Pytanie o staż cz.II - Strona 136 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-01-20, 13:39   #4051
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
Rozsmiesza mnie jak ktos mysli, ze wszystko wie lepiej. Napisalam, ze jest mozliwe miec rok stazu z wlanego dowiadczenia, a znajduje sie jakis niedowiarek, ktory uwaza, ze jak jest inaczej niz on mysli, to od razu są to niewiarygodne fakty.
W jakim celu miałabym tu wchodzić i wypisywać nieprawdę?
No wlasnie ustawa mowi o roku stazu, wiec skad u ciebie takie zdziwienie, ze ktos mogł tyle go miec?
Po za tym, w moi przypadku bylo tak, ze dostawalam staz na trzy miesiace, po czym skladalismy kolejny wniosek na kolejne trzy miesiace. Z góry nikt mi stazu na rok nie dal. Miałam tyle szczęścia , że kiedyś pieniędzy bylo więcej w UP i bylo latwiej o taka prace.

I jeszcze raz powtorze. Napisalam, że mialam rok, a nie mam. To bylo dawno.
Nie mam siły dalej z Tobą prowadzić dialogu i Ci udowadniać, że wiem wszystko lepiej- bo nie wiem, ale skoro odpowiedź na jedno pytanie mnie interesujące (bo pierwszy raz się z takim czymś spotykam, nawet wbew temu, co w ustawie jest napisane) to problem, to pasuję. Poczytaj to, co Ci napisałam wyżej, to co Ty napisałaś, może zrozumiesz, o czym napisałam

Miałaś/masz roku stażu, to nic tylko pogratulować, bo nie wszyscy mieli/mają takie szczęście, że PUP mam środki na taki długi okres czasu, bo zazwyczaj ma max na pół roku czasu (piszę to drugi raz i myślę, że na tym można skończyć ).

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2012-01-20 o 13:54 Powód: lit.
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-20, 13:51   #4052
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 803
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez Sophie24 Pokaż wiadomość
Już totalnie zgłupiałam.
Jeśli nie zdążyłam znaleźć pracodawcy aby wpisał mnie na wniosek o przyjęcie na staż to co mam teraz zrobić? Już na pewno wnioski takie są złożone ale jeśli przyjąć, że nie wszystkie zakłady złożyły takie wnioski (czyli taki ze wskazaniem osoby bezrobotnej) to co ja mogę zrobić? Iść do PUP i złożyć jakieś podanie o staż czy jak? Czy pojechać i dowiedzieć się czy są oferty a jeśli tak to w tych konkretnych miejscach pracy złożyć podanie?
U mnie dają mało staży (koło 20 na cały powiat), a jestem ze wsi więc pracodawcy wolą dać szansę miejscowym (tak mi powiedziała Pani z PUP) co tylko dodatkowo "motywuje" do działania. Ehhh, jak nie staż to od poniedziałku czas zacząć przeglądać internet i szperać, szperać i szperać a potem wysyłać swoje dokumenty.
Zapytaj w UP, czy maja jakies oferty Generalnie to UP powienien taki wykaz miec, jesli ma pracodawców , ktorzy poszukuje stażystów.
Chociaz czesto jest tak, że UP wyznaje zasade znajdz sobie pracodawce sam a potem przyjdz z wnioskiem ( u mnie tak jest). Zas w sasiednim miescie widzialam oferty stazow na tablicy ogloszen i mozliwosc zlozenia cv do takiego pracodawcy.
Popytaj, ale najlepiej nie zaprzestan na poszukiwaniach.

Edytowane przez Madaaa
Czas edycji: 2012-01-20 o 13:52
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-20, 15:12   #4053
magrat16
Zakorzenienie
 
Avatar magrat16
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Cetrum :)
Wiadomości: 3 770
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Madaaa Skoro już dawno miałaś staż, to znowu Ci może przysługiwac. Długotrwale bezrobotna to chyba rok czy 2 lata, ale wydaje mi się, że to pierwsze. Próbuj, może będziesz miec mniej niż poprzednio, bo ciągle są cięcia kasy na staże, ale zawsze nawet te 3 miesiące to luka mniej w cv Myślałam, że dopiero skończyłaś i znowu chcesz rok
__________________
Magrat znowu bloguje, ostatni post:Jak oszczędzać w kuchni
Przeczytane w2016 35( 2015:70;2014:33; 2013: 61)


03.10.2015
magrat16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-20, 21:02   #4054
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 803
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez magrat16 Pokaż wiadomość
Madaaa Skoro już dawno miałaś staż, to znowu Ci może przysługiwac. Długotrwale bezrobotna to chyba rok czy 2 lata, ale wydaje mi się, że to pierwsze. Próbuj, może będziesz miec mniej niż poprzednio, bo ciągle są cięcia kasy na staże, ale zawsze nawet te 3 miesiące to luka mniej w cv Myślałam, że dopiero skończyłaś i znowu chcesz rok
Ok dzieki ;-) Długotrwale bezrobotny to chyba rok czasu, ale w okresie dwoch lat. Wypelnialam ostatnio wniosek na kurs i tak bylo podane w nawiasie. Popytam w UP jeszcze.
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-23, 17:17   #4055
_Balba_
Rozeznanie
 
Avatar _Balba_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: WROClove.
Wiadomości: 939
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Hej,
mam małe pytanie,
w tamtym roku od lipca do grudnia miałam staż z EFSu,
czy otrzymam PIT z UP, czy staż z EFSu nie podlega rozliczeniu?
__________________
Uśmiech jest jak prąd, tylko więcej ciepła daje.
It will be a new chapter in my life...
I will be so strong!
/study at the University of Economics/
_Balba_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-23, 18:22   #4056
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez _Balba_ Pokaż wiadomość
Hej,
mam małe pytanie,
w tamtym roku od lipca do grudnia miałam staż z EFSu,
czy otrzymam PIT z UP, czy staż z EFSu nie podlega rozliczeniu?
Staż z EFS nie jest opodatkowany, nie był odprowadzany od niego podatek dochodowy i PITu-11 nie dostaniesz. Chociaż zdarzały się sytuacje, że PUP omyłkowo oczywiście takowy wysyłał
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-24, 11:33   #4057
Lunka88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 358
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Wiecie może ile w tym roku będzie się dostawało za staż?
Lunka88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-24, 12:10   #4058
_Balba_
Rozeznanie
 
Avatar _Balba_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: WROClove.
Wiadomości: 939
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Szkoda, zawsze mały, bo mały ale zwrot by się przydał, hehe!
Ale właśnie czytałam pismo z UP i nie byłam pewna czy dobrze zrozumiałam o braku opodatkowania, a jednak,
dziękuję pięknie za odpowiedź!
__________________
Uśmiech jest jak prąd, tylko więcej ciepła daje.
It will be a new chapter in my life...
I will be so strong!
/study at the University of Economics/
_Balba_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-24, 13:44   #4059
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 770
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez _Balba_ Pokaż wiadomość
Szkoda, zawsze mały, bo mały ale zwrot by się przydał, hehe!
Ale właśnie czytałam pismo z UP i nie byłam pewna czy dobrze zrozumiałam o braku opodatkowania, a jednak,
dziękuję pięknie za odpowiedź!
szkoda Dzięki temu dostawałaś więcej kasiorki do ręki
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-25, 16:23   #4060
Cassie901
Raczkowanie
 
Avatar Cassie901
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 161
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Dziewczyny, czy można iść dwa razy na staż? Jakie są warunki? Byłam na stażu w zeszłym roku na 6 miesięcy. Mogę starać się o kolejny?
Cassie901 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-25, 16:29   #4061
t_89
Zakorzenienie
 
Avatar t_89
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 058
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez Cassie901 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy można iść dwa razy na staż? Jakie są warunki? Byłam na stażu w zeszłym roku na 6 miesięcy. Mogę starać się o kolejny?
Możesz ja byłam cały rok na poczatku 6 miesiecy i potem drugie 6
P.S nie wiecie kiedy rusza te staże?
t_89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-26, 12:30   #4062
lady0rchid
Raczkowanie
 
Avatar lady0rchid
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 82
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez t_89 Pokaż wiadomość
Możesz ja byłam cały rok na poczatku 6 miesiecy i potem drugie 6
P.S nie wiecie kiedy rusza te staże?
U mnie w mieście staże już zostały przyznane (dostało około 90 osób jak na razie). Następna tura ma być w lutym i marcu.

Mój pracodawca miał dziś składać wniosek i po znajomości wepchnąć mnie jeszcze na rozpatrzenie za zeszły tydzień, bo wtedy był termin przyjmowania wniosków przez PUP. Oby się udało, a jak nie to będę musiała czekać na rozpatrzenie w lutym, a to już miesiąc w plecy jeśli chodzi o odbywanie stażu. I u mnie dają staże na góra 6 miesięcy

A nie wiecie może dokładnie ile teraz wynosi wypłata za staż? Bo podobno około 710 zł, ale nie wiem czy to prawda.
__________________
"I nie rezygnuj z marzeń, nigdy nie wiesz, kiedy okażą się potrzebne. (...) Zawsze są."

lady0rchid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-26, 12:41   #4063
uwielbiam_owoce22
Zadomowienie
 
Avatar uwielbiam_owoce22
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: wojewodztwo mazowieckie
Wiadomości: 1 218
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Mam takie male pytanko. W zeszlym roku bylam na 3 miesiecznym stazu : od marca do czerwca. I terazmoje pytanie : czy musze w tym roku rozliczac sie z tego stazu w postaci zlozenia pitu w urzedzie skarbowym ??
Wogole nie znam sie na procedurach, w urzedzie pracy zadnego druku mi nie dawali i nic nie mowili na ten temat. Czy w takim przypadku musze w tym roku skladac PIT w urzedzie skarbowym ?
Czy tylko taki pit skladaja osoby, ktore normalnie sa zatrudnione na podstawie umowy o prace, bo slyszalam, ze te 3 miesiace kiedy pracowalam na stazu nie wliczaja sie nawet do doswiadczenia zawodowego :/ bo przynajmniej trzeba miec przepracowane minimum 6 miesiecy stazu.
To jak wkoncu z tym jest, prosze o oswiecenie

Aaa i jeszcze dodam : ze nie bylam na stazu z EFS tam gdzie dostawalo sie cala kwote - czyli ponad 860 zl , tylko dostawalam 756 zl.

Edytowane przez uwielbiam_owoce22
Czas edycji: 2012-01-26 o 12:45
uwielbiam_owoce22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-26, 18:22   #4064
kasia.diet
Zakorzenienie
 
Avatar kasia.diet
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 250
Dot.: Pytanie o staż cz.II

tez jestem ciekawa jak z tym PITem, bylam w tym roku niecale 4 mies. na stazu z EFS.
w UP nic o tym nie mowili, zreszta w UP to o niczym nie informuja, tak jak nie poinformowali mnie ze zaczynajac staz powinnam byla wybrac fundusz emerytalny w grudniu dostalam wezwanie z ZUS, i chyba zdazylam z wyborem przed losowaniem 10.01
__________________
Mąż i żona
kasia.diet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-26, 19:18   #4065
t_89
Zakorzenienie
 
Avatar t_89
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 058
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Ja złożyłam wniosek jakieś 2 tyg temu, pewnie na luty się załapie. Ja mam tylko na 3 miesiace bo w wakacje wyjeżdzam i nie opłaca mi się juz zaczynac jakiejś pracy na umowe bo musiałabym zrezygnowac.
Po tym co dzieje sie w Polsce mam ochote sie spakowac i uciec to jest jakaś paranoja. Mam nadzieje, ze moj wyjazd sie uda bo nic mnie tu nie trzyma.
Zeby dostac staz trzeba sie tyle o latac i jeszcze do tego miec znajomosci zeby byc 1 ( nie mowie ze wszyscy co dostali sa po znajomosciach) ale wiem, ze niektóre osoby tak i to nie mowie z zazdrosci ale no wiem, jak sie załatwia ;|.

Ja byłam na studenckim teraz bede o ile sie dostane na ten dla dorosłych wiecie ile sie dostaje za niego wynagrodzenia?
t_89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-26, 20:14   #4066
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Mam takie male pytanko. W zeszlym roku bylam na 3 miesiecznym stazu : od marca do czerwca. I terazmoje pytanie : czy musze w tym roku rozliczac sie z tego stazu w postaci zlozenia pitu w urzedzie skarbowym ??
PUP powinien Ci przesłać PIT-11.
Jak nadal nie masz, to zadzwoń i zapytaj.

Cytat:
tez jestem ciekawa jak z tym PITem, bylam w tym roku niecale 4 mies. na stazu z EFS.
w UP nic o tym nie mowili, zreszta w UP to o niczym nie informuja, tak jak nie poinformowali mnie ze zaczynajac staz powinnam byla wybrac fundusz emerytalny w grudniu dostalam wezwanie z ZUS, i chyba zdazylam z wyborem przed losowaniem 10.01
Pisałam o tym wyżej, jak wygląda sprawa z PITem, gdy się miało staż z EFS.
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-26, 20:19   #4067
magrat16
Zakorzenienie
 
Avatar magrat16
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Cetrum :)
Wiadomości: 3 770
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez t_89 Pokaż wiadomość
Ja byłam na studenckim teraz bede o ile sie dostane na ten dla dorosłych wiecie ile sie dostaje za niego wynagrodzenia?
Tyle samo co za studencki, tj. 784 z groszami netto- 913 brutto.
__________________
Magrat znowu bloguje, ostatni post:Jak oszczędzać w kuchni
Przeczytane w2016 35( 2015:70;2014:33; 2013: 61)


03.10.2015
magrat16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-28, 18:40   #4068
shedub
Raczkowanie
 
Avatar shedub
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 344
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Dziewczyny mam trochę dziwne pytanie. Mianowicie chodzi mi o to czy urzędy pracy jakoś współpracują między sobą. Tzn czy np jestem zarejestrowana w mieście X a chciałabym się przenieść do miasta Y i czy UP z miasta X mógłby mi zaproponować staż w mieście Y?
shedub jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-28, 19:23   #4069
olciunnnia
Raczkowanie
 
Avatar olciunnnia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 69
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez uwielbiam_owoce22 Pokaż wiadomość
Mam takie male pytanko. W zeszlym roku bylam na 3 miesiecznym stazu : od marca do czerwca. I terazmoje pytanie : czy musze w tym roku rozliczac sie z tego stazu w postaci zlozenia pitu w urzedzie skarbowym ??

Tak urząd przyśle Ci PIT-11. Mi póki co nie przysłali, ale mają czas do końca lutego. Za 3 miesiące, to pewnie jeszcze dostaniesz jakiś zwrot, chyba że pracowałaś gdzieś jeszcze w zeszłym roku
__________________
"Za często chcemy tego, czego nie możemy mieć. Pragnienia łamią nam serce, męczą nas. Pożądanie może rujnuje nam życie. Ale jeśli chodzi o pragnienia, najbardziej cierpią ci, którzy nie wiedzą, czego chcą."



"Prawda o prawdzie jest taka... że rani. Więc kłamiemy."
olciunnnia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-28, 19:47   #4070
vanadis
Wtajemniczenie
 
Avatar vanadis
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 315
Dot.: Pytanie o staż cz.II

a wiecie coś może o programie finansowym przez UE "pierwsza praca" ? Wiem, że istnieje ale nigdzie żadnych konkretnych informacji nie mogę znaleźć. Wiecie coś na ten temat, albo gdzie szukać ?
__________________
Zapuszczałam i dbałam o włosy
i zero efektów więc już nie dbam o nie
może warto się chwilę zastanowić?

vanadis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-29, 15:51   #4071
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez shedub Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam trochę dziwne pytanie. Mianowicie chodzi mi o to czy urzędy pracy jakoś współpracują między sobą. Tzn czy np jestem zarejestrowana w mieście X a chciałabym się przenieść do miasta Y i czy UP z miasta X mógłby mi zaproponować staż w mieście Y?
Czy współpracują, to nie wiem, niewykluczone.
W każdym bądź razie musisz być zarejestrowana tylko w jednym PUP, nie można być w dwóch, podpisujesz klauzurę, że nie jesteś zarejestrowana w innym. Staż można dostać tylko na terenie powiatu, w którym pod PUP podlegasz- przynajmniej u mnie tak jest. Nie możesz być zarejestrowana np. w PUP w Warszawie, a staż mieć np. z warszawskiego urzędu w Gdańsku
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-29, 16:24   #4072
vanadis
Wtajemniczenie
 
Avatar vanadis
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 315
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Czy współpracują, to nie wiem, niewykluczone.
W każdym bądź razie musisz być zarejestrowana tylko w jednym PUP, nie można być w dwóch, podpisujesz klauzurę, że nie jesteś zarejestrowana w innym. Staż można dostać tylko na terenie powiatu, w którym pod PUP podlegasz- przynajmniej u mnie tak jest. Nie możesz być zarejestrowana np. w PUP w Warszawie, a staż mieć np. z warszawskiego urzędu w Gdańsku
a u mnie Pani z UP powiedziała zupełnie coś innego, że jeśli tylko będą pieniążki na staż to mogę i w Łodzi pracować
__________________
Zapuszczałam i dbałam o włosy
i zero efektów więc już nie dbam o nie
może warto się chwilę zastanowić?

vanadis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-29, 17:46   #4073
shedub
Raczkowanie
 
Avatar shedub
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 344
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Czy współpracują, to nie wiem, niewykluczone.
W każdym bądź razie musisz być zarejestrowana tylko w jednym PUP, nie można być w dwóch, podpisujesz klauzurę, że nie jesteś zarejestrowana w innym. Staż można dostać tylko na terenie powiatu, w którym pod PUP podlegasz- przynajmniej u mnie tak jest. Nie możesz być zarejestrowana np. w PUP w Warszawie, a staż mieć np. z warszawskiego urzędu w Gdańsku
Ahh... szkoda, wielka szkoda ;/ Ale dziękuję za informacje
shedub jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-29, 20:45   #4074
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez shedub Pokaż wiadomość
Ahh... szkoda, wielka szkoda ;/ Ale dziękuję za informacje
shedub, spytaj u siebie, bo jak napisała vanadis u niej taka opcja jest:
Cytat:
a u mnie Pani z UP powiedziała zupełnie coś innego, że jeśli tylko będą pieniążki na staż to mogę i w Łodzi pracować
Być może znów w grę wchodzą wewnętrze zasady PUPu, jak to niejednokrotnie się okazywało już w tym wątku. U mnie na pewno nie ma takiej możliwości, ale skoro ktoś napisał, że jest, to zapytać nie zaszkodzi, może akurat
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-29, 21:32   #4075
Beatkalopatka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 89
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Witam. Mam pewne wątpliwości w sprawie stypendium za szkolenie lub staż.
W zeszłym roku byłam na szkoleniu i za cały miesiąc szkolenia dostawałam 913.70zł
na rękę. Teraz staram się o staż i ciekawa jestem ile bym dostała pieniążków?
Staż załatwił mi mąż. Pogadał ze swoim dyrektorem. Kadrowa wypełniła wniosek. Ja zaniosłam do UP i czekam. Podobno we wtorek ma być decyzja. Czekam w napięciu czy się uda? Wniosek złożyłam na początku stycznia.
Beatkalopatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-30, 09:51   #4076
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez Beatkalopatka Pokaż wiadomość
Witam. Mam pewne wątpliwości w sprawie stypendium za szkolenie lub staż.
W zeszłym roku byłam na szkoleniu i za cały miesiąc szkolenia dostawałam 913.70zł
na rękę. Teraz staram się o staż i ciekawa jestem ile bym dostała pieniążków?
Staż załatwił mi mąż. Pogadał ze swoim dyrektorem. Kadrowa wypełniła wniosek. Ja zaniosłam do UP i czekam. Podobno we wtorek ma być decyzja. Czekam w napięciu czy się uda? Wniosek złożyłam na początku stycznia.
Rok temu dostałaś taką kwotę, bo miałaś szkolenie finansowane z EFS.
A obecnie kwestia tego czy staż dostaniesz i z czego będzie on finansowany z EFS czy z PUP. Powodzenia
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-30, 11:29   #4077
shedub
Raczkowanie
 
Avatar shedub
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 344
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
shedub, spytaj u siebie, bo jak napisała vanadis u niej taka opcja jest:

Być może znów w grę wchodzą wewnętrze zasady PUPu, jak to niejednokrotnie się okazywało już w tym wątku. U mnie na pewno nie ma takiej możliwości, ale skoro ktoś napisał, że jest, to zapytać nie zaszkodzi, może akurat
Popytam popytam. Mam nadzieję, że coś u nich załatwię bo jak nie to kudły powyrywam!
shedub jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-31, 20:03   #4078
Light Limara
Zadomowienie
 
Avatar Light Limara
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: śląsk cieszyński
Wiadomości: 1 637
Dot.: Pytanie o staż cz.II

W 2010 r. ukończyłam roczny staż na stanowisku administracyjnym. W tym roku też będę ubiegać się o staż. Przysługuje mi jako osobie długotrwale bezrobotnej, bo pytałam. Ponieważ nie chcę już stażu w administracji w tym tygodniu będę roznosiła CV i podanie o staż do firm. W PUP-ie powiedzieli mi, że rok temu był tylko jeden dzień na dostarczanie wniosku pracodawcy o przyjęcie na staż (czy jak to tam się dokładnie nazywa), więc muszę się pośpieszyć
Starczy jak w podaniu napiszę tylko:
Zwracam się z uprzejmą prośbą o przyjęcie mnie na staż na dowolne stanowisko w firmie Kogucik.
Staż w Państwa firmie pozwoli mi zdobyć niezbędne doświadczenie zawodowe, poszerzy moje kwalifikacje, jak również umożliwi zdobycie nowych umiejętności.
Jestem osobą komunikatywną o pogodnym usposobieniu, dodatkowo moje cechy charakteru to uczciwość, otwartość, pracowitość.



Myślałam, żeby dopisać jakie szkoły ukończyłam i że miałam już staż, ale to już mają w CV :P
__________________
}Aleks 28.04.2014 r. }i{
Light Limara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-31, 20:10   #4079
PPP90
Zakorzenienie
 
Avatar PPP90
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 582
Dot.: Pytanie o staż cz.II

też byłam na stażu w 2010 roku i widze że znów mi sie należy jako osobie długotrwale bezrobotnej tak jak napisałaś. Niedługo chyba kończy mi sie ubezpieczenie wiec pójde i sie zapytam czy są jakieś oferty.
Czy ktoś w W-wy wie może czy już mają, kedy będą mieli kase na staże?
__________________
Dbam o siebie


Wielbicielka Labradorów
10.09.2013r. -Jestem Kierowcą
PPP90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-31, 20:24   #4080
vanadis
Wtajemniczenie
 
Avatar vanadis
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 315
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez PPP90 Pokaż wiadomość
też byłam na stażu w 2010 roku i widze że znów mi sie należy jako osobie długotrwale bezrobotnej tak jak napisałaś. Niedługo chyba kończy mi sie ubezpieczenie wiec pójde i sie zapytam czy są jakieś oferty.
Czy ktoś w W-wy wie może czy już mają, kedy będą mieli kase na staże?
ja nie wiem

słuchajcie a wiecie może jak oni rozpatrują te staże? w kolejności zgłoszeń? i czy jest jest mniejsza szansa na dostanie stażu jeśli pracodawca wpisze np. 6 miesięcy zamiast 3 ?
__________________
Zapuszczałam i dbałam o włosy
i zero efektów więc już nie dbam o nie
może warto się chwilę zastanowić?

vanadis jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:43.