ważna decyzja UOKiK- wybawienie dla bezrobotnych - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-28, 13:08   #1
Helga20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 330

ważna decyzja UOKiK- wybawienie dla bezrobotnych


UOKiK pozytywnie zaopiniował program BHC Apolandia,numer sprawy DDK-405-26/11/PM:

http://bhc.apolandia.com/przepisy-prawa.html

Dla przypomnienia bo ten temat był już poruszany na forum- jest to program społeczny skierowany głównie do bezrobotnych,samotnych rodziców,emerytów,rencist ów,epileptyków jednak jak na razie zapisać może sie każdy.

W programie można zyskać duże pieniądze w postaci otrzymywanych na konto bankowe darowizn,może to być w sprzyjających okolicznościach nawet około miliona złotych w ciągu kilku lat.Ale nawet 2,3 000 zł miesięcznie otrzymane w ten sposób poratują niejedną rodzinę a o to właśnie chodzi w tym programiePoza tym dzięki Forum Pomocowemu będzie można organizować dodatkową pomoc dla osób w trudnej sytuacji materialnej.

Jeśli ktoś uważa że jest to piramida finansowa powinien z pretensjami iść do Kancelarii Premiera ponieważ nad UOKiK jest już tylko premier.Zostawiam więc temat do dyskusji na forum,administracja Wizażu mogłaby sie również zastanowić nad objęciem patronatu nad tym projektem.
Helga20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 11:37   #2
Helga20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 330
Dot.: ważna decyzja UOKiK- wybawienie dla bezrobotnych

To jest dobre pytanie,dlaczego nikt sie nie wypowie?Temat jest bardzo ważny zwłaszcza w obliczu nadchodzącego spowolnienia polskiej gospodarki.Wszyscy eksperci zapowiadają recesję na 2013 rok a więc będzie dużo gorzej niż teraz.

Program Apolandia może zapewnić nam wszystkim przetrwanie tych trudnych czasów,dlaczego więc nikt nie chce o tym dyskutować? Jesteście wszystkie tak bogate że nie potrzebujecie dodatkowych pieniędzy,nie martwicie sie o przyszłość?
Helga20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 11:47   #3
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: ważna decyzja UOKiK- wybawienie dla bezrobotnych

Dla mnie to żadna pomoc, nie mówiąc już o wybawieniu.


http://aperiodyksk.blogspot.com/2012...apolandii.html

Dziękuję, poradzę sobie sama.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain

Edytowane przez niv_
Czas edycji: 2012-08-06 o 11:53
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 11:52   #4
Helga20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 330
Dot.: ważna decyzja UOKiK- wybawienie dla bezrobotnych

Dlaczego żadna pomoc?Możesz to uzasadnić?Kilka tysięcy złotych które możesz otrzymać w krótkim czasie nie jest pomocą?Nie rozumiem,proszę o wyjaśnienie
Helga20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 13:38   #5
pepsikolakokakola
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 986
Dot.: ważna decyzja UOKiK- wybawienie dla bezrobotnych

ha ha a kto ci ta kase bedzie dawal skoro jest bida z nedza i ma byc jeszcze gorzej?
pepsikolakokakola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 14:55   #6
Helga20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 330
Dot.: ważna decyzja UOKiK- wybawienie dla bezrobotnych

W jakim sensie dawał kase? Nie rozumiem Zachęcam do zapoznania sie z zasadami programu i sformułowaniem pytania na nowo A redakcję forum Wizaż zachęcam do objęcia programu BHC Apolandia patronatem

Czekam na odpowiedź pepsikoli- "kto ci ta kase bedzie dawal".Konkretnie o co Ci chodzi bo nie rozumiem

Co do Aperiodyka- wszystkie bzdury zawarte na tym blogu zostały już dawno obalone.Jego autor prawdopodobnie będzie miał sprawę o pomówienie w sądzie Jak na razie pousuwał komentarze,pewnie niedługo całkiem ten wątek usunieGdyby coś z tego co napisano na tym blogu było prawdą to UOKiK nie skończyłby w ten sposób postępowania

Jeśli już dawać linki do jakiegoś forum to do tego:

http://mambiznes.pl/forum/index.php?showtopic=3046

Tutaj jest rzetelnie opisany cały ten pomysł

Edytowane przez Helga20
Czas edycji: 2012-08-06 o 18:45
Helga20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 19:11   #7
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: ważna decyzja UOKiK- wybawienie dla bezrobotnych

Cytat:
Napisane przez Vanessa2012 Pokaż wiadomość
Aleś wynalazła źródło.Blog jakich wiele mający 5 fanów na Facebooku.Jakie to jest źródło informacji?Równ ie dobrze ja mogę wkleić blog gdzie jest napisane że UFO wylądowało wczoraj przed Pałacem Kultury.Zapewniam że są takie blogi. Skoro UOKiK nic nie znalazł to znaczy że nie ma tu nic nielegalnego.

Źródło takie samo jak każde inne, w dobie internetu.

Raczej uwierzę w UFO niż w dobre zamiary BHC Apolandia. Dla mnie to zwykłe naciąganie ludzi. Takie moje zdanie.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-06, 23:37   #8
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: ważna decyzja UOKiK- wybawienie dla bezrobotnych

Tutaj piszą o genezie tego wątku na naszym forum:
http://www.networkmagazyn.pl/apoland...l_postepowanie Polecam wszystkim zainteresowanym ew. współpracą z tą firmą
Nie podoba mi się taka reklama, choć nie interesuję się tematem takiego zarabiania. Pozdrawiam wszystkich zwolenników MLM, Apolandii i innych tego typu 'złotych systemów'.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 11:26   #9
Helga20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 330
Dot.: ważna decyzja UOKiK- wybawienie dla bezrobotnych

Network Magazyn to pismo zrzeszające ludzi pracujących w MLM.Redaktor tej gazetki uznał najprawdopodobniej że Apolandia jest zagrożeniem dla jego biznesu.Dlatego od dawna torpeduje Apolandię w internecie

Wiarygodność redaktora najlepiej oddaje ten artykuł:

http://forum.o2.pl/temat.php?id_p=6624007

Jest to człowiek mający prawomocny wyrok na koncie oraz kilka spraw w toku jak wynika z tego artykułu i komentarzy pod nimAż dziw bierze że ktoś taki jest redaktorem naczelnym jakiegokolwiek pisma,nawet tak niszowego jak Network MagazynOsoba z wyrokiem ma uchodzić za autorytet??Osobliwe.

Redaktor Network Magazyn został oskarżony na blogu Apolandii o to że publikuje w internecie anonimowe,negatywne komentarze na temat tej firmy.To bardzo poważne oskarżenie,może być podstawą do podjęcia kroków prawnych.Ten pan jednak zignorował to,jakby przyznawał sie do winy.Dziwne prawda?Jakby Was ktoś o coś takiego oskarżał siedzielibyście cicho?

Co ciekawe pan redaktor nie dodał Apolandii do listy anty-firm na stronie Network Magazyn.Być może jego prawnicy całkiem słusznie przemówili mu do rozsądku że umieszczanie legalnie działającej firmy mającej papier z UOKiK obok firm faktycznie będących piramidami finansowymi jest jednak trochę nie tego

Wspomniany artykuł o problemach z prawem redaktora Network Magazyn pochodzi z Ranking MLM,jest to w tej chwili największy polski portal MLM.Odradzam wszystkim Network Magazyn ponieważ jaki redaktor taki portal,Ranking MLM to jest najlepsze źródło wiedzy o MLM.

Tymczasem zapraszam prawniczki,dziennikarki i osoby zajmujące sie działalnością charytatywną o kontakt z biurem Apolandii w sprawie nagłośnienia programu:

http://bhc.apolandia.com/kontakt.html

Zapraszam również do dalszej dyskusji na ten temat
Helga20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 13:46   #10
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: ważna decyzja UOKiK- wybawienie dla bezrobotnych

Cytat:
Napisane przez Vanessa2012 Pokaż wiadomość
W takim razie uświadom nas w jaki sposób Apolandia może kogokolwiek oszukać skoro ten system jest opracowany tak że nie jest to możliwe.Czekam na odpowiedź,myślę że reszta wizażanek też.Więc?Szczegóły i konkrety na podstawie opisu programu,dajesz
Dlaczego to ja mam się tłumaczyć Ty jesteś zwolenniczką Apolandii, więc to Ty powinnaś przekonać innych do tego systemu.

Coś mało Wizażanek jest zainteresowanych Jak coś to można poczytać na temat Apolandii na stronie podanej przez asia_asia gdzie niędzy innymi można przeczytać:

"Więc, to nie jest tak, jak twierdzi Apolandia, że: „UOKiK nie dopatrzył się w Apolandii nielegalnego systemu promocyjnego typu piramida finansowa i działań niezgodnych z prawem”, lecz uznał, iż na tym etapie działalności jej szkodliwość jest znikoma."

Cóż to też świadczy o UOKiK i o tym, że w naszym kraju wszystko jest możliwe.

Jakie wybawienie dla bezrobotnych ? Ludzie potrzebują pracy /normalnej pracy - na umowy o pracę/, a nie zawracania głowy piramidami. Tak, dla mnie to jednak piramida. Oczywiście jeżeli ktoś pragnie brać w tym udział jego wola.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain

Edytowane przez niv_
Czas edycji: 2012-08-07 o 14:00
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 13:50   #11
Helga20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 330
Dot.: ważna decyzja UOKiK- wybawienie dla bezrobotnych

Dodam jeszcze że ten karany redaktor wprowadza czytelników swojego pisemka w błąd sugerując że ma tu miejsce zjawisko wpłacania pieniędzy i otrzymywania od Apolandii prowizji z pieniędzy wpłacanych przez innych uczestników.Gdyby rzeczywiście było tak jak to karany redaktor sugeruje byłaby to piramida finansowa oszukująca ludzi i wtedy UOKiK nie dałby żadnego papieru a zawiadomiłby prokuraturę

Przypominam wszystkim prawniczkom,dziennikarkom ,osobom zajmującym sie akcjami charytatywnymi o pisaniu do Apolandii,możecie przyłożyć sie do nagłośnienia programuRedakcja Wizażu również powinna napisać i zaproponować patronat medialny.

Strasznie mnie rozśmieszył komentarz tej dziewczyny wątpiącej w dobre intencje ApolandiiZ samej budowy systemu wynika jasno że nikt nie może tu zostać oszukany,nie ma takiej możliwości.Może niech ta dziewczyna wyjaśni konkretnie co ma na myśli,w jaki sposób może tu nastąpić oszustwo.Zamieniam sie w słuch

---------- Dopisano o 14:50 ---------- Poprzedni post napisano o 14:47 ----------

Cytat:
Napisane przez niv_ Pokaż wiadomość
W tym kraju wszystko jest możliwe.

Dlaczego to ja mam się tłumaczyć Ty jesteś zwolenniczką Apolandii, więc to Ty powinnaś przekonać innych do tego systemu.

Ja ze swojej strony nie będę się rozpisywać, nie jestem zainteresowana taką "pracą". Szkoda mi czasu i energii na coś co mnie nie interesuje.

Coś mało Wizażanek jest zainteresowanych

Jakie wybawienie dla bezrobotnych ? Ludzie potrzebują pracy /normalnej pracy - na umowy o pracę/, a nie zawracania głowy piramidami.
W chwili gdy pisałam swój ostatni komentarz pojawił sie ten wpis więc od razu odpowiem.Po pierwsze sądząc po liczbie wyświetleń tematu zainteresowanych jest dużo.Po drugie- Apolandia nie daje pracy,może dać bezrobotnym kilka,kilkanaście,kilkadz iesiąt tysięcy złotych które pozwolą tym osobom uporządkować trochę swoje życieZainwestować w edukację,w założenie własnej firmy itd

Skoro to piramida czemu UOKiK papier dał?Piramidy są w Polsce nielegalne,UOKiK daje więc zielone światło nielegalnym przedsięwzięciom?
Helga20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-07, 13:51   #12
tajkuna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 353
Dot.: ważna decyzja UOKiK- wybawienie dla bezrobotnych

Wu to dostajecie jakąś kasę za reklamowanie na forach tej apolandi czy co ? Jakoś chętnych nie ma na to. I nie wiem w jaki sposób można na tym zarabiać. To że jeden drugiemu będzie wpłacał kasę na konto czy jak to tam działa to ludzie staną się bogaci i będę mieć normalną pracę ? Zgadzam się ze wszystkim co niv pisze. Na czym niby można by w tej apolandi zarabiać, żadnego handlu, sprzedaży tutaj nie ma.

Edytowane przez tajkuna
Czas edycji: 2012-08-07 o 13:53
tajkuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 13:54   #13
Helga20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 330
Dot.: ważna decyzja UOKiK- wybawienie dla bezrobotnych

Cytat:
Napisane przez tajkuna Pokaż wiadomość
Wu to dostajecie jakąś kasę za reklamowanie na forach tej apolandi czy co ? Jakoś chętnych nie ma na to. I nie wiem w jaki sposób można na tym zarabiać. To że jeden drugiemu będzie wpłacał kasę na konto czy jak to tam działa to ludzie staną się bogaci i będę mieć normalną pracę ? Zgadzam się ze wszystkim co niv pisze.

Apolandia to nie praca,skąd ten pomysł?Jest to system wzajemnych darowizn dzięki któremu można zyskać bardzo duże pieniądze.Skierowany jest głównie do bezrobotnych,zadłużonych, samotnych rodziców,ogólnie do osób w trudnej sytuacji finansowej

Nie ma tu handlu bo to nie MLM tylko system darowizn pomyślany jako program społeczny.Jeśli nie wiesz czym jest darowizna odsyłam do Google

"Więc, to nie jest tak, jak twierdzi Apolandia, że: „UOKiK nie dopatrzył się w Apolandii nielegalnego systemu promocyjnego typu piramida finansowa i działań niezgodnych z prawem”, lecz uznał, iż na tym etapie działalności jej szkodliwość jest znikoma."

Autorem powyższego tekstu jest wspomniany wcześniej karany redaktor i jest to jego własna interpretacja decyzji UOKiK.Jest to nic nie warta opinia własna redaktora UOKiK nic takiego nie powiedział i karany redaktor nie ma żadnego prawa twierdzić że tak właśnie jest W polskim prawie nie ma czegoś takiego jak znikoma szkodliwość czynu jeśli chodzi o piramidy finansoweNie wierzysz spytaj jakiegoś prawnika

Jeśli jest piramida UOKiK zawiadamia prokuraturę,jeśli nie ma kończy postępowanie wyjaśniająceW tym przypadku zakończył ale redaktor nie dopuszcza do siebie tej myśli i dalej bredzi swoje Jakby napisał w swojej gazetce o swoich przygodach z wymiarem sprawiedliwości byłoby to znacznie ciekawsze

Edytowane przez Helga20
Czas edycji: 2012-08-07 o 14:07
Helga20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 13:58   #14
tajkuna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 353
Dot.: ważna decyzja UOKiK- wybawienie dla bezrobotnych

To jak ja dam komuś darowiznę 20 zl a inna osoba da mi 40 zł darowizny to zarobię 20 zł. Gorzej jak ja dam 20 zł komuś, a ktoś da mi tylko 10 zł. To nie zarobię, ale wręcz stracę. Albo ja dam 20 zł i ktoś da mi 20 zł to żadne z nas nie zarabia i nie traci. Wzajemne darowizny, dziwna rzecz. Ktoś tu musi tracić by inny zyskał.
tajkuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 14:06   #15
Helga20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 330
Dot.: ważna decyzja UOKiK- wybawienie dla bezrobotnych

Tylko że system Apolandii nie działa w taki sposób jak to opisujeszKażdy ma swojego darczyńcę któremu wpłaca darowizny a pieniądze dla siebie otrzymuje od swojej grupyZapoznaj sie lepiej z opisem programu

Zasada jest taka- jakiekolwiek pieniądze swojemu podopiecznemu wpłacasz tylko wtedy kiedy sama już otrzymałaś darowiznyNie otrzymałaś żadnych darowizn-nie wpłacasz nic swojemu podopiecznemu.Nic więc nie tracisz,nigdyCo najwyżej nic nie zyskasz jeśli program stoi w miejscu ale na pewno nigdy nic nie stracisz
Helga20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 14:09   #16
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: ważna decyzja UOKiK- wybawienie dla bezrobotnych

Cytat:
Napisane przez Helga20 Pokaż wiadomość
Apolandia to nie praca,skąd ten pomysł?Jest to system wzajemnych darowizn dzięki któremu można zyskać bardzo duże pieniądze.Skierowany jest głównie do bezrobotnych,zadłużonych, samotnych rodziców,ogólnie do osób w trudnej sytuacji finansowej

Nie ma tu handlu bo to nie MLM tylko system darowizn pomyślany jako program społeczny.Jeśli nie wiesz czym jest darowizna odsyłam do Google

"Więc, to nie jest tak, jak twierdzi Apolandia, że: „UOKiK nie dopatrzył się w Apolandii nielegalnego systemu promocyjnego typu piramida finansowa i działań niezgodnych z prawem”, lecz uznał, iż na tym etapie działalności jej szkodliwość jest znikoma."

Autorem powyższego tekstu jest wspomniany wcześniej karany redaktor i jest to jego własna interpretacja decyzji UOKiK.Jest to nic nie warta opinia własna redaktora UOKiK nic takiego nie powiedział i skazany redaktor nie ma żadnego prawa twierdzić że tak właśnie jest W polskim prawie nie ma czegoś takiego jak znikoma szkodliwość czynu jeśli chodzi o piramidy finansoweNie wierzysz spytaj jakiegoś prawnika

Jeśli jest piramida UOKiK zawiadamia prokuraturę,jeśli nie ma kończy postępowanie wyjaśniająceW tym przypadku zakończył ale redaktor nie dopuszcza do siebie tej myśli i dalej bredzi swoje Jakby napisał w swojej gazetce o swoich przygodach z wymiarem sprawiedliwości byłoby to znacznie ciekawsze
Został skazany prawomocnym wyrokiem /ten redaktor/ ?

Cytat:
Napisane przez tajkuna Pokaż wiadomość
To jak ja dam komuś darowiznę 20 zl a inna osoba da mi 40 zł darowizny to zarobię 20 zł. Gorzej jak ja dam 20 zł komuś, a ktoś da mi tylko 10 zł. To nie zarobię, ale wręcz stracę. Albo ja dam 20 zł i ktoś da mi 20 zł to żadne z nas nie zarabia i nie traci. Wzajemne darowizny, dziwna rzecz. Ktoś tu musi tracić by inny zyskał.
Dokładnie
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 14:17   #17
Helga20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 330
Dot.: ważna decyzja UOKiK- wybawienie dla bezrobotnych

Według artykułu do którego link wcześniej wkleiła tak,został i co "dokładnie" skoro system Apolandii nie działa tak jak ona to napisała? Co "dokładnie"?

Fragment artykułu o redaktorze:

"A dokładnie w Legnicy, w dniu 24 czerwca 2008 roku zapadł, a już 2 lipca uprawomocnił się wyrok Grodzkiego Sądu Rejonowego, w którym to Sąd uznał oskarżonego Macieja M winnym popełnienia przestępstwa ściganego z oskarżenia publicznego to jest naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego - art.222 § 1 k.k. [Sygnatura sprawy: VII K 140/08]. "

Kolejny fragment artykułu:

"Pan Maciej M został uznany winnym popełnienia zarzucanego mu czynu i skazany na karę 2.400 zł grzywny. Informujemy, że wyrok ten nie jest prawomocny i wszystko wskazuje na to, że oskarżony będzie składał apelację, ponieważ Maciej M złożył do sądu wniosek o uzasadnienie wyroku, co zazwyczaj traktowane jest właśnie, jako zapowiedź apelacji. Sygnatura akt sprawy: XI K 98/11."

Cały artykuł na ten temat:

http://www.rankingmlm.com/articles/a..._karty_na_stol

Ale to nie jest temat o redaktorze tylko o Apolandii i tego sie trzymajmy

Edytowane przez Helga20
Czas edycji: 2012-08-07 o 14:20
Helga20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 14:21   #18
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: ważna decyzja UOKiK- wybawienie dla bezrobotnych

Cytat:
Napisane przez Helga20 Pokaż wiadomość
Według artykułu do którego link wcześniej wkleiła tak,został i co "dokładnie" skoro system Apolandii nie działa tak jak ona to napisała? Co "dokładnie"?

Fragment artykułu o redaktorze:

"A dokładnie w Legnicy, w dniu 24 czerwca 2008 roku zapadł, a już 2 lipca uprawomocnił się wyrok Grodzkiego Sądu Rejonowego, w którym to Sąd uznał oskarżonego Macieja Maciejewskiego winnym popełnienia przestępstwa ściganego z oskarżenia publicznego to jest naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego - art.222 § 1 k.k. [Sygnatura sprawy: VII K 140/08]. "

Kolejny fragment artykułu:

"Pan Maciej Maciejewski został uznany winnym popełnienia zarzucanego mu czynu i skazany na karę 2.400 zł grzywny. Informujemy, że wyrok ten nie jest prawomocny i wszystko wskazuje na to, że oskarżony będzie składał apelację, ponieważ Maciej Maciejewski złożył do sądu wniosek o uzasadnienie wyroku, co zazwyczaj traktowane jest właśnie, jako zapowiedź apelacji. Sygnatura akt sprawy: XI K 98/11."

Cały artykuł na ten temat:

http://www.rankingmlm.com/articles/a..._karty_na_stol
Wychodzi na to, że wszystko może się jeszcze zmienić. Wyrok jest nieprawomocny, czyli nic jeszcze nie wiadomo. Redaktor nie został skazany. Przynajmniej w tej sprawie, której fragmenty cytujesz. O Apolandii dalej nic mi nie wiadomo.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain

Edytowane przez niv_
Czas edycji: 2012-08-07 o 14:23
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 14:23   #19
Helga20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 330
Dot.: ważna decyzja UOKiK- wybawienie dla bezrobotnych

Czytałaś pierwszy fragment?Jeden wyrok jest już prawomocny Wracając do Apolandii- są jakieś pytania odnośnie systemu? W sprawie Apolandii redaktor nie jest nawet pozwany,o tym czy będzie zdecydują pracownicy firmy w niedalekiej przyszłościWedług mnie by mu sie należało

Artykuł na Ranking MLM dotyczy tego że wspomniany redaktor sam ocenia wiele firm wydając wyroki a jak sie okazało sam ma prawomocny wyrok na koncie

Edytowane przez Helga20
Czas edycji: 2012-08-07 o 14:26
Helga20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-07, 14:26   #20
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: ważna decyzja UOKiK- wybawienie dla bezrobotnych

Cytat:
Napisane przez Helga20 Pokaż wiadomość
Czytałaś pierwszy fragment?Jeden wyrok jest już prawomocnyWracając do Apolandii- są jakieś pytania odnośnie systemu?
Owszem, jasno wynika, że co do Apolandii wyrok jest nieprawomocny, tym samym wszystko się może zdarzyć - jak śpiewają w jednej piosence.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain

Edytowane przez niv_
Czas edycji: 2012-08-07 o 14:29
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 14:30   #21
Helga20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 330
Dot.: ważna decyzja UOKiK- wybawienie dla bezrobotnych

Czy naprawde nie rozumiesz o czym ja piszę?Nie ma żadnego wyroku w sprawie Apolandii bo na ten temat nie było nigdzie żadnej sprawy w sądzie.UOKiK nie jest sądem a jego decyzja o zakończeniu postępowania jest ostateczna i ważna od razu po jego ogłoszeniu.Jeszcze raz przeczytaj artykuł:

http://www.rankingmlm.com/articles/a..._karty_na_stol

Pismo z UOKiK do którego prowadzi link w pierwszym wpisie na tej stronie na samej górze oznacza że nie stwierdzono działań niezgodnych z prawem.Gdyby były takowe urząd zamiast wydawać to pismo skierowałby sprawę do prokuratury.I wtedy dopiero byłaby sprawa w sądzie.Ale ponieważ piramidy ani oszustwa urząd zakończył postępowanie wyjaśniające nie stwierdzając powodów do zarzutów

Przejdźmy raczej do systemu Apolandii i prospołecznych korzyści jakie ze sobą niesie

Edytowane przez Helga20
Czas edycji: 2012-08-07 o 14:49
Helga20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 14:49   #22
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: ważna decyzja UOKiK- wybawienie dla bezrobotnych

Cytat:
Napisane przez Helga20 Pokaż wiadomość
Czy naprawde nie rozumiesz o czym ja piszę?Nie ma żadnego wyroku w sprawie Apolandii bo na ten temat nie było nigdzie żadnej sprawy w sądzie.UOKiK nie jest sądem a jego decyzja o zakończeniu postępowania jest ostateczna i ważna od razu po jego ogłoszeniu.Jeszcze raz przeczytaj artykuł:

http://www.rankingmlm.com/articles/a..._karty_na_stol

Przejdźmy raczej do systemu Apolandii i prospołecznych korzyści jakie ze sobą niesie
Mhm.. czyli to nie Wy oskarżyliście go o pomówienie, ok. Ale jak Apolanida jest taka pewna, że doszło do pomówienia dlaczego nie odda sprawy do sądu Co mnie interesuje, że został skazany w innych sprawach. Moja wina w tym, że nie sprecyzowałam, iż chodzi mi o to, czy został skazany za pomówienie Apolandii.

Nie znam redaktora, czytać całych artykułów o nim nie mam ochoty, bo system, który proponuje Apolandia mi nie odpowiada, więc nie będę się w to wgłębiać. Kto z kim, po co, na co itd.

Ty też na razie mnie nie przekonałaś do zmiany zdania.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain

Edytowane przez niv_
Czas edycji: 2012-08-07 o 15:09
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 14:56   #23
Helga20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 330
Dot.: ważna decyzja UOKiK- wybawienie dla bezrobotnych

Sprawa prawdopodobnie trafi do sądu,ja nie pracuję w Apolandii więc jak mam sie wypowiadać w imieniu tej firmy?Przypuszczam że sprawa o pomówienie będzie

Artykuł na temat redaktora wrzuciłam bo co niektórzy powołują sie na jego gazetkę jako wyrocznię w tej sprawie.Tym artykułem z Ranking MLM chciałam zwrócić uwagę na to iż ta wyrocznia wcale nie jest taka niewinna i czysta,jak widać wręcz przeciwnie.Niech więc każdy osądzi jaką wartość przedstawiają słowa owego redaktora.

Mnie to jest w sumie obojętne czy przekonam tu kogoś do Apolandii czy nie bo twórcy programu planują jego ogólnopolskie medialne nagłośnienie więc i tak byście o tym usłyszały.Moje działania mają raczej charakter informacyjny
Helga20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 11:02   #24
freelancerka
Raczkowanie
 
Avatar freelancerka
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 191
Dot.: ważna decyzja UOKiK- wybawienie dla bezrobotnych

To może ja się wypowiem . Kilka miesięcy temu natknęłam się, gdzieś, na jakimś forum, na opis tego systemu, zaintrygował mnie, więc weszłam na stronę Apolandii i dokładnie wszystko przeczytałam. Od tamtej pory jestem zdecydowanie na NIE i dziwię się, że ktokolwiek, kto poznał zasady tego systemu wierzy, że wszyscy, którzy wejdą do niego dostaną jakieś darowizny. Z opisu działania systemu jasno wynika, że większość ludzi nie będzie mieć darczyńców (ponad 99%!) i to nie ważne ile osób wejdzie do sytemu.

Niedługo potem wymieniłam się kilkoma mailami z autorką/właścicielką Apolandii, żeby rozwiać kilka wątpliwości i tylko się utwierdziłam w swoim przekonaniu. Apolandii mówię zdecydowane NIE!

1. Wiadomo, że można mieć max 216 darczyńców, jednak, każdy z tych darczyńców, żeby otrzymał kasę, też musi mieć 216 darczyńców!(max) Ilość osób potrzebnych do systemu rośnie lawinowo, więc zawsze ponad 99% osob, które są w systemie, będzie właśnie czekać, aż się ogrom ludzi zapisze, żeby mieć tych swoich darczyńców.
Przyjmijmy przykładowo, że w tej chwili jest 500zapisanych osób do systemu, dobrze? Teraz załóżmy, że każdemu zapisujemy te max 6 osób itd… ile osób musi się zapisać do systemu, żebyśmy mieli tych 216 darczyńców? To nie jest trudne do policzenia. Ponad 335 tysięcy osób! Właśnie tyle! Nie wierzysz? Sama policz! Przecież to nie jest wyższa matematyka , zwykłe mnożenie. Czy znajdzie się tylu chętnych? Jeśli się znajdzie, to choć my będziemy mieć już tych 216 darczyńców, to w sumie osób bez darczyńców, czekających na zapisy nowych, będzie już 334368 osób, czyli ponad 99%. Tak więc żeby oni mieli darczyńców, to już miliony musza się zapisać i te miliony wymagają jeszcze więcej ludzi. I tak to dalej będzie rosnąć proporcjonalnie.

2. Nie ma jawnej informacji ilu na chwilę obecną jest zapisanych do systemu. Nie rozumiem dlaczego na stronie nie ma tej informacji? Jeśli system jest uczciwy, to każdy powinien wiedzieć ilu już ludzi weszło do systemu. Powinno być tak, że możesz się zapisać i po zapisaniu się widzisz, że licznik się zmienił. W tej chwili jest to wielka niewiadoma, to na pewno nie jest uczciwe.

3. Nie ma jawnej struktury systemu. Każdy uczestnik powinien mieć wgląd do informacji o budowie całej, calutkiej struktury. Gdyby system był uczciwy, to przypisywano by np. id każdemu i można by zobaczyć gdzie się człowiek znajduje na tle całej struktury, nie tylko kawałka, w sensie dla kogo jesteśmy darczyńcą i ilu mamy swoich. Dlaczego to powinno być jawne? Bo dzięki temu jest mniejsza możliwość przekrętów, na chwilę obecną na szczycie całej struktury może stać niezależnie wiele osób związanych z założycielką i od nich mogą być przypisani kolejni darczyńcy. Kto był zapisany jako pierwszy? Czyim on jest darczyńcą, skoro był pierwszy? A 6ciu kolejnych zapisanych? Czyimi oni są darczyńcami, skoro nie ma takiej możliwości? I 36 kolejnych? Co z tymi pierwszymi 43 osobami, które zapisały się do systemu? Opis systemu wskazuje przecież, że oni nie są niczyimi darczyńcami więc tylko dostają za nic pieniądze z darowizn? Pamiętajcie, że nie ma tutaj żadnej kontroli założycieli systemu, dlatego takie informacje powinny być jawne!

4. Nigdzie na stronie nie ma zapisu, że właścicielka, jej rodzina i znajomi nie mogą brać udziału w systemie. Zwykła, podstawowa uczciwość wymaga takiego zapisu. Dlatego niestety jako pierwsi zapisani mogą i najpewniej są właśnie Ci ludzie i oni mają niemal gwarantowany zysk z tej grupki naiwnych, którzy się zapiszą, bo zawsze tacy się znajdą… Ktoś może pisać, że właścicielka jest czysta jak łza, nosi aureolę na główce i jest świętą, ale ja jej nie znam. Zaufać to mogę komuś ze swojej rodziny, czy znajomym, ale nie obcej kobiecie w necie, która zajmowała się i może ciągle zajmuje wróżbiarstwem. Zresztą tak, jak mówię – nie znam jej i mam prawo jej nie ufać.

5. Czemu przy rejestracji jest wymagany PESEL? Na co im ta informacja? Przejrzałam zapisy do naprawdę wielu systemów, które działają w internecie i nigdzie nie trzeba podawać PESEL, po co im to?

6. Czemu system działa od ponad dwóch lat, a nie ma ciągle fundacji? Jak można posługiwać się argumentem o charytatywności, obiecankami, jednocześnie nie napisać jasno, kiedy ruszy fundacja? Jeśli system byłby uczciwy, to można by się zapisywać jako ochotnik, bez żadnych wpłat, typu opłata rejestracyjna, pierwsza darowizna itd. Tymczasem już można, aktywni wpłacają opłatę za rejestrację, pierwsza darowiznę, a fundacji jak nie było, tak nie ma. Nie wyobrażam sobie, żebym miała założyć teraz firmę i zachęcać, do zapisu/wspierania jej działalności, bo kiedyś, jak będzie mi się to opłacać, to założę fundację… a założenie takiej fundacji to też nie jest jeden dzień. Wiec jak to jest? System działa, a fundacji nie ma? To gdzie te 10% na chwilę obecną wpłacają ci nieliczni obdarowani? Na firmę Apolandia, która nie jest żadną fundacją?

7. Dlaczego nie ma forum pomocowego? Jakbym chciała pomagać ludziom, to pierwsze co, stworzyłabym to forum, skrypt można darmowy założyć na stronie. O ile oczywiście ktoś naprawdę jest zainteresowany udzielaniem pomocy, a nie charytatywność, to jest coś, czym wyciera sobie buzię. W tej chwili powinno istnieć takie forum, żeby uczestniczący w systemie mogli się porozumieć i nawet razem organizować pomoc. Może zebrali by odzież, czy suchą żywność dla jakiejś rodziny, tutaj by było łatwiej niż na innym forum w sieci, gdzie są przypadkowi ludzie…

Generalnie sam opis działania systemu i prosty wniosek w niego, że ponad 99% osób nie będzie mieć darczyńców już przekreśla na starcie dla mnie ten system.

Taka refleksja na koniec. Wszyscy, też zwolennicy tej Apoladii/Nibylandii powinni się cieszyć, że taki system jest niemożliwy, że jest utopią. Dlaczego? Bo jakby każdy mógł dostawać dużo pieniędzy za wpłatę 65zł (rejestracja+pierwsza darowizna), to nikt nie byłby chętny, żeby pracować choćby w sklepie, w którym chciałabyś wydać te pieniądze. Bo niby kto pracuje na takich zwykłych stanowiskach dla przyjemności? Słyszeliście o milionerze, który dla frajdy poszedł pracować na kasie? Jakby tak ktoś zrobił system, że każdy przez niewielki wkład ma wiele tysięcy złotych, a nawet milion, to w ciągu kilku miesięcy świat byłby strasznym miejscem. Ktoś musi Cię obsłużyć w sklepie, wyłożyć towar na półkach, odpowiada za transport towarów, produkuje te towary, naprawia sprzęt jak się zepsuje, nawet ten komputer z którego korzystasz, to efekt pracy grupy ludzi, którzy pracują, żeby zdobyć pieniądze itd. Jak świat światem, jeśli chcesz zarobić pieniądze, to musisz dać światu jakąś wartość, jakąś pracę. Nie ma Bogu dzięki czegoś takiego, że siedzisz w fotelu i pieniądze wskakują sobie same na konto za nic. Tak to tylko niewielki procent cwaniaków może żyć, a i te pieniądze nie biorą się znikąd, tylko od grona naiwnych, którzy nic z tego nie mają.
freelancerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 11:43   #25
Helga20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 330
Dot.: ważna decyzja UOKiK- wybawienie dla bezrobotnych

Cytat:
Napisane przez tajkuna Pokaż wiadomość
To jak ja dam komuś darowiznę 20 zl a inna osoba da mi 40 zł darowizny to zarobię 20 zł. Gorzej jak ja dam 20 zł komuś, a ktoś da mi tylko 10 zł. To nie zarobię, ale wręcz stracę. Albo ja dam 20 zł i ktoś da mi 20 zł to żadne z nas nie zarabia i nie traci. Wzajemne darowizny, dziwna rzecz. Ktoś tu musi tracić by inny zyskał.
Myślę że na stronie Apolandii jest to wyjaśnioneZasada jest prosta- Ty jesteś darczyńcą dla kogoś a a sama otrzymujesz darowizny od grupy osób( max 216 osób) zorganizowanej przez siebie lub z pomocą Apolandii albo obie te opcje naraz

Twórcy programu chcą go nagłośnić w skali ogólnopolskiej i pewnie sie to uda,w interesie wszystkich Polaków jest żeby ten program wystartował jak najszybciej.
Helga20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 11:54   #26
tajkuna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 353
Dot.: ważna decyzja UOKiK- wybawienie dla bezrobotnych

A komu by się chciało wchodzić na stronę i tracić swój cenny czas na coś co przypomina piramidę finansową. Same dokładnie nie wyjaśniłyście o co chodzi w tej apoliandi . Jak ja dostaję kasę od 216 osób to ja też muszę chyba dać kasę tym 216 osób, żeby one nie były stratne . Bo jaki oni by mieli interes dawać mi kasę jak sami by nic nie otrzymywali. Chyba,że chodzi o to kto da więcej. Ja daje mniej a dostaję więcej i zarabiam. Ktoś tu stratny musi być. Nazywacie to darowiznami. Tylko np darowizny na rzecz chorych polegają na tym,że daję się kasę choremu, ale on nic nie daje tym, którzy mu tą kasę dali. I dalej nie widzę zainteresowania na tym forum tą formą zarobkowania.
tajkuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 12:31   #27
Helga20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 330
Dot.: ważna decyzja UOKiK- wybawienie dla bezrobotnych

Nikt tu nie jest stratny,inaczej nie opłacałoby sie w ogóle zakładanie czegoś takiegoNiczego nie zrozumiałaś,Ty masz jednego przydzielonego darczyńcę a pieniądze dla siebie otrzymujesz od swojej grupy,max 216 osób.

Ty nie wpłacasz 216 osobom tylko jednej,tej która została Ci przydzielona na początkuI tylko wtedy kiedy sama otrzymałaś już jakieś pieniądze od swojej grupy.Nie otrzymałaś żadnych pieniędzy to nic nie wpłacasz,nie ma więc więc możliwości żeby stracić pieniądze

Piramida finansowa?Pokaż mi jakąś piramidę finansową która uzyskała od UOKiK pismo o zakończeniu postępowania wyjaśniającego.Wtedy będziemy porównywać.Oczywiście nie znajdziesz takiej bo jeśli jest piramida to UOKiK kieruje sprawę do prokuratury a nie kończy postępowanie.

"Tylko np darowizny na rzecz chorych polegają na tym,że daję się kasę choremu, ale on nic nie daje tym, którzy mu tą kasę dali. I dalej nie widzę zainteresowania na tym forum tą formą zarobkowania."

Pewnie nie zauważyłaś że jest na stronie Apolandii takie coś jak Forum Pomocowe.Jak program sie rozkręci będą sie tam mogły ogłaszać osoby w trudnej sytuacji materialnej,rodzice dzieci chorych na rzadkie,kosztowne w leczeniu choroby,organizacje pozarządowe,schroniska dla zwierząt.

Osobom tym będzie pomagać Apolandia z prowizji pobieranej od darowizn,wynosi ona 10%.Uczestnicy programu będą tam mogli również wzajemnie sobie pomagać i to jest najważniejszy cel Apolandii,wzajemna samopomocNie jest to system zarobkowy,darowizna nie jest zarobkiem.

A ja widzę zainteresowanie tematem,kilkaset wyświetleń w ciągu dwóch dni

Edytowane przez Helga20
Czas edycji: 2012-08-08 o 12:51
Helga20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:35.