Lista weselnych kiczów - Strona 35 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-04, 18:13   #1021
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Lista weselnych kiczów

Cytat:
Napisane przez XxMartaxX Pokaż wiadomość
o, a dlaczego orkiestra przed domem jest kiczem? U mnie jest taka tradycja że orkiestra gra już od domu Młodego a drużba im przyspiewuje. Tak troche po góralsku
Ciężko określić w ogóle znaczenie słowa kicz.
Także w tym wątku kicz= co się nam nie podoba. Mi orkiestra również sie nie podoba.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-04, 21:15   #1022
misiadelko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 902
Dot.: Lista weselnych kiczów

Cytat:
Napisane przez XxMartaxX Pokaż wiadomość
o, a dlaczego orkiestra przed domem jest kiczem? U mnie jest taka tradycja że orkiestra gra już od domu Młodego a drużba im przyspiewuje. Tak troche po góralsku
Na wiosce, z której pochodzę to też norma, będę pierwszą, która nie będzie tego miała... mało, ja w ogóle orkiestry nie chcę, bo nie lubię... będzie skandal

---------- Dopisano o 22:15 ---------- Poprzedni post napisano o 22:14 ----------

A czemu kicz? Kojarzy mi się (bardzo bardzo mocno) z takim filmem "Kogel mogel"... Mam uraz po tym filmie
misiadelko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-05, 13:48   #1023
XxMartaxX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 357
Dot.: Lista weselnych kiczów

W sumie racja, każdemu sie co innego podoba. Ale moim zdaniem bez orkiestry jest tak jakoś łyso dziwnie tak jak w ciszy Młody będzie wychodził z domu, jechał do mnie, cisza jak ja będę wychodzić no i nie wyobrażam sobie błogosławieństwa bez muzyki No i jak drużba przyśpiewuje to całe wesele jest takie jakies bardziej zorganizowane. On pilnuje czasu, wie co kiedy odśpiewać, w sumie coś jak organizator weselny
XxMartaxX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-05, 15:58   #1024
misiadelko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 902
Dot.: Lista weselnych kiczów

Druzba przyspiewuje? O kurcze, macie inne zwyczaje (i dobrze, nie musi byc wszedzie tak samo)
misiadelko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-05, 21:44   #1025
catttt
Zakorzenienie
 
Avatar catttt
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 5 699
Dot.: Lista weselnych kiczów

W mojej okolicy przyjęło się, że część orkiestry przygrywa u Panny Młodej
Coś, co dla jednych jest kiczem, dla innych może być fajnym rozwiązaniem.
Jakby tak ktoś chciał posłuchać wszystkich wypowiedzi z tego wątku, to byłoby dziwne wesele Więc chyba każdy musi wg siebie zrobić i nie przejmować się, że w tym wątku napisano że to kicz
catttt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-06, 12:46   #1026
XxMartaxX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 357
Dot.: Lista weselnych kiczów

U nas drużba to jak w innych rejonach wodzirej- tylko że bardziej po góralsku Nie jest tak, że drużba to jeden z gości( bo niektórzy jak im o tym opowiadam to tak myślą)
XxMartaxX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-06, 12:54   #1027
misiadelko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 902
Dot.: Lista weselnych kiczów

Kurcze, u mnie nie ma wodzireja Dj jest wodzirejem albo ktoś z orkiestry, ale raz byłam na Mazurach na weselu to wtedy się zdziwiłam, że jest coś takiego jak wodzirej

PS. Ja właśnie myślałam, że świadek = drużba
Sorry za mały offtop
misiadelko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-07, 14:18   #1028
XxMartaxX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 357
Dot.: Lista weselnych kiczów

http://www.youtube.com/watch?v=C5sWhJ4idtg
na tym filmiku mniej więcej widać kim jest i co robi drużba mój na szczęście jest lepszy przy okazji- to co on robi to sa odgrywki- wita każdego gościa muzyką. Goście wrzucaja za to jakiś pieniążek do koszyka- coś na tej zasadzie co w innych regionach taniec z wózkiem (lub na wózek) .
http://www.youtube.com/watch?v=giI5VzJypq4 a tu jest wyprowadzenie z domu. Przyspiewuje potem całą droge do PM i do kościoła
równiez sorry za offtop

Edytowane przez XxMartaxX
Czas edycji: 2012-04-07 o 14:20
XxMartaxX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-08, 06:07   #1029
Amani
Zakorzenienie
 
Avatar Amani
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 563
Dot.: Lista weselnych kiczów

Cytat:
Napisane przez XxMartaxX Pokaż wiadomość
http://www.youtube.com/watch?v=C5sWhJ4idtg
na tym filmiku mniej więcej widać kim jest i co robi drużba mój na szczęście jest lepszy przy okazji- to co on robi to sa odgrywki- wita każdego gościa muzyką. Goście wrzucaja za to jakiś pieniążek do koszyka- coś na tej zasadzie co w innych regionach taniec z wózkiem (lub na wózek) .
http://www.youtube.com/watch?v=giI5VzJypq4 a tu jest wyprowadzenie z domu. Przyspiewuje potem całą droge do PM i do kościoła
równiez sorry za offtop
wow! mieszkam na śląsku, więc do gór niedaleko, jednak u nas nie ma nawet zbliżonej tradycji!
__________________
' DIET IS „DIE” WITH A „T” '
- Garfield -

-26kg

Amani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-09, 17:55   #1030
din13
Przyczajenie
 
Avatar din13
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lbn/Czwa
Wiadomości: 24
Dot.: Lista weselnych kiczów

Hej Dziewczyny,
dla mnie kicz to przede wszystkim zabawy weselne typu: macanie po kolankach, przetaczanie przez nogawkę spodni Pana Młodego jajka (poważnie!!), albo 'tańce erotyczne', które prezentują świadkowe w celu wykupienia fantów ;] . Nie wiem czy to z kategorii kicz, ale porażką jest zapraszanie CAŁEJ rodziny, KAŻDEGO u kogo się było na weselu, czyli odpraszanie (zmora moich weselnych planów... )
pozdrawiam Was serdecznie!
din13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 18:21   #1031
paulina3553
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 489
Dot.: Lista weselnych kiczów

Dla mnie kiczem jest wesele na 200 osób u młodych w wieku góra do 21 lat, a potem życie u mamusi w jednym pokoju

A teraz argumentacja:
chodzi mi o to skąd tacy młodzi ludzie mają tyle kasy na wesele - odpowiedź od rodziców!!

kto potem ich utrzymuje, bo to jeden się uczy drugi nie ma pracy - odpowiedź rodzice

kto spłaca kredyt zaciągnięty na wesele - odpowiedź rodzice

to jest dopiero kicz
__________________
Nie trzeba słów żeby bolało wystarczy widzieć jak patrzy na inną....
paulina3553 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-10, 18:48   #1032
din13
Przyczajenie
 
Avatar din13
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lbn/Czwa
Wiadomości: 24
Dot.: Lista weselnych kiczów

paulina3553 100% prawdy, co bym dorzuciła, że to często i gęsto sami rodzice urządzają takie weselicho swoim pociechom. Realizują przez to ślub marzeń, którego sami nie mieli, albo na siłę uszczęśliwiają młodych... Nie reguła, ale sama wywalczyłam listę na 100 osób z planowanych właśnie przez rodziców 250 :O
pozdrawiam!
din13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-22, 16:54   #1033
Amani
Zakorzenienie
 
Avatar Amani
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 563
Dot.: Lista weselnych kiczów

Nie śmieszą Cię te wyreżyserowane pierwsze tańce? goście, rodzinka w weselnych nastrojach, a jak widzę te podnoszenia, obroty, wygibasy rodem z Dirty Dancing... niektóre są ładne, ale choreografia do hollywoodzkiego filmu dla profesjonalnych tancerzy... nie lepiej skromnie, wedle własnych możliwości niż silić się na popisy?
__________________
' DIET IS „DIE” WITH A „T” '
- Garfield -

-26kg

Amani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-23, 09:26   #1034
din13
Przyczajenie
 
Avatar din13
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lbn/Czwa
Wiadomości: 24
Dot.: Lista weselnych kiczów

A wszyscy umierają z zachwytów... ochh... achhh A tak na poważnie, to pewnie niektórym wręcz wypada jakiś podstawowych kroków się nauczyć np. mój TŻ, bo w przeciwnym razie właśnie będą wygibasy i podskoki bez reżyserki
din13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-23, 09:51   #1035
Amani
Zakorzenienie
 
Avatar Amani
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 563
Dot.: Lista weselnych kiczów

podstawowe kroki nawet nauczone w szkole tańca są ok, żeby potem swobodnie przetańczyć całą noc ale już bardziej mi się podoba tupanie 2 na 1, ale patrzenie sobie w oczy pełne łez od wzruszenia i wsłuchiwanie się w słowa niż wyreżyserowany taniec ze sztywną ramą, zero uśmiechu, gdzie ona patrzy cały czas w lewo, on w prawo i ani na sekundę ich wzrok się nie spotka...
__________________
' DIET IS „DIE” WITH A „T” '
- Garfield -

-26kg

Amani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-23, 19:03   #1036
edelweiss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 358
Dot.: Lista weselnych kiczów

a ja nie lubie tuptania. nie mówie tu o wyreżyserowanych tańcach, ale co jak co, na ślub, wesele wszytsko takie wymuskane, fryzury, ubrania, dekoracje, torciki- wiekszosc robiona opłaconymi rękami- szkoda by nie zaangazowac sie by i taniec wyglądał ładnie
edelweiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-24, 11:57   #1037
Wariate
Raczkowanie
 
Avatar Wariate
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 309
Dot.: Lista weselnych kiczów

Cytat:
Napisane przez din13 Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny,
dla mnie kicz to przede wszystkim zabawy weselne typu: macanie po kolankach, przetaczanie przez nogawkę spodni Pana Młodego jajka (poważnie!!), albo 'tańce erotyczne', które prezentują świadkowe w celu wykupienia fantów ;] . Nie wiem czy to z kategorii kicz, ale porażką jest zapraszanie CAŁEJ rodziny, KAŻDEGO u kogo się było na weselu, czyli odpraszanie (zmora moich weselnych planów... )
pozdrawiam Was serdecznie!
Z tą wypowiedzią zgadzam się w 100% reszta to kwestia tradycji, regionalizmu i upodobań Młodych. O gustach się nie dyskutuje (niby). Ale często nt. 'zabaw' oczepinowych Młodzi nie mają wpływu, dlatego ja tak skrupulatnie cisnę swój zespół, żeby przypadkiem z czymś podobnym nie wyskoczyli. I mam nadzieję, że tak będzie, ale rzeczywistość zweryfikuje za niespełna 4 miesiące
__________________
Zdawało mi się, ze widziałem kotecka. Dobze mi się zdawało... widziałem kotecka...


http://suwaczki.slub-wesele.pl/20120818580214.html
Wariate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-24, 13:36   #1038
Aaś
Zakorzenienie
 
Avatar Aaś
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 292
Dot.: Lista weselnych kiczów

Siostra mi wczoraj opowiedziała jak na weselu na którym była niedawno było rozpoznawanie panny młodej po... biuście :/
Aaś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-24, 15:21   #1039
Alejka13
Zadomowienie
 
Avatar Alejka13
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 158
Dot.: Lista weselnych kiczów

Lubię żarty, ale zgadzam się z Wami - żarty żartami, ale trochę przyzwoitości na weselu (gdzie wcześniej przed Bogiem się przysięga tak pięknie w kościele) by się przydało!
Alejka13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-24, 15:45   #1040
Wariate
Raczkowanie
 
Avatar Wariate
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 309
Dot.: Lista weselnych kiczów

Cytat:
Napisane przez Aaś Pokaż wiadomość
Siostra mi wczoraj opowiedziała jak na weselu na którym była niedawno było rozpoznawanie panny młodej po... biuście :/
No niech by który spróbował sprawdzać cokolwiek po moim
a swoją drogą ktoś do tych 'konkursów' jednak postanawia przystąpić, nie...? Straszne.
__________________
Zdawało mi się, ze widziałem kotecka. Dobze mi się zdawało... widziałem kotecka...


http://suwaczki.slub-wesele.pl/20120818580214.html
Wariate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 10:05   #1041
din13
Przyczajenie
 
Avatar din13
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lbn/Czwa
Wiadomości: 24
Dot.: Lista weselnych kiczów

MATKO! po biuście?? Młodzi to ustalili czy taka własna fantazja prowadzących oczepiny? Już widzę miny moich gości z pracy (min. dwóch dr hab i ks. prof) jakby coś takiego zobaczyli na moim weselu
din13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 13:10   #1042
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: Lista weselnych kiczów

Cytat:
Napisane przez Wariate Pokaż wiadomość
Z tą wypowiedzią zgadzam się w 100% reszta to kwestia tradycji, regionalizmu i upodobań Młodych. O gustach się nie dyskutuje (niby). Ale często nt. 'zabaw' oczepinowych Młodzi nie mają wpływu, dlatego ja tak skrupulatnie cisnę swój zespół, żeby przypadkiem z czymś podobnym nie wyskoczyli. I mam nadzieję, że tak będzie, ale rzeczywistość zweryfikuje za niespełna 4 miesiące
Jak to Młodzi nie mają wpływu?? No chyba, że się "wstydzą" gadać szczerze z dj czy orkiestrą... Ja zabaw nie chciałam i to powiedziałam DJ. Żadnych chusteczek haftowanych itp Jedynie rzucanie podwiązką/krawatem i odczytanie dla śmiechu jakiś obowiązków, ale to na zasadzie "żeby było" i to miał wymyślić DJ, przy czym powiedziałam, że jak "zabawa" będzie żenująca, to mu nie zapłacimy

Wszystko jest kwestia dogadania sie.

---------- Dopisano o 14:10 ---------- Poprzedni post napisano o 14:08 ----------

Cytat:
Napisane przez XxMartaxX Pokaż wiadomość
W sumie racja, każdemu sie co innego podoba. Ale moim zdaniem bez orkiestry jest tak jakoś łyso dziwnie tak jak w ciszy Młody będzie wychodził z domu, jechał do mnie, cisza jak ja będę wychodzić no i nie wyobrażam sobie błogosławieństwa bez muzyki No i jak drużba przyśpiewuje to całe wesele jest takie jakies bardziej zorganizowane. On pilnuje czasu, wie co kiedy odśpiewać, w sumie coś jak organizator weselny
Ja z kolei nie wyobrażałam sobei grania pod blokiem Powiedziałam TŻowi, ze jak chce mieć grajków, to niech pod jego domem sobie graja, ale u mnie ma byc cisza, bez żadnych przyśpiewek. Po co robić wielkie halo? Kto ma wiedzieć o ślubie to i tak się dowie.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 13:52   #1043
Aaś
Zakorzenienie
 
Avatar Aaś
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 292
Dot.: Lista weselnych kiczów

Kolejna zabawa ze wspomnianego wesela "z biustem"
Krzesełka, gramy na fanty. Z reguły zasada jest taka, żeby usiąść trzeba przynieść fant (ze stołu, z dworu itp... ). Tutaj panowie musieli zdjąć z siebie część garderoby a panie tą część założyć. Niestety jednemu z panów, kiedy zdejmował spodnie zdjęło się również coś więcej... i tak latał po sali, cały szczęśliwy a żona za nim z jego spodniami.
No śmiechu co nie miara nie?

I pytałam się siostry co na to młodzi. Ale mówi że oni chyba zadowoleni z tych zabaw byli bo uśmiali się ze uhuhu

Coś jeszcze mi sis mówiła tylko zapomniałam...
Aaś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 17:16   #1044
XxMartaxX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 357
Dot.: Lista weselnych kiczów

u mnie wielkiego halo nie będzie- mieszkam w domu jednorodzinnym, sąsiadów mało więc nie będę robić "poruszenia"
XxMartaxX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 17:45   #1045
gramwzielone
Wtajemniczenie
 
Avatar gramwzielone
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 275
Dot.: Lista weselnych kiczów

Cytat:
Napisane przez Wariate Pokaż wiadomość
No niech by który spróbował sprawdzać cokolwiek po moim
a swoją drogą ktoś do tych 'konkursów' jednak postanawia przystąpić, nie...? Straszne.
Nie wiem jak jest u Ciebie, ale u mnie ludzie idą w ciemno do konkursów. Osoba prowadząca nie opisuje jak będzie wyglądała zabawa tylko mówi ilu i jakiej płci chętnych potrzebuje.
Straszne to jest fundowanie czegoś takiego swoim gościom, a często zmuszanie ich do brania udziału w tym, tzw przymusowi ochotnicy.
gramwzielone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 23:50   #1046
izis888
Zakorzenienie
 
Avatar izis888
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 733
Dot.: Lista weselnych kiczów

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
dla mnie wesela są generalnie kiczowate

dla mnie te na których ludzie robią za "dużo szumu"

---------- Dopisano o 00:50 ---------- Poprzedni post napisano o 00:48 ----------

Cytat:
Napisane przez gramwzielone Pokaż wiadomość
Nie wiem jak jest u Ciebie, ale u mnie ludzie idą w ciemno do konkursów. Osoba prowadząca nie opisuje jak będzie wyglądała zabawa tylko mówi ilu i jakiej płci chętnych potrzebuje.
Straszne to jest fundowanie czegoś takiego swoim gościom, a często zmuszanie ich do brania udziału w tym, tzw przymusowi ochotnicy.
dokładnie... takie troche chamskie to jest, nie chciałabym tak zostać "wrobiona" , a że większosć takich zabaw jest obciachowa to trzymam się z daleka
__________________
wymiana kwiecień 2016

kosmetyki
izis888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-26, 11:02   #1047
din13
Przyczajenie
 
Avatar din13
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lbn/Czwa
Wiadomości: 24
Dot.: Lista weselnych kiczów

Dlatego trzeba wszystko ustalać wcześniej z djem/zespołem, aby nie robić sobie i bliskim obciachu
din13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-26, 11:53   #1048
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Lista weselnych kiczów

Cytat:
Napisane przez Aaś Pokaż wiadomość
Kolejna zabawa ze wspomnianego wesela "z biustem"
Krzesełka, gramy na fanty. Z reguły zasada jest taka, żeby usiąść trzeba przynieść fant (ze stołu, z dworu itp... ). Tutaj panowie musieli zdjąć z siebie część garderoby a panie tą część założyć. Niestety jednemu z panów, kiedy zdejmował spodnie zdjęło się również coś więcej... i tak latał po sali, cały szczęśliwy a żona za nim z jego spodniami.
No śmiechu co nie miara nie?
O M-A-T-K-O.....
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-26, 14:51   #1049
Wariate
Raczkowanie
 
Avatar Wariate
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 309
Dot.: Lista weselnych kiczów

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Jak to Młodzi nie mają wpływu?? No chyba, że się "wstydzą" gadać szczerze z dj czy orkiestrą... Ja zabaw nie chciałam i to powiedziałam DJ. Żadnych chusteczek haftowanych itp Jedynie rzucanie podwiązką/krawatem i odczytanie dla śmiechu jakiś obowiązków, ale to na zasadzie "żeby było" i to miał wymyślić DJ, przy czym powiedziałam, że jak "zabawa" będzie żenująca, to mu nie zapłacimy

Wszystko jest kwestia dogadania sie.

---------- Dopisano o 14:10 ---------- Poprzedni post napisano o 14:08 ----------


Ja z kolei nie wyobrażałam sobei grania pod blokiem Powiedziałam TŻowi, ze jak chce mieć grajków, to niech pod jego domem sobie graja, ale u mnie ma byc cisza, bez żadnych przyśpiewek. Po co robić wielkie halo? Kto ma wiedzieć o ślubie to i tak się dowie.

Źle mnie zrozumiałaś nie chodziło o to, że nie ma się w ogóle wglądu i nie jest się absolutnie decyzyjnym ws. zabaw prowadzonych przez zespół/dj. Tylko, że często (wciąż niestety tak jest) młodzi nie mają wpływu na takie sprawy, bo nie wpadną na takie ustalenia podczas podpisywania umowy z zespołem A w trakcie samego wesela, kiedy już te nieszczęsne zabawy nieprzyzwoite i mało smaczne się zaczną - to przyznasz.... wpływ raczej średni, chyba, że pobiegnie PM do orkiestry i w trakcie zabawy przerwie po prostu Dlatego jak też napisałam również warto od samego początku drążyć temat rodzaju zabaw i cisnąć zespół

---------- Dopisano o 15:51 ---------- Poprzedni post napisano o 15:47 ----------

Cytat:
Napisane przez gramwzielone Pokaż wiadomość
Nie wiem jak jest u Ciebie, ale u mnie ludzie idą w ciemno do konkursów. Osoba prowadząca nie opisuje jak będzie wyglądała zabawa tylko mówi ilu i jakiej płci chętnych potrzebuje.
Straszne to jest fundowanie czegoś takiego swoim gościom, a często zmuszanie ich do brania udziału w tym, tzw przymusowi ochotnicy.
Z jednej strony masz rację jedyne o czym zwykle informują prowadzący to liczba i płeć 'ochotników' ale z drugiej strony, jest też kwestia wcześniejszych ustaleń młodych z zespołem w sprawie wspomnianych zabaw i zakazu świntuszenia a i jest jeszcze trzecia strona medalu, zawsze z takiej zabawy można się- jako gość - grzecznie usunąć. No i wybacz.. ale gdybym znalazła się w tej sytuacji konkretnej, dokładnie tak bym postąpiła - uciekłabym gdzie pieprz rośnie choć próbowałabym zrobić to z klasą Trzymam się swojej linii obrony, że mojego biustu może się chwytać mój facet a nie kilkudziesięciu młodszych i starszych podpitych Panów czy też nawet o zgrozo wujków )

Co do grania pod domem/mieszkaniem... też mam sceptyczne podejście Nie razi mnie szczególnie jeśli u kogoś praktykuje się tego typu niuanse ale u siebie bym tego nie chciała. Mój zespół to 6 osób, przyjadą z dość daleka, będą grać na żywo na perkusji, gitarach, saksofonie itd więc z racji braku możliwości tachania tego całego sprzętu za sobą z głowy mam ten precedens za to musiałam delikatnie wybić z głowy mojej mamie pomysł 'przygrywania na akordeonie przy błogosławieństwie'. I jakkolwiek kiedyś było to być może modne i fajne, tak i być może teraz też bywa spotykane ale ja osobiście akordeonu nie znoszę i moje zdanie jest takie: albo przygrywa grajek na akordeonie do przysłowiowego 'kotleta' albo jest to błogosławieństwo rodziców (jakby nie patrzeć w naszej kulturze i religii dosyć znaczący element dla Młodych). Stanęło na tym, że do błogosławieństwa będą przygrywały nam delikatnie skrzypce. A jako że to jeden z moich ulubionych instrumentów i skrzypaczka i tak jest umówiona na grę podczas mszy ślubnej, to do umowy dopisano 'błogosławieństwo' i z głowy rodzice zachwycenia a ja spokojna
__________________
Zdawało mi się, ze widziałem kotecka. Dobze mi się zdawało... widziałem kotecka...


http://suwaczki.slub-wesele.pl/20120818580214.html

Edytowane przez Wariate
Czas edycji: 2012-04-26 o 14:58
Wariate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-26, 20:55   #1050
Skierka001
Rozeznanie
 
Avatar Skierka001
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 686
Dot.: Lista weselnych kiczów

Moja lista kiczów:
1. Kiepsko odlane figurki młodych na tortach/samochodach/nie wiem, gdzie jeszcze
2. Dywan (???) za plecami młodej pary. Zwłaszcza w remizach wieszają dywan i na jego tle siedzi sobie para młoda. W życiu nie widziałam nic bardziej koszmarnego
3. Zabawy weselne - dla mnie totalny kicz i żenada. Zwłaszcza, jeśli panna młoda musi biegać w wielkiej, ciężkiej sukni wokół krzesełek. Ostatnio z TŻ-tem uciekliśmy z tych zabaw i czekaliśmy tylko, kiedy się skończą (oczywiście to nie był nasz ślub )
4. Korona na głowie panny młodej. Na szczęście w PL chyba się taki zwyczaj nie przyjął.
5. Orkiestra przed domem. W ogóle ten cały cyrk z błogosławieństwem w domu jest niepotrzebny i u mnie chyba tego nie będzie. Rodzice uściskają nas przed ślubem i wystarczy

Edytowane przez Skierka001
Czas edycji: 2012-04-26 o 20:56
Skierka001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-26 20:40:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:39.