Polka i Kurd - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-15, 14:05   #661
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Moze, ale broni? Jak ja o religi nic nie mowie, a ona wszystko rozpatruje pod tym katem i schodz na temat religii, to dla mnie nie jest bronienie. Ehh sama juz nie wiem.
Dla mnie to też nie jest bronienie a naskakiwanie. Jak tak czytam, to ty chyba nie próbowałaś
przemilczeć jej wywodów tylko właśnie z nią dyskutowałaś. Teraz przy kolejnej takiej sytuacji zamilcz jak grób. Niech się kobieta wygada a ty bądź cierpliwa. Może jak się przekona, że z tobą sobie nie pogra, tobie nie podskoczy - może da na tak zwany luz.
I nie sądzę by rada Evy (chociaż mam tę samą opinię co ona na temat zabijania) była dobra. Nie ma co wymyślać argumentów przeciw jej religii. Ludzie robią tak od wieków i nic tego nie wynika, tylko większe waśnie.
Zwyczajnie milcz

Edytowane przez mmm3m
Czas edycji: 2011-12-15 o 14:06
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 14:37   #662
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Polka i Kurd

Tak, nie milczalam, probowalam dyskutowac i pokazac ze obie jestesmy takie same, nie wazne czy wiezace czy nie. Moze i to byl moj blad.
Z ta druga turka tak mi sie dobrze rozmawialo, duzo rzeczy sie dowiedzialam, opowiadalam jej o tym watku co asia nam pisala i pytalam sie co i jak i tamta sie nie bronila, ze nie ma bicia zon przez mezow itp. Mowila mi jak jest napisane w Koranie, jakie to ma przeslanie, ze niektorzy to inaczej interpretuja, ze jej sie to nie podoba, bo pozniej wszyscy sa wpychani do tego samego worka. Tak samo jest w katolicyzmie, te religie maja duzo wspolnego, w kazdej religi mozan doszukac sie zlych i dobrych rzeczy i tyle ile ludzi tyle bezdie interpretacji itp. Jedni skupia sie na jednym wersie, a inni na innym i beda sie do nich stosowac. ta sama wiara a zupelnie inne postepowanie, a ze i z ta znajomosc zaczela przeradzac sie w glebsza znajomosc i ona cos kiedys wposmniala a ja nie wiedzialam o co chodzi to sie zapytalam i mi tez wyjasnila co i jak. Mialam swoja niepewnosc, ale ona na spokojnie bez nacisku w glosie mi wyjasnila jak oni to interpretuja, chodz mnie nieprzekonala i ja jej tez bez nacisku w glowie odpowiedzialam, ze jednak to dla mnie. Bylo milo i przyjemnie, az nagle gdy o religi nie bylo gadki mi powiedziala, ze jej religia jest najlepsza i powiazala problemy zdrowotne mojego dziecka z nakazem obzezania chlopcow u nich. Gdyby mi to powiedziala inaczej, ale ona mi takim glosem niewymagajacym sprzeciwu powiedziala, to ja takim samym tonem odpowiedzialam, ze ja to widze inaczej. Ona sie wtedy zamknela, ale nie strzelila mi focha. I ja znow zaczelam gadac o czyms innym i ona jak gdyby nigdy nic podjela temat, smialysmy sie nadal tak jak wczensiej, potem przyszly dzieci i graly w Wii, a my sobie dalej plotkowalysmy jak to babki. a to o tych naszym maluchach, a to o jej starszych corkach, zwlaszcza o najstarszej, ktora nie robila Abitur, ale poszla do Berufschule i wyksztalcila sie na przedszkolanke, a pozniej jednak stwierdzila ze chce studiowac i wrocila do szkoly, bedzie robic mature i chce studiowac, o tym ze byla pelnia i my wtedy mamy problemy ze spaniem i sie smialysmy ze co chwile albo ja albo ona ziewalysmy, ze to zarazliwe. Bylo bardzo fajnie. Jak sie spotykamy przed szkola czy siedzimy na plywalni to tez ze soba gadamy, po zachowaniu nikt by nie powiedzial, ze ktoras z nas jest lepsza albo gorsza, co cos wyznaje, albo i nie. Jestesmy kolezankami. Jej syn byl tez u nas juz 2 razy po szkole, bo ona nie mogla na czas go odebrac i poprosila czy bym mogla go odebrac. Nie pytalam sie czemu nie moze, sama mi powiedziala, ze co srode ma spotkanie z jej kobietami i jedza razem sniadanie i potem czytaja Koran, a ze tam ktorejs nie pasowalo o 8 rano tylko godzine pozniej, to bede miec spotkanie godzine dluzej i nie bedzie mogla dziecka na czas odebrac.
Ja nie robilam problemow, bardzo chetnie odebralam obu i jeszcze jej synowi pomagalam w odrabianiu lekcji, bo nie chcial czekac jak bedzie w domu. Traktuje go jak mojego, nie robie roznic, poki co tez nie widze zeby ona moje dziecko traktowala inaczej.
I tu nagle bum, znow rozpatrywanie kazdej rzeczy pod wzgledem religi i pokazywanie mi ze jej religia jest najlepsza.
Rozumialabym gdyby to ja zaczynala ten temat i naskakiwala na nia, ze jej religia jest gorsza i ona mi wtedy tak mowila, ale tak bez powodu? Na wielkanoc pewnie tez sie dowiem ze jej religia jest lepsza bo oni sobie zajaczka nie wymyslaja zeby miec powod do obdarowania dziecka prezentem.
Ona zyje w katolickim kraju, oglada niemiecka TV( turecka tez), gdzie zwlaszcza teraz bombarduje sie ludzi reklamami o swietach i wie ze ja nie wyznaje islamu i wie, ze my robimy sobie na swieta prezenty, ona zyje tutaj dobre 20 lat, ma niemieckie obywatelstwo, zna wszystkie nasze obyczaje i nawet bierze w nich udzial jak Sankt Martin, w przedszkolu jak bylo spotkanie wigilijne to byla na nim z dzieckiem, wiec wydawalo mi sie ze jest tolerancyjna. ze mimo iz wyznaje inna religie od wiekszosci , to bierze w niektorych swietach udzial i jest ok, jak by jej to przeszkadzalo to by przeciez nie przyszla, a tu takie cos.

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2011-12-15 o 14:39
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 00:23   #663
Bakteryika
Wtajemniczenie
 
Avatar Bakteryika
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 281
Dot.: Polka i Kurd

Podejdz do tego w ten sposob - sa ludzie z ktorymi jest przyjemnie dyskutowac, ktorzy do odmiennego zdania odnosza sie z szacunkiem wciaz jednak probujac przekonac cie do swoich racji. I tu nie ma znaczenia co za temat. W Polsce polityka potrafi poroznic rodziny i dobrych przyjaciol
Religia i polityka dla mnie tematy z ktorymi trzeba liczyc sie ze moga wywolac niezdrowe emocje.
Jesli ci zalezy na niej jako kolezance, porozmawiaj i wytlumacz ze dla dobra znajomosci nie ma co sie angazowac w religijne spory i nauczyc sie nawzajem szanowac inne spojrzenie.
Jesli nie czujesz sie komfortowo w jej towarzystwie z powodu jej przekonan, po prostu dla dobra dzieci naucz sie tolerowac towarzystwo, ale unikaj integracji
Nie ze wszystkimi mozna zostac przyjaciolmi zeby nie wiem jak bardzo by sie chcialo

Ja mam znajomego Egipcjanina w zwiazku z katoliczka, kilka razy probowal w bardzo niemily sposob przekonac do wyzszosci ich religii nad moja. Poniewaz robil to w bardzo nachalny sposob, bardzo dobitnie mu odpowiedzialam. Wciaz jestesmy dobrymi znajomymi, ale wiemy gdzie sa granice dyskusji religijnych

Edytowane przez Bakteryika
Czas edycji: 2011-12-16 o 00:24
Bakteryika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 07:29   #664
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Polka i Kurd

Moniko myślę, że sytuacja dość niezręczna.
Myslę, ze chcą zachować poprawne relacjepo prostu powiedziałabym , że nie chcę rozmawiać na temat religii.Jeśli kobieta ciązgnęłaby temat to pewnie dyskusja by się rozkręciła na dobre lub zaczęłabym ograniczac kontakt z nią.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 07:46   #665
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez Bakteryika Pokaż wiadomość
Ja mam znajomego Egipcjanina w zwiazku z katoliczka, kilka razy probowal w bardzo niemily sposob przekonac do wyzszosci ich religii nad moja. Poniewaz robil to w bardzo nachalny sposob, bardzo dobitnie mu odpowiedzialam. Wciaz jestesmy dobrymi znajomymi, ale wiemy gdzie sa granice dyskusji religijnych
No wlasnie , ja tez myslalam ze za pierwszym razem skapla sie i bedzie juz spokoj, az tu wczoraj taka bomba i ten jej smiech. To nie byl usmiech taki normalny tak jak to ona zwykla sie smiac, ale taki lekko szyderczy, wiec nie wie gdzie sa granice i obawiam sie ze za kilka tygodni kiedy ja o sprawie zapomne, moze na wielkanoc mi walnie ze dziecko oklamuje, wymyslam zajaczka, a ona nie musi miec pretekstu zeby dziecku prezent zrobic itp.


Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
Moniko myślę, że sytuacja dość niezręczna.
Myslę, ze chcą zachować poprawne relacjepo prostu powiedziałabym , że nie chcę rozmawiać na temat religii.Jeśli kobieta ciązgnęłaby temat to pewnie dyskusja by się rozkręciła na dobre lub zaczęłabym ograniczac kontakt z nią.
Rozmyslalam wczoraj nad tym wszystkim, stwierdzilam ze moim bledem bylo jak zareagowalam za pierwszym razem, ze moglam jej wtedy powiedziec, zeby dala spokoj, ze jak chce utrzymywac ze mna kontakt to nie w ten sposob. Moze gdyby wtedy uciela to jej zdanie ze jej religia jest najlepsza itd, to by wczorajszego incydentu nie bylo i kolejny raz by mi nie walnela ze jej religia najlepsza i dalszego oczerniania ze my oklamujemy dzieci itp by nie bylo. Nie wiem, ale do takich wnioskow doszlam i mysle ze najlepszym bedzie, jak pojde na dystans i ogranicze kontakty. Spotkamy sie pod szkola i ona wyciagnie dziuba zeby sie cmoknac , to nie bede jak glupek uciekac i sie w ten sposob przywitam, ale nie bede juz ta pierwsza ktora dziuba wyciagnie( bo i sie kilka razy zdarzylo). Jak mi kiedys znow wyskoczy ni z tego ni z owego z tematem religi, ze jej najlepsza, to sprobuje to uciac i powiem zeby dala spokoj, bo ja nie bede wyznawac islamu, ze ja ja szanuje i nie zaczynam pierwsza tej gadki i czy ona by chciala zebym tez tak bez szacunku do niej postepowala. Jesli ona nie da spokoju, to poprostu postapie jak cham, odwroce sie na piecie i pojde.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-18, 12:35   #666
asia8400
Raczkowanie
 
Avatar asia8400
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 328
Dot.: Polka i Kurd

ja mysle, ze po takiej sytuacji naturalnie zrodzi sie dystans. nie ma sensu na sile dbac o takie znajomosci. najsmiejsze jest to, ze Palikot w jakims wywiadzie mowil, ze w Polsce ma byc tak jak na Zachodzie, gdzie sa zdrowe relacje miedzy religiami wlasnie widac. zwykla sytuacja. u nas nie ma takich problemow. a tam jeszcze dochodzi stale zagrozenie zamachami. jakies szkoly koraniczne, sady islamskie.

najgorsze co moze byc to ateistka, ktora jest z muslimem. te to dopiero nie zdaja sobie sprawy, czym sa dla swojego partnera.
asia8400 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-28, 22:18   #667
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Polka i Kurd

Ciekawy wykład http://www.youtube.com/watch?v=JbmS0...6&feature=plcp
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-28, 15:44   #668
asia8400
Raczkowanie
 
Avatar asia8400
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 328
Dot.: Polka i Kurd

I jak? Przez te kilka miesiecy byly jakies sytuacje wynikajace z roznic kulturowych? Pytanie do dziewczyn, ktore sie tutaj zdeklarowaly, jako partnerki Islamistow.
asia8400 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 22:34   #669
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Polka i Kurd

u
Cytat:
Napisane przez asia8400 Pokaż wiadomość
I jak? Przez te kilka miesiecy byly jakies sytuacje wynikajace z roznic kulturowych? Pytanie do dziewczyn, ktore sie tutaj zdeklarowaly, jako partnerki Islamistow.
Też mnie to ciekawi. Już nawet nie chodzi mi o te różnie co o samo bycie z tym "innym". Czy wciąż jest miło, czy są jakieś zmiany i tak dalej.
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 23:10   #670
bawanm123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 4
Dot.: Polka i Kurd

Hey ja jestem ze swoim chlopakiem juz prawie 4 lata.Jestesmy szczesliwi razem.Nigdy nie zalowalam i nie zaluje ze z nim jestem.Jest wspanialaym mezczyzna.

Powiem tylko tyle kazdy czlowiek jest inny!Nie mozna wszystkich tak samo traktowac.Ja powiem ze moj jest dobry ale nie powiem ze wszyscy Kurdowie sa tacy jak on.
bawanm123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 23:40   #671
bawanm123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 4
Dot.: Polka i Kurd

Dobrze mowisz.

Ja jestem z Kurdem od prawie 4 lat i bardzo jestem szczesliwa.
bawanm123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-03, 12:07   #672
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez bawanm123 Pokaż wiadomość
Hey ja jestem ze swoim chlopakiem juz prawie 4 lata.Jestesmy szczesliwi razem.Nigdy nie zalowalam i nie zaluje ze z nim jestem.Jest wspanialaym mezczyzna.

Powiem tylko tyle kazdy czlowiek jest inny!Nie mozna wszystkich tak samo traktowac.Ja powiem ze moj jest dobry ale nie powiem ze wszyscy Kurdowie sa tacy jak on.
Cytat:
Napisane przez bawanm123 Pokaż wiadomość
Hey ja jestem ze swoim chlopakiem juz prawie 4 lata.Jestesmy szczesliwi razem.Nigdy nie zalowalam i nie zaluje ze z nim jestem.Jest wspanialaym mezczyzna.

Powiem tylko tyle kazdy czlowiek jest inny!Nie mozna wszystkich tak samo traktowac.Ja powiem ze moj jest dobry ale nie powiem ze wszyscy Kurdowie sa tacy jak on.
eeee ? sama sobie komentujesz? 0O

Edytowane przez mmm3m
Czas edycji: 2012-03-03 o 12:09
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 13:50   #673
asia8400
Raczkowanie
 
Avatar asia8400
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 328
Dot.: Polka i Kurd

asia8400 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 14:16   #674
ewka1987
Rozeznanie
 
Avatar ewka1987
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 681
Dot.: Polka i Kurd

mój właśnie wczoraj przyjechał do Polski na miesiąc, potem niestety wraca do Stanów;/ ogólnie nic się między nami nie zmieniło oprócz tego, ze od października jesteśmy w związku na odległość. Jest dobrze
ewka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-02, 20:10   #675
Poli Ana MD
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Poland
Wiadomości: 9
Dot.: Polka i Kurd

Jestem w zwiazku z Kurdem od 2,5 lat.
Od 1,5 roku mieszkamy razem.
Wpierw, przez pol roku mieszkalismy razem w domu z Jego znajomymi.
Od roku wynajmujemy wspolnie wlasne mieszkanie.
Jestesmy zareczeni.
Jesli mam wam powiedziec jak mi jest i czy jestem szczesliwa, to owszem, jestem.
Jest mi z Nim dobrze, a nawet bardzo dobrze.
Jak w kazdym zwiazku mamy gorsze dni, ale bez zadnych tragedii.
Gorsze dni w naszym przypadku oznaczaja po prostu tzw. ciche dni.
Nie spieszymy sie ze slubem.
Ani On mnie nie pogania, ani Jego rodzina nas nie pogania.
Oczywiscie chcieliby zebysmy to sformalizowali, glownie ze wzgledu na to, iz moj Mezczyzna jest 2gim najstarszym synem w ich rodzinie, ale nie naciskaja Go w zaden sposob.
Zdecydowalismy wspolnie, ze slub wezmiemy dopiero gdy bedziemy "na swoim", czyli wlasne mieszkanie, stabilnosc finansowa...
Niestety jeszcze osobiscie w 4 oczy nie mialam okazji spotkac sie z Jego rodzina, ale rozmawialam juz ze wszystkimi przez Skype.
Wiem, ze to nie to samo, ale naprawde cieplo mnie "przyjeli".
Powiecie skad wiem, przeciez nie rozumiem co mowia...
Blad, rozumiem.
O wiele lepiej rozumiem kiedy rozmawiaja ze mna w jezyku Tureckim, poniewaz wtedy faktycznie moge z Nimi porozmawiac.
Jezeli chodzi o jezyk Kurdyjski, to rozumie poszczegolne slowa i sens rozmowy, niestety nie bardzo idzie mi gadanie w tym jezyku :P
Glownie dlatego, ze nie bardzo mam sie jak i skad Go nauczyc.
Jezeli uda nam sie odlozyc odpowiednia ilosc srodkow, to pod koniec tych wakacji polecimy do Niego do domu juz oboje.
Jezeli chodzi o moja rodzine...
Moja babcia Go uwielbia.
Moja mama tez bardzo Go lubi.
Moj ojczym sie jakos szczegolnie nie sprzeciwia, szanuje moj wybor, ale jak to ojciec nie ufa Mu do konca :P
Nie mam zamiaru przechodzic na islam i nikt mnie do tego absolutnie nie zmusza, nikt nawet o tym slowem nie wspomnial, ani On, ani Jego rodzina.
Akceptuja mnie taka, jaka jestem.
Byli tylko troche zszokowani, ze nie jestem katoliczka, tylko ateistka, ale nie mieli z tym problemu.
Lubie rozmawiac z Jego starsza siostra i jej mezem, wtedy wszyscy obgadujemy mojego Mezczyzne i czasem wspolnie sie z Niego dla zartow nabijamy

Wiem jaka jest ich kultura i zwyczaje.
Znam te najczarniejsze.
Moj Mezczyzna otwarcie ze mna rozmawia o wszystkim, tym bardziej dlatego wiem, ze nie mam sie czego obawiac.
Wiem, ze dla was zabrzmi to moze naiwnie, ale Jego rodzina jest dosc nowoczesna.
Nie dochodzi tam do zadnych przykrych sytuacji ani do takich, ktore dla nas sa nienormalne a wrecz chore.
Jedyna taka rzecza "nienormalna" jaka sie tam zachowala jest wielozenstwo.
Jego ojciec ma 2 zony i tyle.
Zaden z Jego braci, nawet najstarszy tego nie "praktykuja".
Ja oczywiscie (moja mama tez :P) rozmawialam z Nim o tym.
Szczerze odpowiedzial mi, ze nigdy Mu to nawet do glowy nie przyszlo, zwlaszcza po tym jak sie napatrzyl na swoje 2 mamy i ojca jak to wyglada.
I to wcale nie jest tak, ze to raj dla faceta, bo ma 2 babki, oj nie.

I tak zyjemy sobie szczesliwi, ja, moj Mezczyzna i nasza kotka
Poli Ana MD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-11, 01:57   #676
yesmi
Raczkowanie
 
Avatar yesmi
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 158
Dot.: Polka i Kurd

http://www.youtube.com/watch?feature...&v=D4zLGqHRw_4

cos dla asi

http://www.youtube.com/watch?v=zOvfk...hannel&list=UL
__________________
Traktuj innych tak jak sam chcesz byc traktowany

Edytowane przez yesmi
Czas edycji: 2012-04-13 o 01:22
yesmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 18:13   #677
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: Polka i Kurd

W drugim filmiku porównywanie zakonnicy z muzułmanką jest co najmniej głupie Co ma piernik do wiatraka?
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać


Edytowane przez Lady in Blue
Czas edycji: 2012-04-13 o 18:21
Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 21:25   #678
yesmi
Raczkowanie
 
Avatar yesmi
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 158
Dot.: Polka i Kurd

to, ze obie zakrywaja cialo i wlosy, aby nie prowokowac mezczyzn...
__________________
Traktuj innych tak jak sam chcesz byc traktowany
yesmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 21:39   #679
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Polka i Kurd

Co do brody - znajomy muzułmanin twierdzi, ze nie ejst to ich obowiązkiem, że nigdzie nie ma takiego nakazu i nie rozumie dlaczego wielu muzułmanów takowe zapuszcza.
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-13, 21:40   #680
yesmi
Raczkowanie
 
Avatar yesmi
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 158
Dot.: Polka i Kurd

http://www.youtube.com/watch?v=0mpdI...nel&playnext=1

http://www.youtube.com/watch?v=e5BSf...hannel&list=UL
__________________
Traktuj innych tak jak sam chcesz byc traktowany
yesmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 23:53   #681
asia8400
Raczkowanie
 
Avatar asia8400
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 328
Dot.: Polka i Kurd

nie chce nawet mi sie tego ogladac yesmi, ty juz pokazalas jak naiwna osoba jestes. tobie da sie wmowic, ze biale jest czarne itp. niestety tylko sie osmieszasz. zal mi ciebie, bo chyba podswiadomie wiesz jaki blad zrobilas, i jakie beda tego konsekwencje.

muslim jesli ma brode to po prostu nasladuje swojego proroka. w kwestii wygladu, bo on mial brode.
asia8400 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 20:43   #682
yesmi
Raczkowanie
 
Avatar yesmi
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 158
Dot.: Polka i Kurd

ja sie osmieszam tak?

dla dziewczyn zainteresowanych tematem:
http://muzulmanki.blogspot.com/2010/...do-islamu.html
__________________
Traktuj innych tak jak sam chcesz byc traktowany

Edytowane przez yesmi
Czas edycji: 2012-04-18 o 20:57
yesmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 21:05   #683
asia8400
Raczkowanie
 
Avatar asia8400
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 328
Dot.: Polka i Kurd

osmieszasz sie od poczatku. juz sam fak bycia z wyznawca Islamu, jako europejke cie osmiesza. dodac do tego te glupoty i nieporadne proby bronienia sie, ktore tu prezentujesz daja nam obraz twojej osoby. zmanipulowana, zagubiona, oszukiwana, ale nie przyjmujesz tego do wiadomosci.
asia8400 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 21:14   #684
yesmi
Raczkowanie
 
Avatar yesmi
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 158
Dot.: Polka i Kurd

a Ty jaka religie wyznajesz? wierzysz w Boga? wierzysz w milosc? chyba nie...
__________________
Traktuj innych tak jak sam chcesz byc traktowany
yesmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 21:32   #685
asia8400
Raczkowanie
 
Avatar asia8400
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 328
Dot.: Polka i Kurd

nie wierze w milosc w twoim zwiazku. juz ci pisalam dlaczego. wykorzystal moim zdaniem twoja slabosc, by miec szanse zostac na wyspach. fakty mowia same za siebie. ryzyko deportacji. szybki slub, szybko dziecko (jakie to egoistyczne, przeciez jak go deportuja...) manipulacje, ktorych nie dostrzegasz. typowy zwiazek dla papierka + pranie mozgu.
asia8400 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 21:49   #686
yesmi
Raczkowanie
 
Avatar yesmi
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 158
Dot.: Polka i Kurd

w moja milosc nie musisz wierzyc, a milosc do Boga? Milosc i szacunek do drugiego czlowieka? Na jakiej podstawie oceniasz innych? Dlaczego nie zajmiesz sie soba i swoimi grzechami?
__________________
Traktuj innych tak jak sam chcesz byc traktowany
yesmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 15:38   #687
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez yesmi Pokaż wiadomość
w moja milosc nie musisz wierzyc, a milosc do Boga? Milosc i szacunek do drugiego czlowieka? Na jakiej podstawie oceniasz innych? Dlaczego nie zajmiesz sie soba i swoimi grzechami?
Nie sugeruj się wpisami tej pani Już na innym wątku dała popis jaka to z niej rasistka- przez co zresztą została zablokowana
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 15:45   #688
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Nie sugeruj się wpisami tej pani Już na innym wątku dała popis jaka to z niej rasistka- przez co zresztą została zablokowana
Ta pani na wielu wątkach daje od dawna popisy, więc nas zbytnio nie oświeciłaś
A blokowana była już nie raz.
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 16:05   #689
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez mmm3m Pokaż wiadomość
Ta pani na wielu wątkach daje od dawna popisy, więc nas zbytnio nie oświeciłaś
A blokowana była już nie raz.
Ahh, to nawet nie wiedziałam Niedawno ją poznałam
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 18:36   #690
yesmi
Raczkowanie
 
Avatar yesmi
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 158
Dot.: Polka i Kurd

nie sugeruje sie, wiem nie powinnam jej odpisywac, bo to i tak nie ma sensu, to nie jest normalna wymiana pogladow tylko monolog, ktory jest w zasadzie wyrazeniem jej nienawisci do calej kurdyjskiej, muzulmanskiej kultury, religii i narodowosci, poniewaz ktos ja kiedys skrzywdzil...
__________________
Traktuj innych tak jak sam chcesz byc traktowany
yesmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-05-19 18:09:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:16.