Facet z wiezienia - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-17, 12:24   #151
Ashaai
Zakorzenienie
 
Avatar Ashaai
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 036
Dot.: Facet z wiezienia

Cytat:
Napisane przez Kolor Bzu Pokaż wiadomość
Owszem, ale alkohol możesz dostać legalnie, a trawki nie.
Mowa była o sprzedaży alkoholu domowego wyrobu i trawki. Oba nielegalne.

Cytat:
Napisane przez leniwca Pokaż wiadomość
Rozumiem. Ale papierosy są jednak bardziej dostępne i powszechne. I jakoś mało kto się tym bulwersuje.
Ja się bulwersuję
Różnica jest jednak taka, że papieros nie ma żadnego wpływu na zachowanie osoby palącej a trawa już tak Nie przeszkadza mi kierowca, który dopiero co zapalił papierosa. Natomiast nie wsiadłabym do auta z człowiekiem, który dopiero co palił trawę.

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;35950036]To, co opisujesz to niestety smutna rzeczywistosc, ktorej antyfanki "zacofanej Polski" nie widza.

Porownywanie wiec marihuany to alkoholu czy papierosow to skrajny bezsens i brak zdolnosci do wyciagania rozsadnych wnioskow.

Jak komus zle w tym ucisnionym kraju to zawsze moze skierowac swoje kroki do Holandii. Wszyscy na tym zyskamy.


A co do spiskowych teorii, ze polowa za niewinnosc siedzi to juz w ogole rece opadaja z nadmiaru fantazji i braku rozsadku. Nawet dziecko w zerowce wie, ze to niemozliwe.

Niemniej owe przekroczenie nie moze byc wziete z kosmosu tzn. ktos mowi, ze zaraz nam zrobi krzywde i rzuca w nas wiorkami kokosowymi a my w niego kosa.

Czytajac ten watek mam wrazenie, ze czesc wypowiadajach sie w jakims rownoleglym wymiarze mieszka, gdzie posiadanie ziola to nic (ciekawe czy bedziecie mialy takie samo zdanie, gdy Wasz dzieciak z gimnazjum/liceum zacznie popalac), chlop, ktory popelnia to samo przestepstwo to nie idiota (tutaj to no comment), polowa za niewinnosc siedzi (o glupsze stwierdzenie trudno, tym bardziej, ze statystyki z rekawa), sadownictwo skupia ludzi, ktorych IQ jest na poziomie kota (wnioskujac po ilosci pomylek i ocen skazan wedlug niektorych) a Polska to zacofany kraj.[/QUOTE]

Zgadzam się co do słowa.
Nie wiem skąd w ludziach tyle tolerancji dla patologicznych zachowań.

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Dym z papierosów mi cuchnie, a dodatkowo w dymie tytoniowym się natychmiast duszę/ Za to przy dymie z maryśki nie. Dla mnie to spora różnica.
Mnie duszą oba. Obu nienawidzę. Różnica jest taka, że po trawie ledwo wytrzymuję by nie zwrócić obiadu.

Cytat:
Napisane przez Vanika Pokaż wiadomość
się zrobił wątek kto jest za a kto przeciw legalizacji.
Prawda jest taka, że wg prawa jest zabronione handlowanie zielskiem i tyle.
a to czy się to komuś podoba, czy nie-trudno. Do prawa trzeba się dostosować i tyle.
On się nie dostosował, dostał szansę, nie wykorzystał jej i siedzi.
Świadomie i na własną prośbę tam trafił.
Dokładnie !
Najlepsze podsumowanie tego wątku i tej całej dyskusji.

Cytat:
Napisane przez Kolor Bzu Pokaż wiadomość
Ja bym wolała żeby obrona konieczna była obroną konieczną. I tyle. Nie chcę się musieć zastanawiać czy mogę grożącemu mi nożem facetowi złamać rękę czy nie.
Nie bądźmy naiwni. Nikt nie idzie do więzienia za to, że strzelił z pięści kolesiowi, który też go strzelił.
Natomiast jak ktoś Cię lekko popchnie a Ty mu za to roztrzaskasz czaszkę o krawężnik no to chyba nie ma wątpliwości, że obrona konieczna została przekroczona.
__________________
Pani inżynier
[*] B. "Psia dusza większa jest od psa i kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie"...
Ashaai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 12:24   #152
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Facet z wiezienia

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
1-18 lat to nie dorosłość
2-nawet jeśli kierowca jest dobrym kierowcą to na drodze nie jest sam.nigdy nie wiesz co czai się za zakrętem
wątpię,czy za sprzedawanie kumplowi trawki poszedłby siedzieć,no chyba,że w wypakowanym plecaku po brzegi
3-w ilu krajach trawka jest tolerowana?
w 3,5,7 na całym świecie?,a reszta co ,też zacofana?
4-na jakiej podstawie tak sądzisz?
1)Ale mając 18 lat każdy może robić co chce i odpowiada sam za siebie. Ja bym dziecka do niczego nie zmuszała. jego zycie-jego decyzje. Ja conajwyżej mogłabym rozmawiać z nim. Na szczęście ta dyskusja jest czysto teoretyczna bo dzieci mieć nie będę
2)Jasne. Ale dobry kierowca wie, że nie pędzie się 100km/h przez skrzyżowanie. Ale jak jest prosta droga to jak ktoś umie to może i 200 km/h zasuwać i nie wyniknie z tego nic złego.
3)W niewielu. Ale ja nie mówie, że Poslka jest zacofana bo nie toleruje trawki. Polska jest zacofana ze wszystkim. Z systemem emerytalnym, służbą zdrowia, aborcją, in vitro, eutanazją, szkolnictwem... i dlugo by jeszcze wymieniać
4) a) może zabrzmi to jak wywyższanie się ale moim zdaniem (zaznaczam moim subiektywnym zdaniem) większość ludzi to kretyni.
b)Ststystycznie wszędzie będzie podobny stosunek idiotów do ludzi mądrych. W sądownictwie też.
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 12:27   #153
CremaCatalana
Rozeznanie
 
Avatar CremaCatalana
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 857
Dot.: Facet z wiezienia

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;35950036]To, co opisujesz to niestety smutna rzeczywistosc, ktorej antyfanki "zacofanej Polski" nie widza.

Nie wplywaja na poczytalnosc, refleks, postrzeganie rzeczywistosci itp itd. Trawa tak.
[/QUOTE]

Otóż to. Wolę już to polskie zacofanie niż tępotę upalonych młodych ludzi na ulicach, ciągną jointy w najlepsze x lat i mają zryte mózgi, taka prawda. Tu gdzie mieszkam trawa jest legalna i mam właśnie takie obrazki za oknem.
__________________
"Ten wie, tamten wie tylko ja nie wiem
Może coś przeoczyłem, a może nie znam sam siebie"
CremaCatalana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 12:27   #154
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Facet z wiezienia

Cytat:
Napisane przez Ashaai Pokaż wiadomość
Mowa była o sprzedaży alkoholu domowego wyrobu i trawki. Oba nielegalne.
Owszem ale cały czas zapominasz, że alkohol można dostać z normalnego, legalnego źródła a trawki nie.


Cytat:
Nie bądźmy naiwni. Nikt nie idzie do więzienia za to, że strzelił z pięści kolesiowi, który też go strzelił.
Natomiast jak ktoś Cię lekko popchnie a Ty mu za to roztrzaskasz czaszkę o krawężnik no to chyba nie ma wątpliwości, że obrona konieczna została przekroczona.
Popchniecie nie jest atakiem. Trzaśnięcie z pięści/danie twarz/groźby są atakiem.

---------- Dopisano o 13:27 ---------- Poprzedni post napisano o 13:27 ----------

Cytat:
Napisane przez CremaCatalana Pokaż wiadomość
Otóż to. Wolę już to polskie zacofanie niż tępotę upalonych młodych ludzi na ulicach, ciągną jointy w najlepsze x lat i mają zryte mózgi, taka prawda. Tu gdzie mieszkam trawa jest legalna i mam właśnie takie obrazki za oknem.
Rozumiem, że tępota i zryte mózgi młodych alkoholików są już ok bo alkohol jest legalny?
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 12:28   #155
Vanika
Raczkowanie
 
Avatar Vanika
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 446
Dot.: Facet z wiezienia

Cytat:
Napisane przez Kolor Bzu Pokaż wiadomość
1)Zgadzam się, że posiadanie zoła to nic. Moje prawo tak uważać. Co do dziecka miałabym przeciw dopóki nie miałby 18 lat (taka samo jak miałam coś przeciw papierosom i wódce wtedy) ale jak będzie dorosły to niech rbi co chce. W końcu to jego życie
uwielbiam takie wypowiedzi 18 lat i róbta co chceta, chcesz się puszczać? proszę bardzo! chcesz rzucić szkołę? proszę bardzo!
18 lat, to przecież w końcu dorosłość! Tylko, że na papiersze, a to niekoniecznie oznacza DOJRZAŁOŚĆ.
Widać, że nie jesteś jeszcze matką.

p.s. Ten "super rozwinięty kraj" jakim jest Holandia, który zalegalizował narkotyki, już się powoli chce wycofywać z tego, widząc konsekwencje. Ale co niektórzy do dziś są tak ślepo zapatrzeni- Holandia! cudowny kraj! postępowy!... Ślepe gonienie za "ideałami".
A jak wiadomo- tylko głupi uczy się na swoich błędach - mądry uczy się na błędach innych.
__________________
"Chłopcy rzucali kamieniami w żabę dla żartu, a żaba umarła na serio"

www.pajacyk.pl
www.pustamiska.pl

Wyłącz TVN- włącz myślenie!
Vanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 12:29   #156
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Facet z wiezienia

Cytat:
Napisane przez Ashaai Pokaż wiadomość
papieros nie ma żadnego wpływu na zachowanie osoby palącej
Oj. Polemizowałabym, za dużo nałogowców w moim otoczeniu

Cytat:
Napisane przez Ashaai Pokaż wiadomość
Nie bądźmy naiwni. Nikt nie idzie do więzienia za to, że strzelił z pięści kolesiowi, który też go strzelił.
Chyba że on zrobi obdukcję i poleci załatwiać oskarżenie Cię o napaść, a Ty w tym czasie będziesz skupiać się na zatuszowaniu siniaków
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 12:30   #157
Ashaai
Zakorzenienie
 
Avatar Ashaai
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 036
Dot.: Facet z wiezienia

Cytat:
Napisane przez Kolor Bzu Pokaż wiadomość
Owszem ale cały czas zapominasz, że alkohol można dostać z normalnego, legalnego źródła a trawki nie.
Nie bardzo rozumiem co to zmienia.
Inne narkotyki też są zabronione, posiadanie broni bez zezwolenia także. Znaczy to, że mamy pozwalać na powstawanie nielegalnych 'dziupli' ?
__________________
Pani inżynier
[*] B. "Psia dusza większa jest od psa i kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie"...
Ashaai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-17, 12:31   #158
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Facet z wiezienia

Cytat:
Napisane przez Ashaai Pokaż wiadomość



Zgadzam się co do słowa.
Nie wiem skąd w ludziach tyle tolerancji dla patologicznych zachowań.

Bo brak im rozumu? Ambicji? Bo sa leniwi? Bo nie wierza, ze swiat i otoczenie moga byc lepsze? Bo pochodza z patologii? Bo sami sa jej reprezentantami?


Cytat:
Napisane przez Kolor Bzu Pokaż wiadomość
Popchniecie nie jest atakiem.
Masakra. Skad Ty bierzesz te swoje teorie? Przeciez to, co piszesz sensu nie ma. To juz nie pierwsza taka Twoja wypowiedz zreszta .
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 12:35   #159
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Facet z wiezienia

Cytat:
Napisane przez Vanika Pokaż wiadomość
uwielbiam takie wypowiedzi 18 lat i róbta co chceta, chcesz się puszczać? proszę bardzo! chcesz rzucić szkołę? proszę bardzo!
18 lat, to przecież w końcu dorosłość! Tylko, że na papiersze, a to niekoniecznie oznacza DOJRZAŁOŚĆ.
Widać, że nie jesteś jeszcze matką.

p.s. Ten "super rozwinięty kraj" jakim jest Holandia, który zalegalizował narkotyki, już się powoli chce wycofywać z tego, widząc konsekwencje. Ale co niektórzy do dziś są tak ślepo zapatrzeni- Holandia! cudowny kraj! postępowy!... Ślepe gonienie za "ideałami".
A jak wiadomo- tylko głupi uczy się na swoich błędach - mądry uczy się na błędach innych.
Nie jestem matką i nie będę nigdy (oby!). Sama w wieku 18 lat odcięłam się od tego, co mi rodzice kazali robić i zaczęłam swoje życie. Po swojemu. Może im ono nie pasuje, ale za to ja jestem szczęśliwa i mam wszystko czego kiedykolwiek chciałam. Źle mi to nie wyszło, a nawet gdyby wyszło to sama bym do tego doprowadziła. Moim zdaniem każdy ma prawo robić co chce po prostu.

Ale gdzie ja napisałam, że Polska jest zacofana bo nie zalegalizowała trawki i gdzie napisałam, że Holandia jest super?
Pisałam, że Polska ma zacofaną służbę zdrowia, system emerytalny. Że ma zacofane szkolnictwo, że jest zacofana jeśli chodzi o aborcję i in vitro. Ani słowa o Holandii ani o trawce wiec proszę nie nadinterpretuj

---------- Dopisano o 13:35 ---------- Poprzedni post napisano o 13:34 ----------

Cytat:
Napisane przez Ashaai Pokaż wiadomość
Nie bardzo rozumiem co to zmienia.
Inne narkotyki też są zabronione, posiadanie broni bez zezwolenia także. Znaczy to, że mamy pozwalać na powstawanie nielegalnych 'dziupli' ?
Moim zdaniem oznacza to, że najlepszym rozwiązaniem jest legalizacja i legislacyjne załatwienie tego kto co kiedy i jak może.
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 12:36   #160
stagnacja21
Raczkowanie
 
Avatar stagnacja21
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 169
Dot.: Facet z wiezienia

Cytat:
Napisane przez takaja13 Pokaż wiadomość
Ale czy ty dziewczyno przeczytalas ???? tak wlasnie za to siedzial bo razem z kolezanka przegladalysmy papiery z sadu,Anka jest dyktatorka i to ona nosi spodnie,w aktach bylo napisane kto byl i takie tam i ona sprawdzala czy zadnych bab nie bylo NAPISALAM jeszcze,ze ponoc rzucali czyms w murawe...Ty mi nie musisz wierzyc mam to po prostu gdzies,wiem,ze sie smialysmy,ze pierwszy raz beb baby i juz taki cyrk .....
a Ty lepiej idz sie w domu na kims wyladuj bo czytajac Twoje posty to starasz sie skakac do kazdego z buzia , jakis kiepski okres masz czy jak ? depresja Cie dopada,ze masz takie zachowanie
nie w wiezieniach to sami mordercy i zboczency siedza nie zapominaj o alimenciarzach ( za co niby maja placic jak w polsce pracy malo a i pensje nie wygurowane),drobni zlodzieje,tez tam siedza,pozatym duzo programow bylo w telewizji ile to polska policja posadzila naprawde niewinnych osob a pozniej przepraszali.....
Jesteś pewna, że policja?
stagnacja21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 12:37   #161
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Facet z wiezienia

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;35950652]
Masakra. Skad Ty bierzesz te swoje teorie? Przeciez to, co piszesz sensu nie ma. To juz nie pierwsza taka Twoja wypowiedz zreszta .[/QUOTE]

Popchniecie nie wyrządza krzywdy. Więc moim zdaniem nie jest szkodliwe ani złe.
Rozumiem, że nie zgadzasz się z moim światopoglądem (tak jak ja z Twoim) . Masz do tego święte prawo. Tak jak ja mam święte prawo uważać, że Twoje teorie życiu są wyssane z palca
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-17, 12:38   #162
Ashaai
Zakorzenienie
 
Avatar Ashaai
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 036
Dot.: Facet z wiezienia

Cytat:
Napisane przez Kolor Bzu Pokaż wiadomość
Moim zdaniem każdy ma prawo robić co chce po prostu.

Moim zdaniem oznacza to, że najlepszym rozwiązaniem jest legalizacja i legislacyjne załatwienie tego kto co kiedy i jak może.
Na szczęście w granicach tego na co pozwala nam prawo obowiązujące w danym kraju I dopóki trawa jest zabroniona, to legalnie nie wolno nikomu jej spożywać/posiadać itd. Robiąc to trzeba liczyć się z konsekwencjami i nie zganiać na zacofany kraj tylko na własną głupotę.


Jasne. Legalizujmy wszystko co się da. Będziemy tacy cool i nowocześni W sumie inne przestępstwa też. Bo w zasadzie czemu nie? Skoro i tak wciąż ludzie je popełniają, bo ktoś lubi- no to po co te wszystkie ograniczenia
__________________
Pani inżynier
[*] B. "Psia dusza większa jest od psa i kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie"...

Edytowane przez Ashaai
Czas edycji: 2012-08-17 o 12:40
Ashaai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 12:42   #163
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Facet z wiezienia

Cytat:
Napisane przez Kolor Bzu Pokaż wiadomość
Popchniecie nie wyrządza krzywdy. Więc moim zdaniem nie jest szkodliwe ani złe.
Rozumiem, że nie zgadzasz się z moim światopoglądem (tak jak ja z Twoim) . Masz do tego święte prawo. Tak jak ja mam święte prawo uważać, że Twoje teorie życiu są wyssane z palca
Tylko, ze to Twoje sa wyssane niestety.

Naprawde nigdy nie slyszalas o kims, kto zostal popchniety np na sciane i doznal wstrzasu mozgu badz popchnieto go na ulicy i upadl na szklo?

Bardzo latwo komus wyrzadzic krzywde. Poza tym nigdy nie wiadomo jaki jest czyis stan zdrowia i zabic kogos mozna nawet paralizatorem .
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 12:42   #164
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Facet z wiezienia

Cytat:
Napisane przez Ashaai Pokaż wiadomość
Na szczęście w granicach tego na co pozwala nam prawo obowiązujące w danym kraju I dopóki trawa jest zabroniona, to legalnie nie wolno nikomu jej spożywać/posiadać itd. Robiąc to trzeba liczyć się z konsekwencjami i nie zganiać na zacofany kraj tylko na własną głupotę.


Jasne. Legalizujmy wszystko co się da. Będziemy tacy cool i nowocześni W sumie inne przestępstwa też. Bo w zasadzie czemu nie? Skoro i tak wciąż ludzie je popełniają, bo ktoś lubi- no to po co te wszystkie ograniczenia
Ja jestem za tym by legalne było to, co z założenie nie krzywdzi innych. Jeśli ktoś chce krzywdzić samego siebie to droga wolna. Uważam, że to rozsądna granica, ale rozumiem, że większość się ze mną nie zgodzi.
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 12:43   #165
Vanika
Raczkowanie
 
Avatar Vanika
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 446
Dot.: Facet z wiezienia

Cytat:
Napisane przez Kolor Bzu Pokaż wiadomość

Ale gdzie ja napisałam, że Polska jest zacofana bo nie zalegalizowała trawki i gdzie napisałam, że Holandia jest super?
Pisałam, że Polska ma zacofaną służbę zdrowia, system emerytalny. Że ma zacofane szkolnictwo, że jest zacofana jeśli chodzi o aborcję i in vitro. Ani słowa o Holandii ani o trawce wiec proszę nie nadinterpretuj

tutaj napisałaś. "We wszystkim" tzn we WSZYSTKIM. W narkotykach też:
Cytat:
Napisane przez Kolor Bzu Pokaż wiadomość
3)W niewielu. Ale ja nie mówie, że Poslka jest zacofana bo nie toleruje trawki. Polska jest zacofana ze wszystkim. Z systemem emerytalnym, służbą zdrowia, aborcją, in vitro, eutanazją, szkolnictwem... i dlugo by jeszcze wymieniać
__________________
"Chłopcy rzucali kamieniami w żabę dla żartu, a żaba umarła na serio"

www.pajacyk.pl
www.pustamiska.pl

Wyłącz TVN- włącz myślenie!

Edytowane przez Vanika
Czas edycji: 2012-08-17 o 12:44
Vanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 12:44   #166
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Facet z wiezienia

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;35950912]Tylko, ze to Twoje sa wyssane niestety.

Naprawde nigdy nie slyszalas o kims, kto zostal popchniety np na sciane i doznal wstrzasu mozgu badz popchnieto go na ulicy i upadl na szklo?

Bardzo latwo komus wyrzadzic krzywde. Poza tym nigdy nie wiadomo jaki jest czyis stan zdrowia i zabic kogos mozna nawet paralizatorem .[/QUOTE]

Można kogoś zabić nawet dając mu Apap. Nie popadajamy w paranoję.

---------- Dopisano o 13:44 ---------- Poprzedni post napisano o 13:43 ----------

Cytat:
Napisane przez Vanika Pokaż wiadomość
tutaj:
Tu napisałam, że nie uważam że Polska jest zacofana dlatego, że nie toleruje trawki. Proszę czytaj ze zrozumieniem.
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 12:44   #167
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Facet z wiezienia

Cytat:
Napisane przez Ashaai Pokaż wiadomość

Jasne. Legalizujmy wszystko co się da. Będziemy tacy cool i nowocześni W sumie inne przestępstwa też. Bo w zasadzie czemu nie? Skoro i tak wciąż ludzie je popełniają, bo ktoś lubi- no to po co te wszystkie ograniczenia
Teoretycznie z punktu widzenia funkcjonowania panstwa legalizacja wszystkiego, co popadnie ma najwiekszy sens bo idzie za tym i kontrola i podatki.
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 12:48   #168
Ashaai
Zakorzenienie
 
Avatar Ashaai
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 036
Dot.: Facet z wiezienia

Cytat:
Napisane przez Kolor Bzu Pokaż wiadomość
Ja jestem za tym by legalne było to, co z założenie nie krzywdzi innych. Jeśli ktoś chce krzywdzić samego siebie to droga wolna. Uważam, że to rozsądna granica, ale rozumiem, że większość się ze mną nie zgodzi.
Posiadanie broni z założenia nikogo nie krzywdzi. Dopiero jej niewłaściwe/celowe użycie tak. Spożywanie twardych narkotyków też nikogo nie krzywdzi. Dopiero zachowanie i odchyły po spożyciu, stwarzają zagrożenie.
Trawa sama w sobie innych nie krzywdzi. Ale sposób jej sprzedaży ( przytaczałam swoją historię) a także zachowanie osób pod jej wpływem już tak. Nie widzisz tej zależności?

---------- Dopisano o 13:48 ---------- Poprzedni post napisano o 13:46 ----------

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;35950988]Teoretycznie z punktu widzenia funkcjonowania panstwa legalizacja wszystkiego, co popadnie ma najwiekszy sens bo idzie za tym i kontrola i podatki.[/QUOTE]

W sumie tak.
Ale ja to bym zamknęła wszystkich tolerancyjnych w jednym pokoju, dała używek, broni i wszystkiego czego tam potrzebują i patrzyła jak dokonuje się naturalna selekcja
__________________
Pani inżynier
[*] B. "Psia dusza większa jest od psa i kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie"...
Ashaai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 12:52   #169
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Facet z wiezienia

Cytat:
Napisane przez Ashaai Pokaż wiadomość
Posiadanie broni z założenia nikogo nie krzywdzi. Dopiero jej niewłaściwe/celowe użycie tak. Spożywanie twardych narkotyków też nikogo nie krzywdzi. Dopiero zachowanie i odchyły po spożyciu, stwarzają zagrożenie.
Trawa sama w sobie innych nie krzywdzi. Ale sposób jej sprzedaży ( przytaczałam swoją historię) a także zachowanie osób pod jej wpływem już tak. Nie widzisz tej zależności?
Widzę. Ale tak samo alkohol sam w sobie nie szkodzi, ale osoba pod jego wpływem już może. Więc ja się pytam gdzie tu logika w tym, że jedno jest legalne, a drugie nie. Albo zdelegalizujmy alkohol i papierosy, albo zalegalizujmy narkotyki i broń.

---------- Dopisano o 13:52 ---------- Poprzedni post napisano o 13:50 ----------

Cytat:
Napisane przez Ashaai Pokaż wiadomość
W sumie tak.
Ale ja to bym zamknęła wszystkich tolerancyjnych w jednym pokoju, dała używek, broni i wszystkiego czego tam potrzebują i patrzyła jak dokonuje się naturalna selekcja
Widzisz tyle, że to że ktoś jest za legalizacją nie znaczy od razu, że sam będzie brał, ćpał i zabijał. Tak samo jak z alkoholem. Są jednostki patologiczne, które po % są agresywne i się same niszczą i innych a są takie które w ogóle nie piją oraz takie, które korzystają z głową.

Ja po prostu ie widze różnicy między alkoholem a narkotykami jeśli chodzi o potencjalne zagrożenie dla siebie i innych. Jedno i drugei uzaleznia, zmienia świadomość. Po kednym i po drugiem można być agresywnym albo spac na klatce.
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-17, 12:53   #170
CremaCatalana
Rozeznanie
 
Avatar CremaCatalana
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 857
Dot.: Facet z wiezienia

Cytat:
Napisane przez Kolor Bzu Pokaż wiadomość
Rozumiem, że tępota i zryte mózgi młodych alkoholików są już ok bo alkohol jest legalny?
Nie, ale nie obserwuję zidiocenia wódką wśród już 13/14 latków, trawą tak. Taki dzieciak jak sobie walnie ćwiartkę to go nie kręci, marihuana jest ładniej opakowana, bardziej dyskretna, nie wymiotujesz, nie śmierdzisz procentami, nie zataczasz się, ba, nawet możesz sobie wkręcić, że należysz do bohemy. Nikt nie ciągnie denaturatu między lekcjami, za to połowa pali skręty. A potem kończysz 18 lat jako półgłówek.
__________________
"Ten wie, tamten wie tylko ja nie wiem
Może coś przeoczyłem, a może nie znam sam siebie"
CremaCatalana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 12:53   #171
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Facet z wiezienia

Cytat:
Napisane przez Kolor Bzu Pokaż wiadomość
1)Ale mając 18 lat każdy może robić co chce i odpowiada sam za siebie. Ja bym dziecka do niczego nie zmuszała. jego zycie-jego decyzje. Ja conajwyżej mogłabym rozmawiać z nim. Na szczęście ta dyskusja jest czysto teoretyczna bo dzieci mieć nie będę
punkt widzenia zmienia się z punktem siedzenia.
ja mając 20 lat też uważałam się za dorosłą i najmądrzejszą

Cytat:
2)Jasne. Ale dobry kierowca wie, że nie pędzie się 100km/h przez skrzyżowanie. Ale jak jest prosta droga to jak ktoś umie to może i 200 km/h zasuwać i nie wyniknie z tego nic złego.
uuuuu,a dzikie zwierzęta wybiegające z lasu,a inni kierowcy,którym coś się stanie i zjadą na cudzy pas ruchu

mam wrażenie,że jesteś młodziutką natolatką bez prawa jazdy,lub masz niewielkią praktykę w tej dziedzinie.wolę w to wierzyć ,niż to,że masz tak ciasny umysł i wąskie horyzonty



Cytat:
3)W niewielu. Ale ja nie mówie, że Poslka jest zacofana bo nie toleruje trawki. Polska jest zacofana ze wszystkim. Z systemem emerytalnym, służbą zdrowia, aborcją, in vitro, eutanazją, szkolnictwem... i dlugo by jeszcze wymieniać
pokaż mi kraj,który sobie z tym radzi i nie mowmy o bogatszych ,bo i u nich szwankuje system

Cytat:
4) a) może zabrzmi to jak wywyższanie się ale moim zdaniem (zaznaczam moim subiektywnym zdaniem) większość ludzi to kretyni.
jesteś w tej kategorii
a może wszyscy poza tobą
Cytat:
b)Ststystycznie wszędzie będzie podobny stosunek idiotów do ludzi mądrych. W sądownictwie też.
na czym opierasz stopniowanie mądrości?
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 12:54   #172
babcia_miecia
Zadomowienie
 
Avatar babcia_miecia
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 035
Dot.: Facet z wiezienia

Przecież możesz dostać pozwolenie na broń i trzymać je w szafce. Moim zdaniem, dobrze że istnieje forma reglamentacji, dzięki której zanim ktoś dostanie broń będzie musiał poddać się badaniom psychologicznym itd.

Alkohol jest substancją znaną od tysięcy lat, jej spożywanie jest częścią naszej kultury wręcz, powszechnie znane są konsekwencje jego spożywania. Nie rozumiem porównywania alkoholu do narkotyków, tym bardziej, że pojawiają się zupełnie nowe substancje.
babcia_miecia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 12:56   #173
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Facet z wiezienia

Cytat:
Napisane przez CremaCatalana Pokaż wiadomość
Nie, ale nie obserwuję zidiocenia wódką wśród już 13/14 latków, trawą tak. Taki dzieciak jak sobie walnie ćwiartkę to go nie kręci, marihuana jest ładniej opakowana, bardziej dyskretna, nie wymiotujesz, nie śmierdzisz procentami, nie zataczasz się, ba, nawet możesz sobie wkręcić, że należysz do bohemy. Nikt nie ciągnie denaturatu między lekcjami, za to połowa pali skręty. A potem kończysz 18 lat jako półgłówek.
To chyba mało widziałaś. Ja niestety spotkałam się z osobami w wieku 14/15 lat, które od alkoholu miały tak zrytą banię, że szok. I alkohol młodych też kręci. Nawet bardziej niż trawka z tego co zauważyłam. Bo jest łatwo dsostępny, a poza tym wszyscy to piją.
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 13:00   #174
Ashaai
Zakorzenienie
 
Avatar Ashaai
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 036
Dot.: Facet z wiezienia

Cytat:
Napisane przez Kolor Bzu Pokaż wiadomość
Widzę. Ale tak samo alkohol sam w sobie nie szkodzi, ale osoba pod jego wpływem już może. Więc ja się pytam gdzie tu logika w tym, że jedno jest legalne, a drugie nie. Albo zdelegalizujmy alkohol i papierosy, albo zalegalizujmy narkotyki i broń.

Ja po prostu ie widze różnicy między alkoholem a narkotykami jeśli chodzi o potencjalne zagrożenie dla siebie i innych. Jedno i drugei uzaleznia, zmienia świadomość. Po kednym i po drugiem można być agresywnym albo spac na klatce.
No ale co z tego? Jest zabronione= nie wolno. Co to zmienia w kwestii prawa?
Ja tylko wyjaśniłam, dlaczego uważam, że nie jest taka niewinna i nieszkodliwa dla reszty społeczeństwa. Nie prowadzę tutaj dyskusji od jej wyższością ( bądź nie) nad alkoholem.
Ktoś ustalił, że zakaz, to tego się trzymam i tyle.

Bawi mnie takie podejście. Jak ktoś Cię zaatakuje i nie zostanie skazany to pretensje do całego świata, że nasze prawo nie jest respektowane itd. Ale jak wsadzą kogoś za posiadanie trawy to znów pretensje, że nasze prawo się czepia. Zdecydujcie się czego chcecie. Bo każdy chciałby aby prawo działało pod jego dyktando i w sytuacjach kiedy on chce. Ale tak nie jest i na szczęście nie będzie.

Jeśli czegoś nasze prawo zabrania, to znaczy, że nie wolno Ci tego robić. Bez względu na Twoją ideologię i wizję świata. I nie można mieć pretensji, że ląduje się za kratkami.
__________________
Pani inżynier
[*] B. "Psia dusza większa jest od psa i kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie"...
Ashaai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 13:02   #175
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Facet z wiezienia

Cytat:
Napisane przez Kolor Bzu Pokaż wiadomość
To chyba mało widziałaś. Ja niestety spotkałam się z osobami w wieku 14/15 lat, które od alkoholu miały tak zrytą banię, że szok. I alkohol młodych też kręci. Nawet bardziej niż trawka z tego co zauważyłam. Bo jest łatwo dsostępny, a poza tym wszyscy to piją.
dlatego alkohol,papierosy i wszelkie używki powinny być zakazane dla gówniarzy
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 13:02   #176
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Facet z wiezienia

Cytat:
Napisane przez CremaCatalana Pokaż wiadomość
Nie, ale nie obserwuję zidiocenia wódką wśród już 13/14 latków, trawą tak.
Ja za to obserwuję większe zainteresowanie alkoholem niż marihuaną.

Cytat:
Nikt nie ciągnie denaturatu między lekcjami, za to połowa pali skręty. A potem kończysz 18 lat jako półgłówek.
No denaturat to naprawdę rzadko kto pije… Ale po inne alkohole to sięgają i gimnazjaliści i licealiści. Sama znałam takich, co sobie w łazience szkolnej wódkę popijali.
Popularność papierosów też jest spora. Jeden znajomy miał w liceum palarnię dostępną dla uczniów, bo dyrektor miał dość tego, że uczniowie palą w łazienkach.

Taka prawda, że część młodzieży jest zwyczajnie zainteresowana używkami.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)

Edytowane przez Chatul
Czas edycji: 2012-08-17 o 13:03 Powód: dopisek
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 13:02   #177
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Facet z wiezienia

Cytat:
Napisane przez Ashaai Pokaż wiadomość
No ale co z tego? Jest zabronione= nie wolno. Co to zmienia w kwestii prawa?
Ja tylko wyjaśniłam, dlaczego uważam, że nie jest taka niewinna i nieszkodliwa dla reszty społeczeństwa. Nie prowadzę tutaj dyskusji od jej wyższością ( bądź nie) nad alkoholem.
Ktoś ustalił, że zakaz, to tego się trzymam i tyle.

Bawi mnie takie podejście. Jak ktoś Cię zaatakuje i nie zostanie skazany to pretensje do całego świata, że nasze prawo nie jest respektowane itd. Ale jak wsadzą kogoś za posiadanie trawy to znów pretensje, że nasze prawo się czepia. Zdecydujcie się czego chcecie. Bo każdy chciałby aby prawo działało pod jego dyktando i w sytuacjach kiedy on chce. Ale tak nie jest i na szczęście nie będzie.

Jeśli czegoś nasze prawo zabrania, to znaczy, że nie wolno Ci tego robić. Bez względu na Twoją ideologię i wizję świata. I nie można mieć pretensji, że ląduje się za kratkami.


i to się nazywa dorosłość,a nie ukończenie 18-tu lat
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 13:04   #178
CremaCatalana
Rozeznanie
 
Avatar CremaCatalana
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 857
Dot.: Facet z wiezienia

Cytat:
Napisane przez Kolor Bzu Pokaż wiadomość
I alkohol młodych też kręci. Nawet bardziej niż trawka z tego co zauważyłam. Bo jest łatwo dsostępny, a poza tym wszyscy to piją.
A no właśnie. Zgadłaś już dlaczego w krajach gdzie jest trawa legalna mają nią zryte mózgi?
__________________
"Ten wie, tamten wie tylko ja nie wiem
Może coś przeoczyłem, a może nie znam sam siebie"
CremaCatalana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 13:08   #179
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Facet z wiezienia

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
punkt widzenia zmienia się z punktem siedzenia.
ja mając 20 lat też uważałam się za dorosłą i najmądrzejszą
Nie chodzi o to kto sie za kogo uważa, tylko o to że każdy ma swoje życie i po pierwsze nikt nie ma prawa sie do niego wtrącać i za kogoś innego decydować. po drugie każdy ma i powinien ponosić konsekwencję swoich wyborów, a nie że mamusia i tatuś pomogą i przestrzegą bo dziecko samo nie myśli.
Cytat:
uuuuu,a dzikie zwierzęta wybiegające z lasu,a inni kierowcy,którym coś się stanie i zjadą na cudzy pas ruchu
Dzikie zwierzęta nie wybiegają wszędzie na drogi, bo w wielu miejscach gdzie są dobre, proste drogi są siatki chroniące przed tym by zwierzak nie wyskoczył z lasu (przypadki się zawsze zdarzają pojedyncze, ale kazdy jeździ na własną odpowiedzialność). Inni kierowcy sa zagrożeniem na drogach jednopasmowych, ale na dwu i trzy pasmowych prawie nie są bo jest kilak pasów +pobocze.

Cytat:
mam wrażenie,że jesteś młodziutką natolatką bez prawa jazdy,lub masz niewielkią praktykę w tej dziedzinie.wolę w to wierzyć ,niż to,że masz tak ciasny umysł i wąskie horyzonty
ZmartwięCię. Prowadzę regularnie samochód od ponad 5 lat. Jeżdżę zgodnie z tym, co umiem. Zero wypadków na koncie, zero otarć, zero wgniecionej blachy. Raz jeden miałam sytuację około wypadkową jak pijany człowiek wszedł ma na jezdnię gdzie było ograniczenie do 60. Jechałam 50, była noc a on z krzaków gdzieś wylazł mi niemal prosto pod koła. poza tym brak jakichkolwiek groźnych sytuacji.
Cytat:
pokaż mi kraj,który sobie z tym radzi i nie mowmy o bogatszych ,bo i u nich szwankuje system
Mogę Ci pokazać kraje, które radzą sobie lepiej od naszego- Niemcy chociażby. Finlandia, Szwecja, Szwajcaria.


Cytat:
jesteś w tej kategorii
Ja tam głupia jestem. Jest dużo mądrzejszych ode mnie.
Cytat:
a może wszyscy poza tobą
Są ludzie mądrzejsi ode mnie są i głupsi. Ja bym siebie jakoś po środku ulokowała. Ot na tyle mądra, że sama sobie z życiem bardzo dobrze radzę, ale na tyle głupia, że nie będę się pchała np. do władzy z krucjatą zmieniania świata, bo wiem że o mileione rzeczy nie pomyślę i jeszcze coś sknocę
Cytat:
na czym opierasz stopniowanie mądrości?
Zaraz zaczniesz mi mówić że nie ma ludzi głupszych ani mądrych.

---------- Dopisano o 14:07 ---------- Poprzedni post napisano o 14:06 ----------

Cytat:
Napisane przez CremaCatalana Pokaż wiadomość
A no właśnie. Zgadłaś już dlaczego w krajach gdzie jest trawa legalna mają nią zryte mózgi?
A u nas mają zryte mózgi od alkoholu. Nie wiem czemu zryty mózg od alkoholu ma być lepszy i bardziej legalnyt niż zryty mózg od trawki.

---------- Dopisano o 14:08 ---------- Poprzedni post napisano o 14:07 ----------

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość


i to się nazywa dorosłość,a nie ukończenie 18-tu lat
Dorosłością jest odpowiedzialność za swoje czyny. Owszem. Ja nigdzie nie pisałam, że jak mnie wsadzą hipotetycznie do więzienia za handel to tego nie przyjmę z pokorą. Ja tylko uważam, że to prawo jest idiotyczne. I mam prawo tak uważać
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 13:22   #180
CremaCatalana
Rozeznanie
 
Avatar CremaCatalana
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 857
Dot.: Facet z wiezienia

Z alkoholem już nic nie zrobisz, a burzenie się że trawa ma być legalna bo alko też jest jest zupełnie bez sensu.

Mi by się zresztą marzyło, żeby obydwie rzeczy były absolutnie nielegalne dla małolatów i żeby tego przestrzegano, ale wiadomo że to totalna utopia.
__________________
"Ten wie, tamten wie tylko ja nie wiem
Może coś przeoczyłem, a może nie znam sam siebie"
CremaCatalana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:06.