wysiłek i częstsza miesiączka? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-06, 16:59   #1
Annaoj
Raczkowanie
 
Avatar Annaoj
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 238

wysiłek i częstsza miesiączka?


Witam, mam taki problem- od ok roku biegam dość ostro i od tego mniej więcej czasu mam rozregulowaną miesiaczkę- np co 2-3 tygodnie , później co 28 dni , znowu po 15 dniach itp. Ginekolog twierdzi ,że wszystko u mnie w porządku i sam nie wie skąd tak się dzieje. Zastanawiam się czy te częstsze miesiączki mogą być spowodowane intensywnym wysiłkiem? Czy Wy też tak może macie? Te rozregulowane okresy pojawily się jak zaczęlam biegać i nie wiem czy to zwykły przypadek czy może jednak przyczyna częstszych miesiączek. Nie wiem juz co robić bo wszystkie badania są u mnie w normie, ale okres co 15 dni doprowadza mnie do szału
__________________
Mężczyzna nie pies - na kości nie poleci
Mam silną wolę - robi ze mną co chce
Annaoj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-06, 17:39   #2
justyska_0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 25
Dot.: wysiłek i częstsza miesiączka?

Może powinnaś zmienić lekarza albo poprosić o teblelki które powinnym wyregulować Twój okres. Poza tym napisz coś więcej, może zmieniłaś dietę na bardzo niskokaloryczną itp.?? Ja miałam kiedyś podobny problem ale spowodowany był zbyt restrykcyjnym odchudzaniem.
justyska_0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-07, 09:12   #3
findsomething
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 463
Dot.: wysiłek i częstsza miesiączka?

nie, u mnie ostry wysiłek powoduje mniejsze bóle menstruacyjne i lepszy nastrój. Działa "regulująco".

Odchudzasz się? jeśli biegasz dla zgubienia kilogramów - to owszem, przy szybkiej utracie wagi możesz mieć problemy z okresem.
Czy jesz normalnie? Jeśli nagle zmniejszyłaś ilość przyjmowanych kalorii to też ma wpływ na okres.
findsomething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-07, 17:12   #4
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: wysiłek i częstsza miesiączka?

może po prostu masz taką reakcję organizmu trochę dziwna bo zazwyczaj przy intensywnych treningach dziewczynom przesuwa się okres i bywa rzadziej
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-07, 17:56   #5
Mini82
Zakorzenienie
 
Avatar Mini82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lejos de aqui
Wiadomości: 9 109
GG do Mini82
Dot.: wysiłek i częstsza miesiączka?

ja radze po prostu iśc do pani doktor/ pana doktora, opowiedziec, doradzi Ci.

Tez myślałam ze coś jest nie tak od treningów, a jednak było od diety i przez pół roku postem musiałam stabilizować hormony. wizyta nie zaszkodzi
__________________
Żyję po raz drugi ... teraz wszystko musi być na 100% !!!
Mini82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-08, 09:02   #6
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: wysiłek i częstsza miesiączka?

Intensywny wysiłek raczej działa w drugą stronę.
Najprawdopodobniej masz zaburzoną równowagę między hormonami zeńskimi, wygląda na nadmiar estrogenów, niedobór progesteronu ale to trzeba badaniami stwierdzić.
Nie zawsze trzeba szpikować się tabletami, dużo można poprawić dietą. Przede wszystkim wywalić dodatkowe źródła estrogenów m.in. sklepowe kurczaki, zwłaszcza piersi, produkty mleczne, soję ale też plastikowe butelki do napojów i inne plastikowe opakowania.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ

Edytowane przez Rzabba
Czas edycji: 2011-12-08 o 09:26
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-08, 09:18   #7
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: wysiłek i częstsza miesiączka?

Mnie się zdarzyła podobna historia na obozie sportowym. Pięć dni intensywnej jazdy na rowerze, biegania, kajaków, siatkówki - i okres mi się zaczął o dwa tygodnie za wcześnie. A potem znów wrócił do normy, bo sportu praktycznie wcale nie uprawiam.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-08, 10:41   #8
arnetka111
Raczkowanie
 
Avatar arnetka111
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 69
Dot.: wysiłek i częstsza miesiączka?

Nie wydaje mi się żeby to miało jakiś związek. Może lepiej zmień lekarza i poproś o skierowanie na badania hormonalne. Estrogen, progesteron, testosteron, prolaktyna. Często takie nieregularne miesiączki są przy zbyt wysokiej prolaktynie. Inne tego objawy to PMS, tycie...
arnetka111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-08, 19:19   #9
Lady_Kala
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Kala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 809
Dot.: wysiłek i częstsza miesiączka?

A na jakiej podstawie lekarz stwierdził, że wszystko w porządku? Wysłał Cię na badanie hormonalne z krwi? Bo jeśli nie to nie miał podstawy, żeby wykluczyć najbardziej prawdopodobną przyczynę.

Wróć do lekarza i domagaj się badańa lbo zmień go od razu-na wizażu na dziale ginekologicznym jest wątek o polecanych ginekologach-napewno znajdziesz jakiegoś z Twoich okolic.

I jak już zostało wspomniane-intensywny wysiłek i diety niskokaloryczne wpływają raczej na wstrzymanie miesiączki a nie zwiększenie jej częstotliwości...
__________________
Bloguję o perfumach:
https://olfaktoryczna-swiatynia.blogspot.com/
***
ADOPT! SAVE A LIFE!
Life saved: 2 Milka Draka
Dwie syberian husky
Lady_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:14.