Zamiast sanek wózek pchamy, o to my zimowe mamy XI-XII 2011 - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-01-17, 13:51   #721
ania21_21
Zadomowienie
 
Avatar ania21_21
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: UK/Włocławek
Wiadomości: 1 578
Dot.: Zamiast sanek wózek pchamy, o to my zimowe mamy XI-XII 2011

dziewczyny właśnie mam pytanko oni mnie powiadomili dopiero jak mi sie skończył ten okres 26 tyg dzisiaj byłam w job center i mi jakiś facet zaczął tłumaczyć że moge sie ubiegać od nich o maternity allowance na te 13 tyg no ale ciekawe czy to nie jest za późno jak pewnie powinno się wcześniej im zgłosić to kuźwa kiedy!! jak oni mnie powiadomili po fakcie jeszcze przed pójściem na macierzyński dokładnie się pytałam ile go jest ale żadnej rozpiski nie dostałam jak to powiedział menager kiedy będę chciała to wrócę mam rok czasu w tym 39 tyg płatnego
Aha o ten allowance muszę zadzwonić i się dokładnie dowiedzieć coś czuję że będzie nici z tego
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/ug37i09ke6j2klqd.png
Lilianka już jest z nami
ania21_21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 14:02   #722
Magdalena512
Raczkowanie
 
Avatar Magdalena512
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Kraina Deszczowców w DE
Wiadomości: 231
Dot.: Zamiast sanek wózek pchamy, o to my zimowe mamy XI-XII 2011

Cytat:
Napisane przez kami5 Pokaż wiadomość
Magdalena a jak się czujesz po za tym z mireną? Bo ja też chyba się na tą metodę zdecyduję. A czy przy mirenie się tyję? Wiecie może?
Poza tym krwawieniem to czuję sie normalnie, czasem pobolewa mnie podbrzusze. Nie wiem czy sie tyje, na stronie producenta, w skutkach ubocznych jest napisane, że może powodować przyrost masy ciała. Ale mi sie wydaje, że tam jest na tyle mała dawka hormonu, no i ona działa raczej miejscowo, a nie "lata" po całym organizmie, jak przy tabletkach, że chyba raczej nie powinno sie tyc.

Aniu współczuje, mam nadzieję, że się wyjaśni i będziesz miała te dodatkowe 13 tygodni
__________________

Magdalena512 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 14:30   #723
Myszeczka86
Zakorzenienie
 
Avatar Myszeczka86
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Miasto marzeń :)
Wiadomości: 6 020
Dot.: Zamiast sanek wózek pchamy, o to my zimowe mamy XI-XII 2011

Cytat:
Napisane przez __Fallen Angel__ Pokaż wiadomość
dziewczyny kiedy odważyłyście się na pierwszy seks po porodzie?
Ja jestem już prawie 4 tygodnie po porodzie ,krwawienie mi się dopiero kończy,wiem że mąż już nie może się doczekać aż będziemy się kochać,ale ja mam obawy przed tym bo podczas porodu nastąpiło pęknięcie szyjki i te szwy są nadal wyczuwalne,nie rozpuściły się jeszcze. Czy jak skończy mi się krwawienie to możemy próbować?czy lepiej poczekać aż szwy nie będą wyczuwalne?sory za takie pytanie ale nie mam kogo o to zapytać a to był mój pierwszy poród i wole zapytać doświadczonych bardziej kobietek hehe


My kochalismy sie 6 tygodni po cc ale powiem wam ze nawet w gumkach było przyjemnie hihii

---------- Dopisano o 15:11 ---------- Poprzedni post napisano o 15:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Aniolina Pokaż wiadomość
powaznie, wydaje mi sie ze 15 kg to prawie 2 lata, a mysle, ze przy pieluchach wielorazowych to juz sie dziecko odpieluchowuje w tym wieku.

MOje dziecko wciaz w dzien przesypia ok 4-5 h.

Moja Jula ma 4,5 roku i waży 16kg.
Pampki odrzucilismy jak miała niecałe 3 latka z waga chyba 12-13 kg

---------- Dopisano o 15:12 ---------- Poprzedni post napisano o 15:11 ----------

Cytat:
Napisane przez mol_aa Pokaż wiadomość
Fallen najlepiej idz do ginekologa na przeglad podwozia, wtedy bedziesz miec 100% pewnosc czy jest wszystko ok

moja bratanica teraz konczy 3latka i wazy 15kg, bratowa uczyla ja korzystania z nocnika dopiero 3miesiace temu, na szczescie mała szybko załapała
Aniolina ja to bym sie cieszyła, gdyby moj brzdac chciał spac w dzien, bo on jakos niezainteresowany spaniem ciagle by sie bawił, rozgladał, gimnastykował, a po kilku godzinach niespania jest tak zmeczony, ze zle mu sie zasypia i przez to jest marudny

---------- Dopisano o 12:37 ---------- Poprzedni post napisano o 12:33 ----------

Zapomniałam dodać,ze własnie wrocilismy ze spacerku prawie godzinnego, snieg czy deszcz nie straszny nam jest a glut jeszcze chrapie w wózku wiec mam chwile, zeby sprawdzic co u Was sie dzieje

Karolinka moj tez puszcza banki ze sliny i od 2 -3 dni mocno sie slini, musze go co chwile wycierac, ale wydaje mi sie, ze to jeszcze nie jest zabkowanie

---------- Dopisano o 12:46 ---------- Poprzedni post napisano o 12:37 ----------


U nas było na odwrot, jak mały ważył ok 4,5kg to bardzo czesto przelewał pieluszke, jak zmienilismy na 3 pampersy to od razu było widać róznice, na poczatku troszke ciaśniej zapinałam, a teraz juz nie musze, bo klocek ponad 6kg wazy
Aaa i nam w ogole sie nie sprawdziły pampki premium care, na kupke rewelacja, ale siku zaraz przeciekało bokami i trzeba było bardzo czesto zmieniać pieluchy, chociaz jak czytam ile pampków idzie wam w ciagu dnia to jestem zazdrosna , bo mały leje na potege, a kupke uwielbia puścić w swiezo zmieniona pieluche

A w jakiej postaci podajesz mu zelazo?? Mojej sasiadce cora ma anemie (4miesieczne dziecko) i lekarka kazała jej dawac 3krople soku z pieczonego buraka, nie chciała dać jej zadnych specyfików aptecznych

Ja podawałm Julci kropelki i poowiem wam że juz ma dużo zabków popsutych od niego bo zaczełam jej podawac w wieku 3 miesiecy a anemie miała bardzo długo bo coś do ponad roku

---------- Dopisano o 15:30 ---------- Poprzedni post napisano o 15:12 ----------

My również dzis zaliczylismy spacer 30 minutowy akurat było słoneczko
__________________
Bartoszek 30.11.2011

Juleczka 06.07.2007

Czas na walke
76
- .
70
62,400 20.04.2013

wymarzona osiagnięta 58 a nawet mniej 55,500
Myszeczka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 14:35   #724
dreamnes
Raczkowanie
 
Avatar dreamnes
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 401
Dot.: Zamiast sanek wózek pchamy, o to my zimowe mamy XI-XII 2011

Cytat:
Napisane przez ania21_21 Pokaż wiadomość
dziewczyny właśnie mam pytanko oni mnie powiadomili dopiero jak mi sie skończył ten okres 26 tyg dzisiaj byłam w job center i mi jakiś facet zaczął tłumaczyć że moge sie ubiegać od nich o maternity allowance na te 13 tyg no ale ciekawe czy to nie jest za późno jak pewnie powinno się wcześniej im zgłosić to kuźwa kiedy!! jak oni mnie powiadomili po fakcie jeszcze przed pójściem na macierzyński dokładnie się pytałam ile go jest ale żadnej rozpiski nie dostałam jak to powiedział menager kiedy będę chciała to wrócę mam rok czasu w tym 39 tyg płatnego
Aha o ten allowance muszę zadzwonić i się dokładnie dowiedzieć coś czuję że będzie nici z tego
nie wiem czy nie za późno, ja starałam sie ale przed urodzeniem. ale dzwon i pytaj
__________________
marzenia się spełniają!

jestem szczęśliwą mamą

Edytowane przez dreamnes
Czas edycji: 2012-01-17 o 14:37
dreamnes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 14:50   #725
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: Zamiast sanek wózek pchamy, o to my zimowe mamy XI-XII 2011

zapisalam sposob jednej z dziewczyn:
Cytat:
Napisane przez Aniolina Pokaż wiadomość
Jak stoje to mi obejmuje, ale jak juz leze na boku to mi uciska. Dzis to mi sie"zepsul" gruczol u gory od wewnatrz
ja wybralam w smyku opcje dostawy do empiku, bo dosyc blisko mam- bede miala cel na spacer
na zastoje w piersiach - najpierw trochę czymś rozmasować piersi np. szczotką do cellulitu, później posmarować papką - białko jaja z solą i zawinąć czymś (mi gin. polecała folią spożywczą) i tak posiedzieć chwilę i ta papka rozpuszcza guzki. Później zmyć dokładnie i przystawić dziecko lub laktatorem odciągnąć mleko.

a pzy okazji prosze podpowiedz jakie kupic pieluchy wielorazowe, pisałas ze formowanki i otulacze z eko-mama- tylko jest ich tam od zatrzesienia... welurowe, pul, bawełny...chyba bym sie rzuciła na m-ki bo teraz jeszcze pampersy2 mamy...no i jaki wkład?mikropolar?

p.s. ale nas duzo na paseczku

Edytowane przez nikaa2
Czas edycji: 2012-01-17 o 14:59
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 14:52   #726
oolong
Zakorzenienie
 
Avatar oolong
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 742
Dot.: Zamiast sanek wózek pchamy, o to my zimowe mamy XI-XII 2011

Cytat:
Napisane przez Myszeczka86 Pokaż wiadomość

Ja podawałm Julci kropelki i poowiem wam że juz ma dużo zabków popsutych od niego bo zaczełam jej podawac w wieku 3 miesiecy a anemie miała bardzo długo bo coś do ponad roku

---------- Dopisano o 15:30 ---------- Poprzedni post napisano o 15:12 ----------

My również dzis zaliczylismy spacer 30 minutowy akurat było słoneczko
dlaczego uważasz, że akurat od żelaza?
a myliście jej zęby, a wcześniej dziąsełka? nie jadła nic słodkiego?

nie słyszałam o takim efekcie ubocznym, to chyba kwestia odpowiedniej higieny jamy ustnej, ew czymś popić to żelazo (nawet piersią)
__________________
siabada

oolong jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 15:01   #727
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 14 974
Dot.: Zamiast sanek wózek pchamy, o to my zimowe mamy XI-XII 2011

Muffinko tez jestem ciekawa co u dziewczyn. Mam nadzieje, ze juz dzwigaja brzuszki

wrocilam wlasnie z godzinneg ospaceru... kuzwa wybralam sobie trase wracalam pod wieeeeelka gorke oczywiscie cala osniezona... myslalam ze ducha wyzione stwierdzilam ze mam w nosie i zostawilam wozek na klatce, nie dalabym rady juz go wniesc po takiej wyprawie.
goldika jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-17, 15:27   #728
fatal21
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 729
Dot.: Zamiast sanek wózek pchamy, o to my zimowe mamy XI-XII 2011

Witam!
U Nas nocka tragedia!Pobudka co poł godziny i wyginanie....płacz.Po kupie troche lepiej ale widze ze nadal ja meczy ten brzuch.Nie chce spac nigdzie poza rekami Tz własnie siedzi i buja.
U mnie nadal brak pokarmu w ciagu dniaJa chyba jakas inna jestem
Moje dziecko na spacerze jest max 10-15min i krzyk.Nie wiem czemu nie lubi?A slini sie na całego.
__________________
Nasza cudowna Zosia jest z Nami od 12.12.2011))
fatal21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 15:43   #729
Aniolina
Rozeznanie
 
Avatar Aniolina
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 885
Dot.: Zamiast sanek wózek pchamy, o to my zimowe mamy XI-XII 2011

Cytat:
Napisane przez nikaa2 Pokaż wiadomość
zapisalam sposob jednej z dziewczyn:


na zastoje w piersiach - najpierw trochę czymś rozmasować piersi np. szczotką do cellulitu, później posmarować papką - białko jaja z solą i zawinąć czymś (mi gin. polecała folią spożywczą) i tak posiedzieć chwilę i ta papka rozpuszcza guzki. Później zmyć dokładnie i przystawić dziecko lub laktatorem odciągnąć mleko.

a pzy okazji prosze podpowiedz jakie kupic pieluchy wielorazowe, pisałas ze formowanki i otulacze z eko-mama- tylko jest ich tam od zatrzesienia... welurowe, pul, bawełny...chyba bym sie rzuciła na m-ki bo teraz jeszcze pampersy2 mamy...no i jaki wkład?mikropolar?

p.s. ale nas duzo na paseczku
Dzieki, u mnie bardziej problem, ze sie czesto robia, przechodzic to jakos w koncu przechodza bezgoraczkowo.

otulacze to ja mam chyba pul + bawelna
moja ulubiona formowanka to welurowa- Kasia wazy ponad 5 i jeszcze uzywamy S nie czuc w niej mokro. Ogolnie jak jest polar to nie czuc mokro a we wszystkich innych jest. MOzesz kupic bezposrednio od eko mamy jest taniej, ja kupilam na innej stronie, ale mialam grupon na ta inna strone.
http://eko-mama.blogspot.com/
Fajne i niedrogie sa tez formowanki ekopi z niebielonej bawelny, tam czuc mokro i nie sa superchlonne.
Ja zaszalam i juz sporo tego nakupilam, az zaluje ze juz tyle mam(i wydalam) bo bym jeszcze kupowala. Najlepiej kup po 1 ze wszystkiego i probuj. otulacz i zwykla tetra to w sumie tez nie taka zla sprawa, troche gorzej w praniem wychodzi

---------- Dopisano o 16:43 ---------- Poprzedni post napisano o 16:37 ----------

a ja mam otulacz dwurzedowy i wudaje mi sie to fajna opcja- choc wiadomo chwile dluzej sie zapina, ale lepiej dopasowuje

Edytowane przez Aniolina
Czas edycji: 2012-01-17 o 15:41
Aniolina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 15:43   #730
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Zamiast sanek wózek pchamy, o to my zimowe mamy XI-XII 2011

ale znow naskrobalyscie jak za dawnych czasow

My po wizycie w poradni wczesniakowej, maluchy waza po 4450 czyli juz prawie podwoily wage urodzeniowa i ida leb w leb jesli chodzi o przyrost
Dostalismy skierowanie na kontrolna morfologie tuszka jakie zelazo podajesz? My mamy ferrum 2x 1,2 ml i po pol kwasu foliowego co 2 dzien. Nie dzieje sie u was nic po zelazie typu kolki? U nas niby ok ale kupsztale chlopaki wala tak cuchnace ze uffff
Goldi ty mi nic nie mow o wyzionieciu ducha. Po przychodni stwierdzilam ze jak juz mam chlopcow ubranych to wezme ich i sonie na spacer do parku. A jak sonia sie wymeczyla to nie chciala sama isc, wywrocila sie i wrzask byl jakby ja ze skory obierali ze ja nozka boli i isc nie moze. No wiec sonie na raczke wozka i tak jedna reka ja trzymalam zeby nie spadla, druga wozkiem sterowalam. A do wniesienia 2 gondole istelaz do piwnicy a 2 maluchy plus zakupy na 3 pietro. No ale chciaz tyle ze zapasy slodyczy odbudowalam i bedemiala czym stracone kalorie nadrobic
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 15:47   #731
ela3010
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 094
Dot.: Zamiast sanek wózek pchamy, o to my zimowe mamy XI-XII 2011

Karolinko ale pączuś

Ja swojemu odstawiłam pieluchy tuż po roku, nie wiem ile ważył.

Goldika ja właśnie też się obawiałam takiego maratonu po śniegu ale nie było tak źle, wybrałam ulice dobrze odśnieżone, spotkałam dwie koleżanki i mi zeszło godzinę.

Narzekałam na swojego tygryska a on dziś taki grzeczny, spał do południa 2h, na spacerze godzinkę i teraz już 1.5h śpi, ale lajcik, takich dzieci to ja kilkoro mogę mieć.

Nika tego się obawiam że mu ten mój ruch został i też taki energiczny, może z czasem zrobi się spokojniejszy.
ela3010 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-17, 15:48   #732
Aniolina
Rozeznanie
 
Avatar Aniolina
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 885
Dot.: Zamiast sanek wózek pchamy, o to my zimowe mamy XI-XII 2011

wlasnie znalazlam ta strone i tu wszystko jest fajnie opisane \http://ecopi.info/
Aniolina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 15:51   #733
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Zamiast sanek wózek pchamy, o to my zimowe mamy XI-XII 2011

Cytat:
Napisane przez Aniolina Pokaż wiadomość
powaznie, wydaje mi sie ze 15 kg to prawie 2 lata, a mysle, ze przy pieluchach wielorazowych to juz sie dziecko odpieluchowuje w tym wieku.

MOje dziecko wciaz w dzien przesypia ok 4-5 h.
Chyba to zalezy od dziecka, moja sonia ma 2,5
Roku i wazy max 12 kilo a juz od roku pieluch nie stosujemy

Chlopcy tez w dzien jeszcze sporo spia- a
Z tego co wiekszosc pisze to szczesciary jestesmy ze mamy takie aniolki
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 15:53   #734
ela3010
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 094
Dot.: Zamiast sanek wózek pchamy, o to my zimowe mamy XI-XII 2011

A, dziewczyny jak się pozbyć tego babystrology, bo mnie to denerwuje a nie kumata jestem i nie wiem jak to usunąć.

Glam, ja nie dałabym rady, chyba poprosiłabym żeby z tej poradni wcześniakowej do mnie przyszli albo co.

|Ja mam do ubrania jednego bobasa i czasem się zastanawiam czy chce mi się a Ty z trójką, podziwiam.
ela3010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 15:55   #735
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Zamiast sanek wózek pchamy, o to my zimowe mamy XI-XII 2011

Cytat:
Napisane przez wiolqn Pokaż wiadomość
od 6W lepszy jest pilates. nie tak forsowny, wzmacnia caly gorset miesniowy i jest lagodniejszy dla kregoslupa. a efekty sa piekne
A najlepszy taniec brzucha, jak kiedys cwiczylam to mialam plasciutki brzuszek i ladna rzezbe miesni... A teraz to tancuje kolo mojej trojeczki
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 15:55   #736
Chawa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: woj. podkarpackie
Wiadomości: 1 079
GG do Chawa
Dot.: Zamiast sanek wózek pchamy, o to my zimowe mamy XI-XII 2011

Witam.
Wczoraj Berni nie płakał wieczorem - oby tak dalej. Zobaczymy jak będzie dziś.
Kupiłam dziś kaszki ryżowe, ale się wkurzyłam bo na tych malinowych był kod nieczytelny i sprzedawczyni wzięła inne opakowanie nie zwróciła uwagi i dała mi wieloowocowe - kapnęłam się dopiero w domu. Na szczęście tż wymienił. Kupiłam też z gruszką.

Aniolina w pierwszym półroczu dziecko potraja masę urodzeniową więc mają 6 miesięcy osiąga około 10kg, przez następne półrocze podwaja więc wydaje mi się że 15 kg może osiągnąć wcześniej - choć wiadomo zę to kwestia indywidualna. Moje dziecko jest dobrze zbudowane dlatego dam sobie spokój z tetro. A tak z ciekawości - ile masz otulaczy?
Mi coś wczoraj też wlazło w pierś, bo zaczęła boleć w lewym górnym kwadrancie i do tego wywaliło mi temperaturę - już się bałam ze będę musiała małego odstawić - dziś jednak jest już dobrze. Paracetamol + karmienie dały rezultaty. Od dziś chodzę dodatkowo z pieluchą na cyckach bo najprawdopodobniej gdzieś cycucha przewiało.

Fallen Angel poczekaj jednak na wizytę, gin Ci powie co i jak
Chawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 16:23   #737
Myszeczka86
Zakorzenienie
 
Avatar Myszeczka86
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Miasto marzeń :)
Wiadomości: 6 020
Dot.: Zamiast sanek wózek pchamy, o to my zimowe mamy XI-XII 2011

Cytat:
Napisane przez oolong Pokaż wiadomość
dlaczego uważasz, że akurat od żelaza?
a myliście jej zęby, a wcześniej dziąsełka? nie jadła nic słodkiego?

nie słyszałam o takim efekcie ubocznym, to chyba kwestia odpowiedniej higieny jamy ustnej, ew czymś popić to żelazo (nawet piersią)

Oczywiście że to od żelaza.
Słodyczy długo nie jadła bo nie lubiła zreszta tak jest do tej pory wiadomo zje cos ale bez jakiegos szalu. Ząbki myjemy do tej pory , a jeszcze jak nie miałą ząbków to tą szczoteczka na palec myłam. To żelazo osiadało jej sie na ząbkach i teraz są tego efekty.
__________________
Bartoszek 30.11.2011

Juleczka 06.07.2007

Czas na walke
76
- .
70
62,400 20.04.2013

wymarzona osiagnięta 58 a nawet mniej 55,500
Myszeczka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 16:29   #738
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Zamiast sanek wózek pchamy, o to my zimowe mamy XI-XII 2011

Chawa sorki ale nie pomylilo ci sie cos? Nie jest to tak ze w pierwszym polroczu podwaja wage urodzeniowa a do konca 1 roku potraja? W pierwszym polroczu osiaga powoiedzmy 6-7 kilo i wtedy wzrost jest najszybszy. A jak konczy rok to wazy ok 10 kilo
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 16:32   #739
rudominka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 314
Dot.: Zamiast sanek wózek pchamy, o to my zimowe mamy XI-XII 2011

Chawa, z tego co pamiętam to do roku dziecko powinno potroić masę urodzeniową. A jak wychodzi w praktyce to zupełnie inna rzecz...Moim chłopakom zajęło to ok. 16 miesięcy...
Też byłyśmy na spacerku - prawie godzinę. Sypał śnieg, ale założyłam folię na wózek i poszłyśmy. Ta folia zakrywa tylko budę i tą nakrywkę na gondolę, dostęp powietrza do malucha jest taki sam jak i bez niej, a wózek jest suchy.
W ogóle muszę wam powiedzieć, że z wózka jestem bardzo zadowolona - fajnie się prowadzi, super składa i śniegowe zaspy mu nie straszne. A już wpinanie fotelika do stelaża od wózka to rewelacja
Widzę, że glam była szybsza
rudominka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-17, 16:36   #740
wiolqn
Zakorzenienie
 
Avatar wiolqn
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 3 185
GG do wiolqn
Dot.: Zamiast sanek wózek pchamy, o to my zimowe mamy XI-XII 2011

Cytat:
Napisane przez nikaa2 Pokaż wiadomość
a pzy okazji prosze podpowiedz jakie kupic pieluchy wielorazowe,
[/FONT]
ja mam pop in close parent bambusowe, plus extra wklady na noc. zaczne ich uzywac jak juz zjedziemy do Polski bo wywiozlam.

Cytat:
Napisane przez ela3010 Pokaż wiadomość
A, dziewczyny jak się pozbyć tego babystrology, bo mnie to denerwuje a nie kumata jestem i nie wiem jak to usunąć.

.
wejdz na ustawienia konta a potem po lewej edytuj podpis,
__________________
There is a place. Like no place on Earth. A land full of wonder, mystery, and danger! Some say to survive it: You need to be as mad as a hatter. Which luckily I am

Brykanie czyli to co Tygryski lubia najbardziej

Kuchnia Tygryska
wiolqn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 16:43   #741
dominej
Raczkowanie
 
Avatar dominej
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 470
Dot.: Zamiast sanek wózek pchamy, o to my zimowe mamy XI-XII 2011

Hej
My tez podajemy Dobrusi zelazo - Ferrum lek - 2ml na dobe i kwas foliowy - 1/2 tabletki co drugi dzien, do tego wiadomo wit. D no i Cebion. Jednak tego zelaza mala tak nie lubi ze prawie wszystko ostatnio wypluwa. Za to cebion- kwasny jak nie wiem co - uwielbia.

Co do babla po szczepionce - to my caly czas czekamy az sie zrobi ropa - tylko nie bardzo wiem co wtedy robic - smarowac czyms?
__________________
Szukam swojego miejsca na ziemi....


Sens mojego życia - Dobrusia (12.10.2011r.)
dominej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 17:07   #742
__Fallen Angel__
Zadomowienie
 
Avatar __Fallen Angel__
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: najwyższy dach świata
Wiadomości: 1 230
Dot.: Zamiast sanek wózek pchamy, o to my zimowe mamy XI-XII 2011

Cytat:
Napisane przez Myszeczka86 Pokaż wiadomość
My kochalismy sie 6 tygodni po cc ale powiem wam ze nawet w gumkach było przyjemnie hihii
ja właśnie się boje jak to będzie...że mnie będzie bolało a jemu wcale przyjemnie też nie będzie

---------- Dopisano o 18:07 ---------- Poprzedni post napisano o 18:02 ----------

Cytat:
Napisane przez Magdalena512 Pokaż wiadomość
Ja mam ogromną ochotę na przytulanki ale nie mogę Dwa tygodnie temu założyłam mirenę i jeszcze krwawię przez nią Mam nadzieję, że wkrótce przestanę, bo ileż można krwawić. Najpierw połóg, jak tylko się skończył to dostałam okres (mimo, że karmie tylko piersią), a teraz to............W końcu mi sie krew skończy.
A czy mirena może mieć jakieś skutki uboczne?bo moja znajoma miała założoną spirale(chyba źle założoną) i nie może już zajść w ciąże biedna
jaka jest cena?
__________________


I need your love

http://www.suwaczki.com/tickers/bfarxzdvsmirnrv7.png

Moje Serduszko bije już

http://www.suwaczki.com/]http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqkrhm8md636fk.png
__Fallen Angel__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 17:20   #743
OlusiaS
Wtajemniczenie
 
Avatar OlusiaS
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wloclawek/Niemcy
Wiadomości: 2 311
Dot.: Zamiast sanek wózek pchamy, o to my zimowe mamy XI-XII 2011

Witam .My dzisiaj bylismy na szczepieniu,myslalam,ze bedzie gorzej.Plakala,ja razem z nia ,ale tylko chwilke.Potem sie zalila pare minutek .A ogolnie caly dzien spi,budzi sie co pare godzin na jedzonko,ale usmiechnieta,rozgadana.Le karz dal na wszelki wypadek 2 czopki,jakby temperaturka podskoczyla.Przy okazji jestesmy 200€ lzejsi ,bo wzielismy tez Rota.
W ogole moje dziecko przeszlo samo siebie-jadla wczoraj o 21,umylam ja i pol godzinki pozniej juz chrapala,a rano musialam ja obudzic na szczepienie UWAGA,O 7:45!!A tak spalaby dalej.Az spytalam rano lekarza,czy to normalne,ze tak male dziecko spi tak dlugo,bez jedzenia,ale powiedzial,ze tak.No to ok.
Wg. siatki centylowej nalezy do duzych .Ciekawe,jak to bedzie w przyszlosci,bo Max idzie caly czas po srodku (50 %).
OlusiaS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 17:22   #744
Chawa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: woj. podkarpackie
Wiadomości: 1 079
GG do Chawa
Dot.: Zamiast sanek wózek pchamy, o to my zimowe mamy XI-XII 2011

glamourous masz rację coś mi się pomyliło - sprawdziłam siatki centylowe i najszybciej to dziecko w 20-tym tygodniu może osiągnąć 15 kg a najpóźniej w wieku 4,5 lat.
To znowu zacznę myśleć o tetro
Tylko zastanawiające jest dlaczego jedna z forumowiczek pisała (na innym wątku) że te otulacze są dobre do 5miesiąca.
Chawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 17:56   #745
Aniolina
Rozeznanie
 
Avatar Aniolina
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 885
Dot.: Zamiast sanek wózek pchamy, o to my zimowe mamy XI-XII 2011

Chawa Daj znac jak Ci sie to tetro sprawuje. ja mam 5 otulaczy na teraz, ale rzadko nam sie przesikuja no i mam jeszcze inne pieluszki, wiec na tym etapie to by mi nawet 2 wystarczyly. na wiekszy rozmiar mam jeszcze 2. u mnie na szczescie bezgoraczkowo.
Cytat:
Napisane przez wiolqn Pokaż wiadomość
ja mam pop in close parent bambusowe, plus extra wklady na noc. zaczne ich uzywac jak juz zjedziemy do Polski bo wywiozlam.

,
tez mam 2 sztuki tej pieluszki. ogolnie fajne- naprawde dlugo ten bambus schnie- dopiero 1 ich uzylam.
Aniolina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 17:59   #746
joamic1
Zadomowienie
 
Avatar joamic1
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 294
GG do joamic1
Dot.: Zamiast sanek wózek pchamy, o to my zimowe mamy XI-XII 2011

Cytat:
Napisane przez dominej Pokaż wiadomość
Hej
My tez podajemy Dobrusi zelazo - Ferrum lek - 2ml na dobe i kwas foliowy - 1/2 tabletki co drugi dzien, do tego wiadomo wit. D no i Cebion. Jednak tego zelaza mala tak nie lubi ze prawie wszystko ostatnio wypluwa. Za to cebion- kwasny jak nie wiem co - uwielbia.

Co do babla po szczepionce - to my caly czas czekamy az sie zrobi ropa - tylko nie bardzo wiem co wtedy robic - smarowac czyms?
my też mamy żelazo ale kwas foliowy 1/2 codziennie i jeszcze witaminę B6

ja po wizycie u ginka- wszystko ładnie pięknie a zbliża mi się okres
__________________
9 miesięcy z OliV


Chciałabym, żeby była szczęśliwa, by każdego dnia mogła być dumna, że jest człowiekiem i nasza córką, by jak teraz dawała mi siłę do życia.nasze Małe Szczęście -chwyciło za serce raz na całe życie

http://www.suwaczki.com/tickers/qq87upjyht4ic7jm.png
joamic1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 19:53   #747
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Zamiast sanek wózek pchamy, o to my zimowe mamy XI-XII 2011

Joa a skad wiadomo ze okres sie zbliza?
No to widze ze podobnie wszystkie z zelazem mamy. A jaki poziom hemoglobiny mialy wasze maluchy ze dostalyscie zelazo? Moi chkopcy mieli 9.7 i 9.8. Nie wiecie jak dlugo w ogole sie je podaje?
Mi chlopcy ulewaja tym zelazem wiec teraz probuje podawac przed karmieniem i jest jakby lepiej
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 20:06   #748
zmyslkobiety
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 574
GG do zmyslkobiety
Dot.: Zamiast sanek wózek pchamy, o to my zimowe mamy XI-XII 2011

Chwalimy sie, tak wyglądamy w chuście, jutro idziemy na szczepienie, prosimy trzymać kciuki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SNC00737.jpg (76,1 KB, 52 załadowań)
__________________
Czas na marzeń spełnianie, czas na to co najlepsze..

http://www.suwaczki.com/tickers/relguay3w0a6i2sn.png

http://s2.pierwszezabki.pl/046/0462819b0.png?8210
zmyslkobiety jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 20:29   #749
janeczka7891
Zadomowienie
 
Avatar janeczka7891
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 298
Dot.: Zamiast sanek wózek pchamy, o to my zimowe mamy XI-XII 2011

witam
Joamicno ja się na tym nie znam ale skoro kazano przykleić plasterek Glam właśnie dobrze napisała.
Glam dowiedziałas się po wizycie czegoś nowego na ten temat?

Cytat:
Napisane przez muffinka90 Pokaż wiadomość
hej janeczko jak tam waga synia? przybral troche?
Hej. Przybrał w ciągu tyg 440gram, lekarka powiedziała, że musiał nadrobić straty i teraz w sumie ok kg na m-c powinien przybrać.
Ja już nie karmię, przeszłam całkiem na mm. Nurtuje jednak mnie to bo robi on zielonkawo-seledynowe kupki, martwi mnie to, chociaż wyczytałam oczywiście, że po mleku H.A to normalne :/ ale nie wiem czy mu nie zmienić mleczka na Bebilon albo Hipp bo mamy Nan Pro.

zmyslkobiety fajnie wyglądacie w chuście, ja mam chustę ale całkiem inną, dostałam w prezencie ale nie mam pojęcia jak ją zakładać :/ na necie nie znalazłam instrukcji, nawet nie wiem jak ona dokładnie się nazywa. To są dwa kawałki materiału (jakby szale ale zszyte koncami- tak jakby dwa kola)

Edytowane przez janeczka7891
Czas edycji: 2012-01-17 o 20:31
janeczka7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 21:38   #750
Magdalena512
Raczkowanie
 
Avatar Magdalena512
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Kraina Deszczowców w DE
Wiadomości: 231
Dot.: Zamiast sanek wózek pchamy, o to my zimowe mamy XI-XII 2011

Cytat:
Napisane przez __Fallen Angel__ Pokaż wiadomość
A czy mirena może mieć jakieś skutki uboczne?bo moja znajoma miała założoną spirale(chyba źle założoną) i nie może już zajść w ciąże biedna
jaka jest cena?
Wiesz, wszystkie metody hormonalne mają jakieś skutki uboczne. Źle założona spiralka też sie chyba może zdarzyć......nie wiem. Mój gin zrobił mi usg przed założeniem, zaraz po założeniu i za dwa tygodnie idę na kolejne usg, żeby sprawdzić czy wszystko dobrze się przyjęło. Nie wiem jaki jest koszt w Polsce, ja w Niemczech zapłaciłam 300euro.
__________________

Magdalena512 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:08.