wakacje - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-17, 16:56   #151
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: wakacje

W górach nie jest lepiej, nam poszło łącznie z 1300- 1400 zł na 3 dni na nocleg, bilety, jedzenie, atrakcje, pamiątki. Chociaż poszłoby mniej, gdybyśmy nie pojechali z dworca taxi. Pokój nasz był mały, ale nie ma co narzekać, my większość czasu chodziliśmy, więc po co nam luksusy? Mnie akurat prysznic za zasłoną nie przeszkadza. Łazienkę mieliśmy w pokoju i 35 zł, na dole dostęp do lodówki i mikrofalówki.

Naszym błędem było to, że nie podliczaliśmy wydatków i poszło. Na pewno też sporo na "rozrywkę", bo wjechaliśmy na Kasprowy i tam wjazd dla mojego faceta i zjazd chyba aż ok 50 zł.. Jak dla mnie drogo.. Poza tym raz przejazd konikami, a to jedzenie w knajpie, gdzie akurat było drogo, a byliśmy głodni to co tu szukać.. Np zjadło się pierogi za 12-15 zł, niby cały talerz ich, z 10 pierogów można się najeść, ale ceny nie najtańsze. Chociaż było luźno, jakbyśmy poszli do baru mlecznego, to pewnie byśmy nie znaleźli miejsca. No i poszliśmy też na basen, na kręgle na trochę.. pieniądze poszły jak woda.
A więc ja myśląc, że będzie znacznie taniej niż nad morzem przeliczyłam się ;-) Ja miałam właśnie ok 300 zł-400 zł, mój facet ok tysiaka.

Z rodzicami byłam kiedyś nad morzem w pokoju, który faktycznie był duży, więc nie dziwię się, że kosztował 50 zł. No, ale i tak jak jadę z facetem, to nie potrzebuję takiego, nie przeszkadza mi niższy standard.
Z tym, że ten niższy standard, to przecież nie tragedia,bo mam gdzie się umyć, lodówkę też mieliśmy, więc raczej dobrze. Z tym, że trochę od centrum było, więc mogliśmy wziąć bliżej, to fakt.
No, a co jedzenia na mieście, to na pewno woleliśmy to niż np gotować w kwaterze nawet jakby była kuchenka. Raz, że nie przepadam za siedzeniem w kucharzeniem, a dwa, że mniej byśmy wtedy zwiedzili. No i właśnie, na jedzeniu na wyjeździe nie czuję potrzeby aż tak oszczędzać. Wtedy jem więcej mimo że jestem na diecie :P No i raz wzięliśmy też pizzę, a to on piwo. No, ale nic dziwnego, na wakacjach dobre jedzenie to jest to ;-) Nie odbieram sobie wtedy tej przyjemności i w tym względzie nie liczę każdej złotówki

A co do morza, to ja gdybym miała 400 m, to kurczę, rzut beretem ;-) Wolałabym chyba to niż 100 m, bo lubię spacery, ale 400 m to chwila spaceru wręcz, nawet kilometr czy nieco więcej by mi nie przeszkadzał. No, ale ja to ogólnie nie mogłabym długo plażować na plaży, nie usiedziałabym .

Afryka za 2 tysiące? Egipt, Tunezja- możliwe, Afryka to raczej dużo więcej z tego co kiedyś z ciekawości zerkałam.

Edytowane przez Candy_lips
Czas edycji: 2012-07-17 o 17:14
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 17:01   #152
basior
Rozeznanie
 
Avatar basior
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 916
Dot.: wakacje

Cytat:
Napisane przez andzia1989r Pokaż wiadomość
Za dwie osoby zapłaciłaś 2 tys zł w afryce na dwa tygodnie? Powiedz gdzie i jak to jadę z Tż chociażby dziś ...
Egipt, Tunezja- ofert na pęczki.
__________________
"Dlaczego wszystko jest tak proste póki nie przytrafi się Tobie?"
basior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 17:04   #153
andzia1989r
Zakorzenienie
 
Avatar andzia1989r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 308
Dot.: wakacje

Cytat:
Napisane przez kaja2301 Pokaż wiadomość
tu ktos napisal, że placi tyle samo/troche wiecej za dwójke z lazienka, no przeciez to oczywiste, ze takie pokoje sa drozsze niz ośmioosobowe z lazienka na korytarzu, dlatego cena za ósemke podana przez autorke wydaje sie byc z kosmosu. Wydaje mi sie, ze im wiecej miejsc do spania w pokoju tym cena powinna byc nizsza.
Im więcej osób w pokojach tym niższa cena bo za dostawki (czyli dodatkowe osoby) mniej się płaci i cena wychodzi zdecydowanie niższa.

Za ten sam standard co 2-ka za 45 zł/os (łazienka w pokoju, nowa wyremontawane wszystko, net tv itd) 4-ki są po 25/30.

Cytat:
I tez nie sądzę, żeby 1000zł na osobę na tydzien nad morzem to bylo duzo, inna sprawa ze my zawsze jezdzimy do Sopotu gdzie jest chyba dosc drogo w porownaniu z innymi miejscowosciami nad morzem (choc w knajpach i klubach i tak taniej niz w wawie )
Wychodzi taniej niż zagranica z większym full wypasem.

Można pojechac za 1600zł gdzieś za granicę. Jednak na wyżywieniu HB, w takim sobie standardzie, podobnie jeśli chodzi o standard hotelu. Takie realia. Więc wolę spędzic czas w Polsce, mniej wydam, a więcej się pobawię, lepiej się stołuję i fajniej śpię

Dodatkowo.

Trochę pracowałam w naprawdę dużym biurze podróży (nie agencji), załatwiałam noclegi, dogadywałam pewne rzeczy z kontrahentami i szczerze? Po 3 miesiącach pracy (po których sie zwolniłam, ale długa historia) mam 1 wniosek: nigdy w życiu nie pojadę za granicę, a już na pewno nie z biurem podróży, jakimkolwiek (bo środowisku biur i konkurencję też świetnie poznałam).

I to nie chodzi o biuro. Bo biuro jest ogromne, ogólnopolskie, z 6-cioma siedzibami głównymi i ponad 300 biurami agencyjnymi. Lider jakości, laury klienta i inne takie. Spotkania z parą prezydencką w ramach promocji i ogromna gotówka.

Jednak widząc od środka jak to jest załatwiane, jak to wygląda to wolę nasze chłodne, ale piękne polskie morze, mazury, albo góry, albo jezioro czorsztyńskie... NIGDY za granicę.

P.s I rada dla tych którzy jeżdżą. O opinie o to co się poleca pytajcie tylko realnych znajomych Każde biuro podróży i każdy pracownik ma obowiązek dodawac opinie o biurach (szczególnie w czasie trwania sezonu) na forach netowych. Np. moje miało ok 20 witryn netowych, gdzie dziennie każdy pracownik miał przypisany konkretny kraj i hotele do których miał pisac opinie, i bojkotowac konkurencję. Konkurencja robi dokładnie to samo.

Opinii rzeczywistych klientów na internecie to jest może ok 10%.

P.s A jeśli takich nie macie to po wyborze biura sprawdźcie czy nie widnieje w KRD. Jeśli tak to nie jedźcie bo spore szanse, że splajtuje
__________________
Wiek: 23 lata
Wzrost: 165 cm
Waga:
Było: 83 kg
Jest: 75,5 kg
Będzie: 58 kg
andzia1989r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 17:09   #154
kwiatek101
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 251
Dot.: wakacje

Cytat:
Napisane przez Candy_lips Pokaż wiadomość
Np zjadło się pierogi za 12-15 zł, niby cały talerz ich, z 10 pierogów można się najeść, ale ceny nie najtańsze..
a widzisz, dla mnie te 15zł za pierogi na wczasach to bardzo tanio... Ja np lubię jeść rybę (skoro nad morzem, to taki nadmorski klimat) i za jeden obiad z tż wydamy (już za dwie osoby) 55zł... i nie uważam, że to strasznie drogo. Bo jakby policzyć to, że oni muszą kupić świeżą rybę i utrzymać kelnerki, kucharki, cały lokal ... i do tego zarobić to tak wychodzi i moim zdaniem jak najbardziej im się to należy. Nie ma sensu szukać aby taniej wg mnie - to wakacje...ja bardzo chętnie rozwalam pieniądze na wakacjach i nie liczę czy coś jest tanio czy nie... tak jak np ostatnio kupiliśmy drinki po 25zł - ja miałam bezalkoholowy bo nie mogę pić... i co? też mogłabym powiedzieć, że drogo bo 25 zł za zmiksowane owoce z sokiem... ale przecież oni się muszą utrzymać.
Cytat:
Napisane przez andzia1989r Pokaż wiadomość

Można gotowac w pokoju a za jedyną atrakcję uważac spacery. Wtedy 7 dniowy wyjazd nawet podróżyjąc ze śląska np pociągiem czy autokarem wyjdzie spokojnie 600zł za osobę. Nawet 550 zł za osobę.

260zł bilety
6 noclegów po 30zł 180zł
Jedzenie: bułki i zupki chińskie 110zł.

Da się? Da.

Tylko moim zdaniem nie warto. Jadę na wczasy to jadam na mieście, to chcę zadbaną nową łazienkę w pokoju, Tv, dostęp do neta (w razie niepogody przydatne), chcę iśc na gofry czy piwko na rynku. Chcę pojechac kolejką itd itp.

Wtedy spokojnie człowiek wyda 1000zł. Jednak wie, że był na wczasach.

Takie mam zdanie. I wcale nie uważam, że to super drogo.
Zgadzam się. Wczasy to wczasy. Lubię gotować ale w domu A na wczasach uważam za bezsensowne gotowanie, jedzenie zupek chińskich tylko po to, żeby gdzieś pobyć i pospacerować. Co to za wczasy jak muszę szczypać się z kasą i rozrywka to spacerek ?
Dla mnie to normalne, żeby pójść na dobre jedzenie, na basen mimo, że np godzina kosztowała 25zł itd.

---------- Dopisano o 18:09 ---------- Poprzedni post napisano o 18:06 ----------

Cytat:
Napisane przez basior Pokaż wiadomość
Egipt, Tunezja- ofert na pęczki.
Ale my z tż płaciliśmy te 2 tys za dwie osoby ...a Egipt, Tunezja nie kosztuje tyle za dwie osoby tylko za jedną... ew. 1500 na przykład. A tyle w tym roku nie mieliśmy - już moja koleżanka pojechała za tysiąc do Egiptu i nie mogła wrócić bo biuro upadło Generalnie ja bym nie kupiła za taką niską cenę wczasów bo naczytałam się już, że to jest nie możliwe tylko po prostu biura sprzedają poniżej ceny żeby nie stracić aż tak dużo ... więc wg mnie to za duże ryzyko. Za rok postaramy się znaleźć coś, ale nie za tysiąc.. tylko minimum te 1500 żeby nie było "zbyt" tanio, podejrzanie.
kwiatek101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 17:09   #155
andzia1989r
Zakorzenienie
 
Avatar andzia1989r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 308
Dot.: wakacje

Cytat:
Napisane przez basior Pokaż wiadomość
Egipt, Tunezja- ofert na pęczki.
W sezonie wysokim (jaki mamy teraz), a podobnym standardzie (hotel minimum 3*) z podobnymi atrakcjami: stołowanie się na mieście (opcjonalnie jedzenie w hotelu), z wydawaniem kasy na pamiątki, na alkohol itd.

Nie ma szans się zamknąc w 2 tys na 2 osoby na 2 tygodnie.

ok 1600/1800 jedna osoba na tydzień na last minute. To już bardziej prawdopodobne. Jednak bez atrakcji przeze mnie wymienionych typu pamiątki, wycieczki itd.
__________________
Wiek: 23 lata
Wzrost: 165 cm
Waga:
Było: 83 kg
Jest: 75,5 kg
Będzie: 58 kg
andzia1989r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 17:12   #156
basior
Rozeznanie
 
Avatar basior
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 916
Dot.: wakacje

Cytat:
Napisane przez andzia1989r Pokaż wiadomość
Im więcej osób w pokojach tym niższa cena bo za dostawki (czyli dodatkowe osoby) mniej się płaci i cena wychodzi zdecydowanie niższa.

Za ten sam standard co 2-ka za 45 zł/os (łazienka w pokoju, nowa wyremontawane wszystko, net tv itd) 4-ki są po 25/30.



Wychodzi taniej niż zagranica z większym full wypasem.

Można pojechac za 1600zł gdzieś za granicę. Jednak na wyżywieniu HB, w takim sobie standardzie, podobnie jeśli chodzi o standard hotelu. Takie realia. Więc wolę spędzic czas w Polsce, mniej wydam, a więcej się pobawię, lepiej się stołuję i fajniej śpię

Dodatkowo.

Trochę pracowałam w naprawdę dużym biurze podróży (nie agencji), załatwiałam noclegi, dogadywałam pewne rzeczy z kontrahentami i szczerze? Po 3 miesiącach pracy (po których sie zwolniłam, ale długa historia) mam 1 wniosek: nigdy w życiu nie pojadę za granicę, a już na pewno nie z biurem podróży, jakimkolwiek (bo środowisku biur i konkurencję też świetnie poznałam).

I to nie chodzi o biuro. Bo biuro jest ogromne, ogólnopolskie, z 6-cioma siedzibami głównymi i ponad 300 biurami agencyjnymi. Lider jakości, laury klienta i inne takie. Spotkania z parą prezydencką w ramach promocji i ogromna gotówka.

Jednak widząc od środka jak to jest załatwiane, jak to wygląda to wolę nasze chłodne, ale piękne polskie morze, mazury, albo góry, albo jezioro czorsztyńskie... NIGDY za granicę.
za granicę można jechać i za 1000 i akurat to się o wiele bardziej opłaca niż nasze "kurorty". a na branży turystycznej się znam i się nie zgadzam- takie manewry to raczej w dużych biurach, które jadą na opinii i szeptanym marketingu, a nie faktycznej jakości.
Cytat:
Napisane przez andzia1989r Pokaż wiadomość
W sezonie wysokim (jaki mamy teraz), a podobnym standardzie (hotel minimum 3*) z podobnymi atrakcjami: stołowanie się na mieście (opcjonalnie jedzenie w hotelu), z wydawaniem kasy na pamiątki, na alkohol itd.

Nie ma szans się zamknąc w 2 tys na 2 osoby na 2 tygodnie.

ok 1600/1800 jedna osoba na tydzień na last minute. To już bardziej prawdopodobne. Jednak bez atrakcji przeze mnie wymienionych typu pamiątki, wycieczki itd.
nie zauważyłam, żeby Damayanti napisała, że to była cena za dwie osoby. a coś takiego jak "last minute" to istnieje chyba tylko w świadomości klientów
__________________
"Dlaczego wszystko jest tak proste póki nie przytrafi się Tobie?"

Edytowane przez basior
Czas edycji: 2012-07-17 o 17:14
basior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 17:16   #157
andzia1989r
Zakorzenienie
 
Avatar andzia1989r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 308
Dot.: wakacje

Dla realnego przykładu. Jeden z większych touroperatorów specjalizujących sie niejako w Tunezji i w Egipcie.

http://www.oasistours.com.pl/


Plus z własnego doświadczenia powiem. Jeśli coś w wysokim sezonie (jest ogromna różnica czy jedziesz w środku lipca czy w maju) kosztuje 1000zł z pełnym wyżywieniem to śmierdzi na kilometr.

Taka oferta to ewentualnie na mega laście na weekend majowy, a nie na wczasy w lipcu. I to mówię o tygodniowym pobycie, nie 2 tygodniowym.

---------- Dopisano o 18:16 ---------- Poprzedni post napisano o 18:12 ----------

Cytat:
Napisane przez basior Pokaż wiadomość
za granicę można jechać i za 1000 i akurat to się o wiele bardziej opłaca niż nasze "kurorty". a na branży turystycznej się znam i się nie zgadzam- takie manewry to raczej w dużych biurach, które jadą na opinii i szeptanym marketingu, a nie faktycznej jakości.

Pojechac za ok 1000zł - można.

Wypocząc na podobnych zasadach jak moje opisane jako morze na tydzien za 500zł.

Więc moim zdaniem lepiej wydac ten tysiąc w Polsce ale dobrze i smacznie zjeśc, napic się i nieco poszalec.

A co do branży turystycznej. No cóż. Za dużo się naoglądałam i to jest moja opinia poparta wiedzą o około 15-stu większych biurach podróży. Więc niestety, ale totalnie mnie nie przekonasz.

A już totalnie mnie odrzuca to, że musiałam się kontaktowac z właścicielami hoteli i w Bułgarii i w Turcji i w Chorwacji i jak widzę JAK to wygląda, jak to jest załatwiane to podziękowali...
__________________
Wiek: 23 lata
Wzrost: 165 cm
Waga:
Było: 83 kg
Jest: 75,5 kg
Będzie: 58 kg
andzia1989r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-17, 17:17   #158
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: wakacje

Przedwczoraj wrociłam z Zakopanego. Cena za 2 pokoje 2 osobowe- wyszło 120 zł. Tyle, ze w kazdym pokoju była jdna osoba, wiec 60 zł od osoby wyszło. Pokoje bardzo ładne, czyste, łazienka fakt w korytarzu, jednak wspolna dla tych 2 pokoi własnie,wiec dramatu nie było. od centrum około 5-7 minut autem. Cena za jeden pokoj 2 osobowy od osoby to ok 35-45 zł od osoby blisko centrum Zakopanego. Mowie oczywiscie o kwaterach. Jesli pobyt dłuzszy mozna negocowac oczywiscie. Za pensjonat doba za pokoj 2 osobowy 60 zł od osoby. Ładny pokoj z balkonem, czysty, słoneczny, z duzym tv, łazienką. Szczerze powiedziawszy porównywalny z 5* grand hotelem w Krakowie, który chyba tylko za wiek budynku ma 5 *. Mysle, ze ceny nad morzem sa porównywalne do tych w górach, z ogłoszen widze, ze tak.
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 17:17   #159
basior
Rozeznanie
 
Avatar basior
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 916
Dot.: wakacje

Cytat:
Napisane przez andzia1989r Pokaż wiadomość
Dla realnego przykładu. Jeden z większych touroperatorów specjalizujących sie niejako w Tunezji i w Egipcie.

http://www.oasistours.com.pl/


Plus z własnego doświadczenia powiem. Jeśli coś w wysokim sezonie (jest ogromna różnica czy jedziesz w środku lipca czy w maju) kosztuje 1000zł z pełnym wyżywieniem to śmierdzi na kilometr.

Taka oferta to ewentualnie na mega laście na weekend majowy, a nie na wczasy w lipcu. I to mówię o tygodniowym pobycie, nie 2 tygodniowym.
jakbym miała jechać z biurem, co mi raczej nie grozi, to bym pewnie kupiła wycieczkę na grouponie. w razie czego przynajmniej oni oddadzą kasę, żeby sobie nie psuć opinii
__________________
"Dlaczego wszystko jest tak proste póki nie przytrafi się Tobie?"
basior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 17:18   #160
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: wakacje

Tak kwiatku, jak napisałam ja też na wczasach nie oszczędzam na dobrym jedzeniu, zwłaszcza jak sporo chodziliśmy, to energii musiało być dużo. No i jakbym na tym liczyła każdą złotówkę i jadła oszczędnie, byle taniej, to gdzieś bym ten urok wakacji sobie zepsuła.A tak- mam ochotę na to, jem to itp. No, ale mimo wszystko, nie ukrywam, jakby było taniej byłoby dobrze, bo tak to niestety byliśmy na te 3 dni, a tak zostałoby się dłużej. No i już nawet nie chodzi o te pierogi, a inne potrawy, nawet zwykłe, już nie pamiętam dokładnie cen, ale kiedyś to się tak słyszało, że "u górala", to tanio. Moim zdaniem nie, no chyba, że ktoś naprawdę ma dużo/bardzo dużo kasy, choć i to pojęcie względne.
A pisałam, że naszym błędem było nie podliczanie. No i nie chodzi tu o podliczanie jedzenia, bo tu właśnie, nie mam wyrzutów, lubię pojeść, zwłaszcza na wczasach, lecz o tę rozrywkę.. Niby basen, niby tamto i wydaje się niewiele, ale poszło sporo i te rzeczy lepiej było podliczyć, żeby wiedzieć ile na taki wyjazd brać, bo gorzej jakby nie starczyło. No choć, jakbym i ja miała już pracę, stały dochód, to pewnie byłoby mniej zmartwienia, bo i więcej gotówki.

Edytowane przez Candy_lips
Czas edycji: 2012-07-17 o 17:23
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 17:20   #161
andzia1989r
Zakorzenienie
 
Avatar andzia1989r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 308
Dot.: wakacje

Co do lastów. Cóż. Przychodziły fajne jak ktoś miał wykupiony czarter i musiał opylic miejsca by nie stracic.

Jak biuro miało transport własny i ludzi było za mało by puścic autokar to po prostu odwoływali.

Z czarterami też sie tak czasami dzieje, jak nie ma możliwości już dosprzedania miejsc.

Może jestem uprzedzona bo mam wyjątkowo nieprzyjemne i kiepskie doświadczenia i za dużo się naoglądałam. Nie mówię, że nie. Może życie mi zweryfikuje poglądy na inne. Jednak na dzień dzisiejszy wolę poczciwe polskie atrakcje niż jakąkolwiek zagranicę przez jakiekolwiek biuro.
__________________
Wiek: 23 lata
Wzrost: 165 cm
Waga:
Było: 83 kg
Jest: 75,5 kg
Będzie: 58 kg
andzia1989r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-17, 17:28   #162
ViVian66
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 053
Dot.: wakacje

zaciekawił mnie ten wątek, więc też coś od siebie dodam.
Autorko - całkowicie Cię rozumiem Tylko taka rada na przyszłość- jak coś Ci nie pasuje, to mów to odrazu i dosadnie, nie baw się w aluzje, wzdychania itp- prosto z mostu mogłaś powiedzieć do Chłopaka, że to, to i to nie jest fajne. Jeśli on też nie jedzie to wybierzcie się gdzieś bliżej, nawet na dwa dni, pobądźcie poprostu razem.

Edytowane przez ViVian66
Czas edycji: 2014-04-25 o 20:56
ViVian66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 22:13   #163
Damayanti
DAMAYANTI TROLLING INC.
 
Avatar Damayanti
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 3 397
Dot.: wakacje

odnośnie 2 tyś za Afrykę - sorki,jesli wprowadziłam w błąd,oczywiście chodziło mi o jedną osobę.
poszło jakieś 1800zł,z tym, że jechaliśmy we własnym zakresie, w ciemno.
Damayanti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 22:26   #164
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: wakacje

Nikt mnie nie przebije - Bieszczady i Słowacja z plecakiem, karmatą i spiworem 10-12 lat temu - 300 zł/10 dni (70 zł bilet do granicy, potem stopem po Słowacji i spanie w schroniskach, jedzenie przygotowane samemu, 8 kg mniej). Moje najlepsze wakacje w życiu. Byłam sama.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 22:36   #165
E f f i
Raczkowanie
 
Avatar E f f i
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 433
Dot.: wakacje

__________________




♥ na wizażu od 2007 ♥

Edytowane przez E f f i
Czas edycji: 2016-08-25 o 19:44
E f f i jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 22:46   #166
_Marta_M_
Zadomowienie
 
Avatar _Marta_M_
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 535
Dot.: wakacje

Ja jestem znad morza, okolice Mielna i Ustronia i nie polecam na wypoczynek choćby z uwagi na beznadziejną pogodę i przechodzące co rusz nawałnice a niestety prawda jest taka, że jak tu pada to nie ma co robić. Teraz też mi ładnie deszcz nawala za oknem.

Choć ma byc ocieplenie niedługo, w sma raz na Sunrise jak ktoś się wybiera zresztą tam sporo ludzi lewituje i przechodzi do innego wymiaru, w którym deszcz i wiatr nie ma znaczenia


Ja już raczej nie zawitam na Mazury,bo zawsze jak tam jade to pada i mimo że powinnam być przyzwyczajona z racji pogody na zachodnim wybrzeżu (u nas ciągle pada, a jak nie pada to wieje zimny wiatr ), to wynudziłam sie jak mops, ile można grać w karty, scrabble i statki...

Za rok za granicę, żeby wygrzac ten zimny tyłek trochę



Natomiast co do kosztów- nad morzem nie wiem, bo mam za darmo (), natomiast w zeszłym roku byłam w Zakopanem przez tydzień i udało nam się utargować z włascicielami i płaciliśmy za 2-pokojowy z łazienką po 25 zł od osoby (cyrk ogólnie był, musieli po sąsiadach dzwonić bo nie mieli nas gdzie ulokować mimo że wcześniej rezerwowaliśmy). Z tym, że sporo poszło na przejazdy bo byliśmy na obrzeżach, ale ogólnie przez te 7 dni wydałam ok. 600 zł (nocleg, jedzenie, przejazdy po Zakopcu+bus do Zakopanego z Krakowa i w powrotną stronę+pociąg z Kołobrzegu i z powrotem-kilkanaście godzin, nie polecam ), mój facet stracił podobną ilość pieniędzy.

Wolę odłożyć więcej i pojechać sobie za granicę, marzą mi się Włochy bo już 5 lat mnie tam nie było..
__________________

_Marta_M_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 00:40   #167
Damayanti
DAMAYANTI TROLLING INC.
 
Avatar Damayanti
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 3 397
Dot.: wakacje

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Nikt mnie nie przebije - Bieszczady i Słowacja z plecakiem, karmatą i spiworem 10-12 lat temu - 300 zł/10 dni (70 zł bilet do granicy, potem stopem po Słowacji i spanie w schroniskach, jedzenie przygotowane samemu, 8 kg mniej). Moje najlepsze wakacje w życiu. Byłam sama.
mój chłopak objechał za 500 zł Szwecję,potem NordKapp,Finlandia,Estoni a,Łotwa,Litwa

Cytat:
Napisane przez _Marta_M_ Pokaż wiadomość
\ a niestety prawda jest taka, że jak tu pada to nie ma co robić. Teraz też mi ładnie deszcz nawala .
zazdroszczę deszczu,tu gdzie jestem są takie upały, że już nie da się wytrzymać
Damayanti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 09:26   #168
794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 628
Dot.: wakacje

.

Edytowane przez 794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75
Czas edycji: 2012-11-18 o 13:53
794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 09:53   #169
malamenda2009
Zakorzenienie
 
Avatar malamenda2009
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 623
Dot.: wakacje

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Nikt mnie nie przebije - Bieszczady i Słowacja z plecakiem, karmatą i spiworem 10-12 lat temu - 300 zł/10 dni (70 zł bilet do granicy, potem stopem po Słowacji i spanie w schroniskach, jedzenie przygotowane samemu, 8 kg mniej). Moje najlepsze wakacje w życiu. Byłam sama.
moja kumpela - woodstock - 7 dni - nie wydała ani złotówki - dojazd stopem, powrót woodstockowym za darmo, pole namiotowe za free, jedzenie jakieś zupki z domu, a wróciła z koszulką pamiątkową za 35 zł jeszcze

a tak serio też niedawno wróciłam z Bieszczad i można tam spędzić pięknie czas za naprawdę niewielkie pieniądze

Co do problemu Autorki - myślę, że jak nie masz ochoty, czujesz, że możesz się czuć niekomfortowo, to rzeczywiście nie ma się co zmuszać.
Poza tym pewnie Ci przykro, że Tż nie brał Twojego zdania pod uwagę za bardzo, tylko tak jak pisała Elfir nastawiał się na balangowanie z kumplami... Też bym się zastanowiła nad tym, że nie chce z Tobą jechac nigdzie we dwójkę, my z Tżtem jakoś zawsze jeździmy razem we dwoje tylko i się nigdy nie nudzimy - można mieć czas na rozmowę, romantyczne wieczory itd. Może uda Ci się znaleźć pracę na wakacje i wypali Wam choćby krótki wypad we dwoje? myślę, że też można się wtedy wiele dowiedzieć o sobie nawzajem a wspomnieniami żyje się czasem przez dlugi czas i pomaga to przetrwać czas zapełniony pracą itd...
Poza tym skoro mówisz, że planujecie ze sobą przyszłość, to przecież będziecie w końcu spędzać 24h/dobę kiedyś przynajmniej od czasu do czasu to trudno podchodzić do tego z perspektywą, że będziecie się nudzić?
Mam nadzieję, że porozmawiacie o tej sprawie i uda Wam się ustalić coś, żeby następnym razem nie było takiej sytuacji
__________________
nasz dzień
malamenda2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-18, 09:58   #170
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: wakacje

[1=794f4f7fd0b0868ccd574eb 97c8ebd94d2e43545_60bea4f 1edd75;35367129]Nawiasem mowiac 4 lata temu za 200zl w sumie z przejazdami ze slaska nad morze bylam ponad tydzien nad morzem (pod namiotami - 7zl nocleg/namiot 2-os)[/QUOTE]
Ja rozumiem, że można w góry pojechać za grosze i włóczyć się całymi dniami po szlakach, ale nijak nie ogarniam tego, co można robić nad morzem, jeśli je się konserwę i zupki chińskie - nadmorskie miejscowości to targi próżności. Nie mówię tego złośliwie, tak z ciekawości po prostu.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 10:01   #171
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: wakacje

Cytat:
Napisane przez malamenda2009 Pokaż wiadomość
a tak serio też niedawno wróciłam z Bieszczad i można tam spędzić pięknie czas za naprawdę niewielkie pieniądze
Byłaś może z namiotem? Mogłabyś polecić jakieś pola?
Razem z moim facetem wybieramy się w sierpniu w Bieszczady na "wędrowny urlop". Jedziemy na 10 dni, zależy nam, żeby codziennie spać w innym miejscu. Szukam tych pól już jakiś czas, ale mało jest informacji, a standard nie za ciekawy. Nie musi być luksusów, ale żeby był możliwy chociaż ciepły prysznic/ciepła woda w misce
Generalnie mamy wymyśloną trasę Komańcza/Prełuki - Cisna - Smerek - Berehy - Ustrzyki - Wołosate - Caryński Przysłup, a potem Zawróz na 2 noce.
Będę mega wdzięczna za informacje
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 10:03   #172
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: wakacje

Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
Ja rozumiem, że można w góry pojechać za grosze i włóczyć się całymi dniami po szlakach, ale nijak nie ogarniam tego, co można robić nad morzem, jeśli je się konserwę i zupki chińskie - nadmorskie miejscowości to targi próżności. Nie mówię tego złośliwie, tak z ciekawości po prostu.
W mojej nadmorskiej wsi włóczę się po lasach, pływam kajakiem, rowerkiem wodnym, łódką. Pływam sobie normalnie w jeziorze i w morzu. Gram w siatkę na plaży. Jeżdżę na rowerze . Wynajęcie tu roweru całodobowe to ok. 7-8 zł.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 10:45   #173
794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 628
Dot.: wakacje

.

Edytowane przez 794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75
Czas edycji: 2012-11-18 o 13:53
794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 11:11   #174
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: wakacje

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
W mojej nadmorskiej wsi włóczę się po lasach, pływam kajakiem, rowerkiem wodnym, łódką. Pływam sobie normalnie w jeziorze i w morzu. Gram w siatkę na plaży. Jeżdżę na rowerze . Wynajęcie tu roweru całodobowe to ok. 7-8 zł.
A to luz, chociaż ja w nadjeziornej wsi spotkałam się z kajakami za 12zł/h, a rower albo rolki na cały dzień w Trójmieście to już najoczywistsze złodziejstwo o tym właśnie mówię - jak dla mnie trzeba się nieźle naszukać albo łazić cały dzień po lesie i zbierać jagody, żeby przeżyć tydzień za 200 zł wliczając w to bilet pkp, który potrafi wydoić i 3 dychy w jedną stronę.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 11:53   #175
malamenda2009
Zakorzenienie
 
Avatar malamenda2009
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 623
Dot.: wakacje

Cytat:
Napisane przez jesienny_lisc Pokaż wiadomość
Byłaś może z namiotem? Mogłabyś polecić jakieś pola?
Razem z moim facetem wybieramy się w sierpniu w Bieszczady na "wędrowny urlop". Jedziemy na 10 dni, zależy nam, żeby codziennie spać w innym miejscu. Szukam tych pól już jakiś czas, ale mało jest informacji, a standard nie za ciekawy. Nie musi być luksusów, ale żeby był możliwy chociaż ciepły prysznic/ciepła woda w misce
Generalnie mamy wymyśloną trasę Komańcza/Prełuki - Cisna - Smerek - Berehy - Ustrzyki - Wołosate - Caryński Przysłup, a potem Zawróz na 2 noce.
Będę mega wdzięczna za informacje
Mieliśmy bazę wypadową z noclegiem w Ustrzykach Górnych...
Ale wiem na pewno, że w Cisnej bez problemu znajdziesz niedrogie pole namiotowe, w Siekierezadzie można się załapać na koncert wieczorami W Ustrzykach jest coś takiego co się nazywa Camping albo pole namiotowe koło Kremenarosa - według mnie w porządku naprawdę, w Wołosatym jest takie białe schronisko tuż obok wyjścia na szlak na Tarnicę i tam też się można rozbić z namiotem - prysznic można w środku wziąć, ale jak jest z ciepłą wodą to teraz nie wiem - kilka lat temu był z tym problem - teraz nie sprawdzałam. W Berahach pole namiotowe też jest z taką wiatą, małym sklepikiem itd. http://www.bieszczady.net.pl/berehygorne.php tuż przy wejściu na szlak...
Nie byłam w tym roku tam z namiotem, ale są to tak małe miejscowości, że z łatwością się te pola znajdzie, zresztą zwykle w każdej jest, ale tak jedno, ewentualnie dwa, więc wybór ułatwiony, bo ograniczony Standard wydaje mi się taki 'bieszczadzki', ale można też prysznic wziąć w schronisku np. w Kolibie, które teraz bardzo ładnie wygląda
My spotkaliśmy takiego gościa, co z namiotem przyjechał stopem, spał chyba na dziko codziennie w innym miejscu, a kasę na jedzenie zbierał grając na gitarze na szczytach gór
No ale koniec offtopa:P jak masz jeszcze jakieś pytania, chętnie też na priv odpiszę
__________________
nasz dzień
malamenda2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 14:17   #176
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: wakacje

Jak z plecakiem to polecam schroniska. Wiele z nich nie ma prądu, a kąpać się mozna w potoku. Przynajmniej 10 lat temu tak było...
W każdym razie, jak idziecie z Komańczy szlakiem przez Chryszczatą to zaraz za szczytem była namiotowa baza studencka Rabe. Trzeba byłoby sprawdzić czy nadal jest. Noclegi sa w wojskowych namiotach. Gotuje się na ognisku.
Potem ciekawym miejscem jest schronisko "bacówka Jaworzec" koło Kalnicy - większa cywilizacja (bo nawet gorący prysznic), ale miejsce niezwykle urokliwe. Jak ja byłam to prąd był przez 3 godziny po zmroku z agregatu.
Super "bieszczacko" było tez w Kolibie na Przysłupie Caryńskim, ale z tego co czytałam w 2010 zrobiono przebudowę i wprowadzono cywilizację (powiekszono, wprowadzono prąd, internet ). Za to widok ze schroniska jest boski! Wprost na Tarnicę.
Prądu i bieżącej do teraz nie ma za to w Chacie Socjologa na Ortycie. Tylko to modne miejsce i drogie.

Odradzam chatkę Puchatka - ciasno, drogo i tłoczno.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 16:43   #177
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: wakacje

malamenda
Elfir
Dzięki wielkie!

Sama byłam w Bieszczadach w 2001 roku, i tak myślę, że się pewnie dużo pozmieniało. Wtedy nie przeszkadzało mi mycie się w potoku, teraz jestem stara i rozpuszczona i lubię codziennie rano umyć głowę Ale bardzo fajne informacje, zapisuje w kajeciku
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 17:25   #178
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: wakacje

Byłam w Bieszczadach także dwa lata temu (chyba), ale to już z męzem, a on z tych, co musi mieć łazienkę tylko dla siebie. Wówczas mieszkaliśmy w kwaterach (i mieliśmy samochód). Ale ponieważ nie znosimy tłoku (więc Cisna i Ustrzyki odpadają z definicji) poszukaliśmy sobie kwater w miejscach oddalonych od hałasu, ale przy głównej pętli bieszczackiej (żeby mozna było jeździć busikami) - wybraliśmy Strzebowiska (koło Kalnicy). Tanio, ale też bez przesadnego luksusu.
Zero hałasu nocnego (co najwyżej szczekały psy w gospodarstwach a nie umpcy, umpcy disco), zero sztucznych świateł (więc niebo gwiaździste nade mną...). Z dobra mapą chodziliśmy po starych drogach przewojennych, drwalskich przesiekach a nie po popularnych szlakach.
***
Próbowaliśmy mieszkać w schronisku w Wołosatym, ale było brudno - dużo ludzi i mała łazienka, więc można było wyobrazić sobie, że woleliśmy iśc w krzaki niż skorzystać tam z toalety
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett

Edytowane przez Elfir
Czas edycji: 2012-07-18 o 17:28
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 17:29   #179
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: wakacje

a ja na dniach jadę w Bieszczady, to mój drugi dom /mataforycznie i dosłownie/, czasami sobie myślę, że może by kiedyś rzucić w cholerę życie w wielkim mieście i zająć się hodowlą królików Tam życie zupełnie inaczej, spokojnie płynie. Ech...
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 17:34   #180
kamila901
Zakorzenienie
 
Avatar kamila901
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 5 305
Dot.: wakacje

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
tampon na noc? no nie bardzo....
niby czemu?
__________________




kamila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:17.