Owczarki szkockie-collie :) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-25, 11:33   #31
english_blackberry
Rozeznanie
 
Avatar english_blackberry
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 607
Dot.: Owczarki szkockie-collie :)

dawno nikt tu nic nie pisał a Collie to wspaniałe psy!
Od 10 lat naszym domownikiem jest Isztar - piękna, ruda suczka collie. Zadziwiające jest to jaka jest mądra! Wydaje mi się, że chyba nie ma bardziej inteligentnych psów, collie tak wspaniale wszystko rozumieją! Jest poprostu przekochaną wspaniałą pieszczochą i członkiem rodziny I do tego jest taka śliczna i dostojna. Mimo, że od małego nie widzi na jedno oko (najpierw długo błona jej nie schodziła z oka, potem okazało się że prawie na nie nei widzi, od kilku lat nie widzi prawdopodobnie wcale), ale wcale jej to nie przeszkadza, jest baaardzo radosna, lubi się bawić. Niestety nie umiem powiedzieć czy te psy lubią dzieci czy też nie, gdyż Isztar za dziećmi nie przepada ale być może dlatego, że w domu żadnego małego dziecka nigdy nie było i jest nieprzyzwyczajona. A imie Isztar - od bogini babilońskiej Poza tym, że jest ruda jest pięknie umaszczona - w zasadzie to książkowo. Biała 'strzałka' na pysku, czarna obwódka oczu, czarne brzegi uszu, biały kołnierz, białe łapki, biała końcówka ogona i troche ciemno brązowych, czarnych włosów ma na ogonie i na grzbiecie, ale generalnie jest ruda.

---------- Dopisano o 12:33 ---------- Poprzedni post napisano o 12:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Kasia93b Pokaż wiadomość
Yhm.. kurcze moglam Cole zabrac zaraz po kupieniu do tego zwiazku. Teraz to az boje brac sie do miasta psa bo to takie plochliwe strasznie :P Usłyszy huk i zaraz sie trzesie i biega po calym domu Probowalismy ja odzwyczaic ale kazdy mial inna metode i na nic to sie zdalo ~~

Moja Isztar też jest płochliwa, strasznie się boi fajerwerków i jakichkolwiek strzałów sylwester to dla niej koszmar

Edytowane przez english_blackberry
Czas edycji: 2010-09-25 o 11:32
english_blackberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-30, 11:07   #32
NayaKanga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 44
Dot.: Owczarki szkockie-collie :)

Płochliwość jest wadą, która się zdarza u ras pasterskich - to są psy o specificznym charakterze, nie jest to pies obronny, czy taki, który w zamierzeniu miał być niewiadomo jak psychicznie silny. Collie to nie Rotweiller, collie to collie - wrażliwy, bodźcowy pasterz, pies niezwykle ciepły, delikatny i rodzinny. Trzeba wiedzieć co się bierze, kiedy się wybiera tę rasę.
Ja mam w sumie 4 rasowe suki owczarka szkockiego collie długowłosego, które są aktywnymi mieszkankami miasta. Huk ani hałasy nie robią na nich wrażenia.
Wśród tych suk mam jedną, szczególną, dziewczynkę z cięzką dysplazją, która za szczeniaczka przeszła ciężką operację bioderek i długi proces rekonwalescencji. Miała przez to zaburzoną socjalizację, przez chorobę nie przepada za dotykiem - i nawet z tak zaburzoną wczesną socjalizacją, przy odpowiedniej pracy wyszła "na ludzi" - wspaniale się z nią pracuje i resocjalizuje, ta mała jest wyjątkowa -to moje oczko w głowie, a do tego odkąd ma nowe stawy, jest szybsza nawet niż jej sportowa, zdrowa mama i tato.
Taka dziewczynka po przejściach, tak doświadczona przez los, niedoskonała, niehodowlana, a pokazała mi w pełni prawdziwe piękno i wszystkie najlepsze cechy tej rasy. Jestem z niej dumna.
oto ona:
http://i54.tinypic.com/pgn4.jpg

Trzeba też jasno zaznaczyć, że te psy, jak wszystkie psy pasterskie o dużej wrażliwości trzeba socjalizować, inaczej będą się bały rzeczy i dźwięków sobie nie znanych. Socializacja jest u tych ras niesamowicie ważna, a jakiekolwiek zaburzenia skutkują murowanymi problemami w przyszłości.
Można też te psy skutecznie odwrażliwiać (w różnym stopniu, zależy co jest przyczyną lęków).
Polecam książkę "Mój pies się nie boi" Nicole Wilde.

Edytowane przez NayaKanga
Czas edycji: 2010-09-30 o 11:09
NayaKanga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-03, 13:42   #33
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: Owczarki szkockie-collie :)

Ja też mam Collie 4-miesięczną pannę o imieniu Kama. Na razie to straszne brykadło, ma długaśne łapska, trochę jest jeszcze niezgrabna, ale widać, że rośnie piękny pies Futerko ma jeszcze szczenięce, ale przez grzbiet idzie jej już ładna, lśniąca pręga falowanego dorosłego futra. Lubi się czesać, ale traktuje to jako zabawę i chce gryźć szczotkę, więc daje jej jakąś zabawkę, żeby odwrócić uwagę. Ładnie się uczy, umiemy już siedzieć, leżeć, teraz uczymy się podawać łapkę Na swoje imię, "chodź" i "zostaw" to reagowała praktycznie od razu. Umie też sama sobie otworzyć uchylone drzwi, a jak są zamknięte to drapie do oporu. Bardzo jest mądra. A jak gada! Mój poprzedni pies też wydawał różne dźwięki, ale się do niej nie umywał. A ona potrafi się kłócić, potrafi burczeć (nie warczeć, ale tak jakby mówiła "nanana") jak jej coś nie pasuje, śpiewa rano i jak się wróci do domu podczas witania. No niesamowite to jest
Jest faktycznie bardzo strachliwa, przez pierwszy dzień bała się każdego odgłosu w domu, nawet brzdęku talerza. Ale już się przyzwyczaiła. Boi się jeszcze wielu odgłosów na polu - do samochodów przejeżdżających obok już się przyzwyczaiła, do tramwajów też, choć dłużej to trwało, ale jak np. jedzie auto z przyczepką to spyla jak nie wiem. Poza tym ucieka właściwe przed wszystkim czego się boi, więc na razie wyprowadzamy ją w szeleczkach (obrożę ściąga z szyi) i na smyczce, chyba że do zagrodzonego ogródka bez smyczy. A puszczamy jedynie w parku, gdzie ucieka do nas jak się wystraszy, a nie np. na ulicę. Ostatnio wystraszyła się kota, uciekła do mojej mamy, ale mama jej powiedziała: "co ty? pies jesteś i kota się boisz?", więc Kama popatrzyła na nią i wróciła do kota, który był za siatką i zaczęła go obszczekiwać. On sobie oczywiście z tego nic nie robił Ale Kama poczuła się jak bohater. Z innymi psami się dobrze dogaduje, choć tych większych się nieco boi. Najbardziej lubi roczną spanielkę, która mieszka w tym samym bloku co my, ale teraz jej pani adoptowała jej brata, też spaniela, który jest okropny, bo goni Kamę z zębami (nie żeby ugryźć, bo jak zagoni w róg to zostawia, ale żeby nastraszyć) i Kama już dwa razy się posikała na jego widok Straszny gbur, nie dość, że to dzidziuś to jeszcze panna i tak ją traktować? No ale myślę, że Kama podrośnie i za 2 albo 3 miechy to ona mu kota pogoni Poza tym faktycznie jest baaardzo wrażliwa na odgłosy. Wystarczy że się coś powiem innym głosem a już uszy jej się ruszają i leci do mnie sprawdzić co się dzieje. Albo jak krzyknę "ała" to to samo. Jak się ze mną bawi i mnie ugryzie tymi szpileczkami przez przypadek, to wystarczy jak pisnę a od razu przestaje brykać i patrzy coś się stało i przeprasza (liże po twarzy i po tym miejscu). Ogólnie kochane stworzonko i aż mi żal, że zaraz będzie dorosłym, poważnym psem Ale może ta wesołość jej zostanie, bo jak pies jest szczęśliwy to ponoć każdy lubi się wygłupiać z właścicielem, nawet tak dostojne rasy jak Collie.
Wrzucę potem zdjęcia, jak przegram na komputer z aparatu
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-06, 13:04   #34
Treana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 55
Dot.: Owczarki szkockie-collie :)

Veredise - pociesze Cię, mam 11 letnia suczkę collie o umaszczeniu tricolor. Patrząc na jej wiek wydawać by się mogło, że to już poważna dama ale gdzie tam Przez całe swoje życie zachowuję się jak szczeniak. Dla zabawy zabiera mi kapcia żebym ją później goniła, kocha rzucanie piłeczki i mogła by ją gonić przez pół dnia. Weterynarz jak zobaczył moją piękną nie mógł uwierzyć, że Tinka ma 11 lat. Dopiero jak zerkną na jej ząbki uwierzył w jej wiek. Ma tylko leciutko przyprószony siwizną pyszczek.

I mam pytanie dla innych posiadaczy przyjaciela z rasy collie: czy Wasze psinki mają wieczorne napady szaleństwa/głupawki? Moją Tinę raz na jakiś czas ogarnia istny szał: gania z pokoju do pokoju, dla zabawy warczy na mnie (że za nią nie biegam...), porwanie kapcia to standard i wiele wiele innych
Treana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-06, 13:48   #35
sanetka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 373
Dot.: Owczarki szkockie-collie :)

jako założycielka wątku zajrzałam tutaj...śliczne są wasze pieski.

ja mojego niestety straciłam 1,5 roku temu zaczęło się od guzka na nosie, okazało się ze to ropień, później operacyjne wycięcie kości i wstawienie implantu. wydawało się że będzie ok ale po kilku dniach wdało się zakażenie całego organizmu i "niuniek" zdechł. tęsknię za nim do dziś
__________________

sanetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-06, 14:28   #36
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: Owczarki szkockie-collie :)

Cytat:
Napisane przez sanetka Pokaż wiadomość
jako założycielka wątku zajrzałam tutaj...śliczne są wasze pieski.

ja mojego niestety straciłam 1,5 roku temu zaczęło się od guzka na nosie, okazało się ze to ropień, później operacyjne wycięcie kości i wstawienie implantu. wydawało się że będzie ok ale po kilku dniach wdało się zakażenie całego organizmu i "niuniek" zdechł. tęsknię za nim do dziś
Przykro mi Ja miałam 13-letniego kundelka, z którym musieliśmy się rozstać w te wakacje. Teraz mamy Kamusię, ale ciągle tęsknię za Łatkiem

Cytat:
Napisane przez Treana Pokaż wiadomość
Veredise - pociesze Cię, mam 11 letnia suczkę collie o umaszczeniu tricolor. Patrząc na jej wiek wydawać by się mogło, że to już poważna dama ale gdzie tam Przez całe swoje życie zachowuję się jak szczeniak. Dla zabawy zabiera mi kapcia żebym ją później goniła, kocha rzucanie piłeczki i mogła by ją gonić przez pół dnia. Weterynarz jak zobaczył moją piękną nie mógł uwierzyć, że Tinka ma 11 lat. Dopiero jak zerkną na jej ząbki uwierzył w jej wiek. Ma tylko leciutko przyprószony siwizną pyszczek.
To super To chyba potwierdza moją tezę, że szczęśliwy piesek zawsze się zachowuje jak szczeniak ze swoim właścicielem

Cytat:
Napisane przez Treana Pokaż wiadomość
I mam pytanie dla innych posiadaczy przyjaciela z rasy collie: czy Wasze psinki mają wieczorne napady szaleństwa/głupawki? Moją Tinę raz na jakiś czas ogarnia istny szał: gania z pokoju do pokoju, dla zabawy warczy na mnie (że za nią nie biegam...), porwanie kapcia to standard i wiele wiele innych
Oooo tak! Ja co prawda mam dzidziusia, więc ma często takie napady, ale szczególnie pod wieczór, jak jesteśmy wszyscy razem w jednym pokoju i oglądamy tv. Wtedy ma zazwyczaj atak bzika, chyba że się naprawdę solidnie wygoni w trakcie dnia. A jak za mało się wygoni, to gania po całym pokoju robiąc ósemki, wskakuje na kanapę i skacze po tacie, kradnie kapcie, ciągnie mnie za włosy... Uwielbia też bawić się w chowanego i w berka gryzionego, tzn. capnąć (oczywiście tak delikatnie) i uciekać.

Ja mam za to inne pytanie. Moja collie jak się wita, czy to rano po przebudzeniu czy jak się przyjdzie do domu, to tak szczypie przednimi ząbkami skórę - niby delikatnie, ale czasem zaboli (jak się piśnie albo krzyknie to zaczyna lizać to miejsce) - to jakaś forma pieszczoty? A jak wskakuje na łóżko i się przytula to zaczyna żuć poduszkę albo kołdrę i wydaje z siebie takie mruczenie - ciekawa jestem czy to jej przejdzie bo na razie jako szczeniaczek ma pewnie tą naturalną potrzebę żucia zakodowaną.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-06, 14:37   #37
NayaKanga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 44
Dot.: Owczarki szkockie-collie :)

Iskanie o którym piszesz to zachowanie socjalne, psiak w ten sposób się z tobą po psiemu wita, okazuje radość że cię widzi - to takie bardzo czuły, przyjazny gest.
Ja bardzo chętnie odwzajemniam ten psi gest ręką - też delikatnie iskam "podszczypuję" moje sunie. Fantastycznie, że możemy się tak przywitać w języku zrozumiałym dla obu stron.

Nie jest to coś co "przejdzie samo", nasza najstarsza, 9-cio letnia sunia robi to od zawsze, od lat. Wilki zachowują się w podobny sposób. To jest po prostu jakby "cześć, miło że jesteś" po psiemu.

Edytowane przez NayaKanga
Czas edycji: 2010-10-06 o 14:38
NayaKanga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-06, 22:08   #38
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: Owczarki szkockie-collie :)

Dzięki za wyjaśnienie, NayaKanga
Tak właśnie myślałam, że to ma coś wspólnego z iskaniem i jest formą pieszczoty. Jak będzie mieć stałe zęby to pewnie już nie będzie takie nieprzyjemne, bo nie będzie tak bolało jak złapanie tymi igiełkami. A skoro to jest forma komunikacji, to nie za fajnie byłoby ganić psa za to, że próbuje mi powiedzieć coś miłego po swojemu
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-07, 12:03   #39
Treana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 55
Dot.: Owczarki szkockie-collie :)

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
(...) A jak wskakuje na łóżko i się przytula to zaczyna żuć poduszkę albo kołdrę i wydaje z siebie takie mruczenie - ciekawa jestem czy to jej przejdzie bo na razie jako szczeniaczek ma pewnie tą naturalną potrzebę żucia zakodowaną.
A może szykuję się zmiana ząbków? Moja psina tak miała, że gryzła-tarmosiła-miętosiła wszystko co jej w pyszczek wpadło [zwłaszcza ściereczki z kuchni i brudne skarpetki]. Kiedyś tak się zdarzyło, że siostra w skarpetce znalazła psiego mleczaka

A co do odgłosów jakie wydaje Tina to jest to cała gama Ogólnie myślę, że 'język' collie jest nie do podrobienia, tylko one potrafią tak rozmawiać z człowiekiem. Czasami mam ochotę wziąć kamerę i nagrać te nasze rozmowy, niezłe kino by było
Treana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-07, 20:02   #40
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: Owczarki szkockie-collie :)

Cytat:
Napisane przez Treana Pokaż wiadomość
A może szykuję się zmiana ząbków? Moja psina tak miała, że gryzła-tarmosiła-miętosiła wszystko co jej w pyszczek wpadło [zwłaszcza ściereczki z kuchni i brudne skarpetki]. Kiedyś tak się zdarzyło, że siostra w skarpetce znalazła psiego mleczaka
Ząbki będą jej się niebawem zmieniać, to swoją drogą. Weterynarz mówił, że ma już dziąsła napuchnięte trochę, więc zęby pewnie już tam są i zaraz będą wypychać mleczaki. Ale ona z tym podszczypywaniem to ma odkąd ją mamy, tj jakieś 2 miesiące. Więc to chyba w naturze Collie jest po prostu
Wrzucam zdjęcia Kamuśki - od początku jak była u nas i jaka jest teraz.
Rośnie w oczach
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-07, 20:53   #41
Treana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 55
Dot.: Owczarki szkockie-collie :)

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Ząbki będą jej się niebawem zmieniać, to swoją drogą. Weterynarz mówił, że ma już dziąsła napuchnięte trochę, więc zęby pewnie już tam są i zaraz będą wypychać mleczaki. Ale ona z tym podszczypywaniem to ma odkąd ją mamy, tj jakieś 2 miesiące. Więc to chyba w naturze Collie jest po prostu
Wrzucam zdjęcia Kamuśki - od początku jak była u nas i jaka jest teraz.
Rośnie w oczach
Śliczna jest!
Na moją Tinę jak była w takim wieku jak Twoja Kama mówiłam wypłosz Jeszcze dziecięce futerko większego już psiaka, duuuże uszy i dłuuugi cienki ogon = wypłosz
Treana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-07, 21:01   #42
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: Owczarki szkockie-collie :)

Cytat:
Napisane przez Treana Pokaż wiadomość
Śliczna jest!
Na moją Tinę jak była w takim wieku jak Twoja Kama mówiłam wypłosz Jeszcze dziecięce futerko większego już psiaka, duuuże uszy i dłuuugi cienki ogon = wypłosz
Wypłosz! Moja mama mówi "chyzior", bo wygląda jak taki chłopak z 4 czy 5 klasy podstawówki, który w ciągu roku 20 cm urósł :P I jeszcze ma po bokach dziecięce futerko, a na grzbiecie już ma taki szeroki pas lśniących i pofalowanych dorosłych kudełków. I waży 12 kilo A cały czas jej żebra czuć i z tyłu jej kości sterczą jak u takiej chudej krowy :P
Ale aż żal, że tak szybko rośnie
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-10, 14:08   #43
Treana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 55
Dot.: Owczarki szkockie-collie :)

Moja kochana Tina
Treana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-10, 19:32   #44
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: Owczarki szkockie-collie :)

Jaka piękna!!!
I takie ma futro ładne - długie, ale nie wygląda jak lew po trwałej, tylko tak ładnie jej się te fale układają. I uszka takie kudłate
Ciekawe czy moje Kamidło też będzie takie śliczne - mam nadzieję, że tak
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-10, 20:59   #45
Celestia
Zakorzenienie
 
Avatar Celestia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: 3City
Wiadomości: 8 541
Dot.: Owczarki szkockie-collie :)

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Jaka piękna!!!
I takie ma futro ładne - długie, ale nie wygląda jak lew po trwałej, tylko tak ładnie jej się te fale układają. I uszka takie kudłate
Ciekawe czy moje Kamidło też będzie takie śliczne - mam nadzieję, że tak
rozumiem, ze jest jeszcze małym szczeniaczkiem?
Celestia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-10, 22:12   #46
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: Owczarki szkockie-collie :)

Cytat:
Napisane przez Celestia Pokaż wiadomość
rozumiem, ze jest jeszcze małym szczeniaczkiem?
Tak, ma 4 miesiące i 6 dni
Jej zdjęcia są jakieś 6 postów wyżej
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-11, 04:36   #47
Celestia
Zakorzenienie
 
Avatar Celestia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: 3City
Wiadomości: 8 541
Dot.: Owczarki szkockie-collie :)

będzie piękna
Celestia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-19, 10:16   #48
LoveMessages
Zakorzenienie
 
Avatar LoveMessages
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 309
Dot.: Owczarki szkockie-collie :)

Ja również mam owczarka szkockiego. Ma już 5 lat! Zawsze marzyłam o tej rasie aż w końcu dostałam. Mój pies jest przeuroczy. Jest śniadej maści. Z tymi włosami to jest czasami masakra. Czesze i czesze a one dalej wychodzą. Zwłaszcza teraz. Jest też po nim sporo sprzątania i zamiatania kilka razy dziennie.
LoveMessages jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-19, 11:30   #49
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Owczarki szkockie-collie :)

próbowałas furminatora?
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-03, 01:38   #50
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Owczarki szkockie-collie :)

PROSIMY O POMOC WSZYSTKIE WIZOOZANKI

PODCZAS AWARII ZOSTALO UTRACONYCH WIELE ZDJEC, GLOWNIE Z TEGO ROKU.

WIELKA DO WAS PROSBA- SPRAWDZCIE SWOJE ZALACZNIKI, JESLI JESTESCIE W POSIADANIU ICH KOPII - ZALADUJCIE JE PONOWNIE NA FORUM.
EDYCJA ZOSTALA PRZYWROCONA NA WSZYSTKICH WATKACH, ROWNIEZ TYCH ZAMKNIETYCH.

ODBUDUJMY WSPOLNIE CZESC FORUM WIZOOZ I INNYCH.

ZALADUJCIE TEZ SWOJE AVATARY

Z GORY DZIEKUJEMY WAM ZA POMOC
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-18, 14:12   #51
zbaraz78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 6
Dot.: Owczarki szkockie-collie :)

Od 4 miesięcy mam takiego "w typie rasy" ( taki prezent!) i bardzo dziękuję za wszystkie wpisy- bardzo się przydały ! szkoda,że tak dawno nic nowego. Ma ktoś może tabelkę wzrostu i wagi "szkotów" - widziałam taką dla owczarków niemieckich, ale to przecież nie to samo! Pozdrawiam wszystkich fanów tej rasy ( chociaż inne też lubię )
zbaraz78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-18, 16:06   #52
O La La
Rozeznanie
 
Avatar O La La
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: mój dom tam gdzie moje serce
Wiadomości: 507
Dot.: Owczarki szkockie-collie :)

Hej tak na marginesie to pomyślałam żeby wogóle tu na forum dot.ziwerzaków a szczególnie psów założyć tematy o poszczególnych rasach,bo każda jest inna,każda ma inne wymagania itp. To co jest dobre dla owczarka niemieckiego nie jest dobre dla yorka .

Piszę tu bo sama miałam Collie niestety w wieku 5-ciu lat trzeba było psinę uśpić. Był to piękny pies,rudo biały i...UWAGA! Nie miał załamanych uszu tylko stojące (mi osobiście bardzo się to podobało) ale już nie jednego widziałam z takimi uszami Oczywiście potwierdzam że na psa towarzyszącego zdają egzamin super,choć ja miałam czasami wrażenie że mój wolał jednak chodzić własnymi ścieżkami,ale był mój!
Sierść gubił strasznie była dosłownie wszędzie w zupie w obiedzie w cieście a już nie mówię zostawić jakieś ciuchy w zasięgu psa a szczególnie ciemne-udręka.Teraz mam innego psa-suczkę,bo...nie wytrzymałabym długo bez psa ale cały czas myślę o poprzednim to był tak naprawdę mój pierwszy pies który był ze mną tak długo.Od niego zaczęła się moja historia związana z psami,szkoleniem i ogólnym zaineteresowaniem na temat psów.Aha...i teraźniejsza suczka ma krótką sierść i muszę powiedzieć że różnica jest niesamowita ale co tam niechby i gubił tą sierść,ale byłby ze mną a tak jest już za TM.
__________________
"Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie."-Paulo Coelho






"Mam serce dla zwierząt"
O La La jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 07:49   #53
zbaraz78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 6
Dot.: Owczarki szkockie-collie :)

Mojemu Bariemu vet.wpisał tricolor, ale on to raczej czarny - podpalany , białego niewiele dzięki temu mam kłopot raczej z białymi rzeczami ;-), ale nie narzekam ( na razie !) na wszędobylskie kudełki. To nie mój pierwszy pies , ale pierwszy kolaczek i nie sądzę żebym kiedyś miała innego. Jest miły, cierpliwy, niczego nie zniszczył w okresie wymiany zębów, łatwo przyswaja zasady - choć przyznaję zdarza mu się zrobić po swojemu , ale o dziwo zawsze okazywało się, że to on miał rację! Aha może nie uwierzycie, ale mój Bari ... łapie myszy :-o ! Jak się jedna dostała do domu to złapał ją zanim się zorientowałam,że jest i bardzo dumny czekał na pochwały. Myślałam,że to przypadek, ale łapie też na ogrodzie i przynosi żebyśmy wiedzieli,że ciężko pracuje na swój wikt ! Jest wspaniały nie polecam tylko tej rasy furiatom i nerwusom ( oni zresztą nie powinni chyba wcale mieć żadnych zwierząt !), bo to bardzo wrażliwe stworzenia :aniołek:.
zbaraz78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 08:39   #54
Duduu
Raczkowanie
 
Avatar Duduu
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 315
Dot.: Owczarki szkockie-collie :)

Jak raz się ma Collie to już się nigdy nie zdecyduje na innego, ja mam drugiego i prawda, podobają mi się husky, niemieckie, szpice wilcze, ale mojego Collie nie zamieniłabym na innego .
Jest kochanym przytulakiem, uwielbiam go to są cudowne i mądre psy.
Duduu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 19:59   #55
zbaraz78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 6
Dot.: Owczarki szkockie-collie :)

Przestałam tu zaglądać ,bo tak długo nikt tu nie zaglądał, a tu miła niespodzianka. Mój Bari ma już 9 miesięcy i pięknie wyrósł. Wcześniej miałam przygarniętego staruszka spaniela,i owczarka kaukaskiego - oba były wspaniałymi psami tylko żałuję,że wtedy nie miałam takiego dostępu do wiedzy ( internet) jak teraz ! Szkoty są niezwykłymi psami. Jednocześnie łagodne i bardzo opiekuńcze, radosne, ale nie namolne, bezbłędnie wyczuwają nastrój człowieka. chętnie pracują i nawet ta koszmarna zima ich nie zniechęca (mojemu nawet służy futro ma takie,że aż nie do wiary) - pozdrowienia dla zaglądających na tę stronę i ich psiaków !
zbaraz78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 15:17   #56
Duduu
Raczkowanie
 
Avatar Duduu
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 315
Dot.: Owczarki szkockie-collie :)

Właśnie super myslę, że byłoby powymieniać się doświadczeniami o psiakach pozamieszczać fotki naszych ulubieńców.
Może nawet zorganizować spotkanie, jesli nasza lokalizacja na to pozwala oczywiście.
Duduu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 22:30   #57
Fi_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 4
Dot.: Owczarki szkockie-collie :)

To ja zapraszam Cię na forum owczarka szkockiego, tam znajdziesz ludzi, którzy chętnie wybiorą się z Tobą na spacer ze swoimi kolaczkami.

Sama również mam collie. Sunia nazywa się Layla i 28 stycznia skończyła rok. Lalince towarzyszy również od prawie 9 lat sunia w typie pudelka, ale to już nie ten temat.

I to prawda, że... raz collie-zawsze collie.
Fi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-16, 06:52   #58
zbaraz78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 6
Dot.: Owczarki szkockie-collie :)

Dobra rada , tyle , że ja za nic w świecie nie mogę się tam zalogować. Już bym pomyślała,że jestem wyjątkowym głąbem internetowym gdyby nie to,że loguję się na innych stronach i jest ok. Tyle,że szkoda mi tego wszystkiego z czego nie mogę skorzystać, bo niestety kolomaniacy na innych stronach są w mniejszości.- Pozdrawiam !
zbaraz78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-16, 07:23   #59
Duduu
Raczkowanie
 
Avatar Duduu
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 315
Dot.: Owczarki szkockie-collie :)

Ten biały Colluś jest typowy dla odmiany amerykańskiej, u Nas by takie skrzyżowanie rudy i blue merle ( marmurkowy ) nie przeszło, ale w USA jesto to dozwolone.
Są piękne!
Duduu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 21:03   #60
Soulfly
Rozeznanie
 
Avatar Soulfly
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 622
Dot.: Owczarki szkockie-collie :)

Ja również mam owczarka szkockiego..i mam problem z jego czesaniem, zajmuje to bardzo dużo czasu..wydaje mi się że zwykly grzebień nie jest skuteczny. Czy któraś z Was używała Furminatora? czy on nadaje się dla długowłosych psów?
__________________

Take me to the magic of the moment...





Soulfly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:43.