Shih Tzu cz. III - Strona 158 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-04-17, 16:30   #4711
Maylina
Rozeznanie
 
Avatar Maylina
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 687
Dot.: Shih Tzu cz. III

Na ile mniej wiecej starczy mi kilogram karmy dla szczeniaka?Tydzień,dwa?
Szczeniak moze jeść tylko suchą karme?
Maylina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-17, 17:30   #4712
Anethka
Zakorzenienie
 
Avatar Anethka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Pleasant Hill
Wiadomości: 7 852
Dot.: Shih Tzu cz. III

Cytat:
Napisane przez Maylina Pokaż wiadomość
Na ile mniej wiecej starczy mi kilogram karmy dla szczeniaka?Tydzień,dwa?
Szczeniak moze jeść tylko suchą karme?
Mojej wystarcza na miesiąc .
Może.
__________________
Życie w Dubaju z mojej perspektywy

KLIK
Anethka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-17, 22:14   #4713
Maylina
Rozeznanie
 
Avatar Maylina
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 687
Dot.: Shih Tzu cz. III

Cytat:
Napisane przez Maylina Pokaż wiadomość
Na ile mniej wiecej starczy mi kilogram karmy dla szczeniaka?Tydzień,dwa?
Szczeniak moze jeść tylko suchą karme?
Ktoś jeszcze mógłby się wypowiedzieć?
Maylina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-18, 09:23   #4714
di69
Rozeznanie
 
Avatar di69
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 800
Dot.: Shih Tzu cz. III

Cytat:
Napisane przez Maylina Pokaż wiadomość
Ktoś jeszcze mógłby się wypowiedzieć?
Nie wypowiem się co do tego na ile starczy karma bo nie pamiętam. Czy może jejść tylko suchą karmę? Jasne, że może, Tu zawarte jest wszystko co potrzebuje z tym, że musi to być dobra karma ( nie marketówka) Od 3 miesiąca można powoli wprowadzać urozmaicenia ale zarówno z doświadczenia jak i od innych dziewczyn posiadających tą rasę wiem, że później zaczynają wybrzydzać. Im dłużej zostaniecie na suchej karmie tym lepiej dla Ciebie
__________________
Lepsze 10 godzin samemu w domu niż 24 w schronisku
di69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-18, 18:23   #4715
aga_ton
Wtajemniczenie
 
Avatar aga_ton
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2 833
Dot.: Shih Tzu cz. III

Cytat:
Napisane przez Maylina Pokaż wiadomość
Na ile mniej wiecej starczy mi kilogram karmy dla szczeniaka?Tydzień,dwa?
Szczeniak moze jeść tylko suchą karme?
na ile starcza? to zależy jaka karma, bo różnice w dawkowaniu poszczególnych karm są naprawdę spore. wystarczy spojrzeć na tabelki z tyłu opakowania.
poza tym nic nie piszesz o wieku psiaka. wiadomo, że szczeniak dwumiesięczny ma znacznie mniejszą dawkę od tego 6- miesięcznego.

szczeniak, przynajmniej przez pewien czas powinien być odżywiany suchą karmą, najlepiej taką, jaką jadł u hodowcy. dzięki temu unikniesz rozregulowania układu pokarmowego a poza tym dzięki 'suchym chrupkom' dostarczysz mu wszystkich składników potrzebnych w okresie wzrostu (zabrzmiało jak reklama) no chyba, że to "marketówka" to wtedy nie dostarczysz mu nic prócz zboża i soli...

moim zdaniem w wieku kilku miesięcy warto wprowadzać pewne urozmaicenie w diecie, np. w postaci gotowanego kurczaka z ryżem i marchewką, owoców, warzyw, sera żółtego czy twarożku. byle nie za często i raczej w formie przekąsek, nagród za dobre sprawowanie a nie posiłku. ale jak mówiłam to tylko moje zdanie, równie dobrze możesz zostać tylko przy suchej karmie.

pozdrawiam

Edytowane przez aga_ton
Czas edycji: 2012-04-18 o 20:39
aga_ton jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-19, 17:55   #4716
strzalka44
Wtajemniczenie
 
Avatar strzalka44
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 2 287
GG do strzalka44
Dot.: Shih Tzu cz. III

Z tego co pamiętam to jak Tobi był mały to 1 kg karmy staczał nam na ok miesiąc, z tym że mniej wiecej 2-3 razy w tyg. zamiast karmy na jeden z posiłków dostawał kurczaka z ryżem i marchewką lub inne mięsko lub właśnie twarożek z jajkiek itp. Przypominam że szczeniak nie je 1-2 razy dziennie tylko częściej więc jedne posiłek można czymś zastąpić, ale też wartościowym
Teraz kg karmy starcza nam na ok 2 tyg
Można psiaka karmić suchą karmą ale osobiście nie wyobrażam sobie tego. Mój Tobi w tej chwili jeden mniejszy posiłek ma z mięska i ryżu i np. marchewki a drugi większy z suchej karmy (obecnie purina pro plan z indykiem).

Ah i jak kupiłam Tobiego to miał 10 tyg. i już wtedy gotowałam mu mięsko z dodatkami, później stopniowo twarożek, owocki itp.
__________________
... i ślubuję Ci ...

...Liwia ur. 3.05.2015, 3820 g, 58 cm...
strzalka44 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-19, 18:12   #4717
AlwaysPerfect
Raczkowanie
 
Avatar AlwaysPerfect
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 70
Dot.: Shih Tzu cz. III

czesc dziewczyny od soboty jestem posidaczka shih tzu

ma on 9 tygodni

nie jest to moj pierwszy pies ale juz dlugo nie mialam psa prosze napiszcie mi odp na

- jak dlgugo sikal wam w domu
-jak go nauczyc korzystania z dworu
-jak

---------- Dopisano o 18:12 ---------- Poprzedni post napisano o 18:11 ----------

jak go nauczyc chodzenia na smyczy
AlwaysPerfect jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-19, 20:15   #4718
aga_ton
Wtajemniczenie
 
Avatar aga_ton
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2 833
Dot.: Shih Tzu cz. III

Cytat:
Napisane przez AlwaysPerfect Pokaż wiadomość
czesc dziewczyny od soboty jestem posidaczka shih tzu

ma on 9 tygodni

nie jest to moj pierwszy pies ale juz dlugo nie mialam psa prosze napiszcie mi odp na

- jak dlgugo sikal wam w domu
-jak go nauczyc korzystania z dworu
-jak

---------- Dopisano o 18:12 ---------- Poprzedni post napisano o 18:11 ----------

jak go nauczyc chodzenia na smyczy
witaj

proponuję przeczytać dokładnie pierwszą część wątku, znajdziesz tam wszystkie interesujące Cię informacje. tematy te wałkowane były na forum wielokrotnie, wystarczy poszukać.

przyjemnej lektury
aga_ton jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-19, 21:25   #4719
AlwaysPerfect
Raczkowanie
 
Avatar AlwaysPerfect
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 70
Dot.: Shih Tzu cz. III

aga ton dziekuje bardzo za informacje ale musze niestety nie mam czasu na czytanie 5000 postow gdyz mam 2, 5 letnia coreczke wiec bylabym bardzo wam wdzieczna gdybyscie chcialy i mogly choc tak w skrocie napisac

a musze sie pochwalic ze Rafi bardzo ladnie uczy sie zalatwaiania na dworze....dzis juz dwa razy robil kupe na zewnatrz


pozdrawiam serdecznie wszytskie czworonogi
AlwaysPerfect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-20, 07:09   #4720
marta24lata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: sląsk
Wiadomości: 198
Dot.: Shih Tzu cz. III

Cytat:
Napisane przez AlwaysPerfect Pokaż wiadomość
czesc dziewczyny od soboty jestem posidaczka shih tzu

ma on 9 tygodni

nie jest to moj pierwszy pies ale juz dlugo nie mialam psa prosze napiszcie mi odp na

- jak dlgugo sikal wam w domu
-jak go nauczyc korzystania z dworu
-jak

---------- Dopisano o 18:12 ---------- Poprzedni post napisano o 18:11 ----------

jak go nauczyc chodzenia na smyczy
Mój shih tzu był bardzo uparty oduczenie go załatwiania się w domu około 7 miesięcy a i teraz gdy zostanie sam chociaż na pół godziny to ze stresu narobi :/

jak go nauczyć , ja wzięłam rade z forum (poczytałam) i odżałowałam jedną ścierkę. gdy się zesiusiał wytarłam ścierką i położyłam koło drzwi robił mi potem na scierkę i stopniowo do drzwi wyjsciowych, ale na dwór to tak jak pisałam po 7 miesiącach. czasem zdarzają się uprte te bestie!

chodzenia na smyczy? mój na 2 spacerze już wiedział o co biega , ale podejrzewam że tu też zależy od charakterku psa.
marta24lata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-20, 13:09   #4721
AlwaysPerfect
Raczkowanie
 
Avatar AlwaysPerfect
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 70
Dot.: Shih Tzu cz. III

@marta24lata dziekuje bardzo za odpowiedz ja mam porozkladane takie podklady na sikanie dla niego....ale wczoraj maz z nim wyszedl na noc to mowil ze sie wysikal i kupe zrobil

dzis rano ze kupe zrobil na dworze


a napiszcie mi jeszzcze co wam zezarly/ zniszczyly wasze psy.....czy ta rasa jest bardzo niszczycielska....moje poprzednie psy....no roznie,,,wilczur jak byl maly to palme pogryzl i coffee table

co do smyczy to dzis rano juz kawalek poszedl na smyczy

gdzie spia wasze psy? moj spi na poslaniu pod moim lozkiem/ kolo lozka....do Olimpii go nie wpuszczam jak nie mam jej na oku bo ona zaraz by go do lozka sobie wziela...a jak kiedys spalam z psami...teraz jakos tego nie widze


i jeszcze jedno pytanie: jak czesto kapiecie wasze psy i jak czesto je obcinacie? aha i jak czesto wychodzicie z nimi na dwor....ja tak z 5 razy na dzien........
AlwaysPerfect jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-20, 13:30   #4722
necia88
Raczkowanie
 
Avatar necia88
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 197
GG do necia88
Dot.: Shih Tzu cz. III

Wychodzi 3 razy dziennie rano, po powrocie z pracy i wieczorem, i jak gdzieś idziemy a jest możliwość zabrania go ze sobą to zawsze go biorę ;D jest duszą towarzystwa więc wszyscy jak nas zapraszają to zawsze słyszę weźcie Tobiego dodatkowo zawsze biorę go na działkę jak jest ciepło to minimum 1 w tygodniu ale zazwyczaj jesteśmy na działce 2, 3 razy w tygodniu tak na minimum 2 godziny więc ;D wyhasa się "dzik bagienny" do woli.

Strzyżenie - na razie strzygłam go 1 na krótko i już mi odrósł był cięty króciutko gdzieś na 0.5 cm a teraz ma tam już minimum 2 cm jak nie wiecej więc strzyżenie jak dla mnie minimum 2 razy do roku + samodzielne podcinanie jak u mnie pyszczka łapek przy poduszkach.

Pies śpi gdzie chce tzn trochę na posłaniu swoim trochę na poduchach z łóżka ;D trochę na fotelu, na łóżku i do tego strasznie się rozpycha i chrapie !!

Kąpanie ja swojego jestem zmuszona kąpać 1 na tydzień dłużej nie da rady wytrzymać zwłaszcza jak jest na działce ;D ale bardziej "udomowione" psiaki można kąpać rzadziej.

Przepraszam że się nie odzywałam tyle czasu... wybaczcie problemy zdrowotne, pobyt w szpitalu, ale teraz się nawracam i powracam ;D wkleję zaległe zdjęcia bo mam porobione ;-)
__________________
http://www.uszata.com/eksplorer/prawa/testy_na_zwierz.html

Pomóż nakarmić zwierzęta w schronisku! http://www.pustamiska.pl
necia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-20, 16:12   #4723
AlwaysPerfect
Raczkowanie
 
Avatar AlwaysPerfect
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 70
Dot.: Shih Tzu cz. III

dzieki


wlasnie gdzies na innej stronie czytalam ze z tymi psami nie wolno urzadzac dlugich spacerow bo one sie szybko mecza....jak to jest w praktyce?

chyba pisalo ze 20 minut to max

cos mi nie gra bo nie swoim wilczurem, labem, cocker spanielem....chodzilam nie raz i po 2-3 godziny na raz
AlwaysPerfect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-20, 19:04   #4724
aga_ton
Wtajemniczenie
 
Avatar aga_ton
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2 833
Dot.: Shih Tzu cz. III

Cytat:
Napisane przez AlwaysPerfect Pokaż wiadomość
@marta24lata dziekuje bardzo za odpowiedz ja mam porozkladane takie podklady na sikanie dla niego....ale wczoraj maz z nim wyszedl na noc to mowil ze sie wysikal i kupe zrobil

dzis rano ze kupe zrobil na dworze


a napiszcie mi jeszzcze co wam zezarly/ zniszczyly wasze psy.....czy ta rasa jest bardzo niszczycielska....moje poprzednie psy....no roznie,,,wilczur jak byl maly to palme pogryzl i coffee table

co do smyczy to dzis rano juz kawalek poszedl na smyczy

gdzie spia wasze psy? moj spi na poslaniu pod moim lozkiem/ kolo lozka....do Olimpii go nie wpuszczam jak nie mam jej na oku bo ona zaraz by go do lozka sobie wziela...a jak kiedys spalam z psami...teraz jakos tego nie widze


i jeszcze jedno pytanie: jak czesto kapiecie wasze psy i jak czesto je obcinacie? aha i jak czesto wychodzicie z nimi na dwor....ja tak z 5 razy na dzien........

mój psiak niczego nie zniszczył ale za to wszystko, co znalazło się w jego zasięgu, pchał do pyszczka oczy musiałam mieć dookoła głowy bo cwaniak wszystko zwęszył...

gdy miał długie włosy, kąpałam go raz w tygodniu, a teraz wystarczy raz na dwa tygodnie. obcinałam go tylko raz, po roku zapuszczania kudełków. pewnie gdybym go nie zaniedbała przez przeprowadzkę to nie strzygłabym go wcale. na szczęście kudełki szybko odrastają

Odi śpi ze mną w łóżku, raz przy głowie, raz w nogach. a jak mu za gorąco schodzi pod łóżko

a odnośnie wychodzenia na dwór, mały jest już po wszystkich szczepieniach skoro śmiga na spacerki?

Cytat:
Napisane przez AlwaysPerfect Pokaż wiadomość
dzieki


wlasnie gdzies na innej stronie czytalam ze z tymi psami nie wolno urzadzac dlugich spacerow bo one sie szybko mecza....jak to jest w praktyce?

chyba pisalo ze 20 minut to max

cos mi nie gra bo nie swoim wilczurem, labem, cocker spanielem....chodzilam nie raz i po 2-3 godziny na raz

może dla szczeniaka 20 min wystarczy ale starszy potrzebuje więcej ruchu. nie patrzę na zegarek tylko obserwuję reakcje psiaka, gdy ma jęzor na brodzie pora wracać
aga_ton jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-20, 20:20   #4725
AlwaysPerfect
Raczkowanie
 
Avatar AlwaysPerfect
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 70
Dot.: Shih Tzu cz. III

juz jest po 2 setach szczepien wiec vet mowil ze mozna smialao z nim wychodzic

ps. nie mieszkam w pl
AlwaysPerfect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-20, 23:16   #4726
strzalka44
Wtajemniczenie
 
Avatar strzalka44
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 2 287
GG do strzalka44
Dot.: Shih Tzu cz. III

Cytat:
Napisane przez AlwaysPerfect Pokaż wiadomość
dzieki


wlasnie gdzies na innej stronie czytalam ze z tymi psami nie wolno urzadzac dlugich spacerow bo one sie szybko mecza....jak to jest w praktyce?

chyba pisalo ze 20 minut to max

cos mi nie gra bo nie swoim wilczurem, labem, cocker spanielem....chodzilam nie raz i po 2-3 godziny na raz
O rany jak Tobi by miał wszystkie spacery po 2o min to później by mi mieszkanie zdemolował ;p
Ja nie widzę tego szybkiego męczenia się. Tzn, nie widzę różnicy między moim a np. mojej koleżanki labkiem.
Jedyne co to jak jest ciepło to zawsze biorę wodę.
__________________
... i ślubuję Ci ...

...Liwia ur. 3.05.2015, 3820 g, 58 cm...
strzalka44 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-21, 13:16   #4727
AlwaysPerfect
Raczkowanie
 
Avatar AlwaysPerfect
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 70
Dot.: Shih Tzu cz. III

witam was

u nas pogoda do nieczego pada...rano pies tylko szybko siku i kupe zrobil i uciekal do drzwi bloku jak poparzony


dziewczyny te co macie dzieci napiszcie mi jak godzicie psa i dziecko...mi maz w sobote tydzien temu kupil psa bo wiedzial ze marze o takim psie...

chodzi mio spacery itd....jak juz pies podroscie to nie problem w lecie bo Olimpia i tak sporo jeszcze w wozku siedzi wiec rafiego moge spokojnie na smyczy prowadzac ale bardziej chodzi mi o poranne spacery jak np. jestecie same w domu i jest zimno trzeba wyjsc z psem a dziecko jest w takim wieku ze samo nie zostanie


wiem ze pewnie niektore powiesdz a ze pies i dziecko to zla kompozycja ale dziecko lepiej sie rozwija w obecnosci psa...wiem po sobie od pierwszych dni zycia zawsze byly w domu psy


ja zreszta kazde zwierze kocham....
AlwaysPerfect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-22, 19:39   #4728
Anabellita
Zadomowienie
 
Avatar Anabellita
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 192
Dot.: Shih Tzu cz. III

Cytat:
Napisane przez AlwaysPerfect Pokaż wiadomość
dziewczyny te co macie dzieci napiszcie mi jak godzicie psa i dziecko...mi maz w sobote tydzien temu kupil psa bo wiedzial ze marze o takim psie...

chodzi mio spacery itd....jak juz pies podroscie to nie problem w lecie bo Olimpia i tak sporo jeszcze w wozku siedzi wiec rafiego moge spokojnie na smyczy prowadzac ale bardziej chodzi mi o poranne spacery jak np. jestecie same w domu i jest zimno trzeba wyjsc z psem a dziecko jest w takim wieku ze samo nie zostanie


wiem ze pewnie niektore powiesdz a ze pies i dziecko to zla kompozycja ale dziecko lepiej sie rozwija w obecnosci psa...wiem po sobie od pierwszych dni zycia zawsze byly w domu psy


ja zreszta kazde zwierze kocham....
Moje dziecko ma dopiero 2,5 miesiąca i ja do tej pory to zawsze czekałam, aż mała dobrze zaśnie i na szybciora leciałam z Amim na siku. U nas najczęściej TŻ wychodzi z psem. Nie wiem co Ci poradzić

Co do prowadzenia psa na smyczy i jednoczesne pchanie wózka z dzieckiem to Ci powiem, ze u mnie nie ma szans na takie połączenie bo Ami nie potrafi chodzić na krótkiej smyczy - ciągnie jak szalony, lata od krawężnika do krawężnika i wszystkie drzewka i krzaczki musi zaliczyć

Pies i dziecko to wcale nie jest zła kompozycja. Jak byłam w ciąży to rodzice namawiali mnie do oddanie Amiego bo pies ma zarazki i kudły się walają i moze wyrządzić córce krzywdę - nic bardziej mylnego! W życiu bym go nie oddała! Shih tzu są tak pociesznymi psiakami, ze są wręcz idealne dla dzieci

---------- Dopisano o 20:23 ---------- Poprzedni post napisano o 20:10 ----------

Cytat:
Napisane przez AlwaysPerfect Pokaż wiadomość
wlasnie gdzies na innej stronie czytalam ze z tymi psami nie wolno urzadzac dlugich spacerow bo one sie szybko mecza....jak to jest w praktyce?

chyba pisalo ze 20 minut to max

cos mi nie gra bo nie swoim wilczurem, labem, cocker spanielem....chodzilam nie raz i po 2-3 godziny na raz
Każdy pies jest inny
Spacery z Amim zawsze wygladają w ten sposób, ze Ami ciagnie jek durny, więc muszę poluzować smycz (mam automatyczną). Gdy już dojdziemy do polanki, spuszczam go, a on lata jak by się amfetaminy nawciągał Po 15 min. ma dosyć więc wracamy do domu. Gdy wchodzimy po schodach Ami kładzie się na każdym półpiętrze i odpoczywa

---------- Dopisano o 20:39 ---------- Poprzedni post napisano o 20:23 ----------

Cytat:
Napisane przez AlwaysPerfect Pokaż wiadomość
a napiszcie mi jeszzcze co wam zezarly/ zniszczyly wasze psy.....czy ta rasa jest bardzo niszczycielska....moje poprzednie psy....no roznie,,,wilczur jak byl maly to palme pogryzl i coffee table

gdzie spia wasze psy? moj spi na poslaniu pod moim lozkiem/ kolo lozka....do Olimpii go nie wpuszczam jak nie mam jej na oku bo ona zaraz by go do lozka sobie wziela...a jak kiedys spalam z psami...teraz jakos tego nie widze

i jeszcze jedno pytanie: jak czesto kapiecie wasze psy i jak czesto je obcinacie? aha i jak czesto wychodzicie z nimi na dwor....ja tak z 5 razy na dzien........
Właściwie to nic konkretnego mi nie zniszczył. Ostatnio to chyba rajstopy mi zeżarł Pogryzł mi też dwie opaski do włosów, czasem też pomamla kapcie Te psy bardzo się utożsamiają z właścicielami, mój zawsze chce jeśc to co my - ostatnio ukradł TŻ-owi z talerza ogórka kiszonego Bierze też w zęby pojemnik z karmą i prosi zeby go na kanapę wpuścić bo widzi, ze my jemy siedząc na kanapie

Spi gdzie mu się podoba - razem z nami w łózku, pod łóżeczkiem córci (tam ma swoją leżankę) na chodniku w przedpokoju, w kuchni pod krzesłem...

Kąpany jest w razie potrzeby. Wiadomo jesienią jak wiecznie pada deszcz to pies szybciej się brudzi. Ja średnio kąpię raz w miesiącu.
__________________

CÓRCIA


"Każdy z nas jest aniołem o jednym skrzydle, wzlecieć możemy tylko gdy obejmiemy się nawzajem".
Anabellita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-23, 13:37   #4729
Hot Lady
Zakorzenienie
 
Avatar Hot Lady
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: wyspa snów
Wiadomości: 6 674
Dot.: Shih Tzu cz. III

Czesc dziewczyny

necia88 wszystko już w porządku ze zdrowiem?
Cytat:
Napisane przez AlwaysPerfect Pokaż wiadomość
dzieki


wlasnie gdzies na innej stronie czytalam ze z tymi psami nie wolno urzadzac dlugich spacerow bo one sie szybko mecza....jak to jest w praktyce?

chyba pisalo ze 20 minut to max

cos mi nie gra bo nie swoim wilczurem, labem, cocker spanielem....chodzilam nie raz i po 2-3 godziny na raz
mój psiak uwielbia spacery i zgadzam się z dziewczynami, że po krótkich to by rozniosła mieszkanie, to małe pieski, ale potrzebują dużo ruchu, bo mają sporo energii i należy tą energię właściwie spożytkować by same później nie musiały szukać sobie jakiegoś zajęcia

Cytat:
Napisane przez strzalka44 Pokaż wiadomość
O rany jak Tobi by miał wszystkie spacery po 2o min to później by mi mieszkanie zdemolował ;p
Ja nie widzę tego szybkiego męczenia się. Tzn, nie widzę różnicy między moim a np. mojej koleżanki labkiem.
Jedyne co to jak jest ciepło to zawsze biorę wodę.
również na dłuższe spacery, np do parku zabieram ze sobą wodę, jak nie idziemy daleko to wiem, że woda nam nie jest potrzebna, bo do domu blisko, lecz gdy planujemy coś dłuższego to zawsze mam ze sobą na smyczy jakoś specjalnie nie trzeba było jej uczyć, jest bardzo towarzyska, uwielbia dzieci i inne psy

sporo mi ostatnio urosła i nauczyła się już wskakiwać na wszystkie kanapy i fotele w całym mieszkaniu!! (spryciula)
__________________
Zaczaruj mnie na życie całe,
Bo tylko z Tobą zostać chcę,
Zawsze dobrze to wiedziałem,
Że jest na świecie taki ktoś,
Kto będzie DUSZĄ, SERCEM, CIAŁEM
Chciał podzielić ze mną los
Hot Lady jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-23, 15:47   #4730
AlwaysPerfect
Raczkowanie
 
Avatar AlwaysPerfect
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 70
Dot.: Shih Tzu cz. III

A to zdjecia naszego domownika

AlwaysPerfect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-24, 12:05   #4731
malutka2105
Rozeznanie
 
Avatar malutka2105
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 519
Hej. A moja nie lubi długich spacerów. Zrobi co trzeba i zaraz mnie ciągnie do domu. Ale za to jak jesteśmy w Gdańsku to po plaży tak lata jak szalona. Lubi piasek

Weekendowy wypad do Trójmiasta
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCF0801.jpg (163,3 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF0691.jpg (99,5 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF0704.jpg (64,0 KB, 23 załadowań)

Edytowane przez motylek1007
Czas edycji: 2012-04-25 o 18:46
malutka2105 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-25, 19:49   #4732
Fibi_Ola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 19
Dot.: Shih Tzu cz. III

WITAM, JEZELI CHODZI O MOJA FIBI TO WSZYSTKO JEJ PRZESZLO Z TYM OGONEM JAK TYLKO SKONCZYLA JEJ SIE CIECZKA...;D WIEC JUZ WSZYSTKO JEST W NORMIE ALE DZIEKUJE ZA DOBRE RADY
POZDRAWIAM
Fibi_Ola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-27, 07:38   #4733
Ashia87
Rozeznanie
 
Avatar Ashia87
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Ślask
Wiadomości: 811
GG do Ashia87
Dot.: Shih Tzu cz. III

Cytat:
Napisane przez malutka2105 Pokaż wiadomość
Hej. A moja nie lubi długich spacerów. Zrobi co trzeba i zaraz mnie ciągnie do domu. Ale za to jak jesteśmy w Gdańsku to po plaży tak lata jak szalona. Lubi piasek

Weekendowy wypad do Trójmiasta
Te drugie zdjecie sliczna kobietka!
Jak tak na nia patrzę, to dochodzę do wniosku, że trzeba niedługo jechac do fryzjera obciąć Furke na króciuteńko. Robi sie coraz cieplej, a ona w tych włosach bidula... Na święta ją podgoliłam, ale ja sie boje na bardzo krótko, wole to zostawic fryzjerowi
A mała ma na lewym oczku druga tęczówkę? czy jak to sie tam nazywa...? że oprócz zwykłej ma jeszcze obok brązowe, nie ma tylko teczówki i białego?

Edytowane przez Ashia87
Czas edycji: 2012-04-27 o 07:41
Ashia87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-27, 09:40   #4734
Jagoodka1989
Raczkowanie
 
Avatar Jagoodka1989
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 188
Dot.: Shih Tzu cz. III

Witam
Moja suczka ma bardzo cienkie wlosy. Je karme z royala. Czasami dostaje jakies serduszka czy watrobke.
Kupilam jej odzywke z bio groom taka do rozcienczania z woda bez splukiwania. Wlosy po niej sa miekkie i lsniace. Nie wiem czy moze kupic szampon z tej samej serii?? Czy cos innego byscie polecily? Z odyzwki nie zrezygnuje bo mam jej jeszcze duzo a jest naprawde dobra. Wlosy rozczesuje na mokro specjalnym plynem do rozczesywania. Czesana jest regularnie, nie dopuszczam do koltunow. Mysle o tym zeby ja obciac na krotko, bo jeszcze nigdy nie byla obcinana. I dolaczyc do tego cos mocnego od srodka zeby urosla piekna bujna siersc.
Co polecacie na wzmocnienie wlosa i na zageszczenie ich. Zeby wloski nie byly tak cienkie, a piekne i grube?? A oze jakas inna karme?? Jakis czas temu czytalam tutaj ze polecacie Acane. Ale od tego czasu moze sie cos zmienilo?

Prosze o pomoc.

Ashia jak patrze na twoj avatarek to widze moja Sindi Z pyszczka sa identyczne hehe

Edytowane przez Jagoodka1989
Czas edycji: 2012-04-27 o 09:41
Jagoodka1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-27, 11:01   #4735
malutka2105
Rozeznanie
 
Avatar malutka2105
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 519
Dot.: Shih Tzu cz. III

Cytat:
Napisane przez Ashia87 Pokaż wiadomość
Te drugie zdjecie sliczna kobietka!
Jak tak na nia patrzę, to dochodzę do wniosku, że trzeba niedługo jechac do fryzjera obciąć Furke na króciuteńko. Robi sie coraz cieplej, a ona w tych włosach bidula... Na święta ją podgoliłam, ale ja sie boje na bardzo krótko, wole to zostawic fryzjerowi
A mała ma na lewym oczku druga tęczówkę? czy jak to sie tam nazywa...? że oprócz zwykłej ma jeszcze obok brązowe, nie ma tylko teczówki i białego?
Kika ma wylany pigment w jednym oczku.

---------- Dopisano o 12:01 ---------- Poprzedni post napisano o 11:59 ----------

Cytat:
Napisane przez Jagoodka1989 Pokaż wiadomość
Witam
Moja suczka ma bardzo cienkie wlosy. Je karme z royala. Czasami dostaje jakies serduszka czy watrobke.
Kupilam jej odzywke z bio groom taka do rozcienczania z woda bez splukiwania. Wlosy po niej sa miekkie i lsniace. Nie wiem czy moze kupic szampon z tej samej serii?? Czy cos innego byscie polecily? Z odyzwki nie zrezygnuje bo mam jej jeszcze duzo a jest naprawde dobra. Wlosy rozczesuje na mokro specjalnym plynem do rozczesywania. Czesana jest regularnie, nie dopuszczam do koltunow. Mysle o tym zeby ja obciac na krotko, bo jeszcze nigdy nie byla obcinana. I dolaczyc do tego cos mocnego od srodka zeby urosla piekna bujna siersc.
Co polecacie na wzmocnienie wlosa i na zageszczenie ich. Zeby wloski nie byly tak cienkie, a piekne i grube?? A oze jakas inna karme?? Jakis czas temu czytalam tutaj ze polecacie Acane. Ale od tego czasu moze sie cos zmienilo?
Moja jje royala dla shih tzu, kąpię ją szamponem PSH i odżywka też i nie narzekam na jej włosy. Wręcz gęste ma Ale ja myślę, że to też kwestia genów.
malutka2105 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-27, 11:05   #4736
Ashia87
Rozeznanie
 
Avatar Ashia87
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Ślask
Wiadomości: 811
GG do Ashia87
Dot.: Shih Tzu cz. III

Jagoodka1989 nasza jest na Acanie bo ma problemy skórne, ale nie narzekam na karme. Royal był na poczatku i nigdy więcej, składem nie grzeszy...

Pokaż tą ślicznote!

---------- Dopisano o 12:05 ---------- Poprzedni post napisano o 12:02 ----------

Cytat:
Napisane przez malutka2105 Pokaż wiadomość
Kika ma wylany pigment w jednym oczku.
Noo chyba o tym samym mówimy, bo ja nie wiem jak to sie tak faktycznie nazywa, ale patrząc na zdjecie zwróciłam na to uwage bo Furka tez tak ma i tez na lewym

Edytowane przez Ashia87
Czas edycji: 2012-04-27 o 11:03
Ashia87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-27, 11:55   #4737
necia88
Raczkowanie
 
Avatar necia88
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 197
GG do necia88
Dot.: Shih Tzu cz. III

Jaki polecacie najlepszy preparat na kleszcze?
__________________
http://www.uszata.com/eksplorer/prawa/testy_na_zwierz.html

Pomóż nakarmić zwierzęta w schronisku! http://www.pustamiska.pl
necia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-27, 14:03   #4738
aga_ton
Wtajemniczenie
 
Avatar aga_ton
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2 833
Dot.: Shih Tzu cz. III

Cytat:
Napisane przez necia88 Pokaż wiadomość
Jaki polecacie najlepszy preparat na kleszcze?
necia, dla mnie tylko i wyłącznie fiprex. kleszcze wprawdzie włażą na małego ale rzadko kiedy wczepiają się w skórę, raczej chodzą po nim otępiałe. a jak któremuś uda się wbić to bardzo płytko, 'trucizna" szybko wysusza go na wiórek i dziad odpada.

niestety u nas zatrzęsienie kleszczy
aga_ton jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-27, 14:08   #4739
AlwaysPerfect
Raczkowanie
 
Avatar AlwaysPerfect
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 70
Dot.: Shih Tzu cz. III

ja zawsze kupowalam u veta FRONTIER....to jest na pchly i kleszcze....drogi ale zadne cholerstwo sie nie czepi

moj jest na Acana puppy a puszki ma od z Pro plan....u breedra jadl Acana suche wiec mu nie zmienialam ale puszki je raz na jakis czas



a wlasnie czy waszym pieskom tez czasem sie kupka do wloskow/siersci przykleja?


no i moj zaczal zrerac swoje kupy jak czasem zrobi w nocy w domu wasze tez tak mialy?

czytalam ze shih tzu sa szczegolymi smakoszami wlasnych odchodow
AlwaysPerfect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-27, 19:28   #4740
aga_ton
Wtajemniczenie
 
Avatar aga_ton
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2 833
Dot.: Shih Tzu cz. III

Cytat:
Napisane przez AlwaysPerfect Pokaż wiadomość

a wlasnie czy waszym pieskom tez czasem sie kupka do wloskow/siersci przykleja?
no, czasem się zdarzy... ale raczej sporadycznie, gdy ma jakieś problemy z brzuszkiem. ale pamiętam, że jak był malutki to często chodził z "osranym tyłkiem" męczyło go zwłaszcza po acanie więc musieliśmy odstawić. przez pewien czas zabierałam ze sobą nawilżające chusteczki, takie dla dzieci, by w razie czego wytrzeć a w domu dupsko pod kran...

później nauczyłam się przycinać włoski wokół odbytu i problem zniknął. spróbuj swojej podciąć co nieco

---------- Dopisano o 20:28 ---------- Poprzedni post napisano o 20:22 ----------

Cytat:
Napisane przez AlwaysPerfect Pokaż wiadomość

no i moj zaczal zrerac swoje kupy jak czasem zrobi w nocy w domu wasze tez tak mialy?

czytalam ze shih tzu sa szczegolymi smakoszami wlasnych odchodow
są specjalne tabletki dla smakoszy własnego gówienka, Rumen tabs, dziewczyny polecały tu niejednokrotnie. możesz spróbować mu dawać żwacze, mój wcina od małego i jeszcze żadnej kupki nie pożarł

Edytowane przez aga_ton
Czas edycji: 2012-04-27 o 19:24
aga_ton jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:12.