niezbyt okazyjne okazje - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-02, 15:51   #1
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366

niezbyt okazyjne okazje


Treść usunięta

Edytowane przez mm444
Czas edycji: 2012-05-02 o 15:53
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 16:04   #2
razdwapiec
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: kuj-pom
Wiadomości: 3 374
Dot.: niezbyt okazyjne okazje

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Obserwuję to zjawisko w Reserved od kilku lat.
razdwapiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 16:09   #3
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: niezbyt okazyjne okazje

Treść usunięta

Edytowane przez mm444
Czas edycji: 2012-05-02 o 16:31 Powód: dopisek
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 16:53   #4
innocencee
Zakorzenienie
 
Avatar innocencee
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 8 754
GG do innocencee
Dot.: niezbyt okazyjne okazje

Potwierdzam- reserved podnosi ceny przed akcjami promocyjnymi.
Ponadto w river island i H&M wyjmują stare ciuchy, których dawno nie było w sprzedaży i wywieszają wielkie plakaty SALE
__________________


innocencee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 17:05   #5
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: niezbyt okazyjne okazje

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 17:12   #6
raz2trzy
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1 279
Dot.: niezbyt okazyjne okazje

Cytat:
Napisane przez innocencee Pokaż wiadomość
Potwierdzam- reserved podnosi ceny przed akcjami promocyjnymi.
Ponadto w river island i H&M wyjmują stare ciuchy, których dawno nie było w sprzedaży i wywieszają wielkie plakaty SALE
co do h&m i river island to oszustwem chyba nie jest, gorzej jakby wyciągali i dawali wyższe ceny, a i to sie czasami zdarza...ale nie pamietam juz gdzie

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
to w sumie nic dziwnego i zadne oszustwo ani nieokazja- normalne- cos przeceniaja a cos nie. skoro po sezonie wyprzedaja jakas czesc kolekcji - bo w H&M nie cała kolekcje, to w miare logiczne, że moze niektore kolory pojawialy sie w roznym czasie, biorac czestotliwosc pojawiania sie nowych kolekcji w tym sklepie i nie sa objete wyprzedaza i przechodza na nowy sezon

ja mam doswiadczenie z przeklejaniem cen w cubusie - kupilam cos taniej powiedzmy 50zl- pozniej po 2 tygodniach okazja i kilka naklejonych na siebie cen i ta ostatnia 65...zenada. dlatego nic juz tam nie kupuje i omijam sklep szerokim lukiem.
fajny watek, niestety w ferworze zakupow czesto mozna sie naciac na niby okazje

a druga sprawa jest reserved, kiedys czytalam ze mimo ze wydrukowana cena jest inna a naklejona inna to nie znaczy to ze to juz oszustwo- podobno chodzi o jakies roznice walutowe itp albo bledy w druku i pozniej wg systemu to poprawiaja.
chyba ze mowicie o jawnym przeklejaniu cen i oszustwach- wtedy mowie nie i baczniej sie i tak zaczne przygladac tej marce

Edytowane przez raz2trzy
Czas edycji: 2012-05-02 o 17:34
raz2trzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 17:21   #7
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: niezbyt okazyjne okazje

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-02, 17:27   #8
isetta_
Zadomowienie
 
Avatar isetta_
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 336
Dot.: niezbyt okazyjne okazje

Ja się spotkałam z taką sytuacją w New Yorkerze już mnóstwo razy. Zawsze kupuję w tym sklepie na wyprzedaży i z ciekawości odklejam każdą nową naklejkę z ceną. Jako przykład dam swój płaszcz na zimę. Cena pierwotna z metki 319 zł, przeceniona za pierwszym razem na 299, potem na 269, potem na 299, potem na 219, potem na 159 i znowu na 219, ja finalnie kupiłam ją za 119zł. Zdarzyło mi się też kupić kolczyki w NY, które przecenione droższe były niż ich wyjściowa cena z metki, oczywiście przeceniane z 10 razy...
isetta_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 17:30   #9
raz2trzy
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1 279
Dot.: niezbyt okazyjne okazje

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
pisalas ze to w h&m tak?
ale jak tam sie moga mieszac przecenione z nieprzecenionymi? jak oni wystawiaja kilka wieszakow w jeden rog sklepu i tam skupia sie cala przecena. no chyba ze jakis klient dowiesil tam te nieprzecenione do przecenionych w innym kolorze i stad Twoje spostrzezenia- badz sprzedawca tam je dowiesil i mial zamiar je zaraz dometkowac na przecene. Tak czy owak w h&m nie trudno rozpoznac przeceniona rzecz bo ma doczepiona wyrazna czerwona metke i nie ma zadnego zaklejania czy oszustwa, to na plus dla mnie ja osobiscie sie z tym nie spotkalam zeby zaraz przy przecenionych rzeczach wisialy rzeczy w cenie regularnej i zeby bylo to specjalnie robione - nie spotkalam sie z tym w h&m, nie czesto odwiedzam galerie nie wiem jak to w innych sklepach.

Warto ostrzegac o wszystkim, cennego info nigdy za wiele, ale tez nie mozemy sie dac zwariowac ze czyhaja na nas sprzedawcy dowieszajac obok cos bez przeceny zeby przez przypadek wziac, Najwazniejsze to jednak brak pospiechu jak sie da i pamietanie o paragonach, pozniej latwiej o dochodzenie swoich praw jak byla jakas pomylka czy cos takiego

a co do kolorow to w sumie podobnie jak z danym modelem, sa modele mniej chodliwe i bardziej, dlatego przy kolorach pewnie to samo- nietrafiony i niechodliwy towar przeceniony jest o wiecej niz ten ktory jednak wydaje sie bardziej uniwersalny czy cos takiego

tak na logike to przeciez sklep ma na tym zyskac a nie my wiec robi wszystko zeby jednak nie stracic

obawiam sie ze przez ten watek to przestaniemy kupowac w sieciowkach bo pewnie w kazdej nie jest do konca w porzadku jej 'system przecen' ale fajnie ze sie bedziemy tu wzajemnie ostrzegac i wyostrzac uwage gdzie trzeba

Edytowane przez raz2trzy
Czas edycji: 2012-05-02 o 17:35
raz2trzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 17:46   #10
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: niezbyt okazyjne okazje

Treść usunięta

Edytowane przez mm444
Czas edycji: 2012-05-02 o 17:48
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 17:56   #11
szarri
Wtajemniczenie
 
Avatar szarri
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 2 096
Dot.: niezbyt okazyjne okazje

Bardzo podoba mi się ten wątek Od siebie dorzucę Top Secret - oni są MISTRZAMI jeśli chodzi o przecenianie drożej, niż cena początkowa. Nie wiem, na ile sklep internetowy ukrócił ten proceder, ale z ich fb pamiętam, że jeszcze niedawno ktoś się na to skarżył. Sukienka normalnie kosztuje powiedzmy 80zł, a na początku wyprzedaży magicznie przeceniają ją ze 150 na 100zł. No szał.

---------- Dopisano o 18:56 ---------- Poprzedni post napisano o 18:51 ----------

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Bo tak się robi - w dobrym tonie jest zejść 10% z ceny (przy samochodzie to dużo)

Ja lubię szperać po lubelskim targu staroci i tam w standardzie jest schodzenie z ceny o połowę, można się też spotkać z sytuacją, że jak się nie targujesz, to sprzedawca odmawia transakcji
szarri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-02, 17:56   #12
poldzia89
Zadomowienie
 
Avatar poldzia89
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 726
Dot.: niezbyt okazyjne okazje

Cytat:
Napisane przez isetta_ Pokaż wiadomość
Ja się spotkałam z taką sytuacją w New Yorkerze już mnóstwo razy. Zawsze kupuję w tym sklepie na wyprzedaży i z ciekawości odklejam każdą nową naklejkę z ceną. Jako przykład dam swój płaszcz na zimę. Cena pierwotna z metki 319 zł, przeceniona za pierwszym razem na 299, potem na 269, potem na 299, potem na 219, potem na 159 i znowu na 219, ja finalnie kupiłam ją za 119zł. Zdarzyło mi się też kupić kolczyki w NY, które przecenione droższe były niż ich wyjściowa cena z metki, oczywiście przeceniane z 10 razy...
Mam to samo, zawsze jak kupię coś na przecenie w NY to odklejam metki i za każdym razem jest to samo.
__________________
Dietetyk z pasją

poldzia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 18:04   #13
Prezes Kuli Ziemskiej
szef wszystkich szefów
 
Avatar Prezes Kuli Ziemskiej
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: gabinet Prezesa
Wiadomości: 5 550
Dot.: niezbyt okazyjne okazje

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Klasyczna psychologiczna zagrywka Miałam o tym zajęcia na studiach. Bardzo ciekawe były i wiele przydatnych rzeczy się nauczyłam Często wykorzystuję w praktyce
Prezes Kuli Ziemskiej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 18:28   #14
daniill
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 13
Dot.: niezbyt okazyjne okazje

nie mogę uwierzyć w Wasze wpisy, na męskich działach nigdy nie miałem takiego przypadku, szczególnie w zarze, h&m, cubusie kupuje zawszę gdy pojawiają się sezonowe wyprzedaże, zawsze jest taniej, jeszcze nie miałem takiego przypadku, żebym odkleił metkę a tak niemiła niespodzianka w postaci mniejszej kwoty
daniill jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 18:57   #15
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: niezbyt okazyjne okazje

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 19:04   #16
innocencee
Zakorzenienie
 
Avatar innocencee
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 8 754
GG do innocencee
Dot.: niezbyt okazyjne okazje

Cytat:
Napisane przez raz2trzy Pokaż wiadomość
1 co do h&m i river island to oszustwem chyba nie jest, gorzej jakby wyciągali i dawali wyższe ceny, a i to sie czasami zdarza...ale nie pamietam juz gdzie



2 a druga sprawa jest reserved, kiedys czytalam ze mimo ze wydrukowana cena jest inna a naklejona inna to nie znaczy to ze to juz oszustwo- podobno chodzi o jakies roznice walutowe itp albo bledy w druku i pozniej wg systemu to poprawiaja.
chyba ze mowicie o jawnym przeklejaniu cen i oszustwach- wtedy mowie nie i baczniej sie i tak zaczne przygladac tej marce

1. Nie napisałam że jest to oszustwo ale niezbyt okazyjna okazja jak wskazuje tytuł wątku. Nie wiem co takiego okazyjnego jest w przecenie sezonowej, kiedy w rzeczywistości jest to przecena rzeczy które na pewno nie pochodzą z tego sezonu tylko co najmniej kilka wstecz

2. RE w te sposób własnie to tłumaczy- różnice walutowe. Bardzo ciekawe tylko jest to że akurat podnoszą ceny jak są jakieś promocje ( typu zniżka 20% z FB, czy dni glamour). Po owych akcjach promocyjnych ceny wracają do poziomu sprzed ich obowiązywania
__________________


innocencee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 19:53   #17
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 218
Dot.: niezbyt okazyjne okazje

Cytat:
Napisane przez innocencee Pokaż wiadomość
2. RE w te sposób własnie to tłumaczy- różnice walutowe. Bardzo ciekawe tylko jest to że akurat podnoszą ceny jak są jakieś promocje ( typu zniżka 20% z FB, czy dni glamour). Po owych akcjach promocyjnych ceny wracają do poziomu sprzed ich obowiązywania
To jest właśnie oszukiwanie klienta. Żenada.
Swoją drogą ja często widze na promocjach w camaieu czy promodzie że są ciuchy np. sukienki powywieszane na wieszakach z etykietami "promocja". Sukienki we wszystkich możliwych kolorach, chodzę i szukam jakieś ładnej i okazuje się że żółte i zielone mają metkę promocja a czarne nie i klient łatwo może się naciąć bo przecież nad całym wieszakiem było np. - 20%.
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 19:56   #18
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: niezbyt okazyjne okazje

Mnie ostatnio wkurzyło takim działaniem Tatuum. Nie znoszę, gdy robią balona z klienta
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 22:14   #19
beyza
Perfume Lover
 
Avatar beyza
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 650
Dot.: niezbyt okazyjne okazje

Ja już kilka razy miałam takie przygody z Carry. Na jakiś czas tak mnie wkurzyło przecenianie rzeczy z 50 na 100, by potem obniżyć do 49, że przestałam tam zaglądać. Niestety, bardzo lubię ich ubrania i ostatnio znowu zaczęłam tam chodzić. Upatrzyłam sobie torebkę, ale stówkę za coś co założę kilka razy to dla mnie za dużo za dodatek, więc dałam sobie spokój. Nadeszły wyprzedaże, już z daleka widziałam, że torebka ma charakterystyczną dla Carry biało-czerwoną metkę z ceną przecenioną. Wbiegłam uradowana do sklepu, a na metce boska przecena z 159 na 109. Niestety, za długo się modliłam do torebki, by nie pamiętać jej początkowej ceny, na pewno było to 99. Nigdy więcej tam już nie wejdę. Co ciekawe, Carry to był jedyny sklep, w którym, zawsze, ale to zawsze negocjowałam rabaty na już i tak przecenione rzeczy. Czy kupowałam całe naręcze ciuchów, czy stałam z komplecikiem typu: rękawiczki i szalik, zawsze smęciłam przy kasie o rabat i zawsze bez problemu opuszczano mi o te 15-25% procent. Panie miały przy kasie kartki z rozpiską co ile kosztuje i o ile może być przecenione i na podstawie tych kartek po zeskanowaniu metki, wbijały upust na kasę. Próbowałam tego motywu w różnych sklepach, w różnych miastach i zawsze działało. Nawet jak i tak miałam jakieś śmieszne sumy do zapłacenia za drobiazgi, nikt przy kasie się nie krzywił tylko wbijał rabat. Widać o tyle zawyżają ceny, że opłaca im się dawać przy kasie upusty....
__________________
[B]Z perfumami jest jak z alkoholem.
Liczy się tylko kolejna flaszka

WYMIANA: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1280992
beyza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-02, 22:51   #20
201707171556
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 619
Dot.: niezbyt okazyjne okazje

Co do reserved to tam sprawa jest dośc jasna -

białe naklejki na metce - ubrania nie są przecenione, nie należą też do żadnego produktu promocyjnego to po prostu poprawiona cena. Tam co czwartek aktualizują się ceny dlatego sprzedawcy muszą w ten jeden dzień prawie że cały sklep oblecieć z palmtopem i sprawdzić cenę każdego artykułu i jeżeli cena na metce jest inna niż w komputerze wtedy poprawia się metkę naklejając na nią białą naklejkę z ceną. Bez względu na to czy nowa cena jest wyższa czy niższa od pierwotnej.
Często też od razu po dostawie towaru gdy przed wywieszeniem ubrań na sklep sprawdza się ich ceny już na wstępie ceny z metek różnią się od prawidłowych z komputera - metki zostały błednie wydrukowane.

pomarańczowe naklejki - to jest właściwa przecena. Zawsze niższa. Jeżeli pomarańczowa naklejka ma wybitą wyższą cenę niż cena z metki oznacza to że sprzedawca się pomylił albo skończyły się białe naklejki do metkownicy

Edytowane przez 201707171556
Czas edycji: 2012-05-02 o 22:52
201707171556 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-03, 05:57   #21
paulinalalala
Zadomowienie
 
Avatar paulinalalala
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 124
Dot.: niezbyt okazyjne okazje

To ja dodam od siebie jeszcze raz CUBUS. Pisałam o tym w wątku o zniżkach.
Kiedyś kupiłam ekoskórkę za 49 zł ze 199 zł, chciałam następnego dnia kupić jeszcze w kolorze nude, pytam Panią czy są jeszcze kurtki, a ona do mnie, że schowali na magazyn, bo im się nie opłacało, że są tak tanio
Od tej pory zaglądam tam sporadycznie.
Wkurzają mnie również stale poprzeklejane ceny w Cubusie. I tu raczej nie chodzi o aktualizację cen.
Kiedyś chcieliśmy też wziąć męski sweter- na tych samych egzemplarzach ale innych rozmiarach cena 24,99 zł- no ekstra promocja, więc idziemy z identycznym swetrem tylko innym rozmiarem (na metce widać, że cena była zdarta), a Pani mi na to, że za 24,99 zł to ona mi nie może sprzedać (na metce była cena 119,99 zł), ale że sprzeda mi go za 49, 99 zł. Szczęka mi opadła.
__________________
I am Vegetarian for Life!

Słyszałam, że smutek jest odmianą lenistwa.

paulinalalala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-03, 09:11   #22
innocencee
Zakorzenienie
 
Avatar innocencee
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 8 754
GG do innocencee
Dot.: niezbyt okazyjne okazje

Cytat:
Napisane przez Durga Pokaż wiadomość
Co do reserved to tam sprawa jest dośc jasna -

białe naklejki na metce - ubrania nie są przecenione, nie należą też do żadnego produktu promocyjnego to po prostu poprawiona cena. Tam co czwartek aktualizują się ceny dlatego sprzedawcy muszą w ten jeden dzień prawie że cały sklep oblecieć z palmtopem i sprawdzić cenę każdego artykułu i jeżeli cena na metce jest inna niż w komputerze wtedy poprawia się metkę naklejając na nią białą naklejkę z ceną. Bez względu na to czy nowa cena jest wyższa czy niższa od pierwotnej.
Często też od razu po dostawie towaru gdy przed wywieszeniem ubrań na sklep sprawdza się ich ceny już na wstępie ceny z metek różnią się od prawidłowych z komputera - metki zostały błednie wydrukowane.

pomarańczowe naklejki - to jest właściwa przecena. Zawsze niższa. Jeżeli pomarańczowa naklejka ma wybitą wyższą cenę niż cena z metki oznacza to że sprzedawca się pomylił albo skończyły się białe naklejki do metkownicy
Durga przeczytaj proszę jeszcze raz uważnie to co napisałam, bo widzę że co niektórzy mylą dwie rzeczy . Nie twierdzę że cena może się zmienić- ok, w porządku. Ale ja zauważyłam, i to nie raz, że w reserved podwyższają ceny na czas trwania akcji promocyjnych a potem znowu je obniżają do tej pierwotnej. W rezultacie cena z rabatem wychodzi jak normalna regularna.
__________________


innocencee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-03, 09:59   #23
szarri
Wtajemniczenie
 
Avatar szarri
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 2 096
Dot.: niezbyt okazyjne okazje

Co do różnych cen innych egzemplarzy tych samych produktów - sprawdzajcie też w Peek&Cloppenburg. Kiedyś mój M. wypatrzył sobie tam spodnie, wszystko fajnie, cena też przyjemna (powiedzmy 139zł). Znalazł swój rozmiar, patrzy na metkę - 229zł. Generalnie największe rozmiary były najtańsze (139zł), najmniejsze w średniej cenie (189zł) a te chyba najczęściej noszone kosztowały prawie 230zł. Zawołał panią z obsługi, sprawdziła w komputerze - to samo. Kazała zostawić nr telefonu, miała wyjaśnić sprawę na następny dzień z "górą" - oczywiście nikt nie zadzwonił, bo po co (mogli chociaż powiedzieć "przepraszamy, to nie była pomyłka w metkowaniu, tak miało być, sorry"). I to nie była przecena, nowa kolekcja.

Edytowane przez szarri
Czas edycji: 2012-05-03 o 10:00
szarri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-03, 10:25   #24
201707171556
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 619
Dot.: niezbyt okazyjne okazje

Cytat:
Napisane przez innocencee Pokaż wiadomość
Durga przeczytaj proszę jeszcze raz uważnie to co napisałam, bo widzę że co niektórzy mylą dwie rzeczy . Nie twierdzę że cena może się zmienić- ok, w porządku. Ale ja zauważyłam, i to nie raz, że w reserved podwyższają ceny na czas trwania akcji promocyjnych a potem znowu je obniżają do tej pierwotnej. W rezultacie cena z rabatem wychodzi jak normalna regularna.
Zrozumiałam to.
Ale chciałam wytłumaczyć wyraźnie czym różni się biała naklejka od pomarańczowej, żeby ludzie nie patrzyli na rzeczy z białymi naklejkami jak na rzeczy z promocji i nie dziwili się że z tygodnia na tydzień ich cena jest inna.
201707171556 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-03, 10:36   #25
beatakob
Rozeznanie
 
Avatar beatakob
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 674
Dot.: niezbyt okazyjne okazje

Cytat:
Napisane przez Haggat Pokaż wiadomość
To jest właśnie oszukiwanie klienta. Żenada.
Swoją drogą ja często widze na promocjach w camaieu czy promodzie że są ciuchy np. sukienki powywieszane na wieszakach z etykietami "promocja". Sukienki we wszystkich możliwych kolorach, chodzę i szukam jakieś ładnej i okazuje się że żółte i zielone mają metkę promocja a czarne nie i klient łatwo może się naciąć bo przecież nad całym wieszakiem było np. - 20%.
Na wieszakach wystawiane sa tabliczki "DO -20%", czasem bardzo małym druczkiem, wiec trzeba uważać
beatakob jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-03, 10:54   #26
kombinacja
Raczkowanie
 
Avatar kombinacja
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 399
Dot.: niezbyt okazyjne okazje

Cytat:
Napisane przez innocencee Pokaż wiadomość
1. Nie napisałam że jest to oszustwo ale niezbyt okazyjna okazja jak wskazuje tytuł wątku. Nie wiem co takiego okazyjnego jest w przecenie sezonowej, kiedy w rzeczywistości jest to przecena rzeczy które na pewno nie pochodzą z tego sezonu tylko co najmniej kilka wstecz
w h&m nigdy nie jest tak, że wywlekają z magazynu rzeczy sprzed kilku sezonów i dowalają wielkie napisy SALE. na przecenach letnich, zimowych i midseasonowych (innych przecen de facto nie ma, czasem są jakieś kilkudniowe promocje np. na swetry czy spodnie) przeceniane są rzeczy z aktualnych sezonów, tych jest ogromna większość, plus dokładane są rzeczy z wcześniejszych wyprzedaży, które nie zeszły wtedy. nie widzę w tym nic dziwnego ani karygodnego
__________________
no one cares unless you're pretty or dying
kombinacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 11:35   #27
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: niezbyt okazyjne okazje

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 12:17   #28
kunia1
Zakorzenienie
 
Avatar kunia1
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 733
Dot.: niezbyt okazyjne okazje

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Dobrze, że napisałaś zanim ktoś kupił 20 sztuk chyba
__________________


kunia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 12:20   #29
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: niezbyt okazyjne okazje

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 17:24   #30
mal00nie
Zakorzenienie
 
Avatar mal00nie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 10 096
Dot.: niezbyt okazyjne okazje

Cytat:
Napisane przez Durga Pokaż wiadomość
Zrozumiałam to.
Ale chciałam wytłumaczyć wyraźnie czym różni się biała naklejka od pomarańczowej, żeby ludzie nie patrzyli na rzeczy z białymi naklejkami jak na rzeczy z promocji i nie dziwili się że z tygodnia na tydzień ich cena jest inna.
w naszej galerii jak była noc zakupów (wyprzedaży) to w reserved większość cen podnieśli o 100 % żeby się nazywało że teraz jest obiżka - tu u nich notoryczne i nie ma związku z aktualizacją cennika

---------- Dopisano o 18:24 ---------- Poprzedni post napisano o 18:22 ----------

Cytat:
Napisane przez paulinalalala Pokaż wiadomość
..
Od tej pory zaglądam tam sporadycznie.
Wkurzają mnie również stale poprzeklejane ceny w Cubusie....
mi akurat się podoba bo często mój rozmiar mam tańszy
__________________
---

mal00nie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:37.