Problem z włosami. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-04, 19:23   #1
mahhysia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 482

Problem z włosami.


Witam
W sumie od zawsze mam duży problem z włosami. To znaczy zlepiają się one w takie strąki. Może to nie jest jakieś okropne sklejanie, ale żeby wyglądać jak człowiek co 20 minut muszę się czesać, a jest to wyjątkowo uciążliwe Kiedyś kilka razy użyłam prostownicy i wtedy miałam bardzo fajne włoski, ale generalnie prostownicy mówię nie więc ją porzuciłam. Najgorzej jak się ,,sklejały" na grzywce. Wyglądałam straszliwe. W załączniku dodaję swoje zdjęcie jeszcze jak miałam trochę dłuższe włosy. Teraz mam do ramion i jest to samo.

+ w załączniku dodaję rzecz jasna nie swoje zdjęcia, ale zdjęcia przybliżające co się robi z moimi włosami.

Ktoś ma jakiś pomysł jak temu zaradzić.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg _DSC0033.jpg (22,0 KB, 124 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 60438.jpg (52,6 KB, 78 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg straki.jpg (28,1 KB, 73 załadowań)
mahhysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 21:16   #2
the rock
Zakorzenienie
 
Avatar the rock
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: zagłębie:)
Wiadomości: 16 194
GG do the rock
Dot.: Problem z włosami.

Cytat:
Napisane przez mahhysia Pokaż wiadomość
Witam
W sumie od zawsze mam duży problem z włosami. To znaczy zlepiają się one w takie strąki. Może to nie jest jakieś okropne sklejanie, ale żeby wyglądać jak człowiek co 20 minut muszę się czesać, a jest to wyjątkowo uciążliwe Kiedyś kilka razy użyłam prostownicy i wtedy miałam bardzo fajne włoski, ale generalnie prostownicy mówię nie więc ją porzuciłam. Najgorzej jak się ,,sklejały" na grzywce. Wyglądałam straszliwe. W załączniku dodaję swoje zdjęcie jeszcze jak miałam trochę dłuższe włosy. Teraz mam do ramion i jest to samo.

+ w załączniku dodaję rzecz jasna nie swoje zdjęcia, ale zdjęcia przybliżające co się robi z moimi włosami.

Ktoś ma jakiś pomysł jak temu zaradzić.
Proponuję raz na jakiś czas użyć silniejszego, oczyszczającego, ziołowego szamponu np. Barwy, Joanny Naturii albo Malwy.

Czym myjesz włosy?
Jakiej odżywki używasz?
__________________
Bo to JA jestem najważniejsza ! ! !

regeneruję włosy - start 11.11.11
Ewka i nie tylko 22.10.12
- 25 kg
the rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-05, 14:13   #3
mahhysia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 482
Dot.: Problem z włosami.

Cytat:
Napisane przez the rock Pokaż wiadomość
Proponuję raz na jakiś czas użyć silniejszego, oczyszczającego, ziołowego szamponu np. Barwy, Joanny Naturii albo Malwy.

Czym myjesz włosy?
Jakiej odżywki używasz?
Myję metodą OMO lub samą odżywką. Raz w tygodniu olejuje lub stosuje płukanki. Olejuje raz włosy na długość, a czasami razem ze skalpem.

Szampon: Gliss Kur różowy, zamiennie z Joanną Naturią z Pokrzywą i Zieloną Herbatą. Wcześniej używałam Rzepy-było to samo. Niedawno także Timotei do włosów brązowych. Aktualnie od paru myć Biovax do suchych i zniszczonych.

Odżywka: Obecnie Isana z olejkiem z babbasu, zamiennie z Garnier Avocado i Karite. Wcześniej Nivea Asian Straight-było to samo. Jeszcze czegoś używałam ale obecnie nie pamiętam.

Odżywka b/s: Gliss Kur Intensive Repair, czarna + olej na końcówki.

Nie suszę, nie prostuję, nie kręcę.
mahhysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-05, 14:16   #4
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Dot.: Problem z włosami.

Akurat ja mam podobnie i lubię to

Próbowałaś może bez tej odżywki b/s?
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-05, 14:33   #5
mahhysia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 482
Dot.: Problem z włosami.

Cytat:
Napisane przez Inspire Pokaż wiadomość
Akurat ja mam podobnie i lubię to

Próbowałaś może bez tej odżywki b/s?
Ja nie lubię bo wyglądam jakbym nie czesała włosów przez tydzień. Koszmar...

Próbowałam. Oczywiście to samo + dodatkowo siano na głowie.

Stosuję się do wszystkich zaleceń pielegnacyjnych, a moje włosy to nadal tragedia.

I co ja robię źle

W załączniku idealne zdjęcie na to co robi się z moimi włosami. Rok temu obcięłam krócej w nadziei, że bedę wyglądać jak człowiek. Ale woczywiście to samo.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1170256.jpg (42,2 KB, 69 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1170422.jpg (52,6 KB, 50 załadowań)
mahhysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 13:37   #6
mysia m
Zakorzenienie
 
Avatar mysia m
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: z mojego świata
Wiadomości: 3 020
Dot.: Problem z włosami.

jest tak dlatego, ze Twoje włosy to fale zacznij je stylizowac i pielegnowac wg zasad dla kreconowlosych i bedziesz miec zdefiniowane fale zamiast oddzielnych pasm. Dzielą sie, bo zbijają w pasma o podobnym skręcie, probujac tworzyc falę. Poszukaj tez odpowiedniego stylizatora dla siebie, ktory podkresli skręt. Kopalnia wiedzy w pigułce w dziale dla zakręconych. ps. czesanie ani zmiana długosci nei zmieni struktury włosa.
__________________
Włosy

Edytowane przez mysia m
Czas edycji: 2012-03-06 o 13:38
mysia m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 13:43   #7
mahhysia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 482
Dot.: Problem z włosami.

Cytat:
Napisane przez mysia m Pokaż wiadomość
jest tak dlatego, ze Twoje włosy to fale zacznij je stylizowac i pielegnowac wg zasad dla kreconowlosych i bedziesz miec zdefiniowane fale zamiast oddzielnych pasm. Dzielą sie, bo zbijają w pasma o podobnym skręcie, probujac tworzyc falę. Poszukaj tez odpowiedniego stylizatora dla siebie, ktory podkresli skręt. Kopalnia wiedzy w pigułce w dziale dla zakręconych. ps. czesanie ani zmiana długosci nei zmieni struktury włosa.
Właśnie obawiałam się tego scenariusza . No trudno, tak natura dała, tak będzie trzeba się męczyć.
mahhysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-06, 14:09   #8
mysia m
Zakorzenienie
 
Avatar mysia m
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: z mojego świata
Wiadomości: 3 020
Dot.: Problem z włosami.

zartujesz? fale to błogosławieństwo! zadbane nigdy nie wiszą bez życia wymagają pracy, to na pewno, ale warto. masz gęste włosy, zobaczysz jakie będa ładne
__________________
Włosy
mysia m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 14:26   #9
mahhysia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 482
Dot.: Problem z włosami.

Miałam gęste włosy. To są zdjęcia sprzed roku. Po 3 cieniowaniach już nie są gęste. Jakoś ogólnie kręcone włosy kojarzą mi się źle. Z tragicznymi, posklejanymi pasmami, pewnie dlatego że zazwyczaj oglądam właśnie takie obrazki . A no i ludzie posiadajacy takie włosy sprawiają wrażenie jakby w ogóle się nie czesali, taki nieład

Dobra. Nie robie off topu i zakańczam wątek.

p.s No i znowu zostają dwa wyjścia-obciąć lub prostownica i będę wyglądała jak potworek
mahhysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 14:38   #10
mysia m
Zakorzenienie
 
Avatar mysia m
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: z mojego świata
Wiadomości: 3 020
Dot.: Problem z włosami.

nie trzeba nosic mokrej włoszki, mozna miec fale bez sklejania. wystarczy wygniesc zel, albo stosowac do stylizacji tylko odzywki bez spłukiwania. Mnie efekt gladkich włosów daje zel lniany, po ktorym nie mam w ogole sklejek a wlosy daja sie nawet czesac szczotką.
__________________
Włosy
mysia m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-08, 20:09   #11
minthairr
Rozeznanie
 
Avatar minthairr
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 639
Dot.: Problem z włosami.

Jeśli odpowiednio zadbasz będziesz mieć piękne loki
__________________
minthairr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-27, 16:30   #12
MartaFor
Raczkowanie
 
Avatar MartaFor
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Polska.
Wiadomości: 71
Dot.: Problem z włosami.

Witajcie
Ja także mam problem z włosami i nie wiem czego użyć żeby były w lepszej kondycji. Nie mogę zdecydować się jakiej użyć odżywki.
Kilka dni temu byłam u fryzjera na farbowaniu u nasady i rozjaśniaczem 3/4 włosów. Regeneracje również mi zrobiła Pani fryzjerka i włosy były przecudowne!
Miękkie, jedwabiste po prostu idealne!
Jednak teraz mam straszny problem z włosami, nie są suche i rozczesują się łatwo, ale mogę czesać je milion razy a one wciąż wyglądają jak nie uczesane, plączą się na wszystkie strony i puszą.
Szukałam jakieś odżywki, ale takiej która nie przetłuści mi włosów ponieważ moje włosy mają tendencje do przetłuszczania się same w sobie. Chciałabym odżywkę która pomoże mi rozczesać włosy tak aby nie odstawały, delikatnie je nawilży. Nie chciałabym żeby odżywka dodawała wielce blasku ponieważ wydają mi się być wówczas jak tłuste więc mam problem z wyborem odżywki.
Najgorsze są końce, odstają nieładnie. Zastanawiam się czy prostownica może by także pomogła? Chciałabym żeby były jedwabiste i się nie puszyły.
Co polecacie? Może jakąś odżywkę w sprayu?
20150825_195424.jpg
Zależy mi by wróciły do kondycji jak na zdjęciu powyżej.

Edytowane przez MartaFor
Czas edycji: 2015-08-27 o 16:32
MartaFor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-27, 18:30   #13
the rock
Zakorzenienie
 
Avatar the rock
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: zagłębie:)
Wiadomości: 16 194
GG do the rock
Dot.: Problem z włosami.

Cytat:
Napisane przez MartaFor Pokaż wiadomość
Witajcie
Ja także mam problem z włosami i nie wiem czego użyć żeby były w lepszej kondycji. Nie mogę zdecydować się jakiej użyć odżywki.
Kilka dni temu byłam u fryzjera na farbowaniu u nasady i rozjaśniaczem 3/4 włosów. Regeneracje również mi zrobiła Pani fryzjerka i włosy były przecudowne!
Miękkie, jedwabiste po prostu idealne!
Jednak teraz mam straszny problem z włosami, nie są suche i rozczesują się łatwo, ale mogę czesać je milion razy a one wciąż wyglądają jak nie uczesane, plączą się na wszystkie strony i puszą.
Szukałam jakieś odżywki, ale takiej która nie przetłuści mi włosów ponieważ moje włosy mają tendencje do przetłuszczania się same w sobie. Chciałabym odżywkę która pomoże mi rozczesać włosy tak aby nie odstawały, delikatnie je nawilży. Nie chciałabym żeby odżywka dodawała wielce blasku ponieważ wydają mi się być wówczas jak tłuste więc mam problem z wyborem odżywki.
Najgorsze są końce, odstają nieładnie. Zastanawiam się czy prostownica może by także pomogła? Chciałabym żeby były jedwabiste i się nie puszyły.
Co polecacie? Może jakąś odżywkę w sprayu?
Załącznik 6041505
Zależy mi by wróciły do kondycji jak na zdjęciu powyżej.
na zdjęciu nie wyglądają jak napuszone i nieuczesane

Jeśli je rozjaśniłaś, to się zniszczyły.
Mogły popalić.
Prostownica je zabije - połamią się i odpadną.
__________________
Bo to JA jestem najważniejsza ! ! !

regeneruję włosy - start 11.11.11
Ewka i nie tylko 22.10.12
- 25 kg
the rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-29, 18:40   #14
shabka
Sny
 
Avatar shabka
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 11
Dot.: Problem z włosami.

Kurcze, ja chciałabym mieć takie fale bo o takich marzę ale nie chciałabym mieć takich trudności. Może na jakiś czas odstaw odżywki i zastosuj inny szampon? Mi się takie włosy robią zawsze po Garnierze.
__________________
Prawdziwe Znaczenie Snów

Edytowane przez shabka
Czas edycji: 2016-07-04 o 15:25
shabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-02, 13:00   #15
Lena783
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 187
Dot.: Problem z włosami.

Cytat:
Napisane przez MartaFor Pokaż wiadomość
Witajcie
Ja także mam problem z włosami i nie wiem czego użyć żeby były w lepszej kondycji. Nie mogę zdecydować się jakiej użyć odżywki.
Kilka dni temu byłam u fryzjera na farbowaniu u nasady i rozjaśniaczem 3/4 włosów. Regeneracje również mi zrobiła Pani fryzjerka i włosy były przecudowne!
Miękkie, jedwabiste po prostu idealne!
Jednak teraz mam straszny problem z włosami, nie są suche i rozczesują się łatwo, ale mogę czesać je milion razy a one wciąż wyglądają jak nie uczesane, plączą się na wszystkie strony i puszą.
Szukałam jakieś odżywki, ale takiej która nie przetłuści mi włosów ponieważ moje włosy mają tendencje do przetłuszczania się same w sobie. Chciałabym odżywkę która pomoże mi rozczesać włosy tak aby nie odstawały, delikatnie je nawilży. Nie chciałabym żeby odżywka dodawała wielce blasku ponieważ wydają mi się być wówczas jak tłuste więc mam problem z wyborem odżywki.
.
Marta, a ile jesteś w stanie przeznaczyć na odzywkę? bo nie chce Ci doradzac jakiś produktów, którymi w ogole nie bylabys zainteresowana ze względu na cenę. jesli wlosy są bardzo zniszczone to te wszystkie odżywki za 2 dychy średnio pomagają, wiem, bo przetestowalam, nawet loreala, ktory tani nie jest, ale po nim z kolei włosy były "ciężkie" i opadały na twarz, straciły lekkość. mi akurat moja pani doktor z kliniki "od włosów" poleciła te produkty DSD, z których sama korzysta podczas zabiegów. Trzeba mieć świadomość, że jest to inwestycja, jednak ona sie zwraca kiedy patrzysz w lustro i dotykasz włosów Ja miałam straszne końce, poszarpane, rozjaśnione i jakby przypalone, mimo że jedynie suszę włosy, nie używam prostownicy ani lokówki. w kazydm razie to są te produkty mam nadzieje ze linka tu podeslac moge http://sklep.realbeauty.pl/141-zniszczone-wlosy ja mam szampon i maskę z tej linii, zażyczyłam sobie na urodziny może też się wycwań w ten sposób

Edytowane przez Lena783
Czas edycji: 2015-09-02 o 13:10
Lena783 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-02 14:00:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:05.