odrzucila butelke-pomocy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-25, 11:20   #1
Nindża
Rozeznanie
 
Avatar Nindża
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 517

odrzucila butelke-pomocy


tak jak w tytule moja 7,5 miesieczna corcia walczy z butelka... odstawiam karmienie piersia na dzien, bo wracam do pracy i mam rozne zmiany.karmie wieczorem, rano i czasami w nocy. jadla sporadycznie z butelki kiedy byla taka potrzeba, je sporo pokarmow stalych, nie chce pic z kubka niekapka-jedynie lyzeczka ja dopajam. Staram sie jak moge wypelniac jej czas kiedy pojawia sie potrzeba ssania
(oczywiscie smoczka nigdy nie pokochala) najgorzej przed drzemkami w dzien, ale jakos dajemy rade. Sek w tym,ze Mala nie je moim zdaniem wystarczajaco duzych porcji kasz, obiadkow czy kolacyjek, malo pije. w miedzy czasie dostaje biszkopty, chrupki itp,ale wiadomo,ze nie mozna tego za wiele podawac. Niby wszystko ok, chetnie probuje smakow itp,ale martwie sie ta butelka. Mam wrazenie,ze jak w ciagu dnia nie wypije mleka to jest glodna. Lyzeczka tez nie chce. Macie jakies sposoby na powrot do butelki?
Nindża jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 11:43   #2
emigra
Zakorzenienie
 
Avatar emigra
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nordrhein Westfalen
Wiadomości: 9 332
Dot.: odrzucila butelke-pomocy

moze smoczek jej nie odpowiada?
Sa dzieci ktore z natury malo jedza, moja cora np do nich nalezy, choc ma dopiero 4,5 miesiaca. Tez ciezko jej wcisnac mleko czasami, a z ''obiadkow lubi deserki'' ... moze ogranicz ilosc chrupek itp a podawaj owoce i walcz z tym mlekiem... ? Czym ja dopajasz? Woda czy herbatkami?
__________________
Julia Wiktoria
07.03.2012, 20:35
3270g, 47 cm
emigra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 12:02   #3
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: odrzucila butelke-pomocy

a kto podaje mleko? bo jesli ty to ewidentnie moze cię z karmieniem piersią kojarzyc, wiec butelki nie tknie. czy jak nie ma cie w pobliżu i ktoś inny ją karmi to wypije? jesli nie to zostaje szukanie innego rozwiazania (słomka, bidon, kubek medela do picia dla niemowląt, kubek doidy albo canpol lovi 360)...
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 12:03   #4
irmith
Wtajemniczenie
 
Avatar irmith
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: miasto morza i marzeń..
Wiadomości: 2 969
GG do irmith
Dot.: odrzucila butelke-pomocy

Ile tego mleka dziennie wypija? Moja malucha miała długi okres picia małych ilości mleka, wypijała pół porcji tego co niby powinna i była syta. Dopiero po ok 2 m-cach zaczęła domagać się więcej.

A może jadłospis źle ułożony
__________________
Martusieńka 11.10.2011
Szymon16.07.2013

Magdalenka 5.11.2014

i wystarczy nam tego miodu
irmith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 12:06   #5
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: odrzucila butelke-pomocy

dodam jeszcze ze moje cycowe tez nie przepada za butelka. daje w sumie normalne posilki juz (ma rok) a wieczorem i rano (tak jestem) daje z cycka. i starcza. moze tez wypracujesz taki stan? nie wiem tylko czy ci bedzie pasowac jak pracujesz zmianowo. poczatkowo sciagalam jeszcze w pracy.
z butli pije twoje mleko czy modyfikowane?
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 12:37   #6
SzmaragdowyKotek
Wtajemniczenie
 
Avatar SzmaragdowyKotek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 332
Dot.: odrzucila butelke-pomocy

Nindża, Twoim zdaniem nie je wystarczająco dużo czy obiektywnie je za mało? bo to ogromna różnica. Ja bym radziła pozbyć się przede wszystkim wszystkich chrupek i innych zupełnie niepotrzebnych przegryzek, soczków między posiłkami itp. Taki soczek dodotkowo i chrupki powodują, że potem córcia nie ma ochoty na normalne jedzenie. Pamiętaj, że dzieci mają różne okresy - czasem tygodniami nic nie jedzą, potem nadrabiają i to jest normalne. Poza tym ona ma malutki żołądek, jeżeli nie ma chorobliwej niedowagi to wydaje mi się, że wsyztsko jest w porządku. Moje dziecko też miało takie okresy, że tygodniami jadło wyłącznie 3 produkty albo zaczynało (i kończyło) jeść o godzinie 18 życząc sobie wyłącznie kawałek skórki od razowca! dzieci tak po prostu mają. Naprawdę, zdrowe dziecko samo się nie zgłodzi, nie martw się Jak twierdzi nasz pediatra, nie ma czegoś takiego, jak dziecko "niejadek" - to wymysł rodzica ja się z nią zgadzam moje dziecko dopiero niedawno zaczęło jeść śniadania - samo z siebie - nigdy nie jadł śniadań!!! Za żadne skarby świata, nawet jak poszedł do przedszkola - wszystkie dzieci jadły śniadanie, a on nie. Dopiero niedawno zaczął, a ma 4,5 roku, wszyscy w domu śniadanie jemy, tylko on nie jadł. Jeszcze wiele takich akcji Cię czeka - wstręt do niektórych produktów itp. Normalne, naturalne, przechodzi i nie trzeba się tym martwić ani robić wielkiego halo, bo tylko się utrwali na dłużej.
Najważniejsze - nie zapychaj dziecka biszkoptami i chrupkami - to puste kalorie, po nawet małej porcji nie zje obiadu czy innego normalnego posiłku. Policz sama - soczek+biszkopty to np. 200-250kcal w zależności od tego, ile zje. 250 kcal to pół jak nie cały jej obiadek! Nie ma się co dziwić, że potem nie je.

Edytowane przez SzmaragdowyKotek
Czas edycji: 2012-07-25 o 15:19
SzmaragdowyKotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 13:40   #7
minio1984
Zadomowienie
 
Avatar minio1984
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Z Gór Świętokrzyskich
Wiadomości: 1 902
Dot.: odrzucila butelke-pomocy

Nindża ja też walczę z butelką, bo był okres, że żadnej butelki do buźki nie wziął, tzn ja nie daję czystego mleka, tylko w butelce herbatkę lub soczek. też się bałam, że za mało pije, szczególnie w upały i dawałam łyżeczką, ale ani on się nie napił a ja się tylko denerwowałam. Teraz powoli, powoli zaczyna pić z kubka niekapka z miękkim ustnikiem, ale są dni że wcale nie chce, a cycka się domaga, ale nie daję i koniec, ale teraz się nie przejmuję i wiem, że jak mu się chce to wypije i nie daję łyżeczką. Jak dziewczyny pisały, nie przejmuj się że nie chce jeść. Może ma taki okres i może rzeczywiście za dużo dajesz biszkoptów i chrupek i po prostu nie ma już miejsca w brzuszku na kolejny posiłek?
__________________
To nie żadna sztuka kochać człowieka w nieszczęściu. Dopiero w szarym codziennym życiu miłość wystawiona jest na prawdziwą próbę

30.05.2009

30.08.2011 Adaś

minio1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-25, 18:43   #8
Nindża
Rozeznanie
 
Avatar Nindża
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 517
Dot.: odrzucila butelke-pomocy

dzieki wielkie za odzew odpowiem na Wasze pytania: Mala pije(popija lyzeczka)wode, herbatke, czasami soki,ale to sa bardzo male ilosci, niedowagi nie ma -wazy 9,2 kg ma 7,5 msca, chrupkow dostaje ok.2-3 na dobe, biszkopta pol zje, pol wykruszy, przykladowy jadlospis po przebudzeniu piers, ok.10 60-90 ml owsianki,12 deserek ok.pol sloiczka z twarozkiem i owocami, ok.14 obiadek sama gotuje(warzywa, miesko, jakas kasza-roznie), 17.30 kisiel domowej roboty, 19:30 piers, staram sie po kazdym posilku poic CO DO KARMIENIA BUTELKA mamy browna, tommee tipee-lubila obie. kazdy probowal ja karmic i nic... w roznych pozycjach... jest zniecierpliwiona przy jedzeniu np. owsianki(moze nie lubi mleka mod. ). Nie chce szalec,ale przeraza mnie fakt,ze moze moje dziecko nie dojada,przez odstawianie od piersi, przy tym ma silna potrzebe ssania. daje rade, tylko moze za malo mleka je? dostaje tez jogurty dla niemowlat. pewnie bez sensu wymyslam... jeszcze raz dzieki.
Nindża jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 20:12   #9
zanetaa88
Zakorzenienie
 
Avatar zanetaa88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 5 346
Dot.: odrzucila butelke-pomocy

A może butli nie chce bo zęby jej idą ?
Postaw butelkę z wodą i niech ona ją widzi z czasem sama będzie chciała zobaczyć co t jest i spróbować po swojemu o co w tym chodzi
__________________
"Pozwól dzieciom błądzić i radośnie dążyć do poprawy..."


zanetaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 20:59   #10
andziot
Zakorzenienie
 
Avatar andziot
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 5 180
Dot.: odrzucila butelke-pomocy

moim zdaniem wcale nie musisz jej przyzwyczajać do butelki,
mleko nie musi jeść w formie samego, płynnego mleka ...
może jeść kaszki, serki, twarożek, jogurty

dlaczego uważasz, że dziecko nie dojada ?
domaga się jedzenia między posiłkami ?

poza tym odstawianie od piersi zaburza rytm dnia dziecka,
daj mu trochę czasu na przystosowanie się,
przecież musi nabyć nowych nawyków

ja jak odstawiałam od piersi swoją córę, a robiłam to w podobnym wieku jak Twoja jest teraz,
to mała jadła mi początkowo po 50-80ml mm i była najedzona,
gdzieś po tygodniu, dwóch się rozkręciła dopiero ...
__________________
Trzy rzeczy pozostały z raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka...
Dante Alighieri


andziot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 06:53   #11
kasiek64
Zadomowienie
 
Avatar kasiek64
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 667
Dot.: odrzucila butelke-pomocy

Cytat:
dzieki wielkie za odzew odpowiem na Wasze pytania: Mala pije(popija lyzeczka)wode, herbatke, czasami soki,ale to sa bardzo male ilosci, niedowagi nie ma -wazy 9,2 kg ma 7,5 msca, chrupkow dostaje ok.2-3 na dobe, biszkopta pol zje, pol wykruszy, przykladowy jadlospis po przebudzeniu piers, ok.10 60-90 ml owsianki,12 deserek ok.pol sloiczka z twarozkiem i owocami, ok.14 obiadek sama gotuje(warzywa, miesko, jakas kasza-roznie), 17.30 kisiel domowej roboty, 19:30 piers, staram sie po kazdym posilku poic CO DO KARMIENIA BUTELKA mamy browna, tommee tipee-lubila obie. kazdy probowal ja karmic i nic... w roznych pozycjach... jest zniecierpliwiona przy jedzeniu np. owsianki(moze nie lubi mleka mod. ). Nie chce szalec,ale przeraza mnie fakt,ze moze moje dziecko nie dojada,przez odstawianie od piersi, przy tym ma silna potrzebe ssania. daje rade, tylko moze za malo mleka je? dostaje tez jogurty dla niemowlat. pewnie bez sensu wymyslam... jeszcze raz dzieki.
Jak dla mnie wymyślasz Po pierwsze mała wcale nie je mało. Pamiętaj że ma malutki żołądeczek. Poza tym waży całkiem sporo i na pewno niedowagi nie ma. Tak jak pisze poprzedniczka nie musisz się tak skupiac nad podawaniem tego mleka z butelki. Ja też jak przyszło mi myslec o powrocie do pracy uważałam że tylko i wyłącznie trzeba dziecko nauczyć pić mm z butelki. Ale pare mądrych osób wytłumaczyło mi że wcale tak nie musi być.
__________________
[*]09.08.2010-mama zawsze będzie o Tobie pamiętać Aniołku

Zosia jest już z nami
kasiek64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-26, 07:43   #12
Nindża
Rozeznanie
 
Avatar Nindża
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 517
Dot.: odrzucila butelke-pomocy

uspokoilam sie to chyba frustracja zwiazana z odstawianiem to prawda,ze zaburzam jej dzien tym,ze nie dostaje piersi i kazdy, a zwlaszcza taki maluch denerwuje sie przy wszelkiego rodzaju zmianach. Po prostu zal mi jej, bo przy piersi sie uspokajala zawsze-zasypiala a tu nagle obiadek lyzeczka i jak tu na drzemke sie udac ? to jej marudzenie pewnie z tego wynika a nie z glodu... dzieki, na wizazu czlowiek sie uspokaja
juz trzeci dzien leci na ograniczaniu (max. 2,3 razy dziennie) i jest calkiem ok.
ciekawe jak bedzie przy odstawianiu w nocy... ale to jeszcze nie pora :P
Nindża jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 07:48   #13
kasiek64
Zadomowienie
 
Avatar kasiek64
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 667
Dot.: odrzucila butelke-pomocy

ja też odstawiałam powoli. Najpierw jak jeszcze byłam w domu ograniczałam ssanie do południa w godzinach pracy. Jak wróciłam karmiłam piersią popołudniami a potem stopniowo. Najpierw karmiłam po pracy i wieczorem a w między czasie dawałam deserek a po paru tygodniach tylko wieczorem. I tak jest do dziś. Mała dostaje pierś wieczorem (po kolacji w postaci kaszy podawanej łyżeczką) i w nocy. Za tydzień kończy rok i powoli przymierzam sie do całkowitego odstawienia. nie uzywamy butelki a mm nadal powoduje u niej odruch wymiotny
__________________
[*]09.08.2010-mama zawsze będzie o Tobie pamiętać Aniołku

Zosia jest już z nami
kasiek64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 07:52   #14
Nindża
Rozeznanie
 
Avatar Nindża
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 517
Dot.: odrzucila butelke-pomocy

Cytat:
Napisane przez kasiek64 Pokaż wiadomość
ja też odstawiałam powoli. Najpierw jak jeszcze byłam w domu ograniczałam ssanie do południa w godzinach pracy. Jak wróciłam karmiłam piersią popołudniami a potem stopniowo. Najpierw karmiłam po pracy i wieczorem a w między czasie dawałam deserek a po paru tygodniach tylko wieczorem. I tak jest do dziś. Mała dostaje pierś wieczorem (po kolacji w postaci kaszy podawanej łyżeczką) i w nocy. Za tydzień kończy rok i powoli przymierzam sie do całkowitego odstawienia. nie uzywamy butelki a mm nadal powoduje u niej odruch wymiotny
gratulacje. a co bedziesz podawala zamiast swojego mleka? kaszki, jogurty itd wystarcza?
Nindża jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 07:58   #15
kasiek64
Zadomowienie
 
Avatar kasiek64
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 667
Dot.: odrzucila butelke-pomocy

Podaje jej kaszki na mm i jogurty, twarożek, czasem serek zółty i planuje próbować z mlekiem krowim i np owsiankę na nim ugotować. Moja jet starsza więc robię też od czasu do czasu koktajl na kefirze.
__________________
[*]09.08.2010-mama zawsze będzie o Tobie pamiętać Aniołku

Zosia jest już z nami
kasiek64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 08:06   #16
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: odrzucila butelke-pomocy

moja tez od miesiaca (czyli od 11 miesiaca jej zycia) wlasciwie poza tym karmieniem rano i wieczorem mleka nie widzi. je kaszki, zupy mleczne w zlobku (na mlkeu juz krowim), jogurty wręcz pozera! wiec twierdze ze ten typ wiedzocznie tak ma. syn w jej wieku zabilby za butle mleka, dzis zabije za kubek krowiego , wiec dzieci sa różne

wg mnie jestes IDEALNA i nie ma sie o martwić
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 08:17   #17
Nindża
Rozeznanie
 
Avatar Nindża
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 517
Dot.: odrzucila butelke-pomocy

no ja do dzis nienawidze smaku samego mleka, ale przetwory bardzo lubie
dzieci sa rozne-wiadomo. jedne lubia mleko inne nie. grunt,ze zdrowo jedza i maja takie kochane mamusie (i tatusiow pewnie tez) jak MY
Nindża jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-27, 11:11   #18
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: odrzucila butelke-pomocy

mój syn się odstawił od piersi jak skończył 10mcy..od tej pory mleka nie pija w ogóle.. daje mu 2 razy dziennie kaszkę na modyfikowanym + na drugie śniadanie jogurt albo twarożek..czasem kanapkę z żółtym serem..

prawie 8 miesięcy to przyzwyczajanie do butelki czy smoka to nonsens.. jest bogaty wybór kubeczków..jak nie to łyżeczka i już

btw twoja mala wcale mało nie je i mało nie wazy..
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 22:13   #19
metropolitan
Zadomowienie
 
Avatar metropolitan
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 923
Dot.: odrzucila butelke-pomocy

Cytat:
Napisane przez Nindża Pokaż wiadomość
tak jak w tytule moja 7,5 miesieczna corcia walczy z butelka... odstawiam karmienie piersia na dzien, bo wracam do pracy i mam rozne zmiany.karmie wieczorem, rano i czasami w nocy. jadla sporadycznie z butelki kiedy byla taka potrzeba, je sporo pokarmow stalych, nie chce pic z kubka niekapka-jedynie lyzeczka ja dopajam. Staram sie jak moge wypelniac jej czas kiedy pojawia sie potrzeba ssania
(oczywiscie smoczka nigdy nie pokochala) najgorzej przed drzemkami w dzien, ale jakos dajemy rade. Sek w tym,ze Mala nie je moim zdaniem wystarczajaco duzych porcji kasz, obiadkow czy kolacyjek, malo pije. w miedzy czasie dostaje biszkopty, chrupki itp,ale wiadomo,ze nie mozna tego za wiele podawac. Niby wszystko ok, chetnie probuje smakow itp,ale martwie sie ta butelka. Mam wrazenie,ze jak w ciagu dnia nie wypije mleka to jest glodna. Lyzeczka tez nie chce. Macie jakies sposoby na powrot do butelki?
miałam podobny problem, z tym że moja (wtedy 8 miesięcy jak odstawiałam) w ogóle od urodzenia nie tolerowała butli. Postanowiłam przerwać karmienie z dnia na dzień. Podawałam jej wszystko oprócz mleka i szczerze mówiąc nie pamiętam ile to trwało, może 2 dni, kiedy podałam jej mleko z butli i była tak stęskniona za ssaniem, że w końcu zaczęła jeść butlę. Z tym, że mój "model" przeszedł ten okres bardzo dzielnie, ona nie domagała się "cyca", nie była nigdy typem ciągnącym za bluzkę. Dzisiaj nie mogę uwierzyć w to, że nie chciała butli, bo obecnie ma 2 latka i bez butelki nie zaśnie. powodzenia
metropolitan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:39.