Mebelki do pokoju dziecięcego? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-06, 12:05   #1
1986annalisa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 10

Mebelki do pokoju dziecięcego?


Witam witam!

Jakie mebelki macie w pokojach dziecinnych i jakie polecacie, a jakie odradzacie?

Już wkrótce temat meblowania pokoiku będzie mnie mocno interesował więc zbieram wszelkie dobre rady!
1986annalisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-06, 20:46   #2
maiti
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Miejsce, w którym coś tworzę ;))
Wiadomości: 286
Dot.: Mebelki do pokoju dziecięcego?

ja już jestem po urządzeniu pokoiku dla mojego przedszkolaka. Mam podobną kolorystykę do tych mebli http://allegro.pl/meble-mlodziezowe-...049974118.html. Sugerowałam się pojemnością mebli. Jak głęboka jest szafa itp. i żeby było dużo półek a mało wieszaków. Rozglądałam się za takimi co będą służyły tak długo, aż się rozlecą. Okazuje się, że takie mebelki typowo dla takich maluchów są płytkie i mało pojemne.
maiti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 11:30   #3
Stefi254
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 4
Dot.: Mebelki do pokoju dziecięcego?

Ostatnio też szukałam jakiejś inspiracji i w sumie co nieco było na takiej stronce Homplex.pl
Stefi254 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 12:57   #4
1986annalisa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 10
Dot.: Mebelki do pokoju dziecięcego?

Cytat:
Napisane przez maiti Pokaż wiadomość
ja już jestem po urządzeniu pokoiku dla mojego przedszkolaka. Mam podobną kolorystykę do tych mebli http://allegro.pl/meble-mlodziezowe-...049974118.html. Sugerowałam się pojemnością mebli. Jak głęboka jest szafa itp. i żeby było dużo półek a mało wieszaków. Rozglądałam się za takimi co będą służyły tak długo, aż się rozlecą. Okazuje się, że takie mebelki typowo dla takich maluchów są płytkie i mało pojemne.
Dziękuję za cenną uwagę!
I oby więcej takich rad! To dla mnie ważne! W końcu mebli nie wymienia się co miesiąc więc warto dobrze przemyśleć takie decyzje.
1986annalisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 21:49   #5
maiti
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Miejsce, w którym coś tworzę ;))
Wiadomości: 286
Dot.: Mebelki do pokoju dziecięcego?

Cieszę się, że moja wskazówka jest cenna. Mogę Ci polecić meble, które widziałam w AGACIE to Wójcik model COSMO najbardziej przypadły do gustu, ale ze względu na cenę musiałam zrezygnować. I dodam jeszcze odnośnie szafy narożnej, aby zwracać uwagę na to jaka jest w środku. Mi zależało głównie, aby po obu stronach były półki od góry na dół i wieszak na środku. W większości takich szaf jest tak, iż mają górną półkę i wieszak.
maiti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 10:06   #6
1986annalisa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 10
Dot.: Mebelki do pokoju dziecięcego?

Cytat:
Napisane przez maiti Pokaż wiadomość
Cieszę się, że moja wskazówka jest cenna. Mogę Ci polecić meble, które widziałam w AGACIE to Wójcik model COSMO najbardziej przypadły do gustu, ale ze względu na cenę musiałam zrezygnować. I dodam jeszcze odnośnie szafy narożnej, aby zwracać uwagę na to jaka jest w środku. Mi zależało głównie, aby po obu stronach były półki od góry na dół i wieszak na środku. W większości takich szaf jest tak, iż mają górną półkę i wieszak.

W takim razie czeka mnie w weekend wyprawa do Agaty na oglądanie mebli

Tak generalnie to uważacie że dla dzieci lepsze są meble drewniane czy plastiki? Słyszałam, że z drewnianymi jest problem, bo rzadko mają zaokrąglone kanty w które to dzieci "uwielbiają uderzać" ;/

Dzięki!
1986annalisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 17:03   #7
miminka10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 337
Dot.: Mebelki do pokoju dziecięcego?

Cytat:
Napisane przez maiti Pokaż wiadomość
ja już jestem po urządzeniu pokoiku dla mojego przedszkolaka. Mam podobną kolorystykę do tych mebli http://allegro.pl/meble-mlodziezowe-...049974118.html. Sugerowałam się pojemnością mebli. Jak głęboka jest szafa itp. i żeby było dużo półek a mało wieszaków. Rozglądałam się za takimi co będą służyły tak długo, aż się rozlecą. Okazuje się, że takie mebelki typowo dla takich maluchów są płytkie i mało pojemne.
No co do tych półek i wieszaków to się nie zgodzę.To zależy czy to dla chłopca czy dziewczynki.Ja mam 5 letnią córcię i ciągle mało wieszaków.Bo sukienki,koszule,tuniki wszystko idzie do szafy z wieszakami bo przynajmniej jak je raz wyprasuje to już później po wyciągnięciu nie muszę.

to jest mój faworyt jeżeli chodzi o pokój dziecięcy.Do tego tylko szafa.Bez zbędnego zagracania pokój wygląda super.
http://www.nietylkodzieciaki.pl/2011...oj-dziewczynki

Zależy oczywiście dla dziecka w jakim wieku ale myslę,że ten pokój odpowiada i dla chłopca i dziewczynki ,no i wiek chyba też bez znaczenia.Bo super będzie wyglądało tu zarówno łóżeczko jak i młodzieżowe łóżko

Edytowane przez miminka10
Czas edycji: 2012-02-12 o 17:10
miminka10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-13, 10:04   #8
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Mebelki do pokoju dziecięcego?

Zamówiłam meble z VOXa, kolekcja Hiacynt.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-14, 09:46   #9
maiti
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Miejsce, w którym coś tworzę ;))
Wiadomości: 286
Dot.: Mebelki do pokoju dziecięcego?

miminka w szafie narożnej jaką zakupiłam mam dwa wieszaki. Jeden u góry a drugi w połowie i po bokach półki. Mam też taki słupek, w którym są półki, ale też jest wieszak tylko na te krótsze rzeczy. Męska koszula się zmieści akurat. Tylko w tych szafach narożnych, gdzie jest wieszak a u góry półka. to zauważ, że jest tylko jeden wieszak a pozostała przestrzeń jest nie wykorzystana. Powiesisz na wieszaku bluzeczkę, która ma długość 40 cm a co z pozostałą przestrzenią na dole? Chyba, że coś tam sobie poustawiasz w pudełkach. Zależy też czy masz dużo miejsca w pokoju, aby pozwolić sobie na więcej mebelków.

Uważam, że i przy tych drewnianych i jak plastikowych można sobie guza nabić. Jeśli meble są z plastiku to musi być jakiś solidniejszy tzn.też twardszy.

Edytowane przez maiti
Czas edycji: 2012-02-14 o 09:56
maiti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-14, 15:00   #10
miminka10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 337
Dot.: Mebelki do pokoju dziecięcego?

Cytat:
Napisane przez maiti Pokaż wiadomość
miminka w szafie narożnej jaką zakupiłam mam dwa wieszaki. Jeden u góry a drugi w połowie i po bokach półki. Mam też taki słupek, w którym są półki, ale też jest wieszak tylko na te krótsze rzeczy. Męska koszula się zmieści akurat. Tylko w tych szafach narożnych, gdzie jest wieszak a u góry półka. to zauważ, że jest tylko jeden wieszak a pozostała przestrzeń jest nie wykorzystana. Powiesisz na wieszaku bluzeczkę, która ma długość 40 cm a co z pozostałą przestrzenią na dole? Chyba, że coś tam sobie poustawiasz w pudełkach. Zależy też czy masz dużo miejsca w pokoju, aby pozwolić sobie na więcej mebelków.

Uważam, że i przy tych drewnianych i jak plastikowych można sobie guza nabić. Jeśli meble są z plastiku to musi być jakiś solidniejszy tzn.też twardszy.
Nie no na pewno jeżeli chodzi o szafy narożnikowe to bardzo dużo przestrzeni jest zazwyczaj zmarnowane.Dlatego ja nie jestem zwolenniczką tego typu mebli.Ale każdy musi podpasować je pod swoje potrzeby.Ja mam dużą szafę pół na pół i jestem zadowolona.Chociaż jak wcześniej pisałam wieszaków czasami mogłoby być więcej
miminka10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 20:35   #11
maiti
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Miejsce, w którym coś tworzę ;))
Wiadomości: 286
Dot.: Mebelki do pokoju dziecięcego?

analisa te meble wójcik mogą być w każdym sklepie meblowym. trzeba tylko popytać. ja akurat widziałam w agacie i dlatego napisałam o niej. a teraz patrzę na ostatnią stronę z adresami i widzę, że są to różne sklepy meblowe.

miminka trzeba patrzeć na wszystko co się kupuje. a to nie tak a tam to mogłoby być inaczej zrobione itd.
maiti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:46.