Trądzik - cz. 3 - Strona 143 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-02-16, 01:33   #4261
elle21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2
Dot.: Trądzik - cz. 3

Hej dziewczyny! Wizaż podczytuję od dawna, ale dzisiaj postanowiłam wreszcie założyć konto i trochę się pożalić, wiedząc że mnie zrozumiecie.
Otóż z trądzikiem męczę się od 13 r.ż mniej więcej (obecnie mam 21 lat) i momentami wykańcza mnie to psychicznie. Przede wszystkim przez te wszystkie lata przeokrutnie spadła mi samoocena. Zdaję sobie sprawę, że nie mam bardzo silnego trądziku w tym momencie, ale jednak wciąż jest i póki co chyba się nie zanosi na zmiany. W zeszłym roku dermatolog przepisała mi Tetralysal 150, brałam przez 3 m-ce. Cerę miałam piękną, od razu się lepiej czułam, wszyscy mówili, że promienieję. Och, jaki to był piękny czas... Niestety teraz znów mam nawrót. Jeszcze miesiąc temu nie było tak źle, teraz praktycznie całą twarz mam obsypaną "kaszką". Oprócz tego oczywiście nieśmiertelne zaskórniki na brodzie, ale te to mi nawet po Tetralsyalu nie zeszły. I co tu robić, jak z tym żyć?

Pozdrawiam!

Edytowane przez elle21
Czas edycji: 2012-02-16 o 01:34
elle21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-16, 01:45   #4262
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Trądzik - cz. 3

Też walczę od 8 lat i jestem w tym samym roczniku najpewniej, cóż, jakoś sobie radzę, choć wiadomo w czasie wysypu nic nie pomaga. Dotychczas jednak w miarę opracowałam technikę ataku na mój trądzik i czasem udaje mi się wygrać.
Samoocena? A kto by się trądzikiem przejmował... Od czego są pudry, podkłady, maseczki, fluidy, korektory i inne tego typu cuda?
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-16, 09:06   #4263
Lirriel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Zabierzów
Wiadomości: 1 751
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
Właśnie ja też tak uważam, ale kilka postów wyżej w jednym z postów jest tak napisane i zastanawiam się jak sobie taki ktoś radzi, kiedy stosuje kwasy. Myślałam, ze jest może jakaś inna opcja ochrony, o której jeszcze nie słyszałam
To ja to powiedziałam, więc odpowiem - nie stosuję kwasów. ))))))))))))))))))))))) Miałam pojedynczy zabieg, kiedyś, zimą, nie było słońca, potem jeszcze jeden, już bliżej wiosny, ale on się skończył katastrofą - chyba jakaś reakcja uczuleniowa - i i tak siedziałam w domu. Mnie po prostu wszystkie ciężkie kremy zapychają, i są wśród nich filtry. Podejrzewam, że jeśli ktoś ma ten sam problem co ja, to też nie będzie zachwycony filtrami. W końcu nie istnieją LEKKIE filtry. Więc jeśli mam robić mikro i kawitację i zaraz tę skórę znowu zanieczyścić, to naprawdę wolę już się narażać po takim zabiegu na kontakt ze słońcem. I druga sprawa... filtry to chemia... naprawdę wierzycie, że to jest obojętne dla skóry, bezpieczniejsze niż promieniowanie słoneczne?
Lirriel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-16, 10:43   #4264
misiapysia0102
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5
Dot.: Trądzik - cz. 3

puder bambusowy zdecydowanie !
misiapysia0102 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-16, 10:52   #4265
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Lirriel Pokaż wiadomość
To ja to powiedziałam, więc odpowiem - nie stosuję kwasów. ))))))))))))))))))))))) Miałam pojedynczy zabieg, kiedyś, zimą, nie było słońca, potem jeszcze jeden, już bliżej wiosny, ale on się skończył katastrofą - chyba jakaś reakcja uczuleniowa - i i tak siedziałam w domu. Mnie po prostu wszystkie ciężkie kremy zapychają, i są wśród nich filtry. Podejrzewam, że jeśli ktoś ma ten sam problem co ja, to też nie będzie zachwycony filtrami. W końcu nie istnieją LEKKIE filtry. Więc jeśli mam robić mikro i kawitację i zaraz tę skórę znowu zanieczyścić, to naprawdę wolę już się narażać po takim zabiegu na kontakt ze słońcem. I druga sprawa... filtry to chemia... naprawdę wierzycie, że to jest obojętne dla skóry, bezpieczniejsze niż promieniowanie słoneczne?
Dziękuję za odpowiedź oczywiście zgadzam się co do filtrów, że to chemia. Ja do tej pory użyłam dwóch co skończyło się wysypką na czole. Tylko z drugiej strony jak sobie poradzić z trądzikiem? wyciskać nie wolno, zaś inne metody, a przynajmniej mi znane wiążą się ze stosowaniem filtrów. Bo żeby pozbyć się zaskórników i wągrów, tak jak w moim przypadku, to chyba muszę użyć czegoś co złuszczy mi skórę. Piling mechaniczny to niestety dużo za mało, a moja buzia raczej nie preferuje takich metod.
Mogłabyś mi powiedzieć w jaki sposób Ty pozbyłaś się tych niechcianych insektów na twarzy? o ile w ogóle tak owe miałaś
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-16, 10:53   #4266
misiapysia0102
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5
Dot.: Trądzik - cz. 3

byłam u kosmetyczki i poleciła mi dwa produkty za które będę jej wdzięczna do końca życia, wcześniej też stosowałam kosmetyki z biochemii urody, nie byłam zadowolona w 100%, ale puder bambusowy jest świetny!!!
jeżeli chodzi o te produkty Cetaphil- do smarowania twarzy taki lotion w sumie to tez co jakiś czas smaruje cało ciało, i tez jest preparat do mycia twarzy, do tego brevoxyl, pierwsze kazałam posmarowac na noc cetaphilem, po 5 min na to brevoxyl i rano zmyć to cetaphilem
pierwsze pamietam, że zrobiła mi oczyszczanie twarzy mechanicznie czyli igłami i maske kolagenową, w odstepach miesiaca, potem miałam robioną mikrodermabrację co 2 tyg 5 razy,ale cały czas stosowałam cetaphil i brevoxyl, moja twarz wygląda jak pupa niemowlaka, nigdy nie miałam tak pieknej cery, zawsze od kiedy pamietam, miałam ropne grudki i pełno czarnych kropek, wagry to była moja zmora, do tego oczywiście regularnie cisnelam to przed lustrem, wiec narobilam pelno blizn bo skora pękała
teraz jestem po prostu tak zadowolna z twarzy, że szok, nawet po tabletkach nic nie wyskakuje, bede wielbic ta kosmetyczke do konca życia!!!
misiapysia0102 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-16, 11:04   #4267
19agusia91
Zakorzenienie
 
Avatar 19agusia91
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 17 385
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cóż, ja po słońcu wyglądam strasznie, mam bardzo jasną karnację, nie wyobrażam sobie okresu od kiwetnia do października bez filtra...
__________________
Cytat:
Czuję to każdym porem skóry, każdą komórką, opuszkami palców, całą sobą, że nie mogłam lepiej wybrać. Nikt inny nie dałby mi tyle szczęścia, miłości, pewności we wszystkie jutra świata.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post35348317 Wymianka
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-16, 11:20   #4268
maryanna3
Zakorzenienie
 
Avatar maryanna3
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 911
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Lirriel Pokaż wiadomość
To ja to powiedziałam, więc odpowiem - nie stosuję kwasów. ))))))))))))))))))))))) Miałam pojedynczy zabieg, kiedyś, zimą, nie było słońca, potem jeszcze jeden, już bliżej wiosny, ale on się skończył katastrofą - chyba jakaś reakcja uczuleniowa - i i tak siedziałam w domu. Mnie po prostu wszystkie ciężkie kremy zapychają, i są wśród nich filtry. Podejrzewam, że jeśli ktoś ma ten sam problem co ja, to też nie będzie zachwycony filtrami. W końcu nie istnieją LEKKIE filtry. Więc jeśli mam robić mikro i kawitację i zaraz tę skórę znowu zanieczyścić, to naprawdę wolę już się narażać po takim zabiegu na kontakt ze słońcem. I druga sprawa... filtry to chemia... naprawdę wierzycie, że to jest obojętne dla skóry, bezpieczniejsze niż promieniowanie słoneczne?
Zupełnie się nie zgadzam. Przede wszystkim można by stwierdzić, że wszystko jest chemią. Taka prawda. I mowa tu nie tylko o kosmetykach w naszym otoczeniu jest cała masa chemii WSZĘDZIE. I to nie jest tak że nie ma lekkich filtrów. Oczywiście gdy się ma niedopasowany i się go źle nakłada to będzie zapychał. Poza tym skóra reaguje różnie, krem może nie być lekki a może nie zapychać bo nie ma zapychających nas składników. Dla Ciebie filtr będzie dobry, dla mnie beznadziejny.
Mi np. kwasy służyły. Oprócz migdałowego co już pisałam. Ale po nich miałam skórę w dużo lepszej kondycji. Teraz biorę retinoidy. I tutaj nie ma nawet gadania, że chemia to tamto trzeba się filtrować bo w innym wypadku można sobie zrobić sporą krzywdę. Ja zanim znalazłam idealny filtr dla mnie przetestowałam 4. I szlag mnie trafiał ale teraz jest dobrze, żadnych wysypek, pryszczy, wszystko jest ok. Trzeba próbować, coś za coś. Oczywiście mówię o sytuacjach gdy używamy kwasów, retinoidów to wtedy nawet nie ma mowy o niefiltrowaniu. W innym wypadku to już kwestia dyskusyjna i nie jestem tak zapaloną filtromaniaczką żeby kogoś przekonywać

Edytowane przez maryanna3
Czas edycji: 2012-02-16 o 11:21
maryanna3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-16, 13:14   #4269
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez maryanna3 Pokaż wiadomość
Zupełnie się nie zgadzam. Przede wszystkim można by stwierdzić, że wszystko jest chemią. Taka prawda. I mowa tu nie tylko o kosmetykach w naszym otoczeniu jest cała masa chemii WSZĘDZIE. I to nie jest tak że nie ma lekkich filtrów. Oczywiście gdy się ma niedopasowany i się go źle nakłada to będzie zapychał. Poza tym skóra reaguje różnie, krem może nie być lekki a może nie zapychać bo nie ma zapychających nas składników. Dla Ciebie filtr będzie dobry, dla mnie beznadziejny.
Mi np. kwasy służyły. Oprócz migdałowego co już pisałam. Ale po nich miałam skórę w dużo lepszej kondycji. Teraz biorę retinoidy. I tutaj nie ma nawet gadania, że chemia to tamto trzeba się filtrować bo w innym wypadku można sobie zrobić sporą krzywdę. Ja zanim znalazłam idealny filtr dla mnie przetestowałam 4. I szlag mnie trafiał ale teraz jest dobrze, żadnych wysypek, pryszczy, wszystko jest ok. Trzeba próbować, coś za coś. Oczywiście mówię o sytuacjach gdy używamy kwasów, retinoidów to wtedy nawet nie ma mowy o niefiltrowaniu. W innym wypadku to już kwestia dyskusyjna i nie jestem tak zapaloną filtromaniaczką żeby kogoś przekonywać
Niestety, chemii nie da się uniknąć. Więc nie ma co panikować. Jeść jak najmniej przetworzone produkty, używać kosmetyków o krótkim składzie i nie myśleć o tym

Cytat:
Napisane przez 19agusia91 Pokaż wiadomość
Cóż, ja po słońcu wyglądam strasznie, mam bardzo jasną karnację, nie wyobrażam sobie okresu od kiwetnia do października bez filtra...
Też mam ten problem. Szczególnie pierwsze promienie wiosennego słońca = okropna wysypka na odsłoniętych miejscach, pogorszenie trądziku i okropne podrażnienie.
Kiedyś używałam filtra Evy Natury, był świetny, bo nie zapychał (ale wtedy używałam Atredermu, a on zapobiega jednak zapychaniu) i nie tłuścił, a wręcz matowił cerę Ale łobuzy zmienili skład i poziom ochrony z 50+ na 50 W każdym razie zamierzam go wypróbować za jakiś czas i postaram się napisać, jak się sprawdził
Poza tym jest naprawdę tani jak na filtr, więc nie szkoda kasy na wypróbowanie.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-16, 15:17   #4270
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Trądzik - cz. 3

ja sobie teraz nie wyobrażam życia bez filtra 50+ na twarzy
po ciąży wylazły mi dosłownie BRUNATNE plamy- pod podkładem dało sie to ukryć- wyglądałam jakbym miała twarz pełną siniaków co gorsze- przebarwienai miałam(i niestety nadal cześciowo mam) pod okiem i na brodzie, więc sobie wyobraź jak wygląda mocny make-up (typu maska) i wyłażący spod niego sinawo-brązowy kolor pod okiem i przy ustach.
Wszyscy się mnie pytali po cichu czy między mną i TŻem w porządku nawet moja mama rzuciła niby w eter "największa zbrodnia to jak mąż żonę bije-od takich się odchodzi, nie ważne, że miłość i dzieci..."
teraz jest ciut lepiej (kwasy + filtr) pod mocnym podkładem wyglądam po prostu jak z przebarwieniami
no ale lepsze to niż wyglądać na pobitą
jakbym miała porzucić filtry to musiałbym zostawić i kwasy...a to znaczy- musiałabym się pogodzić z taką "ciapatą" gębą- nie ma mowy!
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-16, 15:49   #4271
eunchae
Raczkowanie
 
Avatar eunchae
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 370
Dot.: Trądzik - cz. 3

Ja osobiście filtrów nie stosowałam, bo mnie wszystkie kremy zapychają, nawet te lekkie. Ale jakby tego zapychania nie było to bym stosowała i się nie przejmowała chemią. Teraz na twarz nie nakładam nic oprócz podkładu. Słyszałam że niektóre minerały stanowią dobry ekran przeciwsłoneczny, ale pewnie nie 50+...

Dziewczyny któraś z Was stosuje dalej dietę bezglutenową? Jakieś efekty są? Ja włączyłam dużo więcej nasyconych tłuszczy do diety i widzę poprawę czuję się też świetnie
eunchae jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-16, 19:24   #4272
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez eunchae Pokaż wiadomość
Dziewczyny któraś z Was stosuje dalej dietę bezglutenową? Jakieś efekty są? Ja włączyłam dużo więcej nasyconych tłuszczy do diety i widzę poprawę czuję się też świetnie
ja stosuję prawie-bezglutenową, bo nie umiem zrezygnować z owsianki na śniadanie- efekt- pryszcza mam na razie jednego (ale się zasusza już) na czole, poza tym- NIC.
Żadnych nowych wyprysków- teraz leczę ostro przebarwienia.
I musze przyznać- u mnie zdiagnozowany był trądzik hormonalny (biorę tabsy,ale nie jestem na 100% pewna czy poprawa jest od nich, czy od diety), na pewno lepiej sie czuję, lżej i mam więcej energii- mi ta dieta służy,choć rzeczywiście czasem jest problematyczna (TŻ w walentynki zamówił pizzę no i co?! ano zjadlam i chorowałam potem)
Po nawet małej bułeczce teraz czuję się wypchana, wzdęta i w ogóle nie dobrze mi, nie chce mi sie produktów z glutenem- organizm sam jakby się przestawił.
Problem jest tylko wtedy gdy przychodzą znajomi (i np. stawiamy jakies ciastka, chipsy czy orzeszki w mundurkach) albo gdy TŻ bardzo chce zamówić pizzę i namawia mnie na zjedzenie choćby kawałeczka (a wiadomo- łakoma La'Mbria na pewno się skusi)
Generalnie mogę polecić, pod warunkiem, ze nie będzie ci taka dieta sprawiać ogromnych kłopotów. Bo jesli będzie kłopotliwa- to wiadomo porzucisz ją szybko...na cerę- zdecydowanie mi pomaga
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-16, 22:47   #4273
barwin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cześć , mój pierwszy post na wizazu ,ktorego od dawna czytuje ;D
Z trądzikiem walcze od 11 roku życia , czyli juz jakieś 5 lat. Pamiętam że na początku miałam gdzieś trądzik , byłam małym dzieciakiem kochającym bieganie za piłką i wszelakie zabawy ;D Najgorsze chyba zaczeło się w gimnazjum , wiadomo , 'burza hormonów' i jednak hm...presja otoczenia ? Każda dziewczyna chciała wyglądać jak najładniej , najlepiej , a ja byłam z najgorszym stanem trądziku , to się nazywa pech
Jedyne z czego się ciesze to to , że przez te 5 lat nikt mi z tego powodu nie dokuczał , że mam pryszcze ,krosty , akceptowali to
Co do tego co nauczył mnie trądzik : nauczył mnie tego , aby tolerować siebie i innych takimi jakimi są oraz tego, ze nie ma co oceniać ludzi po wygladzie.
Kurcze , ciezko cos idzie sie rozpisac teraz , jak chce ktos pogadac to piszcie : dunav10@wp.pl
Chetnie pogadam
barwin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-17, 22:26   #4274
eunchae
Raczkowanie
 
Avatar eunchae
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 370
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
ja stosuję prawie-bezglutenową, bo nie umiem zrezygnować z owsianki na śniadanie- efekt- pryszcza mam na razie jednego (ale się zasusza już) na czole, poza tym- NIC.
Żadnych nowych wyprysków- teraz leczę ostro przebarwienia.
I musze przyznać- u mnie zdiagnozowany był trądzik hormonalny (biorę tabsy,ale nie jestem na 100% pewna czy poprawa jest od nich, czy od diety), na pewno lepiej sie czuję, lżej i mam więcej energii- mi ta dieta służy,choć rzeczywiście czasem jest problematyczna (TŻ w walentynki zamówił pizzę no i co?! ano zjadlam i chorowałam potem)
Po nawet małej bułeczce teraz czuję się wypchana, wzdęta i w ogóle nie dobrze mi, nie chce mi sie produktów z glutenem- organizm sam jakby się przestawił.
Problem jest tylko wtedy gdy przychodzą znajomi (i np. stawiamy jakies ciastka, chipsy czy orzeszki w mundurkach) albo gdy TŻ bardzo chce zamówić pizzę i namawia mnie na zjedzenie choćby kawałeczka (a wiadomo- łakoma La'Mbria na pewno się skusi)
Generalnie mogę polecić, pod warunkiem, ze nie będzie ci taka dieta sprawiać ogromnych kłopotów. Bo jesli będzie kłopotliwa- to wiadomo porzucisz ją szybko...na cerę- zdecydowanie mi pomaga
Jestem na takiej diecie już jakiś czas, ale to poważna sprawa jak źle się czujesz jak zjesz jakąś bułkę albo coś z glutenem... Faktycznie gluten Ci szkodzi w takim razie... Lekarze powinni się zająć w końcu tym tematem. U mnie poprawa cery jest choć niecałkowita, za to znacznie lepiej się czuję psychicznie. U mnie chyba głównym sprawcą depresji był gluten. Nerwy mnie biorą jak sobie pomyśle że musiałam do tego wszystkiego dochodzić sama ... Myślałam może też że depresja była spowodowana nieregularnym spaniem, ale teraz też spię nieregularnie niestety i nigdy nie zdarzył mi się taki spadek nastroju jak kiedyś.
eunchae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-17, 23:47   #4275
Lirriel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Zabierzów
Wiadomości: 1 751
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź oczywiście zgadzam się co do filtrów, że to chemia. Ja do tej pory użyłam dwóch co skończyło się wysypką na czole. Tylko z drugiej strony jak sobie poradzić z trądzikiem? wyciskać nie wolno, zaś inne metody, a przynajmniej mi znane wiążą się ze stosowaniem filtrów. Bo żeby pozbyć się zaskórników i wągrów, tak jak w moim przypadku, to chyba muszę użyć czegoś co złuszczy mi skórę. Piling mechaniczny to niestety dużo za mało, a moja buzia raczej nie preferuje takich metod.
Mogłabyś mi powiedzieć w jaki sposób Ty pozbyłaś się tych niechcianych insektów na twarzy? o ile w ogóle tak owe miałaś
Mikrodermabrazja i kawitacja spowodowały znaczącą poprawę, poza tym przeszłam na podkłady mineralne (ale te rasowe - ja akurat stosuję Meow Cosmetics i Lucy Minerals), staram się stosować jak najlżejsze kosmetyki. Obecnie na noc nakładam Bezzapachowy Żel Szałwiowy Flos-Leku, na to troszkę oleju z opuncji (Biochemia Urody) albo Cetaphil lotion, czasem Siquens MedExpert do skóry podrażnionej (ale wydaje mi się, że jednak to już zbyt bogaty skład, rano skóra jest taka jakby zmęczona?). Na to Dalacin T, antybiotyk, który absolutnie nie wysusza, a przy okazji przynajmniej póki co działa całkiem nieźle. Rano myję twarz (i wieczorem) w dwóch krokach - najpierw Cetaphil do mycia, przecieram nim twarz na waciku, a potem myję oliwkowym Seba-Medem. I ostatnio raczej nie używam kremów z rana, ewentualnie rozcieram trochę w rękach Cetaphilu i smaruję delikatnie twarz. I wio. Obecnie jak wychodzę do pracy to na najgorsze przebarwienia nakładam trochę korektora Art Deco (kamuflażu gwoli ścisłości), omiatam twarz warstewką podkładu i na to puder bambusowy. Pod koniec dnia podkładu już nie mam, a i tak czuję się nieźle. W każdym razie piszę to wszystko, żeby wskazać, że oczyszczenie cery to kompleksowe zabiegi. Bo jeśli najpierw porobię sobie mikro czy kawitację, a potem będę codziennie pchać na twarz np. całkiem przeze mnie lubiany fluid kaszmirowy bielendy (zamiast tylko od wielkiego dzwonu), będący kosmetykiem silikonowym, to nie ma to sensu, bo tylko zapcham od nowa oczyszczoną skórę. Po prostu staram się robić tak, żeby jej nie obciążyć. Dlatego też mówię nie filtrom, jakimkolwiek. A kasę, jaką normalnie przeznaczałam na nowe eksperymenty z twarzą, teraz ładuję na przykład w lakiery do paznokci. A to tak, żeby mnie nie kusił jakiś nowy krem. ^^ I działa. Póki co. Oby jak najdłużej. Za to łykam ciągle amoksycylinę i chociaż cerę mam z dnia na dzień coraz ładniejszą, to jak na razie przypłaciłam to cyklem skróconym do dwóch tygodni, poprzedzonym koszmarnym, okrutnie bolesnym stanem zapalnym... Chociaż stresu miałam ostatnio tak dużo, że aż zaczęłam znowu intensywnie siwieć, więc pewnie stres+amoksycylina po prostu stworzyły mieszankę ekstremalnie wybuchową...
Poza tym nie wiem jak walczyć z przetłuszczaniem. Jak tylko są niekorzystne warunki, na przykład klima czy ogrzewanie, to się świecę jak żarówka i wszystko mi spływa. Po spalonej próbie z Kerium DS nie mam już ochoty próbować innych cudów na łojotok... Chociaż i tak jest lepiej o tyle, że jak warunki nie są jakieś wybitnie niesprzyjające, to mogę wyjść z domu i nie pamiętać o poprawkach cały dzień. No, może trzy czwarte. )
Lirriel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-18, 18:16   #4276
Tenenit666
Przyczajenie
 
Avatar Tenenit666
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 9
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez iron666 Pokaż wiadomość
Narazie pójdę do endokrynologa bo wypadają mi też włosy a jak coś to i do gina skoczę chociaż z okresem wszystko ok.
Zdecydowałam że od poniedziałku zacznę kurację, za miesiąc mam kolejną wizytę i powiedziała że jeśli nic się nie zmieni to antybiotyk.
Poczytałam sobie trochę na temat tych leków i się wystraszyłam, podobno epiduo jest mocny i niektórym wypala buzię jestem w tych sprawach zielona, nie chce żeby mnie coś wyżarło na buzi
Pani dermatolog mówiła żeby kupić krem nawilżający do skóry wrażliwej tylko jaki?
Mnie dermatolog polecił emulsję do mycia i blasam do twarzy i ciała Cetaphil
Tenenit666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-18, 18:28   #4277
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: Trądzik - cz. 3

Lirriel dziękuję za wyczerpującą odpowiedź Czyli Twoja pielęgnacja nie należy do tych 100% naturalnych? Może się nie znam, ale czy ten lotion cetaphil jest w 100% bezpieczny?
Wiesz ja obecnie też staram się ograniczyć do minimum, tym bardziej, że już po 2 tygodniach spostrzegłam minimalną poprawę. Póki co zamówiłam jeszcze parę rzeczy z BU, tak do przetestowania. Mam cichą nadzieję, że ta natura mi krzywdy nie zrobi. Grzeszę tylko z effaclarem duo, póki co jest dobrze, a poza tym szkoda mi wyrzucać kolejnych pieniędzy do smietnika, więc pod przymusem go kończę.
Mam w domu ance derm i strasznie chciałabym go poużywać, ale tu jest problem tych filtrów. Myślałam nad jakimś mineralnym, ale ciągle mam obawę. A z drugiej zaś strony bez tego się nie obejdzie. No chyba że się w końcu zbiorę i to co wydaję na kremiki, mazidła i maści, wydam po porstu na jakieś zabiegi u kosmetyczki. Myślałam nad oczyszczaniem manualnym i mikro. Punktowo nie stosuję nic, bo nie mam nic takiego co by na mnie działało, wszystko co mam to tylko apteczne specyfiki, ale nie na receptę i nie z antybiotykiem.

Jeszcze raz serdecznie dziękuję.
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-18, 19:10   #4278
Tenenit666
Przyczajenie
 
Avatar Tenenit666
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 9
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez eunchae Pokaż wiadomość
HAHAA

Ale coś mi przyszło do głowy w związku z tym co piszesz. Może tak być, że jak człowiek zajmuje się nauką i nie myśli całą dobę o cerze, to następuje poprawa. Pamiętam miałam kiedyś taką sesję, że cera mi się poprawiła po niej. Tyle nauki było, że nie mialam czasu myśleć o pryszczach.
A ja w ro (wybacz mi) wątpię. Rzadko kiedy myślę o mojej cerze, a prawie cały czas o szkole i jakoś nie zauważałam poprawy. Zauważyłam ją dopiero po "naświetlaniu" (nie wiem inaczej jak to ująć) promieniem podczerwonym na Ceragemie
Tenenit666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-19, 11:23   #4279
szajn87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 157
Dot.: Trądzik - cz. 3

mam 24lata i ciagle mam problemy z cerą, nie jakieś poważne ale rzadko się zdarza,żebym nie miała na twarzy krostek... robią mi się najczęściej na policzkach, na linii żuchwy i na szyi... parę lat temu brałam diane35 na polepszenie cery,ale przestałam,bo źle się po tym czułam. byłam też na zabiegu oczyszczania twarzy u kosmetyczki,ale nic niepomogło - tylko oberwało mi się za to od dermatologa... stwierdziła,że jak będę chodzić na takie wyciskanki to nie będzie mnie leczyć...sama z kolei zaproponowała zabieg alma pixel (kontrolowane oparzenia twarzy)-bardzo bolesny,dość kosztowny ok.200zl i również mało skuteczny... do tego chodzenie z poparzona twarzą przez tydzień to nic przyjemnego... smarowałam też twarz clindacne, locacidem i metronidazolem ale tylko mocno wysuszały.... myję twarz rano i wieczorem... wcześniej używałam kosmetyków drogeryjnych,ale na święta dostałam zestaw la roche posay - tonik,krem do twarzy i wodę termalną. myślałam że będą lepiej działać ale jakiś spektakularnych zmian nie widzę... byłam też na 4zabiegach mikrodermabrazji, przez tydzień po było ok,ale potem powrót do stanu wyjściowego... w czwartek idę do innego dermatologa... planowałam też kupić jakieś kosmetyki na mazidłach... myślałam o spirulinie do robienia maseczek, hydrolacie oczarowym i aloesowym i oleju tamanu... myślicie że warto kupić coś jeszcze?? czytałam,że polecacie babydream z rossmana - wczoraj chciałam kupić,ale było tyle tego,że postanowiłam poczekać i dopytać którego konkretnie używacie - były różne kolory - balsamy, szampony i żele... który polecacie do mycia twarzy?? i ostatnie pytanie - chodzi o dietę... co się powinno jeść a czego unikać w trosce o ładną cerę?? staram się nie pić alkoholu, nie jeść słodyczy, używam mało soli, cukru. pije dużo wody mineralnej (Muszynianka),staram się nie jeść ostrych potraw... co mogę zrobić jeszcze??
szajn87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-19, 12:31   #4280
szunia98
Przyczajenie
 
Avatar szunia98
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Nowe Tychy/Śląsk
Wiadomości: 5
Dot.: Trądzik - cz. 3

Mam 14 lat . Trądzik pojawił mi się w wieku 10,5 lat .. Z tym cholerstwem męczę się już 3,5 roku . Codziennie wstając widziałam pryszcze a pod nimi twarz . Nie wyglądałam jak człowiek. Czułam się inna i nie chciana. Idąc do szkoły zawsze chciałam aby mi się coś stało. Abym nie musiała patrzeć na koleżanki, które przejmują się jednym pryszczem. Moje marzenie - piękna cera. Byłam u różnych dermatologów. Do pierwszego poszłam w wieku 11 lat i już wtedy miałam ogromne problemy. Dermatolożka nie była miła. Popatrzała na mnie 3 sec. po czym zaczęła wypisywać dużo maści, specyfików. Nie dało to żadnych popraw lecz trądzik się pogarszał. Ma ochotę zapaść się pod ziemię . Idąc przez korytarz szkolny zawsze próbuję zasłonić twarz włosami, ręką. Twarz skierowaną w dół i tak muszę przeżyć 8 h . Wracam do domu i ryczę w poduszkę bo nie mogę tego znieść . I wszystko zmieniło się w wakacje 2011 r. poznałam mojego kolegę, który wygrał z trądzikiem i ma ładną cerę . Pocieszył mnie i powiedział abym się nie załamywała. I właśnie wtedy postanowiłam iśc o prywatnej dermatolożki. Strasznie miła i sympatyczna. (Więc jeśli ktoś chce namiary to pisać w pw. TYCHY i okolice. Bo naprawdę warto.) I zmieniłam dietę ;
- Przestałam jeść mięso.
- Mało nabiału
- Zero słodyczy
- Dużo wody.
Do tego specyfiki, tabletki i właśnie wtedy zauważyłam poprawę . Kiedyś na policzkach miałam ogromne pryszcze a teraz praktycznie nic. Jedynie co to trosze na skroniach i czole. Ale używam pudru: Manhattan, Clearface Compact Power. Antybakteryjny puder. No i podkładu też z tej "serii" . (76 sand). Dzięki temu czuję się jak człowiek. I myślę, że nam wszystkim to minie, jak najszybciej ! Pozdrawiam i życzę pięknej buzi . . Myślę, że trądzik poprawia charakter i to są te małe + .
szunia98 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-19, 12:35   #4281
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
- Przestałam jeść mięso.
- Mało nabiału
- Zero słodyczy
- Dużo wody.
że tak zapytam, to co Ty teraz jesz?
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-19, 12:43   #4282
szunia98
Przyczajenie
 
Avatar szunia98
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Nowe Tychy/Śląsk
Wiadomości: 5
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
że tak zapytam, to co Ty teraz jesz?
Co ja jem ? . Dużo warzyw, owoców. A jeśli już mięso to drobiowe gotowane lub na parze . Ryby. Zawsze można sobie coś wymyślić w stylu: Makaron, warzywa na parze no i jakąś przyprawą doprawić .
szunia98 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-19, 13:37   #4283
eunchae
Raczkowanie
 
Avatar eunchae
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 370
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez szunia98 Pokaż wiadomość

Co ja jem ? . Dużo warzyw, owoców. A jeśli już mięso to drobiowe gotowane lub na parze . Ryby. Zawsze można sobie coś wymyślić w stylu: Makaron, warzywa na parze no i jakąś przyprawą doprawić .
Hmm a mi akurat służy dieta bezglutenowa, zero makaronów, zero chleba, za to jem dużo mięsa i teraz zaczęłam jeść dużo więcej tłuszczy (masło, smalec, mleko lub olej kokosowy, awokado, boczek, jajka) i cera z każdym dniem lepsza! Owoce i warzywa też jem oczywiście, gdyby nie one pewnie bym spróbowała diety optymalnej.
eunchae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-19, 13:42   #4284
szunia98
Przyczajenie
 
Avatar szunia98
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Nowe Tychy/Śląsk
Wiadomości: 5
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez eunchae Pokaż wiadomość
Hmm a mi akurat służy dieta bezglutenowa, zero makaronów, zero chleba, za to jem dużo mięsa i teraz zaczęłam jeść dużo więcej tłuszczy (masło, smalec, mleko lub olej kokosowy, awokado, boczek, jajka) i cera z każdym dniem lepsza! Owoce i warzywa też jem oczywiście, gdyby nie one pewnie bym spróbowała diety optymalnej.
To dobrze. Mi szkodzą nabiały itp. itd. . I dzięki temu mogę jeszcze schudnąć. Do tego ćwiczenia czyli powoli spełniam dwa moje marzenia:
- Piękna cera
- Szczupła figura.
I mam nadzieję, że to pierwsze się kiedyś spełni. Będę najszczęśliwszą dziewczyną na świecie .
szunia98 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-19, 15:29   #4285
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez szunia98 Pokaż wiadomość

Co ja jem ? . Dużo warzyw, owoców. A jeśli już mięso to drobiowe gotowane lub na parze . Ryby. Zawsze można sobie coś wymyślić w stylu: Makaron, warzywa na parze no i jakąś przyprawą doprawić .
czyli jednak jesz i mięso i nabiał, już myślałam że zywisz się jedynie warzywami
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-19, 15:44   #4286
szunia98
Przyczajenie
 
Avatar szunia98
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Nowe Tychy/Śląsk
Wiadomości: 5
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
czyli jednak jesz i mięso i nabiał, już myślałam że zywisz się jedynie warzywami
Tylko ja jem akurat strasznie mało tego . Codziennie jadam szpinak, brokuły, kalafior itp. itd. .. Ale jeśli są już jakieś rodzinne imprezy to zazwyczaj biorę sałatki lub troszkę (bardzo, bardzo mało) mięsa bo jednak nie mogę wgl. nie jeść . Będę za słaba. Więc nie będę mogła ćwiczyć . A jednak wytrzymałam już 6 miesięcy bez ani grama mięsa . SAME WARZYWA I OWOCE. Cera prawie czysta lecz nie taka o jakiej marzę ale jest coraz lepiej . Przy okazji schudłam 8 kg i teraz ważę 50 kg przy wzroście 165 cm . Z czego się strasznie cieszę .

Edytowane przez szunia98
Czas edycji: 2012-02-19 o 16:08
szunia98 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-21, 07:11   #4287
Ercola
Zadomowienie
 
Avatar Ercola
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 020
Dot.: Trądzik - cz. 3

Ojjj, ale dawno już mnie tu nie było Na szczęście u mnie pewna poprawa, spora poprawa. Przerzuciłam się na kremy eko, wykluczyłam z diety chleb biały i bułki ( który bardzo szkodzi na moją cerę) oraz zwracam większą uwagę na to co jem i jest lepiej. Wypryski i to w sumie takie niewielkie mam jedynie na brodzie, reszta twarzy czysta. Słyszałam, że jeżeli ma się wypryski na brodzie jest to oznaka, że jakieś pokarmy mi nie służą. Czy któraś z Was mogłaby to potwierdzić ?
__________________
Nie wiem jak Ty, ale ja żyję RAPEM.


Ercola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-21, 14:47   #4288
Tinkerbell_
Raczkowanie
 
Avatar Tinkerbell_
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: ***Nibylandia***
Wiadomości: 195
Dot.: Trądzik - cz. 3

Witam

Zauwazyłam, że wiele z Was stosuje diete bezglutenową. Ja równiez postanowiłam sprobować Wiem, że musze wykluczyc ze swojej diety produkty zbożowe ale mam wątpliwości co do innych produktów. Jesli któraś z Was byłaby tak miła i powiedziala mi które produkty z mojej listy zawierają gluten będe bardzo wdzieczna

Oto produkty :
przetwory mleczne - kefir, jogurty, smakowe mleko, serki wiejskie, serek camembert

warzywa - przede wszystkim marchewka i ziemniaki

owoce - przede wszystkim jabłka, banany, mandarynki

orzechy

soja

ryż
Tinkerbell_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-21, 16:45   #4289
eunchae
Raczkowanie
 
Avatar eunchae
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 370
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Tinkerbell_ Pokaż wiadomość
Witam

Zauwazyłam, że wiele z Was stosuje diete bezglutenową. Ja równiez postanowiłam sprobować Wiem, że musze wykluczyc ze swojej diety produkty zbożowe ale mam wątpliwości co do innych produktów. Jesli któraś z Was byłaby tak miła i powiedziala mi które produkty z mojej listy zawierają gluten będe bardzo wdzieczna

Oto produkty :
przetwory mleczne - kefir, jogurty, smakowe mleko, serki wiejskie, serek camembert

warzywa - przede wszystkim marchewka i ziemniaki

owoce - przede wszystkim jabłka, banany, mandarynki

orzechy

soja

ryż
Tu jest wykaz:
http://www.celiakia.pl/index.php?opt...d=52&Itemid=41

Z tego co podałaś to chyba wszystko OK, można zawsze sprawdzać skład na opakowaniu też. Gluten naturalnie występuje chyba tylko w niektórych zbożach, wszystkie owoce i warzywa są wolne od glutenu, tak samo nabiał - chyba że ma jakieś dodatki z glutenem. Ale ogólnie śladowymi ilościami glutenu bym się nie przejmowała. Samo odstawienie zbóż glutenowych, chleba, makaronów, klusek, wypieków z mąk glutenowych powinno pomóc. A jak nie to znaczy że możesz jeść gluten bez szkód.
eunchae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-21, 17:06   #4290
lotta_983
Zakorzenienie
 
Avatar lotta_983
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: planeta Ziemia
Wiadomości: 4 884
Dot.: Trądzik - cz. 3

jyyli czy mnie się dobrze kojarzy, że łykasz liść oliwny? jeśli tak, to są efekty?
__________________
http://www.pmiska.pl/
lotta_983 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:20.