Waniliowe perfumy - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-28, 13:43   #391
sante
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 359
Dot.: Waniliowe perfumy

Właśnie otrzymałam kratkę Brit,czuję w niej wanilię taką jak z torebki po cukrze wanilinowym
sante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 12:51   #392
karateczka000
Zakorzenienie
 
Avatar karateczka000
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: ~.~.~.~
Wiadomości: 6 683
Dot.: Waniliowe perfumy

niedawno zakupiłam waniliową wodę Yves Rocher, zastanawiałam się nad kokoskiem, ale w końcu wybór stanął na wanilce, bo od kilku tygodni miałam właśnie na coś waniliowego ochotę. Miłośniczkom czystej, lekko cukrowej nuty mogę ją śmiało polecić. Na samym poczatku czuć lekko kwaskową, niby cytrynowo-pomarańczową świeżość, która dość szybko znika w miejsce cukrowej, słodkiej wanilii. Moim zdaniem nie jest to taki ciepły, budyniowo mleczny zapach- w tym celu niedługo kupię kokosa
Jak z trwałością poza domem jescze nie wiem, nie maiłam okazji się przekonac, ale mam nadzieję, ze zapach nie będzie szybko wietrzał.
__________________
~.~.~.~.~.~.~.~.~.~



Edytowane przez karateczka000
Czas edycji: 2010-12-30 o 12:53
karateczka000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 14:24   #393
blekitne_niebo
Zakorzenienie
 
Avatar blekitne_niebo
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Waniliowe perfumy

Cytat:
Napisane przez sante Pokaż wiadomość
Właśnie otrzymałam kratkę Brit,czuję w niej wanilię taką jak z torebki po cukrze wanilinowym
Perfumy posiadam i mam identyczne odczucia Mam olbrzymią słabość do tych perfum, ciekawie się rozwijają na mojej skórze

Cytat:
Napisane przez karateczka000 Pokaż wiadomość
niedawno zakupiłam waniliową wodę Yves Rocher, zastanawiałam się nad kokoskiem, ale w końcu wybór stanął na wanilce, bo od kilku tygodni miałam właśnie na coś waniliowego ochotę. Miłośniczkom czystej, lekko cukrowej nuty mogę ją śmiało polecić. Na samym poczatku czuć lekko kwaskową, niby cytrynowo-pomarańczową świeżość, która dość szybko znika w miejsce cukrowej, słodkiej wanilii. Moim zdaniem nie jest to taki ciepły, budyniowo mleczny zapach- w tym celu niedługo kupię kokosa
Jak z trwałością poza domem jescze nie wiem, nie maiłam okazji się przekonac, ale mam nadzieję, ze zapach nie będzie szybko wietrzał.
A polecasz? Bo potrzebuję właśnie takiej wody do torebki i waham się między wanilia i kokosem
blekitne_niebo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 14:31   #394
karateczka000
Zakorzenienie
 
Avatar karateczka000
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: ~.~.~.~
Wiadomości: 6 683
Dot.: Waniliowe perfumy

Cytat:
Napisane przez blekitne_niebo Pokaż wiadomość
A polecasz? Bo potrzebuję właśnie takiej wody do torebki i waham się między wanilia i kokosem
wanilię jak najbardziej polecam od kokosa jest bardziej świeża i leciutko gryząca a kokos mleczny i mdły, ale sama już nie mogę się doczekac kiedy go kupię jako drugą wodę z YR
__________________
~.~.~.~.~.~.~.~.~.~


karateczka000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 14:56   #395
blekitne_niebo
Zakorzenienie
 
Avatar blekitne_niebo
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Waniliowe perfumy

Cytat:
Napisane przez karateczka000 Pokaż wiadomość
wanilię jak najbardziej polecam od kokosa jest bardziej świeża i leciutko gryząca a kokos mleczny i mdły, ale sama już nie mogę się doczekac kiedy go kupię jako drugą wodę z YR
To w takim razie skuszę się na wanilię Dziękuję za opinię
blekitne_niebo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 19:43   #396
karateczka000
Zakorzenienie
 
Avatar karateczka000
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: ~.~.~.~
Wiadomości: 6 683
Dot.: Waniliowe perfumy

Cytat:
Napisane przez blekitne_niebo Pokaż wiadomość
To w takim razie skuszę się na wanilię Dziękuję za opinię
skuś się bo warto
__________________
~.~.~.~.~.~.~.~.~.~


karateczka000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 15:55   #397
201605090956
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 157
Dot.: Waniliowe perfumy

Wanilii testowałam wiele... oj wiele
Ulepy do ostatniej kropelki to - HP diora i Lolka klasyczna - moje największe traumy zapachowe - obie ulepiaste, przypominające budyń waniliowy, ale taki morderczy, bardzo silny - raczej wanilina niż wanilia z lasek
wanilia słodka i puchata to Vanilie Noire
Wanilia z dymem (najpiękniejsza jaką znam) - Tobacco Vanillie od Toma Forda
A wanilia prawdziwa, taka w laskach? - Un Bois Vanilie Lutensa - polecam, bo to nie ulep, a przyjemna, słodka wanilia.
Waniliowy ulep to też wanilia od YR - ta burbońska - mordercza, bardzo silna, ale z kwaskowym dodatkiem.

Tyle testowałam.
201605090956 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-02, 22:56   #398
pozzzziomka
Zakorzenienie
 
Avatar pozzzziomka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11 374
Dot.: Waniliowe perfumy

Kenzo Amour
Hypnotic Poison
Les Nereides Douceur de Vanille
YR Vanille Noir
Wanilię wyczuwam również w Roberto Verino Mellow oraz Oilily Muse
( oba owocowo-słodkie, według mnie owocowo-waniliowe),
również w Burberry Brit (ciasto gruszkowe/gruszki z wanilią).

---------- Dopisano o 23:56 ---------- Poprzedni post napisano o 23:53 ----------

I oczywiście moja ukochana Little Italy (mandarynki z wanilią ).

Cytat:
Napisane przez sante Pokaż wiadomość
Właśnie otrzymałam kratkę Brit,czuję w niej wanilię taką jak z torebki po cukrze wanilinowym
Ja też czuję tam wanilię.

Cytat:
Napisane przez blekitne_niebo Pokaż wiadomość
Perfumy posiadam i mam identyczne odczucia Mam olbrzymią słabość do tych perfum, ciekawie się rozwijają na mojej skórze
Ja też mam do nich dużą słabość.
__________________
pozzzziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 09:42   #399
Tam Dao
Raczkowanie
 
Avatar Tam Dao
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: London, UK
Wiadomości: 357
Dot.: Waniliowe perfumy

Szukam delikatnej i kremowej wanilli, nie cukierkowej, odurzajacej typu Hypnotic Poison czy zapachy Comptoir Sud Pacifique; szukam reminescencji olejku do ciasta i zapachu kremu do karpatki lub tego w ciastku "napoleonek". Jak dotad jedynym kandydatem bylo Eau Duelle tuz przy wyschnieciu.

Sugestie?

Thx
__________________
FUNDACJA EMIR - Pomoz Psinie!!!
http://fundacja-emir.pl/index.htm

None are more hopelessly enslaved than those who falsely believe they are free.
Johann Wolfgang von Goethe



EVOL
Tam Dao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 10:08   #400
Mendosita
Zakorzenienie
 
Avatar Mendosita
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 207
GG do Mendosita
Dot.: Waniliowe perfumy

Cytat:
Napisane przez Tam Dao Pokaż wiadomość
Szukam delikatnej i kremowej wanilli, nie cukierkowej, odurzajacej typu Hypnotic Poison czy zapachy Comptoir Sud Pacifique; szukam reminescencji olejku do ciasta i zapachu kremu do karpatki lub tego w ciastku "napoleonek". Jak dotad jedynym kandydatem bylo Eau Duelle tuz przy wyschnieciu.

Sugestie?

Thx
Kenzo Amour (jak dla mnie ryż na mleku z dużą ilością cukru waniliowego)
Z "czystych" wanilii- Casmir
Mendosita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 14:05   #401
_carlajna_
Her Worshipfulness
 
Avatar _carlajna_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: gazylion lat świetlnych od właściwej
Wiadomości: 3 106
Dot.: Waniliowe perfumy

Cytat:
Napisane przez Tam Dao Pokaż wiadomość
Szukam delikatnej i kremowej wanilli, nie cukierkowej, odurzajacej typu Hypnotic Poison czy zapachy Comptoir Sud Pacifique; szukam reminescencji olejku do ciasta i zapachu kremu do karpatki lub tego w ciastku "napoleonek". Jak dotad jedynym kandydatem bylo Eau Duelle tuz przy wyschnieciu.

Sugestie?

Thx
Taka wanilia jest, jak dla mnie w obu limitowankach podróżniczych Kenzo 7:15 Am In Bali i podobna w 5:40 Pm In Madagascar. Które zresztą są jednymi z moich bardziej "ulubionych" wanilii
__________________
Mój avatar - ... "I just can't bare to let a gorgeous guy like him out of my sight."

Edytowane przez _carlajna_
Czas edycji: 2011-08-17 o 14:08
_carlajna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-17, 18:10   #402
pestka1971
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 220
Dot.: Waniliowe perfumy

Cytat:
Napisane przez Tam Dao Pokaż wiadomość
Szukam delikatnej i kremowej wanilli, nie cukierkowej, odurzajacej typu Hypnotic Poison czy zapachy Comptoir Sud Pacifique; szukam reminescencji olejku do ciasta i zapachu kremu do karpatki lub tego w ciastku "napoleonek". Jak dotad jedynym kandydatem bylo Eau Duelle tuz przy wyschnieciu.

Sugestie?

Thx
Spróbuj z Ives Rocher Marron de Noel - wanilia jest tu napawdę piękna- ciasteczkowo-karpatkowa , mam dużą butlę i resztkę z 20 ml , jeśli chcesz spróbować daj znać
no i oczywiście przepięknie waniliowe Kenzo Amour !

Edytowane przez pestka1971
Czas edycji: 2011-08-17 o 18:24
pestka1971 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-18, 13:14   #403
daaag
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 20
Dot.: Waniliowe perfumy

Jestem fanką wanilii w każdej postaci Uwielbiam zapach świeczek waniliowych z Ikei i marzy mi się perfumka zbliżona swym zapachem wlaśnie do nich. Możecie cos doradzić?
daaag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-18, 15:51   #404
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 168
GG do VI4
Dot.: Waniliowe perfumy

Zapachy niestety nie najtańsze:

Frapin 1270 - wanilia przełamana przyprawami, pieprzem, dzięki czemu nie jest mdła ani ulepna. Imo piękny otulacz na zimę.

M. Micallef, Les Notes, Note Vanillée EDP - dzięki przemiłej Wiazażance mam próbkę Akurat ta wanilia nie powala mnie na kolana. Zbyt słodka, zbyt mocno czuć w niej aromat szarlotki...

Fréderic Malle, Musc Ravageur EDP - wanilia z pazurem, z nutką czegoś zwierzęcego - mam za sobą pierwsze testy nadgarstkowe, więc nie wypowiadam się zbyt pewnie - ale to zapach, który powala na kolana...
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 09:43   #405
daaag
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 20
Dot.: Waniliowe perfumy

Cytat:
Napisane przez VI4 Pokaż wiadomość
Zapachy niestety nie najtańsze:

Frapin 1270 - wanilia przełamana przyprawami, pieprzem, dzięki czemu nie jest mdła ani ulepna. Imo piękny otulacz na zimę.

M. Micallef, Les Notes, Note Vanillée EDP - dzięki przemiłej Wiazażance mam próbkę Akurat ta wanilia nie powala mnie na kolana. Zbyt słodka, zbyt mocno czuć w niej aromat szarlotki...

Fréderic Malle, Musc Ravageur EDP - wanilia z pazurem, z nutką czegoś zwierzęcego - mam za sobą pierwsze testy nadgarstkowe, więc nie wypowiadam się zbyt pewnie - ale to zapach, który powala na kolana...
A czy to są zapachy które mogę wypróbować w perfumerii typu Sephora czy Douglas?
daaag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 10:05   #406
Ewa_Ch
Zadomowienie
 
Avatar Ewa_Ch
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 903
Dot.: Waniliowe perfumy

niestety nie.
__________________
Nakarm bezdomne psy

http://www.pustamiska.pl/
Ewa_Ch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 10:47   #407
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 168
GG do VI4
Dot.: Waniliowe perfumy

Cytat:
Napisane przez daaag Pokaż wiadomość
A czy to są zapachy które mogę wypróbować w perfumerii typu Sephora czy Douglas?
Ano - jak już padło - nie. Ale możesz kupić próbki dwóch pierwszych, albo - jeśli mieszkasz w mieście, w którym jest perfumeria Quality - tam powąchać. Uważam, że warto...
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 13:04   #408
girl.of.glass
Raczkowanie
 
Avatar girl.of.glass
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 122
Dot.: Waniliowe perfumy

L de Lolita - piękna wanilia
girl.of.glass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 17:09   #409
Aggis
Wtajemniczenie
 
Avatar Aggis
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 093
Dot.: Waniliowe perfumy

moje 3 ulubione wanilie, śliczności
Orchidee Vanille VC&A
Note Vanillee Micallef
Spiritueuse Double Vanille Guerlain

z ogólnodostępnych L Lempickiej i HP
Aggis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-20, 14:00   #410
pin3ska
Zakorzenienie
 
Avatar pin3ska
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 999
Dot.: Waniliowe perfumy

Cytat:
Napisane przez Aggis Pokaż wiadomość
moje 3 ulubione wanilie, śliczności
Orchidee Vanille VC&A
Note Vanillee Micallef
Spiritueuse Double Vanille Guerlain

z ogólnodostępnych L Lempickiej i HP
Pierwsze dwie popieram (i mam), trzeciej nie znam (chociaz bym chciala ), 4 i 5 tez jestem za
__________________
It's so important to say these things when you can because when it's over, it's over


...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. (Coco Chanel)
pin3ska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 13:27   #411
ledzeppelin75
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 126
Wanilia, migdały, mleko i miód....

Ostatnio zaczęłam się zastanawiać nad zapachami na naszej kobiecej skórze - zarówno tymi naturalnymi jak i perfumami. Wczoraj odwiedziłam znajomą, której niedawno urodziło się dziecko i jego skóra pachniała może mlekiem, a może migdałami... Bardzo delikatny słodkawy zapach. Niesamowicie mi się spodobał, a ponieważ jestem wielką fanką zapachu wanilii, miodu, migdałów i innych "kuchennych" aromatów, postanowiłam odtworzyć na sobie delikatną słodkawą woń. Jednak nie mam pojęcia, jak się do tego wszystkiego zabrać... Wiadomo, że dorosły człowiek ma zdecydowanie mocniejszy, czasem nawet zbyt mocny zapach, jednak nie sądzę, żeby było to całkiem niemożliwe. Dodam, że przestałam używać perfum, bo jestem na tyle wybredna, że wszystkie zapachy mnie drażnią, nie podobają mi się kompozycje zapachowe dostępne w sklepach. Co mogę zrobić, by pachnieć delikatnie ale równocześnie "przyciągająco"? Dzisiaj kupiłam krem do ciała mleczno-miodowy i jego słodki zapach bardzo mi odpowiada, jednak czy to wystarczy? Muszę przyznać, że słodkie zapachy mnie bardzo intrygują i wyczytałam, że za uszy i na nadgarstki można użyć aromatu do ciast! Idąc tym tropem, rano skropiłam się aromatem waniliowym. Nie uczuliło mnie , ale nie wiem czy to dobry pomysł. Co o tym sądzicie? Jakie zapachy w ogóle preferujecie? Kwiatowe, owocowe, korzenne?
ledzeppelin75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 14:04   #412
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Wanilia, migdały, mleko i mód....

mnie zapachy typowo jadalne, mleczno-waniliowe, kokosowe, takie pudrowe przytłumione słodkie, zupełnie nie podchodzą. podejrzewam, że skóra niemowlaka, szczególnie mojego własnego, będzie dla mnie przyjemna w zapachu, na sobie jednak tych aromatów nie cierpię. zdecydowanie wolę aromaty przypraw (choć w odpowiednich ilościach), kwiatowe i owocowe (z tym różnie, podobają mi się tak w delikatnych kompozycjach, jak i tych, które od początku wybuchają owocami). byleby nie było zbyt jadalnie

nie słyszałam, żeby kogoś uczulił aromat do ciast, ja swego czasu próbowałam, będąc jeszcze nastolatką, bo lubię czasem takie jednostajne nieskomplikowane zapachy i nie widzę nic złego w tym, że pachnie się cały czas tak samo biorąc pod uwagę, że teraz kompozycje perfum się wielostopniowe i zapachy się rozwijają to wykorzystanie prostych aromatów do ciast jest dobrym pomysłem, jeśli ktoś chce uzyskać czysty jeden zapach. podobno Edyta Górniak zanim stała się sławna i bogata taki właśnie miała zwyczaj, bo nie stać jej było na perfumy.
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 15:08   #413
Karkki
Zakorzenienie
 
Avatar Karkki
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 527
Dot.: Wanilia, migdały, mleko i mód....

Cytat:
Napisane przez ledzeppelin75 Pokaż wiadomość
Muszę przyznać, że słodkie zapachy mnie bardzo intrygują i wyczytałam, że za uszy i na nadgarstki można użyć aromatu do ciast! Idąc tym tropem, rano skropiłam się aromatem waniliowym. Nie uczuliło mnie , ale nie wiem czy to dobry pomysł. Co o tym sądzicie? Jakie zapachy w ogóle preferujecie? Kwiatowe, owocowe, korzenne?
Wszystko można. Ale aromaty do ciast jełczeją, a im wyższa temperatura, tym szybciej, i zamiast zapachu np. syntetycznej waniliny z olejku "waniliowego", będzie się pachniało zjełczałym olejem.
Zawsze możesz stworzyć własną kompozycję zapachową np. z kilku różnych zapachów Demeter. Kwestia tylko tego czy wyjdzie to na co się liczyło, bo często nie wychodzi.
Co ja preferuję? Ostatnio głównie kwiatowo-owocowe i bardzo słodkie, "jadalne", kompozycje. Idealnego zapachu nadal nie znalazłam, ale kiedyś znajdę.
__________________
"Jedna z najbardziej podstawowych reguł przetrwania na dowolnej planecie nakazuje nigdy nie drażnić kogoś ubranego w czarną skórę*.
*Właśnie dlatego protestujący przeciwko noszeniu przez ludzi skór zwierząt nie wiedzieć czemu nie rzucają farbą w Aniołów Piekieł."

- Terry Pratchett
Karkki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 15:35   #414
BlueberryMilkshake
Zadomowienie
 
Avatar BlueberryMilkshake
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 880
Dot.: Wanilia, migdały, mleko i mód....

Avon ma wśród swoich mgiełek taka o zapachy Miodu i Mleka

Jeśli nie lubisz mocnych, inwazyjnych zapachów to ta mgiełka powinna Ci odpowiadać. Do kompletu jest chyba jeszcze balsam i żel.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg avon miód.jpg (14,3 KB, 9 załadowań)

Edytowane przez BlueberryMilkshake
Czas edycji: 2012-05-17 o 15:36
BlueberryMilkshake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 15:42   #415
ledzeppelin75
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 126
Dot.: Wanilia, migdały, mleko i mód....

Myślę, że mgiełka jest świetnym rozwiązaniem, bo faktycznie nie chcę przesadzić tak, żeby czuć było słodką woń na kilometr


Zaniepokoiło mnie, że olejek może zjełczeć. Po jakim czasie zapach przestaje być wyczuwalny? I o jak wysoką temperaturę chodzi? Chyba nie będzie ode mnie czuć olejem po paru godzinach?
ledzeppelin75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 15:44   #416
_carlajna_
Her Worshipfulness
 
Avatar _carlajna_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: gazylion lat świetlnych od właściwej
Wiadomości: 3 106
Dot.: Wanilia, migdały, mleko i mód....

Cytat:
Napisane przez ledzeppelin75 Pokaż wiadomość
Ostatnio zaczęłam się zastanawiać nad zapachami na naszej kobiecej skórze - zarówno tymi naturalnymi jak i perfumami. Wczoraj odwiedziłam znajomą, której niedawno urodziło się dziecko i jego skóra pachniała może mlekiem, a może migdałami... Bardzo delikatny słodkawy zapach. Niesamowicie mi się spodobał, a ponieważ jestem wielką fanką zapachu wanilii, miodu, migdałów i innych "kuchennych" aromatów, postanowiłam odtworzyć na sobie delikatną słodkawą woń. Jednak nie mam pojęcia, jak się do tego wszystkiego zabrać... Wiadomo, że dorosły człowiek ma zdecydowanie mocniejszy, czasem nawet zbyt mocny zapach, jednak nie sądzę, żeby było to całkiem niemożliwe. Dodam, że przestałam używać perfum, bo jestem na tyle wybredna, że wszystkie zapachy mnie drażnią, nie podobają mi się kompozycje zapachowe dostępne w sklepach. Co mogę zrobić, by pachnieć delikatnie ale równocześnie "przyciągająco"? Dzisiaj kupiłam krem do ciała mleczno-miodowy i jego słodki zapach bardzo mi odpowiada, jednak czy to wystarczy? Muszę przyznać, że słodkie zapachy mnie bardzo intrygują i wyczytałam, że za uszy i na nadgarstki można użyć aromatu do ciast! Idąc tym tropem, rano skropiłam się aromatem waniliowym. Nie uczuliło mnie , ale nie wiem czy to dobry pomysł. Co o tym sądzicie? Jakie zapachy w ogóle preferujecie? Kwiatowe, owocowe, korzenne?
Jak tak czytam to Twój opis, to wydaje mi się że doskonale by go uzupełnił fragment z "Pachnidła"; gdy narrator opowiada o kolejnych opiekunkach Grenouille'a, które opisywały zapach dziecka
A swoją drogą dla mnie to niesamowicie uspokajający zapach(zapach dziecka) - choć same dzieci działaja na mnie w odwrotny sposób, ale jakoś nie widzę go na dorosłej osobie. Ciekawa sprawa czy już ktoś próbował z mniejszym lub większym powodzeniem go odtworzyć?

Co do olejku spożywczego uważam podobnie jak Karkki, raczej jako "perfumy" na dłuższą metę się nie nadaje, ale kilka lat temu był przez wiele osób używany jako panaceum na meszki, choć w moim przypadku nie dział odstraszająco - nadal mnie gryzły
Efekt podobny do spożywczej wanilii możesz osiągnąć zapachami:
Kenzo 7:15AM in Bali lub Casmirem Chopard'a. Na mnie oba są przyjemnie waniliowe
Co do preferencji zapachowych, to jestem nieprzerwanie na etapie testów i szukania ale "jadalne" zapachy to jak najbardziej wciąż jedne z moich ulubionych - dziś np. mam na sobie A*Men Pure Havane - bardzo miodowo - cukrowy na mnie
Poza tym kuszą mnie wszelkie przyprawowe i kadzidlane zapachy, najmnie "świeżaki" i cytrusy ale to chyba znudzenie po latach "wczesnej" młodości gdy one u mnie królowały choć czasem mam ochotę na przypomnienie
__________________
Mój avatar - ... "I just can't bare to let a gorgeous guy like him out of my sight."
_carlajna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 16:14   #417
ledzeppelin75
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 126
Dot.: Wanilia, migdały, mleko i mód....

Oi tak, zapachy kadzidalne długo u mnie królowały... Ale jakiś przełom nastąpił. A za nastoletnich czasów także lubowałam się w owocowych aromatach
ledzeppelin75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 11:14   #418
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Wanilia, migdały, mleko i mód....

u mnie wyraźna preferencja zawsze w kierunku "słodyczy":
ostatnio mnie to męczy i szukam trudnych zapachów
z linii drewna cenię sobie Sensuous E.Lauder
z pewnym zdziwieniem zauważyłam "rzuty okiem" z mojej strony w kierunku "czegoś świeżego, mydlanego", ale to chyba tylko dlatego,że robi się ciepło na dworze....
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 14:10   #419
ledzeppelin75
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 126
Dot.: Wanilia, migdały, mleko i mód....

Wiosna w końcu!
Prawdę mówiąc, to ja lubię zapachy "oczywiste". Skomplikowane do rozszyfrowania mieszanki są według mnie nudne i takie pospolite. Natomiast ja jestem obsypywana komplementami kiedy nadgarstki skropię olejkiem zapachowym, który potem czuć bardzo wyraźnie w pomieszczeniu, w którym się znajduję. Mam na myśli tutaj olejek różany, którego namiętnie używałam kilka lat temu. I właśnie teraz chcę do tego wrócić. Szukam naturalnego zapachu wanilii i/lub migdałów oraz miodu w olejkach i balsamach. Jak już wcześniej wspominałam - zakupiony miodowo-mleczny balsam do ciała świetnie spełnia swoje zadanie, ponieważ skóra cały dzień pachnie słodko ale bardzo subtelnie.
ledzeppelin75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 18:01   #420
Karokie
Raczkowanie
 
Avatar Karokie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 139
Dot.: Wanilia, migdały, mleko i mód....

Ja lubię peelingi Perfecta Spa Dax Cosmetics. Naprawdę mocno pachną i bardzo "jadalnie". Jest też waniliowy.

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...aranczowy.html

Różne opinie o nich są na KWC, ale mi osobiście się podobają. Waniliowy wg mnie ma najprzyjemniejszy zapach, ale, niestety, ściera najgorzej z nich wszystkich. Zapach utrzymuje się na skórze pod ubraniem do wieczora.
Karokie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-15 15:14:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:48.