Moda, która Cię "rozwala" cz.V - Strona 151 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-06-13, 22:32   #4501
ksantypa7
Rozeznanie
 
Avatar ksantypa7
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 551
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" cz.V

Aaa... "ślizg"
__________________
Przygarnę miniaturkę Neonatura Cocoon.

I'm Alive!....I'm Alive!......I'm Alive!
And I've got so much more that I want to do
Was it music?
Was it science that saved me?
Or the way that you prayed for me?
Yes either way I thank you, I'm alive
GM


ksantypa7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 22:32   #4502
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" cz.V

ja chyba nigdy nie chodzilam w japonkach poza szatnia na silowni. i nie mam zamiaru wyjsc w nich poza te szatnie.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 22:35   #4503
_czarny_kot
Zakorzenienie
 
Avatar _czarny_kot
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 5 397
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" cz.V

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
ja chyba nigdy nie chodzilam w japonkach poza szatnia na silowni. i nie mam zamiaru wyjsc w nich poza te szatnie.

bo japonki to nie jest eleganckie obuwie, moim zdaniem adekwatne jedynie na plażę, basen itp.

a (nie)stety bardzo wiele osób chodzi w japonkach np. na uczelnię... dzisiaj nawet widziałam jakiegoś chłopaka w japonkach na wydziale
_czarny_kot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 22:35   #4504
kuroikaze
Wtajemniczenie
 
Avatar kuroikaze
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2 338
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" cz.V

na mojej uczelni czarne leginsy na egzamin sa plagą widziałam sporo dziewczyn ubrane w takie i do tego koszule (czarne, białe) kończące się w połowie tyłka (teraz na niedawno skonczonej sesji)
ale dziś, już wogóle ręce i cycki mi opadły, dziewczyna na obronie dyplomu w czarnych leginsach i białej koszuli (na szczęście za tyłek)
__________________

N. ♥
kuroikaze jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 22:38   #4505
_czarny_kot
Zakorzenienie
 
Avatar _czarny_kot
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 5 397
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" cz.V

Cytat:
Napisane przez kuroikaze Pokaż wiadomość
na mojej uczelni czarne leginsy na egzamin sa plagą widziałam sporo dziewczyn ubrane w takie i do tego koszule (czarne, białe) kończące się w połowie tyłka (teraz na niedawno skonczonej sesji)
ale dziś, już wogóle ręce i cycki mi opadły, dziewczyna na obronie dyplomu w czarnych leginsach i białej koszuli (na szczęście za tyłek)
to już przesada
_czarny_kot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 22:42   #4506
catlady
Raczkowanie
 
Avatar catlady
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 305
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" cz.V

Z tymi japonkami, to się nie zgodzę - jeżeli stopy są zadbane, to czemu nie zakładać takiego obuwia np. przy wyjściu na miasto? Wiadomo - nie na uczelnię, itd. ale już nie przesadzajmy, że japonki tylko na basen i plażę [chyba, że w tym "itd." mieściły się też wypady do miasta].

Za to mnie bardzo mocno rozwalają klapki na obcasach, ostatnio widuję wysyp pań po 30stce w takim obuwiu. Nie wygląda to ani na wygodne, ani na szykowne.
__________________

catlady jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 22:44   #4507
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" cz.V

A ja bezgustnie zaplanowałam czarną sukienkę
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-13, 22:47   #4508
dzolls
Zakorzenienie
 
Avatar dzolls
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Bad Königsdorff
Wiadomości: 5 676
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" cz.V

Cytat:
Napisane przez nicRu Pokaż wiadomość
A ja bezgustnie zaplanowałam czarną sukienkę
Ja też
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny


curl it, baby!
dzolls jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 22:52   #4509
lagerfeldised
Rozeznanie
 
Avatar lagerfeldised
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 931
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" cz.V

Cytat:
Napisane przez catlady Pokaż wiadomość
Z tymi japonkami, to się nie zgodzę - jeżeli stopy są zadbane, to czemu nie zakładać takiego obuwia np. przy wyjściu na miasto? Wiadomo - nie na uczelnię, itd. ale już nie przesadzajmy, że japonki tylko na basen i plażę [chyba, że w tym "itd." mieściły się też wypady do miasta].

Za to mnie bardzo mocno rozwalają klapki na obcasach, ostatnio widuję wysyp pań po 30stce w takim obuwiu. Nie wygląda to ani na wygodne, ani na szykowne.
Zgadzam się W życiu nie poszłabym na uczelnię w klapkach, do liceum też nie chodziłam, ale nie widzę w ogóle żadnego przeciw, żeby sobie iść na spacer, czy na zakupy. Wszystko pod warunkiem, że ma się zadbane stopy. Są podobno tacy ludzie, których stopy obrzydzają, ale z drugiej strony mnie tramwaje obrzydzają, a jeździć muszę póki co

W letni, ciepły dzień najlepiej się czuję i najlepiej znoszę temperatury w szortach, japonkach i t-shircie, chodzę sobie w takim stroju na spotkania ze znajomymi gdzieś do ogródka, czy na spacer bulwarami wiślanymi i nie uważam, żeby mnie takie sytuacje zobowiązywały do czegoś nawet odrobinę bardziej eleganckiego i wyszukanego, w takich sytuacjach stawiam tylko na wygodę A jak się dobierze jakieś fajne dodatki, to moim zdaniem również nieźle się prezentuje.
__________________
13.03.2013 Prawo jazdy
30.03.2013 Pierwszy własny samochód

Edytowane przez lagerfeldised
Czas edycji: 2012-06-13 o 22:54
lagerfeldised jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 23:11   #4510
catlady
Raczkowanie
 
Avatar catlady
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 305
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" cz.V

Cytat:
Napisane przez lagerfeldised Pokaż wiadomość
W letni, ciepły dzień najlepiej się czuję i najlepiej znoszę temperatury w szortach, japonkach i t-shircie, chodzę sobie w takim stroju na spotkania ze znajomymi gdzieś do ogródka, czy na spacer bulwarami wiślanymi i nie uważam, żeby mnie takie sytuacje zobowiązywały do czegoś nawet odrobinę bardziej eleganckiego i wyszukanego, w takich sytuacjach stawiam tylko na wygodę A jak się dobierze jakieś fajne dodatki, to moim zdaniem również nieźle się prezentuje.
Otóż to, mam tak samo. Już nie dajmy się zwariować "elegancji" Ubiór codzienny nie musi być specjalnie wyszukany, trzeba też ubierać się odpowiednio do temperatury
__________________

catlady jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-14, 00:11   #4511
Ejniacz
Zadomowienie
 
Avatar Ejniacz
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 1 571
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" cz.V

Cytat:
Napisane przez lagerfeldised Pokaż wiadomość
Zgadzam się W życiu nie poszłabym na uczelnię w klapkach, do liceum też nie chodziłam, ale nie widzę w ogóle żadnego przeciw, żeby sobie iść na spacer, czy na zakupy. Wszystko pod warunkiem, że ma się zadbane stopy. Są podobno tacy ludzie, których stopy obrzydzają, ale z drugiej strony mnie tramwaje obrzydzają, a jeździć muszę póki co
Zgłaszam się !

Fajnie jak są zadbane i nie wzbudzają odruchu wymiotnego, ale to jednak stopy Nawet moje osobiste stopy nie wzbudzają we mnie entuzjazmu
__________________
"Sumienie nie powstrzymuje od grzechów, przeszkadza tylko cieszyć się nimi."


Jean Cocteau
Ejniacz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-14, 00:17   #4512
szarri
Wtajemniczenie
 
Avatar szarri
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 2 096
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" cz.V

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
ja chyba nigdy nie chodzilam w japonkach poza szatnia na silowni. i nie mam zamiaru wyjsc w nich poza te szatnie.
PODPISUJĘ SIĘ WSZYSTKIMI KOŃCZYNAMI. Obrzydzają mnie japonki, chyba w poprzednim wątku było na ten temat. Pomijając fakt, że kiedyś w moich basenowych wyskoczyłam do skrzynki na dół po listy - obtarły mnie masakrycznie i wracałam boso (miałam takie leciutkie na cienkiej piankowej podeszwie, już je rozwaliłam i następnych nie planuję). Nie wierzę, że to może być wygodne i przede wszystkim okropnie CZŁAPIE. Nawet najzgrabniejsza na świecie kobieta wygląda w japonkach jak kaczuszka człap, człap!

---------- Dopisano o 01:17 ---------- Poprzedni post napisano o 01:15 ----------

Cytat:
Napisane przez catlady Pokaż wiadomość
Otóż to, mam tak samo. Już nie dajmy się zwariować "elegancji" Ubiór codzienny nie musi być specjalnie wyszukany, trzeba też ubierać się odpowiednio do temperatury
To w nieczłapiących, odkrytych sandałach jest goręcej niż w japonkach?
szarri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-14, 00:48   #4513
6roove
Zakorzenienie
 
Avatar 6roove
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: głównie z fotela ;)
Wiadomości: 4 512
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" cz.V

osy kurde, nie wiedziałam, ze ludzie tak zwracają uwagę, czy ktoś założył japonki czy inny obuw

Cytat:
Napisane przez lagerfeldised Pokaż wiadomość

W letni, ciepły dzień najlepiej się czuję i najlepiej znoszę temperatury w szortach, japonkach i t-shircie, chodzę sobie w takim stroju na spotkania ze znajomymi gdzieś do ogródka, czy na spacer bulwarami wiślanymi i nie uważam, żeby mnie takie sytuacje zobowiązywały do czegoś nawet odrobinę bardziej eleganckiego i wyszukanego, w takich sytuacjach stawiam tylko na wygodę A jak się dobierze jakieś fajne dodatki, to moim zdaniem również nieźle się prezentuje.
uff, ulżyło,
głos rozsądku
__________________

6roove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-14, 07:37   #4514
agneshelene
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 343
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" cz.V

Cytat:
Napisane przez szarri Pokaż wiadomość
PODPISUJĘ SIĘ WSZYSTKIMI KOŃCZYNAMI. Obrzydzają mnie japonki, chyba w poprzednim wątku było na ten temat. Pomijając fakt, że kiedyś w moich basenowych wyskoczyłam do skrzynki na dół po listy - obtarły mnie masakrycznie i wracałam boso (miałam takie leciutkie na cienkiej piankowej podeszwie, już je rozwaliłam i następnych nie planuję). Nie wierzę, że to może być wygodne i przede wszystkim okropnie CZŁAPIE. Nawet najzgrabniejsza na świecie kobieta wygląda w japonkach jak kaczuszka człap, człap!
Że obrzydzają to może nie, ale toż to człapie okrutnie i zawsze śmieszyły mnie w autobusie dobrze wysmażone dziewczyny, które rozpaczliwym głosikiem kazały swoim misiaczkom poczekać przy wysiadaniu, bo im japonki spadają mogę w tym hasać na basenie, wychodząc gdziekolwiek wolę coś wygodniejszego, dlatego rozbawiły mnie klapki za stówę (moje wytrzymały 5 lat, kupione za 15 zł na przecenie w HD). Ale jak ktoś umie i lubi, a przy tym ma w miarę zadbane stopy, to niech sobie nosi, mnie nic do tego

(u mnie na basenie jest z kolei wysyp facetów w klapkach przezacnej firmy KUBOTA, kupionych na pobliskim targu )

Edytowane przez agneshelene
Czas edycji: 2012-06-14 o 07:38
agneshelene jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-14, 07:38   #4515
kuroikaze
Wtajemniczenie
 
Avatar kuroikaze
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2 338
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" cz.V

Cytat:
Napisane przez dzolls Pokaż wiadomość
Ja też
i ja
__________________

N. ♥
kuroikaze jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-14, 07:49   #4516
Arietta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 52
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" cz.V

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
jeszcze sa czułenka. znamienitej urody zreszta.
ja widuję równie często bronzoletki :P
Arietta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-14, 08:05   #4517
lalalabamba
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: The Wild East
Wiadomości: 2 074
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" cz.V

Cytat:
Napisane przez kuroikaze Pokaż wiadomość
na mojej uczelni czarne leginsy na egzamin sa plagą widziałam sporo dziewczyn ubrane w takie i do tego koszule (czarne, białe) kończące się w połowie tyłka (teraz na niedawno skonczonej sesji)
ale dziś, już wogóle ręce i cycki mi opadły, dziewczyna na obronie dyplomu w czarnych leginsach i białej koszuli (na szczęście za tyłek)
Oj zdarzają się takie ałtfity Niektórym osobom chyba się wydaje, że stój elegancki musi być czarno-biały, cokolwiek na siebie nie włożysz.

Jakiś czas temu przegladałam fotki z liceum - to było jakieś zakończenie roku szkolnego. I nagle uderzyło mnie, że większość jest ubrana na czarno-biało, ale z elegancją te stroje nie mają nic wspólnego.

Np. czarna spódnica, biała koszula i czarne bolerko wiązane pod biustem,
biała bluzka, biała spódnica
czarne rurki, biała tunika - taka na ramiaczkach i czarne bolerko
czarne rurki, czarna bluzka na ramiączkach i na to rozpięta, prześwitująca biała koszula (raczej codzinna)
a i do tego jeszcze sandałki

Edytowane przez lalalabamba
Czas edycji: 2012-06-14 o 08:08
lalalabamba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-14, 08:06   #4518
Catkate
Raczkowanie
 
Avatar Catkate
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Żabia Dolina
Wiadomości: 132
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" cz.V

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
ja chyba nigdy nie chodzilam w japonkach poza szatnia na silowni. i nie mam zamiaru wyjsc w nich poza te szatnie.
Są japonki j japonki. Czyli podeszwa z dwoma paskami mocowanymi pomiędzy palce w stopie. Mogą być całkiem ładne i eleganckie- wykonane ze skóry. Ale nawet takie raczej nadają się tylko na wyjście na miasto, a nie na egzamin czy jakąś uroczystość. A inną sprawą jest to, że w lecie na ulicach jest wysyp ludzi w japonkach takich typowo plażowo-basenowch: piankowa podeszwa + gumowe paski.
Catkate jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-14, 08:24   #4519
Arietta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 52
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" cz.V

Cytat:
Napisane przez foxy123 Pokaż wiadomość
Stalam przed chwila w kolejce i chcialam to uwiecznic na zdjeciu,ale nie bylo jak (ludzie za mna) no i ogolem nie popieram takiego chamskiego fotografowania Mniejsza z tym... stala przede mna sporych rozmiarow Irlandka...babka niedosc,ze strasznie wysoka to jeszcze baaardzo duza Miala bluzeczke na ramiaczkach a z tylu na karku ciekawy tatuaz: otoz wybuchajace gwiazdki z napisu 'Hot Stuff'

Moral z tego taki,ze jak sie jest mlodym i pieknym to nie warto sie tatuowac w tego typu texty, bo pozniej napis nie ma nic wspolnego z widokiem
he he he, a propos tatuaży - nie wiem czy coś przebije to
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 165.jpg (20,0 KB, 198 załadowań)
Arietta jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-14, 09:05   #4520
dzolls
Zakorzenienie
 
Avatar dzolls
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Bad Königsdorff
Wiadomości: 5 676
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" cz.V

Cytat:
Napisane przez Arietta Pokaż wiadomość
he he he, a propos tatuaży - nie wiem czy coś przebije to

ożesz, ludzka wyobraźnia nigdy mnie nie przestanie zadziwiać
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny


curl it, baby!
dzolls jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-14, 09:10   #4521
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" cz.V

Cytat:
Napisane przez szarri Pokaż wiadomość
PODPISUJĘ SIĘ WSZYSTKIMI KOŃCZYNAMI. Obrzydzają mnie japonki, chyba w poprzednim wątku było na ten temat. Pomijając fakt, że kiedyś w moich basenowych wyskoczyłam do skrzynki na dół po listy - obtarły mnie masakrycznie i wracałam boso (miałam takie leciutkie na cienkiej piankowej podeszwie, już je rozwaliłam i następnych nie planuję). Nie wierzę, że to może być wygodne i przede wszystkim okropnie CZŁAPIE. Nawet najzgrabniejsza na świecie kobieta wygląda w japonkach jak kaczuszka człap, człap!

---------- Dopisano o 01:17 ---------- Poprzedni post napisano o 01:15 ----------


To w nieczłapiących, odkrytych sandałach jest goręcej niż w japonkach?
No właśnie Jak ktoś ma delikatną skórę to japonki bez tabi ...
po prostu masakrycznie ją obetrą. Nieważne, lekkie czy nie. Szczególnie te, które mają to coś plastikowego między palcami, to jest straszne, bo nie zawsze udaje się to zdjąć; chociaż w jednej parze jak to zdjęłam też mnie obtarły
I tak, człapią okropnie , nie wiem, czemu nikt tego nie słyszy.
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-14, 09:11   #4522
Angry
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 488
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" cz.V

Jednych japonki obcierają, drugich nie, nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że to cholernie niewygodne buty. (chociaż podobno są bardzo niekorzystne dla stóp i kręgosłupa przy długim noszeniu) Wszystko zależy od stopy, ja mam raczej luźno przylegające palce, poza tym noszę je od dzieciaka i nigdy mnie nie obtarły, uważam nawet, że to dobre "awaryjne" obuwie na upał - lekkie, nie zedrze pięt, stopa się masakrycznie nie spoci. Dla mnie katorgą jest noszenie kaloszy, ale jakoś ilość feszynistek na ulicach nie zwija się z bólu przy każdym kroku.
W ogóle z butami to już nie wiadomo w czym człowiek nie rozwala. Japonki tragiczne, klapki a'la kubota nielegalne poniżej 50 roku życia, balerinki też gro osób rozwalają, codzień szpile tak samo, nie daj Boże z czubem albo platformą, kalosze tylko do lasu, adidasy do biegania, kapcie do domu, itd... mnie też nie podoba się wiele rodzajów obuwia, ale po prostu go nie noszę, nie wykluczam, że da się je spotkac u kogoś w fajnej stylizacji.
Aaa, jeszcze co do omawianych japonek Havaianas - podobno w Brazylii, z której pochodzą, kosztują maksymalnie kilka dolców, w niektórych krajach sprzedaje się je nawet w automatach
Angry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-14, 09:25   #4523
pistacja88
Zadomowienie
 
Avatar pistacja88
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: okolice Wadowic:)
Wiadomości: 1 463
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" cz.V

przypomniała mi sie bardzo śmieszna sytuacja, która miała miejsce kilka lat temu.. czekając na autobus z koleżankami na przystanku obserwowałyśmy przechodniów a , że niestety ,,napatoczył'' się Pan w sandałkach i skarpetach to stał się on tematem rozmów...padały słowa jaki to ,,obciach chodzić w sandałach i skarpetach '' itp poprostu te biedne skarpetki w tych sandałkach były omówione pod każdą postacia.. ten Pan nie słyszał tego gdyż stał daleko od nas.. dziwiło mnie cały czas dlaczego dziewczyny aż tak bardzo się z tego śmieją i jakieś dziwne gesty mi wskazują.. a okazało się , że za moimi plecami stał chłopak również w sandałach i skarpetach i podobno był taki czerwony jak burak, później biedaczyna wsiadał do tego samego busa co my.. ale mam nadzieję, że coś wyniósł z tej podsłuchanej rozmowy ..
__________________

butoholizm nabyty


to na co teraz oszczędzamy??
pistacja88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-14, 09:26   #4524
CruelOrchid
Wtajemniczenie
 
Avatar CruelOrchid
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 500
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" cz.V

Ja kiedyś w jakimś programie widziałam jak pytali na ulicy mężczyzn co lubią latem w kobietach i wielu z nich wspomniało o japonkach i sexownym pasku miedzy palcami... no dziwne mi się to wydało:P ale uważam japonki za wygodne, nigdy mnie nie obtarły za to nie znoszę takich sandałków/klapek ze zwykłym cienkim paskiem w poprzek stopy bo to mnie zawsze po bokach obetrze.
CruelOrchid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-14, 09:26   #4525
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" cz.V

Cytat:
Napisane przez Angry Pokaż wiadomość
Jednych japonki obcierają, drugich nie, nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że to cholernie niewygodne buty. (chociaż podobno są bardzo niekorzystne dla stóp i kręgosłupa przy długim noszeniu) Wszystko zależy od stopy, ja mam raczej luźno przylegające palce, poza tym noszę je od dzieciaka i nigdy mnie nie obtarły, uważam nawet, że to dobre "awaryjne" obuwie na upał - lekkie, nie zedrze pięt, stopa się masakrycznie nie spoci. Dla mnie katorgą jest noszenie kaloszy, ale jakoś ilość feszynistek na ulicach nie zwija się z bólu przy każdym kroku.
W ogóle z butami to już nie wiadomo w czym człowiek nie rozwala. Japonki tragiczne, klapki a'la kubota nielegalne poniżej 50 roku życia, balerinki też gro osób rozwalają, codzień szpile tak samo, nie daj Boże z czubem albo platformą, kalosze tylko do lasu, adidasy do biegania, kapcie do domu, itd... mnie też nie podoba się wiele rodzajów obuwia, ale po prostu go nie noszę, nie wykluczam, że da się je spotkac u kogoś w fajnej stylizacji.
Aaa, jeszcze co do omawianych japonek Havaianas - podobno w Brazylii, z której pochodzą, kosztują maksymalnie kilka dolców, w niektórych krajach sprzedaje się je nawet w automatach
A w jaki sposób normalne sandały czy klapki niekoniecznie kubota czy jakieś w ten deseń zdzierają pięty?

Pytam, bo moim skromnym zdaniem można jej bez przeszkód nosić w upale ...
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-14, 09:32   #4526
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" cz.V

Cytat:
Napisane przez agneshelene Pokaż wiadomość
O takie chodzi?
Tak, dokładnie o takie mi chodzi
Cytat:
Napisane przez kuroikaze Pokaż wiadomość
na mojej uczelni czarne leginsy na egzamin sa plagą widziałam sporo dziewczyn ubrane w takie i do tego koszule (czarne, białe) kończące się w połowie tyłka (teraz na niedawno skonczonej sesji)
ale dziś, już wogóle ręce i cycki mi opadły, dziewczyna na obronie dyplomu w czarnych leginsach i białej koszuli (na szczęście za tyłek)
Co do egzaminów i sesji to właśnie mam inne przemyślenie - ostatnio na egzamin z naszym nowym panem dziekanem jako prowadzącym przedmiot ubrałam się w czarną zwykłą sukienkę ołówkową, do tego cieliste dodatki, nic specjalnego i od razu mnie połowa roku obrzuciła spojrzeniem "ta to się wystroiła". Efekt jest taki, że już nigdzie elegancko nie można się ubrać żeby nie dostać takiego spojrzenia, nawet do teatru czy filharmonii.
Cytat:
Napisane przez lwia paszcza Pokaż wiadomość
No właśnie Jak ktoś ma delikatną skórę to japonki bez tabi ...
po prostu masakrycznie ją obetrą. Nieważne, lekkie czy nie. Szczególnie te, które mają to coś plastikowego między palcami, to jest straszne, bo nie zawsze udaje się to zdjąć; chociaż w jednej parze jak to zdjęłam też mnie obtarły
I tak, człapią okropnie , nie wiem, czemu nikt tego nie słyszy.
To plastikowe jest po to, żeby grzyba nie przenosić jak się tylko mierzy tak przynajmniej zawsze sądzę i to odcinam nożyczkami do paznokci

A ja w carrefourze kupiłam sobie osławione melisski za 4zł (na all te same za 30 zł) i muszę przyznać że nawet dają radę.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-14, 09:55   #4527
Angry
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 488
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" cz.V

Cytat:
Napisane przez lwia paszcza Pokaż wiadomość
A w jaki sposób normalne sandały czy klapki niekoniecznie kubota czy jakieś w ten deseń zdzierają pięty?

Pytam, bo moim skromnym zdaniem można jej bez przeszkód nosić w upale ...
Ja mam sandały z paskiem na pięcie, a jeśli wcześniej obetrą mi ją czółenka (może to rozwala, ale zdarza mi się dośc często) to raczej wolę zostawić ranę w spokoju, a nie drażnic dodatkowo czymś takim. Jedne mam w ogóle z całą zakrytą piętą, więc to też niezbyt wygodne, ogranicza dopływ powietrza, gorzej się goi itd. A normalne klapki w takim kształcie uważam za równie tragiczne co poniektórzy japonki, więc z dwojga złego wybieram te drugie. Poza tym nie napisałam, że chodzę w nich non stop, w zasadzie tylko po domu/ew. basen, plaża, ale uważam, że są wygodne - tyle.
Myślę też, że łatwiej trafic na mało ryzykowne japonki niż sandały, które mają tyle paseczkowych konfiguracji, że nie wiadomo co obetrze, ja np. mam fajną parę, z tym, że jest cała czarna i na upał się totalnie nie nadają, bo podeszwa z racji koloru i zapewne tworzywa tak ogromnie się nagrzewa, że myślałam , że skończę z poważnym oparzeniem A są z dobrego sklepu, więc kto by się spodziewał. (mam kupic białe? zaraz ktoś napisze, że białe buty niezależnie od fasonu to największa porażka ) Niemniej nie napisałam, że inne buty niż japonki nie nadają się na upał, tylko, że moim zdaniem są dobrym rozwiązaniem. Jak widać ile ludzi tyle preferencji.
Angry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-14, 10:16   #4528
Fufka
Zakorzenienie
 
Avatar Fufka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 249
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" cz.V

Cytat:
Napisane przez lagerfeldised Pokaż wiadomość
Jasne, można mieć farta, ale można też kupować za grosze, wyrzucać, kupować kolejne, wyrzucać. Ja tak nie lubię, dostawałam szału z rozwalającymi się japonkami, bo co z tego, że za grosze przechodzę jeden sezon, jak pewnego dnia gdzieś na spacerze muszę sobie radzić z rozwalonym klapkiem itp.

No to zainwestowałam w te Havaianas i stwierdzam, że są niezniszczalne. Warto dać te 60zł (chyba tyle jakoś mnie kosztowały) i mieć problem z głowy. Kupiłam zwykłe, czarne, noszę je całe lato już chyba 4 sezon. Raz w życiu coś im się stało i to całkiem niedawno. Pies mi nastąpił na klapek i go "przytwierdził" do ziemi, a ja jednocześnie chciałam zrobić krok naprzód, wiec z dużą siłą pociągnęłam. Ta część między palcami wypadła. O dziwo nic się nie rozwaliło, dało się bez problemu włożyć wszystko na swoje miejsce i od tamtej pory dalej nosi się je bez zarzutu. Jak dokładnie to samo zrobiłyśmy (ja i moja sunia ) z klapkami Roxy, to rozwaliły się na dobre. Musiałam na spacerze pół godziny się mocować, żeby to jakoś upchnąć na miejsce i dojść do domu, a potem nadawały się już tylko do wyrzucenia.

Fajnie trafić na klapeczki za 7zł z Reala, które będą niezniszczalne, ale ile wcześniej byle jakich się kupi... W japonkach też bardzo mi przeszkadzają powycierane, pozdzierane, wybrudzone podeszwy, jak idę za kimś kto takie ma, to je widzę i mi się to nie podoba. Z Havaianas nie ma takiego problemu, nigdy nie były brudne nawet, a chodzę w nich jak wspomniałam również na spacerki z psem w deszczu (jak jest ciepło, to wolę iść w nich, niż w butach, które się ubrudzą (zbieram kupy, więc muszę wejść na trawnik) a kaloszy nie mam . [...]
O to m.in. mi chodziło. oraz jak już tu któraś z was napisała w Brazylii skąd pochodzą są śmiesznie tanie, dlatego są bardzo popularne, dzieciaki nawet grają w nich w piłkę. Ja na co dzień nie chodzę w japonkach, ale H. chętnie bym przygarnęła

A te filcowe buty za kilkaset zł to najprawdziwsze walonki, czyli buty z owczej wełny takie emu charakterystyczne dla tej części Europy, szczególnie na Litwie były kiedyś popularne. Chciałabym takie
Fufka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-14, 11:03   #4529
Leila:)
Rozeznanie
 
Avatar Leila:)
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 508
Smile Dot.: Moda, która Cię "rozwala" cz.V

ka jakos nie moge sie przekonac do noszenia japonek,mowie o takich z jednym paskiem miedzy dwoma palcami. Z punktu widzeniu ortopedycznego,jak juz ktos wspomnial,sa niezdrowe i nienaturalnie sie w nich chodzi-poniewaz bardzo czlapia, przy kazdym
kroku trzeba jakby je podtrzymywac stopa,i takie piankowe sa z reguly baardzo plaskie,a za plaskie buty dla kregoslupa sa podbnie niedobre co wysokie obcasy. Na szczescie u mnie upalow nie ma wiec nie mam dylematow typu 'jakie obuwie na lato'
__________________
o tempora, o mores
Leila:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-14, 11:08   #4530
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" cz.V

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:28.