Moda, która Cię "rozwala" część 3 - Strona 138 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-12-12, 11:34   #4111
fashionismypassion
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 452
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 3

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
Jeszcze na zachodzie, szczególnie w krajach południowych mniej to dziwi, bo tam połowa ludzi przemieszcza się do pracy skuterami - a wtedy jeśli nie plecak to teczka między nogami
To jeszcze rozumiem, przy podróży skuterem wygodniej i bezpieczniej jest mieć bagaż na plecach aniżeli trzymać torbę np. w dłoni. Chociaż nadal uważam, że plecak i strój formalny do siebie nie pasują.

Niestety często widuję lokalnych mężczyzn ubranych formalnie i do tego plecak. Mimo tego, że nie poruszają się na skuterach I jeszcze w porze chłodniejszej, jak obecnie zamiast klasycznej kurtki lub płaszcza kurtka puchowa spod której wystaje marynarka

I jeszcze zabrudzone buty ... ale to już temat rzeka.
fashionismypassion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-12, 11:59   #4112
miss kitsch
Zakorzenienie
 
Avatar miss kitsch
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 5 673
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 3

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
Przecież nikt nie mówi o oburzaniu - każdy ma jakiś powód dla którego coś lub jakoś nosi, ale tak czy inaczej to rozwala bo musisz przyznać że pasuje to jak świni siodło Ale potrzeba to potrzeba
__________________
miss kitsch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-12, 12:47   #4113
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 3

To fakt, dziwnie to wygląda, jak gość ubrany elegancko i do tego kurtka z innej bajki... ale może tamtą ma w praniu, albo jedzie właśnie sobie kupić?

Mi się podobają panowie w garniturach, dziarsko przemierzających świat na stylowych rowerach .
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-12, 13:10   #4114
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 3

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-12, 13:15   #4115
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 3

A niby dlaczego? Są kraje, gdzie to jest normalne i wręcz chwalone. W końcu panuje moda na bycie ekologicznym . Ja tu widzę takie rzeczy na co dzień i to bardzo chwalę.
Dodaję link: klik - co prawda pan z plecakiem, no ale cóż

Edytowane przez MonikaFaustyna
Czas edycji: 2011-12-12 o 13:21
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-12, 13:32   #4116
fashionismypassion
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 452
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 3

Cytat:
Napisane przez MonikaFaustyna Pokaż wiadomość
A niby dlaczego? Są kraje, gdzie to jest normalne i wręcz chwalone. W końcu panuje moda na bycie ekologicznym . Ja tu widzę takie rzeczy na co dzień i to bardzo chwalę.
Dodaję link: klik - co prawda pan z plecakiem, no ale cóż
W tym przypadku plecak jest rozgrzeszony

Zgadzam się w zupełności w kwestii poruszania się rowerem po mieście. W mojej ocenie to idelane rozwiązanie, o ile warunki na to pozwalają. Amsterdam pod tym względem przoduje i tam jazda na rowerze to codzienność. Dla mnie bomba !
fashionismypassion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-12, 13:41   #4117
emerald_sky
Raczkowanie
 
Avatar emerald_sky
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 201
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 3

Rower ma tę zaletę, że nie stoi w korku i nie brakuje mu miejsca do parkowania

Tylko co innego plecak do garnituru, bo warunki wymagają, a co innego, jak ktoś się tak nosi normalnie. Miałam taką nauczycielkę w liceum, podchodziła powoli pod pięćdziesiątkę, zawsze klapeczki na 10 szpili i różowy plecaczek, to po prostu musiało rozwalać. Ale poza niecodziennym poczuciem estetyki była równa babka, także nikt nie chciał jej nic mówić na ten temat

Dziwne zestawienia z garniturem widuję przeważnie, jak ktoś lub coś zmusi chłopaków z gimnazjum albo liceum do ubrania się na galowo. Wtedy lecą plecaki, sportowe buty, pasiaste koszulki polo(!) razem z za dużymi marynarkami, albo białe skarpetki i przykrótkie ciemne spodnie. Ale cięzko wymagać od nastolatka, który garnitur miał na sobie kilka razy przez całe życie, żeby nagle wiedział, jak się go nosi.

Edytowane przez emerald_sky
Czas edycji: 2011-12-12 o 13:47
emerald_sky jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-12, 13:42   #4118
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 3

W całej Holandii to norma, niezależnie od pogody , kocham to. Póki mi zdrowie pozwala, to śmigam do woli . Położna nie zakazała mi używania tego cudownego środka transportu .

A co do rozwalaczy... nie widziałam na żywo, ale jak zobaczyłam fotki, to padłam: klik i klik
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-12, 13:46   #4119
klaustynka
Zadomowienie
 
Avatar klaustynka
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 341
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 3

Cytat:
Napisane przez MonikaFaustyna Pokaż wiadomość
A niby dlaczego? Są kraje, gdzie to jest normalne i wręcz chwalone. W końcu panuje moda na bycie ekologicznym . Ja tu widzę takie rzeczy na co dzień i to bardzo chwalę.
Dodaję link: klik - co prawda pan z plecakiem, no ale cóż
Mi się podoba
Przydałby się koszyczek na plecak/teczkę/torbę

---------- Dopisano o 14:46 ---------- Poprzedni post napisano o 14:43 ----------

Cytat:
Napisane przez MonikaFaustyna Pokaż wiadomość

A co do rozwalaczy... nie widziałam na żywo, ale jak zobaczyłam fotki, to padłam: klik i klik
haha i żeby było jeszcze bardziej oryginalnie skarpetki na lewą stronę
__________________
Jestem tu od 2009r.
klaustynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-12, 13:54   #4120
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 3

Cytat:
Napisane przez klaustynka Pokaż wiadomość



haha i żeby było jeszcze bardziej oryginalnie skarpetki na lewą stronę
może na 'właściwą stronę' miał założone dzień wcześniej, więc w kolejnym dniu zamienił...
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-12, 14:08   #4121
Magdallen
Zakorzenienie
 
Avatar Magdallen
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 7 223
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 3

Cytat:
Napisane przez MonikaFaustyna Pokaż wiadomość
A co do rozwalaczy... nie widziałam na żywo, ale jak zobaczyłam fotki, to padłam: klik i klik
I już wiem, gdzie się podział mój nowy, żółty kardigan! A mama mówiła, że po prostu wzięła go do prania
Magdallen jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-12, 14:35   #4122
fashionismypassion
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 452
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 3

Cytat:
Napisane przez MonikaFaustyna Pokaż wiadomość
W całej Holandii to norma, niezależnie od pogody , kocham to. Póki mi zdrowie pozwala, to śmigam do woli . Położna nie zakazała mi używania tego cudownego środka transportu .

A co do rozwalaczy... nie widziałam na żywo, ale jak zobaczyłam fotki, to padłam: klik i klik
Rewelacja, nie dosyć że przyjemne to jeszcze pożyteczne i jak ktoś napisał powyżej szybka forma transportu plus nie trzeba szukać miejsca na parkingu.

Maluszek będzie miał jazdę rowerem we krwi

Chłopak ze zdjęcia chciał być oryginalny i udało się powiedziałabym lekki przerost formy nad treścią, chociaż jakiś zamysł zdecydowanie był.

Efekt końcowy kojarzy mi się z wielogodzinnym obmyślaniem koncepcji i usilnym staraniem się o bycie zauważalnym w tłumie.

Za dużo zdecydowanie za dużo, a gdyby tak "złagodzić" look to wyszłaby fajna stylizacja.
fashionismypassion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-12, 16:03   #4123
maxi82
Zadomowienie
 
Avatar maxi82
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 123
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 3

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;31000615]Ooo to ja rozwalam Chodzę w trekingowych butach i w martensach, które niektórzy nazywają glanami.[/QUOTE]
Mnie tam podobają się glany (ja z kolei znam ludzi, którzy mówią tylko glany ) Jedne nawet, zachowałam od czasów liceum - są w niemalże idealnym stanie - i czasami je zakładam.


Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość

hahah a mi się przypomniało jak raz byłam z koleżankami na dyskotece w połowie października i jedna z nich zalożyła sukienkę, bez rajstop i klapki na koturence (strój raczej na lato jak dla mnie)
Mnie rozwala takie zdrabnianie
Btw. takie zdrabnianie wytykają też dziewczyny w wątku o allegro (co mnie wkurza, śmieszy etc.)

Cytat:
Napisane przez MonikaFaustyna Pokaż wiadomość
Mi się podobają panowie w garniturach, dziarsko przemierzających świat na stylowych rowerach .
Co racja, to racja Eco sexy
maxi82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-12, 16:28   #4124
miss kitsch
Zakorzenienie
 
Avatar miss kitsch
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 5 673
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 3

Cytat:
Napisane przez MonikaFaustyna Pokaż wiadomość
W całej Holandii to norma, niezależnie od pogody , kocham to. Póki mi zdrowie pozwala, to śmigam do woli . Położna nie zakazała mi używania tego cudownego środka transportu .

A co do rozwalaczy... nie widziałam na żywo, ale jak zobaczyłam fotki, to padłam: klik i klik
Ale pozytywny gość! To chyba nie z Polski? Bo już by go drechy zatłukły
__________________

Edytowane przez miss kitsch
Czas edycji: 2011-12-12 o 16:33
miss kitsch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-12, 16:44   #4125
kasienka.b
Wcale nie be, tylko cacy kasieńka
 
Avatar kasienka.b
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Diamentowa wyspa
Wiadomości: 9 682
GG do kasienka.b
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 3

Cytat:
Napisane przez anlaya Pokaż wiadomość
Ja na uczelnię noszę torbę mieszczącą a4, a koleżanki patrzą na mnie dziwnie, bo one chodzą z 2x większą i 5x cięższą - jakby w środku nosiły cegły. Tego też nie rozumiem, po co?
Zazdroszczę Ci Ja mam wielką torbę + taką ekotorbę z Orsaya do ręki w dni, w które mam labolatorium na uczelni.
A co noszę w torebce? Zeszyto-segregatoro-teczkę, format A4 no ale w praktyce skoro same kartki są A4 to cały produkt jest większy, piórnik, portfel, kosmetyczkę, pojemnik na śniadanie, pojemnik próżniowy z obiadem (ach jak to wspaniale mieć mikrofalówkę na wydziale gdzie średnio siedzi się od rana do wieczora <3 ) czasem wodę, jakąś książkę, kserówki itp... Chętnie przerzuciłabym się na mniejszą torebkę ale wtedy jedzenia nie zmieszczę

---------- Dopisano o 17:44 ---------- Poprzedni post napisano o 17:41 ----------

Cytat:
Napisane przez foxy123 Pokaż wiadomość
mn

..a u mnie dodatkowo oprocz tych szafek to nie ma takiego czegos jak zadania domowe 'na weekend', bo sa to dni dla odpoczynku i zabawy, a nie do nauki

Co do ciezkich plecakow to sama pamietam jak musialam to tachac W liceum sie temu nie poddalam, mialam jeden zeszyt a w nim na poczatku matma, w srodku religia, a na koncu historia takze zamiast ilus tam zeszytow, mialam maks 2 na jeden dzien ksiazki nosilam z kumpela na zmiane, takze dawalo sie rade
Bardzo się cieszę, że w klasach 4-6 podstawówki i w LO miałam szafki a w gimn (na szczęście blisko miałam z domu) nie wymagano pełnego kompletu i zazwyczaj nauczyciele mówili kiedy przynieść książkę, kiedy ćwiczenia no i podręcznik mógł być 1 na ławkę więc w gruncie rzeczy nosiłam prawie same zeszyty Szafki to genialny wynalazek i myślę, że zamiast odpicowywać gabinet dyrektora/pokój nauczycielski itp szkoły powinny inwestować w SZAFKI
__________________
Blog
kasienka.b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-12, 17:33   #4126
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 3

http://moda.allegro.pl/sportowa-modn...970135645.html

Mój Boże... na dodatek ktoś to kupił...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg td1154ni5.jpg (85,4 KB, 88 załadowań)
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-12, 17:50   #4127
klaustynka
Zadomowienie
 
Avatar klaustynka
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 341
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 3

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
może na 'właściwą stronę' miał założone dzień wcześniej, więc w kolejnym dniu zamienił...
Pewnie tak było. Kurdę, ale facet ma łeb... Taka oszczędność na proszku, wodzie i prądzie... Dzięki temu zaoszczędza kasę na nowe, odjechane ubrania! Nie ma co się śmiać, tylko trzeba brać przykład
Cytat:
Napisane przez miss kitsch Pokaż wiadomość
Ale pozytywny gość! To chyba nie z Polski? Bo już by go drechy zatłukły

Cytat:
Napisane przez smerfetk_a Pokaż wiadomość
http://moda.allegro.pl/sportowa-modn...970135645.html

Mój Boże... na dodatek ktoś to kupił...
omg xD ale przynajmniej nieprzemakalna
__________________
Jestem tu od 2009r.
klaustynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-12, 18:03   #4128
Solciuchna
Zakorzenienie
 
Avatar Solciuchna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 9 673
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 3

Cytat:
Napisane przez dr_ka Pokaż wiadomość
Jest jedna jedyna rzecz, która mnie "rozwala": jest to obecna moda na prowadzenie blogów kosmetycznych Dziewczynki tłumnie fotografują każdą najmniejszą kosmetyczną pierdołę jaka sobie kupiły, piszą eseje na temat konsystencji, zapaszku, opakowania, wrzucają zdjęcia jak produkt wygląda na ręce, oku i ustach, porównują, no jednym słowem dziennikarski szał!
Mnie to śmieszy- znam bardziej efektywne i rozwijające sposoby tracenia energii- szkoda by mi było czasu.. Ale cóż, najwidoczniej jest to naturalny etap rozwoju blogosfery po przygasnięciu mody na blogi szafiarskie..
Przyznam, że nie czytuję takich blogów, nie założyłabym takiego, ale z drugiej strony jak szukam info o jakimś kosmetyku tudzież swatchy to takie blogi są pomocne I poza tymi jednostkowymi sytuacjami, nie myślę o nich, kompletnie zapominam o ich istnieniu
Solciuchna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-12, 18:28   #4129
mbamboo
Wtajemniczenie
 
Avatar mbamboo
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 376
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 3

Cytat:
Napisane przez kasienka.b Pokaż wiadomość

Bardzo się cieszę, że w klasach 4-6 podstawówki i w LO miałam szafki a w gimn (na szczęście blisko miałam z domu) nie wymagano pełnego kompletu i zazwyczaj nauczyciele mówili kiedy przynieść książkę, kiedy ćwiczenia no i podręcznik mógł być 1 na ławkę więc w gruncie rzeczy nosiłam prawie same zeszyty Szafki to genialny wynalazek i myślę, że zamiast odpicowywać gabinet dyrektora/pokój nauczycielski itp szkoły powinny inwestować w SZAFKI
Przez całą podstawówkę moja mama walczyła na zebraniach o wydanie pieniędzy z komitetu na szafki w szkole. Poszłam do gimnazjum, na moje 'miejsce' przyszedł mój brat i przez kolejne 6 lat była batalia o szafki. Za każdym razem padała odpowiedź 'pieniądze z komitetu wydaje się na potrzeby szkoły'. Do tej pory nikt z nas nie wie, co to za potrzeby, za to najpierw ja dźwigałam kilkukilogramowy plecak do szkoły (przez co jeszcze pogorszyła mi się skolioza), a potem mój brat.
__________________
mbamboo jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-12, 19:00   #4130
6roove
Zakorzenienie
 
Avatar 6roove
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: głównie z fotela ;)
Wiadomości: 4 512
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 3

Cytat:
Napisane przez mbamboo Pokaż wiadomość
Przez całą podstawówkę moja mama walczyła na zebraniach o wydanie pieniędzy z komitetu na szafki w szkole. Poszłam do gimnazjum, na moje 'miejsce' przyszedł mój brat i przez kolejne 6 lat była batalia o szafki. Za każdym razem padała odpowiedź 'pieniądze z komitetu wydaje się na potrzeby szkoły'. Do tej pory nikt z nas nie wie, co to za potrzeby, za to najpierw ja dźwigałam kilkukilogramowy plecak do szkoły (przez co jeszcze pogorszyła mi się skolioza), a potem mój brat.
to ja jeszcze wspomnę o kilkukilogramowym plecaku
dziś wychodziłam po 8letniego brata i jak podniosłam jego plecak, myslałam że to jakis żart, okazało sie, że codziennie muszą nosić takie ciężkie plecaki,
naprawdę nie rozumiem, dlaczego MEN nic z tym nie zrobi, przecież to jeszcze małe dzieci.
__________________

6roove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-12, 19:41   #4131
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 3

Cytat:
Napisane przez miss kitsch Pokaż wiadomość
Ale pozytywny gość! To chyba nie z Polski? Bo już by go drechy zatłukły
Zdjęcia są z bloga o street fashion w Amsterdamie
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-12, 20:59   #4132
kasienka.b
Wcale nie be, tylko cacy kasieńka
 
Avatar kasienka.b
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Diamentowa wyspa
Wiadomości: 9 682
GG do kasienka.b
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 3

Cytat:
Napisane przez mbamboo Pokaż wiadomość
Przez całą podstawówkę moja mama walczyła na zebraniach o wydanie pieniędzy z komitetu na szafki w szkole. Poszłam do gimnazjum, na moje 'miejsce' przyszedł mój brat i przez kolejne 6 lat była batalia o szafki. Za każdym razem padała odpowiedź 'pieniądze z komitetu wydaje się na potrzeby szkoły'. Do tej pory nikt z nas nie wie, co to za potrzeby, za to najpierw ja dźwigałam kilkukilogramowy plecak do szkoły (przez co jeszcze pogorszyła mi się skolioza), a potem mój brat.
To u mnie w LO rozwiązali to tak - chcieliśmy szafki to musieliśmy je sobie 'kupić' czyli wpłacić kaucję za szafkę, ona przyjeżdżała a miesięczne użytkowanie szafki to była śmieszna kwota rzędu 2-3zł/miesiąc a te pieniądze szły na nowe szafki i remont szatni więc nikt nie miał żalu, że te kilka zł płaci bo były świetnie zarządzane. Oczywiście oddając szafkę zwracali kaucję pomniejszoną o tą kwotę za użytkowanie. Generalnie całe pieniądze w szkole były przeznaczone na uczniów więc życzę każdej placówce takich osób zarządzających pieniędzmi jak w moim LO. Efekt jest taki, że ilość szafek rośnie z roku na rok tak jak i ilość zadowolonych uczniów
PS: szafki miały chyba z 180 wysokości więc spokojnie można w nich było powiesić np. zimowy płaszcz. Nad wieszakami była półka na książki więc byłam baaaaardzo zadowolona


A do tematu rozwalającej mody - wszechobecne tyłki na wierzchu w legginsach. Tak, w grudniu - że im nie jest zimno?
__________________
Blog

Edytowane przez kasienka.b
Czas edycji: 2011-12-12 o 21:02
kasienka.b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-12, 21:56   #4133
mbamboo
Wtajemniczenie
 
Avatar mbamboo
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 376
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 3

Cytat:
Napisane przez 6roove Pokaż wiadomość
to ja jeszcze wspomnę o kilkukilogramowym plecaku
dziś wychodziłam po 8letniego brata i jak podniosłam jego plecak, myslałam że to jakis żart, okazało sie, że codziennie muszą nosić takie ciężkie plecaki,
naprawdę nie rozumiem, dlaczego MEN nic z tym nie zrobi, przecież to jeszcze małe dzieci.
No przecież musi być podręcznik, zeszyt ćwiczeń, książka do religii, do angielskiego, plus zeszyty, pomijając już osobiste rzeczy. W pierwszych trzech klasach niby 'rozwiązano' problem, wprowadzając te książki do wszystkiego w np 4 częściach na rok, zamiast jednej grubej, ale to znowu winduje niebotycznie koszty. W dalszych klasach już trzeba nosić normalnie książki do przedmiotów. Dopiero potem człowiek zaczyna kombinować, typu jedna książka na ławkę, ale to już trochę za późno dla kręgosłupa.

Kasienka.b, podziwiam rozwiązanie w Twojej dawnej szkole.
__________________
mbamboo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-12, 22:23   #4134
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 3

Cytat:
Napisane przez kasienka.b Pokaż wiadomość
To u mnie w LO rozwiązali to tak - chcieliśmy szafki to musieliśmy je sobie 'kupić' czyli wpłacić kaucję za szafkę, ona przyjeżdżała a miesięczne użytkowanie szafki to była śmieszna kwota rzędu 2-3zł/miesiąc a te pieniądze szły na nowe szafki i remont szatni więc nikt nie miał żalu, że te kilka zł płaci bo były świetnie zarządzane. Oczywiście oddając szafkę zwracali kaucję pomniejszoną o tą kwotę za użytkowanie. Generalnie całe pieniądze w szkole były przeznaczone na uczniów więc życzę każdej placówce takich osób zarządzających pieniędzmi jak w moim LO. Efekt jest taki, że ilość szafek rośnie z roku na rok tak jak i ilość zadowolonych uczniów
PS: szafki miały chyba z 180 wysokości więc spokojnie można w nich było powiesić np. zimowy płaszcz. Nad wieszakami była półka na książki więc byłam baaaaardzo zadowolona


A do tematu rozwalającej mody - wszechobecne tyłki na wierzchu w legginsach. Tak, w grudniu - że im nie jest zimno?
U nas w każdej szkole kończyło się na gadaniu o szafkach. Zresztą u mnie zadawali zawsze i wszędzie, także problemu by to nie rozwiązało. Ale fajnie mieć swoje miejsce w szkole i nie musieć wszystkiego tachać...

Powiem Ci że zdarza mi się wyleźć z gołą dupą (znaczy w legginsach) np. na balkon i jest mi cieplej niż w jeansach. Szczególnie jak są takie grube podbite polarkiem - oczywiście jest to uwaga dot. ciepłoty a nie ogólnej mody z noszenia dupy na wierzchu
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-12, 22:38   #4135
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 234
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 3

Cytat:
Napisane przez maxi82 Pokaż wiadomość

Mnie rozwala takie zdrabnianie
Btw. takie zdrabnianie wytykają też dziewczyny w wątku o allegro (co mnie wkurza, śmieszy etc.)
ja nie lubię zdrabniania, ale tutaj użyłam tego w celu dodania ekspresji i ironii

taa i na perfumowym upominają jak napiszesz perfum zamiast perfumy, o tym nawet jest cały wątek - ludzie to chyba nie mają nic lepszego do roboty...
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-12, 22:52   #4136
klaustynka
Zadomowienie
 
Avatar klaustynka
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 341
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 3

U mnie w gimnazjum szafki były tylko dla elyty, tzn klasy sportowej
__________________
Jestem tu od 2009r.
klaustynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-13, 13:07   #4137
Vilqa
Zadomowienie
 
Avatar Vilqa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 812
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 3

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
ja nie lubię zdrabniania, ale tutaj użyłam tego w celu dodania ekspresji i ironii

taa i na perfumowym upominają jak napiszesz perfum zamiast perfumy, o tym nawet jest cały wątek - ludzie to chyba nie mają nic lepszego do roboty...
A ja, to tak sobie w przerwie od ratowanie świata przed dziurą ozonową albo wybuchem plazmy na słońcu lubię sobie pogadać o niechlujności językowej i innym analfabetyzmie. I się cieszę, że mnie komputery i net nie odmóżdżyły do tego stopnia, żeby mi nie robi różnicy, czy powiem "ten kaleson", czy "te kalesony".
__________________
"Bynajmniej" nie znaczy "przynajmniej"

Bazarek na rzecz Azylu dla świń "Chrumkowo"



Edytowane przez Vilqa
Czas edycji: 2011-12-13 o 13:14
Vilqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-13, 13:51   #4138
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 3

Cytat:
Napisane przez Vilqa Pokaż wiadomość
A ja, to tak sobie w przerwie od ratowanie świata przed dziurą ozonową albo wybuchem plazmy na słońcu lubię sobie pogadać o niechlujności językowej i innym analfabetyzmie. I się cieszę, że mnie komputery i net nie odmóżdżyły do tego stopnia, żeby mi nie robi różnicy, czy powiem "ten kaleson", czy "te kalesony".
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-13, 13:54   #4139
fashionismypassion
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 452
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 3

Cytat:
Napisane przez Vilqa Pokaż wiadomość
A ja, to tak sobie w przerwie od ratowanie świata przed dziurą ozonową albo wybuchem plazmy na słońcu lubię sobie pogadać o niechlujności językowej i innym analfabetyzmie. I się cieszę, że mnie komputery i net nie odmóżdżyły do tego stopnia, żeby mi nie robi różnicy, czy powiem "ten kaleson", czy "te kalesony".
Popieram
fashionismypassion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-13, 14:19   #4140
blekitne_niebo
Zakorzenienie
 
Avatar blekitne_niebo
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 3

Cytat:
Napisane przez Vilqa Pokaż wiadomość
A ja, to tak sobie w przerwie od ratowanie świata przed dziurą ozonową albo wybuchem plazmy na słońcu lubię sobie pogadać o niechlujności językowej i innym analfabetyzmie. I się cieszę, że mnie komputery i net nie odmóżdżyły do tego stopnia, żeby mi nie robi różnicy, czy powiem "ten kaleson", czy "te kalesony".
Świetnie napisane
blekitne_niebo jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:44.