Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011 - Strona 114 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-02-02, 11:48   #3391
caroline_1988
Zakorzenienie
 
Avatar caroline_1988
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: ஜ
Wiadomości: 6 675
GG do caroline_1988
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Danika a jakie jeszcze mogą być objawy tej alergii? Myślę, że to nie proszek, bo cały czas tego samego używam i nigdy nie było problemu. Kurcze to co teraz?
__________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę.
Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę.
Jestem przy Tobie od pierwszego grama.
Tyś moje dziecko, a ja ...Twoja mama!
caroline_1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 11:49   #3392
SONIA004
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 254
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez Sharifa Pokaż wiadomość


A ja moge ? I co chcialabys doprawic? Zawsze uzywam sol+pieprz + rozne inne w zaleznosci od potrawy, ale zestaw tez w wiekszosci ten sam:
Przy makaronach kroluje u mnie oregano i bazylia
Przy miesach czerwonych papryka czerwona, kumin, z ziol tymianek, rozmaryn, czasem majeranek
Przy kurczaku dodaje kurkume, ziola prowansalskie, troche czerwonej papryki
Przy duszonych roznych z warzywami najczesciej zestaw jak przy miesie czerwonym (oprocz przyprawienia miesa dodatkowo ten zestaw do wody) + np odrobina imbiru
Przy ryzu glownie kurkuma

I czesto tez dodaje pietruszke (ja ja traktuje blenderem ) i czosnek wycisniety przez praske.

A to sie wymadrzylam Ale tak na serio to nauczylam sie uzywac duzo roznych przypraw przy mezu, bo kuchnia arabska jest mocno doprawiana i pyyyyyszna



fajne
super i ja skorzystam z podpowiedzi
aż musiałam sprawdzić co to ten kumin jest

Cytat:
Napisane przez danika Pokaż wiadomość
witam was

moja nuśka się dzis w nocy przewróciła z brzuszka na plecy i sie bida tak wystraszyła, ze popadła w histerię. nie mogłam jej uspokoić, jak juz sie uspokoiła to jej się włączyło gadanie i tak o 2 do 4 sie bujałyśmy...na szczęscie potem po mleczku dospała do 9

nie podchodzi nam ten bebilon comfort..znowu wzdęcia ją męczą. Chyba musimy wrócić do bezlaktozowego mleka.


ja z tesciową też nie lubie młodej zostawiać, ale czasem zaciskam zęby i jednak zostawiam w końcu to tez babcia - mnie wkurza, ale wiem że malutką kocha bardzo
O rany, to malutka miała dziś "przygodę" bidulka

No ja też niby wiem, że babcia... i że kocha... ale czasem tak się zachowuje, że trudno mi w to uwierzyć

Cytat:
Napisane przez stokrotka_ Pokaż wiadomość

co do kaszlu... byliśmy chorzy tydzień..a Sara od 2 nocy kaszle..normalnie aż się budzi ale ogólnie to nic jej nie jest..możliwe,że to od zębów..albo zabawa



kto by pomyślał,że tak się będziemy kupą cieszyć u Nas też się już uregulowały kupole



a teraz tak ciiiicho... mój tż się nawraca.. dziś przyjechał rano z pracy..i zajął się Sarą,mi śniadanie.. jeszcze dostałam kwiaty do łóżka i moje ulubione rafaello wielką pakę
... no ba! kupa to podstawa

Mała kaszle, ale temki ani katarku niet?

klask i: ciche brawa... A teraz zdradź co mu do zupy dosypałaś na nawrócenie
SONIA004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 11:53   #3393
stokrotka_
Zadomowienie
 
Avatar stokrotka_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 604
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez madzialena-lublin Pokaż wiadomość

---------- Dopisano o 11:44 ---------- Poprzedni post napisano o 11:39 ----------

Dziękujemy za wszystkie gratulacje za trzymanie grzechotek. Jak to mocno na dzieciach widać parę tygodni różnicy, prawda? Wy już obiadki wcinacie, krzesełka kupujecie i ząbki myjecie, a u nas dopiero takie rzeczy
U nas dzisiaj trochę nerwów, bo Kamcia od rana pokasłuje. Temperatury nie ma, troszkę jej z noska odciągnęłam (ale zauważyłam, ze rano zawsze ma przytkany nosek, chyba po mamie ) Dałam jej Cebion, mam nadzieję że nic się z tego nie wykluje Tak czytałam, co pisałyście o tym pokasływaniu, oby to od śliny... Chociaż do tej pory tak nie robiła.

Widziałam, że niektóre z Was w te mrozy też werandują dzieciaczki? Ja sie boję... Od tygodnia nosa z domu nie wyścibiamy

i Wy się tego doczekacie a np.między Naszymi pannami to 2 miesiące praktycznie..więc połowa niemalże ich życia...
no i gratki dla Kamilki-bo nie wiem czy nie przeoczyłam wcześniej

moja też tak pokasłuje... ale to chyba nic złego





Cytat:
Napisane przez MalgosiaM8 Pokaż wiadomość
co do sosów to najczęściej śmietana, serki, pieprz ziołowy
teraz to sobie moge porobić sosy... najbardziej mi szkoda śmietany bo ani sosów ani zapiekanek
miałam kiedyś przepis do makaronu, sosu z brokułów który mój mąż zajadał aż mu się uszy trzęsły , niech ja to znajdę



zrobiłam szarlotke i wcinam taką ciepłą aj tego mi było trzeba w ten mroźny dzień
szar4lo tka... matko...doprowadziłaś mnie do ślinotoku

ja z brokułów robię taką prostą sałatkę.. i tż zajada jak szalony

Cytat:
Napisane przez danika Pokaż wiadomość
witam was

moja nuśka się dzis w nocy przewróciła z brzuszka na plecy i sie bida tak wystraszyła, ze popadła w histerię. nie mogłam jej uspokoić, jak juz sie uspokoiła to jej się włączyło gadanie i tak o 2 do 4 sie bujałyśmy...na szczęscie potem po mleczku dospała do 9



a'propos okresu - ja też nie miałam, chociaż juz chwilę wcale piersią nie karmię
no to miałaś nocne atrakcję... chyba niuńka sama siebie zaskoczyła..

ja też okresu nie mam a nie karmię od połowy grudnia


Cytat:
Napisane przez caroline_1988 Pokaż wiadomość

Mamusie pomóżcie. Wczoraj po kąpieli przy karmieniu Kamil przytulił sie do mnie i tak przysnął. I patrze nagle mu się zrobiły czerwone policzki. Myślałam, ze jest mu gorąco ale to nie to. Dzis rano nadal ma czerwone i zrobiły się trochę szorstkie Czy to alergia? Pomocy!

Sara te z tak nieraz ma.. ale nie wiem co to.. posmaruje wtedy kremikiem oliotum i potem jest ok

Cytat:
Napisane przez Sharifa Pokaż wiadomość

A ja moge ? I co chcialabys doprawic? Zawsze uzywam sol+pieprz + rozne inne w zaleznosci od potrawy, ale zestaw tez w wiekszosci ten sam:
Przy makaronach kroluje u mnie oregano i bazylia
Przy miesach czerwonych papryka czerwona, kumin, z ziol tymianek, rozmaryn, czasem majeranek
Przy kurczaku dodaje kurkume, ziola prowansalskie, troche czerwonej papryki
Przy duszonych roznych z warzywami najczesciej zestaw jak przy miesie czerwonym (oprocz przyprawienia miesa dodatkowo ten zestaw do wody) + np odrobina imbiru
Przy ryzu glownie kurkuma

I czesto tez dodaje pietruszke (ja ja traktuje blenderem ) i czosnek wycisniety przez praske.

A to sie wymadrzylam Ale tak na serio to nauczylam sie uzywac duzo roznych przypraw przy mezu, bo kuchnia arabska jest mocno doprawiana i pyyyyyszna



fajne
ja też lubię podoprawiać dobrze





Cytat:
Napisane przez caroline_1988 Pokaż wiadomość

Kochana co zrobiłaś zdradź mi ten sekret moze i na mojego podziała?
fochem zarzuciłam -po tym jak powiedział pare słów za dużo.. ale takim porządnym-parodniowym to teraz niech parę dni się stara

Cytat:
Napisane przez Sharifa Pokaż wiadomość

Juz mam ten przepis od moonik

A dla tz takie ciche





a Sara testuje mnie dziś...ewidentnie udaje,że płacze..przestaje..i patrzy jak kot ze shreka-czemu ta mama mnie na ręce jeszcze nie bierze..

a my dziś na ważenie idziemy... bo coś ostatnio mało przybiera Sara.. więc muszę kontrolować...
__________________
Sara


Tyś taka bezbronna, maleńka, w kołysce splecionej z mych ramion, a kiedys sie do mnie uśmiechniesz i powiesz mi czule: "mamo"





stokrotka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 11:56   #3394
stokrotka_
Zadomowienie
 
Avatar stokrotka_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 604
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez SONIA004 Pokaż wiadomość

klask i: ciche brawa... A teraz zdradź co mu do zupy dosypałaś na nawrócenie
do zupy pieprzy dużo a ostatnie dni ani zupy...ani kanapek do pracy na nockę nie było
__________________
Sara


Tyś taka bezbronna, maleńka, w kołysce splecionej z mych ramion, a kiedys sie do mnie uśmiechniesz i powiesz mi czule: "mamo"





stokrotka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 12:01   #3395
agnieszka 0605
Zakorzenienie
 
Avatar agnieszka 0605
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: z serca matki
Wiadomości: 3 012
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

stokrotka dla męża i daj znać jak waga Sary
__________________
Amelia


Twoje zdanie jest twoje, wiec zapewne rożni się od mojego.
agnieszka 0605 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 12:01   #3396
caroline_1988
Zakorzenienie
 
Avatar caroline_1988
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: ஜ
Wiadomości: 6 675
GG do caroline_1988
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez stokrotka_ Pokaż wiadomość
i Wy się tego doczekacie a np.między Naszymi pannami to 2 miesiące praktycznie..więc połowa niemalże ich życia...
no i gratki dla Kamilki-bo nie wiem czy nie przeoczyłam wcześniej

moja też tak pokasłuje... ale to chyba nic złego







szar4lo tka... matko...doprowadziłaś mnie do ślinotoku

ja z brokułów robię taką prostą sałatkę.. i tż zajada jak szalony



no to miałaś nocne atrakcję... chyba niuńka sama siebie zaskoczyła..

ja też okresu nie mam a nie karmię od połowy grudnia





Sara te z tak nieraz ma.. ale nie wiem co to.. posmaruje wtedy kremikiem oliotum i potem jest ok



ja też lubię podoprawiać dobrze







fochem zarzuciłam -po tym jak powiedział pare słów za dużo.. ale takim porządnym-parodniowym to teraz niech parę dni się stara








a Sara testuje mnie dziś...ewidentnie udaje,że płacze..przestaje..i patrzy jak kot ze shreka-czemu ta mama mnie na ręce jeszcze nie bierze..

a my dziś na ważenie idziemy... bo coś ostatnio mało przybiera Sara.. więc muszę kontrolować...
ok poobserwuję mam nadzieję, że przejdzie. mam krem balneum więc podobny do oilatum i zobaczymy...

A z fochem do mojego TŻta to nic nie zdziałam :/ On niestety nie z tych. Sam zarzuci wtedy na mnie fochem i to ja zawsze pierwsza wymiękam a on się potrafi dalej fochać
__________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę.
Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę.
Jestem przy Tobie od pierwszego grama.
Tyś moje dziecko, a ja ...Twoja mama!
caroline_1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 12:23   #3397
danika
Zakorzenienie
 
Avatar danika
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 867
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez caroline_1988 Pokaż wiadomość
Danika a jakie jeszcze mogą być objawy tej alergii? Myślę, że to nie proszek, bo cały czas tego samego używam i nigdy nie było problemu. Kurcze to co teraz?
moim zdaniem poobserwuj go i najwyżej sprobuj wrócić do comforta...a moze przejdzie samo


Cytat:
Napisane przez stokrotka_ Pokaż wiadomość

no to miałaś nocne atrakcję... chyba niuńka sama siebie zaskoczyła..

ja też okresu nie mam a nie karmię od połowy grudnia

a my dziś na ważenie idziemy... bo coś ostatnio mało przybiera Sara.. więc muszę kontrolować...
kciuki kciuki za wagę Saruni

a co do okresu to nie żebym pragnęła ale przynajmniej człowiek wie na czym stoi


Cytat:
Napisane przez caroline_1988 Pokaż wiadomość
ok poobserwuję mam nadzieję, że przejdzie. mam krem balneum więc podobny do oilatum i zobaczymy...
oby przeszło
danika jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-02, 12:23   #3398
stokrotka_
Zadomowienie
 
Avatar stokrotka_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 604
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez agnieszka 0605 Pokaż wiadomość
stokrotka dla męża i daj znać jak waga Sary
dzieki
dam znac później

Cytat:
Napisane przez caroline_1988 Pokaż wiadomość
ok poobserwuję mam nadzieję, że przejdzie. mam krem balneum więc podobny do oilatum i zobaczymy...

A z fochem do mojego TŻta to nic nie zdziałam :/ On niestety nie z tych. Sam zarzuci wtedy na mnie fochem i to ja zawsze pierwsza wymiękam a on się potrafi dalej fochać

kochana moze to chwilowe tylko.

mój tez..ale tetraz wie,ze przegiął
__________________
Sara


Tyś taka bezbronna, maleńka, w kołysce splecionej z mych ramion, a kiedys sie do mnie uśmiechniesz i powiesz mi czule: "mamo"





stokrotka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 12:25   #3399
caroline_1988
Zakorzenienie
 
Avatar caroline_1988
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: ஜ
Wiadomości: 6 675
GG do caroline_1988
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

stokrotka podziwiam Cię ja to zaraz ryczę ale to nawet na niego nie działa w takich sytuacjach. jestem za miętka
__________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę.
Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę.
Jestem przy Tobie od pierwszego grama.
Tyś moje dziecko, a ja ...Twoja mama!
caroline_1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 12:56   #3400
tusia872
Zadomowienie
 
Avatar tusia872
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 679
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez minio1984 Pokaż wiadomość
Hej Mamuśki

Dawno mnie tu nie było i się strasznie za wami stęskniłami piszę co dzień posta do Was i może w końcu mi się uda coś napisać Ale staram się czytać co u Was, więc całkiem nie zniknęłam
Ciągle nie mam czasu, Adasiek to wymagający dzieciaczek
Tyle razy chciałam się podzielić z Wami opinią czy o coś zapytać ale nie miałam jak napisać, zresztą głupio mi po takiej nieobecności wpaść tylko się o coś zapytać.
Na razie Adaś śpi więc piszę, ale niestety ma katarek i nosek zapchany i ciężko mu oddychać i często się budzi, ale to niestety taki czas na przeziębienia, z utęsknieniem czekam na wiosnę
To napiszę w skrócie co u nas i poten postaram się cokolwiek poodpisywać
W pon skończyliśmy 5 m.
Podaję już niuńkowi słoiczki, tzn narazie dostał samą marchewkę, marchew z ziemn i na deser jabłuszko, a od jutra będę już dawać zupkę jarzyn.
A propo słoiczków. Kupiłam ostatnio deserek z Gerbera marchewka+jabłuszko+winog rona, dawała może któraś takie już? Bo mnie te winogrona zdziwiły że można już podawać, no ale jak pisze, że po 4 m
I powiedzcie mi jakie dajecie jeszcze słoiczki na deserek oprócz jabłuszka?
Kurcze miałam do Was tyle pytań i jak teraz mogę napisać to zapomniałam
To spróbuję chociaż ze dwie ztrony ponadrabiać dla przyzwoitości sumienia
za skonczony 5 miesiac
no i kciuki zeby katar szybko przeszedł
a co do deserków to ja widziałam ze sa jeszcze banany gruszki i brzoskwinie ale my jeszcze nic nie podajemy wiec wiecej sie nie bede wypowiadac bo nie probowałam
Cytat:
Napisane przez danika Pokaż wiadomość
witam was

moja nuśka się dzis w nocy przewróciła z brzuszka na plecy i sie bida tak wystraszyła, ze popadła w histerię. nie mogłam jej uspokoić, jak juz sie uspokoiła to jej się włączyło gadanie i tak o 2 do 4 sie bujałyśmy...na szczęscie potem po mleczku dospała do 9

brawa za obrot no i wspolczuje ze biedulka tak sie wystraszyla ze az sie rozbudziła

a'propos okresu - ja też nie miałam, chociaż juz chwilę wcale piersią nie karmię
co do okresu to ja mialam w grudniu wlasciwie to takie plamienie tylko ale to chyba dlatego ze tabletki zaczelam brac a teraz cisza ja nie tesknie za nim
Cytat:
Napisane przez stokrotka_ Pokaż wiadomość
a teraz tak ciiiicho... mój tż się nawraca.. dziś przyjechał rano z pracy..i zajął się Sarą,mi śniadanie.. jeszcze dostałam kwiaty do łóżka i moje ulubione rafaello wielką pakę

Cytat:
Napisane przez caroline_1988 Pokaż wiadomość
Czeee
Znowu się witam jako matka wariatka Znowu oszukałam dziecia i śpi przy otwartym oknie a ja marzne przed kompem zeby z wami popisać
ja też tak zawsze robie szczególnie jak mała jest marudna pakuje do spiworka i odpływa przy oknie
Cytat:
Napisane przez Sharifa Pokaż wiadomość
A ja moge ? I co chcialabys doprawic? Zawsze uzywam sol+pieprz + rozne inne w zaleznosci od potrawy, ale zestaw tez w wiekszosci ten sam:
Przy makaronach kroluje u mnie oregano i bazylia
Przy miesach czerwonych papryka czerwona, kumin, z ziol tymianek, rozmaryn, czasem majeranek
Przy kurczaku dodaje kurkume, ziola prowansalskie, troche czerwonej papryki
Przy duszonych roznych z warzywami najczesciej zestaw jak przy miesie czerwonym (oprocz przyprawienia miesa dodatkowo ten zestaw do wody) + np odrobina imbiru
Przy ryzu glownie kurkuma
ja nawet nie wiedziałam ze takie przyprawy istnieja u nas tradycyjnie sól pieprz papryka i gotowe mieszanki
Cytat:
Napisane przez caroline_1988 Pokaż wiadomość
Ja z teściową nie zostawiałam jesczze synka i narazie się boję. Ostatnio była u nas, trzymała małego na rękach a ja chciałam mu psiknąć do noska wode morska i jak to kamilek zaczął się kręcić a ona go tak na chama za policzki złapała żeby główkę unieruchomić. Jak zobaczyłam jego smutną minkę do płaczu to wyrwałam jej momentalnie małego. Wiem, ze dobrze chciała no ale nie na siłę! Dlatego ja jej dziecka nie zostawię...
masakra po takim czyms tez bym nie zostawiła


Kamilka dziekuje za gratulacje

Moonik dla twojej księzniczki duże buziole dzisiaj
__________________
KAMILKA - 02.10.2011

"Każdą sekundę mojego życia nazywam Twoim imieniem, bez Ciebie moja dziecino świat dla mnie nie istnieje."
tusia872 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 12:59   #3401
MalgosiaM8
Zakorzenienie
 
Avatar MalgosiaM8
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Okolice Lublina
Wiadomości: 4 467
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez minio1984 Pokaż wiadomość
A propo słoiczków. Kupiłam ostatnio deserek z Gerbera marchewka+jabłuszko+winog rona, dawała może któraś takie już? Bo mnie te winogrona zdziwiły że można już podawać, no ale jak pisze, że po 4 m
I powiedzcie mi jakie dajecie jeszcze słoiczki na deserek oprócz jabłuszka?
dawałam to jabłko+ marchewka + winogron i mały wcinał jak szalony, zresztą to bardzo dobre sama bym zjadła żadnych rewolucji brzuszkowych nie było
daje jeszcze zupkę jarzynową, jabłko, marchewke, marchewka z zmieniakami, banana jeszcze nie dawałam i jagód z jabłkiem


Cytat:
Napisane przez danika Pokaż wiadomość
współczuje, faktycznie ciężko ci teraz z obiadkami chyba

ja tez mam dobry przepis na sos z brokułami, ale tez ze śmietaną

aahhhh powrócą kiedyś moje ukochane sosy

Cytat:
Napisane przez caroline_1988 Pokaż wiadomość
Mamusie pomóżcie. Wczoraj po kąpieli przy karmieniu Kamil przytulił sie do mnie i tak przysnął. I patrze nagle mu się zrobiły czerwone policzki. Myślałam, ze jest mu gorąco ale to nie to. Dzis rano nadal ma czerwone i zrobiły się trochę szorstkie Czy to alergia? Pomocy!
a powiedz byłaś z małym na spacerze albo chłodziłaś przy oknie ?
a posmarowałaś mu policzki ??
Głupie się przyznać ale raz zapomniałam mu posmarować buzi to potem ze dwa dni miał czerowne policzki

Cytat:
Napisane przez agnieszka 0605 Pokaż wiadomość
do tego lody i bita śmietana
litości bo rzucę karmienie piersią od dziś

Cytat:
Napisane przez stokrotka_ Pokaż wiadomość
ja z brokułów robię taką prostą sałatkę.. i tż zajada jak szalony
a mówią że faceci zielonego nie ruszają


dziękuje dziewczyny za opinie o krzesełkach, wszystkie obejrzałam na coś się zdecyduje
__________________
Obrączkę mi wcisnał na rękę... 5.09.2009

Staś wziął rodziców z zaskoczenia i już jest z nami!
25.08.2011

Stanisław wywrócił moje życie do góry kołami

Edytowane przez MalgosiaM8
Czas edycji: 2012-02-02 o 13:02
MalgosiaM8 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-02, 12:59   #3402
mooonik
Zakorzenienie
 
Avatar mooonik
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 4 366
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez archinta Pokaż wiadomość
Mooonik - a maiłam Ciebie pytać, a zapomniałam wcześniej- jak pisałaś o przepisach na sosy do makaronu to w jednym polecałaś przyprawę do ziemniorów... kiedyś jej używałam, do ziemniaków, lubiłam bardzo ale od dłuższego czasu staram się przyprawiać naturalnie bez tych wszystkich glutaminianów itp. itd., a że słaba kuchara jestem to różnie mi to idzie Zastanawiam się czy umiesz tez przyprawiać tylko naturalnymi przyprawami? Zwracasz na to uwagę? Jak tak to upraszam się o jakieś rady

Z resztą jak inna też coś ma do powiedzenia w tym temacie to ja chętnie Po prostu wiem ,ze Mooonik ma smykałkę kucharską i chyba Małgosia M8 też
Archi, jesli chodzi o gotowe przyprawy typu gyros, curry, do ziemniaków to kupuję gotowce. Patrzę tylko czy aby na pierwszym miejscu nie ma soli (bo ilość składnika w przyprawie jest wypisana w sposób od największej do najmniejszej objętości) Nie używam tego codziennie więc nie chce mi się bawić w szykowanie, mieszanie itp
Unikam vegety i tym podobnych, i kostek rosołowych- nie mam tego w domu po prostu i nie kupuję. Tak samo raz na ruski rok kupię jakiś sos w proszku czy zupę w proszku, bo szybciej i taniej. Ale ogólnie wszystko robię sama, tak samo te pomysły na.. też raczej nie kupuję, albo kupię na spróbowanie, a potem sama usiłuję zrobić bez torebki
Natomiast jeśli chodzi o mięsa(ale to do Ciebie już nie bardzo hihi ) to zajmuje się marynowaniem mój mąż i tu szaleje z tym co akurat mamy w półce nie używamy gotowych marynat czy przypraw do gulaszu lub podobnych. Papryka czerwona, chili, zioła jakie są, obowiązkowo pieprz świeżo zmielony, soli unikamy, staram się jak najmniej - do ziemniaków czy ryżu głównie. Do ryby pieprz cytrynowy plus troszkę soli i na maśle. Do jajek pieprz biały.
Czosnek tylko posiekany, jak go ma nie być czuć (w sensie kawałków) w potrawie to wrzucam na patelnię do wysmażenia i potem wyrzucam, zapachem czosnkowym i tak przechodzi całe danie. Do ryżu lubię kurkumę dać, lub curry. Kasza gryczana mi pasuje z ziołami prowansalskimi Ogólnie zioła prowansalskie to u nas do wszystkiego idą, nawet do twarożku na pikantnie i prawie do każdej sałatki.
A sosy do makaronu to też - pomidorowy na pomidorach z puszki, plus oregano, bazylia, pieprz kolorowy, papryka, trochę chili, jak robię na koncentracie to troszkę cukru bo zalezy jaki się trafi. Inne sosy to na śmietanie, czy serku topionym, czy zapiekanki np z beszamelem plus jakiś ser zwykły żółty lub camembert. Tylko beszamel jest ciężki więc rzadko robimy. Jak robię zapiekankę z ziemniakami to najczęściej daję papryki czerwonej ostrej i łagodnej, soli, pieprzu czarnego świeżo umielonego, odrobinę rozmarynu, jak mam to szczyptę kolendry, imbiru. A jak mam gotowca to daję gotowca

Podsumowując--- > Mam całą półkę przypraw i jak się tylko da to korzystam z nich, a nie gotowców. Ale też nie mam tak, że nie sięgnę po gotową mieszankę

nie wiem Kochana jak i co teraz jesz, jakbys mi podała przykładowe dania to może bym i wykombinowała jakie zioła czy inne przyprawy dodać

ło matko się rozpisałam hehe

Cytat:
Napisane przez martunia_199 Pokaż wiadomość
i muszę powiedzieć że ten kto stwierdził że po porodzie okres jest bezbolesny to powinien dostać bo ja mam dalej mega bolesny i odfity i długi a przed porodem było tak fajnie - co prawda brzuch bolał ale było krótko i mało
a u mnie się sprawdziło


Cytat:
Napisane przez gerda Pokaż wiadomość
ot taki maluteńki mrozik
u mnie też maluteńki - o 8 było -20 teraz luksusy bo -15


Cytat:
Napisane przez stokrotka_ Pokaż wiadomość
a zasadził Ci ktoś kiedyś kopa?? bo się przelecę do tego Kraka normalnie...

aaa i wiesz co się dowiedziałam.. u mnie są te kaszki holly ,kupie jedną dziś na spróbunek..ciekawe czy Sara posmakuje ją

a teraz tak ciiiicho... mój tż się nawraca.. dziś przyjechał rano z pracy..i zajął się Sarą,mi śniadanie.. jeszcze dostałam kwiaty do łóżka i moje ulubione rafaello wielką pakę
juuuuuuuuuuuuupi odwiedzisz mnie

eno eno, fajnie, że się nawraca


Cytat:
Napisane przez caroline_1988 Pokaż wiadomość
Mamusie pomóżcie. Wczoraj po kąpieli przy karmieniu Kamil przytulił sie do mnie i tak przysnął. I patrze nagle mu się zrobiły czerwone policzki. Myślałam, ze jest mu gorąco ale to nie to. Dzis rano nadal ma czerwone i zrobiły się trochę szorstkie Czy to alergia? Pomocy!
a nie przemroził sobie tych policzków na tym "spacerku" przypadkiem?? przynajmniej ja mam buzię taką jak jest mróz i za długo chodzę a nie nasmaruję porządnie twarzy. Spróbuj jakimś kremikiem, może nawet tym f18 (co to się okazał chyba najlepszym kremem ) posmarować i zobaczyć. Mnie by to wyglądało na przemrozenie. I nie ma znaczenia, że nie wyszło do razu, a wręcz przeciwnie właśnie po ciepłej kąpieli


Cytat:
Napisane przez Sharifa Pokaż wiadomość
A ja moge ? I co chcialabys doprawic? Zawsze uzywam sol+pieprz + rozne inne w zaleznosci od potrawy, ale zestaw tez w wiekszosci ten sam:
Przy makaronach kroluje u mnie oregano i bazylia
Przy miesach czerwonych papryka czerwona, kumin, z ziol tymianek, rozmaryn, czasem majeranek
Przy kurczaku dodaje kurkume, ziola prowansalskie, troche czerwonej papryki
Przy duszonych roznych z warzywami najczesciej zestaw jak przy miesie czerwonym (oprocz przyprawienia miesa dodatkowo ten zestaw do wody) + np odrobina imbiru
Przy ryzu glownie kurkuma

I czesto tez dodaje pietruszke (ja ja traktuje blenderem ) i czosnek wycisniety przez praske.

A to sie wymadrzylam Ale tak na serio to nauczylam sie uzywac duzo roznych przypraw przy mezu, bo kuchnia arabska jest mocno doprawiana i pyyyyyszna
a czemu pietruszkę blenderem nie lepsza posiekana?
widzę podobne przyprawy stosujemy


Cytat:
Napisane przez minio1984 Pokaż wiadomość
O on to już by cły czas chciał siedzieć, głowę ciągle podnosi i się denerwuje, że się nie może podnieść, i w bujaczku tak samo, kocyka się złapie i podnosi skubany, jak czasami mu dam kciuki do trzymania to sam się podnosi do pozycji siedzącej i się cieszy i potem nie chce się położyć pieronek
no witojcie Kochana
moja wczoraj usiadła, sama oczywiście..


Cytat:
Napisane przez agnieszka 0605 Pokaż wiadomość
Dla Julitki i Kamilki - z okazji ukończenia 4 miesięcy
dziękujemy i dołączamy do życzen dla małej Tusieńki


o matko ale pisałam chyba z godzinę tego posta. Ale o jedzeniu tyle mogę
__________________


nie znoszę osób, które MUSZĄ mieć zawsze rację

Julitka

mooonik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 13:03   #3403
caroline_1988
Zakorzenienie
 
Avatar caroline_1988
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: ஜ
Wiadomości: 6 675
GG do caroline_1988
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Dzięki dziewczyny Może faktycznie to od zimna? Też brałam to pod uwagę ale wykluczyłam bo smarowałam kremikiem. Tylko jak teraz myślę to moja mała kręcioła zawsze rączkami trze sobie buźkę więc może i ten kremik sobie starł i było go za mało? Oby to było to
__________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę.
Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę.
Jestem przy Tobie od pierwszego grama.
Tyś moje dziecko, a ja ...Twoja mama!
caroline_1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 13:19   #3404
19natka88
Zakorzenienie
 
Avatar 19natka88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 4 606
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Boszz odłączyli mi prąd na 5h
Poza tym wiem już dlaczego moje dziecko tyle płakało po nocach Od kilku dni podaję mu kleik kukurydziany i właśnie pisałam wam, że nocki lepsze. Przedtem podawałam kleik ryżowy i były płacze. Dzisiaj rano dałam Szymkowi taki deserek : kleik ryżowy, banan, jabłko, brzoskwinia i znowu były płacz - pospał 40 minut i płacz, wyginanie itd. ale uspokoił się i śpi już prawie 2h

A jeszcze się chwalę, że drugi ząbek już się przebija i widać malusi czubeczek i słychać stukanie łyżeczką

Cytat:
Napisane przez tusia872 Pokaż wiadomość
a zapomniałam napisac dzis konczymy 4 miesiace


Cytat:
Napisane przez archinta Pokaż wiadomość
wow!
Mój najdłużej do 3h bez spania dociągnie, z tym że po 2h marudzi na masakre

U nas zawsze było tak samo - marudy totalne, ale wczoraj był wesoły i sama byłam w szoku, ciekawe jak tam dzisiaj będzie

Ja kurde juz nie umiem inaczej niż na leząco, no ale dobrze wiedziec ze inne mamuski tez tak karmia

Na leżąco jest wygodnie

Taka młoda i sie sypie...jakiś felerny rocznik chyba
Zarcik.

Przytulam mocno
Jak to mówił mój dziadek "fabrik feler"


Cytat:
Napisane przez gerda Pokaż wiadomość
eleganckie
Dosłownie

Cytat:
Napisane przez archinta Pokaż wiadomość
Świetne, przyda się bo za jakieś 2 mc się nam chrzciny szykują

Cytat:
Napisane przez MalgosiaM8 Pokaż wiadomość
zrobiłam szarlotke i wcinam taką ciepłą aj tego mi było trzeba w ten mroźny dzień
Kurcze nie jadłam tego nigdy Ale zrobiłam dzisiaj panna cotta z sosem truskawkowym

Cytat:
Napisane przez minio1984 Pokaż wiadomość
Hej Mamuśki

CześćRozumiemy:cmok :

W pon skończyliśmy 5 m.

Duży chłopczyk

A propo słoiczków. Kupiłam ostatnio deserek z Gerbera marchewka+jabłuszko+winog rona, dawała może któraś takie już? Bo mnie te winogrona zdziwiły że można już podawać, no ale jak pisze, że po 4 m

Ja mam ale dopiero się przymierzam do podania go

I powiedzcie mi jakie dajecie jeszcze słoiczki na deserek oprócz jabłuszka?
Morele, śliwki, banany, jabłko z brzoskwinią, marchewka z jabłkiem, jabłko z dynią, gruszki williamsa, jabłko i owoce leśne i więcej nie pamiętam

Cytat:
Napisane przez danika Pokaż wiadomość
oj Natuś babulinko nasza
Starość nie radość

Cytat:
Napisane przez stokrotka_ Pokaż wiadomość
nie wiem jak w Pl..ale u Nas jest tak,że jeżeli pierwsza była cesarka-to jest wskazanie do cesarki kolejnej. nikt nic nakazać nie może- można zdecydować się na naturalny poród.. ale można powiedzieć,że się chce cesarkę

O ile dobrze wiem to jest u nas tak samo

super,że już lepiej u Was ze spaniem

no właśnie pewna nie byłam badaj,badaj...nie wiem jak na Szymka ale na Sarę działa-więc polecam na dziąsełka

znalazłam tylko z wysyłką z Irlandii Chyba spróbuję to co Ancia dostała Camilie czy jakoś tak

a teraz tak ciiiicho... mój tż się nawraca.. dziś przyjechał rano z pracy..i zajął się Sarą,mi śniadanie.. jeszcze dostałam kwiaty do łóżka i moje ulubione rafaello wielką pakę
Enooo ale oklasków i tak nie dostanie

Cytat:
Napisane przez caroline_1988 Pokaż wiadomość
Mamusie pomóżcie. Wczoraj po kąpieli przy karmieniu Kamil przytulił sie do mnie i tak przysnął. I patrze nagle mu się zrobiły czerwone policzki. Myślałam, ze jest mu gorąco ale to nie to. Dzis rano nadal ma czerwone i zrobiły się trochę szorstkie Czy to alergia? Pomocy!
A może jadł coś nowego albo twój/jego proszek go uczulił - czasami uczulenie wychodzi po czasie, u nas tak było

Cytat:
Napisane przez minio1984 Pokaż wiadomość
J
Natka to mój jak do południa wyśpi swoją normę to i dłużej nie śpi po południu, a jest tak prawie co dzień, ja już sie przyzwyczaiłam.

U nas co dzień to było inne spanie ale drzemka o 17.00 była obowiązkowa - cóż no tez przyjdzie mi się przyzwyczaić

A Natka i Małgosia Gratuluję pierwszych ząbków
Dzięki
__________________
Szymek

Dominik

Martynka

Edytowane przez 19natka88
Czas edycji: 2012-02-02 o 13:21
19natka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 13:29   #3405
agnieszka 0605
Zakorzenienie
 
Avatar agnieszka 0605
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: z serca matki
Wiadomości: 3 012
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez MalgosiaM8 Pokaż wiadomość
d
litości bo rzucę karmienie piersią od dziś
przeczytałam: rzucę kamienie i myślę ocb.


Cytat:
Napisane przez mooonik Pokaż wiadomość
ło matko się rozpisałam hehe

eno eno, fajnie, że się nawraca
no teraz mogę to powiedzieć - aleś się rozpisała
u mnie też zioła prow. do wszystkiego daję

eeee - eno eno jest moje

no i dla siłaczki - Julitki oficjalnie ogromne gratulacje i brawa bo i jest za co
__________________
Amelia


Twoje zdanie jest twoje, wiec zapewne rożni się od mojego.
agnieszka 0605 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 13:43   #3406
cotynato
Zakorzenienie
 
Avatar cotynato
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 29 129
Send a message via Skype™ to cotynato
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Natka nie wiem w sumie czy zazdrościć czy nie. ale cieszę się jak nie wiem z tych osiągnięć

Z jednej strony macie to już za sobą a z drugiej te zęby to już znak takiej "dorosłości" - i już nie będzie malutkiego gluta, tylko już prawie duży chłopak. Chociaż patrząc z perspektywy czasu to zawsze myślałam, że najcudniejsze to takie maluteńkie a teraz jak widzę te uśmiechy, gugania, osiągnięcia to zmieniam zdanie.
__________________
FILIP'11 MIKI'13

Wymianka.

Edytowane przez cotynato
Czas edycji: 2012-02-02 o 13:45
cotynato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 13:47   #3407
minio1984
Zadomowienie
 
Avatar minio1984
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Z Gór Świętokrzyskich
Wiadomości: 1 902
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Ululałam (oczywiście na rączkach) dziecia, maż jeszcze spi ( nocki ma), obiad gotowy, to ja hyc na wizaż

Natka, Małgosia dzięki za odp na temat słoiczków, to podam mu jutro na podwieczorek z tymi winogronami i muszę jeszcze gruszki kupić i banany w takim razie, bo ileż można tylko jabłuszko podawać, nie?
Tusia dzięki, i dla Kamilki za 4 m! A katarek mam nadzieję, że już końcówka bo się męczymy już tydz
Mooonik heloł. Silne te nasze dzieciaczki i gratki dla Julitki

A kurcze ja się martwię moim okresem, tzn jeszcze go nie dostałąm a już minęło 5 miechów, a jak czytam to już prawie wszystkie dostałyście, tzn przynajmniej mamy z września, a Agnieszka jeszcze widzę też nie, i nie wiem czy się martwić czy jeszcze jest czas wiecie jak to jest?
O i miałam się jeszcze spytać Natka jak dajesz Szymkowi na noc kaszkę to dajesz w butki czy łyżeczką? i jaką kaszkę? I potem po ilu godz budzi się w nocy?
100 pytań do ale ja się nie znam a mi pedi poleciła Sinlac ale to pieruńsko drogie jest, bo mi się w nocy od ok miesiąca budzi parę razy na jedzenie, a już było tak pięknie, że raz, góra dwa się budził a teraz to 4-5 razy cyc i chciałabym mu zacząć dawać ale nie wiem jaką

A mamusie Kp zrobiły wam się zęby bardziej wrażliwsze? Bo ja to już ani nic ciepłego ani zimnego zjeść nie mogę bo tak się zrobiły wrażliwe zęby że szok
__________________
To nie żadna sztuka kochać człowieka w nieszczęściu. Dopiero w szarym codziennym życiu miłość wystawiona jest na prawdziwą próbę

30.05.2009

30.08.2011 Adaś

minio1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 13:59   #3408
19natka88
Zakorzenienie
 
Avatar 19natka88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 4 606
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
Natka nie wiem w sumie czy zazdrościć czy nie. ale cieszę się jak nie wiem z tych osiągnięć

Z jednej strony macie to już za sobą a z drugiej te zęby to już znak takiej "dorosłości" - i już nie będzie malutkiego gluta, tylko już prawie duży chłopak. Chociaż patrząc z perspektywy czasu to zawsze myślałam, że najcudniejsze to takie maluteńkie a teraz jak widzę te uśmiechy, gugania, osiągnięcia to zmieniam zdanie.
Mam podobne odczucia

Cytat:
Napisane przez minio1984 Pokaż wiadomość
Ululałam (oczywiście na rączkach) dziecia, maż jeszcze spi ( nocki ma), obiad gotowy, to ja hyc na wizaż

Natka, Małgosia dzięki za odp na temat słoiczków, to podam mu jutro na podwieczorek z tymi winogronami i muszę jeszcze gruszki kupić i banany w takim razie, bo ileż można tylko jabłuszko podawać, nie?
Tusia dzięki, i dla Kamilki za 4 m! A katarek mam nadzieję, że już końcówka bo się męczymy już tydz
Mooonik heloł. Silne te nasze dzieciaczki i gratki dla Julitki

A kurcze ja się martwię moim okresem, tzn jeszcze go nie dostałąm a już minęło 5 miechów, a jak czytam to już prawie wszystkie dostałyście, tzn przynajmniej mamy z września, a Agnieszka jeszcze widzę też nie, i nie wiem czy się martwić czy jeszcze jest czas wiecie jak to jest?
O i miałam się jeszcze spytać Natka jak dajesz Szymkowi na noc kaszkę to dajesz w butki czy łyżeczką? i jaką kaszkę? I potem po ilu godz budzi się w nocy?
100 pytań do ale ja się nie znam a mi pedi poleciła Sinlac ale to pieruńsko drogie jest, bo mi się w nocy od ok miesiąca budzi parę razy na jedzenie, a już było tak pięknie, że raz, góra dwa się budził a teraz to 4-5 razy cyc i chciałabym mu zacząć dawać ale nie wiem jaką

A mamusie Kp zrobiły wam się zęby bardziej wrażliwsze? Bo ja to już ani nic ciepłego ani zimnego zjeść nie mogę bo tak się zrobiły wrażliwe zęby że szok
No matka daj coś innego dziecku posmakować
Kiedyś robiłam inaczej, teraz trochę zmieniłam bo Szymek butli nie chce
Kaszkę z glutenem dodaję do słoiczka - jedną łyżeczkę na mały słoiczek raz dziennie A na noc daję kleik kukurydziany (z nestle) ale jak się skończy będę próbować jeszcze kaszki smakowe. Robię połowę porcji podanej na opakowaniu (próbowałam dać całą ale nie ma szans żeby to zjadł) i podaję łyżeczką - Szymon aż przy tym mruczy Zjada to ok 18.30 a na cyca budzi się po 22 zazwyczaj, a potem jeszcze ze dwa razy czyli nie najgorzej

Okresu u mnie niet A zęby na szczęście bez zmian
__________________
Szymek

Dominik

Martynka
19natka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 14:06   #3409
SONIA004
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 254
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

minio ja też jeszcze @ nie miałam

znalazłam na necie info, że przy kp @ może nie być nawet do 24 miesięcy po porodzie!!!

a ząb mi się ostatnio ukruszył
SONIA004 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-02, 14:07   #3410
MoniaZ82
Wtajemniczenie
 
Avatar MoniaZ82
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 390
GG do MoniaZ82 Send a message via Skype™ to MoniaZ82
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez stokrotka_ Pokaż wiadomość
i Wy się tego doczekacie a np.między Naszymi pannami to 2 miesiące praktycznie..więc połowa niemalże ich życia...
no i gratki dla Kamilki-bo nie wiem czy nie przeoczyłam wcześniej

moja też tak pokasłuje... ale to chyba nic złego







szar4lo tka... matko...doprowadziłaś mnie do ślinotoku

ja z brokułów robię taką prostą sałatkę.. i tż zajada jak szalony



no to miałaś nocne atrakcję... chyba niuńka sama siebie zaskoczyła..

ja też okresu nie mam a nie karmię od połowy grudnia





Sara te z tak nieraz ma.. ale nie wiem co to.. posmaruje wtedy kremikiem oliotum i potem jest ok



ja też lubię podoprawiać dobrze







fochem zarzuciłam -po tym jak powiedział pare słów za dużo.. ale takim porządnym-parodniowym to teraz niech parę dni się stara








a Sara testuje mnie dziś...ewidentnie udaje,że płacze..przestaje..i patrzy jak kot ze shreka-czemu ta mama mnie na ręce jeszcze nie bierze..

a my dziś na ważenie idziemy... bo coś ostatnio mało przybiera Sara.. więc muszę kontrolować...

za wazenie ,az jestem ciekawa jej wagi....

Moja sie denerwuje jak nie zwracam na nia uwagi.... zaczela cos gaworzyc po swojemu ... dzisiaj nawet jej wyszlo mmmaaammm aa

A Ty Stokrotko bierzesz ja na raczki jak Ci marudzi czy po prostu twarda jestes


Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość
Boszz odłączyli mi prąd na 5h
Poza tym wiem już dlaczego moje dziecko tyle płakało po nocach Od kilku dni podaję mu kleik kukurydziany i właśnie pisałam wam, że nocki lepsze. Przedtem podawałam kleik ryżowy i były płacze. Dzisiaj rano dałam Szymkowi taki deserek : kleik ryżowy, banan, jabłko, brzoskwinia i znowu były płacz - pospał 40 minut i płacz, wyginanie itd. ale uspokoił się i śpi już prawie 2h

A jeszcze się chwalę, że drugi ząbek już się przebija i widać malusi czubeczek i słychać stukanie łyżeczką

Dzięki

Natko moja tez plakala po kleiku ryzowym.... wiec faktycznie jest ciezki dla malutkich brzuszkow....A wczoraj wreszcie kupilam kukurydziany... no ale mala wciagnela tylko 100 przed snem....
a pobudek mialam 4 w nocy..... pierwszy raz....

No i za drugi zabek....



Stokrotko..... super to krzeselko do karmienia....

W zalaczniku dzisejsza Olivka pijaca z nowego kubeczka.... chwile po zrobieniu zdjecia zawartosc znalazla sie na podlodze....
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0459.jpg (99,4 KB, 41 załadowań)
__________________
Ząbki
MoniaZ82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 14:08   #3411
agnieszka 0605
Zakorzenienie
 
Avatar agnieszka 0605
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: z serca matki
Wiadomości: 3 012
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

minio Lau pisała, że po porodzie z K. też długo nie miała @. U mnie cisza, choć test kupiłam, ale nie robię póki co I najlepsze jest to, że czasem tak mi chyba jelita w brzuchu się przewracają, jakbym czuła kopniaki Choć u mnie ciąża to chyba musiałoby być niepokalane poczęcie tym razem Choć wiadomo, że cuda się zdarzają.
A moje zęby na ciepło/zimno nie reagują póki co.
__________________
Amelia


Twoje zdanie jest twoje, wiec zapewne rożni się od mojego.
agnieszka 0605 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 14:15   #3412
archinta
Zakorzenienie
 
Avatar archinta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 099
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez minio1984 Pokaż wiadomość
A propo słoiczków. Kupiłam ostatnio deserek z Gerbera marchewka+jabłuszko+winog rona, dawała może któraś takie już? Bo mnie te winogrona zdziwiły że można już podawać, no ale jak pisze, że po 4 m
czeee

ja jeszcze memu dzieciu nic nie podaję poza piersią, ale w HIppie też widziałam winogrona po 4 m-cu i tez sie zdiwiłam
Cytat:
Napisane przez danika Pokaż wiadomość
moja nuśka się dzis w nocy przewróciła z brzuszka na plecy i sie bida tak wystraszyła, ze popadła w histerię. nie mogłam jej uspokoić, jak juz sie uspokoiła to jej się włączyło gadanie i tak o 2 do 4 sie bujałyśmy...na szczęscie potem po mleczku dospała do 9
Ach ta wygibuska
Cytat:
Napisane przez stokrotka_ Pokaż wiadomość
co do kaszlu... byliśmy chorzy tydzień..a Sara od 2 nocy kaszle..normalnie aż się budzi ale ogólnie to nic jej nie jest..możliwe,że to od zębów..albo zabawa
to co wolisz za ktore trzymac kciuki??
Cytat:
Napisane przez stokrotka_ Pokaż wiadomość
ja dziś miałam się skarżyć na nockę.. ale jak tak czytam jak u Was.. to normalnie się wolę nie odzywać..

mam nadzieję,że będzie dobrze z cycorami...moje nieustanne kciukasy masz

głowa do góry maleńka
dz

A ja Ci chyba dam oficjalny zakaz skarżenia się na nocki

Cytat:
Napisane przez stokrotka_ Pokaż wiadomość
a teraz tak ciiiicho... mój tż się nawraca.. dziś przyjechał rano z pracy..i zajął się Sarą,mi śniadanie.. jeszcze dostałam kwiaty do łóżka i moje ulubione rafaello wielką pakę

Cytat:
Napisane przez Sharifa Pokaż wiadomość
Nie jest tak zle, bo dziecie jednak caly czas ma mame przy sobie, tyle ze musi sie bawic sama albo w lezaczku troche pobujac albo najlepiej pospac
a czyli w domku pracujesz?
Cytat:
Napisane przez Sharifa Pokaż wiadomość
A ja moge ? I co chcialabys doprawic? Zawsze uzywam sol+pieprz + rozne inne w zaleznosci od potrawy, ale zestaw tez w wiekszosci ten sam:
Przy makaronach kroluje u mnie oregano i bazylia-tak jak u mnie
Przy miesach czerwonych papryka czerwona, kumin, z ziol tymianek, rozmaryn, czasem majeranek
Przy kurczaku dodaje kurkume, ziola prowansalskie, troche czerwonej papryki
Przy duszonych roznych z warzywami najczesciej zestaw jak przy miesie czerwonym (oprocz przyprawienia miesa dodatkowo ten zestaw do wody) + np odrobina imbiru - w proszku czy z korzenia?
Przy ryzu glownie kurkuma-ja też

I czesto tez dodaje pietruszke (ja ja traktuje blenderem ) i czosnek wycisniety przez praske. ja też

A to sie wymadrzylam Ale tak na serio to nauczylam sie uzywac duzo roznych przypraw przy mezu, bo kuchnia arabska jest mocno doprawiana i pyyyyyszna
dz
Ogólnie to przyprawiam warzywa- mięs nie jem
Największy problem mam by dobrze zupę doprawić czy sosy nie stosując gotowych kostek czy veget

A tego tymianku, rozmarynu, majeranku czy ziół prowansalskich to nie umiem właśnie stosować. Ile tego sie daje? Bo np bazyli czy oregano walę dużo, a tego to chyba bardziej symbolicznie co?

Cytat:
Napisane przez Sharifa Pokaż wiadomość
Teraz tez oficjalnie pracuje, a nieoficjalnie wlasnie widac co robie
hihih
Cytat:
Napisane przez minio1984 Pokaż wiadomość

Archi współczuję tych problemów z piersiami. Mi tydz temu się zaczęła robić pierwszy raz gula, słabo mi było, z zimna się trzęsłam aż musiałam zadzwonić do mamy, żeby przyjechała i pomogła mi zająć się Adasiem, bo nie byłam w stanie go na rękach utrzymać, ale na szczęście nić się nie rozwinęło a Ada ś wyciągnął gulę.
Także bardzo współczuję przejść z zastojami i trzymam żeby już się żadne nowe nie pojawiały
a co do karmienia to ja teraz też tylko na leżąco, w wcześniej znowu tylko na siedząco, nawet w nocy co 2 h, ale od jakiegoś miesiąca, może trochę więcej karmię na leżąco, bo inaczej Adaś nie chciał i tak już zostało
dz
Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
Gdzie ty masz tego długiego posta średnie jak mam humor przeczytam
A z takim śliniaczkiem chusteczką to chyba pomyślę na jakieś wyjścia, żeby wyglądał Bo jak narazie mamy dwa z TT ( ale one bez podszewki) , jeden przywieziony jako gift z NY ( lans normalnie haha) i tonę takich wiązanych co przy zakupach się dostaje, ale one takie niewyjściowe hihi Teraz ma na sobie taki z różową obwódką, ale ciii
a to widzę,ze doby humor miałas jak nie był długi
Cytat:
Napisane przez stokrotka_ Pokaż wiadomość
a Sara testuje mnie dziś...ewidentnie udaje,że płacze..przestaje..i patrzy jak kot ze shreka-czemu ta mama mnie na ręce jeszcze nie bierze..
cwaniara no!

I za wagę
Cytat:
Napisane przez mooonik Pokaż wiadomość
Archi, jesli chodzi o gotowe przyprawy typu gyros, curry, do ziemniaków to kupuję gotowce. Patrzę tylko czy aby na pierwszym miejscu nie ma soli (bo ilość składnika w przyprawie jest wypisana w sposób od największej do najmniejszej objętości) si si Nie używam tego codziennie więc nie chce mi się bawić w szykowanie, mieszanie itp
Unikam vegety i tym podobnych, i kostek rosołowych- nie mam tego w domu po prostu i nie kupuję. Tak samo raz na ruski rok kupię jakiś sos w proszku czy zupę w proszku, bo szybciej i taniej. Ale ogólnie wszystko robię sama, tak samo te pomysły na.. też raczej nie kupuję, albo kupię na spróbowanie, a potem sama usiłuję zrobić bez torebki
Natomiast jeśli chodzi o mięsa(ale to do Ciebie już nie bardzo hihi ) to zajmuje się marynowaniem mój mąż i tu szaleje z tym co akurat mamy w półce nie używamy gotowych marynat czy przypraw do gulaszu lub podobnych. Papryka czerwona, chili, zioła jakie są, obowiązkowo pieprz świeżo zmielony, soli unikamy, staram się jak najmniej - do ziemniaków czy ryżu głównie. Do ryby pieprz cytrynowy plus troszkę soli i na maśle. Do jajek pieprz biały- a czym sie rózni od czarnego poza kolorem?.
Czosnek tylko posiekany, jak go ma nie być czuć (w sensie kawałków) w potrawie to wrzucam na patelnię do wysmażenia i potem wyrzucam, zapachem czosnkowym i tak przechodzi całe danie. Do ryżu lubię kurkumę dać, lub curry. Kasza gryczana mi pasuje z ziołami prowansalskimi ile tych ziół?? Posypujesz po ugotowaniu kasze czy w trakcie?Ogólnie zioła prowansalskie to u nas do wszystkiego idą, nawet do twarożku na pikantnie i prawie do każdej sałatki. musze sie chyba zaprzyjaźnic z tymi ziołami
A sosy do makaronu to też - pomidorowy na pomidorach z puszki, plus oregano, bazylia, pieprz kolorowy, papryka, trochę chili, jak robię na koncentracie to troszkę cukru bo zalezy jaki się trafi. z pomidorami jakos sobie radze i ich doprawianiem Inne sosy to na śmietanie, czy serku topionym, czy zapiekanki np z beszamelem plus jakiś ser zwykły żółty lub camembert. daj jakies przyklady "innych sosów" Tylko beszamel jest ciężki więc rzadko robimy. Jak robię zapiekankę z ziemniakami to najczęściej daję papryki czerwonej ostrej i łagodnej, soli, pieprzu czarnego świeżo umielonego, odrobinę rozmarynu, jak mam to szczyptę kolendry kolendere tez lubie, imbiru. A jak mam gotowca to daję gotowca

Podsumowując--- > Mam całą półkę przypraw i jak się tylko da to korzystam z nich, a nie gotowców. Ale też nie mam tak, że nie sięgnę po gotową mieszankę

nie wiem Kochana jak i co teraz jesz, jakbys mi podała przykładowe dania to może bym i wykombinowała jakie zioła czy inne przyprawy dodać

ło matko się rozpisałam hehe
ha - wiedziałam kogo pytać

Powiedz mi jakbyś zupki przyprawiała

Ja na razie odkryłam mieszankę "Zioła Małgosi" właśnie do zup oki, często stosuję też czubrycę zieloną. I z takich "innych" przypraw to garam masala do szpinaku

I ten pieprz ziołowy co dziewczyny pisały wcześniej chyba tez zakupie

Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość
A jeszcze się chwalę, że drugi ząbek już się przebija i widać malusi czubeczek i słychać stukanie łyżeczką
to nie są tanie rzeczy
Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość
Jak to mówił mój dziadek "fabrik feler"
archinta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 14:20   #3413
archinta
Zakorzenienie
 
Avatar archinta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 099
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez minio1984 Pokaż wiadomość
A mamusie Kp zrobiły wam się zęby bardziej wrażliwsze? Bo ja to już ani nic ciepłego ani zimnego zjeść nie mogę bo tak się zrobiły wrażliwe zęby że szok
Ja miałam zawsze wrażliwe polecam pastę Sensodyne zieloną
Cytat:
Napisane przez SONIA004 Pokaż wiadomość
znalazłam na necie info, że przy kp @ może nie być nawet do 24 miesięcy po porodzie!!!
no to nieźle
Ja tez jeszcze nie mam- a nie długo będzie już 4 m-ce od porodu

Właśnie Tusia- za Wasze 4 mc-e
Cytat:
Napisane przez MoniaZ82 Pokaż wiadomość
W zalaczniku dzisejsza Olivka pijaca z nowego kubeczka.... chwile po zrobieniu zdjecia zawartosc znalazla sie na podlodze....
do twarzy jej z tym kubeczkiem
archinta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 14:27   #3414
madzialena-lublin
Rozeznanie
 
Avatar madzialena-lublin
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Lublin i okolice
Wiadomości: 975
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez stokrotka_ Pokaż wiadomość
i Wy się tego doczekacie a np.między Naszymi pannami to 2 miesiące praktycznie..więc połowa niemalże ich życia...
no i gratki dla Kamilki-bo nie wiem czy nie przeoczyłam wcześniej
No faktycznie, staruszki nasze
Cytat:
Napisane przez agnieszka 0605 Pokaż wiadomość
Madzia L-n ja nadal wychodzę z Amciolem na dworek na kilka minut co prawda, ale się wietrzymy. U nas wczoraj było -6 więc nie tak źle
Przy -6 też wychodziłam Tyle, że u nas to -16 teraz
Cytat:
Napisane przez stokrotka_ Pokaż wiadomość
a teraz tak ciiiicho... mój tż się nawraca.. dziś przyjechał rano z pracy..i zajął się Sarą,mi śniadanie.. jeszcze dostałam kwiaty do łóżka i moje ulubione rafaello wielką pakę
dobrze, dobrze niech się stara
Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość
A jeszcze się chwalę, że drugi ząbek już się przebija i widać malusi czubeczek i słychać stukanie łyżeczką
Wow Gratulacje
Cytat:
Napisane przez caroline_1988 Pokaż wiadomość
Mamusie pomóżcie. Wczoraj po kąpieli przy karmieniu Kamil przytulił sie do mnie i tak przysnął. I patrze nagle mu się zrobiły czerwone policzki. Myślałam, ze jest mu gorąco ale to nie to. Dzis rano nadal ma czerwone i zrobiły się trochę szorstkie Czy to alergia? Pomocy!
Kurcze nie wiem. Kamcia też od 2 dni ma zaczerwienione policzki, ale mam nadzieję, że to od ciepła- większość czasu spędzamy w salonie, gdzie w kominku non stop się buzuje i jest naprawdę cieplutko. Mam nadzieję, że u Was to też nie alergia

---------- Dopisano o 15:27 ---------- Poprzedni post napisano o 15:23 ----------

Pisałyście o przyprawianiu- w tym poście co mi się skasował rano też się wypowiedziałam Generalnie gotowców nie używam, tylko mieszam i wymyślam. Półeczkę z przyprawami mam sporą, ale najwięcej idzie u mnie bazylii, ziół prow., a do mięs majeranku i papryki. A ostatnio zasmakował mi estragon do wyrobu wędlin
__________________
Kamilka
madzialena-lublin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 14:27   #3415
MoniaZ82
Wtajemniczenie
 
Avatar MoniaZ82
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 390
GG do MoniaZ82 Send a message via Skype™ to MoniaZ82
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Caroline doczytalam ze Twoj maluszek ma zaczerwienione policzki i szorstka skore.... czy juz wiesz od czego to moze byc?? U nas od 2 dni tak wlasnie jest.... ale jak to nasza lekarka mowi ze mala ma egzeme...
__________________
Ząbki
MoniaZ82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 14:28   #3416
cotynato
Zakorzenienie
 
Avatar cotynato
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 29 129
Send a message via Skype™ to cotynato
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez SONIA004 Pokaż wiadomość
minio ja też jeszcze @ nie miałam

znalazłam na necie info, że przy kp @ może nie być nawet do 24 miesięcy po porodzie!!!

a ząb mi się ostatnio ukruszył
Co? To chyab wliczając drugą ciążę
Jeżeli nie to... mmmmm idę na to

Cytat:
Napisane przez agnieszka 0605 Pokaż wiadomość
minio Lau pisała, że po porodzie z K. też długo nie miała @. U mnie cisza, choć test kupiłam, ale nie robię póki co I najlepsze jest to, że czasem tak mi chyba jelita w brzuchu się przewracają, jakbym czuła kopniaki Choć u mnie ciąża to chyba musiałoby być niepokalane poczęcie tym razem Choć wiadomo, że cuda się zdarzają.
A moje zęby na ciepło/zimno nie reagują póki co.
Mam to samo i co reszty też. Aż mi żal mojego tż bo on mnie teraz widzi tylko w dresach w jakieś infantylne pingwinki, kotki i inne takie. Dzisiaj jak załozyłam sukienkę do przymiarki i szpilki odsłaniając kawałek nogi to od razu widać że dawno tak wiele swojej kobiety nie widział
__________________
FILIP'11 MIKI'13

Wymianka.
cotynato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 14:30   #3417
MoniaZ82
Wtajemniczenie
 
Avatar MoniaZ82
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 390
GG do MoniaZ82 Send a message via Skype™ to MoniaZ82
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Archi ale sie rozpedzilas z cytowaniem

Moonik i Tusia dla waszych maluszkow za skonczone msce...
__________________
Ząbki
MoniaZ82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 14:44   #3418
archinta
Zakorzenienie
 
Avatar archinta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 099
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez MalgosiaM8 Pokaż wiadomość
Archi bo ty pamiętasz o wszystkich i o wszystkim jesteś mózgiem naszego wątku
a nagram bąbla nagram

zrobiłam szarlotke i wcinam taką ciepłą aj tego mi było trzeba w ten mroźny dzień
No co Ty ostatnio jestem mega zapominalska...
Czekam na filmik

Szarlotka

I dz za odp o przyprawach
archinta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 14:57   #3419
agnieszka 0605
Zakorzenienie
 
Avatar agnieszka 0605
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: z serca matki
Wiadomości: 3 012
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez madzialena-lublin Pokaż wiadomość
Przy -6 też wychodziłam Tyle, że u nas to -16 teraz
u nas dziś -15 i też siedzimy w domu

cotynato to nie tylko ja mam jakieś zwidy kopniakowe Tylko Ty robiłaś test, a ja nie
__________________
Amelia


Twoje zdanie jest twoje, wiec zapewne rożni się od mojego.
agnieszka 0605 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 15:15   #3420
caroline_1988
Zakorzenienie
 
Avatar caroline_1988
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: ஜ
Wiadomości: 6 675
GG do caroline_1988
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez MoniaZ82 Pokaż wiadomość
Caroline doczytalam ze Twoj maluszek ma zaczerwienione policzki i szorstka skore.... czy juz wiesz od czego to moze byc?? U nas od 2 dni tak wlasnie jest.... ale jak to nasza lekarka mowi ze mala ma egzeme...
Cały czas maruję kremem Balneum Baby i tak jakby troszke przeszło to zaczerwienienie. Hmm zobaczymy po kąpieli. Ale marudera dziś z kamila
__________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę.
Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę.
Jestem przy Tobie od pierwszego grama.
Tyś moje dziecko, a ja ...Twoja mama!
caroline_1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:09.