Finanse i Rachunkowość - informacje o różnych uczelniach - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-16, 16:57   #31
201607280909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 014
Dot.: Finanse i rachunkowość - Warszawa

Cytat:
Napisane przez dansmapeau Pokaż wiadomość
Myślę, że ciężko jest porównywać te dwa wydziały nie mając bezpośredniej styczności z nimi. Mogłabym napisać, że przecież na WNE jest tylko jeden semestr rachunkowości, a na WZecie jest mniejszy nacisk na matematykę czy mikro/makroekonomie. Każdy wydział jest po prostu inny
mamy rok (a nie semestr) rachunkowości finansowej, semestr standardów sprawozdawczości finansowej, semestr warsztatów finansowych - wszystkie przedmioty to w mniejszym lub większym stopniu rachunkowość.

dansmapeau, jasne, że każdy wydział jest inny to co napisałam było oparte o opinie znajomych, którzy mieli styczność zarówno z WNE i z WZ. nie twierdzę też, że WNE jest jakimś super wspaniałym wydziałem, bo moim zdaniem przesadza się tu z ilością mikro i makro i z wygórowanym poziomem matematyki - mój brat na PW na wydziale elektrycznym ma łatwiejszą matematykę niż ja na FiR.
201607280909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-16, 17:30   #32
dansmapeau
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 39
Dot.: Finanse i rachunkowość - Warszawa

Każdy wydział ma po prostu inne plusy i minusy Ja chociażby Wam zazdroszczę bankowości centralnej
dansmapeau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-16, 22:37   #33
Olean
Wtajemniczenie
 
Avatar Olean
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: somewhere
Wiadomości: 2 086
Dot.: Finanse i rachunkowość - Warszawa

Cytat:
Napisane przez vilandre Pokaż wiadomość
tak, możesz płacić. na UW wygląda to tak, że dostajemy tzw. żetony i każdy semestr języka kosztuje ileś żetonów. żetony można dokupywać. oprócz tego UW organizuje wakacyjne intensywne kursy języków obcych.

a odnośnie rekrutacji to dużo Ci zabrakło punktów na WNE? bo jeszcze będą kolejne tury i próg spadnie w dół. na którym byłaś miejscu na liście rankingowej? może jeszcze masz szansę się dostać
Ufff... To dobrze z tymi językami Nie... Nie mam szans. Ewentualnie na MSEMen. Na ten "potrójny" na WNE naprawdę sporo mi zabrakło

Cytat:
Napisane przez dansmapeau Pokaż wiadomość
Ze studiami u nas naprawdę nie jest tak źle! Właśnie skończyłam 2 rok i jestem coraz bardziej zadowolona śmiało możesz pytać
Mam nadzieję, że za 2 lata będę myślała tak samo Na razie jestem zadowolona, że od października będę studentką WZ
__________________
...i ślubujesz mi uśmiech przy porannej kawie, parasol w deszczu i stokrotki na wiosnę...
Olean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-03, 11:43   #34
maniaaa0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 4
Dot.: Finanse i rachunkowość - Warszawa

A żadna z Was nie myślała o finansach i rachunkowości w wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie? Kurcze to naprawde dobra szkola a finanse są tam na wysokim poziomie. Poza tym uczelnia oferuje bardzo szeroki wachlarz specjalności min. Audyt i kontrola finansowa, budżetowanie i controlling w przedsiębiorstwie, administracja publiczna i samorządowa, informatyka ekonomiczna i wiele, wiele innych. Jest możliwość łączenia specjalności. Co do lektoratów, to są na bardzo wysokim poziomie. Można się wiele nauczyć. Nie może się to równać ze Szkołą Języków Obcych UW na Karkowskim, która jedyne, co oferuje studentom to gry i zabawy w obcym języku Pozdrawiam
maniaaa0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-09, 09:52   #35
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Do osób, które studiowały Finanse i Rachunkowość.

Po krótce opowiem co mnie trapi.

Obecnie jestem na etapie kończenia studió licencjackich z administracji. Nie chcę kończyć tego na mgr, bo nie widzę większego sensu, bo studia wcale nie ułatwiły mi znalezienia pracy. Nevermind.

Jestem osobą bezrobotną, szukającą pracy i łapiącą się czegokolwiek, by zdobyć doświadczenie zawodowe.

Tak jakoś w życiu wyszło, że moja siostra ma niezaciekawą sytuację w firmie, która chyli się ku upadkowi. Jest to branża w której nietrudno znaleźć kontrahentów, poza tym pracując kilka lat w tym miejscu nabyła znajomości i obycie, które pozwoliłoby jej otworzyć własną firme o profilu takim, w jakim pracuje obecnie.

Tak więc, wraz z rodziną myślimy o założeniu firmy. Już od jakiegoś czasu. Rodzice cały zcas mówią mi, że powinnam iść na finanse i rachunkowość, bo będę pomagała w przyszłej firmie w księgowości.

Jednym słowem chcą, abym szła na te finanse i rachunkowość. Zapytacie, czy tego chcę?? Sama nie wiem. A dlaczego?? Oto moje wątpliwości, które mam nadzieję, że rozwiejecie:

a) Nie wiem, czy sobie poradzę. Moja niepewność siebie wynika z tego, że od zawsze byłam słaba z matmy. Boję się, że te studia mnie przerosną. Jestem typową humanistką. Z matmy byłam zawsze nogą i dup* jednocześnie.

b)boje się, że zawiodę rodziców. Znowu. Zaraz po maturze poszłam na anglistykę, z której zrezygnowałam, bo studia okazały się być zupełnie inne, niż sobie to wyobrażałam. Boję się, że teraz będzie podobnie. Że sobie nie poradzę.

Pieniądze na studia by się znalazły.
Poza tym nie wiem, czy FiR mogę studiować na mgr, czy muszę zaczynać od zera, czyli od licencjata.

Zdaję sobie z tego sprawę, że księgową po tych studiach od razu nie zostanę. Mam jednak dobre zaplecze, tzn. osobę w najbliższym otoczeniu, która wzięłaby mnie pod swoje skrzydła i poduczyła fachu.

Proszę o wszelkie spostrzeżenia osób, które studiowały, bądź studiują ten kierunek. Chcę wiedzieć, jak to jest studiować ten kierunek "od kuchni".
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-09, 10:03   #36
ewalucja
Zakorzenienie
 
Avatar ewalucja
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 5 482
GG do ewalucja
Dot.: Do osób, które studiowały Finanse i Rachunkowość.

jestem na licencjacie z FiRu obecnie. Można zacząć od magisterki ale trzeba sporo samemu nadrobić. Zaocznie czy dziennie? Matmy dużo nie ma ale jednak troche się jej przewija niestety, ja też jestem humanistką raczej i można sobie poradzić. Studiuje na UW. Jeśli cię ktoś przyuczy to masz fajnie, ale lojalnie uprzedzam, że studia są nudne i nie za łatwe.
__________________
MOJE WŁOSY
MOJE PAZNOKCIE
INSTAGRAM
ewalucja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-09, 10:21   #37
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Do osób, które studiowały Finanse i Rachunkowość.

Cytat:
Napisane przez ewalucja Pokaż wiadomość
jestem na licencjacie z FiRu obecnie. Można zacząć od magisterki ale trzeba sporo samemu nadrobić. Zaocznie czy dziennie? Matmy dużo nie ma ale jednak troche się jej przewija niestety, ja też jestem humanistką raczej i można sobie poradzić. Studiuje na UW. Jeśli cię ktoś przyuczy to masz fajnie, ale lojalnie uprzedzam, że studia są nudne i nie za łatwe.

Myślałam nad zaocznymi. Zapomniałam dodać
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-09, 12:41   #38
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Do osób, które studiowały Finanse i Rachunkowość.

Jeśli myślisz o rachunkowości stricte w Waszej firmie to odradzam finanse i rachunkowość. Znaczy się - po prostu są lepsze rozwiązana. Tak naprawdę na FIRze rachunkowości zwykle nie ma jakoś specjalnie dużo, nie uczy się jej na wyspecjalizowanych programach zdecydowanie lepiej wybierz się na jakieś kursy do stowarzyszenia księgowych, więcej się dowiesz konkretnych rzeczy, nie tracąc czasu na obowiązkowe przedmioty, które nie będą Cię interesować (tj. analiza zaawansowanych instrumentów finansowych pochodnych, bankowość, zarządzanie portfelem inwestycyjnym itp.)
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-09, 17:06   #39
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Do osób, które studiowały Finanse i Rachunkowość.

Cytat:
Napisane przez ViLLeMkA Pokaż wiadomość
Jeśli myślisz o rachunkowości stricte w Waszej firmie to odradzam finanse i rachunkowość. Znaczy się - po prostu są lepsze rozwiązana. Tak naprawdę na FIRze rachunkowości zwykle nie ma jakoś specjalnie dużo, nie uczy się jej na wyspecjalizowanych programach zdecydowanie lepiej wybierz się na jakieś kursy do stowarzyszenia księgowych, więcej się dowiesz konkretnych rzeczy, nie tracąc czasu na obowiązkowe przedmioty, które nie będą Cię interesować (tj. analiza zaawansowanych instrumentów finansowych pochodnych, bankowość, zarządzanie portfelem inwestycyjnym itp.)

O! Dziękuję za podpowiedź!
A takich kursów, stricte pod działalność gospodarczą gdzie mam szukać??
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-09, 17:17   #40
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Do osób, które studiowały Finanse i Rachunkowość.

szukaj tutaj: http://www.skwp.pl/
ewentualnie jakieś konkretne studia podyplomowe z rachunkowości, ale trzeba uważnie przejrzeć ich program
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-09, 19:08   #41
Nija_
Zakorzenienie
 
Avatar Nija_
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 209
Dot.: Do osób, które studiowały Finanse i Rachunkowość.

Zgadzam się z Vill

Jeżeli interesuje Cię tylko rachunkowość, to moim zdaniem lepiej iść na kurs np. do SKWP. Na studiach rachunkowość będzie przedmiotem jednym z wielu. Będzie też matematyka, zwykła i finansowa, ekonometria, statystyka, mikro, makroekonomia itd. Może na 3. roku będzie więcej rachunkowości, o ile wybierzesz odpowiednią specjalność. Ale warto męczyć się 3 lata, jeżeli jest możliwość nauczenia się interesujących rzeczy na kursie?

Jeżeli napisałabyś, że interesują Cię finanse, chcesz pracować np. w banku, mieć w przyszłości biuro rachunkowe - ok, wtedy napisałabym, że FiR to dobry wybór. Ale w Twoim przypadku - zdecydowanie jestem za kursem.

EDIT: Jeszcze jedna rada. Radzę już teraz, zanim zapiszesz się na kurs albo studia - idź do tej osoby i zorientuj się jak wygląda rachunkowość i jak będzie wyglądało:
będę pomagała w przyszłej firmie w księgowości
Nie mówię tego złośliwie - po prostu nie wszyscy się do takiej pracy nadają, nawet ludzie z mgr z FiR.
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum

Edytowane przez Nija_
Czas edycji: 2012-04-09 o 19:12
Nija_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-12, 11:40   #42
19kacha90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 296
Dot.: Do osób, które studiowały Finanse i Rachunkowość.

Ja z kolei polecam szkoły policealne, mają otwarte szersze kierunki jak technik ekonomista czy już ściślej technik rachunkowości. Uczą takiej praktycznej strony prowadzenia ksiąg itd. Sama wybrałam rachunkowosc i nie narzekam, babka która rachunkowosc wykłada ma wlasne biuro rachunkowe, zatrudnia sporo osób, więc ma porównanie. Opowiadała że przychodzą do pracy różne dziewczyny, w sensie że po studiach albo po studium. Te po studiach-super obryte w teorii, w praktyce niby gorzej to wygląda w porównaniu do tych, które są po szkole średniej czy tam policealnej.
19kacha90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-21, 22:29   #43
95a9f5071e7d0cd6ef7dbab6e353959a34994157_6057de0215c7d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 695
Dot.: Do osób, które studiowały Finanse i Rachunkowość.

Cytat:
Napisane przez ViLLeMkA Pokaż wiadomość
szukaj tutaj: http://www.skwp.pl/
ewentualnie jakieś konkretne studia podyplomowe z rachunkowości, ale trzeba uważnie przejrzeć ich program
Ja również polecam kursy dla księgowych. Sama obecnie jestem na 2 stopniu. Lic robiłam właśnie z FiR, ale tak jak dziewczyny pisały- dużo tam innych przedmiotów.
95a9f5071e7d0cd6ef7dbab6e353959a34994157_6057de0215c7d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-24, 23:54   #44
leniwca
Zakorzenienie
 
Avatar leniwca
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 854
Dot.: Do osób, które studiowały Finanse i Rachunkowość.

[1=95a9f5071e7d0cd6ef7dbab 6e353959a34994157_6057de0 215c7d;33700472]Ja również polecam kursy dla księgowych. Sama obecnie jestem na 2 stopniu. Lic robiłam właśnie z FiR, ale tak jak dziewczyny pisały- dużo tam innych przedmiotów.[/QUOTE]

Też polecam kursy, ewentualnie jakąś szkołę policealną w tym kierunku.
Wątpię, byś po 1-3 latach studiów miała wystarczająca wiedzę, by samodzielnie prowadzić księgowość, bo na studiach jest dużo teorii, niepotrzebnych przedmiotów, a mało praktyki. A chyba nie chcecie z rodziną czekać 5 lat na rozpoczęcie działalności, aż skończysz studia i ocenisz, czy jesteś w stanie poprowadzić biuro.
Może uda ci się znaleźć przy okazji robienia kursu/szkoły jakąś praktykę czy staż w biurze czy księgowości, nabierzesz doświadczenia, poznasz pracę od podszewki.
__________________
samica leniwca
_______________________
*projekt denko.
*o włosy dbam i zapuszczam!

Edytowane przez leniwca
Czas edycji: 2012-04-24 o 23:55
leniwca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 09:49   #45
rozencja2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4
Dot.: Finanse i rachunkowość - Warszawa

Zgadzam się w pełni z maniaaao. Jeśli zastanawiasz się nad niepublicznymi uczelniami to pomysl przede wszystkim o WSFiZ. Maja tam wiele ciekawych specjalizacji które powinny cie zainteresować no i kolejny plus – niskie czesne o czym nie wspomniała kolezanka przede mna.
rozencja2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 21:12   #46
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Do osób, które studiowały Finanse i Rachunkowość.

a co myślicie o tym programie studiów podyplomowych??

wy się bardziej znacie, dlatego pytam0 wydaje mi się, że są to takie bardziej teoretyczne studia- czy się mylę??http://www.skwp.poznan.pl/szkolenia/...in-zajec%29-30
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 22:04   #47
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Do osób, które studiowały Finanse i Rachunkowość.

ale Ty chyba nie jesteś zainteresowana jednostkami finansów publicznych?
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 16:21   #48
indywidualna1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 53
Finanse i Rachunkowość - informacje o różnych uczelniach

Witam, mam pytanie do osób studiujących FiR, głównie na UMK: jak to jest z matematyką na FiRze, czy jest z tym ciężko? Wiem, że matematyka na studiach to zupełnie inna matematyka niż szkole średniej, ale chciałabym dowiedzieć się, czy np dobra znajomość niektórych działów realizowanych w LO pomogła wam lepiej zrozumieć tą matematykę na studiach? Oraz czy ogólnie studia FiR są ciekawe. Pozdrawiam
indywidualna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 18:42   #49
pingus11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 78
Dot.: Osoby studiujące Finanse i Rachunkowość

Cytat:
Napisane przez indywidualna1 Pokaż wiadomość
Witam, mam pytanie do osób studiujących FiR, głównie na UMK: jak to jest z matematyką na FiRze, czy jest z tym ciężko? Wiem, że matematyka na studiach to zupełnie inna matematyka niż szkole średniej, ale chciałabym dowiedzieć się, czy np dobra znajomość niektórych działów realizowanych w LO pomogła wam lepiej zrozumieć tą matematykę na studiach? Oraz czy ogólnie studia FiR są ciekawe. Pozdrawiam
Matematyka na Firze nie ma nic wspolnego z matematyką w LO, którą miałam rozszerzoną. Z programu LO wyrzucono już to, co miałam na pierwszych zajęciach na studiach. Wiedza z LO raczej nie przyda się na Firze. No wiadomo deltę czy równanie wielomianowe gdzieś po drodze będzie trzeba rozwiązać Jedyne o czym słyszałam w LO to pochodne i analiza przebiegu zmienności funkcji, ale nie dlatego, że było to w programie rozszerzonym, ale dlatego, że nasza nauczycielka organizowała dodatkowe zajęcia dla chętnych, pod kątem właśnie programu obowiązującego na studiach. W mojej grupie ludzie mieli z matmą ogromne problemy, mimo "piątek" z matmy w LO. W ogóle to nam powiedziano na pierwszych zajęciach, że po I semestrze większość odpada z FiRu właśnie przez matematykę. Aczkolwiek, ja uważam, że jeżeli ktoś zawsze był z matmy dobry, to jest w stanie zrozumieć ten materiał i zaliczyć go ) Ale ogólnie studia fajne

Edytowane przez pingus11
Czas edycji: 2012-07-17 o 18:43
pingus11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-17, 19:12   #50
morelk@
Rozeznanie
 
Avatar morelk@
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 545
Dot.: Osoby studiujące Finanse i Rachunkowość

Wybieram się od tego roku na studia II stopnia FiR na UE we Wrocławiu i obawiam się pojawienia się zagadnień z matematyki, z której orłem nie jestem. Czy absolwentka lub studiująca ten kierunek może powiedzieć co kryje się pod takimi przedmiotami jak (pod kątem matematyki rzecz jasna):
rachunek kosztów
portfel inwestycyjny
rachunkowość zarządcza
rachunkowość finansowa
planowanie finansowe
sprawozdawczość wewnętrzna
__________________
Breath me... every time you close your eyes.
Taste me... every time you cry (...)
Turn away... when you see me walkin' by.

morelk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 19:37   #51
indywidualna1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 53
Dot.: Osoby studiujące Finanse i Rachunkowość

Cytat:
Napisane przez pingus11 Pokaż wiadomość
Matematyka na Firze nie ma nic wspolnego z matematyką w LO, którą miałam rozszerzoną. Z programu LO wyrzucono już to, co miałam na pierwszych zajęciach na studiach. Wiedza z LO raczej nie przyda się na Firze. No wiadomo deltę czy równanie wielomianowe gdzieś po drodze będzie trzeba rozwiązać Jedyne o czym słyszałam w LO to pochodne i analiza przebiegu zmienności funkcji, ale nie dlatego, że było to w programie rozszerzonym, ale dlatego, że nasza nauczycielka organizowała dodatkowe zajęcia dla chętnych, pod kątem właśnie programu obowiązującego na studiach. W mojej grupie ludzie mieli z matmą ogromne problemy, mimo "piątek" z matmy w LO. W ogóle to nam powiedziano na pierwszych zajęciach, że po I semestrze większość odpada z FiRu właśnie przez matematykę. Aczkolwiek, ja uważam, że jeżeli ktoś zawsze był z matmy dobry, to jest w stanie zrozumieć ten materiał i zaliczyć go ) Ale ogólnie studia fajne
A na jakiej uczelni studiujesz?
indywidualna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 19:38   #52
pingus11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 78
Dot.: Osoby studiujące Finanse i Rachunkowość

pingus11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 20:03   #53
indywidualna1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 53
Dot.: Osoby studiujące Finanse i Rachunkowość

Jestem bardzo ciekawa jaki poziom matematyki mają na UMK
indywidualna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 21:59   #54
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Osoby studiujące Finanse i Rachunkowość

Cytat:
Napisane przez morelk@ Pokaż wiadomość
Wybieram się od tego roku na studia II stopnia FiR na UE we Wrocławiu i obawiam się pojawienia się zagadnień z matematyki, z której orłem nie jestem. Czy absolwentka lub studiująca ten kierunek może powiedzieć co kryje się pod takimi przedmiotami jak (pod kątem matematyki rzecz jasna):
rachunek kosztów
portfel inwestycyjny
rachunkowość zarządcza
rachunkowość finansowa
planowanie finansowe
sprawozdawczość wewnętrzna
W rachunkowości matematyki nie ma, tzn jest dodawanie, odejmowanie, mnożenie itd. Jest księgowanie, wyliczanie amortyzacji, rozliczanie pożyczek zaciąganych przez firmy itd.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 12:41   #55
indywidualna1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 53
Dot.: Osoby studiujące Finanse i Rachunkowość

No tak, w jako takiej rachunkowości zbyt dużo matematyki nie ma, ale na studiach FiR jest taki przedmiot jak matematyka i właśnie chciałam się dowiedzieć, czy ta matematyka to jakiś kosmos, czy jest łatwa do zrozumienia, o to mi chodziło
indywidualna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 18:13   #56
morelk@
Rozeznanie
 
Avatar morelk@
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 545
Dot.: Osoby studiujące Finanse i Rachunkowość

Dzięki za uspokojenie
matematyka finansowa to głównie podstawianie do wzorów więc wystarcz załapać prawidłowość i idzie zdać
__________________
Breath me... every time you close your eyes.
Taste me... every time you cry (...)
Turn away... when you see me walkin' by.

morelk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 19:24   #57
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Osoby studiujące Finanse i Rachunkowość

Cytat:
Napisane przez indywidualna1 Pokaż wiadomość
No tak, w jako takiej rachunkowości zbyt dużo matematyki nie ma, ale na studiach FiR jest taki przedmiot jak matematyka i właśnie chciałam się dowiedzieć, czy ta matematyka to jakiś kosmos, czy jest łatwa do zrozumienia, o to mi chodziło
ogólnie na FiRze, nie na przedmiocie rachunkowość, to bywa mnooooostwo matematyki. Równiez tej kosmicznej zalezy gdzie
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 22:02   #58
indywidualna1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 53
Dot.: Osoby studiujące Finanse i Rachunkowość

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
ogólnie na FiRze, nie na przedmiocie rachunkowość, to bywa mnooooostwo matematyki. Równiez tej kosmicznej zalezy gdzie
A co możesz powiedzieć na temat tego czy łatwiej jest osobom po technikum ekonomicznym, czy to bez znaczenia?
indywidualna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 08:28   #59
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Osoby studiujące Finanse i Rachunkowość

Cytat:
Napisane przez indywidualna1 Pokaż wiadomość
A co możesz powiedzieć na temat tego czy łatwiej jest osobom po technikum ekonomicznym, czy to bez znaczenia?
Powiem szczerze, że nie orientuję się czy na moim roku jest ktoś po technikum ekonomicznym.
Z tego co zaobserwowałam, absolwenci techników mają często problemy z matematyką, ale wiedzę ogólną na starcie zapewne lepszą. Tak samo jest w przypadków studiów typu mechanika.

Po liceum nie ma się żadnego przygotowania stricte ekonomicznego czy technicznego. Dlatego absolwenci techników radzą sobie z tych przedmiotów lepiej, bo nie jest to dla nich zupełnie nowe

Edit: pomijam wiedzę typu popyt i podaż, chociaż patrząc na niektórych studentów (o zgrozo nawet z dobrych uczelni) zaczynam wątpić w oczywistość tych pojęć
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury

Edytowane przez PaulinciaKWC
Czas edycji: 2012-07-19 o 08:30
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 11:11   #60
indywidualna1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 53
Dot.: Osoby studiujące Finanse i Rachunkowość

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Powiem szczerze, że nie orientuję się czy na moim roku jest ktoś po technikum ekonomicznym.
Z tego co zaobserwowałam, absolwenci techników mają często problemy z matematyką, ale wiedzę ogólną na starcie zapewne lepszą. Tak samo jest w przypadków studiów typu mechanika.

Po liceum nie ma się żadnego przygotowania stricte ekonomicznego czy technicznego. Dlatego absolwenci techników radzą sobie z tych przedmiotów lepiej, bo nie jest to dla nich zupełnie nowe

Edit: pomijam wiedzę typu popyt i podaż, chociaż patrząc na niektórych studentów (o zgrozo nawet z dobrych uczelni) zaczynam wątpić w oczywistość tych pojęć
No chyba nie chcesz mi powiedzieć że studenci nie znaja takich pojęć jak popyt czy podaż?
indywidualna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-23 14:27:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:15.