Starsi ludzie - reklamy TF1 - PROTEST - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-01-12, 17:54   #1
Abuba
Zadomowienie
 
Avatar Abuba
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 089

Starsi ludzie - reklamy TF1 - PROTEST


Nie mam przekonania co do założenia tego wątku na Forum Plotkowym - w świetle zamknięcia wątku "Starsze panie i ..."

Przed chwilą w sprawie kampanii reklamowej firmy TF1 złozyłam protest na stronie http://www.radareklamy.org/ o treści:

"W moim odczuciu reklamy te przestawiają starszych ludzi w sposób ośmieszający, jako osoby o ułomnej sprawności umysłowej. Według mnie kampania jest nieetyczna."

Jeśli w kimś z Was te reklamy wzbudzają podobne odczucia, proszę zaprotestujcie również.

http://www.tf1.pl/news.mx?id=355

Cytat:
W styczniu 2007 roku reklamy TF1 pojawią się w kilkunastu tytułach prasowych oraz w internecie. Kreacja wykorzystana w kampanii podkreśla nowoczesność akcesoriów TF1. Bazuje na stereotypie osoby starszej, która nie jest w stanie nadążyć za rozwojem techniki. Oczywiście dla celów reklamowych sytuacja została udramatyzowana, lecz nikt z nas nie zamierza naśmiewać sie z przedstawionych tam seniorów. Wystarczy przypomnieć sobie, ile razy zdarzyło nam się zetknąć z urządzeniami tak nowoczesnymi, że ich pełne wykorzystanie było dla nas niezwykle trudne lub wręcz niemożliwe. Prawda jest taka, że nawet Ci najmłodsi i najbardziej dynamiczni chwilami przestają nadążać za gwałtownym rozwojem techniki. Na szczęście jednak jest ktoś, kto wytrzymuje to tempo - producent akcesoriów TF1.
inną reklamę z tego cyklu można zobaczyć w dzisiejszej Gazecie Telewizyjnej (dodatku do GW), str.13
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1168002623889-babcia_sz321.jpg (29,3 KB, 177 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Telewizja na śniadanie.jpg (64,5 KB, 157 załadowań)

Edytowane przez Abuba
Czas edycji: 2007-01-12 o 18:19 Powód: dodany skan z GW
Abuba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-12, 18:32   #2
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Dot.: Starsi ludzie - reklamy TF1 - PROTEST

Wyjątkowo wredna i niesmaczna ta reklama.

Edit: zaprotestowałam na stronie zlecającego firmy TF1: http://www.tf1.pl/kontakt-mail.mx
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-13, 16:16   #3
Momo
Zakorzenienie
 
Avatar Momo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ok. Bydgoszczy
Wiadomości: 5 520
Dot.: Starsi ludzie - reklamy TF1 - PROTEST

Też mam mieszane uczucia,gdy je widzę
__________________
Moim ulubionym sprzętem kuchennym jest laptop ...

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://www.zapiskiroztrzepane.pl/


Awatar - made by Momo
Momo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-13, 21:40   #4
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Starsi ludzie - reklamy TF1 - PROTEST

Właśnie napisałam do nich maila z protestem przeciw tej reklamie.
Dawno nie widziałam takiej niesmacznej reklamy.
Dziewczyny, piszcie do nich. Na pewno nie zaszkodzi.
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-13, 22:40   #5
La-ra
Rozeznanie
 
Avatar La-ra
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 628
Wyślij wiadomość przez MSN do La-ra
Dot.: Starsi ludzie - reklamy TF1 - PROTEST

Przesadzili
La-ra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-14, 00:01   #6
mango bzik
Zadomowienie
 
Avatar mango bzik
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 609
Dot.: Starsi ludzie - reklamy TF1 - PROTEST

Wydaje mi sie,ze oburzenie bylo celowanym efektem,a protest potwierdzi jedynie skutecznosc...Wedle zasady zle,czy dobrze byleby nazwy nie przekrecano...
mango bzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-14, 00:15   #7
so_na_ta
Rozeznanie
 
Avatar so_na_ta
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 801
Dot.: Starsi ludzie - reklamy TF1 - PROTEST

Rzeczywiście reklamy w wyjątkowo podły sposób ubliżaja osobom starszym, mozliwe,ze to zamierzone działanie mające na celu rozpropagowanie ten nieznanej firmy /ja nie słyszałam dotąd o niej /.
__________________
Drzewo nie smagane deszczem i wichrem nie rośnie silne i zdrowe .
/Seneka/
so_na_ta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-14, 00:23   #8
Ewusia_marchew
Zakorzenienie
 
Avatar Ewusia_marchew
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 20 591
Dot.: Starsi ludzie - reklamy TF1 - PROTEST

brak mi słów
jutro piszę maila
__________________
Na ratunek koniom

Klara 17.10.2014
Konrad 26.12.2015




Ewusia_marchew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-14, 01:51   #9
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: Starsi ludzie - reklamy TF1 - PROTEST

Cytat:
Napisane przez mango bzik Pokaż wiadomość
Wydaje mi sie,ze oburzenie bylo celowanym efektem,a protest potwierdzi jedynie skutecznosc...Wedle zasady zle,czy dobrze byleby nazwy nie przekrecano...
Niekoniecznie, bo od zwrócenia uwagi na produkt do jego kupienia jest długa droga. A im zalezy, żebysmy produkt kupili.
Mam taką zasadę, że jeżeli reklama jest wyjątkowo zła/głupia/niesmaczna/obraźliwa itd to ja produktów tej firmy nie kupuję.
Uważam, że oprócz pisania protestów i zwracania uwagi na problem, to jest najskuteczniejsza forma protestu przeciw takim reklamom (dobra, wyszło mi masło maślane, ale wiadomo o co chodzi ).
Jeżeli więcej osób powie: tego produktu nie kupię, bo reklama jest niesmaczna, to wtedy producenci i twórcy reklam będę musieli ją zmienić.
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-14, 02:13   #10
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Starsi ludzie - reklamy TF1 - PROTEST

Prawda jest taka, że nawet Ci najmłodsi i najbardziej dynamiczni chwilami przestają nadążać za gwałtownym rozwojem techniki.
Tez mi argument.To dlaczego nie wykorzystali do reklamy tych mlodszych skoro to w sumie bez roznicy???????????????
hie hie to im napisalam
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-18, 19:52   #11
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Starsi ludzie - reklamy TF1 - PROTEST

Chyba mają gdzieś mój protest, bo nie odpowiedzieli do tej pory na mojego maila
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-20, 20:13   #12
starsza pani
Zadomowienie
 
Avatar starsza pani
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 353
Dot.: Starsi ludzie - reklamy TF1 - PROTEST

Abuba dziękuję że oburzyły Cię tak te reklamy,że postanowiłaś zaprotestować. Mnie też zrobiło się smutno i przykro.Ale to normalne,bo jestem w grupie wiekowej,której własnie pomysłodawcy wpinają "spinkę" we włosy.Natomiast Twój głos oraz anah,bess,margaretki 02,Ewusi_marchew,
so-na- ty,mango bzik, Lary,Momo, Babci W,to już zupelnie inna sprawa.
Jestem Wam wdzięczna,ale uwazam,że nie ma co walczyć z wiatrakami. Staram się to lekceważyć i myśleć z politowaniem o "twórcach".Mam nadzieję,że taka reklama nie chwyci,nie przysporzy im klijentów.Może więc stracą pracę??
__________________
Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie.
starsza pani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-20, 20:25   #13
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Starsi ludzie - reklamy TF1 - PROTEST

Starsza Pani, a niech wiedza co ludzie o tym mysla.Oczywiscie napisalam im ,ze nie zamierzam kupowac tych produktow (pewnie nie beda wiedziala do czego sluza) i namowie do bojkotu znajomych.

Anah mnie tez nic nie odpisali ,a szkoda
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-20, 20:55   #14
La-ra
Rozeznanie
 
Avatar La-ra
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 628
Wyślij wiadomość przez MSN do La-ra
Dot.: Starsi ludzie - reklamy TF1 - PROTEST

Być może skandal jest wg nich mile widziany. Nic tak nie wzbudza zainteresowania marką jak skandal wokół niej.
Choć o ile podziwiać można kontrowersyjne reklamy benetona tak tutaj to po prostu jest żenujące. Ktoś za to powinien stracić pracę...
La-ra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-20, 22:16   #15
calkiem-spoko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 807
Dot.: Starsi ludzie - reklamy TF1 - PROTEST

Ja też nie wiem, do czego służy TF1, a mam 21 lat.
I jakoś nie chcę się dowiedzieć.
Żenada.
calkiem-spoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-20, 22:32   #16
_Ya
Zadomowienie
 
Avatar _Ya
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Pcim dolny ;)
Wiadomości: 1 856
Dot.: Starsi ludzie - reklamy TF1 - PROTEST

Straszne, tak jak napisała jedna z Was.
Teraz reklamy robione są w taki sposób aby szokować, bo wtedy na pewno zostaną zapamiętane..szkoda tylko, że kosztem tych ludzi
__________________
Demon odkaszlnął nerwowo (demony nie oddychają; jednakże dla każdej istoty inteligentnej, oddychającej czy nie, nadchodzą w życiu takie chwile, gdy odkasłuje nerwowo. Jedna z takich chwil nastała właśnie teraz, przynajmniej dla tego konkretnego demona).
_Ya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-20, 22:34   #17
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Starsi ludzie - reklamy TF1 - PROTEST

Ya chyba im nie wyszlo,bo ja nie wiem co to za firma ani co sprzedaja.
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-21, 19:02   #18
_Ya
Zadomowienie
 
Avatar _Ya
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Pcim dolny ;)
Wiadomości: 1 856
Dot.: Starsi ludzie - reklamy TF1 - PROTEST

Cytat:
Napisane przez bess Pokaż wiadomość
Ya chyba im nie wyszlo,bo ja nie wiem co to za firma ani co sprzedaja.
Ale część osóba na pewno zapamięta reklamę, pomimo faktu, że będzie ona im się źle kojarzyć.

P.S. Wiem, że wątek nie jest odpowiedni, ale w skróce powiem, że masz jajowy avatarek Bardzo mi się podoba, wyróżnia się i zapada w pamięci
__________________
Demon odkaszlnął nerwowo (demony nie oddychają; jednakże dla każdej istoty inteligentnej, oddychającej czy nie, nadchodzą w życiu takie chwile, gdy odkasłuje nerwowo. Jedna z takich chwil nastała właśnie teraz, przynajmniej dla tego konkretnego demona).
_Ya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-21, 20:16   #19
La-ra
Rozeznanie
 
Avatar La-ra
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 628
Wyślij wiadomość przez MSN do La-ra
Dot.: Starsi ludzie - reklamy TF1 - PROTEST

Cytat:
Napisane przez bess Pokaż wiadomość
Ya chyba im nie wyszlo,bo ja nie wiem co to za firma ani co sprzedaja.
Wyszło, wyszło im Bo nawet jeśli nie wiesz co oni sprzedają to napewno zapamiętałaś, że nazwa to "TF1". Teraz to będzie siedziało w Twojej głowie, zejdzie do podświadomości, a w przyszłości być może zamierzając kupić jakieś akcesoria GSM nie wiedziec czemu sięgniesz właśnie po ich produkt Tak to działa w skrócie
La-ra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-21, 23:39   #20
mango bzik
Zadomowienie
 
Avatar mango bzik
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 609
Dot.: Starsi ludzie - reklamy TF1 - PROTEST

Cytat:
Napisane przez La-ra Pokaż wiadomość
Wyszło, wyszło im Bo nawet jeśli nie wiesz co oni sprzedają to napewno zapamiętałaś, że nazwa to "TF1". Teraz to będzie siedziało w Twojej głowie, zejdzie do podświadomości, a w przyszłości być może zamierzając kupić jakieś akcesoria GSM nie wiedziec czemu sięgniesz właśnie po ich produkt Tak to działa w skrócie
Tak to dziala...
Ja te reklame zobaczylam w gazecie dopiero po przeczytaniu tego watku mimo,ze przegladalam gazete i wczesniej...I dlatego uwazam,ze o reklamach,ktore sie nie podobaja i jasne jest,ze z taka szczegolna intencja byly robione-mowic nie nalezy i w ten sposob ograniczy sie ich skutecznosc.
mango bzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-21, 23:43   #21
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Starsi ludzie - reklamy TF1 - PROTEST

Cytat:
Napisane przez La-ra Pokaż wiadomość
Wyszło, wyszło im Bo nawet jeśli nie wiesz co oni sprzedają to napewno zapamiętałaś, że nazwa to "TF1". Teraz to będzie siedziało w Twojej głowie, zejdzie do podświadomości, a w przyszłości być może zamierzając kupić jakieś akcesoria GSM nie wiedziec czemu sięgniesz właśnie po ich produkt Tak to działa w skrócie
wlasnie o to chodzi ze nie .Nie wiedzialam co to za firma.Zapamietalam tylko tych ludzi,bo ten problem mnie zainteresowal.Nie firma.A poniewaz mi napisalas nazwe teraz pewnie zapamietam Podzialalas na moja podswiadomosc,jak moglas
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-22, 08:10   #22
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Starsi ludzie - reklamy TF1 - PROTEST

Cytat:
Napisane przez La-ra Pokaż wiadomość
Wyszło, wyszło im Bo nawet jeśli nie wiesz co oni sprzedają to napewno zapamiętałaś, że nazwa to "TF1". Teraz to będzie siedziało w Twojej głowie, zejdzie do podświadomości, a w przyszłości być może zamierzając kupić jakieś akcesoria GSM nie wiedziec czemu sięgniesz właśnie po ich produkt Tak to działa w skrócie
Moze i tak to działa.
Ale, moim zdaniem, tak jak twórcy tej reklamy, przeceniacie ten styl.
Ze niewazne jak mówią, byleby mówili.

Ja akurat te reklamy obejrzalam, zaprotestowałam przeciwko nim, bo wydaja mi sie głupie i ponizajace. Nazwe firmy zapamietałam, a jakze. I głęboko w podswiadomośc wbiłam sobie te nazwę wraz z notatką: nigdy nic od nich nie kupię.
I nie jestem tak nieswiadoma przy zakupach, by "nie wiedziec czemu" nagle zapomniec o tym postanowieniu i kupic cos co sprzedaje ta firma.
Tak samo jak mam sobie w pamieci inną, bardziej popularna firmę. Podpadli mi i nigdy nie kupuje ich produktów. Koniec kropka. Moja podswiadomość mówi mi: nie kupuj, bo ich nie lubisz. I tak to działa.

Ja rozumiem rekalme i jej mechanizmy. Ale nie przeceniałabym jednak ich działania. Szczególnie jesli chodzi o produkty takie jak sprzedaje firma TF1. Tego sie nie kupuje "nieswiadomie". I tylko dlatego, ze masz te nazwę w pamięci.
A juz szczególnie, jesli masz tę nazwę w pamieci, bo protestowałes przeciwko ich reklamie.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-23, 10:30   #23
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: Starsi ludzie - reklamy TF1 - PROTEST

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Moze i tak to działa.
Ale, moim zdaniem, tak jak twórcy tej reklamy, przeceniacie ten styl.
Ze niewazne jak mówią, byleby mówili.

Ja akurat te reklamy obejrzalam, zaprotestowałam przeciwko nim, bo wydaja mi sie głupie i ponizajace. Nazwe firmy zapamietałam, a jakze. I głęboko w podswiadomośc wbiłam sobie te nazwę wraz z notatką: nigdy nic od nich nie kupię.
I nie jestem tak nieswiadoma przy zakupach, by "nie wiedziec czemu" nagle zapomniec o tym postanowieniu i kupic cos co sprzedaje ta firma.
Tak samo jak mam sobie w pamieci inną, bardziej popularna firmę. Podpadli mi i nigdy nie kupuje ich produktów. Koniec kropka. Moja podswiadomość mówi mi: nie kupuj, bo ich nie lubisz. I tak to działa.

Ja rozumiem rekalme i jej mechanizmy. Ale nie przeceniałabym jednak ich działania. Szczególnie jesli chodzi o produkty takie jak sprzedaje firma TF1. Tego sie nie kupuje "nieswiadomie". I tylko dlatego, ze masz te nazwę w pamięci.
A juz szczególnie, jesli masz tę nazwę w pamieci, bo protestowałes przeciwko ich reklamie.
Luba wyjęłaś mi to spod klawiatury

Tak samo jest w moim przypadku, zapamiętałam firmę z notką: nic od nich nie kupię. A im przede wszystko chodzi o to, żebyśmy kupowali. Mogą sobie próbowac oddziaływać na moją podświadomość, ale to nie działa, bo jestem na tyle świadomym konsumentem, że dobrze pamiętam, czego nie kupię i dlaczego.
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-25, 20:50   #24
La-ra
Rozeznanie
 
Avatar La-ra
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 628
Wyślij wiadomość przez MSN do La-ra
Dot.: Starsi ludzie - reklamy TF1 - PROTEST

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Moze i tak to działa.
Ale, moim zdaniem, tak jak twórcy tej reklamy, przeceniacie ten styl.
Ze niewazne jak mówią, byleby mówili.

Ja akurat te reklamy obejrzalam, zaprotestowałam przeciwko nim, bo wydaja mi sie głupie i ponizajace. Nazwe firmy zapamietałam, a jakze. I głęboko w podswiadomośc wbiłam sobie te nazwę wraz z notatką: nigdy nic od nich nie kupię.
I nie jestem tak nieswiadoma przy zakupach, by "nie wiedziec czemu" nagle zapomniec o tym postanowieniu i kupic cos co sprzedaje ta firma.
Tak samo jak mam sobie w pamieci inną, bardziej popularna firmę. Podpadli mi i nigdy nie kupuje ich produktów. Koniec kropka. Moja podswiadomość mówi mi: nie kupuj, bo ich nie lubisz. I tak to działa.

Ja rozumiem rekalme i jej mechanizmy. Ale nie przeceniałabym jednak ich działania. Szczególnie jesli chodzi o produkty takie jak sprzedaje firma TF1. Tego sie nie kupuje "nieswiadomie". I tylko dlatego, ze masz te nazwę w pamięci.
A juz szczególnie, jesli masz tę nazwę w pamieci, bo protestowałes przeciwko ich reklamie.
A znasz Luba cokolwiek co kupuje się nieświadomie? Bo ja osobiście raczej zwracam uwagę na co wydaję kasę, niezaleznie od tego czy jest to hot dog z budki, czy zestaw słuchawkowy do telefonu. Tu nie chodzi o nieświadome robienie zakupów, bo reklamy nie potrafią, (na szczęście) (narazie ) wprowadzać ludzi w stan hipnozy by biegli do sklepu.
To, że ta reklama na Ciebie nie działa i napewno nic tej firmy nie kupisz to zapewne dla jej twórców jest już od początku oczywiste. Po prostu nie należysz do grupy docelowej, jak zresztą podejrzewam żadna z nas na forum 30+, do której ten przekaz jest skierowany. Chyba, że jesteś "młodą gniewną buntowniczką, która chce być jazzy, nie słucha starych i w nosie ma poprawność polityczną".
No ale skoro znasz mechanizmy działania reklamy, to pewnie o tym wszystkim też już wiesz.
La-ra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-26, 07:15   #25
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Starsi ludzie - reklamy TF1 - PROTEST

Cytat:
Napisane przez La-ra Pokaż wiadomość
A znasz Luba cokolwiek co kupuje się nieświadomie? Bo ja osobiście raczej zwracam uwagę na co wydaję kasę, niezaleznie od tego czy jest to hot dog z budki, czy zestaw słuchawkowy do telefonu. Tu nie chodzi o nieświadome robienie zakupów, bo reklamy nie potrafią, (na szczęście) (narazie ) wprowadzać ludzi w stan hipnozy by biegli do sklepu.
To, że ta reklama na Ciebie nie działa i napewno nic tej firmy nie kupisz to zapewne dla jej twórców jest już od początku oczywiste. Po prostu nie należysz do grupy docelowej, jak zresztą podejrzewam żadna z nas na forum 30+, do której ten przekaz jest skierowany. Chyba, że jesteś "młodą gniewną buntowniczką, która chce być jazzy, nie słucha starych i w nosie ma poprawność polityczną".
No ale skoro znasz mechanizmy działania reklamy, to pewnie o tym wszystkim też już wiesz.
Znam. Ale nie wierzę w nią jak w ruskie wojsko i nie przeceniam jej wpływu na ludzi.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-22, 11:26   #26
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Dot.: Starsi ludzie - reklamy TF1 - PROTEST

"Komisja Etyki Reklamy uznała reklamę TelForceOne, która naśmiewa się z ludzi starszych, za nieetyczną.
Zespół Orzekający Komisji Etyki Reklamy, działającej przy Związku Stowarzyszeń Rada Reklamy uznał reklamę TF1 za niezgodną z kodeksem reklamy.
„Takie konstruowanie przekazu reklamowego powoduje upowszechnianie i umacnianie negatywnych steretotpów, co pozostaje w sprzeczności z etyczną zasadą prowadzenia działań reklamowych w poczuciu odpowiedzialności społecznej. TF1 wskazuje na posłużenie się formułą żartu, ale nie można zgodzić się z opinią, że naśmiewanie się z seniorów (którym należy się szacunek) pozostaje w zgodności z dobrymi obyczajami” – czytamy w oświadczeniu Komisji Etyki Reklamy skierowanym do Wirtualnemedia.pl.

TelForceOne w odpowiedzi na skargi informuje, że "biorąc pod uwagę wszystkie opinie" zadecydował o wstrzymaniu kampanii.

http://wirtualnemedia.pl/document,,2...starszych.html
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-22, 11:29   #27
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Starsi ludzie - reklamy TF1 - PROTEST

no co za świetna wiadomosc.Czyli jednak kazdy nawet najmniejszy głos sprzeciwu jest wazny i moze cos zmienicPocieszajace
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-22, 11:35   #28
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: Starsi ludzie - reklamy TF1 - PROTEST

Świetna wiadomość
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-28, 10:18   #29
Abuba
Zadomowienie
 
Avatar Abuba
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 089
Dot.: Starsi ludzie - reklamy TF1 - PROTEST

Cytat:
Napisane przez BabciaWeatherwax Pokaż wiadomość
"Komisja Etyki Reklamy uznała reklamę TelForceOne, która naśmiewa się z ludzi starszych, za nieetyczną.
Zespół Orzekający Komisji Etyki Reklamy, działającej przy Związku Stowarzyszeń Rada Reklamy uznał reklamę TF1 za niezgodną z kodeksem reklamy.
„Takie konstruowanie przekazu reklamowego powoduje upowszechnianie i umacnianie negatywnych steretotpów, co pozostaje w sprzeczności z etyczną zasadą prowadzenia działań reklamowych w poczuciu odpowiedzialności społecznej. TF1 wskazuje na posłużenie się formułą żartu, ale nie można zgodzić się z opinią, że naśmiewanie się z seniorów (którym należy się szacunek) pozostaje w zgodności z dobrymi obyczajami” – czytamy w oświadczeniu Komisji Etyki Reklamy skierowanym do Wirtualnemedia.pl.

TelForceOne w odpowiedzi na skargi informuje, że "biorąc pod uwagę wszystkie opinie" zadecydował o wstrzymaniu kampanii.

http://wirtualnemedia.pl/document,,2...starszych.html
Buniu! Dziękuję za dobre wieści!

(Rada Reklamy przesłała mi tylko informację o planowanym posiedzeniu - ale nie znałam jego rezultatu)

Chciałam jeszcze tylko napisać, że na początku źle wypełniłam formularz. Rada odesłała go do mnie, ale wpadł mi do spamów. Na szczęście zadzwonił do mnie ich pracownik i uzupełniłam dane (terminy biegły!). To miłe z ich strony.

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i wsparcie.

Oby jak najmniej takich spraw!
Abuba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:37.