Śluby kwietniowe - Strona 131 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-12-21, 09:01   #3901
maxwelka
Zakorzenienie
 
Avatar maxwelka
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 544
GG do maxwelka Send a message via Skype™ to maxwelka
Dot.: Śluby kwietniowe

Cytat:
Napisane przez tartetka Pokaż wiadomość
TŻ mnie udusi Jedzie ze mną bo nie bardzo mam się jak tam dostać z miejsca pracy Jak mu powiem, że w piątek powtórka z rozrywki...
No cóż, jak kocha, to wybaczy Taka już ich rola, tych naszych TŻ-tów, żeby czasem być naszymi nadwornymi kierowcami
maxwelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-21, 09:24   #3902
zabula87
Wtajemniczenie
 
Avatar zabula87
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: RŚ
Wiadomości: 2 869
Dot.: Śluby kwietniowe

Cytat:
Napisane przez maxwelka Pokaż wiadomość
No to powiem Ci, że łaski wam ten znajomy jubiler nie robi, bo wszędzie, gdzie się da tyle własnego złota, ile jest potrzeba na obrączki, robocizna kosztuje właśnie w tych granicach
Łaski nie, ale mam od niego zaręczynowy i jesteśmy zadowoleni Zresztą nasze obrączki po 6mm będą mieć i z bialym złotem, więc za te białe płacimy ok 300zł.
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=oCGPz...x=0&playnext=1


od 30.04.2004 MY
28.04.2012 ślub
zabula87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-21, 10:39   #3903
tusiamar
Zakorzenienie
 
Avatar tusiamar
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 898
Dot.: Śluby kwietniowe

Cytat:
Napisane przez Poemi Pokaż wiadomość
Sporo! Ja po cichu liczę, że zamknę się w 30000. A najlepiej w 27000. Sporo za filmowanie Wam wychodzi, nie sądziłam, że to aż tyle kosztuje. My planujemy znajomą poprosić i dać jej z 300 zł . Foto albo znajomy, albo kuzyn w ramach prezentu. Ale z nas sknery

Ja na dziś zamykam się z 35.000 i jestem przerażona...

---------- Dopisano o 11:34 ---------- Poprzedni post napisano o 11:22 ----------

[QUOTE=maxwelka;31147872]Kurde, a ja muszę zadzwonić i zapisać nas w ogóle na pierwsze spotkanie, bo jeszcze nie byliśmy Jak to jest? Trzeba chodzić co miesiąc, czy można w mniejszych odstępach czasu?

U mnie najpierw najpierw były nauki małżeńskie i tam Pani z poradni dały na siebie namiary i można było sobie wybrać z którą chcemy się spotkać. Wiem, że część narzeczonych umawiała się do poradni już podczas nauk małżeńśkich, w zależności od terminu ślubu. Ja mam za sobą wczoraj drugie spotkanie i usłyszałam, że jestem niepoważna skoro nie planuję dziecka w najbliższym czasie i że mój narzeczony powinien przemyśleć, czy chce ze mną być:| Jak można planować dziecko, jak człowiek dopiero sam się urządza i nie ma warunków na nowego członka rodziny, eh... Poradnia w mojej parafii działa tylko we wtorki od 17 do 20. Więc wiele osób tam się nie dostanie. Ja miałam jedną w listopadzie, grudniu i trzecia jest w styczniu, spotkanie po godzince. Więc do przeżycia. Choć moja pani z poradni jest straszna....

---------- Dopisano o 11:39 ---------- Poprzedni post napisano o 11:34 ----------

Cytat:
Napisane przez misiak17 Pokaż wiadomość
Witam.
No to dziś 4 miesiące do ślubu

TAK!!!
JUPI
tusiamar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-21, 10:56   #3904
LadyWhisper
Zakorzenienie
 
Avatar LadyWhisper
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 268
Dot.: Śluby kwietniowe

hej hej
miałam mega ciężki tydzień, ale dałam radę
moje wydatki szacowane


sala 9 600,00 / 120zł/os (już wiemy, że będzie dużo mniej osób)
fotograf 1 800,00
zespół 4 500,00 (no tutaj musiałam.....po prostu musiałam, bo są rewelacyjni)
alkohol 2 500,00
napoje 650,00
owoce 450,00
tort i ciasta 800,00
suknia ślubna 1 500,00
dodatki PM 600,00(w tym welon, buty, bielizna....i tak myślę, że mniej wyjdzie
ubranie PM 658,00
fryjer PM darmo - od świadkowej ciotka
makijaż PM j/w
zaproszenia/winietki/itp. 194,00
dekoracja kościoła 500,00
oprawa muzyczna kościół darmo
obrączki 420,00
dekoracja samochodu nie dekorujemy
kwiaty dla świadków itd. myślę, że się obejdzie bez
transport gości 500,00
opłaty usc 84,00
opłaty kościół 500,00
część pewnie wyjdzie jeszcze w "praniu"

i ostatnio się wkurzyłam, bo wybraliśmy się na tą poradnię życia rodzinnego, jeszcze w ten sam dzień dzwoniłam do kościoła, i kurczę pojechaliśmy tam, czekaliśmy 45 minut, pytaliśmy księdza ("tak tak, pani przyjdzie o 18) i.....lipa!!! nikt nie przyszedł.... Normalnie zmarnowany czas ehhh....
Choinkę naszą pierwszą ubraliśmy ostatnio!!!!!!! ahhh... ))) a za RÓWNE 2 TYGODNIE NASZ ŚLUB CYWILNY!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ależ się cieszę!!!!! ))) i sobie marzę, że będzie pełno śniegu!!!

maxwelka u nas za tą cenę byś dostała spokojnie całkiem konkretny dom tragedia z tą warszawą w Bytomiu ostatnio patrzyliśmy na mieszkania(zastanawiamy się właśnie, czy by w mieszkanie nie zainwestować jednak), 117m2, 159tys

śnieg u nas pada, a kot mi siedzi na brzuchu i się ruszyć nawet nie mogę 226
__________________

.... Dziecko - to przecinek między ojcem a matką. Ale i spójnik.
Z Każdym Dniem Coraz Bardziej





Edytowane przez LadyWhisper
Czas edycji: 2011-12-21 o 11:00
LadyWhisper jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-21, 11:32   #3905
tusiamar
Zakorzenienie
 
Avatar tusiamar
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 898
Dot.: Śluby kwietniowe

Cytat:
Napisane przez LadyWhisper Pokaż wiadomość
hej hej
miałam mega ciężki tydzień, ale dałam radę
moje wydatki szacowane


sala 9 600,00 / 120zł/os (już wiemy, że będzie dużo mniej osób)
fotograf 1 800,00
zespół 4 500,00 (no tutaj musiałam.....po prostu musiałam, bo są rewelacyjni)
alkohol 2 500,00
napoje 650,00
owoce 450,00
tort i ciasta 800,00
suknia ślubna 1 500,00
dodatki PM 600,00(w tym welon, buty, bielizna....i tak myślę, że mniej wyjdzie
ubranie PM 658,00
fryjer PM darmo - od świadkowej ciotka
makijaż PM j/w
zaproszenia/winietki/itp. 194,00
dekoracja kościoła 500,00
oprawa muzyczna kościół darmo
obrączki 420,00
dekoracja samochodu nie dekorujemy
kwiaty dla świadków itd. myślę, że się obejdzie bez
transport gości 500,00
opłaty usc 84,00
opłaty kościół 500,00
część pewnie wyjdzie jeszcze w "praniu"

i ostatnio się wkurzyłam, bo wybraliśmy się na tą poradnię życia rodzinnego, jeszcze w ten sam dzień dzwoniłam do kościoła, i kurczę pojechaliśmy tam, czekaliśmy 45 minut, pytaliśmy księdza ("tak tak, pani przyjdzie o 18) i.....lipa!!! nikt nie przyszedł.... Normalnie zmarnowany czas ehhh....
Choinkę naszą pierwszą ubraliśmy ostatnio!!!!!!! ahhh... ))) a za RÓWNE 2 TYGODNIE NASZ ŚLUB CYWILNY!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ależ się cieszę!!!!! ))) i sobie marzę, że będzie pełno śniegu!!!

maxwelka u nas za tą cenę byś dostała spokojnie całkiem konkretny dom tragedia z tą warszawą w Bytomiu ostatnio patrzyliśmy na mieszkania(zastanawiamy się właśnie, czy by w mieszkanie nie zainwestować jednak), 117m2, 159tys

śnieg u nas pada, a kot mi siedzi na brzuchu i się ruszyć nawet nie mogę 226
Kurcze, patrze tak na wasze wydatki i mam się ochotę wyprowadzić ze stolicy. Szkoda tylko, że kupiłam mieszkanie 4 lata temu i teraz dzielnie spłacam i tak przez najbliższe jeszcze 26 lat

Ja może podsumuje swoje dotychczasowe wydatki, które mało bolą, bo są na razie zaliczkami, ale potem się będzie wyskakiwać z kasy...

Suknia 3.000 zł, zakupiona od razu w dwóch ratach, ale jeszcze halka, bolerko ewentualne, bielizna, rajstopy , biżuteria
Buty 180 zł
Fotograf 3500 zł, zaliczka na razie 500 zł
DJ z Wodzirejem 3200 zł, zaliczka 200 zł
Auto 1500 zł, dekor gratis
Sala na ok. 80 gości = 16.000, na razie zaliczka 3.000 zł, owoce, napoje, dekor i ciasta wraz z tortem w cenie
Alko 2.700 zł całość już stoi w sypialni, w chwili słabości można się napić
Zaproszenia: 150 zł
Fryzjer 0 zł, bo na szczęście jest w rodzinie

w toku zaś:
Makijaż 350 zł
Ubranie Pana Młodego, sądzę, że w styczniu i wyniesie pewnie koło 1.000 - 1.500 zł pojęcia nie mam
Wiązanka : 250 zł (około, bo ceny na prawdę z kosmosu w kwiaciarniach)
Opłaty urzędowe i kościelne również przede mną. Urzędowe to luz, ale kościelne pewnie koło tysiaka, jak to na Wawę i na "co łaska" przystało
A i jeszcze transport gości, na razie robiłam wywiad to ok 800 zł
i obrączki, zrobimy po świętach, po rozeznaniu terenu ok 2.000 zł pójdzie

ALEŻ MIŁOŚĆ JEST DROGA
tusiamar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-21, 12:13   #3906
tartetka
Raczkowanie
 
Avatar tartetka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 473
Dot.: Śluby kwietniowe

Cytat:
Napisane przez LadyWhisper Pokaż wiadomość

(zastanawiamy się właśnie, czy by w mieszkanie nie zainwestować jednak), 117m2, 159tys
ZAZDROSZCZĘ
tartetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-21, 12:36   #3907
maxwelka
Zakorzenienie
 
Avatar maxwelka
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 544
GG do maxwelka Send a message via Skype™ to maxwelka
Dot.: Śluby kwietniowe

Cytat:
Napisane przez tusiamar Pokaż wiadomość
Ja na dziś zamykam się z 35.000 i jestem przerażona...
Właśnie dlatego ja nie dodaję do siebie poszczególnych kwot i nie mnożę, bo bym chyba trupem padła Nie wiem nawet ile dokładnie kosztował gajer TŻta, ale tani nie był, bo to Wilvorst


Cytat:
Napisane przez tusiamar Pokaż wiadomość
U mnie najpierw najpierw były nauki małżeńskie i tam Pani z poradni dały na siebie namiary i można było sobie wybrać z którą chcemy się spotkać. Wiem, że część narzeczonych umawiała się do poradni już podczas nauk małżeńśkich, w zależności od terminu ślubu. Ja mam za sobą wczoraj drugie spotkanie i usłyszałam, że jestem niepoważna skoro nie planuję dziecka w najbliższym czasie i że mój narzeczony powinien przemyśleć, czy chce ze mną być:| Jak można planować dziecko, jak człowiek dopiero sam się urządza i nie ma warunków na nowego członka rodziny, eh... Poradnia w mojej parafii działa tylko we wtorki od 17 do 20. Więc wiele osób tam się nie dostanie. Ja miałam jedną w listopadzie, grudniu i trzecia jest w styczniu, spotkanie po godzince. Więc do przeżycia. Choć moja pani z poradni jest straszna....
Już się zdecydowałam na alternatywną metodę załatwienia tej sprawy Ale dzięki za pomoc

Cytat:
Napisane przez LadyWhisper Pokaż wiadomość
i ostatnio się wkurzyłam, bo wybraliśmy się na tą poradnię życia rodzinnego, jeszcze w ten sam dzień dzwoniłam do kościoła, i kurczę pojechaliśmy tam, czekaliśmy 45 minut, pytaliśmy księdza ("tak tak, pani przyjdzie o 18) i.....lipa!!! nikt nie przyszedł.... Normalnie zmarnowany czas ehhh....
Choinkę naszą pierwszą ubraliśmy ostatnio!!!!!!! ahhh... ))) a za RÓWNE 2 TYGODNIE NASZ ŚLUB CYWILNY!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ależ się cieszę!!!!! ))) i sobie marzę, że będzie pełno śniegu!!!
Współczuję... Tak to jest z instytucjami kościelnymi - sami to wymagają i wyciągają od nas dużo, ale żeby sami zaproponowali za to dobrą jakość, to nieeeee, bo po co

Hehe, no to już niedługo nie będę jedyną tutaj papierową żoną

Cytat:
Napisane przez LadyWhisper Pokaż wiadomość
maxwelka u nas za tą cenę byś dostała spokojnie całkiem konkretny dom tragedia z tą warszawą w Bytomiu ostatnio patrzyliśmy na mieszkania(zastanawiamy się właśnie, czy by w mieszkanie nie zainwestować jednak), 117m2, 159tys
Powiem tylko tyle:

Cytat:
Napisane przez tusiamar Pokaż wiadomość
Kurcze, patrze tak na wasze wydatki i mam się ochotę wyprowadzić ze stolicy. Szkoda tylko, że kupiłam mieszkanie 4 lata temu i teraz dzielnie spłacam i tak przez najbliższe jeszcze 26 lat

Ja może podsumuje swoje dotychczasowe wydatki, które mało bolą, bo są na razie zaliczkami, ale potem się będzie wyskakiwać z kasy...

Suknia 3.000 zł, zakupiona od razu w dwóch ratach, ale jeszcze halka, bolerko ewentualne, bielizna, rajstopy , biżuteria
Buty 180 zł
Fotograf 3500 zł, zaliczka na razie 500 zł
DJ z Wodzirejem 3200 zł, zaliczka 200 zł
Auto 1500 zł, dekor gratis
Sala na ok. 80 gości = 16.000, na razie zaliczka 3.000 zł, owoce, napoje, dekor i ciasta wraz z tortem w cenie
Alko 2.700 zł całość już stoi w sypialni, w chwili słabości można się napić
Zaproszenia: 150 zł
Fryzjer 0 zł, bo na szczęście jest w rodzinie

w toku zaś:
Makijaż 350 zł
Ubranie Pana Młodego, sądzę, że w styczniu i wyniesie pewnie koło 1.000 - 1.500 zł pojęcia nie mam
Wiązanka : 250 zł (około, bo ceny na prawdę z kosmosu w kwiaciarniach)
Opłaty urzędowe i kościelne również przede mną. Urzędowe to luz, ale kościelne pewnie koło tysiaka, jak to na Wawę i na "co łaska" przystało
A i jeszcze transport gości, na razie robiłam wywiad to ok 800 zł
i obrączki, zrobimy po świętach, po rozeznaniu terenu ok 2.000 zł pójdzie

ALEŻ MIŁOŚĆ JEST DROGA
Hehehe, no to zostało Ci 4 lata mniej niż mi, powinnaś się tym cieszyć

Komentarz do alko: Może tez powinnam mieć do tego takie podejście, kupić przed końcem roku i korzystać

Ubranie Pana Młodego w takiej cenie to w Wilvorście powinniście coś znaleźć, polecam w tej kwestii sklepy Dyplomata

Transport gości jak zamówisz w ZTM, to Cię wyjdzie taniej, 450-500 zł

Co do ostatniego zdania: ŚWIĘTA PRAWDA
maxwelka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-21, 12:43   #3908
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Śluby kwietniowe

Cytat:
Napisane przez maxwelka Pokaż wiadomość
Moim zdaniem nikt Ci nie broni wziąć kościelnego bez cywilnego - to Twoja prywatna sprawa, czy chcesz być żoną w świetle prawa, czy tylko w oczach Boga. Oczywiście, że nie byłoby to zbyt rozsądne, ale moim zdaniem nic nie stoi na przeszkodzie.
gdzieś już na wizażu była dyskusja na ten temat. a na przeszkodzie owszem trochę stoi, bo teoretycznie kiedyś taka opcja była możliwa, ale dopiero po uzyskaniu jakichś zgód od biskupa(?) i przedstawieniu naprawdę sensownych powodów dla takiej decyzji, a teraz..chyba już takiej możliwości nie ma. myślę, że i tak najlepiej wyjaśnił by to ksiądz zainteresowanym. parafie wiedzą na jakich zasadach udzielają ślubów.
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-21, 13:21   #3909
tusiamar
Zakorzenienie
 
Avatar tusiamar
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 898
Dot.: Śluby kwietniowe

Cytat:
Napisane przez maxwelka Pokaż wiadomość
Właśnie dlatego ja nie dodaję do siebie poszczególnych kwot i nie mnożę, bo bym chyba trupem padła Nie wiem nawet ile dokładnie kosztował gajer TŻta, ale tani nie był, bo to Wilvorst




Już się zdecydowałam na alternatywną metodę załatwienia tej sprawy Ale dzięki za pomoc



Współczuję... Tak to jest z instytucjami kościelnymi - sami to wymagają i wyciągają od nas dużo, ale żeby sami zaproponowali za to dobrą jakość, to nieeeee, bo po co

Hehe, no to już niedługo nie będę jedyną tutaj papierową żoną



Powiem tylko tyle:



Hehehe, no to zostało Ci 4 lata mniej niż mi, powinnaś się tym cieszyć

Komentarz do alko: Może tez powinnam mieć do tego takie podejście, kupić przed końcem roku i korzystać

Ubranie Pana Młodego w takiej cenie to w Wilvorście powinniście coś znaleźć, polecam w tej kwestii sklepy Dyplomata

Transport gości jak zamówisz w ZTM, to Cię wyjdzie taniej, 450-500 zł

Co do ostatniego zdania: ŚWIĘTA PRAWDA
_________________________ ____________________
Właśnie ostatnio tak pomyślałam, czy nie skorzystać z ztm. Autobus z napisem "ślub" zamiast numeru linii może być śmieszne Zrobiłam wywiad z różnymi liniami i ceny są dość drogie, a trasa kościół-restauracja to raptem 20 minut drogi.

A jeśli chodzi o sklep Dyplomata - mam ulotkę, z targów ślubnych, które były niedawno w Wawie i planuję tam zabrać swojego przyszłego małża. Niech go odpicują Mój Dziadek zakupił już garniak i polecał również jeden sklep i nie wiem przypadkiem, czy to właśnie nie ten.

Natomiast alkohol o dobre wyjście, ja już spróbowałam jedno wino
tusiamar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-21, 14:43   #3910
tartetka
Raczkowanie
 
Avatar tartetka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 473
Dot.: Śluby kwietniowe

Cytat:
Napisane przez tusiamar Pokaż wiadomość
_________________________ ____________________
Właśnie ostatnio tak pomyślałam, czy nie skorzystać z ztm. Autobus z napisem "ślub" zamiast numeru linii może być śmieszne Zrobiłam wywiad z różnymi liniami i ceny są dość drogie, a trasa kościół-restauracja to raptem 20 minut drogi.

A jeśli chodzi o sklep Dyplomata - mam ulotkę, z targów ślubnych, które były niedawno w Wawie i planuję tam zabrać swojego przyszłego małża. Niech go odpicują Mój Dziadek zakupił już garniak i polecał również jeden sklep i nie wiem przypadkiem, czy to właśnie nie ten.

Natomiast alkohol o dobre wyjście, ja już spróbowałam jedno wino
My kupowaliśmy w Dyplomacie
Polecamy - chociaż radzę przy pierwszym oglądaniu zapisać sobie przy Pani na kartce jaką cenę podaje. Bo nam dorzuciła 300pln przy zakupie twierdząc, że ona takiej (niższej) ceny nie podawała
Zdecydowaliśmy się bo TŻ zachwycony smokingiem...
tartetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-21, 15:07   #3911
tusiamar
Zakorzenienie
 
Avatar tusiamar
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 898
Dot.: Śluby kwietniowe

Cytat:
Napisane przez tartetka Pokaż wiadomość
My kupowaliśmy w Dyplomacie
Polecamy - chociaż radzę przy pierwszym oglądaniu zapisać sobie przy Pani na kartce jaką cenę podaje. Bo nam dorzuciła 300pln przy zakupie twierdząc, że ona takiej (niższej) ceny nie podawała
Zdecydowaliśmy się bo TŻ zachwycony smokingiem...
a to jaka cwaniara! bardzo nieładnie. ja jestem bardzo kłótliwa, więc obawiam się, że Pani przeszłaby chwile grozy
tusiamar jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-21, 15:09   #3912
LadyWhisper
Zakorzenienie
 
Avatar LadyWhisper
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 268
Dot.: Śluby kwietniowe

ja w takiej sytuacji w ogóle bym zrezygnowała z zakupu mimo, że robię w sprzedaży od 5ciu lat i osobiście klientów takich jak ja po prostu nienawidzę
__________________

.... Dziecko - to przecinek między ojcem a matką. Ale i spójnik.
Z Każdym Dniem Coraz Bardziej




LadyWhisper jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-21, 15:16   #3913
tusiamar
Zakorzenienie
 
Avatar tusiamar
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 898
Dot.: Śluby kwietniowe

Cytat:
Napisane przez LadyWhisper Pokaż wiadomość
ja w takiej sytuacji w ogóle bym zrezygnowała z zakupu mimo, że robię w sprzedaży od 5ciu lat i osobiście klientów takich jak ja po prostu nienawidzę
Właśnie ja pracowałam w sprzedaży przez 4 lata i patrze na asystentów sprzedaży z punktu widzenia kursów obsługi klienta i zachowania w stosunku do klienta i czasem mi się nóż otwiera w kieszeni
Aczkolwiek nie jestem łatwą klientką. Przymierzyłam ze 20 sukienek
tusiamar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-21, 17:06   #3914
magduś2
Wtajemniczenie
 
Avatar magduś2
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 066
GG do magduś2
Dot.: Śluby kwietniowe

Cytat:
Napisane przez misiak17 Pokaż wiadomość
Witam.
No to dziś 4 miesiące do ślubu


aż zamarłam jak przeczytałam....
no niby się cieszę, że to już tak blisko ale też mam mnóstwo obaw związanych z organizacją, czy się wyrobimy itp...
ostatnio zdałam sobie sprawę, że potrzebuję w pracy wszystkich wolnych weekendów przez styczeń i luty żeby rozdać to całe 100 zaproszeń...u nas raczej daje się osobiście więc o wysyłce myślę jedynie w przypadku osób na których mi nie zależy a że rodzinę i znajomych zostawiliśmy 250km od Wawy zrobimy chyba milion kilometrów przez te 2 miesiące...
echh
__________________

21.04.2012

18.03.2014 Agatka
magduś2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-21, 18:39   #3915
Poemi
Zakorzenienie
 
Avatar Poemi
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4 721
Dot.: Śluby kwietniowe

Cytat:
Napisane przez LadyWhisper Pokaż wiadomość
hej hej
miałam mega ciężki tydzień, ale dałam radę
moje wydatki szacowane


sala 9 600,00 / 120zł/os (już wiemy, że będzie dużo mniej osób)
fotograf 1 800,00
zespół 4 500,00 (no tutaj musiałam.....po prostu musiałam, bo są rewelacyjni)
alkohol 2 500,00
napoje 650,00
owoce 450,00
tort i ciasta 800,00
suknia ślubna 1 500,00
dodatki PM 600,00(w tym welon, buty, bielizna....i tak myślę, że mniej wyjdzie
ubranie PM 658,00
fryjer PM darmo - od świadkowej ciotka
makijaż PM j/w
zaproszenia/winietki/itp. 194,00
dekoracja kościoła 500,00
oprawa muzyczna kościół darmo
obrączki 420,00
dekoracja samochodu nie dekorujemy
kwiaty dla świadków itd. myślę, że się obejdzie bez
transport gości 500,00
opłaty usc 84,00
opłaty kościół 500,00
część pewnie wyjdzie jeszcze w "praniu"
Ja planuję wydać podobnie, ale u mnie trochę inaczej się koszty rozkładają . Zamiast zespołu DJ za ok. 1700 (dokładnie wiemy czego chcemy więc interesuje nas tylko sprzęt i by od czasu do czasu się odezwał), foto i filmowanie znajomi za jakieś grosze, sukienka za grosze. Za salę mamy więcej, ale nie płacimy dodatkowo za ciasta, tort i bodajże napoje. W sumie to chyba podobnie wychodzi.

Dziś totalnie nic się u nas nie ruszyło w temacie ślubu. Jedynie pokazałam babci projekt sukienki. Przeżyła choć wyraziła dezaprobatę.

Po Nowym Roku pójdę się przejść po salonach z mamą. I tak nie kupię nic, ale chcę sobie poprzymierzać, a co . Innej okazji do "założenia" takiej kiecy nie będzie, a jako żona nie będę przecież sukien przymierzać
Poemi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-21, 20:15   #3916
LadyWhisper
Zakorzenienie
 
Avatar LadyWhisper
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 268
Dot.: Śluby kwietniowe

Cytat:
Napisane przez tusiamar Pokaż wiadomość
Właśnie ja pracowałam w sprzedaży przez 4 lata i patrze na asystentów sprzedaży z punktu widzenia kursów obsługi klienta i zachowania w stosunku do klienta i czasem mi się nóż otwiera w kieszeni
Aczkolwiek nie jestem łatwą klientką. Przymierzyłam ze 20 sukienek
mam to samo :P jak nie jestem obsłużona tak jak my to robimy w naszym sklepie, to po prostu wychodzę wiem, że to może okropne, bo wymagają od nas naprawdę baaaaaaaaardzo dużo i wiem, że nie wszędzie jest taki system obsługi klienta jak u mnie, no ale jak babeczka mnie w salonie sukni ślubnych olewa, albo nie może nic powiedzieć o żadnej sukni i nie zna asortymentu to sorry bardzo ja wszystkich sukni przymierzyłam ok.40, moja figura jest typowo sportowa (6lat gimnastyki i 10lat lekkoatletyki zrobiło ze mnie przysadzistego i zmięśnionego człeka:P) więc naprawdę ogromnie ciężko było mi znaleźć coś, w czym będę wyglądać ładnie ale znalazłam

Cytat:
Napisane przez magduś2 Pokaż wiadomość
aż zamarłam jak przeczytałam....
no niby się cieszę, że to już tak blisko ale też mam mnóstwo obaw związanych z organizacją, czy się wyrobimy itp...
ostatnio zdałam sobie sprawę, że potrzebuję w pracy wszystkich wolnych weekendów przez styczeń i luty żeby rozdać to całe 100 zaproszeń...u nas raczej daje się osobiście więc o wysyłce myślę jedynie w przypadku osób na których mi nie zależy a że rodzinę i znajomych zostawiliśmy 250km od Wawy zrobimy chyba milion kilometrów przez te 2 miesiące...
echh
mi na pewno nie dadzą wszystkich wolnych weekendów, dlatego też się cieszę, że część już zdecydowanie za nami też wolę rozdawać osobiście, sama nie lubię dostawać pocztą więc ...

Cytat:
Napisane przez Poemi Pokaż wiadomość
Ja planuję wydać podobnie, ale u mnie trochę inaczej się koszty rozkładają . Zamiast zespołu DJ za ok. 1700 (dokładnie wiemy czego chcemy więc interesuje nas tylko sprzęt i by od czasu do czasu się odezwał), foto i filmowanie znajomi za jakieś grosze, sukienka za grosze. Za salę mamy więcej, ale nie płacimy dodatkowo za ciasta, tort i bodajże napoje. W sumie to chyba podobnie wychodzi.

Dziś totalnie nic się u nas nie ruszyło w temacie ślubu. Jedynie pokazałam babci projekt sukienki. Przeżyła choć wyraziła dezaprobatę.

Po Nowym Roku pójdę się przejść po salonach z mamą. I tak nie kupię nic, ale chcę sobie poprzymierzać, a co . Innej okazji do "założenia" takiej kiecy nie będzie, a jako żona nie będę przecież sukien przymierzać
a pokazywałaś już projekt sukni??? Jak nie to się pochwal
ja sama choć mam już kieckę to mega mnie kusi, żeby połazić i jeszcze zmierzyć, ale wiem, że nie wolno i czekam na połowę stycznia, żeby zamówić już dodatki i ze wszystkim pomaszerować do salonu i ze wszystkim obadać

304
__________________

.... Dziecko - to przecinek między ojcem a matką. Ale i spójnik.
Z Każdym Dniem Coraz Bardziej




LadyWhisper jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-21, 20:51   #3917
Poemi
Zakorzenienie
 
Avatar Poemi
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4 721
Dot.: Śluby kwietniowe

Cytat:
Napisane przez LadyWhisper Pokaż wiadomość

a pokazywałaś już projekt sukni??? Jak nie to się pochwal
ja sama choć mam już kieckę to mega mnie kusi, żeby połazić i jeszcze zmierzyć, ale wiem, że nie wolno i czekam na połowę stycznia, żeby zamówić już dodatki i ze wszystkim pomaszerować do salonu i ze wszystkim obadać

304
Na razie mam jedynie mój rysunek, jak już będzie coś bardziej materialnego to się pochwalę . Ja muszę koniecznie iść do jakiegoś salonu bo to moja jedyna szansa by taką kiecę założyć . Jak się uda to porobię zdjęcia i pokażę TŻ-owi
Poemi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-22, 07:57   #3918
tartetka
Raczkowanie
 
Avatar tartetka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 473
Dot.: Śluby kwietniowe

Cytat:
Napisane przez LadyWhisper Pokaż wiadomość
ja w takiej sytuacji w ogóle bym zrezygnowała z zakupu mimo, że robię w sprzedaży od 5ciu lat i osobiście klientów takich jak ja po prostu nienawidzę
Mój TŻ jest tak wybredny, że zniosłam to oby uniknąć dalszych "rajdów" po sklepach

Byłam wczoraj u Pani Hani
Z rozmiaru, który nosiłam (75 B) przeskoczyłam nagle na 70 E I to do tego jeszcze trzeba było go zwężać pod biustem

maxwelka jestem dziś bez stanika w pracy
założyłam obcisłą koszulkę, sweterek i żakiet A i tak czuję się naga
tartetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-22, 08:23   #3919
maxwelka
Zakorzenienie
 
Avatar maxwelka
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 544
GG do maxwelka Send a message via Skype™ to maxwelka
Dot.: Śluby kwietniowe

Cytat:
Napisane przez tusiamar Pokaż wiadomość
Właśnie ostatnio tak pomyślałam, czy nie skorzystać z ztm. Autobus z napisem "ślub" zamiast numeru linii może być śmieszne Zrobiłam wywiad z różnymi liniami i ceny są dość drogie, a trasa kościół-restauracja to raptem 20 minut drogi.

A jeśli chodzi o sklep Dyplomata - mam ulotkę, z targów ślubnych, które były niedawno w Wawie i planuję tam zabrać swojego przyszłego małża. Niech go odpicują Mój Dziadek zakupił już garniak i polecał również jeden sklep i nie wiem przypadkiem, czy to właśnie nie ten.

Natomiast alkohol o dobre wyjście, ja już spróbowałam jedno wino
Możesz sobie wziąć napis ślub albo wasze imiona, to jest fajna opcja

To dziadek z klasą, widzę

To ja chyba jednak poczekam z tym kupnem alkoholu, bo jeszcze go całego wpypiję

Cytat:
Napisane przez tusiamar Pokaż wiadomość
Właśnie ja pracowałam w sprzedaży przez 4 lata i patrze na asystentów sprzedaży z punktu widzenia kursów obsługi klienta i zachowania w stosunku do klienta i czasem mi się nóż otwiera w kieszeni
Aczkolwiek nie jestem łatwą klientką. Przymierzyłam ze 20 sukienek
To ja jestem klientką idealną. Przymierzyłam 3

Cytat:
Napisane przez Poemi Pokaż wiadomość
Ja planuję wydać podobnie, ale u mnie trochę inaczej się koszty rozkładają . Zamiast zespołu DJ za ok. 1700 (dokładnie wiemy czego chcemy więc interesuje nas tylko sprzęt i by od czasu do czasu się odezwał), foto i filmowanie znajomi za jakieś grosze, sukienka za grosze. Za salę mamy więcej, ale nie płacimy dodatkowo za ciasta, tort i bodajże napoje. W sumie to chyba podobnie wychodzi.

Dziś totalnie nic się u nas nie ruszyło w temacie ślubu. Jedynie pokazałam babci projekt sukienki. Przeżyła choć wyraziła dezaprobatę.

Po Nowym Roku pójdę się przejść po salonach z mamą. I tak nie kupię nic, ale chcę sobie poprzymierzać, a co . Innej okazji do "założenia" takiej kiecy nie będzie, a jako żona nie będę przecież sukien przymierzać
Uuu, ja bym na Twoim miejscu już nie mierzyła, to jest baaardzo niebezpieczne... Szczególnie, że masz już swój projekt, jesteś go pewna i w ogóle. Odradzam.

Cytat:
Napisane przez tartetka Pokaż wiadomość
Mój TŻ jest tak wybredny, że zniosłam to oby uniknąć dalszych "rajdów" po sklepach

Byłam wczoraj u Pani Hani
Z rozmiaru, który nosiłam (75 B) przeskoczyłam nagle na 70 E I to do tego jeszcze trzeba było go zwężać pod biustem

maxwelka jestem dziś bez stanika w pracy
założyłam obcisłą koszulkę, sweterek i żakiet A i tak czuję się naga
No mówiłam Ci, że tak będzie Nosimy ten sam rozmiar

A kiedy odbierasz? Dzisiaj?
maxwelka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-22, 08:54   #3920
tusiamar
Zakorzenienie
 
Avatar tusiamar
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 898
Dot.: Śluby kwietniowe

[QUOTE=LadyWhisper;3117508 6]mam to samo :P jak nie jestem obsłużona tak jak my to robimy w naszym sklepie, to po prostu wychodzę wiem, że to może okropne, bo wymagają od nas naprawdę baaaaaaaaardzo dużo i wiem, że nie wszędzie jest taki system obsługi klienta jak u mnie, no ale jak babeczka mnie w salonie sukni ślubnych olewa, albo nie może nic powiedzieć o żadnej sukni i nie zna asortymentu to sorry bardzo ja wszystkich sukni przymierzyłam ok.40, moja figura jest typowo sportowa (6lat gimnastyki i 10lat lekkoatletyki zrobiło ze mnie przysadzistego i zmięśnionego człeka:P) więc naprawdę ogromnie ciężko było mi znaleźć coś, w czym będę wyglądać ładnie ale znalazłam

Dokładnie Bardzo mnie irytuje personel. Wczoraj zaś byłam w Aparcie, poprzymierzać obrączki. I wybraliśmy wzór, natomiast zamówimy u Jubilera, bo za te obrączki z Aparcie zostawiłabym 4.000 U Jubilera o wiele taniej. Aczkolwiek wracając do obsługi, to Pani nie rozróżniała stopów, nie wiedziała, jak z grawerką, ile trzeba czekać. A sama powiedziała, że pracuje ponad 3 lata, bo kojarzyła mój sklep, którego już ponad 3 w tym centrum handlowym nie ma. No nic, wybraliśmy takie: http://www.apart.pl/files/cbiz_img/img_prod1883_0_m.jpg
tusiamar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-22, 10:42   #3921
Myszeczek
Raczkowanie
 
Avatar Myszeczek
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiadomości: 292
Dot.: Śluby kwietniowe

Hejka Dziewczyny Ja siedzę w domku i mam przerwę od porządków świątecznych, bo dziś i jutro mam już wolne to dziś sprzątanie, jutro gotowanie... i po wolnym Wstawiam Wam w końcu fotki: poduszeczki, zaproszeń i podwiązki, którą wczoraj uszyłam zainspirowana dzięki jednej z PM 2012 Narzeczony oczywiście wniebowzięty Wstawiam linkami bo coś nie mogę dodawać załączników
http://i91.photobucket.com/albums/k3...a/SAM_0503.jpg

http://i91.photobucket.com/albums/k3...a/SAM_0518.jpg

http://i91.photobucket.com/albums/k3...a/SAM_0508.jpg

http://i91.photobucket.com/albums/k3...a/SAM_0507.jpg
__________________

A do lata piechotą też se pójdę, a co mi tam...
Myszeczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-22, 11:20   #3922
tusiamar
Zakorzenienie
 
Avatar tusiamar
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 898
Dot.: Śluby kwietniowe

Cytat:
Napisane przez Myszeczek Pokaż wiadomość
Hejka Dziewczyny Ja siedzę w domku i mam przerwę od porządków świątecznych, bo dziś i jutro mam już wolne to dziś sprzątanie, jutro gotowanie... i po wolnym Wstawiam Wam w końcu fotki: poduszeczki, zaproszeń i podwiązki, którą wczoraj uszyłam zainspirowana dzięki jednej z PM 2012 Narzeczony oczywiście wniebowzięty Wstawiam linkami bo coś nie mogę dodawać załączników
http://i91.photobucket.com/albums/k3...a/SAM_0503.jpg

http://i91.photobucket.com/albums/k3...a/SAM_0518.jpg

http://i91.photobucket.com/albums/k3...a/SAM_0508.jpg

http://i91.photobucket.com/albums/k3...a/SAM_0507.jpg

Jakie śmieszne zaproszenia Tzn okładka
tusiamar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-22, 11:21   #3923
Myszeczek
Raczkowanie
 
Avatar Myszeczek
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiadomości: 292
Dot.: Śluby kwietniowe

hehe no o takie nam chodziło
__________________

A do lata piechotą też se pójdę, a co mi tam...
Myszeczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-22, 11:52   #3924
Ewelinka i juz
Raczkowanie
 
Avatar Ewelinka i juz
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 188
Dot.: Śluby kwietniowe

Bardzo fajne zaproszenia
Ewelinka i juz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-22, 14:08   #3925
Poemi
Zakorzenienie
 
Avatar Poemi
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4 721
Dot.: Śluby kwietniowe

Cytat:
Napisane przez maxwelka Pokaż wiadomość
Uuu, ja bym na Twoim miejscu już nie mierzyła, to jest baaardzo niebezpieczne... Szczególnie, że masz już swój projekt, jesteś go pewna i w ogóle. Odradzam.
Ale ja chcę zobaczyć jak to jest . W życiu nie miałam okazji i jak teraz nie przymierzę to już nigdy się nie dowiem jak to jest

Cytat:
Napisane przez Myszeczek Pokaż wiadomość
Hejka Dziewczyny Ja siedzę w domku i mam przerwę od porządków świątecznych, bo dziś i jutro mam już wolne to dziś sprzątanie, jutro gotowanie... i po wolnym Wstawiam Wam w końcu fotki: poduszeczki, zaproszeń i podwiązki, którą wczoraj uszyłam zainspirowana dzięki jednej z PM 2012 Narzeczony oczywiście wniebowzięty Wstawiam linkami bo coś nie mogę dodawać załączników
http://i91.photobucket.com/albums/k3...a/SAM_0503.jpg

http://i91.photobucket.com/albums/k3...a/SAM_0518.jpg

http://i91.photobucket.com/albums/k3...a/SAM_0508.jpg

http://i91.photobucket.com/albums/k3...a/SAM_0507.jpg
Ale sympatyczne zaproszenia
Poemi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-22, 14:12   #3926
tartetka
Raczkowanie
 
Avatar tartetka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 473
Dot.: Śluby kwietniowe

Cytat:
Napisane przez Myszeczek Pokaż wiadomość
Hejka Dziewczyny Ja siedzę w domku i mam przerwę od porządków świątecznych, bo dziś i jutro mam już wolne to dziś sprzątanie, jutro gotowanie... i po wolnym Wstawiam Wam w końcu fotki: poduszeczki, zaproszeń i podwiązki, którą wczoraj uszyłam zainspirowana dzięki jednej z PM 2012 Narzeczony oczywiście wniebowzięty Wstawiam linkami bo coś nie mogę dodawać załączników
http://i91.photobucket.com/albums/k3...a/SAM_0503.jpg

http://i91.photobucket.com/albums/k3...a/SAM_0518.jpg

http://i91.photobucket.com/albums/k3...a/SAM_0508.jpg

http://i91.photobucket.com/albums/k3...a/SAM_0507.jpg
Mi też się podobają

Brawo za samodzielne wykonanie reszty Dla mnie to czarna magia

p.s. Co jest na podwiązce?



Cytat:
Napisane przez maxwelka
No mówiłam Ci, że tak będzie Nosimy ten sam rozmiar

A kiedy odbierasz? Dzisiaj?
Dziś odbieram jeśli mi się uda z pracy wyrwać

Strasznie mi źle bez stanika więc MUSZĘ
tartetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-22, 15:29   #3927
maxwelka
Zakorzenienie
 
Avatar maxwelka
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 544
GG do maxwelka Send a message via Skype™ to maxwelka
Dot.: Śluby kwietniowe

Cytat:
Napisane przez tartetka Pokaż wiadomość
Dziś odbieram jeśli mi się uda z pracy wyrwać

Strasznie mi źle bez stanika więc MUSZĘ
A jak wrażenia w ogóle?
maxwelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-22, 17:42   #3928
Myszeczek
Raczkowanie
 
Avatar Myszeczek
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiadomości: 292
Dot.: Śluby kwietniowe

Cytat:
Napisane przez tartetka Pokaż wiadomość
Mi też się podobają

Brawo za samodzielne wykonanie reszty Dla mnie to czarna magia

p.s. Co jest na podwiązce?
Dziękuję Mój TŻ jest wiernym kibicem od dzieciaka, i to jest herb tego jego klubu Ja się ZUPEŁNIE na tym wszystkim nie znam i nic mnie sport nie interesuje, ale chciałam mu sprawić radość

Echh, szkoda że u mnie nie ma takiej pani Hani
__________________

A do lata piechotą też se pójdę, a co mi tam...
Myszeczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-23, 08:43   #3929
tartetka
Raczkowanie
 
Avatar tartetka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 473
Dot.: Śluby kwietniowe

Cytat:
Napisane przez maxwelka Pokaż wiadomość
A jak wrażenia w ogóle?
Czuję się totalnie dopieszczona jeśli chodzi o dbałość o moje piersi
Jedynym co średnio mi odpowiada jest to, że trzeba tam dość często jeździć. Mam niestety daleko i nie zawsze jak wyjdę z pracy o 17 dam radę się tam dostać... (tak tak pracuję w Warszawie ).


Cytat:
Napisane przez Myszeczek
Dziękuję Mój TŻ jest wiernym kibicem od dzieciaka, i to jest herb tego jego klubu Ja się ZUPEŁNIE na tym wszystkim nie znam i nic mnie sport nie interesuje, ale chciałam mu sprawić radość
Rewelacja Naprawdę gratuluję pomysłu Może ja bym w takim razie pomyślała o jakimś motocyklu na podwiązce?

Dziewczynki kochane Jako, że dziś się przeprowadzamy a w Święta rozdajemy zaproszenia nie wiem czy jeszcze tu zawitam Już teraz życzę Wam wesołych Świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku. Niech ten nowy rok przyniesie Wam wiele radości i pomyślności. Jak najmniej problemów organizacyjnych oraz brak stresu przed ślubem Buziaki ogromne
tartetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-23, 12:37   #3930
Ewelinka i juz
Raczkowanie
 
Avatar Ewelinka i juz
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 188
Dot.: Śluby kwietniowe

Dziewczyny,

radosnych Świąt Bożego Narodzenia. Abyście odpoczęły, porozdawały zaproszenia i pozalatwiały inne sprawy (ale tylko, jeśli macie na to ochotę i siły).
Życzę Wam, aby w Waszych domach Dzieciątko Jezus przynioslo prawdziwy pokój... z Waszymi rodzinami i też przyszlymi tesciami
Ewelinka i juz jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:03.