Wzmocnij działanie kremu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Artykuły i newsy

Notka

Artykuły i newsy Dyskusje o artykułach i newsach zamieszczanych na naszym portalu.

 
 
Narzędzia
Stary 2012-04-24, 14:38   #1
redakcja
(ro)BOT
 
Avatar redakcja
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 25 437

Wzmocnij działanie kremu


Dobre kosmetyki wcale nie muszą być drogie. Najważniejsze są zawarte w nich składniki aktywne. Naucz się, kiedy je stosować i jak je łączyć, a zyskasz idealna cerę. czytaj więcej
redakcja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-24, 20:52   #2
zielona1311
Raczkowanie
 
Avatar zielona1311
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Siedlce/Warszawa
Wiadomości: 147
Dot.: Wzmocnij działanie kremu

to jest fajny wpis:
NADTLENEK BENZOILU + CLINDAMYCIN
Nadtlenek benzoilu hamuje rozwój bakterii, a clindamycin leczy trądzik. Zastosowane razem oczyszczają skórę, zmniejszają rogowacenie naskórka i hamują rozwój bakterii.

RETINOL + HYDROCHINON
Oba działają rozjaśniająco na melatoninę, ciemny pigment w skórze, który nierówno rozłożony powoduje przebarwienia.


tylko jakie kosmetyki zawieraja te składniki?
zielona1311 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-25, 11:14   #3
dagmara857
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 70
Dot.: Wzmocnij działanie kremu

powiedzcie jak się sprawa ma z kwasem hialuronowym- kupiłam taki - już nawet stosuję , ale zastanawiam się, czy nie dałam się zrobic w balona, ponieważ gdzieś czytałam, że cząsteczki tego kwasu nie przenikają przez skórę więc stosowanie go na powierzchnię skóry mija się z celem
dagmara857 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-25, 11:24   #4
marymara
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 33
Dot.: Wzmocnij działanie kremu

krem powinien dobrze nawilżać, bo to 3/4 sukcesu,
marymara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-25, 14:23   #5
dorotek88
Raczkowanie
 
Avatar dorotek88
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 285
Dot.: Wzmocnij działanie kremu

@Dagmara857

Czytałam już w wielu poważnych artykułach o tym że kwas hialuronowy jest bardzo dużą cząsteczką i nie przenika do głębszych warstw skóry.
Jest skuteczny w odmładzaniu cery tylko wprowadzony w postaci zastrzyku i temu właśnie zawdzięcza swoją popularność. Sama stosowałam krem pod oczy z kwasem hialuronowym i dodatkowo jakimś związkiem który miał go "aktywnie wprowadzić do skóry", ale efektów nie zauważyłam żadnych.
dorotek88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-25, 14:57   #6
*Cafe Latte*
Raczkowanie
 
Avatar *Cafe Latte*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 195
Dot.: Wzmocnij działanie kremu

Do dagmara857- kwas hialuronowy stosowany "zewnętrznie" działa jak ochronny film, który zatrzymuje w skórze wodę i zapobiega jej ucieczce. Cząsteczki takiego preparatu są zbyt duże, by dotrzeć w głąb skóry, dlatego zatrzymują się na jej powierzchni. Jedynie kwas hialuronowy podany w postaci iniekcji, działa w głębszych warstwach skóry, rewitalizuje ją i odżywia. Poza tym, stężenie kwasu hialuronowego w preparatch "zewnętrznych" jest zwykle niewielkie.
*Cafe Latte* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-25, 21:36   #7
olka1288
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3
Dot.: Wzmocnij działanie kremu

Kwas hialuronowy o wielkości cząsteczki ok. 5000 Da i poniżej już oddziałuje na skórę właściwą
olka1288 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-26, 06:43   #8
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Wzmocnij działanie kremu

Na szkoleniu również powiedziano mi, że kwas hilauronowy występujący w kremach to pic na wodę fotomontaż, bo nie przenika do głębszych warstw skóry.
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-26, 08:22   #9
Lorenai
Raczkowanie
 
Avatar Lorenai
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 198
Dot.: Wzmocnij działanie kremu

Co to za jednostka Da? (do Olka1288)
Lorenai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-27, 19:33   #10
ewa 35
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1
Dot.: Wzmocnij działanie kremu

Tak kwas h. rzeczywiście łatwo nie wnika w głąb skóry jak i kolagen zresztą, dlatego ważny jest dobry peeling aby usunąć martwy naskórek i brud, oczyścić skórę przed nakładaniem kremu. Jeśli zaś chodzi o sam wybór kremów ja czytam etykiety ale nie na stronie z reklamą kremu a po tej drugiej stronie gdzie jest: data przydatności, skład, producent itp.... Krem musi być też odpowiednio przechowywany co również opisane jest na etykiecie. Z kremów jakie stosuję to dzień: ISO-AGE / Filorga (zmikronizowany kwas hialuronowy wewnątrz ) i ANTUCO ( krem na bazie śluzu ze ślimaka - dużo naturalnego kolagenu i peelingujące kwasy) a na noc - dużo dużo dużo nawilżenia (np. tani DOVE). Mam ponad 30 i na dzień dzisiejszy cera bez problemowa. Pozdrawiam Forumowiczki! Ps: Biorę również witaminę PP.... okresowo... na cerę znakomity środek... a jak działa można poczytać na necie..
ewa 35 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-27, 21:07   #11
matilly
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 13
Dot.: Wzmocnij działanie kremu

Da - Dalton -> jednostka masy czasteczkowej
matilly jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-28, 09:47   #12
olka1288
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3
Dot.: Wzmocnij działanie kremu

Da(Dalton) to jest jednostka masy-nie powiem w tym momencie jaki stanowi ułamek g,czy mg,czy mikrograma bo nie wiem dokładnie
Żeby nie być gołosłowną zacytuję tu fragment dotyczący kw. hialuronowego niskocząsteczkowego SLMW"* kwas małocząsteczkowy typu SLMW (Super Low Molecular Weight) - o bardzo małych cząsteczkach, poniżej 50 tys. daltonów (średnia wielkość to 3 - 10 tys. daltonów), który przenika przez barierę warstwy rogowej do skóry właściwej wpływając na jej fizjologię" . Na tej stronie,na której to znalazłam jest to fajnie opisane i w fajny sposób opisane są różnice pomiędzy poszczególnymi kwasami tj.:wielkocząsteczkowego, małocząsteczkowego i tego o który nam chodzi SLMW
olka1288 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-29, 19:55   #13
jasminumnudiflorum
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 4
Dot.: Wzmocnij działanie kremu

Rozjaśniająco działa na melatoninę? Fajnie wiedzieć, że moje rytmy biologiczne są rozjaśniane :P Chodzi chyba o melaninę. Tylko jak to czytam to odnośnie jej to i tak mam wrażenie, że wkradł się tutaj jakiś błąd...rozjaśniająco na melaninę? Pigment skóry zależy chyba od ILOŚCI jej wydzielania przez melanocyty, która może zostać zwiększona pod wpływem prom. UV
jasminumnudiflorum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-02, 12:19   #14
dzabadzaba
Przyczajenie
 
Avatar dzabadzaba
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 11
Dot.: Wzmocnij działanie kremu

Bardzo polecam krem z firmy janssen balancing krem do cery mieszanej jest rewelacyjny, cenna droższa niż drogeryjny ale wart swojej ceny, ja używam od roku i w końcu po długich staraniach moja cera wygląda dobrze, nawilża skóre i nie pozostawia tłustego filtr. Link poniżej, kupicie go na tej stronie lub dobrym salonie kosmetycznym, ja kupuje od swojej kosmetyczki bo ona mi go poleciła, są różne rodzaje do różnych typów skóry.pozdrawiam.:r oza:


http://www.janssen-beauty.pl/sklep/i...2a&filter_id=2
dzabadzaba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-08, 13:48   #15
dagmara857
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 70
Dot.: Wzmocnij działanie kremu

dzieki wszystkim za odpowiedz pozdrawiam
dagmara857 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Artykuły i newsy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:01.