Choroba Hashimoto - zbiorczy - Strona 107 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-11-08, 22:28   #3181
Liz36
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 15
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez agison Pokaż wiadomość
to jesteś nasza
w sumie hashi jest chyba traktowane 'po macoszemu', takie wrażenie odniosłam jak rozmawiałam z endo - mówił że samo hashi nie ma wielkiego znaczenia bo nie daje objawów i nie może być leczone, interweniuje się dopiero kiedy uaktywni się niedo- albo nad-czynność
a hashimoto to tylko taka (cytat) "robiąca silne wrażenie nazwa"
Znam takich lekarzy, dla których Hashimoto nie jest żadną chorobą, nie wymagającą żadnych leków. Z ciekawą nazwą, którą można zaimponować znajomym (to słowa mojej pierwszej lekarki). Ten brak leków tak mi "dobrze" zrobił, że mam pełen wachlarz dolegliwości, z którymi nie da się normalnie, aktywnie żyć. Ale na szczęście są też inni lekarze i liczę, że to się zmieni.
Dodam jeszcze, że nigdy nie miałam wyników wskazujących na niedoczynność.

Edytowane przez Liz36
Czas edycji: 2011-11-08 o 22:29
Liz36 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-09, 08:41   #3182
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Madziarka.n Pokaż wiadomość
Agisonku, ale wiesz co... pomysł z nazwaniem psa "hashi" bardzo mi się spodobał
kto wie, może jak w końcu go bd miała to tak nazwę
cieszę się ja swojego nazwę tak na bank! nazwijmy razem
Cytat:
Napisane przez Madziarka.n Pokaż wiadomość
mogę zrobić podobną, pstryknąć fotę i Ci wysłać
mi też wyślij przyda mi się coś na rozweselenie, ostatnimi czasy mam dość wszystkiego
Cytat:
Napisane przez Liz36 Pokaż wiadomość
Znam takich lekarzy, dla których Hashimoto nie jest żadną chorobą, nie wymagającą żadnych leków. Z ciekawą nazwą, którą można zaimponować znajomym (to słowa mojej pierwszej lekarki). Ten brak leków tak mi "dobrze" zrobił, że mam pełen wachlarz dolegliwości, z którymi nie da się normalnie, aktywnie żyć. Ale na szczęście są też inni lekarze i liczę, że to się zmieni.
Dodam jeszcze, że nigdy nie miałam wyników wskazujących na niedoczynność.
jeju, a możesz napisać coś więcej?? ja też mam hashi i nie biorę żadnych leków, zaniepokoiłaś mnie ...
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-09, 10:07   #3183
marcowamaja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 47
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Ja o Hashi zapomniałam jak dostałam drugiej przewlekłej choroby . Poza tym wychodzę z założenia że inni mają gorzej ...

Agison, a ty mnie zaciekawiłaś że masz Hashi i nic nie bierzesz ... tzn że co? Lekarz stwierdził przeciwciała i powiedział "ma Pani Hashimoto - do widzenia "?
marcowamaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-09, 10:21   #3184
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Ja też na Hashi nic nie biorę. Tylko na niedoczynność.
A co Wy bierzecie?
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-09, 10:37   #3185
Madziarka.n
Zakorzenienie
 
Avatar Madziarka.n
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 7 124
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez agison Pokaż wiadomość
cieszę się ja swojego nazwę tak na bank! nazwijmy razem
jestem za

Cytat:
Napisane przez agison Pokaż wiadomość
mi też wyślij przyda mi się coś na rozweselenie, ostatnimi czasy mam dość wszystkiego
oj bo teraz jakiś dziwny czas że u większości ludzi jest kiepsko
uee, nie wiem czy zdjęcie aż tak by Cię roz-ha-ha-ło

Cytat:
Napisane przez marcowamaja Pokaż wiadomość
Ja o Hashi zapomniałam jak dostałam drugiej przewlekłej choroby . Poza tym wychodzę z założenia że inni mają gorzej ...
to dokładnie jak ja

Cytat:
Napisane przez mezaga Pokaż wiadomość
Ja też na Hashi nic nie biorę. Tylko na niedoczynność.
A co Wy bierzecie?
ja też biorę tylko na niedoczynność słynny euthyrox
__________________
Aparatka..
góra + dół 01/06/2012


Madziarka.n jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-09, 10:39   #3186
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Z tego co wiem to nie ma leków na Hashi.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-09, 12:00   #3187
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez marcowamaja Pokaż wiadomość
Agison, a ty mnie zaciekawiłaś że masz Hashi i nic nie bierzesz ... tzn że co? Lekarz stwierdził przeciwciała i powiedział "ma Pani Hashimoto - do widzenia "?
Cytat:
Napisane przez mezaga Pokaż wiadomość
Z tego co wiem to nie ma leków na Hashi.
tak mi właśnie lekarz powiedział - że na hashi nie ma leków i mam czekać aż mi przejdzie w niedo- albo nad-czynność, a to może potrwać - nie wiadomo ile i czy w ogóle ale pewnie tak
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-09, 12:58   #3188
Liz36
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 15
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez agison Pokaż wiadomość
jeju, a możesz napisać coś więcej?? ja też mam hashi i nie biorę żadnych leków, zaniepokoiłaś mnie ...
Może niepotrzebnie się niepokoisz. Znam osobę, która ma Hashi i czuje się bardzo dobrze. Jest pełna energii itp. Ale fakt - ona od razu przy diagnozie dostała leki. Lekarze ogólnie się dzielą na takich, którzy mimo Hashi nie przepisują leków i czekają aż się pojawi niedoczynność lub nadczynność. Tych lekarzy jest najwięcej. Jest jednak też niewielka grupa lekarzy, którzy nie patrzą na TSH jak na wyrocznię i starają się wyprzedzić chorobę, czyli zapisać leki gdy TSH jest wyższe niż 1 przy normie do 4,9. Ci lekarze patrzą też na wyniki ft3 i ft4, a na 4 lekarzy u których szukałam pomocy, tylko jeden kazał robić te badania. A okazuje się, że to jest ważne badanie i może wiele powiedzieć o efektach leczenia.
Dużo czytałam forum na gazecie.pl - sporo się dowiedziałam, mimo, że to forum czasem jest krytykowane, że to grupa panikarzy. Ale myślę, że jeżeli ktoś się dobrze czuje, mając Hashimoto, nie zrozumie, że można się czuć jak 70-letnia babcia. I wtedy osoba narzekająca może się wydać delikatnie mówiąc "dziwna".
Ja na początku czułam się ok, wogóle nie myślałam o chorobie i wierzyłam lekarce, że to tylko taka drobna przypadłość, nie wymagająca leczenia. Teraz uważam, że powinno się podawać hormony przy Hashimoto. Ale nie jestem pewna, czy to nie jest przypadkiem uzależnione od organizmu - może niezależnie od podawania hormonów jeden człowiek będzie się czuł lepiej, drugi gorzej? To jest pewnie bardzo skomplikowana sprawa.
Kupię sobie książkę "jak żyć z Hashimoto", jest to tłumaczenie z niemieckiego - tam podobno nowe metody walki z chorobą są bardziej rozpowszechnione. Może napisze kiedyś jakieś cytaty.
Na pewno nie ma sensu panikować, ale gdy się pojawią dolegliwości takie jak: osłabienie, męczliwość, wypadanie włosów, nadmierna senność, wzdęcia, zaparcia, poczucie zimna, sucha skóra itp, a Wasz lekarz będzie Wam mówił, że to nie od tarczycy, bo TSH w normie laboratoryjnej, to nie czekajcie, aż samo przejdzie, tylko szukajcie takiego lekarza, który zechce Wam pomóc.
No i oczywiście, że są gorsze choroby - to wogóle nie ma na ten temat dyskusji Ale najlepiej chorując na Hashimoto czuć sie dobrze, czego sobie i wszystkim życzę.
Liz36 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-09, 13:12   #3189
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Liz36 Pokaż wiadomość
Może niepotrzebnie się niepokoisz. Znam osobę, która ma Hashi i czuje się bardzo dobrze. Jest pełna energii itp. Ale fakt - ona od razu przy diagnozie dostała leki.
ale jakie leki dostała? euthyroks?
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-09, 13:22   #3190
bozyciesamosieuklada
Raczkowanie
 
Avatar bozyciesamosieuklada
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 405
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Liz36 Pokaż wiadomość
Znam takich lekarzy, dla których Hashimoto nie jest żadną chorobą, nie wymagającą żadnych leków. Z ciekawą nazwą, którą można zaimponować znajomym (to słowa mojej pierwszej lekarki). Ten brak leków tak mi "dobrze" zrobił, że mam pełen wachlarz dolegliwości, z którymi nie da się normalnie, aktywnie żyć. Ale na szczęście są też inni lekarze i liczę, że to się zmieni.
Dodam jeszcze, że nigdy nie miałam wyników wskazujących na niedoczynność.
byłam u dwóch lekarzy ginekologów endokrynologów i widząc podwyższone aTPO i aTG nic z tym nie chcieli robić. czekać, aż będą zmiany na USG/ciele/cokolwiek? bez sensu.
teraz muszę chodzić równolegle do 2 lekarzy, jeden leczy na PCO, drugi na Hashi. juppii... -.-

Cytat:
Napisane przez Liz36 Pokaż wiadomość
Może niepotrzebnie się niepokoisz. Znam osobę, która ma Hashi i czuje się bardzo dobrze. Jest pełna energii itp. Ale fakt - ona od razu przy diagnozie dostała leki. Lekarze ogólnie się dzielą na takich, którzy mimo Hashi nie przepisują leków i czekają aż się pojawi niedoczynność lub nadczynność. Tych lekarzy jest najwięcej. Jest jednak też niewielka grupa lekarzy, którzy nie patrzą na TSH jak na wyrocznię i starają się wyprzedzić chorobę, czyli zapisać leki gdy TSH jest wyższe niż 1 przy normie do 4,9. Ci lekarze patrzą też na wyniki ft3 i ft4, a na 4 lekarzy u których szukałam pomocy, tylko jeden kazał robić te badania. A okazuje się, że to jest ważne badanie i może wiele powiedzieć o efektach leczenia.

Na pewno nie ma sensu panikować, ale gdy się pojawią dolegliwości takie jak: osłabienie, męczliwość, wypadanie włosów, nadmierna senność, wzdęcia, zaparcia, poczucie zimna, sucha skóra itp, a Wasz lekarz będzie Wam mówił, że to nie od tarczycy, bo TSH w normie laboratoryjnej, to nie czekajcie, aż samo przejdzie, tylko szukajcie takiego lekarza, który zechce Wam pomóc.
No i oczywiście, że są gorsze choroby - to wogóle nie ma na ten temat dyskusji Ale najlepiej chorując na Hashimoto czuć sie dobrze, czego sobie i wszystkim życzę.

ja mam stan równowagi i na Hashi dostałam selenian sodu. coś o tym wiecie?
wzdęcia od Hashi? hmmm szczerze mówiąc nie wiem które z tych objawów braz za objawy Hashi czy po prostu zwykłe osłabienie/męczliwość itp itd :P
bozyciesamosieuklada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-09, 16:37   #3191
Agniesia666
Lady of Harley-Davidson
 
Avatar Agniesia666
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 10 081
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez bozyciesamosieuklada Pokaż wiadomość
a jakie miałaś objawy przed? bo ja nie wiem czy mam coś traktować jako objaw.
zarzucają mi, że byłam powolna i nieprzytomna w te wakacje, ale mam taką reakcję na dom i na stresy :P
Ja przede wszystkim non stop spałam, potrafiłam spać 12 godzin w nocy i jeszcze 3 godziny po południu w tej chwili jak śpię 6 - 8 godzin na dobę to mi w zupełności wystarcza. Poza tym byłam zamulona, ciężej mi było skupić myśl. Nic mi się nie chciało, jak np TZ chciał wyjść do kina czy na rower to ja wiecznie się wykręcałam, wolałam poleżeć w domu a teraz sama go ciągle gdzieś ciągnę Aha, i często mnie brzuch bolał wcześniej, po jedzeniu często było mi niedobrze. Od czasu brania Euthyroxu minęło jak ręką odjął. Prawdopodobnie miałam nietolerancję laktozy i/lub glutenu, co podobno się zdarza przy Hashimoto. A mi całe życie wmawiali zespół jelita drażliwego
Cytat:
Napisane przez fantasia_a Pokaż wiadomość
Ja też nie mogłam się oswoić z myślą o tej chorobie, jak tylko się dowiedziałam zaczęłam przeszukiwać internet w celu znalezienia jak największej ilości informacji i wtedy się zaczęło. Wstałam zielona od komputera, bo naczytałam się o różnych strasznych rzeczach.
ja przeczytałam o dziewczynach, które tyły po 30 - 40 kilo i od razu zaczęłam sobie wmawiać, że na pewno zacznę tyć w oczach, że już mam prawie 70kg przy 172 wzrostu, to jak ja będę wyglądać przy 100 kilo, nikt mnie nie będzie kochał, itp. Tymczasem nie przytyłam w zasadzie prawie nic.
Cytat:
Napisane przez Liz36 Pokaż wiadomość
Kupię sobie książkę "jak żyć z Hashimoto", jest to tłumaczenie z niemieckiego - tam podobno nowe metody walki z chorobą są bardziej rozpowszechnione. Może napisze kiedyś jakieś cytaty.
mam tą książkę, polecam, mi bardzo pomogła. Kupiłam zaraz po tym, jak się dowiedziałam, że choruję. Dzięki niej fora internetowe nie były wyłącznym źródłem mojej wiedzy i nie panikowałam tak jak na początku, kilka dni po diagnozie.
__________________

Edytowane przez Agniesia666
Czas edycji: 2011-11-09 o 16:34
Agniesia666 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-09, 17:54   #3192
joasiaa25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 280
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Agniesia666 Pokaż wiadomość
Ja przede wszystkim non stop spałam, potrafiłam spać 12 godzin w nocy i jeszcze 3 godziny po południu w tej chwili jak śpię 6 - 8 godzin na dobę to mi w zupełności wystarcza. Poza tym byłam zamulona, ciężej mi było skupić myśl. Nic mi się nie chciało, jak np TZ chciał wyjść do kina czy na rower to ja wiecznie się wykręcałam, wolałam poleżeć w domu a teraz sama go ciągle gdzieś ciągnę Aha, i często mnie brzuch bolał wcześniej, po jedzeniu często było mi niedobrze. Od czasu brania Euthyroxu minęło jak ręką odjął. Prawdopodobnie miałam nietolerancję laktozy i/lub glutenu, co podobno się zdarza przy Hashimoto. A mi całe życie wmawiali zespół jelita drażliwego

ja przeczytałam o dziewczynach, które tyły po 30 - 40 kilo i od razu zaczęłam sobie wmawiać, że na pewno zacznę tyć w oczach, że już mam prawie 70kg przy 172 wzrostu, to jak ja będę wyglądać przy 100 kilo, nikt mnie nie będzie kochał, itp. Tymczasem nie przytyłam w zasadzie prawie nic.

mam tą książkę, polecam, mi bardzo pomogła. Kupiłam zaraz po tym, jak się dowiedziałam, że choruję. Dzięki niej fora internetowe nie były wyłącznym źródłem mojej wiedzy i nie panikowałam tak jak na początku, kilka dni po diagnozie.
Mnie chce się spać całymi dniami, chociaż śpię po 8-9 godzin w nocy, nie mam na nic ochoty ani siły, jestem wykończona, ale to nie dziwne przy TSH ponad 5

Ciśnienie mam zawsze w normie, za to tętno mam ciągle przyspieszone.

Edytowane przez joasiaa25
Czas edycji: 2011-11-09 o 17:57
joasiaa25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-09, 19:38   #3193
a_g_a_t_a
Zadomowienie
 
Avatar a_g_a_t_a
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 460
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Madziarka.n Pokaż wiadomość
brr, ale to brzmi.. to ja już wolę "hashimoto"
(...)
mogę zrobić podobną, pstryknąć fotę i Ci wysłać
dawaj
Cytat:
Napisane przez agison Pokaż wiadomość
cieszę się ja swojego nazwę tak na bank! nazwijmy razem
mi też wyślij przyda mi się coś na rozweselenie, ostatnimi czasy mam dość wszystkiego
jeju, a możesz napisać coś więcej?? ja też mam hashi i nie biorę żadnych leków, zaniepokoiłaś mnie ...
cco się dzieje? będzie dobrze, nie nerwuj się
Cytat:
Napisane przez mezaga Pokaż wiadomość
Ja też na Hashi nic nie biorę. Tylko na niedoczynność.
A co Wy bierzecie?
Cytat:
Napisane przez mezaga Pokaż wiadomość
Z tego co wiem to nie ma leków na Hashi.
no mi też się wydaje, że nie ma leków na hashi i można dopiero zwalczać niedoczynność, a nie samo hashi także ja również biorę eutyrox, ale to na niedoczynność
Cytat:
Napisane przez Agniesia666 Pokaż wiadomość
Ja przede wszystkim non stop spałam, potrafiłam spać 12 godzin w nocy i jeszcze 3 godziny po południu w tej chwili jak śpię 6 - 8 godzin na dobę to mi w zupełności wystarcza. Poza tym byłam zamulona, ciężej mi było skupić myśl. Nic mi się nie chciało, jak np TZ chciał wyjść do kina czy na rower to ja wiecznie się wykręcałam, wolałam poleżeć w domu a teraz sama go ciągle gdzieś ciągnę Aha, i często mnie brzuch bolał wcześniej, po jedzeniu często było mi niedobrze. Od czasu brania Euthyroxu minęło jak ręką odjął. Prawdopodobnie miałam nietolerancję laktozy i/lub glutenu, co podobno się zdarza przy Hashimoto. A mi całe życie wmawiali zespół jelita drażliwego

ja przeczytałam o dziewczynach, które tyły po 30 - 40 kilo i od razu zaczęłam sobie wmawiać, że na pewno zacznę tyć w oczach, że już mam prawie 70kg przy 172 wzrostu, to jak ja będę wyglądać przy 100 kilo, nikt mnie nie będzie kochał, itp. Tymczasem nie przytyłam w zasadzie prawie nic.

mam tą książkę, polecam, mi bardzo pomogła. Kupiłam zaraz po tym, jak się dowiedziałam, że choruję. Dzięki niej fora internetowe nie były wyłącznym źródłem mojej wiedzy i nie panikowałam tak jak na początku, kilka dni po diagnozie.
mi też mówią o jelicie drażliwym

co do książki - też ją mam, trochę rozjaśniła, choć musiałabym ją przeczytać chyba raz jeszcze wcześniej czytałam "na szybko", by jak najszybciej ją przeczytać
__________________
Vouloir c'est pouvoir
a_g_a_t_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-10, 09:48   #3194
marcowamaja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 47
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

A tak , źle się wyraziłam - chodziło mi z tym leczeniem oczywiście o euthyrox - bo ja tak jakby nie oddzielam Hashi od niedoczynności

Agison czyli ty masz TSH w normie i nie masz niedoczynności tylko przeciwciała powiększone? . Dobrze teraz rozumuje?
marcowamaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-10, 09:55   #3195
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez marcowamaja Pokaż wiadomość
A tak , źle się wyraziłam - chodziło mi z tym leczeniem oczywiście o euthyrox - bo ja tak jakby nie oddzielam Hashi od niedoczynności
A no to jest różnica.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-10, 17:25   #3196
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez a_g_a_t_a Pokaż wiadomość
co się dzieje? będzie dobrze, nie nerwuj się
ło matko, wszystko prywatnie i zawodowo. Ale też mam nadzieję że będzie dobrze aczkolwiek nerwuję się - to przez hashi
Cytat:
Napisane przez marcowamaja Pokaż wiadomość
A tak , źle się wyraziłam - chodziło mi z tym leczeniem oczywiście o euthyrox - bo ja tak jakby nie oddzielam Hashi od niedoczynności
Cytat:
Napisane przez mezaga Pokaż wiadomość
A no to jest różnica.
no właśnie. Dlatego drążyłam temat
Cytat:
Napisane przez marcowamaja Pokaż wiadomość
Agison czyli ty masz TSH w normie i nie masz niedoczynności tylko przeciwciała powiększone? . Dobrze teraz rozumuje?
niezupełnie, ja mam podwyższone przeciwciała i szalejące tsh, jak wahadelko - wysokie/niskie/w normie. Teraz nawet go nie badam, bo endo stwierdził że nie ma sensu, za szybko się zmienia. Tak to mniej więcej wygląda
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-10, 20:29   #3197
lexor
Zakorzenienie
 
Avatar lexor
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 8 463
GG do lexor
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Nie jestem endokrynologiem, wiem tylko tyle co poczytałam i co lekarz mi powiedział - jest wiele przyczyn niedoczynności tarczycy, chociażby jej usunięcie.
Dla mnie Hashimoto to choroba autoimmunologiczna, w której organizm wytwarzając przeciwciała niszczy własne komórki, sytuacja taka prowadzi do stanu zapalnego tarczycy, czego wynikiem jest niedobór hormonów tarczycy prowadzący do spowolnienia procesów metabolicznych. Nie ma na to niestety lekarstwa, a jedyne co można robić to uzupełniać hormony w postaci leku - euthyrox
Jeśli moje rozumowanie jest błędne to proszę mnie poprawić
__________________
Pozdrawiam Alina
http://lenkanapoddaszu.blogspot.com/
Zapraszam do odwiedzania moich wątków
Papierowe różności
Rodzinne dłubanki
Decoupage

Edytowane przez lexor
Czas edycji: 2011-11-10 o 20:31
lexor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-15, 13:53   #3198
fantasia_a
Przyczajenie
 
Avatar fantasia_a
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 23
GG do fantasia_a
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Czy TSH - 1.92 przy normie 0.40 - 4.90 jest dobre?
Moja endo na ostatniej wizycie powiedziała, że wszystko jest już unormowane, ale ja nadal czuję się kiepsko. Nie mogę spać, a jednocześnie jestem senna, endo powiedziała, żebym kupiła sobie muzykę z płytą relaksacyjną. Jak zgłosiłam nieustające problemy z trawieniem, to kazała mi iść na kolonoskopię
fantasia_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-15, 13:59   #3199
Madziarka.n
Zakorzenienie
 
Avatar Madziarka.n
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 7 124
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

normy normami.. idealne TSH jest około 1, tak powtarza mój endo
__________________
Aparatka..
góra + dół 01/06/2012


Madziarka.n jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-15, 14:33   #3200
fantasia_a
Przyczajenie
 
Avatar fantasia_a
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 23
GG do fantasia_a
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

To skoro moja endo uważa, że jest bardzo dobrze, a jest 1,92 to należy chyba zmienić endo, prawda?
fantasia_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-15, 17:58   #3201
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez fantasia_a Pokaż wiadomość
To skoro moja endo uważa, że jest bardzo dobrze, a jest 1,92 to należy chyba zmienić endo, prawda?
no chyba należałoby
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-15, 21:08   #3202
Gucia123456
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 200
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Dziewczyny pomóżcie bo nie wiem co robić.Mam zapalenie krtani i lekarz przepisał mi bactrim forte na którym jest napisane ,że przy problemach z tarczycą trzeba zachować szczególną ostrożność i nie wiem czy powinnam to brać. Co wy o tym sadzicie może powinnam jutro skonsultować to z innym lekarzem?
Gucia123456 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-16, 07:55   #3203
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Gucia123456 Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomóżcie bo nie wiem co robić.Mam zapalenie krtani i lekarz przepisał mi bactrim forte na którym jest napisane ,że przy problemach z tarczycą trzeba zachować szczególną ostrożność i nie wiem czy powinnam to brać. Co wy o tym sadzicie może powinnam jutro skonsultować to z innym lekarzem?
skonsultuj koniecznie, jeśli nie masz możliwości skontaktowania się z tym lekarzem, który Ci to dał, to z innym
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-16, 08:19   #3204
Gucia123456
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 200
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Dzięki już pytałam i zapytałam też metal fish która jest lekarzem i wyszło na to ,że mogę.
Gucia123456 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-16, 08:26   #3205
miskowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 499
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Gucia123456 Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomóżcie bo nie wiem co robić.Mam zapalenie krtani i lekarz przepisał mi bactrim forte na którym jest napisane ,że przy problemach z tarczycą trzeba zachować szczególną ostrożność i nie wiem czy powinnam to brać. Co wy o tym sadzicie może powinnam jutro skonsultować to z innym lekarzem?
ja po bactrimie miałam niezłe jazdy - jakieś megawysypki i pęcherze na skórze, musiałam jeździć na zastrzyki. Nie wiem, czy to miało związek z tarczycą, czy przypadkowo jestem uczulona na to, ale trzeba uważać
miskowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-16, 08:40   #3206
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Gucia123456 Pokaż wiadomość
Dzięki już pytałam i zapytałam też metal fish która jest lekarzem i wyszło na to ,że mogę.
a no to fajnie, i dobrze wiedzieć
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-16, 09:54   #3207
Madziarka.n
Zakorzenienie
 
Avatar Madziarka.n
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 7 124
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

no nie mówcie że mamy endo na wizażu?
__________________
Aparatka..
góra + dół 01/06/2012


Madziarka.n jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-16, 12:02   #3208
Gucia123456
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 200
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Metal fish uczy się na lekarza i chyba już kończy ale nie wiem jaką ma specjalizację ale zawsze pomaga i coś doradzi.
Gucia123456 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-17, 18:19   #3209
a_g_a_t_a
Zadomowienie
 
Avatar a_g_a_t_a
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 460
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Hmmm... no prosze proszę, dobrze wiedzieć
A mnie dopadło choróbsko, kaszlę jak jakiś gruźlik, wykończona jestem Nawet na wizaż nie chce mi się wchodzić, więc możecie sobie wyobrazić...
__________________
Vouloir c'est pouvoir
a_g_a_t_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-17, 19:37   #3210
Madziarka.n
Zakorzenienie
 
Avatar Madziarka.n
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 7 124
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Agata aż tak?

a do mnie rano dzisiaj klientka przez tel. mówi "a co pani taka nierozmowna? obudziłam panią?"
byłam jeszcze przed wypiciem kawy i naprawdę ledwo na oczy patrzyłam, a do tego hashimoto to już w ogóle
a właśnie.. mogłam powiedzieć "bo wie pani.. ja mam hashimoto i rano jestem ledwo żywa", zapewne nie dopytywała się o szczegóły co to
__________________
Aparatka..
góra + dół 01/06/2012


Madziarka.n jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:30.