Zapomniana tabletka w 3 tygodniu. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-30, 13:25   #1
KasiaOna87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 7
na waszą pomoc

Edytowane przez KasiaOna87
Czas edycji: 2012-01-31 o 11:49
KasiaOna87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 13:59   #2
XxCzarnotkaxX
Raczkowanie
 
Avatar XxCzarnotkaxX
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 323
Dot.: Zapomniana tabletka w 3 tygodniu.

Pominięta 1 tabletka w trzecim tygodniu
Możne Pani wybrać jedną z następujących możliwości, bez potrzeby stosowania dodatkowych metod antykoncepcyjnych:1. przyjąć pominiętą tabletkę jak najszybciej (nawet jeśli oznacza to jednoczesne przyjęcie dwóch tabletek), a kolejne o zwykłej porze. Rozpocząć przyjmowanie tabletek z następnego opakowania od razu po dokończeniu aktualnego, czyli bez 7-dniowej przerwy między opakowaniami. Krwawienie z odstawienia wystąpi u Pani po dokończeniu drugiego opakowania, ale w dniach przyjmowania tabletek może pojawić się plamienie lub krwawienie,lub2. można również nie przyjmować już tabletek z aktualnego opakowania, zrobić 7-dniową lub krótszą przerwę (trzeba również wliczyć dzień, w którym pominięto tabletkę), po której należy kontynuować zażywanie tabletek z następnego opakowania. Jeżeli wybierze Pani ten sposób postępowania, będzie Pani zawsze rozpoczynała kolejne opakowanie w tym samym dniu tygodnia.

Pozwoliłam sobie skopiować.
XxCzarnotkaxX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 14:58   #3
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Zapomniana tabletka w 3 tygodniu.

Cytat:
Napisane przez KasiaOna87 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Pewnie taki wątek już był ale może znajdą się życzliwe, które mi pomogą. W sobotę o 20 miałam wziąść tabletkę niestety zapomniałam i wziełam na drugi dzień o godz. 13. Jestem w trzecim tygodniu brania. Kończe brać opakowanie i chce zrobić przerwę 7 dniową ponieważ jak biorę dwa opakowania pod rząd to się źle czuje. Co o tym myślicie? Czy przez tą zapomnianą tabletkę spadło mi zabezpieczenie. Dodam jeszcze że tabletki biorę od ponad 2 lat i taką sytuację mam poraz pierwszy. Czekam na waszą pomoc
Był i po co zakładasz kolejny? Jaki w tym sens poza zaśmiecaniem? Już nie wspomnę, że najpierw powinnaś zajrzeć do ulotki, w której jest napisane co robić - a jak Ci się zgubiła, to jest umieszczona na forum. Tyle w temacie.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 15:58   #4
KasiaOna87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 7
Dot.: Zapomniana tabletka w 3 tygodniu.

Po co się wypowiadasz jak nic mądrego nie napisałaś. Wiem co jest w ulotce ale pytam czy można zrobić przerwe i czy ktoś tak zrobił a nie co trzeba zrobić w razie pominięcia.
KasiaOna87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 16:22   #5
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Zapomniana tabletka w 3 tygodniu.

Dziewczyna dobrze ci napisała, a ty się rzucasz. Albo robisz przerwę od razu albo wcale. Zrobisz normalną przerwę to ryzykujesz utratę ochrony.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 18:05   #6
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Zapomniana tabletka w 3 tygodniu.

Cytat:
Napisane przez KasiaOna87 Pokaż wiadomość
Po co się wypowiadasz jak nic mądrego nie napisałaś. Wiem co jest w ulotce ale pytam czy można zrobić przerwe i czy ktoś tak zrobił a nie co trzeba zrobić w razie pominięcia.
A Ty po co zaśmiecasz bezsensownie forum, ślepota boli, że tak ciężko poszukać? Nie będę pisać mondrze w wątkach trollowych i spamowych. Skoro wiesz co jest w ulotce, to --> powrót do początku, czyli po cholerę zakładasz wątek. Nie rozumiesz tego co masz napisane? Myślisz, że nikt tego nie praktykuje, że to jest napisane bez celu? Głupota powinna być karana.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 20:06   #7
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Zapomniana tabletka w 3 tygodniu.

Cytat:
Napisane przez KasiaOna87 Pokaż wiadomość
Po co się wypowiadasz jak nic mądrego nie napisałaś. Wiem co jest w ulotce ale pytam czy można zrobić przerwe i czy ktoś tak zrobił a nie co trzeba zrobić w razie pominięcia.
omamo, teraz już wiem o co chodzi z tą osławioną 'nieumiejętnością czytania ze zrozumieniem'
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:16.