jest w ciąży i po jakimś czasie przedstawi zaświadczenie lekarskie, wypowiedzenie jest nieważne.
Świadomość prawna pozwala uniknąć przyszłym mamom wielu przykrości i nieporozumień. Pamiętajmy jednak, że uczciwość powinna dotyczyć obu stron. Nie traktujmy swoich szefów jak bezdusznych wrogów i pamiętajmy, że patologiczne sytuacje nie stanowią normy. Wiedza i pozytywne nastawienie są tu najistotniejsze.


http://www.poradnik-praca.pl/prawo-pracy/kodeks-pracy

nie rezygnuj z pracy idź do lekarza po zwolnienie!!
trzymam kciuki
Aagula tak mi się właśnie wydawało, ale ja na prawie polskim się nie znam.
Mam nadzieję że Asia665 nie zrezygnowała jeszcze z pracy i tego nie zrobi .
Cytat:
Napisane przez cos tam Pokaż wiadomość
Dziewczyny wiecie może dlaczego jak wczoraj napisałam posta tutaj, to był taki komunikat, że mój post będzie widoczny dopiero jak przeczyta go moderator i faktycznie nie był od razu widoczny dopiero po długim czasie?
Poniewaz jesteś nowa i twoje posty bedą się pokazywać z opóźnieniem, ale jak jeszcze pare napiszesz to wszystko bedzie ok i bedą na bieżąco
__________________
14 kwiecień 2011
AMELIA
Norniczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-10, 13:02   #145
agunia82
Zakorzenienie
 
Avatar agunia82
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 10 931
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Cytat:
Napisane przez Authentic Pokaż wiadomość
Moi może super zachwyceni nie byli, ale przyjęli to dość entuzjastycznie jak ja nich. Może dlatego, że sami się domyślili. Mama już planuje zakupy dla bobaska, a tata zamierza wozić dzieciątko na sankach Teściowa póki co czeka na wyniki bety i łudzi się, że nie jestem w ciąży. Ale jej zdanie najmniej mnie obchodzi
Wiesz co, szczerze to współczuje teściowej i tyle tylko na ten temat napiszę, żeby nie używać niecenzuralnych słów
Moi rodzicie dowiedzą się w niedzielę, ciekawa jestem ich reakcji, bo mama się pewnie nie spodziewa, że tak szybko nam się znowu mogło udać. A teściowie dowiedzą się za tydzień i już wiem, że teściowa się poryczy, ze szczęścia oczywiście (już dziewczynę szwagra wypytywała, czy ona coś nie wie hehe). O poronieniu biochemicznym nic im nie powiemy, bo teściowa jest osobą, która strasznie się wszystkim przejmuje i by mi dupkę co i rusz truła jak się czuje, że mam dbać o siebie itp (i tak pewnie będzie, ale tak to by było ze zdwojoną siłą )
__________________



agunia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-10, 16:12   #146
asia665
Wtajemniczenie
 
Avatar asia665
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: **Marzenia**
Wiadomości: 2 996
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Cytat:
Napisane przez cos tam Pokaż wiadomość
Dziewczyny wiecie może dlaczego jak wczoraj napisałam posta tutaj, to był taki komunikat, że mój post będzie widoczny dopiero jak przeczyta go moderator i faktycznie nie był od razu widoczny dopiero po długim czasie?
Cytat:
Napisane przez muminek82 Pokaż wiadomość
chyba dlatego że Jesteś nowym użytkownikiem i post jest sprawdzany czy nie ma reklamy wulgaryzmów itp.
Cytat:
Napisane przez Norniczka Pokaż wiadomość
No to będziesz miała pomoc przy dziecku zawsze to będzie miał kto po pieluchy ganiać do pokoju


Aagula tak mi się właśnie wydawało, ale ja na prawie polskim się nie znam.
Mam nadzieję że Asia665 nie zrezygnowała jeszcze z pracy i tego nie zrobi .

Poniewaz jesteś nowa i twoje posty bedą się pokazywać z opóźnieniem, ale jak jeszcze pare napiszesz to wszystko bedzie ok i bedą na bieżąco
A wiec nie zrezygnowałam z pracy Udało mi się z WIELKIM OGROMNYM wysiłkiem uzyskać zwolnienie od internisty

Pracodawca nie może wypowiedzieć ani rozwiązać Twojej umowy o pracę, jeśli zaś Twoja umowa o pracę została zawarta na czas określony, dłuższy niż jeden miesiąc, i uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, pracodawca jest obowiązany przedłużyć ją do dnia porodu - art. 177 par. 1 i 3 Kodeksu pracy;

A moja umowa rozwiązuje się po upływie drugiego miesiąca(niestety)
__________________
Mów mi : Asia


"...i jesteś już mym świadomym tak wolnym w niewoli."


Jestem mamą



Edytowane przez asia665
Czas edycji: 2011-11-10 o 16:19
asia665 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-10, 16:46   #147
perelka-20
Wtajemniczenie
 
Avatar perelka-20
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 2 525
GG do perelka-20
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Cytat:
Napisane przez Authentic Pokaż wiadomość
Moi może super zachwyceni nie byli, ale przyjęli to dość entuzjastycznie jak ja nich. Może dlatego, że sami się domyślili. Mama już planuje zakupy dla bobaska, a tata zamierza wozić dzieciątko na sankach Teściowa póki co czeka na wyniki bety i łudzi się, że nie jestem w ciąży. Ale jej zdanie najmniej mnie obchodzi
Powiem Ci, że mam teraz takie wahania nastroju, że jak by mi ktoś teraz nadepnął na odcisk, jak np. Twoja teściowa, to ta pałka --> poszła by w ruch

Wczoraj naszła mnie stttrrrraszna ochota na chłodnik, to przez zapowiedź Geslerowej i powiedziałam i tym mamusi i dziś na obiad jadłam pyyyszny chłodniczek mniam..
__________________
https://www.facebook.com/ICONYcompl
http://blog.icony.com.pl/

Whatever works for you!
perelka-20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-10, 17:01   #148
asia665
Wtajemniczenie
 
Avatar asia665
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: **Marzenia**
Wiadomości: 2 996
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Perelka- ooo ja też bym sobie chłodnik zjadła
A ja robiłam bete po 48 godzinach wynosi już 928, a we wtorek była 508 To chyba dobrze przyrosła?
__________________
Mów mi : Asia


"...i jesteś już mym świadomym tak wolnym w niewoli."


Jestem mamą


asia665 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-10, 17:33   #149
d123
Rozeznanie
 
Avatar d123
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 582
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Cytat:
Napisane przez asia665 Pokaż wiadomość
Perelka- ooo ja też bym sobie chłodnik zjadła
A ja robiłam bete po 48 godzinach wynosi już 928, a we wtorek była 508 To chyba dobrze przyrosła?

bardzo ładnie przyrasta Gratuluję !
d123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-10, 17:56   #150
asia665
Wtajemniczenie
 
Avatar asia665
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: **Marzenia**
Wiadomości: 2 996
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Cytat:
Napisane przez d123 Pokaż wiadomość
bardzo ładnie przyrasta Gratuluję !
Dziękuję a Wy też macie bóle podbrzusza po wysiłku ? Bo ja dzisiaj dużo chodziłam i teraz na wieczór boli mnie właśnie podbrzusze.
__________________
Mów mi : Asia


"...i jesteś już mym świadomym tak wolnym w niewoli."


Jestem mamą


asia665 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:34.