Nasze domowe zwyczaje - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-29, 15:47   #91
Charlotte York
Zadomowienie
 
Avatar Charlotte York
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 261
Dot.: Nasze domowe zwyczaje

Bo pewnie, żeby zaczęły śmierdzieć to z 10 lat musi minąć Ale podejrzewam, że na trwałości tracą. Moje jedne perfumy co u mamy stoją już wiele lat śmierdzą jak nie wiem co. Widocznie się zepsuły właśnie dlatego, że stoi sama butelka non stop narażona na światło.
Charlotte York jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 16:03   #92
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Nasze domowe zwyczaje

No mojej kolezance Pur Blanka zzieleniała na półce w pokoju po roku stania. Ja zużywam perfumy bardzo powoli bo nie psikam się na codzień i mały flakonik mi wystarcza na 2 - 3 lata więc wolę je trzymać w szafce
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 16:30   #93
Charlotte York
Zadomowienie
 
Avatar Charlotte York
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 261
Dot.: Nasze domowe zwyczaje

Cytat:
Napisane przez _Matilde_ Pokaż wiadomość
No mojej kolezance Pur Blanka zzieleniała na półce w pokoju po roku stania. Ja zużywam perfumy bardzo powoli bo nie psikam się na codzień i mały flakonik mi wystarcza na 2 - 3 lata więc wolę je trzymać w szafce
Noo widzicie. Jedne psują się szybciej inne wolniej. Czyli naprawdę lepiej trzymać je choć w opakowaniu oryginalnym. Chyba przestanę moje drogie perfumki na to narażać :P
Charlotte York jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 16:56   #94
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Nasze domowe zwyczaje

Cytat:
Napisane przez _Matilde_ Pokaż wiadomość
No mojej kolezance Pur Blanka zzieleniała na półce w pokoju po roku stania. Ja zużywam perfumy bardzo powoli bo nie psikam się na codzień i mały flakonik mi wystarcza na 2 - 3 lata więc wolę je trzymać w szafce
Serio? Ja używam Pur Blanki i nigdy jej nie chowam, zazwyczaj leży na biurku zaraz przy oknie. Trzeba będzie to zmienić.
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 17:00   #95
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Nasze domowe zwyczaje

Ja Cie krece, zaraz bedzie wojna. Bo ja to tak:
- spie z psem, a wlasciwie pies spi ze mna i miziam sie z nim codzien, nawet po paszczy.
- odkurzam co drugi dzien, podloge myje codzien (drewno)
- od kilku miesiecy pokochalam dresy, ktore nosze codziennie jak wracam z pracy, ewentualnie jak musze gdzies wyjsc, to sie przebieram.
- codziennie wietrze pomieszczenia
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 17:04   #96
Charlotte York
Zadomowienie
 
Avatar Charlotte York
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 261
Dot.: Nasze domowe zwyczaje

Cytat:
Napisane przez ulinkaaa Pokaż wiadomość
Ja Cie krece, zaraz bedzie wojna. Bo ja to tak:
- spie z psem, a wlasciwie pies spi ze mna i miziam sie z nim codzien, nawet po paszczy.
- odkurzam co drugi dzien, podloge myje codzien (drewno)
- od kilku miesiecy pokochalam dresy, ktore nosze codziennie jak wracam z pracy, ewentualnie jak musze gdzies wyjsc, to sie przebieram.
- codziennie wietrze pomieszczenia
Ci co mają zwierzaki nie dziwią się takim rzeczom Mój pies liże mnie w usta swoim językiem :P
Charlotte York jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 17:06   #97
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Nasze domowe zwyczaje

Cytat:
Napisane przez Julie_ Pokaż wiadomość
Forum podczytuje dość długo i bardzo często pojawiają się wątki o naszych zwyczajach jak np. legendarny wątek czy prasujesz bieliznę teraz ostatnio o kapciach w Wigilie. Podzielmy się więc naszymi domowymi zwyczajami

Mam na myśli takie sprawy jak np. czy w domu siedzicie w dresie na roboczo czy w normalnych ciuchach?Spędzacie czas u siebie w pokoju przed komputerem czy wychodzicie do rodziców (jeśli z nimi jeszcze mieszkacie)? Jesteście pedantkami czy panuje w waszym pokoju wieczny nieład? Tolerujecie tzn. dzień brudasa siedząc cały dzień w piżamie i tłustych włosach? Ostatnio szczególnie zaczęła mnie irytować kwestia zaniedbania ogólnego domu, czyli zaduch i smród. Znajoma okno chyba tylko latem otwiera, dywany nie były chyba ponad miesiąc odkurzane, o brudnej pościeli na gościnnym fotelu aż wstyd mówić.
1. Mam kilkuletni nawyk ścielenia za sobą łóżka, jak tylko z niego wstanę- nie jak się umyję, ubiorę itp, tylko od razu.

2. Codziennie po zaścieleniu łóżka zamiatam podłogę

3. Po zamiataniu idę do łazienki umyć się i wykąpać:
a) myję ręce
b) myję twarz
c) myję szyję
d) myję uszy
e) myję zęby - w tej kolejności

Później biorę kąpiel/prysznic

a) po prysznicu smaruję się balsamem.
b) kremuję twarz i ręce
c) ubieram się
d) idę z psami do papug dać im wody i prosa

4. Jak siedzę przy biurku muszę koniecznie słuchać muzyki na mp3 ; czytać gazetę, książkę itp...

5. Okno w pokoju mam otwarte średnio od kwietnia (kiedy jest już ciepło) do września/ października - non-stop, nie zamykam na noc.

6. Włosy też myję codziennie , niezależnie czy gdzieś wychodzę czy nie.

Jak mi się jeszcze coś przypomni, to dopiszę
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-29, 17:09   #98
Julie_
Rozeznanie
 
Avatar Julie_
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 645
Dot.: Nasze domowe zwyczaje

Cieszę się, że wątek się przyjął. Byłam przygotowana na kontrowersje, bo w takich tematach zawsze są. Jednak proszę nie zarzucajmy, że ty tak musisz, bo ja tak robię. Niestety i tak będzie inaczej

Ja jestem uczulona na siadanie zaraz na świeżą pościel po przyjściu z dworu. Sama nie zawsze uwinę się ze sprzątnięciem łóżka, ale jak chce usiąść to chociaż przekładam to na innej stronę i zarzucam koc.

W domowych zwyczajach zazwyczaj zawarte są kwestie sprzątania

Np. niektórzy są nauczeni, żeby raz w tygodniu robić wielkie pranie, a inni żeby prać kilka razy w tygodniu na bieżąco.

Ja sprzątanie gruntowne zawsze robię w soboty, bo w tygodniu nie mam czasu. Jednak nie trzymam się sztywno tej reguły i jak wiem, że ktoś przyjdzie to doprowadzę wszystko do ładu. Oczywiście częściej wycieram kurze czy układam książki i ciuchy.

W domu zazwyczaj siedzę w stroju roboczym, bo żal mi miętolić dżinsy - chyba że wpadam na chwilę do domu to ściągam tylko buty.
Nigdy nie będę mogła zrozumieć tego jak można po czyimś domu chodzić w butach zimowych. W sumie w moim gronie rodziny i znajomych każdy zawsze w skarpetkach lata, chyba że jest częstym gościem to ma swoje kapcie.

To teraz pytanie może nie o sprzątanie - czy otwieracie WSZYSTKIM drzwi jak do was pukają? Ja wpuszczam tylko listonosza i zapowiedzianych 'gości' jak pan z gazowni Nie chce mi się dyskutować z Cygankami czy świadkami Jehowy.
Julie_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 17:49   #99
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Nasze domowe zwyczaje

Cytat:
Napisane przez Asienka187 Pokaż wiadomość
Serio? Ja używam Pur Blanki i nigdy jej nie chowam, zazwyczaj leży na biurku zaraz przy oknie. Trzeba będzie to zmienić.
Dwa flakony pur blanci od długiego czasu / jedna od 3 lat / stoją na toaletce.
Z ŻADNĄ SIĘ NIC NIE STAŁO
Co prawda przy oknie jej nie trzymam.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 18:20   #100
echme
Zakorzenienie
 
Avatar echme
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 440
Dot.: Nasze domowe zwyczaje

Jakoś nie chce mi się wierzyć, że komuś zzieleniały perfumy...

- nie ścielam łóżka, jedynie układam ładnie kołdrę
- przebieram się w dresy zaraz po przyjściu do domu, ale nie dlatego, że 'zapewne jakiś żul siedział przede mną w tramwaju i nie będę brudzić ciuchami z dworu pościeli' tylko po prostu w dżinsach mi nie wygodnie, stanik uwiera etc.
- nie myje rąk po przyjściu do domu, przed jedzeniem itd.
- włosy myję codziennie, gdyby mi się nie przetłuszczały to bym sobie darowała tak często
- nie pamiętam kiedy odkurzałam ostatni raz
- kurze ścieram raz na pół roku przy okazji świątecznego sprzątania
- gdyby nie TŻ pewnie prałabym ręczniki i pościel tak często jak ścieram kurze
- jak miałam psa to spałam z nim, dawałam jeść z mojego talerza, całowałam go, on mnie lizał po twarzy - zwierzę dla mnie jest członkiem rodziny, nie brzydzę się jak mnie siostra czy mama pocałuje, dlaczego miałabym się brzydzić psa czy kota
- kubki po gorącej czekoladzie stoją u mnie np. na parapecie, a ostatnim razem piłam czekoladę parę dni temu

jestem fleją
echme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 18:39   #101
platekrozy
Zakorzenienie
 
Avatar platekrozy
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: II piętro
Wiadomości: 8 496
Dot.: Nasze domowe zwyczaje

Cytat:
Napisane przez Julie_ Pokaż wiadomość
Mam na myśli takie sprawy jak np. czy w domu siedzicie w dresie na roboczo czy w normalnych ciuchach?
Siedzę na roboczo krótki rękawek lub bluzka na ramiączkach i krótkie spodenki.

Cytat:
Spędzacie czas u siebie w pokoju przed komputerem czy wychodzicie do rodziców (jeśli z nimi jeszcze mieszkacie)?
Heheh spędzam czas różnie,ale zawsze mam czas na rozmowy z domownikami.
Cytat:
Jesteście pedantkami czy panuje w waszym pokoju wieczny nieład?
Jestem wielką pedantką.
Cytat:
Tolerujecie tzn. dzień brudasa siedząc cały dzień w piżamie i tłustych włosach?
Tak mam nawet taki 1 dzień sobota oczywiście nie zawsze,ale staram się przynajmniej 2 soboty w miesiącu.Chcę nawet cerze dać odpocząć po codziennym malowaniu i sobie po codziennym porannym myciu głowy do pracy.
__________________



platekrozy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-29, 18:58   #102
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Nasze domowe zwyczaje

Cytat:
Napisane przez Asienka187 Pokaż wiadomość
Serio? Ja używam Pur Blanki i nigdy jej nie chowam, zazwyczaj leży na biurku zaraz przy oknie. Trzeba będzie to zmienić.
Też mnie to rozwaliło, po roku żeby się perfumy zepsuły? Ale to fakt.

@drabineczka, bardzo się cieszę że z Twoimi nic się nie dzieje. Nie było moim celem atakowanie Ciebie, bo trzymasz perfumy na toaletce, mam nadzieję że to rozumiesz
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 19:02   #103
Hadassah
Zadomowienie
 
Avatar Hadassah
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 733
Dot.: Nasze domowe zwyczaje

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Nic mnie tak nie denerwuje jak mania chowania wszystkiego bo posiadanie czegoś "na wierzchu" - to syfiarstwo.
Dokładnie! Biurko jest do pracy, nie rozumiem dlaczego wg niektórych ma być piękny, wychuchany, wypolerowany blat bez śladu życia. To, czego używam ma być na wierzchu i nie obchodzi mnie że to 'bałagan'!

Cytat:
Napisane przez echme Pokaż wiadomość
- nie ścielam łóżka, jedynie układam ładnie kołdrę
Nie no, ja pod ścielenie podciągam ułożenie kołdry + naciągnięcie narzuty/koca; jak przewiduje gości składam (nienawidzę tego robić, codziennie to by była strata czasu! ) i tadam! można siadać na kanapie
Hadassah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 19:42   #104
chryja_bez_ryja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 531
Dot.: Nasze domowe zwyczaje

Jezu, chcecie to miejcie syf w domach, przecież nikt wam się zabroni, unosicie się tak jakby ktoś kazał wam sprzątać tu i teraz. Niektóre z was w ogóle nie mają dystansu do siebie.
chryja_bez_ryja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 19:43   #105
rapunzel8
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 111
Dot.: Nasze domowe zwyczaje

Jem wyłącznie przed komputerem oglądając serial lub film(ewentualnie czytając książkę) i w ogóle nie uznaję jedzenia dla samego jedzenia- np przy stole bez dodatkowej rozrywki i/lub co gorsza z rodziną. Jak wrócę do domu głodna jak pies, to np będę czekać choćby i 40 minut aż mi się serial ściągnie zanim zjem. Jak się zbierzemy z rodzeństwem, to też jemy pod filmy- zdarza się, że zamiast zostać w eleganckiej restauracji zamawiamy na wynos i jedziemy do domu, żeby zjeść pod serial.

Robię makijaż nawet jak nigdzie nie wychodzę i wiem na pewno, że nikt mnie przez cały dzień nie zobaczy. No jak to nikt? A ja?! Przecież mam lustro i nie mogę patrzeć na te małe świńskie oczka!

Czasami przebieram się jak mała dziewczynka- zakładam suknię balową w stylu Ludwika XVI z gorsetem i wielką rozłożystą spódnicą, obwieszam się biżuterią i smażę tak naleśniki.
rapunzel8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 19:46   #106
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Nasze domowe zwyczaje

Cytat:
Jezu, chcecie to miejcie syf w domach
Syfy to ty możesz mieć na twarzy :- ) ja tam mam czasem nieporządek po prostu.
A Bałagan w skrajnych przypadkach
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 19:54   #107
chryja_bez_ryja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 531
Dot.: Nasze domowe zwyczaje

Jesteś strasznie niegrzeczna, wiesz? Nie wm czemu atakujesz mnie i inne forumowiczki, które mają inne niż Ty zdanie. trochę brakuje Ci ogłady.

Edytowane przez chryja_bez_ryja
Czas edycji: 2011-12-29 o 19:56
chryja_bez_ryja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 20:03   #108
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Nasze domowe zwyczaje

No ale przepraszam bardzo, nie pojmuję tej wizażowej nomenklatury.
W domu nie ma się nieporządku, bałaganu tylko SYF!
Tabletek antykoncepcyjnych się nie przyjmuje tylko się nimi TRUJE!

Powiedz mi w którym miejscu mówienie że inni w domu mają syf jest grzeczne?
Jeszcze ty pokaż więcej swojej ogłady i znajdź jakieś stosowniejsze wyrażenia, bo ani burdelu ani syfu w domu nie mam. Przykro mi

---------- Dopisano o 21:03 ---------- Poprzedni post napisano o 21:01 ----------

PS. Jeśli swoje wypowiedzi uważasz za stosowne, moje tym bardziej powinnaś uznać. Bo w potocznym znaczeniu syf to pryszcz oraz bałagan. Więc na twarzy można go mieć jak najbardziej ;- )
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 20:06   #109
chryja_bez_ryja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 531
Dot.: Nasze domowe zwyczaje

Mnie nie jest przykro Mnie śmieszy spinanie się na internetowych forach anonimowych forumowiczek, które chyba żyją tym co tu jest napisane. Od początku czepiasz się mnie, dostałaś juz ostrzeżenie, więc nie wiem czego jeszcze nie rozumiesz. Kończę ot, nie będę więcej reagowała na Twoje śmieszne zaczepki, wyżywaj się na kimś innym
chryja_bez_ryja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-29, 20:08   #110
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Nasze domowe zwyczaje

przebieram się w robocze ciuchy po powrocie do domu, jeśli nigdzie nie wychodzę cały dzień, to wtedy od rana mam związane włosy w kitkę i zero makijażu.

nie mam fioła na punkcie sprzątania domu, tzn. wiadomo - raziłyby mnie sterty tłustych talerzy po całym tygodniu, ale takich widoków nie miewam jedynie co, to łazienka koniecznie musi być czysta. A tak poza tym, to czasem mój pokój jest tak zawalony wszelkimi materiałami (np. w trakcie jakiejś większej nauki/robienia projektu/pisania pracy inż) że aż mi brakuje miejsca, i tak to sobie wszystko leży i leży...

moje motto : podłoga najniższą półką oraz : przewróciło się, niech leży!

natomiast mam fioła na punkcie siebie tzn. chodzi mi o to, że codziennie muszę mieć chociażby włosy umyte (nie wyszłabym bez umycia głowy z domu ) i potrafię wstać nawet o 5, żeby je umyć; ubrań nigdy nie ubiorę bez uprzedniego wyprania, nawet jeśli wyszłam z domu tylko na chwilkę, spodnie wiadomo - po jednym wyjściu nie piorę, no chyba że są jasne. nad dalszymi przykładami nie chce mi się myśleć
__________________
sun goes down

Edytowane przez WhiteCherry
Czas edycji: 2011-12-29 o 20:09
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 20:08   #111
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Nasze domowe zwyczaje

Schlebiasz sobie za bardzo
Bardzo zabawne że mówisz że żyję internetem, bo to ty propagujesz ekshibicjonizm internetowy na swoim blogu ;- )
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 20:08   #112
konfitura_
Rozeznanie
 
Avatar konfitura_
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 957
Dot.: Nasze domowe zwyczaje

Spanie z psem - norma
uwielbiam pić herbatę z łyżeczką w szklance hahah
gdy nigdzie nie wychodzę, nie maluję się i nie myje włosów (a co!)
łażę w skarpetkach po domu (pralka mnie nienawidzi)
konfitura_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 20:51   #113
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Nasze domowe zwyczaje

Cytat:
Napisane przez suszarka Pokaż wiadomość
- jak jem w domu na kanapie i nie mam w co wytrzeć rąk wycieram albo w dresy albo o psa.
! aż się zaśmiałam do monitora czytając ten fragment


przypomniał mi się kolejny mój nawyk:
- po powrocie do domu koniecznie muszę włączyć muzykę (zazwyczaj radio internetowe), no chyba że coś oglądam w tv, to wtedy nie. Ale tak poza tym, to nie potrafię np. siedzieć na wizażu i niczego nie słuchać, w ciszy też nie potrafię się uczyć. a zwykle jest to mocniejsza muzyka, więc o skupienie nie tak łatwo ale tak już mam no i trudno ;-)

- w ciągu dnia nie wyłączam też kompa, po powrocie do domu uruchamiam i wyłączam dopiero, gdy idę spać. nawet jeśli nic na nim nie robię.
__________________
sun goes down

Edytowane przez WhiteCherry
Czas edycji: 2011-12-29 o 20:54
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 21:01   #114
ewka1987
Rozeznanie
 
Avatar ewka1987
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 681
Dot.: Nasze domowe zwyczaje

ja z kolei nie umiem zasnąc bez muzyki
ewka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 21:08   #115
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Nasze domowe zwyczaje

Cytat:
Napisane przez ewka1987 Pokaż wiadomość
ja z kolei nie umiem zasnąc bez muzyki
co do zasypiania to muszę mieć ciszę i ciemności egipskie

aa, i nie potrafię spać w ciągu dnia, nawet jeśli jestem bardzo zmęczona. wyjątek to choroba.
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 21:23   #116
Ejniacz
Zadomowienie
 
Avatar Ejniacz
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 1 571
Dot.: Nasze domowe zwyczaje

Cytat:
Napisane przez chryja_bez_ryja Pokaż wiadomość
Jezu, chcecie to miejcie syf w domach, przecież nikt wam się zabroni, unosicie się tak jakby ktoś kazał wam sprzątać tu i teraz. Niektóre z was w ogóle nie mają dystansu do siebie.
W takim razie wg Ciebie można mieć albo syf, albo biegać z odkażaczem i wszystko dezynfekować ? Nie ma nic pośrodku ?
__________________
"Sumienie nie powstrzymuje od grzechów, przeszkadza tylko cieszyć się nimi."


Jean Cocteau
Ejniacz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 22:42   #117
fe414c2710b8060c6dec8506e8442112fb575cc4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 645
Dot.: Nasze domowe zwyczaje

ja sie plasuję chyba gdzies po srodku
nie ścielę łóżka, zawsze zostawiam rozwalone, ale zmieniam pościel co 2 tygodnie, sypialnia zawsze jest zamknięta, nikt oprócz mnie i męża nie ma do niej wstępu więc nie siada na pościeli, nie wchodzę też do łóżka w ciuchach, a całą noc jest otwarte okno wiec jest świeżo
nie sprzątam / odkurzam codziennie tylko co 2-3 dni, jak jest co odkurzać, nie widzę sensu w odkurzaniu czystej podłogi dla samego sensu odkurzania
nie panikuję jak koty chodzą po blacie, bo blat można zetrzeć przed uzyciem, a deski do krojenia i tak trzymam w miejscu w którym koty nie chodzą po nich
ręczniki zmieniam co 10 dni na ogół
w domu chodzę w bardziej zuzytych wersjach normalnych ubrań (najstarsze dżinsy, koszulki, bluzy, nie lubię dresów ani legginsów)
nie przeszkadza mi jedzenie przed tv, w łózku czy przy kompie ale jakoś tego zaprzestałam, bo wolę jeść razem z mężem przy stole
nie otwieram drzwi nikomu jeśli nie spodziewam się gości taka paranoja tak samo nie odbieram domofonu jeśli nie spodziewam się konkretnej osoby lub kuriera z paczką np
nie ścieram kurzu jakoś regularnie bo mam minimum mebli, regał z książkami jest zastawiony ksiązkami więc wlaściwie kurzu nie zbiera, a stół i blaty wycieram jak potrzebuję ich użyc
nie wyznaję zasady że każdy przedmiot musi być schowany i ma swoje miejsce, nie przeszkadzają mi np gazety na stole czy ksiązki na podłodze przy łóżku, natomiast staram się nie gromadzić zbędnych przedmiotów (nie mam zadnych figurek - kurzołapek np)
fe414c2710b8060c6dec8506e8442112fb575cc4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 23:13   #118
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: Nasze domowe zwyczaje

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość

moje motto : podłoga najniższą półką oraz : przewróciło się, niech leży!
Boskie, kradnę, adoptuję, kocham i wychowuję jak swoje <3
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 23:59   #119
uparta Marti
Zakorzenienie
 
Avatar uparta Marti
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 033
Dot.: Nasze domowe zwyczaje

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość

- w ciągu dnia nie wyłączam też kompa, po powrocie do domu uruchamiam i wyłączam dopiero, gdy idę spać. nawet jeśli nic na nim nie robię.

u mnie to wygląda tak,ze gdy wstaje rano, ledwo co otworze ślepia a laptop juz chodzi chociaz z niego nie korzystam bo włączam tez odrazu dzien dobry tvn no i tak ogółem stoi włączony cały dzien, a jak gdzies wychodzę to poprostu go zamykam(ale nie na pasku zadań). dopiero jak idę spac wyłączam.

-tak samo z tv. mimo tego,że nikt nie ogląda w salonie telewizora to i tak jest włączony bo musi cos grac. taki zwyczaj własnie
__________________
'We smiling high, watching the good things passing by.
Pretend the feeling fine, but inside we're crying sometimes'
uparta Marti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-30, 00:06   #120
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Nasze domowe zwyczaje

śpię przy świetle, boję się , że dzieciak z łóżka spadnie gdy śpi sam

a od kilku dni dni odrywam igły z choinki,
świerka mam i fajnie się obsypuje, gołe patyczki zostają - hihhi
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:07.