Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 22 - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-01-24, 11:41   #661
Poletta
Raczkowanie
 
Avatar Poletta
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 421
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 22

Cytat:
Napisane przez Potfforka Pokaż wiadomość
Uprzedzam kolejne pytanie- nie mam skłonności anorektycznych
Napisz chociaż swoje wymiary, bo dorosła kobieta, z takim wzrostem i wagą, nie może wyglądać grubo... Chyba że nie masz wogóle masy mięśniowej
__________________
31.05.16 163cm/ 60-59-58-57-56-55-54
Nie rezygnuj z czegoś, co wymaga czasu - on i tak upłynie...
Poletta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-24, 12:00   #662
zlota jagoda
Raczkowanie
 
Avatar zlota jagoda
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 492
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 22

Doświadczone Dukanki co myślicie o tych krakersach??

http://zkotemwkuchni.blogspot.com/20...owe-dukan.html
__________________
Moje skarby: Joasia, Janusz, Justynka
Dukan, start 06. 01. 2012 (89 kg) już było 67,8 i się zmyło. Szukam siły...

Mój pazurkowy wątek:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=506863


zlota jagoda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-24, 12:22   #663
lukkija
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 497
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 22

Wsparcie nie polega na przyklaskiwaniu temu, co niekoeniecznie jest do konca racjonalne. Wsparcie w tym wypadu, to wskazanie zdrowsze i bardziej odpowiedniej dla ciebie drogi. Przeczytalas moje wskazowki o utracie wody i efekcie jojo? Wiesz dlaczego wiele dziewczyn w tym ja, znowu dukamy? Bo stracilysmy sporo kilogramow ale nie dokonczylysmy diety. Zachwycilysmy sie utrata tych kilogramow i przerwalysmy, zazwyczaj w 3 fazie. Moje kilogramy powrocily bez obrzerania sie. Nie jadlam i nei jadam slodyczy, ciast, fast foodow, chleba, ziemiakow, tlustych mies, nie smaze i nie smazylam i co? I tak powrocilo, bo nie dokonczylam tego, co powinno byc dokonczone. Dukan tak jak juz dziewczyny powiedzialy, to sposob odzywiania na cale zycie. Jesli jestes zdesperowana, zeby pozbyc sie tych wcale nienadprogramowych kilogramow, rob 3 faze. Poczytaj ksiazke i zobaczysz, ze faza trzecia to po prostu zdrowy, racjonalny sposob odzywiania, bogata w blonnik, witaminy, mineraly i weglowodany takie jak ciemne pelnoziarniste pieczywo, maki nieoczyszczane etc. 4kg zrzucisz bez problemu w ciagu 6-8tyg i to bez zadnego wysilku, niemal kompletnie niezauwazalnie.
I nie wierze, ze nie masz 30 min na cwiczenia dziennie. Ja naleze do tych , ktore wolami trzeba ciagnac na silownie wiec potrafie wynalezc milion wymowek w tym brak czasu. Ale jak mus to mus. Sprobuj skakanki. Po 20 min skakania pot bedzie sie lal a pupa zacznie malec. Maly naklad finansowy a skakac kazdy chyba umie. Jesli masz dzieci w wieku wczesno szkolnym to mozecie skakac razem, rodzinna rozrywka typu: zawody skakankowe. Ja skacze 'na zlosc' moim sasiadom z dolu

---------- Dopisano o 14:22 ---------- Poprzedni post napisano o 14:12 ----------

Cytat:
Napisane przez zlota jagoda Pokaż wiadomość
Doświadczone Dukanki co myślicie o tych krakersach??

http://zkotemwkuchni.blogspot.com/20...owe-dukan.html
Jak dla mnie ok, tylko twaróg daj odtluszczony. A no i popatrz na opakowanie tych kotletow sojowych, czy aby jakichs dodatkow cukru nie maja podstepnie. Swoja droga, ciekawe jak to smakuje. Jak zrobisz, to podziel sie wrazeniami.
__________________
Bylo:83
Jest:75
cel1: 66kg
Bedzie:63
A wedlug Dukana 01.06.15 powinno byc 61kg--->niedowiarek
lukkija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-24, 12:39   #664
icoteraz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 260
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 22

Jesli masz dzieci w wieku wczesno szkolnym to mozecie skakac razem, rodzinna rozrywka typu: zawody skakankowe. Ja skacze 'na zlosc' moim sasiadom z dolu

---------- Dopisano o 14:22 ---------- Poprzedni post napisano o 14:12 ----------



Fajne, naprawdę.. Ja chyba też zacznę, bo mnie mocno wpieniają (jak pełnoletnie córeczki prawie co weekend robią całonocne imprezki aż szyby drżą albo dra się na balkonie w zwidzie pijackim - to jest ok. Nigdy im nie zwróciłam uwagi. Jak natomiast mój brzdąc raptem przebiegnie po mieszkaniu o 9-10 rano (- i nie mówimy tu o graniu w domu w piłkę, czy też jeźdżeniem samochodami po podłodze) to jest wielka afera, że spać nie mogą. Ostatnio juz nie wytrzymałam i jak usłyszałam dzwonek do drzwi a za drzwiami sąsiadkę z dołu - to już jej powiedziałam co o tym myślę. Sama zapomniała jak jej córki były małe - a może je wiązała i kneblowała . I ona nie widzi różnicy pomiędzy zachowaniem 19-stolatki i 20-sto latki a czteroletnim malcem. Natsępnym razem to jej albo mężusiowi chyba pokażę

XZresztą ta rodzinka jest już w konflikcie z całym budynkiem... ale mi się trafiło..

Więc skakanka - chyba będzie dobrym lekiem na zawiązanie mocnych więzi sąsiedzkich

---------- Dopisano o 13:36 ---------- Poprzedni post napisano o 13:34 ----------

Dziewczyny - powodzenia w nauce. Zdajcie wszystkie egzaminy śpiewająco

Fenris wracaj do zdrowia i nie szalej hi hi hi

---------- Dopisano o 13:39 ---------- Poprzedni post napisano o 13:36 ----------

Cytat:
Napisane przez zlota jagoda Pokaż wiadomość
Doświadczone Dukanki co myślicie o tych krakersach??

http://zkotemwkuchni.blogspot.com/20...owe-dukan.html

Mogą być smaczne, ale uwaga na skład - mak i sezam nie na dwójce
icoteraz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-24, 12:43   #665
Figarro
Zakorzenienie
 
Avatar Figarro
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 18 154
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 22

Cytat:
Napisane przez Potfforka Pokaż wiadomość
Wiecie co, wsparcia tutaj nie znajdę- szkoda mojego i Waszego czasu.
Jak któraś z Was wyżej napisała- każdy postępuje według siebie.

Pozdrawiam i życzę sukcesów w odchudzaniu!
a Ty co taka drażliwa jesteś ???
nikt tutaj nie ma złych intencji
tak samo napisałyśmy, Tobie i kilku innym dziewczynom,
w przypadku dukana utrata tylko 4,5 - 7kg, nie ma sensu
napiszę może z czego to wynikać
dajmy na to zaczynasz dukać I i II fazę i myślisz sobie, nie idę już na III, bo przecież to nie dieta na cale życie i co się dzieje...
no właśnie
Kochana, po takim przejściu szybkim, krótkim i bez III fazy (zakładam, że byś na nią nie poszła, bo to nie dieta na całe życie Twoim zdaniem)
masz po kilku miesiącach pewnego bonusa i
zamiast tych 4 kg
nabierasz 7-8 kg
i co wtedy pomyślałaś o tym ? Tutaj naprawdę nikt nikomu źle nie życzy
__________________
Figarro Scent Stories - pisze się o perfumach ....troszkę www.facebook.com/FigarroScentStories
https://www.instagram.com/figarroscentstories/
Zapraszam

Wymieniam się

Edytowane przez Figarro
Czas edycji: 2012-01-24 o 12:45
Figarro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-24, 12:54   #666
magda_lena40
Zakorzenienie
 
Avatar magda_lena40
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: GórnyŚląsk
Wiadomości: 9 201
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 22

Cytat:
Napisane przez Figarro Pokaż wiadomość
a mam takie pytanko,

był kiedyś jeszcze jeden ciekawy blog, a tam ptasie mleczko, pycha, kopiec kreta.... u neli, czy nela gotuje...był

co się stało, strona zamknięta
wiadomo coś
Nika gotuje, ale z tego co się orientuje to niedawno ten blog zniknął. Jakiś czas temu tez coś dziwnego się tam działo, ale potem wrócił, a teraz zniknął całkiem.
Kopiec kreta skojarzył mi się od razu z: http://dukan.blox.pl/html
Jest jeszcze blog od LyraBea z przepisami na różne fazy: http://mojenewlife.blogspot.com/
__________________

Wiesz, co jest najważniejsze w życiu? Mieć cel. I dążyć do jego spełnienia.
Ja mam cel. (...) I wiesz, ten cel, który posiadam, tak jakby... uszczęśliwia mnie.
Dzięki niemu mam poczucie, że warto żyć, mimo przeciwności.
Ale często wątpię.
Bardzo często.

magda_lena40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-24, 13:07   #667
Figarro
Zakorzenienie
 
Avatar Figarro
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 18 154
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 22

Cytat:
Napisane przez magda_lena40 Pokaż wiadomość
Nika gotuje, ale z tego co się orientuje to niedawno ten blog zniknął. Jakiś czas temu tez coś dziwnego się tam działo, ale potem wrócił, a teraz zniknął całkiem.
Kopiec kreta skojarzył mi się od razu z: http://dukan.blox.pl/html
Jest jeszcze blog od LyraBea z przepisami na różne fazy: http://mojenewlife.blogspot.com/
Dziękuję
Widziałam go, inne są podobne, a tamten był z masą bananową
kurcze, że też go nie zapisałam
ale to nic, zrobię masę, zamiast wanilii dodam aromat bananowy i powinno wyjść

lecę robić obiadek
cyca w szpinaku
__________________
Figarro Scent Stories - pisze się o perfumach ....troszkę www.facebook.com/FigarroScentStories
https://www.instagram.com/figarroscentstories/
Zapraszam

Wymieniam się
Figarro jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-24, 13:34   #668
angelus122
Raczkowanie
 
Avatar angelus122
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 285
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 22

Cytat:
Napisane przez Fenris Pokaż wiadomość


Figarro - 2,3kg w 2 tygodnie to nie jest źle. Najlepiej (zdrowo) chudnąć ok. 4kg miesięcznie.

Zabieram się za lekko przeterminowanego wieśniaczka
hahah właśnie też takowego właśnie wcinam

nie wiem czemu ale jakos kiepsko sie dzis czuje;/ może to wina ciśnienia? nie wiem...

i zważyłam się dziś :61,4 czyli całe 0,5kg więcej niż tydzień temu;/ nie komentuje dukam dalej...
__________________
wzrost: 164cm
Dukan!
Start 08.01.2012r
64.63.62.61.60.59..58.57.56.55.54.53...









Edytowane przez angelus122
Czas edycji: 2012-01-24 o 13:38
angelus122 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-24, 14:21   #669
lukkija
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 497
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 22

[QUOTE=icoteraz;31814419]Jesli masz dzieci w wieku wczesno szkolnym to mozecie skakac razem, rodzinna rozrywka typu: zawody skakankowe. Ja skacze 'na zlosc' moim sasiadom z dolu

---------- Dopisano o 14:22 ---------- Poprzedni post napisano o 14:12 ----------



Fajne, naprawdę.. Ja chyba też zacznę, bo mnie mocno wpieniają (jak pełnoletnie córeczki prawie co weekend robią całonocne imprezki aż szyby drżą albo dra się na balkonie w zwidzie pijackim - to jest ok. Nigdy im nie zwróciłam uwagi. Jak natomiast mój brzdąc raptem przebiegnie po mieszkaniu o 9-10 rano (- i nie mówimy tu o graniu w domu w piłkę, czy też jeźdżeniem samochodami po podłodze) to jest wielka afera, że spać nie mogą. Ostatnio juz nie wytrzymałam i jak usłyszałam dzwonek do drzwi a za drzwiami sąsiadkę z dołu - to już jej powiedziałam co o tym myślę. Sama zapomniała jak jej córki były małe - a może je wiązała i kneblowała . I ona nie widzi różnicy pomiędzy zachowaniem 19-stolatki i 20-sto latki a czteroletnim malcem. Natsępnym razem to jej albo mężusiowi chyba pokażę

XZresztą ta rodzinka jest już w konflikcie z całym budynkiem... ale mi się trafiło..

Więc skakanka - chyba będzie dobrym lekiem na zawiązanie mocnych więzi sąsiedzkich

---------- Dopisano o 13:36 ---------- Poprzedni post napisano o 13:34 ----------
Hmm wiesz jak to jest, belki w swoim oku nie zauwaza a zdzblo w oku innych owszem! Ja w sumie moich z dolu nie slysze, dlatego napisalam 'na zlosc' w cudzyslowiu, ale mialam takiego wreda obok, ktory imprezy w tugodniu robil. Kiedys poszlam go ochrzanic o 3 rano bo juz nawet zatyczki do uszu nie pomagaly. A to byla noc z poniedzialku na wtorek! W pijanym amoku srednio zaczail o co biega, ale nastepnego dnia znalazlam kartke z przeprosilami i zaproszeniem na herbate hehe. Poszlam wiec i ochrzanilam go raz jeszcze-skoro zapraszal ale herbatki nie wypilam. Pewnie by mi trutke dal. Mieszkam w nowym budownictwie wiec jest niezle wyciszone. Problem w tym, ze moje mieszkanie jest tuz przy drzwiach prowadzacych na taka mala klatke schodowa (wejscie z duzej) i trzaskaja mi tu drzwiami od prowadzacymi do glownej klatki. Ale przeca nie bede gonic w sobotnia noc za kazdym podpitym elementem z miotla.

Angelus, dukaj wytrwale dalej. ja wciaz czekam na jakis spektakularny (1kg by mnie ucieszyl) spadek a nie tylko wte i wete gubienie na P i nadrabianie na PW. A czujesz, ze cos schudlas? Po ubraniach. Ja mam jeansy pomiarowe i jakby tak troche blizej ich zapiecia bylo? Juz prawie sie dopne na guzik a wczesniej brakowalo z jakies 3 centymetry. Ale moze dlatego, ze teraz podciagam je pod sama szyje ludzac sie , ze schudlam. Kurka, w zeszlym roku tak pieknie lezaly! Ja dzis nie mam apetytu. Jak narazie zjadlam tylko wiesniaka
__________________
Bylo:83
Jest:75
cel1: 66kg
Bedzie:63
A wedlug Dukana 01.06.15 powinno byc 61kg--->niedowiarek
lukkija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-24, 14:49   #670
Nima94
Raczkowanie
 
Avatar Nima94
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 79
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 22

Hej mam pytanie... Czy myślicie, że mogę zjeść w 1 etapie diety serek czosnkowy z piątnicy? Sęk w tym, że ma w sobie 25g tłuszczu na 135g Niby wiem, że nie powinnam, ale nie mam pewności, jak myślicie?
Nima94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-24, 15:00   #671
Iloa
Rozeznanie
 
Avatar Iloa
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: miasto Scyzoryków
Wiadomości: 790
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 22

Cytat:
Napisane przez Nima94 Pokaż wiadomość
Hej mam pytanie... Czy myślicie, że mogę zjeść w 1 etapie diety serek czosnkowy z piątnicy? Sęk w tym, że ma w sobie 25g tłuszczu na 135g Niby wiem, że nie powinnam, ale nie mam pewności, jak myślicie?
Przykro mi. Odpada .
Jemy 2-3% serki (w porywach 4%)


EDIT. Ty jesteś na uderzeniówce.???Czy przeczytałaś książki?
Zapoznaj się dokładnie ze stroną nr 1 obecnego wątku.
__________________
Dukan od14.08 waga 86 kg wzrost 160 cm

Edytowane przez Iloa
Czas edycji: 2012-01-24 o 15:01
Iloa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-24, 15:06   #672
lukkija
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 497
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 22

Cytat:
Napisane przez Nima94 Pokaż wiadomość
Hej mam pytanie... Czy myślicie, że mogę zjeść w 1 etapie diety serek czosnkowy z piątnicy? Sęk w tym, że ma w sobie 25g tłuszczu na 135g Niby wiem, że nie powinnam, ale nie mam pewności, jak myślicie?
Nie, nie powinnas. ma stanowczo za duzo tluszczu, maksymalna dawka to 5% g tluszczu na 100% produktu (wedlug ksiazki).
Kilka stron wczesniej dziewczyny zamiescily przepis na wlasny serek topiony.
__________________
Bylo:83
Jest:75
cel1: 66kg
Bedzie:63
A wedlug Dukana 01.06.15 powinno byc 61kg--->niedowiarek
lukkija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-24, 15:07   #673
naanahanae
Zadomowienie
 
Avatar naanahanae
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 019
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 22

a co polecacie na sąsiadów z góry?bo ja mam takich że żal d*pę ściska!
drewniany parkiet a dziecko chodzi w drewniakach chyba. Poza tym matka które nie potrafi normalnie mówić tylko krzyczy przez co dzieciaki tez są takie "zordarte".
zastanawiam się czy by nie wywiesić na klatce ogłoszenia z numerem do egzorcysty dziecięcego :P może skończyłyby się te histeryczne wrzaski.

poza tym potrafią mnie wyrwać ze snu ok godziny 12 w nocy bo sobie łóżko ścielą (a maja takie rozsuwane) więc ziuuuuuuuuu słysze jak mi to nad głową jak tramwaj przjeżdża.
__________________
Jestem nadaktywna, On patrzy na mnie i widzi tylko dziewczynkę ze zmarszczonym pochmurnie czołem ...

Edytowane przez naanahanae
Czas edycji: 2012-01-24 o 15:13 Powód: literówki
naanahanae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-24, 15:08   #674
Nima94
Raczkowanie
 
Avatar Nima94
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 79
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 22

Cytat:
Napisane przez Iloa Pokaż wiadomość
Przykro mi. Odpada .
Jemy 2-3% serki (w porywach 4%)


EDIT. Ty jesteś na uderzeniówce.???Czy przeczytałaś książki?
Zapoznaj się dokładnie ze stroną nr 1 obecnego wątku.
Hehh;< niby czytałam, ale praktycznie we wszystkich serkach jest wysoka zawartosc tluszczu, a do tego jakaś strona internetowa podpowiedziala mi <jadłospis wymyslil dietetyk> ze mi wolno. Dziennie wolno do ok 30 g tłuszczu.. I nie czekając na odp zjadłam troszeczkę^^ No nic, trudno, zacznę od poczatku od jutra
Nima94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-24, 15:34   #675
Emilia 25
404 Not Found
 
Avatar Emilia 25
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 904
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 22

Cytat:
Napisane przez Figarro Pokaż wiadomość
takkk ten
ale jak wchodzę w linki które kiedyś sobie zapisałam, to nie działa
Ale ja mam pamięć! Brawo dla mnie!
Cytat:
Napisane przez Potfforka Pokaż wiadomość
Zgłaszam się i ja
Rozpoczynam walkę od dzisiaj (chociaż w zeszłym tygodniu również próbowałam).
Obecnie ważę 56,5kg przy wzroście 170cm. Docelowo chciałabym osiągnąć wynik 52 kg, czyli tyle ile ważyłam około 1,5 roku temu.

Robiłam wykres Ducana, jednak wyszło na to, że odchudzać się nie muszę i mam idealną wagę. Być może według statystyk tak, ale budowa mojego ciała pozostawia wiele do życzenia. W zasadzie góra jest chuda, a dół... no właśnie typowa gruszka
Podsumowując- 4,5 kg do zrzucenia.
Po pierwsze: DuKana, a nie Ducana.
Po drugie: ta dieta jest nie dla Ciebie (nic nie schudniesz i będziesz się tylko wkurzać, no bo "przecież na innych działa").
Po trzecie: nie obrażaj się. Ruch, mniej jeść i będzie git. Posłuchaj rad starszych koleżanek.
Po czwarte: wnioskuję, że o tej diecie nie wiesz nic, a jeśli coś wiesz to tylko z netu.

Cytat:
Napisane przez Potfforka Pokaż wiadomość

A kto powiedział, że na całe życie?
Nie mam czasu na ćwiczenia, bo praca pochłania większość mojego dnia.
No właśnie DuKan powiedział. Stąd mój wniosek, że niewiele wiesz o tej diecie.

Cytat:
Napisane przez Nima94 Pokaż wiadomość
Hej mam pytanie... Czy myślicie, że mogę zjeść w 1 etapie diety serek czosnkowy z piątnicy? Sęk w tym, że ma w sobie 25g tłuszczu na 135g Niby wiem, że nie powinnam, ale nie mam pewności, jak myślicie?
Buahahahaha... : hahaha:
Przepraszam dziewczyny, musiałam.
Nabiał do 2 % tłuszczu - tak informacyjnie, żeby nie było że jestem wredną, starą weteranką.
__________________
J
Emilia 25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-24, 16:00   #676
Nima94
Raczkowanie
 
Avatar Nima94
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 79
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 22

Emilia 25
Ale co w tym takiego strasznie śmiesznego?
Tak przy okazji-przecież jeśli można jeść ile się chce tych produktów to ilości tłuszczu nazbiera się tyle co w tym serku...
Nima94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-24, 16:03   #677
lukkija
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 497
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 22

Cytat:
Napisane przez naanahanae Pokaż wiadomość
a co polecacie na sąsiadów z góry?bo ja mam takich że żal d*pę ściska!
drewniany parkiet a dziecko chodzi w drewniakach chyba. Poza tym matka które nie potrafi normalnie mówić tylko krzyczy przez co dzieciaki tez są takie "zordarte".
zastanawiam się czy by nie wywiesić na klatce ogłoszenia z numerem do egzorcysty dziecięcego :P może skończyłyby się te histeryczne wrzaski.

poza tym potrafią mnie wyrwać ze snu ok godziny 12 w nocy bo sobie łóżko ścielą (a maja takie rozsuwane) więc ziuuuuuuuuu słysze jak mi to nad głową jak tramwaj przjeżdża.
Na uporczywych sasiadow z gory polecam zamontowanie glonika w gornym rogu, u sufitu i nadawanie muzyki z mocnym basem. Nie musi byc nawet glosno, podloga powinna im ladnie wibrowac
__________________
Bylo:83
Jest:75
cel1: 66kg
Bedzie:63
A wedlug Dukana 01.06.15 powinno byc 61kg--->niedowiarek
lukkija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-24, 16:10   #678
magda_lena40
Zakorzenienie
 
Avatar magda_lena40
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: GórnyŚląsk
Wiadomości: 9 201
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 22

Cytat:
Napisane przez Nima94 Pokaż wiadomość
Hehh;< niby czytałam, ale praktycznie we wszystkich serkach jest wysoka zawartosc tluszczu, a do tego jakaś strona internetowa podpowiedziala mi <jadłospis wymyslil dietetyk> ze mi wolno. Dziennie wolno do ok 30 g tłuszczu.. I nie czekając na odp zjadłam troszeczkę^^ No nic, trudno, zacznę od poczatku od jutra
...
Dlatego, że we wszystkich serkach jest duża zawartość tłuszczu my nie możemy ich jeść...
Jedyny tolerowany ser to Piórko (którego nie je się na kilogramy, bo jest tolerowany a nie dozwolony). No i serek homogenizowany (też ma w nazwie ser, więc wymienię), o dozwolonej na tej diecie zawartości tłuszczu...
Może jednak przeczytaj książkę jeszcze raz, tym razem ze zrozumieniem, a nie wzoruj się tylko na tym, co znajdziesz w internecie.

---------- Dopisano o 17:05 ---------- Poprzedni post napisano o 17:05 ----------

Cytat:
Napisane przez Nima94 Pokaż wiadomość
Emilia 25
Ale co w tym takiego strasznie śmiesznego?
Tak przy okazji-przecież jeśli można jeść ile się chce tych produktów to ilości tłuszczu nazbiera się tyle co w tym serku...
Ile masz lat ? Pytam poważnie.
__________________

Wiesz, co jest najważniejsze w życiu? Mieć cel. I dążyć do jego spełnienia.
Ja mam cel. (...) I wiesz, ten cel, który posiadam, tak jakby... uszczęśliwia mnie.
Dzięki niemu mam poczucie, że warto żyć, mimo przeciwności.
Ale często wątpię.
Bardzo często.

magda_lena40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-24, 16:11   #679
Nima94
Raczkowanie
 
Avatar Nima94
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 79
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 22

Ale po co o to pytasz? Przecież to logiczne.. Jedząc dużą ilość produktów z nawet tym jednym gramem tłuszczu na 100g jedząc takich serków dajmy na to 15, zbiera ci się tego 15g. I tak, rozumiem, że to się niby trochę inaczej rozkłada na kilka posiłków ale to nie ma znaczenia. Takim sposobem zjada się 15g tłuszczu dziennie. Powiesz mi teraz dlaczego uznałaś mnie za głupią?
Nima94 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-24, 16:17   #680
magda_lena40
Zakorzenienie
 
Avatar magda_lena40
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: GórnyŚląsk
Wiadomości: 9 201
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 22

Cytat:
Napisane przez Nima94 Pokaż wiadomość
Ale po co o to pytasz? Przecież to logiczne.. Jedząc dużą ilość produktów z nawet tym jednym gramem tłuszczu na 100g jedząc takich serków dajmy na to 15, zbiera ci się tego 15g. I tak, rozumiem, że to się niby trochę inaczej rozkłada na kilka posiłków ale to nie ma znaczenia. Takim sposobem zjada się 15g tłuszczu dziennie. Powiesz mi teraz dlaczego uznałaś mnie za głupią?
Już wiem, 18.
Wiesz co, przeczytaj książkę ze zrozumieniem. I informacje na 1 stronie wątku.
Obecnie (wg info z czatu) dozwolony jest nabiał do 2% na 100g.
Interpretuj to sobie jak chcesz, rób co chcesz tylko potem, jak coś będzie nie tak, np. waga nie będzie Ci spadać, to nie zwalaj tego na zasady tej diety.
__________________

Wiesz, co jest najważniejsze w życiu? Mieć cel. I dążyć do jego spełnienia.
Ja mam cel. (...) I wiesz, ten cel, który posiadam, tak jakby... uszczęśliwia mnie.
Dzięki niemu mam poczucie, że warto żyć, mimo przeciwności.
Ale często wątpię.
Bardzo często.


Edytowane przez magda_lena40
Czas edycji: 2012-01-24 o 16:32
magda_lena40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-24, 16:17   #681
lukkija
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 497
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 22

Cytat:
Napisane przez Nima94 Pokaż wiadomość
Emilia 25
Ale co w tym takiego strasznie śmiesznego?
Tak przy okazji-przecież jeśli można jeść ile się chce tych produktów to ilości tłuszczu nazbiera się tyle co w tym serku...
ale to chodzi o ilosc tluszczu spozyta jednorazowo w jednym produkcie a nie sume tluszczu zjedzona w ciagu dnia.
A tak na marginesie to...
Praktycznie wszystko zawiera tluszcz, nawet sladowe ilosci, no moze poza woda. Producenci nie sa zobowiazani do umieszczania zawartosci tluszczu jezeli jest go mniej niz 1% na 100gram produktu. Dlatego tez niktore produkty np w Europie zachodniej nazywaja sie' virtually non-fat' a nie 'non-fat'. Niby nie maja tluszczu ale wciaz go maja. Jezeli zjesz taki serek, to musisz uwazac na to, co jesz w ciagu dnia.

Oczywiscie sama wybierasz, co jesz. Pytalas, to Ci napisalysmy. Idac ta droga, to moglybysmy uszczknac troche kielbaski, troche parowki, troche karczku itd. Poza tym tym taki serek ma kiepski stusunek bialka do weglowodanow dlatego tez, nie polecalabym. No ale teraz juz wiesz na przyszlosc. Dukaj ladnie dalej
__________________
Bylo:83
Jest:75
cel1: 66kg
Bedzie:63
A wedlug Dukana 01.06.15 powinno byc 61kg--->niedowiarek

Edytowane przez lukkija
Czas edycji: 2012-01-24 o 16:21
lukkija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-24, 16:20   #682
Emilia 25
404 Not Found
 
Avatar Emilia 25
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 904
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 22

Cytat:
Napisane przez Nima94 Pokaż wiadomość
Emilia 25
Ale co w tym takiego strasznie śmiesznego?
Tak przy okazji-przecież jeśli można jeść ile się chce tych produktów to ilości tłuszczu nazbiera się tyle co w tym serku...
Kochana, nie patrzysz na ilość tłuszczu na dzień, tylko w 100 gramach, a tych można POWTARZAM do 2 %.
I napisałam wybaczcie, przed wybuchem śmiechu.
Idąc Twoim tropem myślenia, można i czekoladę i smalec...
__________________
J
Emilia 25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-24, 16:21   #683
magda_lena40
Zakorzenienie
 
Avatar magda_lena40
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: GórnyŚląsk
Wiadomości: 9 201
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 22

Nima94
Btw, oprócz zawartości tłuszczu jest jeszcze jedna rzecz, jeżeli chodzi o jedzony przez nas nabiał. Zawartość białka powinna być większa niż zawartość tłuszczu+ węglowodanów, wyjątkiem są jogurty, bo ciężko taki znaleźć.
__________________

Wiesz, co jest najważniejsze w życiu? Mieć cel. I dążyć do jego spełnienia.
Ja mam cel. (...) I wiesz, ten cel, który posiadam, tak jakby... uszczęśliwia mnie.
Dzięki niemu mam poczucie, że warto żyć, mimo przeciwności.
Ale często wątpię.
Bardzo często.


Edytowane przez magda_lena40
Czas edycji: 2012-01-24 o 16:22
magda_lena40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-24, 16:28   #684
Nima94
Raczkowanie
 
Avatar Nima94
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 79
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 22

Cytat:
Napisane przez magda_lena40 Pokaż wiadomość
Już wiem, 18.
Wiesz co, przeczytaj książkę ze zrozumieniem. I informacje na 1 stronie wątku.
Obecnie (wg info z czatu) dozwolony jest nabiał do 2% na 100g.



Napiszmy może zasady tego wątku, które umieścimy na pierwszej stronie. Można tak zrobić czy regulamin forum zabrania czegoś takiego? Głównym puntem byłoby: Zanim o coś zapytasz, przeczytaj książkę ze zrozumieniem. W innym wypadku nie odpowiemy na Twoje pytania.
W porządku, nie ma potrzeby offtopować, ale tak na koniec.. Skąd pomysł, że nie czytałam książki? I NIKT nie potrzebuje książki żeby wziąć to na logikę. Chyba, że to bardziej zawiłe niż mi się wydaje... A skoro ktoś nie potrafi mi wytłumaczyć dlaczego, to powinien trochę zejść z protekcjonalnego tonu.. Jakby nie było po prostu będę trzymała się książki.

---------- Dopisano o 17:28 ---------- Poprzedni post napisano o 17:22 ----------

Cytat:
Napisane przez Emilia 25 Pokaż wiadomość
Kochana, nie patrzysz na ilość tłuszczu na dzień, tylko w 100 gramach, a tych można POWTARZAM do 2 %.
I napisałam wybaczcie, przed wybuchem śmiechu.
Idąc Twoim tropem myślenia, można i czekoladę i smalec...
Oj nie ma sprawy z tym wybuchem śmiechu,(też własnie myślałam w ten sposób) mój chłopak też się ze mnie śmiał kiedy mu powiedziałam, że jego teoria nie ma zastosowania :P <jak się trochę złościłam tym serkiem na siebie, to zaczął się ze mnie śmiać, że to chyba logiczne, że [tutaj treść poprzednich postów]>.
Tak przy okazji- nie jestem głupią gąską która nie ma pojęcia za co się wzięła, po prostu kocham ten serek, a kupując go nie sprawdziłam po prostu ilości tłuszczu <zmylil mnie napis "light" ^^>... Wcześniej stosowałam porady Tombaka na temat zdrowego żywienia, ale po badaniach zdecydowałam się na dietę Dukana..
Nima94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-24, 16:29   #685
magda_lena40
Zakorzenienie
 
Avatar magda_lena40
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: GórnyŚląsk
Wiadomości: 9 201
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 22

Cytat:
Napisane przez Nima94 Pokaż wiadomość
W porządku, nie ma potrzeby offtopować, ale tak na koniec.. Skąd pomysł, że nie czytałam książki? I NIKT nie potrzebuje książki żeby wziąć to na logikę. Chyba, że to bardziej zawiłe niż mi się wydaje... A skoro ktoś nie potrafi mi wytłumaczyć dlaczego, to powinien trochę zejść z protekcjonalnego tonu.. Jakby nie było po prostu będę trzymała się książki.
Podałam Ci powód, bo jest ograniczenie %tłuszczu na 100g produktu a dzienna dozwolona ilość tłuszczu, a to chyba jednak różnica, nie uważasz ?
W książce jest napisane, o ile dobrze pamiętam, o nabiale do 4%tł/100g, a Ty pytasz o to, czy możesz jeść jakiś tłusty serek. Stąd pomysł, że nie czytałaś książki. A może czytałaś, niedokładnie. Mniejsza o to.
Btw, nie musisz zaczynać diety od początku jeśli Twoim grzechem było zjedzenie odrobiny tego nieszczęsnego serka. Po prostu dukaj dalej tak, jak wyliczył Ci test.
__________________

Wiesz, co jest najważniejsze w życiu? Mieć cel. I dążyć do jego spełnienia.
Ja mam cel. (...) I wiesz, ten cel, który posiadam, tak jakby... uszczęśliwia mnie.
Dzięki niemu mam poczucie, że warto żyć, mimo przeciwności.
Ale często wątpię.
Bardzo często.


Edytowane przez magda_lena40
Czas edycji: 2012-01-24 o 16:32
magda_lena40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-24, 16:30   #686
lukkija
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 497
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 22

Cytat:
Napisane przez magda_lena40 Pokaż wiadomość
Nima94
Btw, oprócz zawartości tłuszczu jest jeszcze jedna rzecz, jeżeli chodzi o jedzony przez nas nabiał. Zawartość białka powinna być większa niż zawartość tłuszczu+ węglowodanów, wyjątkiem są jogurty, bo ciężko taki znaleźć.
Co do jogurtu, to jak narazie znalazlam tylko 1 naturalny, ktory ma (niemal)rowny bilans bialek, wegli i tluszczy: 4g bialka, 4g wegli i (teoretycznie) 0g tluszczu.
__________________
Bylo:83
Jest:75
cel1: 66kg
Bedzie:63
A wedlug Dukana 01.06.15 powinno byc 61kg--->niedowiarek
lukkija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-24, 16:36   #687
magda_lena40
Zakorzenienie
 
Avatar magda_lena40
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: GórnyŚląsk
Wiadomości: 9 201
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 22

Cytat:
Napisane przez lukkija Pokaż wiadomość
Co do jogurtu, to jak narazie znalazlam tylko 1 naturalny, ktory ma (niemal)rowny bilans bialek, wegli i tluszczy: 4g bialka, 4g wegli i (teoretycznie) 0g tluszczu.
Jogurty możesz jeść jakie znajdziesz, byle jak najmniej węgli i tłuszczu. Wiadomo, im bliżej B>W+T tym lepiej, ale takie jogurty ciężko znaleźć. Ostatnio autorka kociego bloga o jakimś takim pisała. Jogurty i tak najlepiej ograniczać, więc jak ta nierówność nie będzie zachowana tak dokładnie to nic takiego się nie stanie.

Jak ktoś jeszcze nie widział, to tutaj macie o tym jogurcie >klik<
__________________

Wiesz, co jest najważniejsze w życiu? Mieć cel. I dążyć do jego spełnienia.
Ja mam cel. (...) I wiesz, ten cel, który posiadam, tak jakby... uszczęśliwia mnie.
Dzięki niemu mam poczucie, że warto żyć, mimo przeciwności.
Ale często wątpię.
Bardzo często.


Edytowane przez magda_lena40
Czas edycji: 2012-01-24 o 16:38
magda_lena40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-24, 16:37   #688
Emilia 25
404 Not Found
 
Avatar Emilia 25
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 904
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 22

Cytat:
Napisane przez Nima94 Pokaż wiadomość
Ale po co o to pytasz? Przecież to logiczne.. Jedząc dużą ilość produktów z nawet tym jednym gramem tłuszczu na 100g jedząc takich serków dajmy na to 15, zbiera ci się tego 15g. I tak, rozumiem, że to się niby trochę inaczej rozkłada na kilka posiłków ale to nie ma znaczenia. Takim sposobem zjada się 15g tłuszczu dziennie. Powiesz mi teraz dlaczego uznałaś mnie za głupią?
No właśnie to ma znaczenie, jakie tłuszcze spożywamy.

Cytat:
Napisane przez Nima94 Pokaż wiadomość
W porządku, nie ma potrzeby offtopować, ale tak na koniec.. Skąd pomysł, że nie czytałam książki? I NIKT nie potrzebuje książki żeby wziąć to na logikę. Chyba, że to bardziej zawiłe niż mi się wydaje... A skoro ktoś nie potrafi mi wytłumaczyć dlaczego, to powinien trochę zejść z protekcjonalnego tonu.. Jakby nie było po prostu będę trzymała się książki.

---------- Dopisano o 17:28 ---------- Poprzedni post napisano o 17:22 ----------


Oj nie ma sprawy z tym wybuchem śmiechu,(też własnie myślałam w ten sposób) mój chłopak też się ze mnie śmiał kiedy mu powiedziałam, że jego teoria nie ma zastosowania :P <jak się trochę złościłam tym serkiem na siebie, to zaczął się ze mnie śmiać, że to chyba logiczne, że [tutaj treść poprzednich postów]>.
Tak przy okazji- nie jestem głupią gąską która nie ma pojęcia za co się wzięła, po prostu kocham ten serek, a kupując go nie sprawdziłam po prostu ilości tłuszczu <zmylil mnie napis "light" ^^>... Wcześniej stosowałam porady Tombaka na temat zdrowego żywienia, ale po badaniach zdecydowałam się na dietę Dukana..
No właśnie jest to niestety dość zawiłe. I całe szczęście - trzymaj się książki. Tam jest do 4% tłuszczu, według oficjalnego czatu z doktorkiem - 2%. My naprawdę chcemy dobrze!
__________________
J
Emilia 25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-24, 16:41   #689
1988anna
Raczkowanie
 
Avatar 1988anna
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 204
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 22

Idąc twoim tokiem myślenia mogłabyś zjeść 30gram smalcu jednorazowo, nie jedząc innych tłuszczy w dalszej części dnia , w dukanie chodzi o to żeby jednorazowo nie dostarczać organizmowi takiej ilości tłuszczu. Mamy się odzwyczajać od spożywania tłuszczów. Mamy zmienić nawyki żywieniowe, bo o to właśnie chodzi w tej diecie także głowa do góry dukaj dalej pomyłki się zdarzają
1988anna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-24, 16:44   #690
Nima94
Raczkowanie
 
Avatar Nima94
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 79
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 22

Cytat:
Napisane przez Emilia 25 Pokaż wiadomość
No właśnie to ma znaczenie, jakie tłuszcze spożywamy.


No właśnie jest to niestety dość zawiłe. I całe szczęście - trzymaj się książki. Tam jest do 4% tłuszczu, według oficjalnego czatu z doktorkiem - 2%. My naprawdę chcemy dobrze!
Dzięki, za to, że jesteś miła- to sporo dla mnie znaczy^^
Mam do zrzucenia ok 6-7 kg, i przyzwyczajona do jedzenia non stop warzyw i owoców, więc I faza jest koszmarna ;< Ale znalazłam fajną stronę z przepisami <pewnie każdy zna ale jakby co mogę podać> więc dam radę
Nima94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:19.