farba Lecher Geneza - znacie ją? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-12, 16:50   #31
heniek07
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2
Dot.: farba Lecher Geneza - znacie ją?

Cytat:
Napisane przez benia1169 Pokaż wiadomość
A nie chcesz troszkę rozjaśnić, czy masz za słaby oxydant? Ja mam włosy jakieś takie brązowe + sporo siwych odrostów. Cokolwiek położę w kolorze brąz, choćby jasny - wychodzą za ciemne! Myślałam właśnie o ciemnym blondzie i tak się zastanawiam, czy to dobry pomysł?
Właśnie kupiłam na allegro kolor 6CN z wodą 3%. Myślę, że za jakiś tydzień dam znać co wyszło. A problem mam ten sam, więc włosy wydaje mi się, że brąz, ale po każdej brązowej farbie wychodzą niemal czarne. Spróbuję więc tego ciemnego blondu.

---------- Dopisano o 16:50 ---------- Poprzedni post napisano o 16:49 ----------

Cytat:
Napisane przez edziakaa Pokaż wiadomość
Ja posiadam tą farbę która chciałabym sprzeadć kolor ciemny blond wyciśnieta tylko raz na jedno pasemko sprzedam juz nawet za 15 zł a kupiłam za 25 niestety mam za ciemne włosy zeby go uzyć a to taki piękny kolor http://allegro.pl/show_item.php?item=2241867738
A nie lepiej wymieszać ten kolor z jakimś brązem?
heniek07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 08:14   #32
benia1169
Zadomowienie
 
Avatar benia1169
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 162
Dot.: farba Lecher Geneza - znacie ją?

Cytat:
Napisane przez heniek07 Pokaż wiadomość
Właśnie kupiłam na allegro kolor 6CN z wodą 3%. Myślę, że za jakiś tydzień dam znać co wyszło. A problem mam ten sam, więc włosy wydaje mi się, że brąz, ale po każdej brązowej farbie wychodzą niemal czarne. Spróbuję więc tego ciemnego blondu.

Czekam z niecierpliwością na Twoja relację!

Edytowane przez benia1169
Czas edycji: 2012-04-18 o 08:15
benia1169 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-07, 14:18   #33
DontForgetMyName
Wtajemniczenie
 
Avatar DontForgetMyName
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 280
Dot.: farba Lecher Geneza - znacie ją?

witam,
właśnie zrobiłam tą farbę numer 6BV czyli mleczna czekolada.
mój kolor wyjściowy to: u nasady ciemny blond przy końcach brąz.
Po użyciu z wodą 6% farba na mych włosach czyli u nasady, kolor ma wściekłej truskawki pozostała część to ciemny czerwony brąz. Mam nadzieję że kolor po następnych myciach dojdzie do tej mlecznej czekolady
Stan moich włosów jest bardzo dobry, włosy lśnią i są odżywione. Drogeryjne farby bardzo mi wysuszają włosy.
__________________
włosy: listopad '12
ciało: styczeń '13
5

T: 55m
S:900s
R:20m
B:100
Niezliczony romans z Tiff
-2kg

DontForgetMyName jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-10, 18:13   #34
Momonia
Raczkowanie
 
Avatar Momonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 36
Dot.: farba Lecher Geneza - znacie ją?

Hej dziewczyny, kupilam dzis farbe lecher geneza, ale bez ulotki z instrukcja , czy mogłaby któraś z Was opisać sposób użycia tej farby?

Edytowane przez Momonia
Czas edycji: 2012-05-10 o 19:57
Momonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 06:34   #35
justynka124332
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 7
Dot.: farba Lecher Geneza - znacie ją?

Momonia farbę mieszasz z wodą utlenioną w proporcji 1:2, czyli na 100 ml farby dajesz 200 ml wody. I nakładasz na suche włosy, czas farbowania 30 minut W żadnej z tych farb nie ma ulotki
justynka124332 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 07:06   #36
heniek07
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2
Dot.: farba Lecher Geneza - znacie ją?

Cytat:
Napisane przez benia1169 Pokaż wiadomość

Czekam z niecierpliwością na Twoja relację!
A zatem farbę położyłam tylko na pasmo włosów dla sprawdzenia i okazało się, że .... reakcji żadnej. Kolor w ogóle się nie zmienił. Są dwie możliwości - albo kolor za jasny, albo oxydant za słaby (dałam 3%). Ponieważ musiałam ufarbować czymś włosy, a nie miałam czasu czekać, aż przyjedzie następny kolor kupiony przez allegro, poszłam do farbę do drogerii i tyle. Następnym razem planuję dokupić jakiś brąz z genezy, pomieszać i może dodać jeszcze niebieskiego mixtonu dla zlikwidowania rudego odcienia.
heniek07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 09:11   #37
ivysmall
Przyczajenie
 
Avatar ivysmall
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 19
Dot.: farba Lecher Geneza - znacie ją?

"Właśnie kupiłam na allegro kolor 6CN z wodą 3%. Myślę, że za jakiś tydzień dam znać co wyszło. A problem mam ten sam, więc włosy wydaje mi się, że brąz, ale po każdej brązowej farbie wychodzą niemal czarne. Spróbuję więc tego ciemnego blondu."

Zapomnij. Blond Ci z tego nei wyjdzie. Woda 3% służy praktycznie tylko do wniknięcia farby we włos, może je tylko jeszcze bardziej przyciemnić (chyba, że o to Ci chodzi)
Woda 6% - ton w ton
9% - rozjaśnienie o 2-3 tony
12% - 4 tony
I tych żelaznych zasad trzeba się trzymać przy farbowaniu jesli chodzi o wode.

A co do tych waszych poświat Jesli farbujecie włosy na brazy, to te farby muszą zawierać pigmenty bez których kolor by nie wyszedł. Dlatego włosy świecą sie tymi pigmentami: czerwonym, pomarańczowy i żółty.
ivysmall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-24, 09:53   #38
sun_25
Raczkowanie
 
Avatar sun_25
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 67
Question Dot.: farba Lecher Geneza - znacie ją?

Cytat:
Napisane przez ivysmall Pokaż wiadomość
Zapomnij. Blond Ci z tego nei wyjdzie. Woda 3% służy praktycznie tylko do wniknięcia farby we włos, może je tylko jeszcze bardziej przyciemnić (chyba, że o to Ci chodzi)
Woda 6% - ton w ton
9% - rozjaśnienie o 2-3 tony
12% - 4 tony
I tych żelaznych zasad trzeba się trzymać przy farbowaniu jesli chodzi o wode.
Super że napisałaś o tej wodzie utlenionej. Mam zamiar kupić którys z tych kolorów: platynowy jasny, ultra jasny beżowy lub bardzo jasny blond popielaty. Teraz mam farbowane na jasny słomkowy (złotawy) blond, a chciałabym zimniejszy odcień, ale naturalne mam bardzo ciemny brąz i takie mam teraz ok 1 cm odrosty.
I teraz pytanie, czy najpierw rozjaśnić sam odrost, a potem nałożyc któryś z tych ww. blondów, czy bez rozjaśniania odrostu nałożyć farbę tylko z wodą utlenioną 12 i liczyć, że kolor chwyci równy na całej długości??
A jeśli pierwsza opcja czyi rozjaśnianie samych odrostów, a potem farbowanie, to który nr wody utlenionej wybrać??
Pozdrawiam
sun_25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 10:09   #39
ivysmall
Przyczajenie
 
Avatar ivysmall
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 19
Dot.: farba Lecher Geneza - znacie ją?

Jeżeli odrosty masz ciemny brąz to łatwo policzyć ile jest tonów. Do Takiego jasnego popielatego blondu, który chcesz uzyskać jest z 6 tonów. Odrosty możesz zrobić rozjaśnianiem wstępnym - rozjaśniaczem. Nakładasz rozjaśniacz(z wodą 12%, jeśli masz cieńkie lepiej 9%) na odrosty lekko przeciągając za linię odrostu, rozczesujesz włosy grzebieniem. Trzymasz połowę wyznaczonego czasu.(aczkolwiek musisz cały czas obserwować obecny stan koloru) Niczym włosów nie przykrywaj i nie przyklapuj ich, postaraj sie aby w każdym miejscu odstawały od skóry. Spłucz . Pewnie wyjdzie Ci taki właśnie żółtawy blond, więc to później przykrywasz farbą o tym popielatym chłodnym blondzie, wtedy wybrałabym wode 9%, bo nie zmieniamy jasności włosów tylko ich odcień. Możnabyłoby jeszcze sie zastanowić nad 6%, ale nie widze tych odcieni i cięzko jest mi tak wyliczyć. Jesli jest jaśniejszy choć troszkę, lepiej nie ryzykować i wziąć 9%

Mam nadzieję, że pomogłam
ivysmall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-25, 09:03   #40
sun_25
Raczkowanie
 
Avatar sun_25
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 67
Question Dot.: farba Lecher Geneza - znacie ją?

Cytat:
Napisane przez ivysmall Pokaż wiadomość
Jeżeli odrosty masz ciemny brąz to łatwo policzyć ile jest tonów. Do Takiego jasnego popielatego blondu, który chcesz uzyskać jest z 6 tonów. Odrosty możesz zrobić rozjaśnianiem wstępnym - rozjaśniaczem. Nakładasz rozjaśniacz(z wodą 12%, jeśli masz cieńkie lepiej 9%) na odrosty lekko przeciągając za linię odrostu, rozczesujesz włosy grzebieniem. Trzymasz połowę wyznaczonego czasu.(aczkolwiek musisz cały czas obserwować obecny stan koloru) Niczym włosów nie przykrywaj i nie przyklapuj ich, postaraj sie aby w każdym miejscu odstawały od skóry. Spłucz . Pewnie wyjdzie Ci taki właśnie żółtawy blond, więc to później przykrywasz farbą o tym popielatym chłodnym blondzie, wtedy wybrałabym wode 9%, bo nie zmieniamy jasności włosów tylko ich odcień. Możnabyłoby jeszcze sie zastanowić nad 6%, ale nie widze tych odcieni i cięzko jest mi tak wyliczyć. Jesli jest jaśniejszy choć troszkę, lepiej nie ryzykować i wziąć 9%

Mam nadzieję, że pomogłam

Dziękuję za pomoc, właśnie zamawiam farbę z wodą utlenioną w kremie o nr 9. Zrobię tak jak radzisz, czyli najpierw rozjaśnię odrost, a potem zafarbuję całość. Mam nadzieję że nie poniszczę włosów tą wodą 9, bo one już są blond i to wiele razy farbowane, tylko że są złotawe, a ja chce srebrzyste
A znasz może jakiś dobry rozjaśniacz drogeryjny?

Pod spodem dodałam zdjęcie kolorów na które chciałabym zmienić odcień:
To będzie któryś z tych na samym dole czyli albo 10/UP, 10/UC lub 10/UA, a obecnie mój kolor włosów (nie licząc odrostu) to mniej więcej taki jak odcień z palety u góry 9SD. Wybrać utleniacz 6 czy 9??

Teraz czytam forum i tam pisze również o 3% wodzie, że niby też wystarcza do farbowania. Jak to jest, nie chcę zbytnio zniszczyć włosów. Teraz to już chyba 9% nie wchodzi wcale w grę, tylko 3% albo 6%.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2344926345_1.jpg (77,4 KB, 314 załadowań)

Edytowane przez sun_25
Czas edycji: 2012-05-25 o 11:02 Powód: dopisanie
sun_25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-25, 10:53   #41
eliza2007k
Przyczajenie
 
Avatar eliza2007k
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Cypr
Wiadomości: 11
Dot.: farba Lecher Geneza - znacie ją?

Cytat:
Napisane przez sun_25 Pokaż wiadomość
Super że napisałaś o tej wodzie utlenionej. Mam zamiar kupić którys z tych kolorów: platynowy jasny, ultra jasny beżowy lub bardzo jasny blond popielaty. Teraz mam farbowane na jasny słomkowy (złotawy) blond, a chciałabym zimniejszy odcień, ale naturalne mam bardzo ciemny brąz i takie mam teraz ok 1 cm odrosty.
I teraz pytanie, czy najpierw rozjaśnić sam odrost, a potem nałożyc któryś z tych ww. blondów, czy bez rozjaśniania odrostu nałożyć farbę tylko z wodą utlenioną 12 i liczyć, że kolor chwyci równy na całej długości??
A jeśli pierwsza opcja czyi rozjaśnianie samych odrostów, a potem farbowanie, to który nr wody utlenionej wybrać??
Pozdrawiam
A czym teraz robisz wlosy ? na zloty blond bo jesli nie jest to rozjasniacz to moze twoj naturalny kolor nie jest wcale az tak ciemny ,ja zawsze myslalam ze mam jasny braz a jednak okazalo sie ze to ciemny blond mam teraz wlasnie farbowane na bezowy blond z lechera i jestem bardzo zadowolona
eliza2007k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-25, 20:49   #42
sun_25
Raczkowanie
 
Avatar sun_25
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 67
Question Dot.: farba Lecher Geneza - znacie ją?

Cytat:
Napisane przez eliza2007k Pokaż wiadomość
A czym teraz robisz wlosy ? na zloty blond bo jesli nie jest to rozjasniacz to moze twoj naturalny kolor nie jest wcale az tak ciemny ,ja zawsze myslalam ze mam jasny braz a jednak okazalo sie ze to ciemny blond mam teraz wlasnie farbowane na bezowy blond z lechera i jestem bardzo zadowolona
Rozjaśniaczem robię tylko odrosty (naturalne bardzo ciemny brąz), a na resztę włosów nakładam już tylko farby (ostatnio Palette deluxe Białe złoto, niby wychodzą w chłodnej tonacji, ale po kilku myciach nabierają złotego koloru i już nie jest to co chce). Włosów na całej dlugości nie tlenię już od bardzo dawna, tylko farby, a rozjasniacz na odrost. Ogólnie włosy są jasne.
Zdecydowałam się na utleniacz 6% i kolor ultra jasny popielaty 10/UC. Nie wiem czy dobrze wybrałam. Nie chcę poniszczyć włosów, ale też chcę żeby w ogóle mi ten kolr wyszedł dlatego 6%.
A co do koloru to wahałam się właśnie nad tym beżowym co Ty i tym popielem, ale nie wiedziałam czy ten beż nie jest przypadkiem w złotawej tonacji. Jak on Ci wyszedł (tak jak na wzorniku z załącznika czy złotawo?), bo jeszcze mogę jakby co zmienić zamówienie I jakiego % utleniacza używałaś??

Edytowane przez sun_25
Czas edycji: 2012-05-25 o 20:58
sun_25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-25, 21:11   #43
ivysmall
Przyczajenie
 
Avatar ivysmall
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 19
Dot.: farba Lecher Geneza - znacie ją?

Przynajmniej 6 musi być. 3% służy do farbowania a i owszem, ale tylko jak farbujemy z jaśniejszych na ciemniejsze. Każde rozjaśnienie wiąże się z użyciem wody 9, 12%.
A drogeryjny rozjaśniacz? Znam tak naprawdę tylko Joanny.
ivysmall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-25, 21:18   #44
sun_25
Raczkowanie
 
Avatar sun_25
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 67
Smile Dot.: farba Lecher Geneza - znacie ją?

Cytat:
Napisane przez ivysmall Pokaż wiadomość
Przynajmniej 6 musi być. 3% służy do farbowania a i owszem, ale tylko jak farbujemy z jaśniejszych na ciemniejsze. Każde rozjaśnienie wiąże się z użyciem wody 9, 12%.
A drogeryjny rozjaśniacz? Znam tak naprawdę tylko Joanny.
Czyli przy 6% zostanę, bo nie chcę ich rozjaśniać tylko nałożyć inny odcień, mniej więcej tak samo jasnego blondu.
Ostatnio używałam do odrostów nawet nie strikte rozjaśniacza, tylko farby superrozjasniającej z Garniera (E0) i musze przyznać, że byłam zdziwiona, że poradziła sobie z moim ciemnym brązem do jasnego, ale niestety zółtawego blondu. Mogę użyć znowu tego Garniera, ale wolałabym jakiś taki co rozjaśni nie na żółto, tylko na chłodny odcień, ale nie wiem czy taki istnieje. Dzięki za pomocne rady
sun_25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-25, 21:33   #45
ivysmall
Przyczajenie
 
Avatar ivysmall
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 19
Dot.: farba Lecher Geneza - znacie ją?

Farba rozjaśniająca może nie dać rady. Ona najwięcej ile wyciśnie to połowe możliwości rozjaśniacza. Musi rozjaśniać na żółtko, bo do rozjaśniania potrzebuje nałożyć żółty pigment. A rozjaśniacz pigment wyciąga. Robi z włosa jakby pustą szklaną rurkę - odcienie są raczej chłodne.
ivysmall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-25, 21:54   #46
sun_25
Raczkowanie
 
Avatar sun_25
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 67
Dot.: farba Lecher Geneza - znacie ją?

A ten rozjasniacz z Joanny to jakiś konkretny, czy jest tylko jeden z tej firmy?? Bardzo niszczy włosy? Jak długo go trzymać, od skończenia nakładania??

I potem po tak utlenionych odrostach, mogę nałożyć farbę Lecher na wodzie 6%?? Jesli wyjdzie odcień taki jak chcę, czyli jasny popiel, to jak go utrzymać, żeby nie zżółkł?? (fioletowe szampony np Biosilk nie pomagały).

Edytowane przez sun_25
Czas edycji: 2012-05-25 o 21:59
sun_25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-26, 15:19   #47
eliza2007k
Przyczajenie
 
Avatar eliza2007k
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Cypr
Wiadomości: 11
Dot.: farba Lecher Geneza - znacie ją?

[QUOTE=sun_25;34328727]Rozjaśniaczem robię tylko odrosty (naturalne bardzo ciemny brąz), a na resztę włosów nakładam już tylko farby (ostatnio Palette deluxe Białe złoto, niby wychodzą w chłodnej tonacji, ale po kilku myciach nabierają złotego koloru i już nie jest to co chce). Włosów na całej dlugości nie tlenię już od bardzo dawna, tylko farby, a rozjasniacz na odrost. Ogólnie włosy są jasne.
Zdecydowałam się na utleniacz 6% i kolor ultra jasny popielaty 10/UC. Nie wiem czy dobrze wybrałam. Nie chcę poniszczyć włosów, ale też chcę żeby w ogóle mi ten kolr wyszedł dlatego 6%.
A co do koloru to wahałam się właśnie nad tym beżowym co Ty i tym popielem, ale nie wiedziałam czy ten beż nie jest przypadkiem w złotawej tonacji. Jak on Ci wyszedł (tak jak na wzorniku z załącznika czy złotawo?), bo jeszcze mogę jakby co zmienić zamówienie I jakiego % utleniacza używałaś??[/QUO
własnie dzisiaj robiłam odrost nie ma żadnego zółtego odcienia co mnie niezmiernie cieszy bo strasznie nie lubię żółtka. długi czas robiłam tylko rozjaśniaczem i to był blond taki jak w moim avatarze, od jakiegos czasu przeszłam na ten lecher i jestem bardzo zadowolona tj taki piekny blond wstawie ci wieczorem zdjęcie bo teraz nie mam czasu. ja go robię z 9% utleniaczem bez wcześniejszego rozjaśniania a moje włosy sa ciemne (fryzjerzy mówia ze to ciemny blond a ja bym była skłonna powiedziec że jasny brąz)
eliza2007k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-26, 15:49   #48
eliza2007k
Przyczajenie
 
Avatar eliza2007k
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Cypr
Wiadomości: 11
Dot.: farba Lecher Geneza - znacie ją?

dam już teraz zdjęcie nie wiem czy sie uda bo pierwszy raz daję zdjęcie. kolor wychodzi w kazdym swietle inny
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC03608.jpg (100,2 KB, 214 załadowań)
eliza2007k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 06:44   #49
sun_25
Raczkowanie
 
Avatar sun_25
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 67
Dot.: farba Lecher Geneza - znacie ją?

Cytat:
Napisane przez eliza2007k Pokaż wiadomość
dam już teraz zdjęcie nie wiem czy sie uda bo pierwszy raz daję zdjęcie. kolor wychodzi w kazdym swietle inny
Masz faktycznie śliczny kolor, taki jednolity o jaki właśnie mi chodzi. Tyle, że ja mam odrost bardzo ciemny brąz i utleniaczem 9% napewno go nie rozjaśnię (pytałam fryzjerki i mówiła że conjmniej 12%), ale nie mogę nałożyć z tą 12 na resztę włosów bo mi odpadną. Dlatego odrost muszę robić osobno rozjaśniaczem, a na resztę włosów nałożę farbę z 6% utleniaczem, żeby ich nie zniszczyć, a jak nie wyjdzie, to następnym razem kupie 9%. Ana Twoją długość włosów ile farby zużyłaś z tubki?? Ja mam znacznie dłuższe, takie przed łopatki.
sun_25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-31, 11:41   #50
ToxicSausage
Przyczajenie
 
Avatar ToxicSausage
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2
Dot.: farba Lecher Geneza - znacie ją?

allegro tam są
ToxicSausage jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 12:22   #51
sun_25
Raczkowanie
 
Avatar sun_25
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 67
Lightbulb Dot.: farba Lecher Geneza - znacie ją?

Użyłam farby i oto moje wrażenia
Kupiłam w końcu kolor ultra jasny popielaty 10/UC z wodą utlenioną 6%. Najpierw rozjaśniłam mój ciemny odrost rozjaśniaczem do koloru jasny złotawy (zółtawy niestety) blond, nałożyłam odżywkę przed farbowaniem żeby zabezpieczyć włosy i wymieszałam farbę 1:2 (nie tak jak jest podane przy tym odcieniu 1:3, bo trochę się bałam że będzie za silna i zniszczy mi włosy). Nałożyłam na ok 30min, potem zmyłam i dałam odżywkę po farbowaniu.
Efekt: kolor faktycznie lekko popielaty blond. Niestety nie wyrównał mi koloru w miejscach gdzie tego chciałam (miałam ciemniejsze pasemka i chciałam uzyskać jednolity kolor). Niestety nie wyrównał i w miejscach bez pasemek jest faktycznie popielaty, a reszta jednak ciemniejsza. Ale kolorek mi się podoba. Może mogłam rozcieńczyć tak jak pisze 1:3, albo użyć mocniejszego oxydantu 9%, nie wiem.
Nie zauważyłam żeby zniszczył mi włosy. Są miękkie i gładkie, dobrze się rozczesały, ale to też może zasługa odżywki po.
W sumie spodziewałam się ciut lepszego efektu, bo na razie wypadł dokładnie tak samo jak kupiona przeze mnie wczesniej drogeryjna Palette Deluxe Białe złoto. Może jednek ją pobije trwałością koloru tzn że popiel nie wypłucze się tak szybko jak Palette i nie zmieni się w złotawy blond. Napisze za jakiś czas
sun_25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 17:43   #52
Kadi1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 12
Dot.: farba Lecher Geneza - znacie ją?

A miała któraś z was kolor 8CN jasny popielaty blond ??
jestem ciekawa jak wychodzi, na tych próbnikach mało go widać ;/
czy z tej linii soft (bez amoniaku) tez są takie kolory jak w tej z amoniakiem? nie mogę znaleźć próbnika kolorów.

Jak z trwałością koloru? Włosy nie wypadają po farbowaniu?
Kadi1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 19:06   #53
ola_offspring
Raczkowanie
 
Avatar ola_offspring
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 273
Dot.: farba Lecher Geneza - znacie ją?

Też się podzielę opinią w sprawie tej farby Farbowałam dwoma odcieniami - intensywna czerwień oraz jasny kasztan rudy. To trochę długa historia, ale opiszę w skrócie
Schodziłam z ciemnego brązu farbowanego drogeryjnymi farbami, kupiłam najpierw czerwień, ale pani w sklepie doradziła ma 3 % wodę jak można się domyślać, włosy wyszły prawie czarne w czerwoną poświatą. Ale potem poszłam za ciosem i kupiłam do tej farby 6 % wodę i kolor po tygodniu naprawdę był ładny może nie taki jak na próbniku, ale faktycznie - elegancka, wcale nie taka ciemna czerwień, bardziej mahoń kolor bardzo mi się podobał, ale potem chciałam wrócić do bardziej brązowych kolorów i użyłam rudego kasztana z 6 % wodą. Kolor dalej miał przebłyski czerwieni, która dopóki nie użyłam rozjaśniacza nie znikła, nawet farbowana na inne brązy. Włosy po rudym kasztanie były bardziej brązowe niż czerwone, ale wiedziałam, że znaczącej zmiany nie będzie. Uff... Koniec historii xD
Jeżeli chodzi o stan włosów to uważam, że farba nie niszczy włosów, nie wysusza, choć moje włosy ciężko czymkolwiek naruszyć plusem też jest cena, ja płaciłam za farbę i wodę trochę ponad 25 zł w sklepie fryzjerskim
Przepraszam za długi wywód
ola_offspring jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-31, 08:14   #54
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 14 974
Dot.: farba Lecher Geneza - znacie ją?

jestem po farbowaniu kolorem 5TB Tabac.
Odrosty wyszły mi rudawe reszta wczesniej farbowana troche sie prezyciemnila. A farbowane mialam na ciemny blond beżowy. Liczyłam, że kolor wyjdzie ciemniejszy.
Farbka z utleniaczek 6% troche wysuszyla mi wlosy. Wydaje mi sie, ze jest srednnio wydajna. Zuzylam 3/4 tubki na wlosy za ramiona, srednio geste.
Chyba wiecej nie skorzystam z tej farbki.
goldika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 22:49   #55
aha1111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17
Dot.: farba Lecher Geneza - znacie ją?

a ile trzeba trzymac. ta farbe na odrostach a potem na wlosach pozdrawiam
aha1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 11:08   #56
ola_offspring
Raczkowanie
 
Avatar ola_offspring
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 273
Dot.: farba Lecher Geneza - znacie ją?

35 minut się trzyma, przynajmniej tak mi pani w sklepie mówiła a to skoro pierwszy raz farbujesz tą farbą nie powinnaś od razu nakładać ją na całe włosy i od końca nakładania zacząć odliczać czas?
ola_offspring jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 19:16   #57
agatkarobusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 97
Dot.: farba Lecher Geneza - znacie ją?

a czy w ulotce jest informacja jak wykonać test skórny?
agatkarobusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 15:28   #58
ola_offspring
Raczkowanie
 
Avatar ola_offspring
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 273
Dot.: farba Lecher Geneza - znacie ją?

Cytat:
Napisane przez agatkarobusia Pokaż wiadomość
a czy w ulotce jest informacja jak wykonać test skórny?
Tam nie ma ulotki w środku, jedynie na opakowaniu są informacje, że jest to farba do użytku profesjonalnego, proporcje i takie tam. Ale kiedyś u fryzjerki słyszałam, że wcale nie powinno się próby robić za uchem, tylko np. w wewnętrznym zgięciu łokcia, ale sama nie wiem
__________________
Zapuszczam włosy
powrót do brązu bez rudości czas zacząć!
ola_offspring jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 19:39   #59
Zissu
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 217
Dot.: farba Lecher Geneza - znacie ją?

Witam posiadacie palete kolorów? Chyba nie przegapiłam !
Zissu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-13, 17:17   #60
Nadin
Zakorzenienie
 
Avatar Nadin
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 680
Dot.: farba Lecher Geneza - znacie ją?

Witam
Mam pytanie ile trzymać farbę Lecher Geneza na włosach ?
Kupiłam blond 9cn i do tego mam 6% wodę.
Ile trzymać farbę na odroście i ile na końcówkach?
Czy 30 min na odrostach i 10 min na końcówkach będzie ok?
__________________

Nadin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-10 18:12:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:13.