Mój pierwszy raz - wątek zbiorczy! - Strona 150 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-02-03, 10:40   #4471
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Mój pierwszy raz - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
No tak, tylko jak ktoś ma problem z krzepliwością krwi oraz ma złe wyniki wątrobowe, to tabletek raczej w ogóle nie dostanie. A sprawy hormonalne... Raczej niewielkie znaczenie mają. Ewentualnie jak ktoś ma problemy z np. hirsutyzmem, to dostaje silniejsze tabletki.
Z tego, co wiem*, to tabletki dobiera się metodą prób i błędów, więc całe go „odpowiednie dobranie tabletek” to pic na wodę.

*Pytałam już w kilku wątkach o to. Nikt mi nie dał sensownej odpowiedzi.
Mam podobne wrażenie co do tego tematu.

---------- Dopisano o 11:40 ---------- Poprzedni post napisano o 11:33 ----------

Cytat:
Napisane przez molen Pokaż wiadomość
U lekarza oczywiście byłam ale jestem niepełnoletnia, dlatego musiałam iść z mamą, która na pytanie lekarza "czy są mi potrzebne jakiekolwiek środki anty?" odpowiedziała przede mną, że narazie nie mam zamiaru współżyć. Tak więc wolałam sie narazie w tym temacie nie odzywać .
Szczerze mówiąc myślałam, że z doborem plastrów jest łatwiej niż tabletek : )
To trochę perfidne, że wbiła się do tego lekarza z Tobą.Widać, czego się boi.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-03, 13:44   #4472
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Mój pierwszy raz - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
To trochę perfidne, że wbiła się do tego lekarza z Tobą.Widać, czego się boi.
Trochę dziwne mnie mama też wyciągneła do ginekologa, ale to ze względu na to, że u niej coś wykryli, więc chciała mnie uchronić i przebadać wizyty miałyśmy osobno, po kolei, tyle że pani doktor kazała pielęgniarce iść po mame, zapytała czy wyraza zgode, zebym przyjmowala antykoncepcje i się podpisała, chyba dla własnego spokoju
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-03, 22:56   #4473
molen
Raczkowanie
 
Avatar molen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: sosnowieś
Wiadomości: 30
GG do molen
Dot.: Mój pierwszy raz - wątek zbiorczy!

Była to moja pierwsza wizyta i mama się uparła... nie ma przebacz, niektórym matkom się nie przetłumaczy.
__________________
9 msc misiu|

"Wyciskaj z życia to, to co najcenniejsze.
Wyzwól energię, jak podpowiada serce."
molen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-03, 23:36   #4474
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Mój pierwszy raz - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez ineczka7 Pokaż wiadomość
Hm, ja tylko chciałam zauważyć, że rzeczywiście _kiepscy_ lekarze dobierają antykoncepcję hormonalną losowo (na ogół wszystkim swoim pacjentkom przepisując lek x). Jak udało mi się trafić do dobrego lekarza to 1) wypytał o wszystkie dolegliwości 2) sprawdził wyniki badań 3) wysłał na dodatkowe niezbędne badania, bo akurat ja mam sporo zaburzeń hormonalnych - i dopiero wtedy dobierał tabletki. Ba, z racji zaburzeń z paru stron dobieranie tabletek nie wyglądało jak stwierdzenie "będzie pani brała lek x" tylko lekarz przedstawił mi parę opcji ("jak zdecyduje się pani na lek x to on pomoże na to i na to, ale może zakłócić to i to" "w leku y jest taki i taki hormon, pomoże na to, ale może popsuć to" itd.) i razem wybieraliśmy najlepszą.

Tak więc najlepsza rada to znaleźć dobrego lekarza . I żeby pięć razy nie latać od razu przyjść z wynikami badań krwi (przez telefon można się przecież zapytać jakie wyniki badań przynieść jak chce się dobierać antykoncepcję hormonalną).
A wyniki jakich badań się bierze pod uwagę przy dobieraniu tabletek?

I tak, wierzę, że w przypadku osób, które mają problemy z hormonami, da się sensownie dobrać tabletki — różne gestageny stosowane w tabletkach, mają przecież trochę inne działanie, inne skutki uboczne itd. Ale w przypadku osoby, która ma hormony w porządku, to raczej się nie da. Chyba, że na zasadzie „damy tabletki, których gestagen ma najmniej skutków ubocznych”

Kończę offtop, bo już za długi się robi
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-03, 23:43   #4475
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Mój pierwszy raz - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
A wyniki jakich badań się bierze pod uwagę przy dobieraniu tabletek?

I tak, wierzę, że w przypadku osób, które mają problemy z hormonami, da się sensownie dobrać tabletki — różne gestageny stosowane w tabletkach, mają przecież trochę inne działanie, inne skutki uboczne itd. Ale w przypadku osoby, która ma hormony w porządku, to raczej się nie da. Chyba, że na zasadzie „damy tabletki, których gestagen ma najmniej skutków ubocznych”

Kończę offtop, bo już za długi się robi
Nie wiem ile Ci ot mówi, ale badania na poziom hormonów LH,FSH,E - przed owulacją, a PRL,T -po owulacji. No i wywiad z pacjentką o chorobach w rodzinie, masie ciała etc.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-05, 14:58   #4476
ama4
High Quality Since 2007
 
Avatar ama4
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wild wild south
Wiadomości: 4 268
Dot.: Mój pierwszy raz - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
A możesz powiedzieć (tak ogólnikowo, bo nie wnikam w Twoje zdrowie hormonalne ), na jakiej zasadzie są te tabletki dobierane? Jakie problemy się leczy jakimi? Bo wiem tylko o tym, że Diane 35 jest przepisywana, jak ktoś ma problemy z androgenizacją.
I jak jest w przypadku kobiet z dobrze działającą gospodarką hormonalną? Tutaj już chyba tylko chybił-trafił, skoro tabletki nie mają leczyć/tymczasowo pomagać, lecz mają wręcz zaburzać coś, co działa dobrze.
Na początku to były np. kwestie nieregularnych miesiączek więc dostałam tabletki działające na przysadkę, a potem było właśnie Diane. U mojej siostry było podobnie.
Nie mam niestety doświadczeń z kobietami, u których wszystko jest ok, bo zarówno ja, jak i moja siostra oraz moja przyjaciółka mamy totalnie w hormonach namieszane
__________________
Cytat:
Napisane przez sztojabudu
Życie jest nieprzewidywalne, ale pojęcie uczciwości jest niezmienne.
Cytat:
Napisane przez normalnyFacet
Desperacja prowadzi tylko do masochizmu
ama4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-05, 19:46   #4477
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Mój pierwszy raz - wątek zbiorczy!

Z tego co gdzieś kiedyś czytałam, to nawet jak kobieta ma hormony w normie, to jest pewnym typem hormonalnym (każda) czy jakoś tak i na tej podstawie dobiera się tabletki. Nie pamiętam dokładnie na czym to polega, ale jakaś taka zasada jest.
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-06, 08:49   #4478
pastylka345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5
Dot.: Mój pierwszy raz - wątek zbiorczy!

Hej,
Jakiś czas temu w założonym wątku pisałam o tym, że planujemy z facetem pierwszy raz.
Otóż wczoraj próbowaliśmy to zrobić. i jak się spodziewałam nic z tego nie wyszło.
Mój facet jest doświadczony, jest ode mnie starszy i raczej o to, że zajdę w ciążę się nie martwiłam. Stosowaliśmy prezerwatywę i nie sądzę, żeby pękła, jeśli się ja prawidłowo założy. A poza tym i tak się nam nie udało.
I tu właśnie chcialabym Was prosić o jakieś rady.
Bolało mnie strasznie, jak mi ktoś coś rozrywał, już przy samej próbie wejścia. W sumie na ten raz próbowaliśmy 3 razy, ale później tak zaczęły mi się nogi trząść, że już miałam dosyć.
Na koniec to na samą myśl mi się robiło niedobrze.
Więc próbę skończyliśmy i spróbujemy innym razem.
Mój facet powiedział, że aż mu szkoda mnie było, bo on nie chce mi sprawiać bólu, tylko dawać przyjemność. Oraz, że się nie spodziewał, że będzie z tym tak ciężko, sam chyba się nieźle zestresował.
Na koniec aż mi kilka łez poleciało.
Dziewczyny jakieś rady? Bo doszliśmy do wniosku, że chyba nie ma co próbować po trochę, tylko raz a dobrze, bo żadnych efektów i tak nie ma:/
pastylka345 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-06, 09:06   #4479
2018070520180950
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 58 878
Pobowaliscie użyć nawilzacza?
2018070520180950 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-06, 09:21   #4480
pastylka345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5
Dot.: Mój pierwszy raz - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Kachaaa Pokaż wiadomość
Pobowaliscie użyć nawilzacza?
Tak, za trzecim razem użyliśmy żelu durexa. Ale ja zawsze tak mam, że jestem bardzo 'mokra', kiedy jestem podneicona. Więc chyba problem w nawilżeniu nie leży.
pastylka345 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-07, 09:23   #4481
pastylka345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5
Dot.: Mój pierwszy raz - wątek zbiorczy!

Może ktoś coś poradzi?
pastylka345 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-07, 11:10   #4482
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Mój pierwszy raz - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez pastylka345 Pokaż wiadomość
Może ktoś coś poradzi?
nie miałam takich problemów, nie jestem lekarzem więc nie wiem też na początku myślałam o nawilżeniu ale skoro mówisz że jest wystarczające to nie mam pomysłu. może faktycznie trzeba spróbować "raz a dobrze".
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-08, 20:45   #4483
czikago
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 8
Dot.: Mój pierwszy raz - wątek zbiorczy!

Cześć, dziewczyny.
Jestem przerażona!
Pragnęliśmy z chłopakiem się kochać. Dzisiaj próbowaliśmy już drugi raz przeżyć nasz 'pierwszy raz'. I nie idzie!
Pierwsze podejście wyszło całkowicie spontanicznie, bolało, ale nie aż tak mocno, dało się znieść, tylko, że wszedł we mnie bardzo płytko. Bardzo, bardzo płytko. I tylko na momencik.
Dzisiaj, po tygodniu, było drugie. Również spontanicznie, aczkolwiek klimat był, w ogóle było bardzo miło i cudownie. Do pewnego momentu. Kiedy próbował we mnie wejść poczułam nagle tak straszny ból, że z miejsca się rozpłakałam. Kompletnie niespodziwanie! Zrobiliśmy potem jeszcze drugie, i trzecie podejście, ale nic z tego. Ból był okropny, i za każdym razem pojawiał się płacz. Najgorsze jest to, że nie wszedł we mnie nawet połową swojego członka.
Myślę, że powodem nie jest nieodpowiednie 'rozgrzanie'. Wiem, że przy kolejnych próbach dnia dzisiejszego byłam już nieco mniej 'gotowa', chłopak zresztą także. Nie wiem, co jest powodem aż tak wielkiego bólu. Myślę również, że nie byłam jakoś szczególnie zestresowana (na początku oczywiście), bo ufam mu całkowicie, a do pierwszego razu podchodziłam z myślą 'pewnie tylko troszeczkę poboli' (cóż za ironia losu!). Zastanawia mnie fakt, czy to, że chłopak potem nie miał już chyba do końca pełnej erekcji może być powodem bólu, albo fakt, że jutro, albo pojutrze powinnam dostać okres. Czy ten fakt może być przyczyną, że aż tak to bolało? Nie wiem też, co zrobić, by kolejny 'pierwszy raz' nie był aż taki tragiczny. Teraz się boję, aż mnie brzuch boli z nerwów!
czikago jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-08, 20:53   #4484
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Mój pierwszy raz - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez czikago Pokaż wiadomość
Cześć, dziewczyny.
Jestem przerażona!
Pragnęliśmy z chłopakiem się kochać. Dzisiaj próbowaliśmy już drugi raz przeżyć nasz 'pierwszy raz'. I nie idzie!
Pierwsze podejście wyszło całkowicie spontanicznie, bolało, ale nie aż tak mocno, dało się znieść, tylko, że wszedł we mnie bardzo płytko. Bardzo, bardzo płytko. I tylko na momencik.
Dzisiaj, po tygodniu, było drugie. Również spontanicznie, aczkolwiek klimat był, w ogóle było bardzo miło i cudownie. Do pewnego momentu. Kiedy próbował we mnie wejść poczułam nagle tak straszny ból, że z miejsca się rozpłakałam. Kompletnie niespodziwanie! Zrobiliśmy potem jeszcze drugie, i trzecie podejście, ale nic z tego. Ból był okropny, i za każdym razem pojawiał się płacz. Najgorsze jest to, że nie wszedł we mnie nawet połową swojego członka.
Myślę, że powodem nie jest nieodpowiednie 'rozgrzanie'. Wiem, że przy kolejnych próbach dnia dzisiejszego byłam już nieco mniej 'gotowa', chłopak zresztą także. Nie wiem, co jest powodem aż tak wielkiego bólu. Myślę również, że nie byłam jakoś szczególnie zestresowana (na początku oczywiście), bo ufam mu całkowicie, a do pierwszego razu podchodziłam z myślą 'pewnie tylko troszeczkę poboli' (cóż za ironia losu!). Zastanawia mnie fakt, czy to, że chłopak potem nie miał już chyba do końca pełnej erekcji może być powodem bólu, albo fakt, że jutro, albo pojutrze powinnam dostać okres. Czy ten fakt może być przyczyną, że aż tak to bolało? Nie wiem też, co zrobić, by kolejny 'pierwszy raz' nie był aż taki tragiczny. Teraz się boję, aż mnie brzuch boli z nerwów!
Okres do stosunku ma się raczej nijak. Nastaw się na przyjemność nie na ból, chociaż pierwszy raz bywa bolesny. Też mnie cholernie bolało, ale przetrwałam i za 3 razem było już ok Spróbujcie jakiś żeli intymnych np. durex, powinno łatwiej pójść ;>
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-08, 23:24   #4485
maly_siwek
Raczkowanie
 
Avatar maly_siwek
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 354
Dot.: Mój pierwszy raz - wątek zbiorczy!

Dla wszystkich, które boli...nie wiem czy to dobra rada, ale może niech wasi faceci zaczną od palców..niby mówi się, żeby w dziewicę palców nie pchać, tylko co innego ale ja sama jestem niby tak ciasna, że odczuwam ból nawet przy ob mini, z TŻ seksu klasycznego nie uprawiamy, bo nie jesteśmy gotowi na ewentualnego dzidziusia, jednak po jakichś 10 miesiącach zaczęliśmy się do siebie "dobierać" Mnie się zawsze wydawało, że coś jest ze mną nie tak, bo jak sama próbowałam to mieścił się tylko mój jeden mały palec, a rozciągnąć tej dziurki ani troche wiecej się nie dało. Za to jak TŻ się za mnie zabrał to ledwo poczułam jak jeden palec włożył (jego palec jak 2 moje), tak bylam rozpalona i tak było to dla mnie niespodziewane, bo zrobił to z zaskoczenia. Jak się skapnęłam, że włożył, to po chwili nagle zaczęło mnie boleć i musiał przestać. I ten ból musiał się wziąć z psychiki, skoro włożenia prawie nie poczułam. Następnym razem jeden palec już nie bolał, za to drugi bolał. Teraz już po chwili nie boli, a raz nawet włożył do połowy 3 ale dalej już nie dało rady Także może zacząć się rozciągać i przyzwyczajać stopniowo.W sumie to kiedy nastąpił mój pierwszy raz, pierwszy palec?? Przecież dziewicą już nie jestem Do tego doszedł wszelaki seks oralny. Ciekawa jestem co się stało z moją błoną
maly_siwek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-09, 12:23   #4486
czikago
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 8
Dot.: Mój pierwszy raz - wątek zbiorczy!

Właśnie to jest w sumie też troszkę dziwne, bo na przykład od zawsze używałam tamponów super, a mój chłopak spokojnie wkłada we mnie 3 palce...
I nie martw się, misiu, myślę, że z twoją błoną wszystko w porządku!
czikago jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-09, 12:49   #4487
serduszkowa
Rozeznanie
 
Avatar serduszkowa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 586
Dot.: Mój pierwszy raz - wątek zbiorczy!

zastanawiam się czemu tak mało sie pisze o pochwicy... Nie zastnawiałyście się czasem czy problem nie leży w psychice?
serduszkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-09, 12:53   #4488
czikago
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 8
Dot.: Mój pierwszy raz - wątek zbiorczy!

Nie wiem, możliwe. Tylko co dalej?
czikago jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-09, 12:57   #4489
serduszkowa
Rozeznanie
 
Avatar serduszkowa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 586
Dot.: Mój pierwszy raz - wątek zbiorczy!

poczytaj o tym problemie, polecam http://setman.pl/forum/viewtopic.php?f=6&t=43
serduszkowa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-09, 13:28   #4490
maly_siwek
Raczkowanie
 
Avatar maly_siwek
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 354
Dot.: Mój pierwszy raz - wątek zbiorczy!

Ja nie sądze żebym miała pochwicę, po prostu chyba już taka moja dosyć wąska budowa bo i niska jestem i mała, po prostu trzeba stopniowo rozciągnąć tą dziurke palcami i dopiero ładować się ze sprzętem, tak myśle ; p nie wiem bo jak mówie seksu klasycznego nie było ; p na początku z tymi palcami to z wrażenia się spięłam. Ale błony dziewiczej to chyba nie mam? Skoro palce wkłada. Chłopak mówił że nic nie wyczuł i że chyba byłam przypadkiem dziewicy bezbłonowej : D
maly_siwek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-09, 14:02   #4491
gusia2011
Raczkowanie
 
Avatar gusia2011
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 441
Dot.: Mój pierwszy raz - wątek zbiorczy!

nawiązując do poprzednich wypowiedzi to mój pierwszy raz to właśnie było kilka prób i też był cyrk typu boli i pojawiał się mega stres blokowałam faceta nogami z tego stresu i nic nie wychodziło....byłam uparta i kilka razy dziennie próbowaliśmy i się udało raz bez większej histerii z mojej strony i poszło ...żal mi było przez te próby faceta bo jak widział mój stres to miał juz dość...ale kwestią raczej była moja psychika która potęgowała uczucie bólu i rozciagnięcie, które było małe i tak to odczuwałam...też mi się nogi trzęsły po tych kilku razach więc życzę cierpliwosci i wytrwałości...a żel jakiś na pewno się przyda
gusia2011 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-09, 15:30   #4492
czikago
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 8
Dot.: Mój pierwszy raz - wątek zbiorczy!

Tak, tylko, że palcami nie idzie raczej przebić błony dziewiczej. Są zbyt krótkie. Tampona wkładasz dużo głębiej, a przypadki przebicia błony przez tampon też są raczej rzadkie.

Chyba czas się odstresować : )
czikago jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-09, 15:36   #4493
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Mój pierwszy raz - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez czikago Pokaż wiadomość
Tak, tylko, że palcami nie idzie raczej przebić błony dziewiczej. Są zbyt krótkie. Tampona wkładasz dużo głębiej, a przypadki przebicia błony przez tampon też są raczej rzadkie.

Chyba czas się odstresować : )
Tampon nierzadko przebija błonę dziewiczą, podobnie jest z palcami. Tym bardziej że mężczyzna ma je zazwyczaj grubsze i dłuższe
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-10, 12:29   #4494
czikago
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 8
Dot.: Mój pierwszy raz - wątek zbiorczy!

Tak? Zawsze byłam przekonana, że jest na odwrót
czikago jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-10, 13:32   #4495
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Mój pierwszy raz - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez czikago Pokaż wiadomość
Tak? Zawsze byłam przekonana, że jest na odwrót
No to warto porozmawiać z ginekologiem przy mojej pierwszej wizycie pytała czy współżyję, ja odpowiedziałam że tak, ale że trochę to było dziwne, bo przy pierwszym razie nie było krwi. Zapytała tylko czy używam tamponów, ja że tak, tylko tampony, od pierwszego okresu. Tylko stwierdziła że na pewno dlatego, bo tak się często dzieje. Jeszcze częściej kto ktoś uprawia sport.
Błona to tylko cienki kawałek skóry, nic innego. Dziewictwo to przede wszystkim w głowie jest, a nie w ciele
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 07:39   #4496
ama4
High Quality Since 2007
 
Avatar ama4
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wild wild south
Wiadomości: 4 268
Dot.: Mój pierwszy raz - wątek zbiorczy!

Moim zdaniem sytuacje które opisujecie ewidentnie siedzą w głowie Z tym pierwszym seksem jest trochę tak jak z wizytą u lekarza - przepraszam za porównanie, ale naprawdę trochę tak jest. Ja wiem, że wszyscy się wcześniej nasłuchali o tym, jaki to seks jest cudowny, jak to go wszyscy uprawiają i jak to cudownie nie być dziewicą, ale... ten pierwszy seks nie jest zazwyczaj fajerwerkiem jeśli chodzi o przyjemność fizyczną. Dla kobiet to bardziej przyjemność psychiczna, bo pierwszy raz jest tak blisko ze swoim ukochanym facetem. Ale pod względem fizycznym trzeba się raczej nastawić tak, że jak się idzie do dentysty to też się nie nastawia 2 dni wcześniej na to, że będzie bolało, tylko po prostu wiemy, że u dentysty może czasami boleć i jak już leżymy na tym fotelu, to zwyczajnie wiemy, że trzeba to przetrwać i zaraz potem boleć przestanie. Tak samo jest tutaj - załóżcie, że to po prostu boli większość dziewczyn, więc u Was pewnie będzie podobnie, ale Wasza błona ze stali nie jest, więc jak przez te dosłownie 5 sekund facet ją będzie przebijać to nic Wam się złego nie stanie. A po tym jednym razie już nigdy więcej tak boleć nie będzie, jak się wszystko zagoi to będzie już tylko baaaardzo przyjemnie Więc... zagryźcie zęby, zaufajcie facetowi, zadbajcie o duże nawilżenie, o dobrą atmosferę, może o kieliszek wina i do dzieła
__________________
Cytat:
Napisane przez sztojabudu
Życie jest nieprzewidywalne, ale pojęcie uczciwości jest niezmienne.
Cytat:
Napisane przez normalnyFacet
Desperacja prowadzi tylko do masochizmu
ama4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-15, 16:03   #4497
naturalna33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: jesteśmy w mediolaaniee!
Wiadomości: 5
Dot.: Mój pierwszy raz - wątek zbiorczy!

Witam. Również jestem nowa i mam problem.. więc wczoraj miałam moj 'prawie' pierwszy raz. Wcześniej chłopak mnie tam pieścił palcami ale to strasznie bolało. Wczoraj jednak postanowiliśmy włożyć penisa do pochwy. Pare razy próbowaliśmy bo nie chciał wejść albo bolało za mocno. I był taki moment jak wchodził, że tak raz bardzo mocno mnie zabolało az krzyknełam. (nie wszedł daleko ale chyba głębiej niz zawsze) Niedługo po tym skończyliśmy i gdy wstałam na łóżku była krew (dość sporo). Jak myślicie, doszło do przebicia błony? nie chce za bardzo iśc do lekarza by to sprawdzać.. ale jeszcze jedno. Do dzisiaj mi leci krew. Gdy sikam jest jej dużo. Podejrzewam że to może być okres gdyż troche boli brzuch jak przy miesiączce, a wcześniej bolały mnie piersi. Ale jest dwa tygodnie za szybko.. czy to co wczoraj robiliśmy może mieć wpływ no to że okres przyszedł wcześniej i czy to aby na pewno okres? bardzo prosze o pomoc
naturalna33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-15, 16:07   #4498
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Mój pierwszy raz - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez naturalna33 Pokaż wiadomość
Witam. Również jestem nowa i mam problem.. więc wczoraj miałam moj 'prawie' pierwszy raz. Wcześniej chłopak mnie tam pieścił palcami ale to strasznie bolało. Wczoraj jednak postanowiliśmy włożyć penisa do pochwy. Pare razy próbowaliśmy bo nie chciał wejść albo bolało za mocno. I był taki moment jak wchodził, że tak raz bardzo mocno mnie zabolało az krzyknełam. (nie wszedł daleko ale chyba głębiej niz zawsze) Niedługo po tym skończyliśmy i gdy wstałam na łóżku była krew (dość sporo). Jak myślicie, doszło do przebicia błony? nie chce za bardzo iśc do lekarza by to sprawdzać.. ale jeszcze jedno. Do dzisiaj mi leci krew. Gdy sikam jest jej dużo. Podejrzewam że to może być okres gdyż troche boli brzuch jak przy miesiączce, a wcześniej bolały mnie piersi. Ale jest dwa tygodnie za szybko.. czy to co wczoraj robiliśmy może mieć wpływ no to że okres przyszedł wcześniej i czy to aby na pewno okres? bardzo prosze o pomoc
Najwyraźniej błona została przerwana, stąd te krwawienie, które jest normalne po takim "zabiegu" :p
następnym razem odprężcie się, użyjcie żelu nawilżającego i powinno pójść pierwsze razy bywają bolesne, ale z czasem jest super
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-15, 16:27   #4499
naturalna33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: jesteśmy w mediolaaniee!
Wiadomości: 5
Dot.: Mój pierwszy raz - wątek zbiorczy!

no dobrze, a czy tym krawieniem powinnam sie martwić? czy to okres szybciej przyszedł?
naturalna33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-15, 21:02   #4500
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Mój pierwszy raz - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez naturalna33 Pokaż wiadomość
no dobrze, a czy tym krawieniem powinnam sie martwić? czy to okres szybciej przyszedł?
Takie krwawienie nie powinno Cię martwić, wiele kobiet tak ma
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:25.