Są tu jakieś religiomaniaczki? - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-20, 15:40   #211
ArabicPrincess
Zakorzenienie
 
Avatar ArabicPrincess
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 11 215
Dot.: Są tu jakieś religiomaniaczki?

czy to wątek tylko dla katoliczek czy dla wyznawców innych religii też?
__________________
أنت كل شيء بالنسبة لي

Life is a story written by Allah's hand

Instagram - PatrycjaLeila zapraszam




ArabicPrincess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 15:40   #212
latin
Zakorzenienie
 
Avatar latin
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 38 112
Dot.: Są tu jakieś religiomaniaczki?

Cytat:
Napisane przez Olivvek Pokaż wiadomość
To po cholerę lansuje się cuda jako dowody na istnienie Boga?? znów nieścisłość.
Dla wątpiących

Cytat:
Napisane przez Olivvek Pokaż wiadomość
Co do religii w szkole:
Niech by była, żeby dzieciaki nie musiały zasuwać jeszcze do kościoła osobno. Ale OCENIAĆ?! To ten, co ma 5 wierzy lepiej od tego, co ma 3? Zresztą, w tym względzie KK sam sobie strzela w stopę. Obecność obowiązkowej religii w szkołach postawiło ją na pozycji "podnoszacza średniej".
Od razu najazd na KK a przepraszam - religii prawosławnej to nie ma w szkołach? Również jest oceniana.

Cytat:
Napisane przez Olivvek Pokaż wiadomość
Wolna wola, ale "nie będziesz robił tego, tego i tego, i jeszcze kilku innych rzeczy." co za bzdury zapewne z tatuażem jestem mniej wierząca i mniej wartościowa
Ale wobec Boga wszyscy równi. Paradoks paradoks paradoksem pogania.
Właśnie na tym polega wolna wola! To Twój wybór, czy chcesz się "posłuchać" Boga... czy chcesz iść Jego drogą, czy nie.

Cytat:
Napisane przez uroczysko Pokaż wiadomość
Istnieje teoria (nie pamiętam gdzie to wyczytałam), że kreślenie znaku krzyża na czole chrzczonego dziecka, zamyka mu czakrę trzeciego oka, odpowiedzialną za siedzibę mądrości, intuicji i zdolności paranormalnych
Mhm już nie mają czego wymyślać... Znam ludzi nieochrzczonych itd. i nie mają żadnych nadprzyrodzonych zdolności ani nic. Jakoś nikt nie przestawia talerzy wzrokiem, krzesła też nie latają.

Cytat:
Napisane przez Niebieskooka arystokratka Pokaż wiadomość
Dokładnie, w 100 % się z tym zgadzam. Im ktoś jest większym ateistą ( o ile da się to wartościować) tym bardziej jest trendy. Bo jeśli ktoś przemyślał dobrze sprawę i uznał, że Boga nie ma to ok. Ale jeśli ktoś nie chce np. odstawać od nowoczesnego i postępowego środowiska w jakim się obraca i walczy o akceptację niczym jakiś gimnazjalista to jest to dno. Nie, nie mówię tego o żadnej z Was, ale uważam, że jest trochę takich osób.
I miałam rację, wątek robi się coraz ciekawszy.
__________________
wszystko mi mówi, że "I'm in love" !
latin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 15:42   #213
zollla
Wtajemniczenie
 
Avatar zollla
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 110
Dot.: Są tu jakieś religiomaniaczki?

[1=3cda010cf2365f85063684c ab232c67a494edda3_61df6b8 1d462b;34823005]Najpier mówisz, ze nie interesuje Cię co robię, a potem mówisz że trwam w grzechu. A skąd masz pewność, że trwam? Powiedziałam tylko że zdarza mi się. Skąd wiesz czy nie biegnę potem do spowiedzi i czy nie żałuję tego po?
Więc nie nazywaj mnie hipoktyrką bo chyba nie wiesz kto to jest hipoktyra.
Hipokrytą jest osoba, która ma jakieś tam poglądy, ale robi całkowicie co innego.
Jeśli ktoś nie wierzy z Boga i odrzuca KK, to dlaczego ma obchodzić święta według tardycji katolickich? No tutaj jest coś nie halo.

---------- Dopisano o 16:28 ---------- Poprzedni post napisano o 16:26 ----------



No to daleczgo symbolicznie nie może się podzielić tym babanem?
Symbol symbolem, ale opłatek to jest poświęcone ciało Chrystusa. Więc skoro się w to nie wierzy to nie lepiej podzielić się obojętnie czym?
Ja nie mówię, że to jest złe, tylko tego nie rozumiem.[/QUOTE]
Ale Katolik może obchodzić święta bez choinki, opłatka itp.
Ty mylisz otoczkę świąt, tradycję z obrzędami religijnymi, które w większości odbywają się w kościele.
Co innego jeśli idą na pasterkę, spowiadają się, czytają Pismo Święte przed kolacją...ale tego nie robią. To zwykłe uroczyste kolacje, spotkania.

nie opłatek wigilijny nie jest konsekrowany.
__________________
"inne usta nie kołyszą światem..."
M. Hillar

zollla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 15:42   #214
hoppipolla
Zakorzenienie
 
Avatar hoppipolla
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: (Ísland)
Wiadomości: 6 689
Dot.: Są tu jakieś religiomaniaczki?

misislipy, chwile słabości, które występują na co dzień? tak, uważam je za hipokryzje.
hoppipolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 15:47   #215
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 25 752
Dot.: Są tu jakieś religiomaniaczki?

Cytat:
Napisane przez zollla Pokaż wiadomość
Ale Katolik może obchodzić święta bez choinki, opłatka itp.
Ty mylisz otoczkę świąt, tradycję z obrzędami religijnymi, które w większości odbywają się w kościele.
Co innego jeśli idą na pasterkę, spowiadają się, czytają Pismo Święte przed kolacją...ale tego nie robią. To zwykłe uroczyste kolacje, spotkania.

nie opłatek wigilijny nie jest konsekrowany.
no to juz przesada iść do Kościoła

Cytat:
Napisane przez hoppipolla Pokaż wiadomość
misislipy, chwile słabości, które występują na co dzień? tak, uważam je za hipokryzje.
Na codzień? A kto Ci powiedział, ze widuję go na codzień?
Widuję go raz na jakiś czas a chwila słabości zawsze może się zdarzyć, bach i po postanowieniu.
Wytłumacz mi dlazgeo tak uważasz bo ja tego nie rozumiem.
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 15:50   #216
hoppipolla
Zakorzenienie
 
Avatar hoppipolla
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: (Ísland)
Wiadomości: 6 689
Dot.: Są tu jakieś religiomaniaczki?

[1=3cda010cf2365f85063684c ab232c67a494edda3_61df6b8 1d462b;34823422]no to juz przesada iść do Kościoła



Na codzień? A kto Ci powiedział, ze widuję go na codzień?
Widuję go raz na jakiś czas a chwila słabości zawsze może się zdarzyć, bach i po postanowieniu.
Wytłumacz mi dlazgeo tak uważasz bo ja tego nie rozumiem.[/QUOTE]

sama napisałaś, że 'Kocham go i mimo tego, że uprawiam z nim seks nie czuję się juz z tym specjalnie źle, wobec Boga czuję się z tym źle, ale w życiu codziennym niezbyt. Na codzień uwielbiam to...'

sama sobie tego na co dzień nie wymyśliłam.
hoppipolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 15:51   #217
latin
Zakorzenienie
 
Avatar latin
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 38 112
Dot.: Są tu jakieś religiomaniaczki?

Cytat:
Napisane przez zollla Pokaż wiadomość
nie opłatek wigilijny nie jest konsekrowany.
Mhm... mimo wszystko. Znam właśnie dość dużo ludzi "ateistów", którzy się zapierają wiary w Boga, na kościół smarują... a później dzielą się opłatkiem - właśnie z tego okropnego Kościoła
__________________
wszystko mi mówi, że "I'm in love" !
latin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-20, 15:55   #218
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 25 752
Dot.: Są tu jakieś religiomaniaczki?

Cytat:
Napisane przez hoppipolla Pokaż wiadomość
sama napisałaś, że 'Kocham go i mimo tego, że uprawiam z nim seks nie czuję się juz z tym specjalnie źle, wobec Boga czuję się z tym źle, ale w życiu codziennym niezbyt. Na codzień uwielbiam to...'

sama sobie tego na co dzień nie wymyśliłam.
No właśnie sama to sobie wymyśliłaś, bo nie rozumiesz co ja napisałam.
Uwielbiam seks, nie powiem, ze nie. Bo mam kłamać że jest okropny? Tak mam chwilę słabości i nie czuję się wtedy źle, odczuwam przyjemność. Ale po wszytskim mimo tego, ze uważam to za akt miłości to budzi się we mnie poczucie winy i idę się z tego wyspoiwdać iedy mi z tym źle.
Proste? No chyba i tak nie do końca bo i tak zaraz coś Ci się w mych słowach nie sposoba

---------- Dopisano o 16:55 ---------- Poprzedni post napisano o 16:54 ----------

Cytat:
Napisane przez latin Pokaż wiadomość
Mhm... mimo wszystko. Znam właśnie dość dużo ludzi "ateistów", którzy się zapierają wiary w Boga, na kościół smarują... a później dzielą się opłatkiem - właśnie z tego okropnego Kościoła
No bo opłatek dostaje się z Kościoła w końcu, a nie z supermarketu
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 15:56   #219
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Są tu jakieś religiomaniaczki?

Cytat:
Napisane przez misislipy
No właśnie sama to sobie wymyśliłaś, bo nie rozumiesz co ja napisałam.
Uwielbiam seks, nie powiem, ze nie. Bo mam kłamać że jest okropny? Tak mam chwilę słabości i nie czuję się wtedy źle, odczuwam przyjemność. Ale po wszytskim mimo tego, ze uważam to za akt miłości to budzi się we mnie poczucie winy i idę się z tego wyspoiwdać iedy mi z tym źle.
Proste? No chyba i tak nie do końca bo i tak zaraz coś Ci się w mych słowach nie sposoba
Z tego, co zrozumiałam, to po seksie żałujesz i idziesz się spowiadać? Jeśli tak, to potem musisz obiecać poprawę. Tylko jak możesz obiecywać, skoro wiesz, że ta "chwila słabości" i tak ci się zdarzy? Tu właśnie jest pogrzebana hipokryzja, a jeśli po takiej spowiedzi przystępujesz do komunii, to jeszcze świętokradztwo.
Cytat:
No bo opłatek dostaje się z Kościoła w końcu, a nie z supermarketu
Pierdyliard razy widziałamm opłatki w zwykłych sklepach
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 15:57   #220
hoppipolla
Zakorzenienie
 
Avatar hoppipolla
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: (Ísland)
Wiadomości: 6 689
Dot.: Są tu jakieś religiomaniaczki?

[1=3cda010cf2365f85063684c ab232c67a494edda3_61df6b8 1d462b;34823551]No właśnie sama to sobie wymyśliłaś, bo nie rozumiesz co ja napisałam.
Uwielbiam seks, nie powiem, ze nie. Bo mam kłamać że jest okropny? Tak mam chwilę słabości i nie czuję się wtedy źle, odczuwam przyjemność. Ale po wszytskim mimo tego, ze uważam to za akt miłości to budzi się we mnie poczucie winy i idę się z tego wyspoiwdać iedy mi z tym źle.
Proste? No chyba i tak nie do końca bo i tak zaraz coś Ci się w mych słowach nie sposoba

---------- Dopisano o 16:55 ---------- Poprzedni post napisano o 16:54 ----------



No bo opłatek dostaje się z Kościoła w końcu, a nie z supermarketu [/QUOTE]

Ty mnie nie rozumiesz, ja nie rozumiem Ciebie, nie dogadamy się.
dlatego koniec tematu, bo zaśmiecamy wątek.

---------- Dopisano o 16:57 ---------- Poprzedni post napisano o 16:56 ----------

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;34823603]Z tego, co zrozumiałam, to po seksie żałujesz i idziesz się spowiadać? Jeśli tak, to potem musisz obiecać poprawę. Tylko jak możesz obiecywać, skoro wiesz, że ta "chwila słabości" i tak ci się zdarzy? Tu właśnie jest pogrzebana hipokryzja, a jeśli po takiej spowiedzi przystępujesz do komunii, to jeszcze świętokradztwo.Pierdyliar d razy widziałamm opłatki w zwykłych sklepach [/QUOTE]
dokładnie o to mi chodziło, gdy pisałam o hipokryzji.
hoppipolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 16:00   #221
zollla
Wtajemniczenie
 
Avatar zollla
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 110
Dot.: Są tu jakieś religiomaniaczki?

Cytat:
Napisane przez latin Pokaż wiadomość
Mhm... mimo wszystko. Znam właśnie dość dużo ludzi "ateistów", którzy się zapierają wiary w Boga, na kościół smarują... a później dzielą się opłatkiem - właśnie z tego okropnego Kościoła
nie uważam kościoła za okropny
a opłatek można kupić w sklepie, upiec... ja nie wiąże tego z kościołem
a dzielenie się opłatkiem to dla mnie piękna tradycja
__________________
"inne usta nie kołyszą światem..."
M. Hillar

zollla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-20, 16:02   #222
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 25 752
Dot.: Są tu jakieś religiomaniaczki?

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;34823603]Z tego, co zrozumiałam, to po seksie żałujesz i idziesz się spowiadać? Jeśli tak, to potem musisz obiecać poprawę. Tylko jak możesz obiecywać, skoro wiesz, że ta "chwila słabości" i tak ci się zdarzy? Tu właśnie jest pogrzebana hipokryzja, a jeśli po takiej spowiedzi przystępujesz do komunii, to jeszcze świętokradztwo.Pierdyliar d razy widziałamm opłatki w zwykłych sklepach [/QUOTE]

Źle mnie rozumiesz.
Nie mówię, ze się zdarza zawsze, po prostu postanowienie poprawy w końcu puszcza, ale lepiej chyba żąłować iśc się wypsowuadac i chcieć przestać to robić, a to że w końcu nadejdzie chwila słabośći na to nikt nie jest w stanie nic poradzić, bo wszyscy jesteśmy ludźmi. A Kościóół nie zabrania grzeszyć, pozwala się nawrócić po grzechu. Bo jeśli miałabym zgrzeszyć i mimo chęci poprawy nie mogę już być zbawiona to wiara byłaby bez sensu, bo nikt nie zostałby zabwiony.

Cytat:
Napisane przez hoppipolla Pokaż wiadomość
Ty mnie nie rozumiesz, ja nie rozumiem Ciebie, nie dogadamy się.
dlatego koniec tematu, bo zaśmiecamy wątek.

---------- Dopisano o 16:57 ---------- Poprzedni post napisano o 16:56 ----------


dokładnie o to mi chodziło, gdy pisałam o hipokryzji.
No chyba nie ma sensu ta rozmowa...
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 16:05   #223
Olivvek
Zadomowienie
 
Avatar Olivvek
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Bydgoszczy wiejskie okolice :)
Wiadomości: 1 326
Dot.: Są tu jakieś religiomaniaczki?

Cytat:
Napisane przez ArabicPrincess Pokaż wiadomość
czy to wątek tylko dla katoliczek czy dla wyznawców innych religii też?
Opowiedz, opowiedz! już sam Twój podpis mnie zaintrygował

Cytat:
Napisane przez latin Pokaż wiadomość
Dla wątpiących
Aaale bzdura... wiara jest wiarą i mam wierzyć, a nie się zastanawiać i oczekiwać dowodów, bo to wtedy nie wiara. Ale skoro już wątpię, to jednak mi dadzą dowody, i to jednak jest nadal wiara? Cyrk na kółkach.


Cytat:
Od razu najazd na KK a przepraszam - religii prawosławnej to nie ma w szkołach? Również jest oceniana.
Prawosławna/ protestancka?? Spotkałam się tylko na Śląsku z religią dla protestantów.
Niemniej jednak patrząc na podejście do wiary księży i pastorów, to jednak ocenianie ewangelików mniej mnie razi. Bo u nich religia polega na radości z bliskości Boga, rozmowy z nim, a nie klepaniu dziesiątek klęcząc na grochu.
Ale fakt, że jestem strasznie cięta na KK i zawsze będę się starała znaleźć jakiś argument "pogrążający"

Cytat:
Właśnie na tym polega wolna wola! To Twój wybór, czy chcesz się "posłuchać" Boga... czy chcesz iść Jego drogą, czy nie.
(...)
A to daje coś podobnego do "wolności słowa" w głębokiej komunie. Niby można, ale jak już z tej opcji skorzystasz, to krzyżyk zostanie na Tobie postawiony. Różnica polega tylko na tym, że Bóg podobno wybacza tym, którzy się nawracają.
__________________
Przeniosłam się na nowe konto
Olivvek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 16:26   #224
latin
Zakorzenienie
 
Avatar latin
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 38 112
Dot.: Są tu jakieś religiomaniaczki?

Cytat:
Napisane przez zollla Pokaż wiadomość
nie uważam kościoła za okropny
a opłatek można kupić w sklepie, upiec... ja nie wiąże tego z kościołem
a dzielenie się opłatkiem to dla mnie piękna tradycja
Z okropnym kościołem to była ironia.

Akurat moi znajomi "ateiści" dzielili się opłatkiem, który był z kościoła. A później przy stole mówili jaki to kościół beznadziejny i głupie święta dla idiotów.
Tak samo - znajomy krytykuje katolicyzm, katolików i kościół na każdym kroku - ale przed Wielkanocą ze święconką w kościele go widziałam. Masakra. Tradycje tradycjami, ale to dla mnie niezrozumiałe

Cytat:
Napisane przez Olivvek Pokaż wiadomość
Aaale bzdura... wiara jest wiarą i mam wierzyć, a nie się zastanawiać i oczekiwać dowodów, bo to wtedy nie wiara. Ale skoro już wątpię, to jednak mi dadzą dowody, i to jednak jest nadal wiara? Cyrk na kółkach.

Prawosławna/ protestancka?? Spotkałam się tylko na Śląsku z religią dla protestantów.
Niemniej jednak patrząc na podejście do wiary księży i pastorów, to jednak ocenianie ewangelików mniej mnie razi. Bo u nich religia polega na radości z bliskości Boga, rozmowy z nim, a nie klepaniu dziesiątek klęcząc na grochu.
Ale fakt, że jestem strasznie cięta na KK i zawsze będę się starała znaleźć jakiś argument "pogrążający"


A to daje coś podobnego do "wolności słowa" w głębokiej komunie. Niby można, ale jak już z tej opcji skorzystasz, to krzyżyk zostanie na Tobie postawiony. Różnica polega tylko na tym, że Bóg podobno wybacza tym, którzy się nawracają.
Wypowiadało się tu troche dziewczyn niewierzących. I też ogólnie w życiu słyszałam opinie, że "jak można wierzyć w coś, czego nie widać?" I myślę, że te 'cuda' są takim znakiem.
Tak samo jak niewierny Tomasz. Żeby uwierzyć, najpierw musiał dotknąć ran Jezusa.

Chodziłam na religię katolicką przez podstawówkę, gimnazjum, liceum... i jakoś nie spotkałam się z "klepaniem dziesiątek klęcząc na grochu"
Na moich terenach religia prawosławna jest tak samo prowadzona w szkole jak i katolicka, więc nie ogarniam tej nagonki na KK. Tak samo u mnie jeśli ktoś nie chodził w gimnazjum/liceum na żadną religię to miał etykę i tyle.

Dokładnie - Bóg wybacza nawet największym grzesznikom!
I żaden "krzyżyk" nie zostanie na Tobie postawiony... W każdej chwili możesz zawrócić i pójść za drogowskazem Boga :P
__________________
wszystko mi mówi, że "I'm in love" !
latin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 16:30   #225
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 25 752
Dot.: Są tu jakieś religiomaniaczki?

Cytat:
Napisane przez Olivvek Pokaż wiadomość
Opowiedz, opowiedz! już sam Twój podpis mnie zaintrygował


Aaale bzdura... wiara jest wiarą i mam wierzyć, a nie się zastanawiać i oczekiwać dowodów, bo to wtedy nie wiara. Ale skoro już wątpię, to jednak mi dadzą dowody, i to jednak jest nadal wiara? Cyrk na kółkach.



Prawosławna/ protestancka?? Spotkałam się tylko na Śląsku z religią dla protestantów.
Niemniej jednak patrząc na podejście do wiary księży i pastorów, to jednak ocenianie ewangelików mniej mnie razi. Bo u nich religia polega na radości z bliskości Boga, rozmowy z nim, a nie klepaniu dziesiątek klęcząc na grochu.
Ale fakt, że jestem strasznie cięta na KK i zawsze będę się starała znaleźć jakiś argument "pogrążający"



A to daje coś podobnego do "wolności słowa" w głębokiej komunie. Niby można, ale jak już z tej opcji skorzystasz, to krzyżyk zostanie na Tobie postawiony. Różnica polega tylko na tym, że Bóg podobno wybacza tym, którzy się nawracają.
Przytoczę przykłąd jednej z forumoweiczek:
jest mniej złych księży protestannckich bo jest mniej protestantów w Pl
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 16:37   #226
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Są tu jakieś religiomaniaczki?

Cytat:
Napisane przez latin Pokaż wiadomość
Z okropnym kościołem to była ironia.

Akurat moi znajomi "ateiści" dzielili się opłatkiem, który był z kościoła. A później przy stole mówili jaki to kościół beznadziejny i głupie święta dla idiotów.
No i co z tego? Jeśli ateista nie ma nic przeciwko tej tradycji i dzieli się opłatkiem np. na imprezie w pracy czy wigilii z rodziną, to powinien wypytywać o pochodzenie opłatka i odmówić jeśli pochodzi on z kościoła?
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 17:58   #227
Olivvek
Zadomowienie
 
Avatar Olivvek
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Bydgoszczy wiejskie okolice :)
Wiadomości: 1 326
Dot.: Są tu jakieś religiomaniaczki?

Cytat:
Napisane przez latin Pokaż wiadomość
(...)
Wypowiadało się tu troche dziewczyn niewierzących. I też ogólnie w życiu słyszałam opinie, że "jak można wierzyć w coś, czego nie widać?" I myślę, że te 'cuda' są takim znakiem.
Tak samo jak niewierny Tomasz. Żeby uwierzyć, najpierw musiał dotknąć ran Jezusa.
O to, to Lubię Tomka

Cytat:
Chodziłam na religię katolicką przez podstawówkę, gimnazjum, liceum... i jakoś nie spotkałam się z "klepaniem dziesiątek klęcząc na grochu"
Na moich terenach religia prawosławna jest tak samo prowadzona w szkole jak i katolicka, więc nie ogarniam tej nagonki na KK. Tak samo u mnie jeśli ktoś nie chodził w gimnazjum/liceum na żadną religię to miał etykę i tyle.
A to jakoś fajnie trafiłaś. Tutaj się nie spotkałam z osobnym nauczaniem religii, ba! Nawet o etyce nikt nie pomyślał. Może na takie głupie szkoły wpadłam ale to by tylko dowodziło, jak się dba o odstających od "jedynej słusznej wiary"
Jeszcze nie słyszałam, żeby gdziekolwiek lekcji religii kat. nie było

Cytat:
Dokładnie - Bóg wybacza nawet największym grzesznikom!
I żaden "krzyżyk" nie zostanie na Tobie postawiony... W każdej chwili możesz zawrócić i pójść za drogowskazem Boga :P
Słyszałam, słyszałam czyli jednak miłościwy. Proponowałabym więc, żeby jednak dzieci taką wizją motywować, a nie straszyć piekłem.

[1=3cda010cf2365f85063684c ab232c67a494edda3_61df6b8 1d462b;34824229]Przytoczę przykłąd jednej z forumoweiczek:
jest mniej złych księży protestannckich bo jest mniej protestantów w Pl [/QUOTE]
Trafne jak nic
Ale w sumie oni też mają ograniczone możliwości zrażenia do siebie wiernych np. spowiadasz się przed Bogiem, przy ołtarzu, a nie jakiemuś chłopu który Bóg wie co robił zanim siadł w konfesjonale i nie wiesz, czy akurat nie grzeszy myślą, kiedy spowiadasz się z przedmałżeńskiego seksu. Bleeeee....
__________________
Przeniosłam się na nowe konto
Olivvek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 18:05   #228
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 25 752
Dot.: Są tu jakieś religiomaniaczki?

Cytat:
Napisane przez Olivvek Pokaż wiadomość
O to, to Lubię Tomka


A to jakoś fajnie trafiłaś. Tutaj się nie spotkałam z osobnym nauczaniem religii, ba! Nawet o etyce nikt nie pomyślał. Może na takie głupie szkoły wpadłam ale to by tylko dowodziło, jak się dba o odstających od "jedynej słusznej wiary"
Jeszcze nie słyszałam, żeby gdziekolwiek lekcji religii kat. nie było


Słyszałam, słyszałam czyli jednak miłościwy. Proponowałabym więc, żeby jednak dzieci taką wizją motywować, a nie straszyć piekłem.


Trafne jak nic
Ale w sumie oni też mają ograniczone możliwości zrażenia do siebie wiernych np. spowiadasz się przed Bogiem, przy ołtarzu, a nie jakiemuś chłopu który Bóg wie co robił zanim siadł w konfesjonale i nie wiesz, czy akurat nie grzeszy myślą, kiedy spowiadasz się z przedmałżeńskiego seksu. Bleeeee.... ;
)
Akurat z tym się w 100% zgodzę, bo nie do końca rozumiem dlaczego mam mówić to księdzu, skoro Bóg jest wszechwiedzący i wystarczałoby chyba jakbym się wyspowiadała po cichu z myślach, czyż nie?
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 18:27   #229
uroczysko
Zadomowienie
 
Avatar uroczysko
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: z komputra
Wiadomości: 1 606
Dot.: Są tu jakieś religiomaniaczki?

Cytat:
Napisane przez latin Pokaż wiadomość

Mhm już nie mają czego wymyślać... Znam ludzi nieochrzczonych itd. i nie mają żadnych nadprzyrodzonych zdolności ani nic. Jakoś nikt nie przestawia talerzy wzrokiem, krzesła też nie latają.

:
Wiesz, tak samo w to wierzę, jak w różne katolickie rewelacje , to tylko był przykład, że punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia (że chrzest może dla kogoś przynosić szkodę).
A co do opłatka - gdzie jest napisane, że niechrześcijanin nie może zjeść kawałka wody z mąką w święta spotykając się z rodziną?
uroczysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-20, 18:38   #230
ArabicPrincess
Zakorzenienie
 
Avatar ArabicPrincess
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 11 215
Dot.: Są tu jakieś religiomaniaczki?

Cytat:
Napisane przez Olivvek Pokaż wiadomość
Opowiedz, opowiedz! już sam Twój podpis mnie zaintrygował
jestem muzułmanką dodam, że nie mam arabskiego pochodzenia
pochodzenie mam polskie, duszę arabską
__________________
أنت كل شيء بالنسبة لي

Life is a story written by Allah's hand

Instagram - PatrycjaLeila zapraszam




ArabicPrincess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 19:00   #231
ksantypa7
Rozeznanie
 
Avatar ksantypa7
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 551
Dot.: Są tu jakieś religiomaniaczki?

Cytat:
Napisane przez ArabicPrincess Pokaż wiadomość
jestem muzułmanką dodam, że nie mam arabskiego pochodzenia
pochodzenie mam polskie, duszę arabską
Opowiedz. Jeśli chcesz
Świadomy wybór? Problemy z otoczeniem? Serio jestem ciekawa, wyznawcy tej religii raczej nie są pozytywnie odbierani. No ale w/g mnie oczywiście stereotypy.
__________________
Przygarnę miniaturkę Neonatura Cocoon.

I'm Alive!....I'm Alive!......I'm Alive!
And I've got so much more that I want to do
Was it music?
Was it science that saved me?
Or the way that you prayed for me?
Yes either way I thank you, I'm alive
GM


ksantypa7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 19:13   #232
latin
Zakorzenienie
 
Avatar latin
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 38 112
Dot.: Są tu jakieś religiomaniaczki?

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;34824360] No i co z tego? Jeśli ateista nie ma nic przeciwko tej tradycji i dzieli się opłatkiem np. na imprezie w pracy czy wigilii z rodziną, to powinien wypytywać o pochodzenie opłatka i odmówić jeśli pochodzi on z kościoła?[/QUOTE]
Cytat:
Napisane przez uroczysko Pokaż wiadomość
Wiesz, tak samo w to wierzę, jak w różne katolickie rewelacje , to tylko był przykład, że punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia (że chrzest może dla kogoś przynosić szkodę).
A co do opłatka - gdzie jest napisane, że niechrześcijanin nie może zjeść kawałka wody z mąką w święta spotykając się z rodziną?
Dziewczyny, nie zabraniam nikomu jedzenia opłatka.
W mojej parafii opłatki przed wystawieniem do wzięcia dla wiernych są święcone (przez księży, na których wiele winy tutaj się zwala)

i tak uroczysko wedle tego twierdzenia o chrzcie (że może przynieść szkody) tak samo - poświęcony opłatek? to już co innego? przecież też święcona woda :P i jakoś nikomu to szarych komórek nie wyjada.

Cytat:
Napisane przez Olivvek Pokaż wiadomość
A to jakoś fajnie trafiłaś. Tutaj się nie spotkałam z osobnym nauczaniem religii, ba! Nawet o etyce nikt nie pomyślał. Może na takie głupie szkoły wpadłam ale to by tylko dowodziło, jak się dba o odstających od "jedynej słusznej wiary"
Jeszcze nie słyszałam, żeby gdziekolwiek lekcji religii kat. nie było


Słyszałam, słyszałam czyli jednak miłościwy. Proponowałabym więc, żeby jednak dzieci taką wizją motywować, a nie straszyć piekłem.
Widzisz, więc nie generalizujmy aż tak.
Ja rozumiem, że Ty nie spotkałaś się z czymś takim i ok, szanuje Twoje zdanie Ale nie mówmy, że w całej Polsce tylko religia katolicka w szkołach, bo to nieprawda
Miałam kolegę w podstawówce, który był Tatarem - a cała klasa katolicka i jakoś nie miał żadnych nieprzyjemności z tego powodu, że nie chodzi na religię.

A co do motywowania dzieci to owszem, mam takie samo zdanie jak Ty. Nie jestem za straszeniem piekłem itd.

---------- Dopisano o 20:13 ---------- Poprzedni post napisano o 20:12 ----------

ArabicPrincess również jestem ciekawa jak to się u Ciebie zaczęło? Zainteresowanie, czy może masz kogoś takiego wyznania w rodzinie?
__________________
wszystko mi mówi, że "I'm in love" !
latin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 19:18   #233
Olivvek
Zadomowienie
 
Avatar Olivvek
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Bydgoszczy wiejskie okolice :)
Wiadomości: 1 326
Dot.: Są tu jakieś religiomaniaczki?

[1=3cda010cf2365f85063684c ab232c67a494edda3_61df6b8 1d462b;34826304]Akurat z tym się w 100% zgodzę, bo nie do końca rozumiem dlaczego mam mówić to księdzu, skoro Bóg jest wszechwiedzący i wystarczałoby chyba jakbym się wyspowiadała po cichu z myślach, czyż nie?[/QUOTE]
Wydaje mi się, że ogólne założenie nie było najgorsze- ksiądz jest wysłannikiem Boga. No ok, fajnie, może i tak było, ale w czasach, kiedy ksiądz utrzymywał się z datków ludzi i pracował razem z nimi na roli na przykład. A teraz- wypłata, profity z kolędy, z pogrzebu, ze ślubu, ze chrztu, no ludzie to on jest wysłannikiem Boga czy sprzedawcą usług?! Zawsze mówię, że Luter się w grobie przewraca. Przecież przeciwko temu właśnie protestował... A teraz znów to samo, nic się nie uczymy

Cytat:
Napisane przez ArabicPrincess Pokaż wiadomość
jestem muzułmanką dodam, że nie mam arabskiego pochodzenia
pochodzenie mam polskie, duszę arabską
Jak Eldo uważam, że jesteś bardzo wartościowym członkiem tego wątku
No, przynajmniej ja chciałabym usłyszeć na czym polege ta religia bezpośrednio u źródła, a nie, że kogoś koleżanki kuzynka miała chłopaka muzułmanina i... bla bla bla...
__________________
Przeniosłam się na nowe konto
Olivvek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 19:21   #234
ArabicPrincess
Zakorzenienie
 
Avatar ArabicPrincess
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 11 215
Dot.: Są tu jakieś religiomaniaczki?

Cytat:
Napisane przez ksantypa7 Pokaż wiadomość
Opowiedz. Jeśli chcesz
Świadomy wybór? Problemy z otoczeniem? Serio jestem ciekawa, wyznawcy tej religii raczej nie są pozytywnie odbierani. No ale w/g mnie oczywiście stereotypy.
tak świadomy wybór, nikt mnie nie zmuszał
początkowo było to tylko zainteresowanie kulturą arabską i zwyczajami
potem przyszedł czas na czytanie Koranu, przemyślenia i stwierdzenie, że to jest to czego szukam
wiadomo jaka jest opinia o muzułmanach, że są źli i w ogóle to sami terroryści
oczywiście, że istnieją radykalni muzułmanie, którzy psują ogólny wizerunek, ale ci "normalni" w ogóle nie popierają terroryzmu
a dla osób wychowanych w europejskiej kulturze no cóż pewne zasady islamu wydają się dziwne zwłaszcza w odniesieniu do kobiet
oczywiście każdy ma prawo do własnego zdania na temat tej religii

---------- Dopisano o 20:21 ---------- Poprzedni post napisano o 20:19 ----------

Cytat:
Napisane przez latin Pokaż wiadomość

ArabicPrincess również jestem ciekawa jak to się u Ciebie zaczęło? Zainteresowanie, czy może masz kogoś takiego wyznania w rodzinie?
w rodzinie nikogo takiego nie mam mam natomiast na codzień styczność z arabską kulturą
__________________
أنت كل شيء بالنسبة لي

Life is a story written by Allah's hand

Instagram - PatrycjaLeila zapraszam




ArabicPrincess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 19:22   #235
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Są tu jakieś religiomaniaczki?

[1=3cda010cf2365f85063684c ab232c67a494edda3_61df6b8 1d462b;34820634]Ja mimo, że jestem katoliczką, jak mówiłam uczestniczę we Mszy co niedzielę, modlę sie i mam TŻa, który tez jestb wierzący, ale do Kościoła pójdzie jak poczuje taką potrzebę, co na prawdę mu się zdarza. Kocham go i mimo tego, że uprawiam z nim seks nie czuję się juz z tym specjalnie źle, wobec Boga czuję się z tym źle, ale w życiu codziennym niezbyt. Na codzień uwielbiam to i czuję wtedy taką bliskośc i miłość do TŻa, a czy nie o to chodzi Bogu?[/QUOTE]

Jeśli mam być szczera, to ja bym Twojej wiary nie nazwała katolicką, a co najwyżej sympatyzującą z katolicyzmem Bo u Ciebie jednak jest ten element „KK się myli, ja wiem i czuję lepiej o co chodzi Bogu”.

[1=3cda010cf2365f85063684c ab232c67a494edda3_61df6b8 1d462b;34820767]No a propos świąt:
nie rozumiem jak ktos zarzeka się, ze nie jest katolikiem i Boga nie ma, a święta obchodzi po co mu to? bo prezenty? bo wolne w pracy?
Według mnie taki ktoś jet hipokrytą...[/QUOTE]

Wolne w pracy zwykle się ma obowiązkowo, prezenty daje się sobie z różnych i niechrześcijańskich okazji: urodziny, imieniny, dzień matki, dzień ojca... Ja tutaj akurat nie widzę problemu.
Sama uczestniczę w obchodzeniu świąt, bo znaczna część mojej rodziny do katolicy. Akurat w czasie świąt wszyscy mamy wolne i się spotykamy. Oni świętują, a ja jestem z nimi. Nie robię jednak niczego, co jest stricte religijne: nie chodzę do kościoła, nie modlę się, nie przeżywam duchowo świąt.

---------- Dopisano o 20:22 ---------- Poprzedni post napisano o 20:22 ----------

Cytat:
Napisane przez ArabicPrincess Pokaż wiadomość
a dla osób wychowanych w europejskiej kulturze no cóż pewne zasady islamu wydają się dziwne zwłaszcza w odniesieniu do kobiet
Zdecydowanie. Zresztą, dla części kobiet wychowanych w kulturze islamskiej też są dziwne.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 19:23   #236
ArabicPrincess
Zakorzenienie
 
Avatar ArabicPrincess
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 11 215
Dot.: Są tu jakieś religiomaniaczki?

Cytat:
Napisane przez Olivvek Pokaż wiadomość
Jak Eldo uważam, że jesteś bardzo wartościowym członkiem tego wątku
No, przynajmniej ja chciałabym usłyszeć na czym polege ta religia bezpośrednio u źródła, a nie, że kogoś koleżanki kuzynka miała chłopaka muzułmanina i... bla bla bla...
bardzo mi miło oj tak najlepsze są historie pod tytułem bo słyszałam, że.......
oczywiście nie będę mówić, że wszyscy muzułmanie są święci bo nie są
i jak wszędzie na świecie są ludzie dobrzy i źli
ale bardzo nie lubię generalizowania
__________________
أنت كل شيء بالنسبة لي

Life is a story written by Allah's hand

Instagram - PatrycjaLeila zapraszam




ArabicPrincess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 19:23   #237
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Są tu jakieś religiomaniaczki?

Cytat:
Napisane przez Olivvek Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że ogólne założenie nie było najgorsze- ksiądz jest wysłannikiem Boga. No ok, fajnie, może i tak było, ale w czasach, kiedy ksiądz utrzymywał się z datków ludzi i pracował razem z nimi na roli na przykład. A teraz- wypłata, profity z kolędy, z pogrzebu, ze ślubu, ze chrztu, no ludzie to on jest wysłannikiem Boga czy sprzedawcą usług?! Zawsze mówię, że Luter się w grobie przewraca. Przecież przeciwko temu właśnie protestował... A teraz znów to samo, nic się nie uczymy
To nie w księżach problem, ale w ludziach, którzy sami te profity księżom wypłacają. Przecież nie ma obowiązku. To niestety bardzo popularne w PL - narzekanie na kościół przy jednoczesnym korzystaniu z jego usług.
A kontynuatorzy dzieła Lutra żyją i mają się dobrze
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 19:24   #238
ArabicPrincess
Zakorzenienie
 
Avatar ArabicPrincess
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 11 215
Dot.: Są tu jakieś religiomaniaczki?

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość

Zdecydowanie. Zresztą, dla części kobiet wychowanych w kulturze islamskiej też są dziwne.
ja również nie jestem zwolenniczką wszystkich zasad
ale większość z nich po przemyśleniu zrozumiałam i mi odpowiadają
__________________
أنت كل شيء بالنسبة لي

Life is a story written by Allah's hand

Instagram - PatrycjaLeila zapraszam




ArabicPrincess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 19:35   #239
ksantypa7
Rozeznanie
 
Avatar ksantypa7
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 551
Dot.: Są tu jakieś religiomaniaczki?

Cytat:
Napisane przez ArabicPrincess Pokaż wiadomość
ja również nie jestem zwolenniczką wszystkich zasad
ale większość z nich po przemyśleniu zrozumiałam i mi odpowiadają
Powiedz proszę, jak to jest z tym zasłanianiem ciała przez kobiety? Podobno nie ma takiego zapisu w Koranie, a jest to jedynie nadinterpretacja mężczyzn.
__________________
Przygarnę miniaturkę Neonatura Cocoon.

I'm Alive!....I'm Alive!......I'm Alive!
And I've got so much more that I want to do
Was it music?
Was it science that saved me?
Or the way that you prayed for me?
Yes either way I thank you, I'm alive
GM


ksantypa7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 19:54   #240
zollla
Wtajemniczenie
 
Avatar zollla
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 110
Dot.: Są tu jakieś religiomaniaczki?

O Islamie i kulturze arabskiej dla zielonych polecam bloga: http://jordaniaokiempolki.blogspot.c...max-results=14

naprawdę w przystępny sposób wyjaśnia co wypada a co nie, skąd się to wzięło itp...
__________________
"inne usta nie kołyszą światem..."
M. Hillar

zollla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:32.