Jaki kierunek studiów lepszy ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-09, 10:10   #1
Gabri_ella
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 2
Exclamation

Jaki kierunek studiów lepszy ?


Otóż mam problem z wyborem.
Zastanawiam sie nad:
- ekonomia
Przedmioty: matematyka,wos

Po tym kierunku na pewno jest dużo ofert pracy. Jestem całkiem dobra z matematyki, ale sama ekonomia mnie nie interesuje. Po ekonomii mogłabym tez miec własna działalność gospodarcza bądź byc wspólnikiem,więc jest dużo opcji do wyboru.

-dietetyka
Przedmioty:biologia,chemi a

Wydaje mi sie,ze nie ma dużo ofert pracy,ludzie wola poradzić sie w internecie. Ogólnie temat dietetyki mnie interesuje i ciekawi, lubię oglądać programy o żywności , zywieniu. Przeraża mnie trochę zdawanie biologii rozszerzonej na maturze ,gdyż jest naprawde dużo materiału do zapamiętania.

Biologia idzie mi lepiej niz matematyka, ale gdy porównam ile muszę poświęcić czasu na naukę to jest znaczna różnica.
Nauka biologii na sprawdzian zajmuje mi ok.3-4 h, matematyki ok. 15 -20 min.

Proszę o poradę,
nie potrafię wybrac, a dużo czasu na podjecie decyzji mi nie pozostało.
Gabri_ella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 21:23   #2
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 207
Dot.: Jaki kierunek studiów lepszy ?

Mi się wydaje, że po ekonomii teraz nie ma dużo ofert pracy. Rynek się już przesycił.
Jeśli idzie Ci dobrze biologia i matematyka może pomyśl nad biotechnogią
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 11:51   #3
zla panienka
Zadomowienie
 
Avatar zla panienka
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 824
Dot.: Jaki kierunek studiów lepszy ?

biotechnologię odradzam, no chyba że planujesz wyjazd za granicę
__________________
studentka iś

zla panienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 17:19   #4
parapluie89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 164
Dot.: Jaki kierunek studiów lepszy ?

Cytat:
Napisane przez Gabri_ella Pokaż wiadomość
- ekonomia
Przedmioty: matematyka,wos

Po tym kierunku na pewno jest dużo ofert pracy. Jestem całkiem dobra z matematyki, ale sama ekonomia mnie nie interesuje.
Nie no dziewczyno, humor mi poprawiłaś na całą resztę dnia Z takim podejściem, to naprawdę pozostaje tylko życzyć duuużo szczęścia. A za 5 lat będziesz udzielać się na wątku dla bezrobotnych, żaląc się, że Ty się tak poświęciłaś, a teraz pracy nie masz. Spotkałam się z takimi wieloma przypadkami.
Praca po kierunkach ekonomicznych, często baaardzo dobrze płatna jest, ale po pierwsze dla tych naprawdę dobrych i aktywnych w swojej dziedzinie, a po drugie zazwyczaj w dużych miastach, ze wskazaniem na Warszawę, bo - chcąc nie chcąc - to tutaj znajduje się zdecydowanie większość poważnych i dużych instytucji finansowych i tak jest nie tylko w Polsce, ale w każdym kraju na świecie, że w większych miastach masz więcej możliwości.
A tak swoją drogą, do otwierania własnej firmy to już bardziej by się przydały finanse i rachunkowość niż ekonomia... Ale księgową to zawsze można sobie wynająć, a żeby otworzyć swój własny biznes to trzeba mieć pomysł i znać się na odpowiedniej dziedzinie i mieć pieniądze. To taki szczegół
parapluie89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 07:07   #5
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Jaki kierunek studiów lepszy ?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 12:22   #6
dorotek88
Raczkowanie
 
Avatar dorotek88
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 285
Dot.: Jaki kierunek studiów lepszy ?

Ja doradzam dietetykę! To zawód z przyszłością, coraz więcej uwagi poświęca się zdrowemu odżywianiu. Wśród ekonomistów panuje duża konkurencja, wiele uczelni oferuje różne kierunki ekonomiczne, a żeby być takim pełnoprawnym dietetykiem trzeba ukończyć ten kierunek na uczelni medycznej. Poza tym wydaje mi się że jest to też dużo ciekawsze niż ślęczenie nad cyferkami.
Również odradzam biotechnologię, większość absolwentów tego kierunku wyjeżdża za granicę albo pracuje nie w zawodzie (np. jako przedstawiciele handlowi firm farmaceutycznych). W Polsce nie ma przemysłu biotechnologicznego za to jest od groma uczelni oferujących ten kierunek bo jest on po prostu modny i wydaje się przyszłościowy. Może i taki jest ale w Polsce to baaaardzo odegła przyszłość.

pozdrawiam
dorotek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 12:33   #7
Karmellita
Raczkowanie
 
Avatar Karmellita
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Zadupie pomorskie :D
Wiadomości: 421
Dot.: Jaki kierunek studiów lepszy ?

Stałam przed takim dylematem jak Ty... W tym roku mam obronę pracy licencjackiej z... ekonomii, ale... od pazdziernika idę na dietetykę. Dlaczego? w liceum interesowała mnie biologia i chemia, ale ekonomia wydała mi się bardziej praktyczna. Nie byłam dobra z matmy i na początku się trochę załamałam, ale jak przebrnęłam przez matmę nawet zaczęło mi się podobać, bo byłam z siebie dumna ale później coraz gorzej, było źle się tam czułam nie kumałam nic np. z rachunkowości, po prostu nie interesuje mnie to. Teraz w końcu kończę te studia i idę na dietetykę nie mogę się doczekać. Idź za głosem serca
Karmellita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-14, 14:58   #8
Wenila
Wtajemniczenie
 
Avatar Wenila
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: to tu to tam z północy na południe
Wiadomości: 2 927
Dot.: Jaki kierunek studiów lepszy ?

najważniejsze to pomyśl sobie na spokojnie czego chcesz od życia i co Ciebie tak naprawdę interesuje. Wybierz to co będzie dawało Ci radość

trudno jest doradzać komuś, nie znająć jego upodobań
__________________
tkwiąc w depresji!!
Wenila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:25.